CŽV kalėjimo kaliniai

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas CŽV kalėjimų kalinių Lietuvoje nerado.

Rado lėktuvus, kurie leidosi ir kilo Vilniaus bei Palangos oro uostuose, rado automobilius, kurie tuos lėktuvus aptarnavo, tačiau automobiliai buvo tamsintais langais, tad kas buvo jų viduje įžvelgti nepavyko.

Komitetas rado ir dvi patalpas. Jos buvo pritaikytos kaliniams laikyti. Viena jų buvo mažesnė – ją įrengėme patys. Galbūt todėl žinome, kad ji nebuvo panaudota pagal paskirtį. Kita „patalpa buvo didesnė, ją įrenginėjo „partneriai“ . Tikriausiai todėl, apie šios panaudojimą mes nieko nežinome, nes „patalpų išdėstymas, uždarumas ir perimetro apsauga, VSD darbuotojų fragmentiškas buvimas patalpose leido atlikti VSD nekontroliuojamus partnerių pareigūnų veiksmus ir naudoti infrastruktūrą savo nuožiūra“. Nelabai tikriausiai mums ir rūpėjo, juk „partneriai“ buvo labai patikimi.

Komitetas taip pat rado pinigų. Tiksliau gal reikėtų sakyti, jų kvapą, nes pačių pinigų jau seniai nebėra ir niekas nežino, ar už juos tik buvo statomos „patalpos“ ir įrenginėjami „objektai“, ar dar likdavo ir kotedžams, butams, automobiliams, kailiniams ir konjakui ir žiniasklaidos prenumeratai. 

Komitetas taip pat rado tris neformalius neįtikėtinos galios centrus: Mečį, Dainių ir Arvydą. Tiksliau gal reikėtų sakyti „buvusios galios“, nes visi trys jau arba be galios, arba artimiausiu metu tokiais taps. Blogiausia, kas jiems gresia – valstybinė generolo pensija iki gyvos galvos.

Komitetas taip pat rado, kad kiti – viešosios galios – centrai yra švarūs. Jie apie „partnerius“ arba nieko nežinojo, arba būdavo tik paviršutiniškai, fragmentiškai ir tik bendrais bruožais informuojami.

Bet kalinių komitetas nerado.

Dauguma dėl to labai džiaugiasi – įskaitant ir tuos, kurie tikėjosi rasti, tuos, kurie iš anksto žinojo, kad nieko rasti nepavyks, ir tuos, kurie ieškoti iš viso nenorėjo.

Komiteto išvados iš esmės visus tenkina: jas – bent jau čia Lietuvoje – galima skaityti, taip, kaip nori. Taip ir skaito.

Svarbiausia – kad nėra kalinių.

O man šiek tiek keista, nes, skaitant išvadas, atrodo, kad komitetas CŽV kalėjimų kalinius surado.  Ir jų labai daug.

Nes kur daugiau jei ne kalėjime – už aklinų sienų ir neįveikiamų grotų – vienas ar du žmonės gali viską kontroliuoti, niekam nieko nežinant.

Tik nelaisvi žmonės, užimantys aukštus postus valstybėje ir pasidabinę generolo antpečiais gali visiškai nekreipti dėmesio į įstatymus, spjauti pamiršti savigarbą ir asmeninę atsakomybę.  Kalėjime taip elgiasi prižiūrėtojai, leidžiantys „verchams“ įvedinėti savo tvarką, nustatinėti savo taisykles.  Jiems svarbiausia, kad nebūtų jokių rūpesčių.

Kažkas kažką primušė, kažkas kažką išprievartavo, kažkas nelegaliai gauna narkotikus ar mobiliuosius telefonus? Na ir kas? Svarbiausia, kad būtų ramu.

Komiteto tyrimas parodė, kad Lietuvoje viskas buvo (?) taip pat.

Oro uostai, muitinės ir pasienio tarnybos, skrydžių valdymo centrai, mokesčių inspekcija, statybos priežiūros ir aplinkos apsaugos tarnybos, savivaldybės ir apskričių administracijos – visiems buvo nusispjaut, kas, ką ir kodėl daro.

Užtekdavo vieno žodinio prašymo ir viskas kaip per sviestą. Jokių dokumentų, jokių įsakymų, išskyrus vieną vienintelį kartą, kai „partnerių“ kelyje pasimaišė vienas dar savigarbos visiškai nepraradęs pareigūnas.

Vienas žodinis prašymas ir generolai  tapdavo jefreitoriais, direktoriai akimirksniu pavirsdavo valytojais, valdytojai- šiukliavežiais. Jokių klausimų, jokių ginčų, tik nuolankus paklusnumas. Kalėjime viskas taip pat – ten laisvėje turėti laipsniai, išsilavinimas ar kompetencijos nesvarbūs.

Kalėjime svarbiausia – išgyventi. Tam tinkami visi būdai, pradedant įžūliu melu ir baigiant gebėjimu nematyti to, ko tau nereikia matyti.

Kalėjime “ vierchas“ gali įžūliai meluoti, nes jam tai leidžia taisyklės. O taisykles kuria jis pats. Kiti kaliniai neprieštarauja: vieni todėl, kad patys tikisi kada nors tapti „vierchais“, kiti – tiesiog nori išgyventi, o tretiems paprasčiausiai nerūpi.

Komiteto tyrimas parodė, kad Lietuvoje viskas taip pat – A.Pocius čia gali teigti, kad prezidentas ir jo patarėjai buvo „tinkamai“ apie viską informuoti, o V.Adamkus tuo pat metu aiškinti, kad jis nieko apie nieką nežinojo. Visi aplink tik linguos galvomis ir neįžvelgs čia nieko keisto.

Juk įprasta: A.Pocius jau yra melavęs iš Seimo tribūnos, V.Adamkaus taip pat niekas neklausė nei apie JAV pilietybę kandidatuojant į prezidentus, nei apie rinkimų skolas ir pilietybę M.Sadekovui.

Ir niekada tikriausiai nebepaklaus, nes  A.Pocius, ir V.Adamkus šiandien jau niekam neįdomūs. Kaip ir A.Brazauskas ar M.Laurinkus. 

Nepklaus ir visų kitų: tų, kurių pavardės nebuvo įvardytos ir kurie – labai tikėtina – ir toliau nešioja antpečius, vadovauja ir laukia žodinių nurodymų, pasirengę juos uoliai ir be jokių klausimų vykdyti. 

Nes kaliniai neklausinėja. Jiems svarbiausia – kas bus kitas „vierchas“ ir kokios bus jo taisyklės.

Būtent todėl komiteto išvadose CŽV kalėjimo kalinių nėra.

Nenuostabu.

Kiti visi gyvenimą bando atrasti save ir nepavyksta…

Nors tam tikra prasme mums visiems pasisekė. Turiu galvoje “ partnerius“.

Tik štai galvoju: kas bus, jei kitą kartą „partneriais“ taps kas nors kitas?

(30 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...
 • D.U.

  tai kad jau seniai buvo liudininkų dirbusių oro uoste ir mačiusių amerikonų lėktuvus, prie kurių, lietuviui net nosies neleido prikišti. Kokio dar tyrimo reikėjo? Tada buvo visiems gerai.

 • „kas bus, jei kitą kartą ”partneriais” taps kas nors kitas?“

  Geras klausimas.

 • Donatas

  Puikus straipsnis.

 • austras

  Kokia buvo komisija? Tokia, kokios reikia.
  Kokios buvo komisijos išvados? Tokios,kokių reikia.
  Kaip elgėsi atsakingos kontroliuojančios institucijos? Taip, kaip reikia.
  O visa kita tik prielaidos.. :)

 • Whisker

  Na, sutinku su autorium, bet is esmes juk visiems aisq, kad tie kalejimai buvo, man tiktai lb idomu , kodel pvz nebuvo bandoma issiaiskinti kas tokie uzsienio ziniasklaidai nurode ta informacija apie ta kalejima ir pabandyti juos pas save pasikviesti arba patiems pas juos nuvykti ir paklausti, aisq cia butu „long shot“ , bet pabandyti manau vertejo.

  Hmm, o is kur p.Arturas sitiek zino apie kalejimus ir ju tvarka ? :)

  • xerksas

   Oficialus užklausimas buvo nusiųstas ABC News žurnalistams, atsakymą duoti jie atsisakė. Paskui patys ABC News ir Washington post žurnalistai buvo atvykę į Vilnių, aiškino, tipo jie puiiai žino, kas ir kur būvo, jiems tik patvirtinimo iš oficialių asmenų reikia. Kai juos paprašė, jeigu žino, paliudyti Seimo komisijai, iš karto visą garą išleido ir ėmė mykti, kad tipo jie tik mano, kad buvo :o)

 • Na del to, kad kalejimas buvo, niekas siandien beveik ir nepriestaravo. Gincai kyla ar jame buvo kaliniu.

  O as manyciau kalejimo pacio statymas jau yra nusikaltimas. Nes amerikieciu kareiviu kontroliuojami ir saugomi objektai, mano manymu, jau yra uzsienio salies karine baze LT teritorijoj. O musu konstitucijos 137 straipsnis kaip tik sako „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.“

  Siaip keista, kodel niekas nebando mojuot sita korta ir bent jau kreiptis i KT kad isaiskintu, kas ta baze. Tiksliau kazkada sauja seimunu bande del to kreiptis i KT, bet kiek pamenu nelabai ten jiem pavyko…

 • Tadas

  Super rasinys. Puikiai nusakyta visa problema: kad nuo sovietiniu laiku is esmes nepasikeitem, tik pries kita „seimininka“ uodega vizginam ir tiek. Nuosirdus komplimentas autoriui.

 • liuka

  Malonu, atrodo, pats A. Račas iš atostogų grįžo.

 • austras

  Prisiėmus vertintojo rolę: straipsnis geras, kaip ir didžioji dauguma gerbiamo Artūro kūrinių.
  Manau, kad gavot kažko panašaus nemažom šūsnim, tačiau tebūnie dar truputis, jei jau šį tinklaraštį laikot savo namais:

  http://www1.bluemountain.com/display.pd?path=105221&prodnum=3166068

  • Nematau skirtumo tarp šio straipsnio stuktūros, argumentavimo būdo, įtaigos priemonių ir straipsnio apie Marą. Tik kažkodėl Austrui labai nepatiko straipsnis apie kolegą istoriką, tačiau jis pritaria straipsniui apie prakeiktos „sistemos“ nuopolius. Matyt kai kažko stipriai nekenti, tai ir Račas su savo straipsniais tampa geras. Dvigubi standartai…

   • austras

    Ir Jus su šventėm, Valentinai :)

   • austras

    Gal geriau pasivaikštom po miestą, nei kalbam apie „dvigubus standartus“? Ar Jūs mano atžvilgiu toks negailestingas, kad ir Kalėdų dienomis norite sukelti pasipiktinimą, o paskui pasijuokti iš mano įrašų?

    • Austrai,
     Jei aplankysi Asiliuką Valentiną Bernardinų bažnyčioje ir pavaišinsi jį obuoliu, pažadu atstoti :)

 • nedraugas

  Noreciau ir as manyti, kad viskas siame pasaulyje tik juoda arba balta – tada jis daug paprastesnis. Nesvarbu, kad viena diena tai, kas juoda – tampa balta.
  Kazkodel visi tyli apie Paulausko role siame skandale. Butu logiska manyti, kad jis – tas prezidentas, kuris viska zinojo.

 • Taikliai ir aštriai parašyta, kaip senesniuose archyviniuose straipsniuose. Patiko ir pritariu.

 • Labai taikliai pastebėta. Lakoniškai, bet iš esmės.

  Senas, geras A.Račo stilius.

 • juozas is anglijos

  Tiesiai į dešimtuką , Artūrai. :) Man Jūsų straipsniai visą laiką pakelia nuotaiką ( tam tikra prasme). Šį kartą taip pakėlė , kad net mečiau darbą UK ir gryžtu i Lietuvą, nes žiniasklaidoje perskaičiau daugybę strapsnių kad jauniem žmonėm o tuo labiau studentam yra neįmanoma gyvent Lietuvoj ir visi iš ten bėga. Kadangi esu nepatiklus – nusprendžiau išbandyt.
  P.S. Ir šeip mano nuomone dirbt kitoj valstybėj, mokėti jai mokesčius , ir kalbėti kad Lietuvoj visi viską daro blogai mano nuomone ne tik nepatriotiška bet ir neetiška :)

 • Vasia

  Cia geriausias anektodas, po to kai seimas pirmas europoje pasirase po EU konstitucija net jos neskaites , partneriai juk nieko blogo nepakis :) :(

  Vakar man pacukai islupo mage, bet liudytoju nera , vadinasi vagystes ir nebuvo.! Liudna, bet mano mages tai nera.!

 • Rytis

  Geras straipsnis… dėl to labai liūdna pasidarė. Prisiminiau rusišką posakį „за что боролись – на то и напоролись…“

  • Levas

   +1 up

 • J.naivusis

  Tie CŽV darbuotojai, kurie organizavo Antavilių komplekso statybą, turėtų būti visiški debilai.
  Statybininkai, kalbantys tik angliškai, 110 voltų elektros generatoriai, o tai reiškia, kad ir lemputės tokios…

  Kadangi į CŽV atrenkami geriausi iš geriausių, reiškia buvo toks noras, o gal ir tikslas- Made in USA.

  • xerksas

   >>į CŽV atrenkami geriausi iš geriausių

   Nesąmonė. Į CŽV, kaip ir į bet kurią kitą valdišką įstaigą, JAV eina dirbti tie, kas geriau rasti nesugeba.

   • J.naivusis

    Originalus požiūris.
    Tai ir į prezidentus irgi eina tik tie, kurie nieko nesugeba?

    • nerijus

     Ir ne tik į prezidentus…
     Pakanka pažiūrėti į partijų sudėtį ir jų „viršūnėles“…

     • J.naivusis

      Jose ir buvo nutarta tuose kalėjimuose palikti akis badančius ir nenuginčijamus pėdsakus.

     • nerijus

      Ką išmanantis turėtų būti prezidentas, Seimo pirmininkas ar Vyriausybės vadovas:
      filosofiją, psichologiją, ekonomiką, statybą, vadybą?..

    • xerksas

     Deja, vis dažniau taip. Užtenka pažiūrėti, ką keldavo demokratai: Carteris (pripažintas visų laikų blogiausiu), Clintonas, dabar – Babama. Bushai irgi neblizgėjo, nors, vis tik, į Prezidentūrą ėjo jau šio bei to pasiekę gyvenime.

     Paskutinis tikrai gabus prezidentas buvo Reaganas – gryniausias „senosios mokyklos“ atstovas.

     • nerijus

      xerksas

      Galiu pasakyti, kad Jums nuo 50 ik 60 metų?.. :)

     • xerksas

      Ne, suklydote. Aš gerokai jaunesnis.

     • nerijus

      Tiesiog, apie Reaganą man kalbėjo tokio amžiaus žmogus ir labai aukštino :)

     • xerksas

      Nestabina: R.Reagano valdymo laikais jis buvo pačiame proto brandume ir suvokė, kad Lietuvos Nepriklausomybė išplaukė tiesiogiai iš JAV prezidento nesitaikstymo su SSRS politikos.

   • A.G.

    Xerksai.
    JAV valstybės pareigūnai yra didžioje pagarboje. Juos gerbia ir jie svave gerbia. Tai mačiau savo akimis.
    O šiaip, pas mus per aukštai iškeltas verslininko paveikslas – o tai, visgi, kaip muitininkas, prekybininkas, galima sakyti kriminalinis elementas ir tiek.
    Verti pagarbos ir pas mus – kultūros, visuomenės atstovai… ir valstybės tarnautojai.
    O verslas… – gyvenimo užribio reikalas. Gerai bus, kai jo nebus, tik tuomet. O kol to nėra – miname purvyną. Jau nekalbant apie tuos klanus, kurie tarpsta vardan to, kad gyvuoja tas kriminalas… gal dėl, kaip jau buvo minėta, jie iš darbo turi eiti pri…š ir pri…m kanalizacijos vamzdžiais, nutiestais po žeme, žinoma, kitam tikslui… bet jei reikia…
    Joke kaip visada.

 • Žvelgaitis

  Džiaugsmo ir linksmybių Jūsų širdyse, vilties spindulio veiduose, aukščiausios palaimos ir išminties darbuose

  nuoširdžiai linki JUMS VISIEMS
  Žvelgaitis

 • Mūsų krašto apsaugos ministras Butkevičius gerdavo su rusų generolais ir per įviarias firmas-tarpininkes statė butus Karaliaučiaus srity, kad tik greičiau sovietai išsigabentų savo karinę techniką iš šalies teritorijos, 1991 m. sausio 11-13 d.d. parlamento gynėjai gynė parlamentą nelegaliais ginklais, kas šiandieniniais standartais būtų nusikaltimas. VSD vadų pusantros akies užmerkimas į tai kas vyksta Antaviliuose ir Vilniaus aerouoste yra tos pačios serijos veikla. Įdomiau yra kitkas: kokios pinigų sumos grynais buvo įvežtos ir kaip jos panaudotos? Kur sąskaitos-faktūros už pirkinius ir paslaugas? Kodėl taip ilgai VSD buvo nereformuojama ir kokios jėgos priešinasi?
  Balsavimas per rinkimus už socialistus, darbo partiją, valstiečius, D.Prunskienę, R.Paksą, A.Paulausko, A.Zuoko partijas – tik atitolindavo atsakymus į klausimus.
  Ką vasarą veikė A.R. V.Uspaskich jubiliejuje?
  Visi mes savęs ieškome, svarbu atrasti.

  • Ką A.R. veikė V.Uspaskicho jubiliejuje ne fredžių reikalas.

   • nedraugas

    Man geda del sio Jusu atsakymo apie Uspaskicho jubilieju. Tavo atsakymo. Jus – neapsivercia liezuvis pavadinti. Geda.

    • GIGA

     klausyk „gėda“,pasiskaityk apie Račo dalyvavimą jubiliejuje blogo archyvuose-tai diskutuota,perdiskuotuota visais rakursais…

     • Taip, tai seniai aišku, kad žmogus baliavojantis su Uspaskiu neturi moralinės teisės smerkti Adamkaus.

     • Valentinai, ar tik ne tas asiliukas ten prie Katedros tas teises dalja? Jei taip, tai būtinai nubėgsiu. O teisės galioja metams? Atimamos visam gyvenimui? Aš paglostysiu asiliuką ir ar morką jam nunešiu…:)

     • Artūrai,
      Noras palepinti asiliuką Valentiną yra tikrai pagirtinas. Tik bėda,kad jis laikomas bažnyčioje. Jei Artūras Račas įžengs į bažnyčią tai arba bus nutrenktas žaibu, arba bažnyčia sugrius. Abiem atvejais asiliukas Valentinas rizikuoja savo sveikata.

     • Valentinai, su šventėmis ;)

     • GIGA

      Be abejo kažką smerkti ar vertinti teisę turi tik vienas šio blogo skaitytojas

     • Nustatinėti dvigubus standartus turi teisę irgi tik vienas šio blogo skaitytojas.

     • Valentinai, po Kalėdinių pietų ir pyragėlių su obuoliais esu labai geranoriškai nusiteikęs, todėl suteikiu jums tą teisę. Esu kaltas, esu kaltas, esu labai kaltas. V.Aamkus nekaltas, nekaltas, labai nekaltas… Aleliuja

     • Spectre

      Kad jau suteikėt teisę, tai tada užbaikit savo mintį iki galo pratęsdamas „esu bukas, esu bukas, esu labai bukas“, tada ir tiesa bus pasakyta ir visi liks patenkinti.

     • nerijus

      Valentinai

      Noriu atkreipti tamstos dėmesį į tai, kad pavardes rašote netaisyklingai. Artūras Račas mane kažkada replikavo, o tamstą kažkaip „praleidžia“?..
      Rašykit pravardę, bet iš pavardės nereikėtų tyčiotis?..

     • Donatas

      perdiskutuota nebuvo – buvo tik įvairios spėlionės iš komentatorių pusės ir aklinos tylos siena iš Artūro pusės – na gal tik išsitarė sykį, kad gerimo rūšis, kurio ragavo pas uspaspsicha, buvo viskis. o visa kita – tipo asmeninis reikalas – su kuo noriu, su tuo geriu, nors kai su staskevičium pietavo, tai visuomenę informavo… :)

    • mielas nedrauge, tai ir varykite iš čia jei tamstai gėda. Nereikės liežuvio vartyti.

   • Rolandas

    nedraugas

    Negalima taip, nedraugiška.Baikit puldinėti taip.

    • Rolandas

     ;(

    • Rolandas

     khm

    • nedraugas

     :) Argi as puolu? Tik lazdos ir terbos atejau pasiimt varomas lauk :)

     • Rytis I

      Ištikrųjų vaizdas, kurį mes matome, yra apverstas. Bet mes „žinome“ kad, norint orientuotis aplinkoje, reikia jį „atsiversti“. Jei staiga vėl tektų lipti į medį ir kaboti ant uodegos – vėl viskas apsiverstų ir matytume jau TIKRĄ vaizdą.
      Su protavimo ypatumais dar paprasčiau – užtenka įvairiom formom į temą ar ne šimtą kartų primint apie balių – ir bus pasekėjai. Pats jau gali nebevargti ir neniršti, – už tave tai darys kiti. O už juos paskiau vėl kiti. Ir taip eksponentiškai. Kol visi aplinkui įsitikins, kad „balius“ – pati didžiausia ir mirtina nuodėmė, dabar nebent laužas Rotušės aikštėj gali išgelbėti Vilnių nuo tokios gėdos…

  • Rytis I

   Pinigų srautai iš užjūrio jokia ne naujiena nebaigtose tirti ar gražiai „nuskandintose“ bylose. Pociūno nužudymas, demokratijų rėmimas, kalėjimai (O gal šito nebuvo?) Viskam reikia finansavimo. Klausimas tik, kaip dabar atskirti, kurie finansai buvo skirti kam, – juolab kad liko tik kvapas?
   O dėl kalėjimų, – bent jau aš didžiuočiausi, jei surastų bent vieną „teroristą“. Reiškia, prezidentas nieko nežinojo. Reiškia, – mes geri mokiniai, juk partneriai ir nevisada bendrauja (bendravo) su savo Bušu, – pvz iki šiol atgailauja dėl 2001 m. įvykių.

   • nerijus

    Ryti I

    Ne „reiškia“, o „Škia“ :)

  • GIGA

   Eilinis minčių kratinys…Kas dėl VSD reformų,kad balsavimai už socialistus ir kitus „blogiukus“,anot komentatoriaus su žvaigždute,netrukdytų reformuoti VSD galėjo puikiai pasidarbuoti buvęs konservatorius Malakauskas,buvęs sąjudietis,gaila po to tapęs eiliniu (ar ne eiliniu) niekšeliu Laurinkus ir jo pavaduotojas Pocius.Tik imk ir reformuok….

 • A.G.

  Bent iš trijų pusių ešelonai grynųjų…ir kaip dar tie blokiniai Lietuvoje tebestovi… a, Lietuva musėt kuriasi kur šilčiau, ne ten, kur nelyja šaltas lietus… be to, tada ir arabų atsakas nebus baisus, nebent kokiam milijonui kumetynų ainių, nebespėjsuių išgręžti bent vienos skylutės tuose ešelonuose, kaip darė jų priedkai – matrosai 1917 m.

 • Gintas

  „Ką A.R. veikė V.Uspaskicho jubiliejuje ne fredžių reikalas.“

  Reikėtu suprasti, kad visi užduodantys tą klausimą ponui Račui yra fredžiai, todėl nemato reikalo atsakyti? O paskui ponas Račas stebisi CŽV kalėjimais ir panašiai. Gal pirmą pradėkite nuo savęs. Iš pradžių bando su žemem sumaišyti Uspaskichą, o paskui bėga jam nusilenkti, kad tik neįsižeistu ir dar pyksta kai to kas nors paklausia.

  • mielas Gintai, ir tamstą su Šventėmis. Bet gal bent per Kalėdas nenusišnekėkite…

   Beje, ant fredžių nepykstu, man jūsų visų gaila:)

 • Rytis I

  Jeigu užtenka žodinio paliepimo ir visas lėktuvas praleidžiamas be VSAT patikrinimo – galima įsivaizduoti, kas ten darosi… Tokia tvarka? Kiek personų galėjo teikti tokius nurodymus? Juk tai tik atskiras faktas, o kiek buvo – juk ne būtinai kalinius gali transportuoti.
  Ir ar patikės tokiom išvadom kas nors daugiau, nei patys prisidėję? Europiečiai patikės tokiom pasakom – kalinių nematėm, todėl jų teisės nebuvo pažeistos? Kameros buvo, transportas buvo, bet nekontroliavom, – tai ar galim ką išvis kontroliuoti? Ar tai ne įrodymas kad ir kontrabandos keliai gali būti nekontroliuojami, jei už tai neatsakingas nei VSAT, nei saugumas?

 • Rytis I

  Kiek suprantu, Europos žmogaus teisių organizacija Lietuvą jau įtraukė į sąrašą šalių, kuriose buvo tokie kalėjimai (?). Nepriklausomai nuo „išvadų“. Tai gal tiesiog reikėjo sąžiningai pripažinti, kad tai buvo padaryta su mūsų žinia, na paaukoti vieną kitą valdininką, – bet išsaugot gero vardo likučius?

 • Aras

  Kuris melavo – V. Adamkus ar A. Pocius? Blogiausiasis visų laikų Lietuvos prezidentas ar niekingiausias visų laikų saugumo tarnybos šefas? Abu buvo pagauti meluojant ir anksčiau… O kuris šįkart? Vienas tvirtina, jog nieko nežinojo apie žmonių kankinimo kalėjimus, antras tvirtina, jog pirmasis žinojo viską.. laukia tikros žiurkių lenktynės besiaiškinant!
  P.S. Meluoti, kai žinai kad gresia straipsnis – ne kumelę iš ūkininko atimti.

 • Aciu Jums uz kaledine dovana.Nepolitizuotas,be is ankstinio nusistatymo,objektyvusir visiems suprantamas Jusu straipsnis tai priminimas tiems ponams, kad Lietuvoje yra veikianti konstitucija.O jeigu is esmes tai didziausia beda musu uzsienio politikoje p.Buso slepetes Siauliuose

 • GIGA

  Su Šventėm visus.Superinis tekstukas ir komentarai,praskaidrino man pasiligujusiam nuotaiką:)Ir Valentinas apie dvigubus standartus prakalbo:)Man tikrai džiugu,kad tiek daug blogo skaitytojų įžvelgia kiek drumzlių mūsų tautos gyvenime paliko „šlepetės,rinkimų pinigai,Sadekovo pilietybė,VSD vadai“.Gaila,kad visa tai neįvertinta šiandien ir,tikriausiai,niekada jau nebus įvertinta…

  • WU

   Su šventėm tave!

  • Mielas GIGA,
   Užjaučiu, kad pasiligojai per Kalėdas. Turbūt tai dėl to, kad tavo mintys buvo netyros. Sveikinu su Šv. Kalėdomis ir linkiu, ieškant dvigubų standartų, dažniau atsigręžti į save ir į Račą.
   p.s. Geriausias būdas pasveikti, tai aplankyti asiliuką Valentiną ir kaip nors jį palepinti :)

   • GIGA

    malonu,kad buvau sugretintas su blogo šeimininku,dar labiau džiugu dėl teisingai parinkto asiliuko vardo:)Be jokios ironijos,niekaip negaliu suvokti,tai gal Naujųjų metų išvakarėse mane apšviesite,gerb.Valentinai,kodėl Jūs taip įnirtingai komentuojate bloge,kurio savininkas anot Jūsų komentarų,vos ne Lietuvos gėda ir dvigubų standartų etalonas? Gal atsakius tokį elementarų klausimą ir neatrasi gyvenimo tiesos,bet vieną kitą nepilnavertiškumo kompleksą nugalėsi:)

    • Kaip vienas iš dviejų psichologų šiame bloge galinčių diagnozuoti kompleksus, įžvelgiu pavydo gaidelę tavo pasisakymuose. Oberdundukas paskelbtas aš, o ne tu. Asilai vadinami mano vardu, o ne tavo.
     Ten šalia asiliuko Valentino buvo ir toks vienas pasipūtęs avinas. Nežinau koks jo vardas,bet gal GIGA? Kaip būtų gražu! Valentinas su GIGA dalinasi tuo pačiu šieneliu :)

     • WU

      :DDDD

     • GIGA

      Matai,Valentinai,gal tai nesiskaito…O asiliukams,kad ir oberdunduko vardu vadinamiems tigo metai,manau,viską ir sustatys į vietas.Būk atsargus:)

 • martelis

  Tikrai geras straipsnelis. Tik kas is to..? Kol gyvename tokioje protekcionistineje salyje, dusauk nedusaves, Arturai…

 • Jonas tikriausias

  Artūrai , pas tave viskas – labai įdomu . Kiekvieną kartą randi kažką naujo . Dabar juodai suintrigavo anarchistas . Tik labai yra keista , kodėl esi konservų pozicijoje ? Gaila , jei prarastume ir tave dėl trupinio aukso , gardaus valgio šaukšto . . . Šiaip , sveikinu su šventom KALĖDOM ir tobulėk , nes tam ribų nėra .

  • Jonai, gal savęs geriau pagailėkite… Aš jau kaip nors pats. Ačiū už sveikinimus.

 • Jonas tikriausias

  Atsiprašau , nenoriu likti neteisingai suprastas . Dėl CIA kalėjimų buvimo Lietuvoje esu kategoriškai prieš . Be V.Adamkaus , M.Laurinkaus bei A.Pociaus KGB rezervisto padariusio iš VSD komsomolcų jurgelevičių ,dabašinskų šutvę žinios nieko būti negalėjo .

 • Man visoje šitoje CŽV kalėjimų tyrimo istorijoje liūdniausia yra motyvacija. Pasiklausius politikų ir žiniasklaidininkų kalbų, atrodo, kad taip niekas ir nesuprato, kodėl reikėjo tą tyrimą vykdyti. Velniop tos žmogaus teisės, juk partneriai. Kaip viename vedamajame parašė jau berods visiškai nukvailėjęs Valatka – kam čia rūpi tie teroristai, už nepriklausomybę turime dėkoti CŽV, todėl tie kalėjimai -nieko baisaus. O ir tie, kas visgi spaudė tirti, tai darė dėl kažkokios mistinės „tarptautinės reputacijos“. Dar neteko girdėti, kad kas būtų viešai pasakęs – tyrimą darome sau, savo noru, nes nenorime gyventi valstybėje, kur slaptai kankinami žmonės.
  Ačiū už straipsnį. Nemanau, kad partnerių tapatybė čia svarbi, todėl jūsų retorinis akcentas gale man nepriimtinas. Koks gi mums skirtumas, ar Lietuvoje šlykščiausius nusikaltimus vykdys amerikiečiai, ar rusai, ar kiniečiai?

  • Rytis I

   Nesutikčiau su teiginiu „koks skirtumas“. Partnerį reikia turėti vieną.

 • Sveikinu SU KALEDOMIS ,aciu kad tokių žurnalistu dar yra. Baisu tik ,kad laikui bėgant, Artūras netaptų pagiezingąja Rūta.O tai kas dabar bus su tuo žmogeliuku ,kuris pasakė Meciukui NE? Kas bus su dingusiomis slepkemis,dingusias dokumentais is rūmų?Tai kas dabar mūsų seimininkas JAV ar ES? Kas duos pinigų zvakutems prie kultūrkės deginti,kvieciant vaikus i dzinsinę revoliucija?Tai gal dabar dazniau pono Artūro nuotraukyte bus galima matyti per TV,isgirsti jo nuomonę,as kaimo moterėlė supratau,kad TV JIS BUVO PERSONA NON GRATA

  • martelis

   Laimute, klausi kas dabar mūsų seimininkas JAV ar ES? Netikiu, kad nežinai. Šeimininkas vienas ir tas pats, tik kiemai jo keli. Tame tarpe USA ir EU.

 • Vasia

  Viskas cia sutais kaleijimais aisku, musu valdzia tiek drebejo del amerikonu , tiek jiems lindo i uzpakaliuka, kad leido daryti ka nori ir uzmerke akis ant blogio: muitines, mokesciai, lektuvai, juodi dzipai, statybos. O amerikonai pasitvarke svariai, veiksmas vyko, niekas niekas nieko nemate, ka ten kalbeti apie adamsiu, kas jo ten ko nors klause, gal meksikoj buvo, gal briuseli. Kai duodi draugui masinos raktus juk nepatikrinsi apvazinejo duobes ar nusispjove.

 • kirvis

  klounu balius su tuo kalejimu.visi puikiai supranta kad musu salis yra проходной двор bet kazkokia pseudokomisija trydaliojo istisa menesi kol surase apverktinas isvadas.labiausiai juokinga kai sudbajoriai nori pasirodyt padeties seimininkais nors is tiesu absoliuciai visus ant kabliuko pamautus laiko ivairiu saliu spec tarnybos.kaip buvo holopai,taip ir bus.

 • Slyvanosis

  Apsunkęs nuo kalėdinių vaišių, skaitinėjau Konfucijaus „Pasikalbėjimus“ (Tyto Alba, 2004).
  Štai ką apie Artūro rašinio herojus kinų išminčius pasakė prieš 2,5 tūkstantmečio:
  „Kol valstybės reikalai gerai klostėsi, (ministras) … atrodė tikras išminčius. Tačiau kai kilo suirutė, jis suvaidino kvailį. Su jo išmintim kiti dar galėtų rungtyniauti, bet jo sugebėjimas apsimesti kvailiu yra nepralenkiamas“(V skyriaus 21 pokalbis, 66 psl.)
  Sakyčiau, tiksli diagnozė…

 • Mama, tėtis ir trys vaikai gyvena bute ketvirtame aukšte devynių aukštų name. Kaimynų vaikai iš trečio aukšto sužinojo , kad jų tėtis beveik metus laiko miegojo su trijų vaikų mama iš trečio aukšto ir jiems apie tai pranešė. Tačiau pranešė užkabindami skelbimą ant laiptinės skelbimų lentos dėl to apie tai sužinojo visas namas. Visi trys vaikai nusprendė atlikti tyrimą ir ištirti ar tai tiesa , ar kažkas bando apšmeižti jų mamą. Jie ėmėsi apklausė savo mamą, tėtį, tada dar dėl visa ko apklausė vienas kitą. Dar apklausė ir kitus namo gyventojus ( tik neaišku ar apklausė tą kuris neva miegojo su jų mama) . Ir po išsamaus tyrimo nustatė kad sąlygos jų mamai miegoti su kaimynu sudarytos buvo, bet ar ji miegojo neaišku.

 • Ogis@Co

  Zinot, galvoju, kad tikri „vierchai“ turetu ne tik zinot, kas ir is kur atskrido ir ka atveze, bet turetu turet ir sasiuvinuka, kur parasyta, kas, kiek ir kur isleido…
  Lektuvai leidosi ne uz marytes trobos, kalinius turbut ne po sienu buvo paslepe, ir kalejimas ne is skiedru pastatytas.
  Dalyvavo daug zmoniu, mate daug akiu…
  Kur liudininkai? Nebera? :)
  Reiskia, „vierchai“ gerai tvarkosi.

 • Rytis I

  Tarp kitko, truputį nukrypstant nuo temos. Straipsniuose minima, – žirgynas buvo išparduotas, savininkai išsiskyrė… Gal taip, bet man tai kitaip rodos – net atvirkščiai. Persikėlė į brangesnę žemę ir į didesnius plotus. Koks man šiaip reikalas, bet kadangi – laisvadienis, – tai kyla pašalinių minčių…

 • Smilga

  Aplankiau Bernardinų b. asiliuką Valentiną.
  10 balų Valentinui už tokį Kalėdinį humorą :))

 • Smilga

  Dėl CŽV kalėjimų ir komentaro: šiurpuliukai eina. Geras pastebėjimas: – „blogiausia, kas jiems gresia – valstybinė generolo pensija iki gyvos galvos“.

 • Spectre

  Didelio čia daikto, kad amerikeičiai ne itin kultūringai pabendravo su profesionaliais civilių skerdikais. Teroristus galima įveikti tik jų metodais. Kiekvienas sveiko proto žmogus supranta, kad teroristo negalima paleisti per 24 valandas. Antraip nei vienas teroristas nebūtų sulaikytas, o visi sulaikytieji paleisti. Geras pavyzdys – Hasano atvejis. CIA jau seniai turėjo duomenų apie jo ryšius su ektremaliomis islamo grupuotėmis, tačiau dėl Obamos pacifizmo politikos nesiryžo imtis veiksmų. Kol jie gavo teismų leidimus jį sekti ir rinko rimtesnius įrodymus tas šūdžius iššaudė neginkluotus JAV karininkus. Tas pats ir metro sprogdinimo atvejai Londone. Kol biurokratijos aparatas sukosi – o jis sukosi lėtai – žuvo daug žmonių. Specialiųjų tarnybų neturi varžyti biurokratijos aparatas.

  • A.G.

   Visiškai Jums pritariu.
   Dvi stadijos, tam tikrai nusikaltėlių kategorijai, visiškai pankamos.
   Juk esame ne taikos, o trečio karo įvykiuose, kai… taip teismus turėtų, tokiu atveju, keisti tribunolas (galimai naujoje Konstitucijoje, po to įstatymuose): nusikaltimo išaiškinimas ir įstatymo tiesioginis taikymas nusikaltėliui, nedalyvaujant jokiems kitiems tarpininkams.

   Tarp pelų būtų ir grūdų, neišvengsi. Bet jų būtų tūkstančius kartų mažiau, globaliai imant nei šiandien turime. Nes šiandien (kai totaliai ginami vaikai su sadisto genais ir t.t. ir pan.), -šiuo atveju grūdai, o ne pelai, ta prasme, totaliai, t.y. masiškai yra naikinami.
   Galima pamanyti, kad visa tai sąmoningai daroma.
   Kai atitinkami įstatymai patampa žudiku.
   Gal būt, europinė, taip pat ir kitų vadinamų civilizuotų kraštų teisė virto masiniu, niekuo dėtų žmonių, naikinimo ginklu.
   Vien kiek tik Lietuvos kaimuose ta prasme įstatymai per du dešimtmečius nužudė žmonių, kiek kaimuose senų žmonių susirgo mirtina liga, kai kas nakt nežino ar aplankys manomai įstatymų inicijuotas banditas (kad po žudynių galėtų pasiimti litą ar dešros gabaliuką).
   Banditas , kuris jau kalintas 6 ar 10 kartų ir išleistas laisvėn eilinėms žudynėms.

   Įstatymai ir jų vykdytojai privalo būti gerbiami. Šiandien turime tokius, o rytoj gal bus kitokie, kurie ne naikins niekuo dėtus žmones, bet gins juos.
   T.y. vilkimės, kad kada nors banditas bus sukeistas vietomis su auka.
   Joke kaip visada.

  • Susipažinau su Jūsų komentaru, gerbiamas Spektre, ir kuriam, ačiū Dievui – neilgam, laikui netekau amo.

   Būtų man kas paskęs, kad prabėgus 20 metų po Nepriklausomybės atgavimo ir demokratijos kūrimo pradžios, atskiri laisvos Lietuvos piliečiai nesigėdys reikšti tokias serviliškas pažiūras – nebūčiau patikėjęs!

   • Spectre

    Pirma Lietuva – nėra laisva, mes laisvi nebent politiškai (manau daug kas man prieštarautų, net ir dėl to), tačiau nei ekonomiškai nei kultūriškai neesame laisvi, tuolab kad eilinis Lietuvos runkelis laisvės net nebrangina. Priešingai dauguma kaip pavyzdį stato Putina ir Lukašenką esą „gerai tvarkosi“, tačiau tas pats eilinis runkelis kažkodėl dirbti į „stroikes“ išvažiuoja į Angliją, o ne tą mieląją „tvarkingąją“ Baltarusija. Kam reikia naminiam gyvūnėliui laisvės? Zoologijos sodo gyvūnai ar naminiai šunys paleisti į laisvę nugaiš iš bado. Jie nemoka gyventi laisvėje.

    Matau esate idealistas, tačiau metas atsibusti ir atsimerkti. Jei CŽV ar MI-5 veiktų pagal įstatymus ir lauktų biurokratų palaiminimo žutų daugybė žmonių. Įdomu kaip tamsta reaguotomėt, jei teroristas susprogdintų lėktuvą su jūsų šeima, o atsakingi pareigūnai pareikštų, kad labai atsiprašo, jie informaciją, jau seniai turėjo, bet laukė teismo leidimo suiimti įtariamuosius, bet teisėjas buvo išvažiavęs atostogauti? Kartais kai kurie dalykai nėra suderinami su demokratija toks yra gyvenimas. Be to man regis jūs pats dorai nežinote, kas yra demokratija, tad siūlau pasidomėti apie ostrachizmo principą, kuris egzistavo senovės Atėnuose. Kaip čia taip? Juk ten buvo demokratija??!!

    • Nujaučiu įdomų Zeppelinus atsakymą :)

    • Pirma Lietuva – nėra laisva, mes laisvi nebent politiškai …, tačiau nei ekonomiškai nei kultūriškai neesame laisvi,…

     Matyt, gerbiamas Spectre, mes gyvename skirtingose Lietuvose.

     Suprantu, kad tokio išsiskiriančio požiūrio į tą patį objektą greičiausiai yra mūsų vartojamos sąvokos „laisvė“ nesutampančios reikšmės, bet tai, kad Jūs, skirtingai nuo mūsų, gyvenate nelaisvėje – daug ką pasako.

     Ne tiek apie Lietuvą, kiek apie Jus…

     Bet geriau, nei Jūs pats apie tai nepasakysi:

     …eilinis Lietuvos runkelis laisvės net nebrangina…. Kam reikia naminiam gyvūnėliui laisvės? Zoologijos sodo gyvūnai ar naminiai šunys paleisti į laisvę nugaiš iš bado. Jie nemoka gyventi laisvėje.

     Man visada buvo sunku suprasti – kodėl kai kurie žmonės piešia žmonijos ar tautos portretą žiūrėdami į veidrodį?

     Negi mokykloje nebemoko, kad spręsti apie visus pagal save yra grubi mąstymo klaida?

     Beje, žiūrėdmas į Jūsų vidinio pasaulio atvaizdą, bandomą pateikti, kaip mūsų tautos portretą, turiu pastebėti, kad jis nėra ypač dailus. Panašu, kad nesuklydau, apibūdindamas Jūsų poziciją, kaip servilišką.

     Matau esate idealistas, tačiau metas atsibusti ir atsimerkti.

     Šiaip jau esu racionalus pragmatikas, tiesiog turiu supratimą – kokį vaidmenį žmonių gyvenime ir tautų istorijoje vaidina idealizmas

     Bet tiek to, pasinaudokime Jūsų pasiūlymu ir plačiai atsimerkę pažvelkime į Jūsų žodžius:

     Jei CŽV ar MI-5 veiktų pagal įstatymus ir lauktų biurokratų palaiminimo žutų daugybė žmonių.

     Ėėė, kur sakote žūtų daugybė žmonių, jei prie Vilniaus nebūtų įrengti CŽV sulaikytų užsieniečių kankinimo centrai? Lietuvoje? Amerikoje? Afganistane? Kur kitur..?

     Kodėl ir kaip, anot Tamstelės, jie neišvengiamai turėtu dėl to žūti? Gal galite mums papasakoti apie tai plačiau? Man toks jausmas, kad Jūs šnekate, net nelabai suprasdamas – ką šnekate?

     Ir beje, noriu priminti, kad pažeidinėti JAV įstatymus ir kankinti sulaikytus asmenis savo teritorijoje CŽV pabijojo – nes ten valdžioje jiems į užpakalius pamaldžiai žiūrinčių Jūsų tipo veikėjų nėra.

     Jie sėkmingai pasinaudojo tuo, kad kitur atrado vergiškos psichologijos biurokratų, kurie iš grynai servilistinių paskatų buvo pasiryžę trypti ir laužyti savo valstybės įstatymus ir Konstituciją!

     O paskui iš jų juokėsi, pasakodami apie tai Amerikos žurnaliūgoms, kurie negalėjo patikėti, kad Lietuva nieko negavo iš tokio savo įstatymų laužymo.

     „Tai kad tie durneliai net nieko neprašė – jie buvo laimingi, kad gali pabučiuoti mums, didžiosios Amerikos atstovams į vieną vietą ir buvo pasiryžę vykdyti visus mūsų paliepimus“ – maždaug tokiais žodžiais aprašinėjo savo „partnerius“ Lietuvoje su jais neteisėtus sandorius sudarinėjęs CŽV pareigūnas interviu ABC.

     Įdomu kaip tamsta reaguotomėt, jei teroristas susprogdintų lėktuvą su jūsų šeima, o atsakingi pareigūnai pareikštų, kad labai atsiprašo, jie informaciją, jau seniai turėjo, bet laukė teismo leidimo suiimti įtariamuosius, bet teisėjas buvo išvažiavęs atostogauti?

     Greičiausiai, būčiau labai nepatenkintas ir reikalaučiau, kad teisėsauga atliktu savo pareigas. Bet noriu priminti, kad Lietuvoje jokie lėktuvai nesproginėjo, todėl tie Jūsų nuo lubų paimti, ašarą spaudžiantys pavyzdžiai ničnieko neįrodo – mūsų pokalbyje jie yra nei į tvorą, nei į mietą.

     Kartais kai kurie dalykai nėra suderinami su demokratija toks yra gyvenimas. Be to man regis jūs pats dorai nežinote, kas yra demokratija, tad siūlau pasidomėti apie ostrachizmo principą, kuris egzistavo senovės Atėnuose. Kaip čia taip? Juk ten buvo demokratija??!!

     Mūsų pokalbio ribose demokratija bus tai, ką mes abu sutarsime tuo žodžiu vadinti.

     Tamstos žiniai – yra daugybė dalykų, kurie puikiai atitiko Atėnų demokratiją ir neatitinka lietuviškosios.

     Pirmiausia – dalies visuomenės vergiškas statusas ir jį atitinkanti vergiška savimonė, kurią Jūs mums čia brukate per savo pažiūras.

     • Spectre

      Na ką gi, kol tamstos nesusprogdins, koks „Alach Akbar“ tok nesuprasite, kai kurie žmonės supranta anksčiau, o kai kurie vėliau, o kai kurie tik tada, kai išgirsta „Alach Akbar“. Linkėčiau jums suprasti anksčiau nei išgirdus „Alach Akbar“, nes tai gali būti paskutinė frazė ką girdėsite šiame gyvenime.

     • O aš Tamstai palinkėčiau kritiškiau bei savarankiškiau mąstyti ir nepasiduoti neurolingvistiniam programavimui.

      Gal tuomet, gerbiamas Spectre, Jums pavyktu suvokti, jog mūsų teritorijoje įkurti pogrindiniai svetimos valstybės sulaikytų užsieniečių kankinimų centrai visai nepadeda apsaugoti Lietuvos nuo islamiškojo ekstremizmo pavojų – greičiau jau priešingai.

      Keista ir nesmagu regėti, kaip suaugę ir išsilavinę žmonės, išgirdę kodinį žodį ar frazę, pavirsta nebesugebančiais adekvačiai suvokti pasaulį, pasiryžusiais klusniai vykdyti visas programuotojo komandas zombiais.

 • Spectre, o kodėl turėčiau stengtis, kad tokie dundukai kaip tamsta būtų patenkinti. Na, nebent vardan Kalėdų dvasios…:)

 • Rolandas

  Į klausimą, kaip reaguotų, jei teroristas susprogdintų lėktuvą su jo šeima,tūlas komentatorius Zeppelinus atsakė trumpai ir aiškiai:“Greičiausiai, būčiau labai nepatenkintas“. Ir daugiau jokių emocijų, tiesa dar kažką burbtelėjo esą reikalatų, jog teisėsauga atliktų savo pareigas.

  Nuosekliai laikantis emocijų, reaguojant į įvykius, gradacijos, tai tokia smulkmena, kaip kažkokių teroristų kalėjimai Lietuvoje, ar tų teroristų kankinimai juose, Zeppelinui turėtų sukelti mažų mažiausiai euforiją.

  Ir nepadės čia jau net meistriškai įvaldytas serviliškumo terminas, ar kitokia įmantri terminologija.

  • Retas atvejis, bet nepajėgiau suprasti, ką Jūs, gerbiamas Rolandai, norėjote man pranešti apie savo poziciją mano ir gerb.Spectre pokalbio kontekste?

   Šiaip esu pastebėjęs, kad paprastai Jūs labai aiškiai dėstote savo nuomonę.

 • pamąstymas

  Keletas pastebėjimų po BTV laidos su p. Artūru (beje, senokai neturėjau progos matyti ir skaityti blogo, Artūrai – gerai, kad pats esi)

  Leo išardymas – nugirdau Artūrą sakant, kad gerai, pagaliau padarėm. Gerai tai gerai, tik vyrai iš VP kažkodėl džiugiai skaičiuoja virš 600 gausimų mln. LTL, toliau planuoja diriguoti pačiam techninio išardymo procesui. Padarėm nedidelį žingsnelį, bet tai tikrai dar ne pergalė

  CŽV – nugirdau sakant, kad kalti muitininkai, oro uosto pareigūnai ir kt. Nu pasakykim aiškiai – atsakingas p. Adamkus(beje, kažkodėl taip ir neatsisakęs JAV pilietybės). Kas galėtų stoti skersai kelio Pirmajam Valstybės asmeniui? Kodėl pvz. nepakalbinam jo aštriau kokioje tiesioginėje debatų laidoje?

  Ir dar. Kai matau Seime ponus Andriukaitį ir Vidžiūną – pagalvoju, ar tikrai tokia trumpa mūsų atmintis?

  O bendrai – sutinku, kryptis teigiama, nepaisant sunkių ekonominių ir socialinių realijų

 • vakar ziejau kliveckos pezalyna su p. racu v sobstvenoj personoj, tai skias – ziauriai nepatiko vienas dalykas..

  • Kas nepatiko? Artūras buvo aukštumoj, nei vieno priekaišto neužsidirbo. Tai rodo, kad, nepaisant kai kurių nervingumo apraiškų, kurias jis demonstruoja šiame bloge, galima teigti, kad jis vis dar yra vienas iš blaiviausiai mąstančių analitikų-žurnalistų.

   • Vaalentinai, nieko aš nedemonstruoju. Ramus kaip belgas…:)

 • austras

  Netalentingo Maro netalentingos disertacijos gynimo oponentas docentas Arūnas Streikus, baigdamas savo kalbą: tegul nesupyksta čia anksčiau gynęsi žmonės, bet ši disertacija yra geriausia mūsų katedros disertacija per pastaruosius 10 metų. Pastaba: taip sako žmogus, kurio idėjinės pažiūros gerokai skiriasi nuo netalentingojo Maro.

  O gerbiamas Artūras Račas gavo gerą progą įrodyti, kad jis tikrai nemėgsta žiūrėti į verksnius. Ir įrodė :)

  • Austrai,
   Lai būna tau Maras pavyzdys kaip reikia rašyti dizerius.

 • vat

  Pastebejimas…Visa ta laika, kai cia Lietuvoje buvo-nebuvo CZV kalejimas, nuo 2001 iki 2006 m. LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai buvo Vygaudas Usackas… Ar neatrodo, kad svetima valstybe ar jos tarnybos, turedamos kokiu nors planu, ketinimu galejo-privalejo visu pirma kreiptis i tos valstybes ambasadoriu savo salyje? Zodziu, idomu ar apklause komisija exambasadoriu V.Usacka siuo klausimu, nes komisijos isvadas URM vadovas kazkaip labai jau savaip traktavo…