Citata #381 Prezidentė apie prezidentą

Iš prezidentės D.Grybauskaitės kalbos A.Brazausko laidotuvėse:

Algirdas Brazauskas buvo garbingas, atsakomybės nevengęs vadovas, kuriam politinė karjera buvo ne ambicija, o pareiga tautai.

[…]

Kompetencija, atsakomybė ir pareiga buvo jo pagrindiniai reikalavimai sau ir kitiems.

(11 balsų, vidurkis: 2,82 iš 5)
Loading...
 • laila

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Cinikas

  Kam tiek energijos švaistyt niekams? Geriau medį pasodinkit. Lietuvai verkiant reikia vėl patikėti savo valstybe.
  O Grybauskaitė Jums juk labai patinka. Nepamirškit to.

 • Sakykime, ji tiesiog pajuokavo.

 • dzyvai

  „… garbingas, atsakomybės nevengęs vadovas… pareiga tautai“.

  Taip ir pamenu, kai iš kart po kažkurių seimo rinkimų, A.Brazausko per teisioginę TV laidą paklausė, o kaip bus su rinkiminiu pažadu (berods nesijungti su darbo partija), velionis plačiai nusišypsojo ir tiesiai šviesiai pasakė: tai buvo tik rinkiminis pažadas.

  Tokių garbingų ir pareigingų tautos atstovų nūnai seime ir kitose valst. institucijose gausu…

 • NiekurNeiva

  Pakankamai nuoširdžios, žmogiškos, nenudailintos laidotuvės.
  Ir oras, ir kalnelis, ir dalyvavusių nusiteikimas…
  Taip pat ir kalbos – emocionalios (Vinkus, kunigas Sigitas), greičiau atviros nei „valdiškos“ – Prezidentės, Butkevičiaus, …

  Gal per daug stengėsi Vatikano atstovai… Bet negi tokiose situacijose būna per daug?

 • O cisternomis į jo privatų baseiną vežiojamas jūros vanduo buvo kompetencija, atsakomybė ar pareiga?
  Grybauskaitė aišku praleido progą patylėti, bet iš kitos pusės jei Brazauskas nebūtų jos išsiuntęs komisarauti į Briuselį ji taip ir būtų likusi kuo ir buvo, t.y. niekuo.

 • D.

  na sakykit ką norit, bet žmogus prisitaikyti prie situacijos tai mokėjo :)

  • mokėt tai mokėjo, bet ką tai valstybei davė, galima daug ginčytis. Asmeniškai aš įsitikinęs, jog labai labai gaila, kad kokiais 1988 metais Sąjūdžio mitinge išsakyti žodžiai ‘Dabar mes reiškiame nepasitikėjimą Songaila ir Brazausku’ liko tik žodžiais, tiksliau, antroji frazės dalis liko.

 • Genpre

  Pasakyti panašią nesąmonę kaip „..Kompetencija, atsakomybė ir pareiga buvo jo pagrindiniai reikalavimai sau ir kitiems..“ tikriausiai priklausė pagal prezidentūros „protokolą“ :)
  Užtenka prisiminti, kaip buvo numarintas buvusios AMB’o bendrapartietės, Klaipėdos apskrities viršininkės V.Lukošienės aferų tyrimas…
  P.S.
  Stipriai rekomenduoju, jeigu tik įmanoma, peržiūrėti įrašą, kai Grybauskaitė buvo išrinkta prezidente ir tą pačią naktį AMB’o į kameras ištarta frazė,- „..pagaliau mes turim SAVO prezidentę..“. Berods tai buvo LTV, bet galiu klysti. Kokia intonacija ir veido, akių išraiška buvo pasakyta „SAVO“. Nesu aiškiaregys, tad galiu tik spėti, Ką AMB’as turėjo galvoje, bet jeigu tik kas turėtumėt šansą pamatyti tą įrašą …

  • Liapsus

   „Savo“ – tai kieno jūsų nuomone? Koks tas spėjimas ir kaip jis pagrindžia konservatorių ir Dalios savitarpio toleranciją?

   • Genpre

    Liapsus’ai,
    Manot socdemai trokšta ateiti į valdžią šiuo ekonomiškai pragaištingu laikotarpiu?
    Tad Dalios ir koncervatorių sąlyginai gera savitarpio tolerancija net labai logiška. Viskas pagal socdemų planą.
    Ar dar pamenate, kaip Dalia prieš rinkimus negailėdama nei energijos, nei kritikos anei patarimų dalinosi Lietuvos „prikėlimo“ idėjomis? Manau tik tam, kad laimėti rinkimus.
    Ir kodėl protingoji energingoji ekonomistė exeurokomisarė tokia pasyvi ir tyli dabar? Manau todėl, kad konservatorių neįgalumas (per lėtas mąstymas) kelia socdemų reitingus.
    Kodėl prezidentė taip audringai sureagavo į 7 metų senumo fotografiją, kur seimo pirmininkas užfiksuotas su H.Daktaru, kaip, beje, ir dar keli šimtai žmonių ir kodėl nei cyptelėjimo apie Kirkilo aukštojo mokslo diplomo gavimo peripetijas ?
    „Keturių komunarų“ vizitas į Baltarusijos kolūkius ir Lukašenkos vizitas pas Dalią. Čia gal tik tarp kitko.
    Nieko netvirtinu, tačiau mano akimis „puzlė“ dėliojasi „įdomiai“.
    Jums reikėtų pamatyti tą įrašą. AMB’as tada jau buvo kaip reikiant paliegęs, sunkiai emocijas tramdantis, neturintis ką beprarasti senukas.

 • Skeptikas

  A.M.Brazauskas Lietuvai nusipelnė ne tiek ar ne tik tuo, ką padarė, bet dar daugiau tuo, ko nepadarė – netapo TSKP valios vykdytoju Lietuvoje. Tai buvo kritinis momentas, leidęs Sąjūdžio dundukams pasijusti ne masuote, o istorijos kalviais.

  • Genpre

   Skeptike,
   Pratęsiu mintį: O netapo TSKP valios vykdytoju Lietuvoje dėl savo asmeninių savybių,- viena iš tokių, prisitaikėliškumas ir turtomanija. Tada, prieš 22 metus, AMB’as neturėjo nei ryžto, nei gabumų, o ir proto pakako nestoti skersai kelio Atgimimo bangai, gi būtų nušlavę sulig ta sekunde …

   • Skeptikas

    Nušluoti sulig ta sekunde bet kurį Sąjūdžio mitingą techniškai buvo visai nesunku. Tačiau neįsivaizduoju, kas būtų nušlavęs Lietuvoje stovėjusią TSRS kariuomenę. Jai pakelti susiklosčiusioje situacijoje tereikėjo, kad CK pirmasis sekretorius Lietuvos darbo liaudies vardu pareikalautų atkurti tvarką respublikoje. A.M.Brazauskas Sąjūdžio atžvilgiu turėjo didžiulę negatyvią galią, kurios nepanaudojo. Kodėl nepanaudojo – ne taip svarbu.

    • Mauras

     tikėjimą stambaus kapitalo partija išpažįstantis skeptikas mano ar apsimeta manąs, kad išsilaisvinimo judėjimą Lietuvoje visoje Rytų Europoje galėjo sustabdyti vieno ar kito vaduko noras ar veiksmas? prisiminkite, žmogau, krito net nepajudinamasis žmogėdra čiaušesku.

     Būtų AMB pamėginęs muistytis – partiečiai patys būtų iškart nuboksavę į šoną. Kas jau kas, o konjuntūrą jie visada puikiai jautė, partinės mokyklos ir ilgametės treniruotės nenuėjo veltui. Neprisitaikęs burokevičius tai patyrė savo kailiu, o AMB pamatė atsiveriančias puikias galimybes sau, ir padedamas savo talento nuolat viešai rūpintis paprastu žmogum bei nuosavų žurnalistų-apžvalgininkų, jas gan sėkmingai finansine prasme realizavo pri(ch)vatizacijos laikotarpiu per įtakos grupes. zuokas – tik stropus ir toli gražu neprilygstantis AMB mokinys. Tiesa po eilinio skandalingų faktų paviešinimo valdovo munduras kiek apsitaškydavo, bet čia, žinoma, smulkmena. Mes juk mylim savo valdovus.

     • Genpre

      Labai teisingai pasakyta, Maure, Skeptikas žvelgia gan siaurai šykart.
      Galima pažvelgti dar plačiau: ekonomiškai nuo Rusijos galų gale esam visiškai priklausomi ir reikalui esant virvutes patampyti nesudaro jokių problemų (pvz. vežėjų bėdos berods praeitą vasarą), o ši savo ruožtu turi lengvą grobį-narę ES ir NATO.

     • Skeptikas

      Tai kad visi politikai toje partijoje arba veržiasi į ją :/
      Nepriklausomai nuo to, kairioji, dešinioji ar centristinė lytinė orientacija.

    • Genpre

     Skeptike,
     Visų pirma vien AMB’o įsakymo nebūtų užtekę pakelti raudonajai armijai. KGB ir milicijos pajėgas – galbūt…
     Nušluoti Sąjūdžio mitingą spragtelėjus dviem pirštais buvo neįmanoma – tuo metu Gorbačiovo visam pasauliui deklaruota perestroika ir demokratija neleido tokių dalykų daryti techniškai, kaip jūs sakot.
     Dar vienas dalykas. Ar jūs pats dalyvavote Sąjūdžio mitinguose? Kaip jūs manot, kuo galimai galėjo baigtis milicijos bandymai išvaikyti 150 000 euforijos apimtų mitinguotojų Vingio parke? Būtų naivu manyti AMB’ą to nesupratus. Kažkodėl abejoju, kad savo ateitį tas žmogus matė Maskvoje, kur būtų buvęs viso labo antraeiliu CK vaduku Lietuvos kaimo reikalams.

     • Skeptikas

      Apie tuolaikinę miliciją čia nekalbu.
      O panaudojus specpriemones mitinguotojai būtų tiesiog sumindę vieni kitus. Ir kuo mitinguotojų daugiau, tuo toks scenarijus paprasčiau įgyvendinamas.

     • Genpre

      Ir kam tuo metu būtų naudingi keli šimtai (gal tūkstančiai) sumaitotų kūnų? AMB’ui? Gorbačiovui? Nebent Landsbergiui…

     • mdxacuk

      Skeptikas tikriausiai dar po stalu stačias vaikščiojo anais laikais. Pačiu geriausiu atveju. Nes kapitališkai neraukia apie tuometinę politinę situaciją ir atmosferą. Kaip tik trys savaitės iki paskiriant (išrenkant?) Brazauską LKP CK pirmuoju sekretorium Lietuvoj jau buvo įvykęs „bananų balius“, pasibaigę visišku pravalu kietakakčiams partfonkcionieriams su Mitkinu priešaky. LKP buvo gilioj krizėj, ir Brazauskas buvo išstumtas kaip paskutinis šansas ir gelbėjimosi ratas. Kokie „šlavimai“ galėjo būti tokioj situacijoj? Jam niekas nebūtų leidęs, netgi jei jis ir panorėtų, jau nekalbant apie tai, kad nei armijai, nei KGB jis neturėjo nei mažiausios įtakos. Geriausiu atveju galėjo tik pats būti jų įrankis, kaip Burokevičius porą metų vėliau. Viską sprendė Maskva, o jai skandalo nereikėjo. Užtat ir buvo leista Brazauskui po truputį atsukinėti varžtus ir nuleidinėti garą. Galimas dalykas, jam buvo duota tam tikra laisvė pasirinkti priemones – Katedros grąžinimą laikyčiau viena iš jų. Bet jo nuopelnas nebent tas, kad jis greitai pajuto kintančią konjunktūrą ir tam tikrais momentais sugebėjo įveikti prigimtinį kinkų drebėjimą.

     • Kalbant apie jėgos naudojimą, tai galima pasakyti tik tiek, kad iš tiesų visos karinės pajėgos Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose ilgai buvo karinėje parengtyje… Tetrūko tik įsakymo…
      Be to Jūs, manau, tikrai nelabai suprantate ir žinote KGB veiklos metodus. Nereikia vaikyti mitingo. Tereikia susemti visus iki vieno iniciatyvinės grupės narius ir uždaryti ilgiems metams… Štai taip buvo daroma daugelį metų. To, manau, neįvyko dėl to, kad tuometinėje Lietuvos KGB buvo pernelyg daug lietuvių, kurie puikiai žinojo tikrąją Lietuvos istoriją ir jos užkulisius.

      Juo labiau, kad ir KGBistai norėjo geriau gyventi… O jiems tokie perversmai tik į naudą. Juk nemaža dalis tų laikų sovietinių aktyvistų dabar yra milijonieriai. Tai ar jiems nebuvo naudinga tokia baigtis? Rusijoje, beje, tas pats. Gi pats turtingiausias ir įtakingiausias sluoksnis yra iš buvusių įvairių kategorijų karininkų…

  • Sakyčiau gan taikliai pasakyta

 • Liapsus

  Na Brazauskui šitie žodžiai labiau tinka, nei tiktų Valdui A. Mano manymu.

 • Slyvanosis

  Mielas Artūrai,
  Atleiskite už mano subjektyvią nuomonę ir nekorektiškus epitetus, bet pastaruoju metu jūsų rašinius ir replikas komentuoti susirenka vis daugiau koprologijos ekspertų ir koprolalijos virtuozų.Pavadinti dundukais, jie net didžiuojasi…
  … bet gal būt ir aš toks pat, nes man savas – kvepia?…

  • Genpre

   Slyvanosi,
   Kokia Lietuva, tokie ir renkasi. O jūs pakvieskite savus ir padarykite dainuojančią-kvepiančią tvarką.

 • Bobutė
  • nerijus

   Be komentarų…
   Nesitikėjau to išgirsti iš V. V. L.
   Protingas ir pilietiškas požiūris.

   Man patiko Valatkos pasakymas:
   „Jei Lietuvai buvo lemta turėti V.Landsbergį, jai neišvengiamai buvo būtinas ir A.Brazauskas.“

  • Genpre

   Truputį keista, kaip šis žmogus leidžia sau ne šeimos rate būdamas dėstyti „tiesas“ apie V.Landsbergį.

   • Bobutė

    p. Genpre,

    o ką pasakytumėte apie šį komentarą? Berods p. L. Donskis nepriklauso nei vienai, nei kitai šeimai (a.a. AMB ar VL), tai, tikiuosi, Jums nebus keista, kad dėsto savo tiesas.
    Beje, tarp eilučių įskaitomos „tiesos“ ir apie VL. Bent man taip atrodo.

    http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/ldonskis-a-brazauskas-ir-kita-lietuva.d?id=34032157

    • Genpre

     Deja, nežinau ką pasakyti, Bobute. Kai „praskysta“ tokie, kaip L.Donskis, man nesmagu. Manau, tos kartos lietuviams paprasčiausias šokas – visą jų gyvenimą buvo AMB’as, ir … staiga jo nebėr… Jiems reikės laiko prie to priprasti…
     Kaip tada reikėjo man laiko priprasti, kad nebėra V.Kernagio. Užtat jis visada liks gyvas mano atmintyje.
     O ką AMB’as? Korumpuotų politikų likimas – juos prisimins tik pagal protokolą …

     • Bobutė

      Manot p. L. Donskiui, p. V.V. Landsbergiui irgi reikia priprasti?

     • Jurate

      Pritariu.

     • Genpre

      Manau.

 • slonimas

  Tokie pat abusrdiški kliedesiai tiktų ir apie kitus komunistėlius:
  „Antanas Sniečkus(arba Justas Paleckis – pagal skonį) buvo garbingas, atsakomybės nevengęs vadovas, kuriam politinė karjera buvo ne ambicija, o pareiga tautai.
  […]
  bla bla bla bla bla bla“

  :-))

 • Fredis*

  Vytautas Landsbergis Tikrasis man labiau patinka,
  Vytautas Vytautas – per minkštas, bet gerai, kad sūnus taip pakalbėjo, truputėlį suminkštino supykusiųjų, įtūžusiųjų, suglumusiųjų apsimestinių, proginių katalikų sielas, paglostė jų savimeilę, amortizavo jų rengiamas būsimas keršto akcijas.
  Katalikų Bažnyčia, vyskupai užkabino kažką giluminio, į paviršių po ilgo snaudulio išropojo tokie šliužai kaip elektros skydinės herojus Siauras, kuris jam būdingu pragertu, arogantiškuoju tonu pradėjo vapėti kažką apie prarastą galimybę susitaikyti.
  Su tokiu asmeniu – niekada. Ir su ta visa ekskomunistų riebia, sočia, savimi patenkinta šutve.

  • Genpre

   O po šitokios kalbos – po stiklelį, užkandos !

 • mdxacuk

  Kai p. Grybauskaitė pasileidžia į saldžius apmąstymus apie savo Mokytojo dorybes, aš iškart prisimenu „Maximos“ PVM aferos milijonus jos ministeriavimo laikais. Ji, girdi, labai norėjusi tuos milijonus atsiimti, bet Mokytojas neleidęs. Tad nežinia, ar išsiuntimas į Briuselį buvo bausmė, ar kompensacija už nuoskaudą.

  • Genpre

   Būtent. :)))

 • Fredis*

  Geriausia ką teko paskaityti, su malonumu siūlau ir Jums: http://www.lrt.lt/news.php?strid=2838146&id=5521941

  • Bobutė

   O man šis tekstukas pasirodė skystokas ir su autoriaus loginiais prieštaravimais pačiam sau.
   Be to, jei buvo pretenzijų į šmaikštumą (o man atrodo buvo), tai irgi, mano galva, nelabai…

 • Jurate

  Na tai yra Prezidentės subjektyvi nuomonė, manau, kad emocionali, kažką tai reikėjo pasakyti.
  Bet man tikrai patiko Kardinolo pozicija: „Laidojimo apeigomis ir išoriniu iškilmingumu neturėtų būti išskiriami asmenys ar luomai“. Ir džiaugiuosi, kad Bažnyčia nepasidavė emocijoms ir manipuliacijoms…

  • Bobutė

   p. Jūrate,

   visoje šioje istorijoje su laidotuvėmis mane pykdo tik du dalykai.
   Pirmas – tai kai kurių žmonių kai kurie komentarai dar nepalaidojus žmogaus (ir ne tik neigiami, bet ir kai kurie perdėm teigiami).

   Antras. Tai neapsakoma Kardinolo veidmainystė. Kalbu apie yą patį jo pareiškimą kaip ir Jūs. Negi neakivaizdu, kad nežiūrint net į tai, kad kūnas nebuvo įneštas į Katedrą, laidotuvės ir Bažnytinėmis apeigomis buvo išskirtinės…
   O gal Tamsta žinote kitas paprasto kataliko laidotuves Lietuvoje, kuriose Bažnytines apeigas būtų atlikinėję bene keturi Vyskupai, net nežinau kiek dar kunigų ir etc.?

   Beje, laidojant kunigus, o ypač vyskupus (prisiminkim paskutines Romos Vyskupo laidotuves), bent jau išorinis iškilmingumas yra nepalyginamas su paprastomis pačio doriausio kataliko laidotuvėmis pvz. kur nors Balbieriškyje…

   • Genijus

    Ne „pačio“, o paties, miela močiute ;)…

    • Bobutė

     Ačiū, p. Genijau.:)

     Pataisau:
     „…yra nepalyginamas su paprastomis paties doriausio kataliko laidotuvėmis…“.

     • Genpre

      Bobut,
      Jūs vis dar apie laidotuves? Ar ne eilė dabartės ketverioms vestuvėms?

     • Bobutė

      p. Genpre,

      šiaip jau tai ne tiek apie laidotuves, kiek apie komentatorius panašius į Tamstą ir apie Kardinolo veidmainiškumą…

      Apie kokias vestuves kalbat?

     • Genpre

      Atsižvelgiant į mūsų amžių matomai apie auksines kalbu :)))
      O jei rimtai, Daliai laiks tekėti, .. ir Kristinai po pusmečio sukaks termins… Blinkevičiūtę prie altoriaus laiks palydėt, nu ir dar vieną mergiotę žinau, bet ji ne čia, ji „LigiDanguje“, gal pažįstat?

     • Bobutė

      Pirmosioms gal jau ir vėloka, o mergiotei aiškiai per anksti…
      Man ji atrodo dar visiškai „nesusitupėjusi“.

     • Genpre

      Niekada nevėlu. Kai Dalytę prezidenša išrinko, mano kaimynas taip kalbėjo: kur tu, sako, matei normalų senbernį ar senmergę. Nebus, sako, iš to nieko gero …
      Bet aš kitaip galvoju: kad vyrą gautų, žiūrėk ir valstybės šeimos politika šeimos link orientuotųsi. Manot, naivu?
      Vyrai visa ko esmė: ištekėtų ir susitupėtų. Istorija žino didelių faktų…

     • Bobutė

      Čia tik vyrai naiviai taip mąsto, kad yra visa ko esmė…:)

      O moterys todėl ir turi būti susitupėjusi, kad negriautų to naivaus tuščiagarbiškumo…:)

     • Genpre

      Lietuvai vis nesiseka su prezidentai:
      Pirmas keistai su žmona elgėsi, algą už tylėjimą mokėjo ir meilužę šefuodavo, darbo metu, su visa apsauginių šaika, noncensas kažkoks.
      Antram vėl nepagelbėjo nei kopūstų laukai nei praskrendantys gandrai..
      Trečia, labadiena, vėl nei šis nei tas..
      Iš kur ta šeimos politika Lietuvoj …?

     • Bobutė

      Vis dėlto Olandai – šaunuoliai…

     • Genpre

      Nesu turėjęs santykių su Olandu. Kur jie šaunūs – iki pusės, ar nuo pusės?

     • nerijus

      Bobute

      Visiškai su Jumis sutinku: olandai- Šaunuoliai.

     • Bobutė

      Sakot gandrai, kopūstai…

      Neturit jokio takto p. Genpre, neturit… Nejaučiat iš ko negalima šaipytis, oi nejaučiat…

      Nors esu prieš fizines bausmes, bet Tamstai už kai kuriuos komentarus mielai „įkirsčiau į uodegą“…

     • Genpre

      Bobute,
      O aš, jeigu būčiau už fizines bausmes, įkrėsčiau tamstai, už suplakimą į krūvą dalykų, iš kurių aš šaipausi, o iš kurių – ne. Kopūstai – vieni iš tokių.
      Tačiau jūsų laimei fizinės bausmės man nepriimtinos, o fizinės bausmės prieš moteris – nesuvokiamos, todėl skiriu jums šią dainą: „Meilei nereikia pasakų miestų, Meilei reikia mylimo žmogaus, Baltijos jūros, kopų švelnumo ir žuvėdrom klykiančio dangaus.“ ;)

   • Jurate

    na yra tiesos Jūsų komentaruose, bet aš tikrai nematau šioje situacijoje Kardinolo veidmainystės, priešingai. Negalima nusipirkti visko. Ačiū.

 • sws

  o kaip jun socdemu reklamine akcija pakasynu metu?

  • Genpre

   Ką jie iškrėtė?

 • sws

  o jus nuotrauku nematete? socdemu veliavos plevesuoja, veliaveles rankose, betruksta tik saliku ir balionu.

  • Genpre

   O kaip gi kitaip, jie juk tipo socdemai :)))

  • Aštuntadienis

   O tuo reikėtų stebėtis? Brazauskas irgi buvo socdemas, netgi jų pirmininkas, jeigu nežinojote. Gal jie taip reiškė pagarbą partijos bičiuliui :)

   • Genpre

    Aštuntadieni,
    Ar dar gali kuo cocdemai nustebinti… ? Kam sws ir paantrino: „betruksta tik saliku ir balionu“ Balionai – A.uksiniai,M.ėlyni,B.alti. Šalikas – vienas labai ilgas, kad visiems socdemams apsivynioti pakaktų, vienybę simbolizuotų, taisaknt,škias…

    • nerijus

     Ne taisakant ir ne škias, o tsakant ir škia ;)
     Ir dar trep trep…

     • Genpre

      Klausimas ginčytinas bei svarstytinas. Įtrauksim į Rudens sesiją.
      Dėl trep trep vienareikšmiškai pritariu :)

 • sws

  man gal su smegenais kazkas netaip, bet per pakasynas taip demonstruoti savo priklausomybe ir „pagarba“… man asmeniskai, kaip ir minejau, betruko balioneliu, salikeliu ir dar pusnuogiu mergsiu. o ir siap ispudis kazkoks slogus beziurint i nuotraukas ir klausimu nemazai, beto viskas kazkaip apsiurusiai atrodo. kaip pamaciau pirmas foto klausimas pasistoji rimtas „WTF kamufliazinins Humeris“? nors turbu nereikia stebetis kai paradui vadovaujau 2 zurnaliugos.

  http://www.uroboras.lt/2010/06/29/mire-amb-ka-cia-tokio-pasakyti/

 • Pietvys

  Prezidentė tiesiog atliko formalumą ir tiek. Tolimesni veiksmai net gi tai patvirtina. Todėl nemanau, jog verta labai giliai kažką čia ir bekapstyti.

  • Marius

   Nereikia tokių formalumų. Va, nuo tokių formalumų ir prasideda veidmainystė. Nieko gero, išliekamos vertės, mano nuomonė A. Brazauskas kaip prezidentas ir ministras pirmininkas nenuveikė. Netgi žalos pridarė, konkretus teismo įrodytas faktas – 30 mln. Lt. Alytos privatizavimas. Kai nėra ką pasakyti geriausia Ką Grybauskaitė galėjo padaryti, tai nieko nesakyti. taip Brazauskas buvo geros dūšios žmogus, bet geras žmogus nėra profesija. Teigiamų darbų atliko, bet 1988-90 laikotarpiu ir tai labai atsargiai, net atapustas. Prisisimnkite jo pasisakymus apie nepriklausomybę, trispalvę ir t.t. Taip, LKP atsiskyrimas buvo teigiamas žingsnis.

   • Pietvys

    Tokiu atveju, nelabai suvoki kas yra politika.

    • Genpre

     O kas yra politika? Dviem sakiniais, jeigu galima?

     • Pietvys

      Čia žmonės neapibrėžia to keliomis pastraipomis, o jūs manęs prašot visa tai sutalpinti į du sakinius?

     • Genpre

      Matot, Pietvy
      Marius net pabandė vienu sakiniu. Vadinasi galima ir dviem.
      Pagal Wikipediją būtų: „Tai bendro žmonių gyvenimo visuomenėje organizavimo ir nuolatinio reguliavimo veikla.“
      Pagal Harold’ą Laswell’į – „kas, ką, kada ir kaip duoda, gauna“.
      Atrodo, Mariaus pasamprotavimai apie Alytos privatizavimą nebuvo už suvokimo, kas yra politika, ribos.

    • Marius

     Politika – idėjų kova, būdas save realizuoti gaunant iš visuomenės palaikymą toms idėjoms. Kokios pas buvo Brazauską idėjos? Suveikti viešbutį? Nusipirkti Jetstar ir atstovauti Lietuvą? Nežinau. Vertinu žmogų pagal pasiektus rezultatus, o ar tai vadinama politika, ar nevadinama man nesvarbu. Svarbu rezultatas.

 • uzskaitau !

 • Pietvys

  Politika apibrėžimo būdai: (Wikipedia)
  „Kas, ką, kada ir kaip duoda, gauna“ (Harold Laswell).

  Tiksliau ko gero ir neapibrėši.

 • Pietvys

  Gerb. Genpre,

  Po kol neįkišot savo trikraščio, mes su Marium nesutarėm dėl Prezidentės pozicijos. Ir aš į tai apeliavau p. Mariaus nesuvokimu apie politiką. O Jūs čia pradėjot išskirt atskirus epizodus, kurių aš nesureikšminau, kurie ir taip yra elementarūs.

  • Marius

   Pietvy, o jūs savo požiūrio taip ir nepateikėt… Kuo greičiau žmonės supras kas per veikėjas buvo Brasauskas tuo Lietuvai bus geriau. Nors tai bus sunku, dabar gi AMB paverstas kone stabu… Faktais pagrįstos nuomonės išsakymas tolygus erezijai. Alytos privatizavimas – minus 30 mln., valdovų rūmų statyba, beje neteisėta, neatlikus visų įforminimų reikalingų statybai minus virš 100 mln. Čia konkretūs faktai. Jei, 100 Lietuvos mokyklų skyrus po 1 mln sporto salėms (daug kaimo mokyklų neturi sporto salių, esu tokiose 2 dirbęs) – būtų buvusi didesnė nauda. Ar 100 autentiškų objektų po 1 mln. kurios reikia gelbėti dabar – bent uždengti stogą ir užkalti langus – nauda būtų didesnė. Niekaip nesuprantu kodėl iki šiol Brazauskas laikomas ūkišku?

   • Pietvys

    Mariau, dar kartą kartoju. AMB „geri“ darbeliai yra nenuginčijami ir rezultatą puikiai matome šiandien. Tai žinot jūs, aš ir visi šiek tiek protaujantys žmonės. Tiesiog mūsų nuomonės išsiskyrė ties dabartine prezidente. Ir aš pasakiau. Mano manymu, jos pasakytoje kalboje apie velionį nuoširdumo buvo apie nulį. Kitaip tariant, politiškai taktiškai pasielgta ir tiek.

    • Marius

     Va būtent todėl, kad Grybauskaitė apibūdino velionį: „Kompetencija, atsakomybė ir pareiga buvo jo pagrindiniai reikalavimai sau ir kitiems“ – ir aš manau, kad ji veidmaniauja. Nes kitaip Grybauskaitės vertybės yra tokia pat kaip ir Brazausko. Aš taip nemanau, manau kad ji kitokia. Nereikia tų politinių taktinių manevrų – jų Lietuvoje ir taip per daug. Grybauskaitę žmonės megsta už konkretumą ir nedaugiažodžiavimą. Jei ji išreiškė nuoširžiai šiuos žodžius, tada Lietuva – vargas, ir toliau murkdysimes tame visame netikrume.

    • Genpre

     Pietvy,
     Tai kuo Grybauskaitė skiriasi nuo AMB’o (politiškai :) )? Kiek pamenu, velionis buvo neišpasakytai politiškai taktiškas :)
     Grybauskaitė – pasak tavęs, taip pat.
     Taigi, jeigu Grybauskaitė ir turėjo ką pasakyti, kanceliarija ne tuos žodžius jai parinko, o jeigu ji pati taip sugalvojo, kaip Marius ir sako – „Lietuva – vargas, ir toliau murkdysimes“.
     Pietvy, kadangi vargu bau tiksliai besužinosim, kas ir kaip užkulisiuose vyksta/vyko, vertinti galim pagal tam tikrus epizodus.

 • kaimietis

  Jei ne AMB iš Lietuvos komunistų partijos nebūtų gimusi LDDP,jei nebūtų tokios stiprios LDDP, Lietuvos socialdemokratai būtų išaugę į normalią partiją,jei ne AMB,tai ir V.Landsbergis ir Konservatorių partija ,būtų buvę konservatoriai, o ne socialdemokratai,kaip yra dabar,jei ne AMB,tai nebūtų susiformavusi faktiška dvipartinė sistema,o būtų buvę bent 4-5 normalios savarankiškos partijos ir Lietuva ko gero būtų pasiekusi tiek kiek pasiekė Estija.Tai kas geriau,ar dabartinė Lietuva, ar dabartinė Estija?

 • Smilga

  Sukanka vieneri metai, kai šaliai vadovauja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šiandien 12 val. rengiama spaudos konferencija. Valatka peikia, K.Girnius gal gan obektyviai rašo, visi apspangę nuo karščio tingi vertinti ir komentuoti :)))

 • Smilga, mes gyvi gyvi, tiesiog gerai, prasmingai nugyventa diena, padaryti smulkūs ar dideli darbai konkrečioje darbo vietoje yra vertingesni už paprastų žmonių (miestelėnų) padūsavimus, kad Prezidentė turi per mažai Konstitucijos suteiktų galių, ar už politologų pabrėžimus, jog Prezidentė nenubraižė aiškesnių užsienio politikos krypčių.
  P.S. šiandien Valentinas organizuoja valstybės tarnautojoms pasimaudymą baseine :)

  • Valentinas

   Fredi, vengiu reprodukcinio amžiaus moterų. Gal gali tu suorganizuoti renginėlį?

   • Smilga

    Valentinai, viskas gerai nieko jūs neįpareigotas, čia Fredžio mažytė improvizacija :)

 • Smilga

  Tiesa, taip ir Prezidentė sako – „ne kalbom o darbais….“

  Sėdint darbe, maloniai nuteikia mintis apie šaltą baseiną :)

 • Patiko sveikas klausinėjančių žurnalistų įžūlumas: – ar, Jūs Prezidente, esate giliai tikinti? Prezidentė: – klausimas asmeninins, palikite tai man kiek procentų, kiek dalių esu tikinti!
  Akivaizdu, kad JE nesuprato kardinolo A.J.Bačkio sprendimo ir priežasčių kodėl nepriimtas Prezidento A.M.Brazausko kūnas laidojimo ceremonijos metu į Arkikatedrą.