Citata #382 A.Zabulis apie politikus ir rinkėjus

Dabar Lietuvoje beveik nėra profesionalių politikų ir, atitinkamai, profesionalių rinkėjų. Dėl to kenčia ir politika, ir visuomenė, kurios nepasitikėjimas politika pasiekęs dugną. Kol politikai nesuvoks, kad politika yra darbas, o rinkėjai neišmoks vertinti to darbo rezultatų, valdžioje nuolat turėsime grupę veikėjų, besiblaškančių tarp partijų, bet taip ir neišmokusių skaityti dokumentų.

BNS-20

(5 balsų, vidurkis: 3,60 iš 5)
Loading...
 • dzyvai

  Belieka prisiminti, kad profesionaliais politikais tampama per partinę sistemą, o ten dabar toks saviškių („švogerių“) filtras įjungtas…

 • Genpre

  Būtų įdomu ir naudinga sužinoti ir A.Zabulio „politiko“ sampratą.

 • stellar penny bun

  Dabar Lietuvoje beveik nėra profesionalių verslo atstovų. Dėl to kenčia ir valstybės biudžetas ir visuomenė, kurios nepasitikėjimas spekuliatyviu verslu yra seniai pasiekęs dugną. Kol verslininkai nesuvoks, kad mokesčių slėpimas yra nusikaltimas, kad kontrabanda yra ne kas kita kaip pensininkų, mokytojų, gydytojų apiplėšimas, tol Lietuvos rinkėjai ir toliau ieškos GELBĖTOJŲ.
  Taip pat norėtųsi, kad ASMENINIS išliktų kukliu lietuvišku būdvardžiu, o ne GSM reketinikų įrankiu nuasmeninant tų pačių Lietuvos rinkėjų banko sąskaitas.

  • mdxacuk

   Nežinau kaip kitiems, bet man GSM kainos yra vienas iš nedaugelio dalykų, kurie patinka Lietuvoj. Užuot mokiusi Europą taupyti (ko pati nemoka), Lietuva galėtų ją pamokyti rinkos pagrindų GSM sferoj.

 • Jonas

  Labai sunkiai įsivaizduoju profesionalų politiką. Jis turi pasižymėti bent keliomis savybėmis: gebėti pritraukti žmones, kad už jį balsuotų ir išrinktų. Turėti profesionalias žinias ir platų akiratį ( kone teisininkas ir ekonomistas viename). Ir iš(si)ugdytas vertybes, kurios lemia sprendimų priėmimo teisingumą.
  Dabar pakanka vienos ypatybės t.y. būti matomu ir girdimu, jaustis patogiai minioje ir tarp kamerų bei bliauti garsiai, ką dauguma nori girdėti. Tiesa, jei nori patekti į Seimą net ir to nebūtina. Pagal proporcinę rinkimų sistemą, balsuojant už partijas galima išrinkti ,,Kaligulos arklį“ t.y bet ką. (Kaligula paskyrė senatoriumi savo arklį)
  Bet man neįtikima, kaip įmanoma perskaityti, išnagrinėti ir suvokti visus įstatymo projektus bei sugebėti teikti pasiūlymus ir pataisas. Ar tai fiziškai įmanoma, neturint milžiniškos padėjėjų brigados?

  • kaip imanoma viska perskaityti ir suprasti? turbut neimanoma.. bet to niekas ir nedaro. pagrindinis darbas vyksta komitetuose, komitetus aptarnauja sekretoriatai. be to, kiekvienas seimanaris turi ir po du/tris padejejus, kurie „gromuluoja“ pirmine medziaga. taip pat turiu pastebeti, kad teisines technikos ismanymas seimo nariui taip pat nera butinas, nes istatymu projektus rengia (dazniausiai) vyriausybes institucijos, o veliau juos dar nagrineja teises departamentas seime.. paprastai tariant, seimo nariui tereikia dalyvauti komiteto posedziuose (kas yra net svarbiau nei dalyvavimas plenariniuose posedziuose), gebeti analitiskai mastyti ir nebijoti tureti savo nuomones. siuo metu pas mus viskas atvirksciai – kuo „aptakesnis“ politikas, tuo daugiau sansu turi buti isrinktas :) kitaip tariant, nesok i akis, pritariamai linksek i minios diktuojama takta ir busi savas (renkamas) ;)
   aisku, reikia neatmesti ir partinio filtro zalingo poveikio.. nepamirskim, kad renkames is jau atrinktu kandidatu.. dalis ju i sarasus, kartais net aukstas vietas, papuola ne del gebejimu, o del palankiai susiklosciusiu aplinkybiu tose partijose, t.y. ne uz gebejimus, o uz „partinius nuopelnus“..

   • Rolandas

    Gerbiamas G.Paluckai, pažiūrėjau Jūsų nuotrauką ir atpažinau, kad buvote Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius. Teko garbės girdėti keletą Jūsų komentarų per TV. Jūsų, kaip valdininko ir politiko kompetencija nekelia jokių abejonių. Girdint minėtus reportažus, negalima buvo neatkreipti dėmesio į labai aiškią, konkrečią ir teisiškai argumentuotą Jūsų retoriką.Akivaizdu, kad už to slypi daugiametis,nuolatinis žmogaus darbas ir mokymasis. Likau sužavėtas.Labai retas šalies valdininkas ar politikas turi tokius gerus gebėjimus. Dėkui.

 • Komersantas

  Jei absoliuti dauguma žurnalistų neišmoksta vertinti politikų darbo rezultatų (o toks, bent jau mano supratimu, turėtų būti jų darbas), tai ko galima tikėtis iš vidutinio Lietuvos piliečio…

 • Slyvanosis

  Artūrai, kodėl neišdrįsote pacituoti vertingiausios A. Zabulio minties apie mūsų nelaimių priežastis: „Dalis mūsų dėstytojų šiek tiek užsisėdėję savo sultyse.“
  Paprasta ir genialu, nepabijokim to žodžio!

  • taip mielas Slyvanosi, esu bailys, didelis bailys, labai didelis bailys. Jaučiuosi prieš tamstą labai kaltas… Bet išpažinties neisiu:) Nes matau, kad mokate skaityti ir pats surandate tekstuose tai, kas jums vertingiausia. Tiesa, kukliai drįsčiau priminti, kad nuomonės ir skoniai kartais skiriasi…:)

 • Linas

  Ta citata visiškai teisinga, bet negi kas nors tiki jog tie profesionalūs politikai ir rinkėjai atsiras savaime?

 • Slyvanosis

  Artūrai, atsiprašau, nenorėjau įžeisti.
  Iš tiesų man visiškai nelinksma perskaičius tokias „vizijas“.
  Gal būt dėl to, kad prieš miegą paskaitau K. Voneguto „Žmogus be tėvynės“?

  • mielas Slyvanosi, visiškai neįžeidėte. O vizijos toks dalykas – nuo jų nebūtinai turi būti linksma, bet jei pradedi galvoti – jau gerai. O K.Vonegutas taip pat yra gerai:) Sveikas požiūris į gyvenimą. Ne toks kaip liaudies:)

   Viskas, varau į „Brodvėjų“, ten šiandien pusfinalis. Manau, bus linksma:)

   Gedulas juk baigiasi, ar ne?

   • Slyvanosis

    Gero vakaro!

   • nerijus

    Gero vakaro!!!

    Linki Liaudis.

   • fsm

    >>ten šiandien pusfinalis
    wtf? Tai kuri šiandien diena? Juk dar tik ketvirtfinaliai rytoj prasidėti turėjo!

 • Linas

  ketvirtfinalius nukėlė į dieną anksčiau.Visi Lietuvoj matys tik įrašus,kadangi buvo gedulas ir pramogos negalimos.Aš pusfinalinkus jau žinau,bet nenoriu skelbti visiems,kad nepažeist „teisėtų lūkesčių“principo.

  • nerijus

   Linai, kas laimės šiandien?..

   Jūsų prognozė. :)

 • nerijus

  Apie biznierius:

  Tai dokumentika apie 2012 verslo planą:

  http://www.5-tv.ru/video/1016161/

  Psichologės ( елизавета саволайнен )komentaras ( 45: 57: ) daug ką pasako apie mūsų nūdienos realijas IR politiniame Pasaulyje, IR žurnalistikoje, Ir visame kitame…

  p.s. ko tik kaimynai lenkai negamina?.. :)