Kaunas – tolerantiškas miestas

http://4.bp.blogspot.com

Kai pagalvoji, tai Kaunas – labai įdomus miestas.

Ir labai tolerantiškas.

Štai jau kelios dienos kauniečiai Garliavoje su šventu pasiaukojimu gina Lietuvą nuo pedofilų ir jų parankininkų – Lietuvos teisėjų.

Visai tikėtina, apgins.

O po to pergalei atšvęsti Kaune surengs Olialia festivalį.

Ir pergalę įamžins didžiausia pasaulyje smėlio skulptūra, vaizduojančia pagarsėjusį vaikų gynėją M.Jacksoną.

(17 balsų, vidurkis: 2,41 iš 5)
Loading...
 • Giedrius

  Artūrai, TEN bus kiti kauniečiai:)

 • mdxacuk

  „Laisvam laikrašty“ mačiau paskelbtas didelis valstybininkų sąrašas. Bet, atrodo, ne pilnas.

 • gied

  Įdomiausia, kad gina teisėją nuo teismo sprendimo… :)

 • Aras

  Kaunas jau seniai ne tas gražiausias Lietuvos miestas, kokiu jį mačiau prieš 20 metų. Dabar aš visiems sakau: jei norit suprasti kaip atrodys Lietuva po ilgalaikio konservatorių valdymo – važiuokit į Kauną pasižvalgyti.

 • Regis

  :) – įrašo žymos: Kaunas, M.Jacksonas, Olialia, pedofilai, skulptūra, tolerancija.

  Grynai teorinis pamąstymas – galėtų kai kurie tinklaraštininkai RSS prenumeratoje skelbti ne įrašo pavadinimą, o įrašo žymas. Manau skaitančiųjų ratas prasiplėstų.

  Beje, apie skulptūras. Vilniuje, kad ir pasakų parke galėtų atsirasti skulptūra „plaukai po kažkuo“. Čia sąmoningi tėveliai galėtų pasakot vaikams kas yra tokie rimti dėdės saugomi valstybės, teismų ar prokuratūros ir kaip jų reikia saugotis. Galvojate, kad tie ponai krikštija vaikus tik iš Garliavos ir Kauno? Manau labai klystate.

 • lida

  Tamstos įžvalgos, kaip visada, labai gilios, mintys labai vertingos.

 • dz0

  ironiškas sutapimas…
  o gina ne tiek „nuo pedofilų“ — kiek nuo pačio „(ne)teisingumo“. Buvau ten truputį — žmonės man pasirodė gan normalūs. Yra gal koks vienas kitas manjakiškesnis, bet daug mamų su mažais vaikais — manau jas galima suprasti.

  ps.: O ką pvz, pats darytumėte/galvotumėte/jaustumėtes, jei Jūsų anūkė būtų išprievartauta kokių teisėjų — teisme visi galai į vandenį, o Jūsų sūnus rastas negyvas?

  • Regis

   Po šios istorijos dauguma tėvų greičiausiai nuoširdžiai suabejos savo vaikais. Vaikeli, kas tave primokė, gal tetą Venckienę buvai sutikus ar dėdę Venckų.

   p.s. ironija

 • Rytis I

  Būtų neįtikėtina, jei apgintų. Šiuo atveju „valstybinis“ interesas, teisininkų ambicijos aukščiau nei visuomenės dalies nuomonė. Atsiribojus Prezidentei, riaušės tampa neišvengiamos, atrodo šiandien viskas spręsis. Bus krūva baudžiamųjų bylų už pasipriešinimą ir trukdymą, bus aukos, bet užtai išsaugosim „teisinės valstybės“ vardą. Ką gi…

 • Fredis*

  Pritariu A.Račo nuomonei, pastebėjimui, kad Kaunas yra įdomus ir tolerantiškas miestas. Čia gyvena laisvi, energingi, darštūs, laisvę mylintys žmonės. Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė, čia prezidentavo A.Smetona, A.Stulginskis, K.Grinius, J.Staugaitis, gimė ir kartu su Lozoraičių šeima kartu dienas leisdo V.Landsbergis. Kauniečių buvo labai mylimas ir visada maloniai sutinkamas V.Adamkus, kuris čia nuolat lankydavosi.
  Kaunas – mažiausiai sovietmečio paliestas miestas. Komunistų partijos, vėliau išsirutuliojusios į nepriklausomą kompartiją, dar vėliau į LDDP ir susijungusios su socialdemokratais Kaune struktūros yra mažai įtakingos ir silpnos.

  • Aras

   Taip, Fredi, Kaunas – kubilizmo pasekėjų miestas, Kubilistano sostinė. Tas miestas jau 20 metų sustojęs laike.

   • Komentaras pašalintas A.R.

 • Rimantas

  Dundukas fredis, sako Racas. Pritariu dundukiskai nuomonei sako Rimantas. O gal nedundukiska fredzio nuomone, ka cia zmogus gali zinot…

 • Šiaip čia yra šlykštus bandymas suniekinti miestą. Bjauru ir tiek.

  „Kaunietis slaptai, pasąmonėje visada jaučia, kad kaunietis yra kalnietis, o Kaunas yra Kalnas, iškilęs virš Lietuvos lygumų, kuris, kukliai kalbant, pasaulinio ar kitokio tvano atveju visada priglobs Lietuvos laivelį…“
  http://www.balsas.lt/naujiena/243876/algirdas-patackas-kauniecio-konstitucija-arba-kas-yra-kaunietis

 • Grafinas

  http://racas.lt/zudynes-kaune-jauciuosi-siek-tiek-kaltas/
  Citata : „Bet man vis dėlto atrodo, kad žudynės Kaune atskleidžia labai dideles Lietuvos teisinės sistemos ydas“
  išsakyta A.Račo nuomonė užkirto jam visas duris – tad dabar belieka atgailauti – po pusmečio:
  http://racas.lt/ar-lietuva-valstybe/
  Citata : „Jie patys vykdo teisingumą ir patys sprendžia, kas teisėta ir kas ne.“

  • Grafine, dėl nieko kol kas neatgailauja, tad viskas, ką parašėte yra nesąmonė

 • vasia

  Racai,,, Vilnius toks pat tolerantiskas miestas- vidury Cigonu taboras su narkotiku pardavimu taskais. Sestadieni vakarais moksleivius tenai mikriukai veza nemokamai. Tolerancija vaikams abipuse :(

 • max

  Kaunas tai diagnozė

 • max

  dabar pagalvojau, kad panaši fantasmagoriška istorija Kaune jau buvo . Pamenate, kaip savanoriai (?) išėjo į mišką ir kažko reikalavo, bet patys nežino ko, protestavo , bet nežino prieš ką. Gal sakau Kaune kokie spinduliai eina iš žemės gelmių, kad ten patekusiam piliečiui pavažiuoja stogas.?

 • Rimantas

  Dėl skulptūros… Pakėlė nuotaiką – bus mažytis atsvaras gasiąjam Vilniaus VAMZDŽIUI :) Pranokt gaila nepavyks, galynėtis su sostine ne taip paprasta – finansavimas ne tas, mentalitetas taipogi…

 • VirginijusT

  Joo, stebina kartais autorius temų pasirinkimu, nieko nepasakysi.

  • mielas Virginijau T., suprantu tamstos susirūpinimą. Bet taip jau buvo ir bus – temas pasirinksiu aš. Dundukai man jų neparinkinės, net jei to labai norėtų.

   • VirginijusT

    Ale jeigu nepastebėjot, tai niekas ir nesiūlo tamstai rinktis, nenusiriskit iki dundukų lygio gi :)

   • Rimantas

    Jupiteri, tu pyksti? Tu neteisus!

   • Jūratė

    vėl dundukai…

 • Rytis I

  Iki ko priveda psichozė… Iš soc. tinklo:
  „IS TU NERVU VYRA NUGRUDAU ,KAD NUPIRKTU DAR VIENA KOMPA,KAD NEDUOK DIEVE TAS UZLUZTU:DDDD NUPIRKO !!!AS BIJAU ISEITI IS NAMU,BIJAU MIEGOTI,KAD TIK KO NEPRALEISCIAU.ISIVAIZDUOJU,KAIP SUNKU TEN“

 • Vasia

  Komentaras pašalintas A.R.

 • HyperBass

  Nebegerb. blogeri, tamsta žinių apie šią istoriją iš kur sėmėtės? Matau turite suformuotą griežtą ir galimai vienintelę teisingą nuomonę, tad gal pasidalintumėte šaltiniais?

  Pasirašo dundukas avansu.

 • ople

  Idomu, idomu. Mano kuklia nuomone, lygint muilo opera prie Vencku trobos su Kauno miestu, tas pats kas stverti Baltic pride eitynes ir stebetis, koks Vilnius idomus miestas – aiva ten tiek daug murzininku, sustauskininku, skinhedu, homofobu ir paciu geju.

 • Whisker

  Keistas irasas, isvis juokingi man tie miestu palyginimai, Kaunas ir Vilnius gyventojais lygiai tokie patys miestai, tiek, kad Kaune lenku nera.

  Del gynimo, tai labai dziugu, kad gina, isvis dziugu, kad vyksta kazkoks bruzdesys visuomeneje, gal pagaliau bus sukilta pries blogus dalykus, o ne ir toliau saves gailimasi ir zudomasi is beviltiskumo.

  O prie ko cia tas MJ? Tipo, kad jis vaikus tvirkino? Nu as manau, kad netvirkino, tiesiog zmones pamate, kad gali is jo daug daug milijonu ispesti, ta ir padare, bet cia jau kita tema. O siaip, sita irasa galeciau vertinti kaip „provokuojanti nesantaika ir visuomenes susipriesinima“.

  • Genijus

   Whisker, Vilnius ir Kaunas „gyventojais“ yra ŽIAURIAI skirtingi miestai. ŽIAURIAI. Čia pastebėjimas be provokacijos, tiesiog tai tas pats, kaip sakyti, kad vyrai ir moterys yra lygiai tokie patys. Nors kuris miestas ar kuri lytis „geresnė“ – čia jau skonio reikalas :)

   • Whisker

    Skirtingi tik del tautiniu mazumu. Tu dabar nori pasakyti, kad tipinis lietuvis gyvenantis Vilniuje skiriasi nuo tipinio lietuvio gyvenancio Kaune? Cia yra totali nesamone, bent viena teigini sugalvok ir pagrisk, visokie vaikai prigalvoja visokiu „oj, cia Kaunas, cia dedes su treningais“, tai cia tu ta turi omenyje? Visokiu zmoniu ir Kaune ir Vilniuje yra, netgi jeigu kalbant apie pacia kultura, elgesi, niekada man nera taip buve, kad bunant Kaune praeiviai prasinetu pinigu, nupirkt jiem pavalgyt ar dar kazko, o Vilniuj taip kaskart nutinka.

 • nerijus

  Kaunas, tai degalinė tarp Vilniaus ir Klaipėdos ;)

  Baika… ;)

 • j.

  I viena vieta suplakam daugybe skirtingu zmoniu ir jie, pasirodo, nevienodi :)
  Atradimas :)

 • Visą šią istoriją norėtųsi išvalyti iš galvos. Ir diskutuoti apie tai nemalonu, nes labai sunku kontraargumentuoti radikaliam ir emocingam požiūriui. O kalbant apie labai emociškai paveikius dalykus išvengti radikalumo sudėtinga.

  Kitavertus, būdamas kaunietis, pajutau pareigą atsakyti į gerb. A. Račo komentarą. Man nemalonu, kad minia, neleidžianti išvežti mergaitės, skanduoja idiotiškai primityvius lozungus. Tokio tipo argumentacija kaip „pedofilams stop“ yra smegenų plovyklos produktas.

  Kitavertus džiugu, kad teismo sprendimas nėra šventa karvė. Nors sprendimą ir reikia vykdyti (to reikalauja teisinės valstybės žaidimo taisyklės), jis yra švelniai tariant abejotinas, net ir turint omenyje jį priėmusio teisėjo pasiteisinimus, kad „bylos vilkinti negalima“. Šiuo atveju manau, kad tiek teisingumo ministro teiginiai, tiek minios veiksmai (ne teiginiai) yra geri.

  Kodėl minia teisi neleisdama išvežti mergaitės?
  Niekas neįrodė, kad mergaitei esama padėtis yra kenksminga (turiu omenyje gyvenimą pas Venckus).
  Nors mergaitės mamai nepateikti įtarimai, jos vaidmuo istorijoje kelia daugiau klausimų nei atsakymų.
  Bylos tyrimas nuo pat pradžių nebuvo atliekamas sklandžiai.

  Turint omenyje istorijos evoliuciją, dabar Garliavoje vykstantis absurdas yra geriau nei tylūs kabinetiniai sprendimai.

  Nors ir suprantu komentaro ironijos prasmę, išraiškos forma – neskoninga. Kaip ir užrašai ant plakatų Garliavoje… Toks mano kavenskas požiūris

  • Rimantas

   100% pritariu.

 • Žemės Vaikas

  Antraštė „Kaunas – tolerantiškas miestas“ neturi jokio loginio ryšio su tekstu po ja.
  Manau kauniečiai gina ne Lietuva, bet manydami, kad a.a. D.Kedžio istorija nėra tinkamai sprendžiama, protestuoja prieš tokį teisingumą, nors ir formaliai atitinkanti teisės aktus. Ar teisinga jų protesto forma ir ar turi jie tam protestui pagrindą, tai jau kitas klausimas.
  Smėlio skulptūrų suplakimas su įvykiais Garliavoje labai dirbtinis, ypač išskiriant a.a. M.Jacksono skulptūrą iš kitų.
  Šis renginys yra tarptautinis, ir kiek aš suprantu, ne kauniečiai sprendžia, kokios bus statomos skulptūros. Tikiuosi sutiksite, kad M.Jacksonas buvo pakankamai žinomas žmogus visame pasaulyje, tad nieko nuostabaus, kad būtent jis, o ne pavyzdžiui, su visa jam pagarba, Artūras Račas, pasirinktas skulptūros prototipu.
  Žinoma A.Račas turi teisę į savo požiūrį, nebūtinai sutampantį su manuoju ar bet kurio kito šios svetainės lankytojo, ir tuo labiau laisvai jį gali reikšti savo kibernetinėje erdvėje.

 • Karolis Jachimavičius

  Jacksonas buvo išteisintas.

  • Vasia

   pedofilus irgi isteisins , prokurorai is Vilniaus. Deja Vilnius krutesnis miestas, turi savo cigonu tabora, kuris teikia narkotikus mano ir jusu ponai Arturai vaikams. Tolerancija abipuse

   • po narkotikų, po 20 metų, išsipildys mano pasisakymas šia tema :) emigracijos fone

 • aidas

  .. jeigu jau apie Vilnių ir Kauną… tai Kauans buvo mano studijų metai, o Vilniuje dirbu ir gyvenu ir ,beje, per 4 ‘vilniaus metus’ buvau aš ar mano firma apvogti 7 kartus…. žiauru šiaip .. gal laikai pasikeitė, ką žinau, bet tuo man Vilnius ir nemalonus, kad turi labai saugotis …

 • Kawianskas

  Šis A.Račo įrašas – Delfio komentatorių lygio. Perskaičius, pirma mintis buvo – o kur „degalinė tarp Vilniaus ir Klaipėdos“.
  O, jei rimtai tai mano supratimu Kaune vyksta pilietinė akcija. Nematau didelio skirtumo tarp tų kurie protestavo prieš seimo priimtą abejotiną LEO įstatymą ir tų kurie protestuoja prieš abejotiną Kėdainių teismo sprendimą. Žinoma, skirtumas yra, vieni nesuprato kaip galima įteisinti didelio masto vagystę, kiti nesupranta kaip galima perduoti mergaitę motinai, kurios vaidmuo pedofilijos istorijoje iki galo neaiškus. Vieni elgėsi pagal taisykles ir niekuo nerizikavo, kiti žino, kad jiems garantuotai bus iškeltos bylos. Tačiau ir vieni ir kiti daro tai kuo tiki. Ir jeigu Lietuvos teisinė sistema ateityje bus nors šiek tiek skaidresnė, tai bus ir tų „dundukų“ ir indėlis.

 • Rytis iš Kauno

  Daugelis ŽIV (kas nežino – Žmonės Iš Vilniaus), Kaune yra tebuvę zoologijos sode ir jie apie Kauną ir jo žmones težino pasiskaitę kokį šunlaikraštį (lrytas, respublika ir kt.). Pats temos pavadinimas yra labai nekorektiškas – norima apibendrinti visus kauniečius kaip vieną rasę, turinčią savo primityvų supratimą apie teisingumą. Laikiau ir tebelaikau Jus tolerantišku žmogumi, bet, išsakydamas savo požiūrį, nesimeskite į emocijas ir būkite pavyzdžiu kitiems. Man pačiam yra gėda dėl purpurinėmis sportinėmis kelnėmis pasipuošusių liumpenų prie Venckų namų, bet tai tikrai nėra Kauną reprezentuojantys žmonės. Palikite tokius apibendrinimus daryti lrytui.

  • Vasia

   Gal geriau but lumpenu is kauno nei kostiumuota kiaule su baltom kojinem is vilniaus

 • urvinis

  1. Dar yra įdomus miestas Panevėžys. Degalinė tarp Ukmergės ir Radviliškio.

  2. Tai ar kas nors pasakys garsiai, kam priklausys paveldėti Kedžio turtą? Kiek suprantu- tiems, kurie augins mergaitę, ane?

  3. A.R.- Komentarą šalinti nebūtina, nieko aš čia baisaus nepasakiau.

  • nerijus

   Panevėžys, tai degalinė tarp Vilniaus ir Rygos ;)
   Nemaišykite.

   Baika ;)

 • Inga

  Stebiuosi ne tiek komentuotojais, jie neprofesionalai, kiek p. Račo atsakymų lygiu ir disponuojamom sąvokom. Kalvarijų turgaus leksika, deja…

  • miela Inga, tamstos nuomonė labai vertinga, o tamstos įžvalgos man labai padės rašant į šį tinklaraštį ateityje. Būsiu dėkingas jei savo profesionaliais vertinimais dalinsitės ir ateityje. Tai neabejotinai prisidės prie šio tinklaraščio kokybės.

 • Inga

  Stengsiuosi padėti, kuo galėsiu, mielas Artūrai:) Tik nebūkite toks nepagrįstai piktas, tai atstumia žmones.

  • miela Inga, esu labai geros nuotaikos ir net nemanau ant ko nors pykti. Beje, norėjau tamstos paklausti apie kuriuos atstumtus žmones kalbate – tuos iš Kalvarijų turgaus ar kokius nors kitus?

 • Inga

  Aš apskritai apie žmones, mielas Artūrai. Žmonės, kad ir kokio intelekto ar išsilavinimo jie būtų, labai nemėgsta iš anksto klijuojamų etikečių. Šiuo atveju nepateisinu nei „kavennų“, nei „vilniovskų“ „lable“. Tokių apibendrinimų teko prisiklausyti Vilniuje studijų laikais, ir dirbant Kaune akademinėse institucijose. Padorumas, kaip ir tolerancija, neturi nei tautybės, nei mokslo, nei amžiaus cenzo. Būtent įvykiai Kaune (Garliavoje) tą įrodė. Tiesiog keista, kad savo straipsnyje remiatės definicijomis ir takoskyromis iš gūdžios tarybinės senovės. Na, taip sakant, žmogus jis ir Afrikoje, žmogus. O tokios etiketės tiesiog yra politiškai nekorektiškos. Linkiu sėkmės ir džiaugiuosi dėl Jūsų puikios nuotaikos:)

 • Viskas cia gerai, manau ponas Racas labai taikliai pasake!