Citata #345 E.Čiuldė aiškina iš kur atsirado „garliavinė minia“

Mano galva, tai yra ideokratinio valdymo principo parodija, deformuotas atvaizdavimas, paskutinis principo degradacijos laipsnis.

lrytas.lt

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • na, ne, trūksta šiobeito.

  turėtų būti:
  „tai yra ideokratinio administravimo principo parodija, deformuota refleksija, terminalinė principo degradacijos stadija.“

  va, dabar gerai.

 • Labai žavi buvusių KPSS veikėjų minties transformacija apibūdinant valstybę kaip „politinę ir teisinę, bet ne moralinę visuomenės organizaciją“ su „net labai gyvais žmonėmis“, gyvenančiais „su kasdieniais savo rūpesčiais“, kurie „gyvena dabar ir čia“, „vienintelį kartą“. Anksčiau jie žiūrėdavo į Tarybų Rusiją, sava valstybė buvo keiksmažodis. Sąjūdis savo darbą padarė.

 • Trakimas

  Labai geras tekstas.

 • Trakimas

  Beje,Čiuldė dar skandalo pradžioje įžvalgiai paminėjo,kad visus šio skandalo „šaltinius“ bus stengiamasi užnuodyti.Tai ir atsitiko.Tūkstančiai konservatorių viešų ryšių berniukų komentarų atsirado ,kad imituoti žmonių nuomonę.:)“Austrai -Lidos“ išnaudojo visą vardų arsenalą.:)

  • austras

   Turiu Jus nuvilti, bent jau „austras“ – labai realus… :)

   • lida

    O lida, tai spambotas.

 • stogas

  Jeigu pries „slibina LEO“ susirenka minia protestuojanti pries valdinnku korupcija, ji „geroji minia“,intelektulioji, jei pries korupcini ir degradavusi Samaneliu teiseju/prokuroru klana- tai „garliaviniai“. DVIGUBI standartai pilietiskumui.

  • Trakimas

   Tačiau jei dešimttūkstantinė minia susirenka prie seimo-į juos imama šaudyti……..trigubi standartai?:)O gal dabar „kompaktiškos minios“ iš poros šimtų „garliavinių“,TAF-PUF ar JDJ sambūrių , tiesiog nuperkamos?Perkama „minia“ iš 30 žmonių,prie jos prisijungia marginalai ir žiopliai.Tuo pat metu perkamos viešų ryšių bendrovių paslaugos ir stumiamas savas, privatus interesas?:)

   • stogas

    Tai pagal koki pozymi siulai minia klasifikuoti i gera ir bloga ? – pagal bandos kieki, Sajudzio mitingai- tai OK. O 141 banda is sudauzytu langu saikos – tai blogai ? Tai tuos 141 dar kaip ir galma nupirkti- tai irgi violetiniai vadinas. „Garliaviniai“ irgi zmones , jiems irgi reikia TIESOS. Tiesos, bet ne Samaneles tiesos, ne parsidavusiu impotentu tiesos. Kedys saukesi pagalbos ( menamos/tikros/ suvaidintos )savo bedoje ne 1 menesi. O ka turim – jam TEISESAUGA atsuko trecia pirsta. 4 lavonai- du nusauti neaisku kieno, like 2 prigere snapso ir raminanciuju nuskesta baloje savu noru. Kaip ir Pocius issoko is 12 auksto savu noru slapindamasis pro langa. Apie kokia teisetvarka teismu sistema galima kalbeti. ??

    • Trakimas

     Garliavinių samdyta minia drąsiai apstumdė ir apkumščiavo policininkus,nes pats VRM ministras pareiškė,kad nesikiš.:)Seimo pirmininkė „kaip žmogus“ apsiverkė ir išreiškė pritarimą antstoliui vykdyti teismo nutartį trukdžiusiai miniai ir t.t.:)Va toks ir skirtumas.O dešimtis tūkstančių žmonių buvo tiesiog sušaudyti ir apnuodyti dujomis:)

     • stogas

      „Garliaviniu samdyta minia “ . Kaip sakoma- dabar skauda galiaviskiems, ju vaikams, rytoj skaudes TAU- bet as savo pimp nepajudinsiu is lovos. Nebent tau labai daug kainuos. Svetimo skausmo nebuna- serialas toks!

 • Aras

  Primena L. Donskio ir N. Vasiliauskaitės stilių: menkystė paslėpta už daugiaaukštės tarptautinių žodžių sienos.

  • Kame įvardintųjų menkystė? RIMTAI taip galvoji? o_O

  • Nesvarbu

   Arai, esate apgailėtinas.Akivaizdu, jog Jums skubiai reikia gauti meilės, rupesčio ir dėmesio porciją. Tačiau ir pats privalote rodyti iniciatyvą, neužsidaryti. Būkite drąsesnis, išsipasakokite kam nors, atsiverkite, pasidalinkite ir Jums tikrai palengvės.

 • Regis

  Kai skaitau eilinius Lietuvos Ryto visų rinkoje paklausių temų etatinių komentuotojų pamąstymus, stengiuosi suvokti jų asmeninių pozicijų pastovumą. Belieka kartais tik stebėti koks nuostabus dalykas yra filosofinis lankstumas. Pvz. toks E.Čiuldė dabar rašo:

  „Be jokios abejonės, Lietuvos teisinė sistema turi daug problemų, tačiau minia yra kurstoma užtrypti paskutinius orumo likučius šioje sferoje, teisinį reguliavimą iš esmės pakeičiant kvaziideokratiniu reguliavimu per baimės, šantažo, įtarumo eskalavimą.“ (šaltinis: tas pats)

  Senais 2006 metais, buvo tokia ne labai maloni istorija kai žinomas lietuvių religijotyrininkas, etnologas, prozininkas, publicistas, eseistas Gintaras Beresnevičius buvo vežamas policijos automobilio bagažinėje ir tenais matyt mirė. Ta istorija baigėsi tuo, kad prokuratūra kaltų nerado (o gal ir neieškojo). Taigi prie ko čia pavyzdžiui E.Čiuldė. Pabandom pasiaiškinti kokius pamąstymus minios ir teisinių principų santykyje tada viešai dėstė šis žmogus:

  „(..) Generalinė prokuratūra, kaip žinome, neseniai signalizavo apie tai, jog nepritaria kai kuriom, baltais siūlais siūtom ir prieš konservatorius nukreiptom insinuacijom, nesiruošia pasiduoti klastočių vilionėm. Iš kitos pusės, socialdemokratai ir konservatoriai atnaujino susitarimą dėl bendradarbiavimo, o tai reiškia, jog kol kas abipusėm pastangom bus siekiama išvengti bet kokio skandalo kaip trapiai pusiausvyrai pavojingo sumaišties faktoriaus. Galų gale skandalais prisisotino jau visi, be to, niekas skandalo kaip savaiminio tikslo nesiekia, tačiau ramybės neduoda klausimas – ką daryti mums, nepatikėjusiems oficialių tarnybų paaiškinimais apie G.B. mirties aplinkybes, vis dar įsitikinusiems, jog teisėtvarkos institucijos skandalingai dangsto nusikaltimą

  Tarkime aš pats anksčiau ar vėliau, tikriausiai paskutinę desperacijos minutę, nusipiešiu plakatą ir ilgai marširuosiu po Generalinės prokuratūros langais. Nekalbėsiu dabar apie tai, kokį įrašytą šūkį ruošiuosi iškelti. Kita vertus, nė vienam nesiūlau taip ir elgtis pavieniui, individualiai demonstruojant savo bejėgiškumą. Tik sutelktos pastangos leistų kažkiek įsirusenti vilčiai, jog teisingumas ir žmogaus orumas gali būti apginti.

  Todėl ypač svarbus čia dalykas yra organizaciniai ištekliai, Taigi raginu visus, bet ypač studentų susivienijimus, švietimo darbuotojų profsąjungas, kūrybinių sąjungų žmones pradėti kaupti ryžtą ir, labai ilgai nelaukus, apsvarstyti klausimą – kaip, esant reikalui, būtų galima padėti atstatyti teisingumą šioje istorijoje? Sėkmės garantijos čia, žinoma, yra labai nedidelės, tačiau tai neatpalaiduoja nuo užduoties apsispręsti“ (šaltinis: http://www.balsas.lt/naujiena/87825/kas-is-ko-seka/1)

  Matyt kažkokie komentarai šioje vietoje nelabai ir reikalingi. Filosofinis lankstumas reikalingas, kad išgyvent. Todėl žmogiškai suprantu visus kurie bando surasti iš kur gi ta minia „išdygo“ kai jos niekas nekvietė, o kažkada, maloniai stebėjosi, kad pašaukta ta minia visgi atsirado. Buvo ir LEO, buvo ir V.Pociūnas ir daug visko. Tačiau šis kartas kitoks. D.Kedys „eilinis Garliavos banditas“ neturėjo ir negalėjo turėti rimtų užtarėjų mūsų jaunos demokratijos šalyje. O jeigu neturėjo tai ir reikėjo su tuo susitaikyti. Ir reikės susitaikyti. Visiems.

  • Regis

   Nors ne, vis dėlto užduosiu klausimą E.Čiuldei:

   ką daryti mums, nepatikėjusiems oficialių tarnybų paaiškinimais apie 4 asmenų mirties ir mergaitės galimo išniekinimo aplinkybes, vis dar įsitikinusiems, jog teisėtvarkos institucijos skandalingai dangsto nusikaltimą?

   • sigitas

    atsakymas – ką daryti mums, kurie mato ir supranta, kad visa ši pedofilijos istorija išlaužta iš baltais siūlais prisiūto piršto ir tiksliai žinantiems , kad kiekviena revoliucija (t.s. ir galivainė) turi savo scenaristus, užsakovus, režisierius ir sąskaitą banke?

    • Trakimas

     O štai reali pedofilinė istorija,kuri keletą metų vyko Juknevicienes vadovaujamame KAM,taip ir liko nenušviesta…Aukštas KAM karininkas realybėje prievartavo ir tvirkino keliolika vaikų ir teisėsaugos buvo sugautas.Ką čia pūsti,kai viskas AIŠKU?Nes būtent pūsti reikia ten,kur nieko nėra.Geležinių klumpių sunešioti neįmanoma,o atrasti pedofiliją ten,kur jos nėra-taip pat.:)

    • stogas

     O jeigu JUS viska zinatis, nepaperkami (tipo Samaneles is prokuraturos)esate neteisus ? O jeigu ?

     • Trakimas

      Ak,tiesa:)“Samanėlės“ strėlytėmis ponas Landsbergis bandė klibint gen.Prokuroro kėdę,bet juk šioje istorijoje tiesioginės Prokuroro kaltės nerasi?Kažkokia giminaitė,įmonės vadovo paliepimu vedė juodą buhalteriją?Bet juk Lietuvoje tai -įprastas dalykas.Žmonių nesujaudinsi tokiais gąsdinimais,o štai pedofiliaja šiandien ant bangos:)

     • stogas

      Samaneleje beda ne tame kas is ko ir kaip voge, o kas byla „STOGAVO“. Kas ja bande numarinti .

  • lida

   Gera tamstos atmintis :)

  • mdxacuk

   Aš tai prisimenu laikus, kai Valatka keldavosi ir guldavosi su prakeiksmais Betingiui, kuris kažkodėl buvo sugalvojęs knistis Ledo rūmų privatizacijos peripetijose. Sužinojom ir kaip Betingis girtas padarė avariją Švitrigailos gatvėj, ir daug kitų įdomybių. Po to betingis atsidūrė Kaune. Ir tapo lryto ikona, simbolizuojančia didingą kovą prieš violetinį gaivalą. Pastangos įvertintos – Ledo rūmų istorija pamiršta ir dovanota.

   • stogas

    O as atsimenu laikus, kai LR muse Snoro savinkus, teva ir sunu. Zmogzudydtes , itarimas reketu, pinigu plovimas, pasikesinimai. Sast. Lia lia. Tyla ir Snoras ispirko LR skolas. remia LR komanda.

  • Trakimas

   Kedžio „užtarėjai“ tuoj pat atsirado alfoje.Keliolikos straipsnių ciklą,su nurodymais ,kas kaltas ir kaip tirti bylą,[ublikavo pats Landsbergis.O Gen.Prokurorą „nuversti “ buvo sutarta po konservatorių politinio biuro pasitarimo.O dar anksčiau Kubilius ne kartą nurodinėjo Valentinui ieškoti nusikaltimo LEO sukūrime,kuriame pats Kubilius ir dalyvavo ir tam pritarė:)

 • Trakimas

  Kubilius su savo „komanda“ jau pridirbo tiek visokių aferų,kad jam tiesiog būtina kišeninė teisėsauga .Dėl to ji ir puolama.Savi žmonės truputį pailgins agoniją.Tačiau atsakyti vis viena teks.Nejau manote,kad atėjusi kita valdžia kaltę ir atsakomybę prisiims sau?

 • Fredis*

  Buvęs KPSS veikėjas teisus !
  Truputis politinės teorijos kodėl mums visai nereikia violetinės ir kitokių spalvų judėjimų ir marginalių partijų:
  „Šiuolaikinėms visuomenėms labiau būdinga segmentacija – pasidalijimas į didelį skaičių grupių, negu poliarizacija. Tačiau ir segmentacija gali tapti pavojinga, kada ji susieta religiniais, etniniais arba rasiniais skirtumais. Jeigu tokios grupės yra sukoncentruotos kompaktiškoje teritorijoje, jos gali siekti ne tik autonomijos, bet ir atsiskyrimo (musulmonai moro Filipinuose, tamilai Šri Lankoje, sikhai Indijoje, frankokanadiečiai Kvebeke, baskai Ispanijoje ir t.t). Taip pat tais atvejais, kada segmentacija nekelia tiesioginio pavojaus šalies vienybei, ji vis tiek žalinga politinei sistemai. Politikai sugaišta tiek daug laiko ir jėgų, siekdami sudaryti koalicijas, kurios retai būna ilgalaikės, kad politika tampa (arba atrodo tampančia) vien savanaudiška kova dėl valdžios ir privilegijų. Tokie politikos formos ir stilius didina piliečių nepasitenkinimą demokratija, ugdo cinišką požiūrį į politinę sistemą. Dar blogiau tai, kad nesant abipusių garantijų, kiekvienas didesnis segmentas turi nuolat baimintis, kad koalicija, kurioje jis nedalyvauja, visai nesiskaitys su jo interesais. Jeigu atskiroms grupėms suteikiama veto teisė, koalicija gali tapti neveiksminga, nes jai sunku ryžtingai spręsti bet kokią svarbesnę problemą, aktualią vienai arba kelioms grupėms. Todėl imobilumas, sąstingis yra būdingas segmentuotų visuomenių bruožas, ir todėl jose anksčiau ar veliau pradedama reikalauti naujos, efektyvesnes politinkos sistemos įvedimo“.

  • Regis

   Fredi, nurodyk citatos šaltinį (prašau) ir jau savaime aišku kieno tai žodžiai. O tai vėliau vėl dejuosi, kad tavo komentarus trina.

   • Fredis*

    VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS
    TARPTAUTINĖS TEISĖS IR POLITIKOS MOKSLŲ INSTITUTAS Prof. Alg. Prazauskas
    Rankraščio teisėmis
    POLITOLOGIJOS ĮVADAS
    PASKAITŲ KONSPEKTAS

    • Regis

     Ačiū.

 • Regis

  Ir dar iš E.Čiuldės raštų (2007 metai):

  „Net ir keldamas sau užduotį nesutirštinti spalvų, aplinkybių esu verčiamas pripažinti, susiklosčiusi situacija yra tiek šiurpi, jog netelpa normalaus žmogaus įsivaizdavimo skalėje. Galbūt dėl to bandymas įsivaizduoti tai, kas čia vyksta, prapuola į kažkokią kiaurymę ir esamos aplinkybės tarsi jau nebekelia pasipiktinimo tokiu mastu, kokiu turėtų sukelti paprasčiausiai normalių refleksų žmogui. Vis tik pamėginkime įvardyti ir įsivaizduoti.

  Kas čia kelia didžiausią nerimą?

  Ypač šiurpu dėl to, jog nusikaltimą (apie nekaltumo prezumpciją šiuo konkrečiu atveju pakalbėsiu kiek vėliau) dangsto aukšti teisėsaugos pareigūnai, esantys tiesiogiai atsakingi už teisėsaugos sistemos gyvybingumą. Todėl čia būtina pamėginti atskirti tai, kas šio šiurpaus nutikimo raiškoje yra visiškas atsitiktinumas, kitaip tariant, nelaimingas atsitikimas ir tai, su kokia tikimybe tokia įvykių eiga galėjo būti užprogramuota sistemiškai. Ta aplinkybė, jog, aiškinant šį įvykį, buvo iškart meluojama, tarsi rodo, kad melas panašiose situacijose yra išbandyta priemonė. (..)

  Būtent dėl to susiklosčiusi situacija gali būti vadinama ribine išbandymų būkle. Esu šventai įsitikinęs, šis baisus nutikimas ir sekę atsakingų pareigūnų neatsakingi poelgiai yra labiausiai pavojingas politinės ir teisinės sistemos išbandymas per visus naujosios nepriklausomos Lietuvos metus. Visa serija žinomų skandalų, regis, nebuvo tokie mirtinai pavojingi kaip gretinamas atvejis, nes ankstesni išbandymai vis tik buvo labai aiškios konfigūracijos, nesunkiai pagal žinomas prieštaras klasifikuojami įvykiai. Kartu čia susiduriame su ne taip lengvai įžiūrimu valstybės savinaikos principu (..)

  Baigiant šį pasiaiškinimą prisiminiau, jog savo jaunystės laikais rašiau straipsnį žurnalui apie žmogaus temos Vakarų kultūroje konceptualizacijas. Čia figūravo teiginys, jog krikščioniškoje Vakarų kultūroje užgimsta laisvo žmogaus, kuris kaip toks yra užtvenktas transcendencijos ribos prasmėvaizdžio, samprata. Drauge buvo kalbama apie tai, jog žmogaus sampratos Vakarų kultūroje plėtotėje ne kartą buvo bandoma peržengti taip įsivaizduojamą ribą, pateikiant antžmogio, visažmogio, žmogaus-klasės, miniažmogio sampratas, kol kartą vienas meninės vaizduotės korifėjus nusprendė, jog žmogaus idėja visiškai ištuštėjo, prarado prasmę, o žmogaus vietoje geriausiu atveju laksto tik tarakonų būrelis.

  Tarakonai, kaip žinome, yra tokie vabalai, kurie sparčiai mina kojytėmis, laksto labai gretai savo autonimiškais takeliais priešinga kryptimi nei žmogus. Kita vertus, mūsuose labiausiai išplėtotu ribos peržengimo verbaliniu simboliu tapo Rubikono pavadinimas. Taigi, kaip atrodo, turime teisę tas institucijas, kurios išpažįsta kažkokius savo visiškai autoniminius, o ne dėl žmogaus naudos keliamus tikslus, pavadinti stačiai tarakoninėmis rubikoninėmis institucijomis.

  Post scriptum

  Dėl galimų priekaištų.

  1. Ar galima veiksmus vadinti nusikalstamais, o žmones melagiais, kai teismo sprendimo dar nėra, ar toks paskubėjimas nėra nekaltumo prezumpcijos viešas išniekinimas? Tačiau jeigu kelių dienų eigoje atsakingi pareigūnai pateikia tris skirtingas, viena kirą neigiančias versijas, tai logine prasme reiškia, jog mažiausiai dvi versijos yra melagingos. Jeigu oratoriniais sugebėjimais garsėjantis prokuroras pasisakymo pabaigoje teigia tai, ką neigė pradžioje, tai reiškia, jog prokuroras susipainiojo arba melavo.

  2. Ne kartą skaičiau internautų pasisakymus, jog pokalbiai apie G.Beresnevičiaus bylą be galo įkyrėjo, nedominama ir t. t., ir pan. Tokiu atveju nėra nieko paprasčiau kaip neskaityti šio teksto: štai, pavyzdžiui, aš niekados neskaitau to, kas mane nedomina, man nesvarbu. Labai atsiprašau, jog šį išmintingą patarimą pateikiau tik pasisakymo pabaigoje.“

  (šaltinis: http://www.balsas.lt/naujiena/56758/prisimenant-gintara-beresneviciu-po-apdovanojimo-ivykio/1)

  … Gražu. Tai iš kur vis dėlto išdygsta minios?

  • lida

   „prasmėvaizdžio“ – užsirašiau.

   • Regis

    Šiaip E.Čiuldė kažkuria prasme unikalus. Aš jo raštus mėgstu pasiskaitinėti nes tai be abejonės aukštasis akrobatinis pilotažas. Kitiems tik mokytis ir mokytis iš E.Čiuldės sugebėjimo išvartyti bet ką bet kaip į bet ką. Tik va problema, kad arba jis neprisimena į ką išvartęs jau buvo arba tikisi, kad senų jo rašybų niekas nebeskaito. Internetas tai ne laikraštis senai išmestas kartu su pamąstymais apie „stačias tarakonines rubikonines institucijas“.

    • Nesvarbu

     Regi, bandžiau skaitinėti Jūsų naracines paklodes…Klasikinė verbalinė diarėja, pasireiškianti rašytine forma. Sunkus atvejis, ką galiu daugiau pasakyti.

     • Regis

      Gerbiamasis ar gerbiamoji, gal dar galėtumėt įvertinti oponento (mano) psichinę sveikatą? Su konkrečiomis diagnozėmis?

      Neįsivaizduoju kiek truks tinklaraščio autoriaus kantrybė matant, kad nesant net pačios primityviausios argumentacijos faktiškai įžeidinėjami komentatoriai.

      Aš galiu pasakyti, kad būsit duris sumaišę. Jums į delfi su tokio lygio komentarais. O jeigu tikitės, kad sulauksit analoginių diagnozių iš manes, tai aš tokių kaip tamsta pakankamai prisižiūrėjęs ir dar prisižiūrėsiu. Ir tikrai nesiruošiu leistis iki tamstos lygio.

      Beje „paklodės“ ne mano. Ten citatos. Nors koks jums skirtumas.

     • Regi, jūs teisus, truks nebeilgai:)

 • briedis

  (ir vel, kaip skaitytojas, tik si karta sito sakinio, kur a. racas pateike). kaip atsiranda „sosiskos“ mano lekstej? nagi is makroekonominiu disonansu, redukuotu i mikrobiudzetinius parametrus, kuriais limituojamos mano investicinio portfelio ribos. uosve, zmona ir vaikai to nesupranta, bet reikalauja „mesos ir darzoviu“. tevai dar paremia bulvemis ir kitomis gerybemis. bet ju negana. as pats pamamanau, kad jos (tos sosiskos) is mano paties atsainios gyvensenos. ir ziuriu, kur verta dirbti, nerandu namie, randu kitur. padirbejes, pagaliau atsikvepiu… stai cia ir pakastas baisus suva, kurio e. ciulde bijo. ar jus suprantat, ko bijo sis plunksnuotas knechtas? jo paties kalba sakant, jis bijo potencialu degradacijos diskursyvines erozijos. o paprasciau sakant, jis bijo, kad persti teks nebe i foteli, o i kede. na, zinot, rezonansas kitoks…

 • agne

  visiems Kedžio gynejams.Kas jums dave teisę vadintis visa visuomene?