Citata #354 Kandidatas į VSD vadovus skleidžia erezijas

VSD nėra nacionalinio saugumo politiką formuojanti institucija.

[…]

 Informacijos teikėjas privalo įsisavinti, kad ne jis yra sprendimų priėmėjas, bet atvirkščiai.

alfa.lt

… o tai kaip tada su garsiaja pažyma „Dėl grėsmių nacionaliniam saugumui“?..

(3 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...
 • Ysidor GB

  VSD nėra nacionalinio saugumo politiką formuojanti institucija.
  Ar cia erezija? nacionalinio saugumo politaika formuoja politikai, o ne VSD, pastaroji vykdo politiku suformuotus uzdavinius, kas cia neaisku?

  Informacijos teikėjas privalo įsisavinti, kad ne jis yra sprendimų priėmėjas, bet atvirkščiai. Na vel tas pats – VSD teikia informacija tiems, kas priima sprendimus, o ne apeidami sprendimu priemejus (politikus) patys priimineja sprendimus (steigti kalejimus ir pan.)
  P.S. patikslinu, kad ne visi politikai turi teise formuoti uzdavinius, o tik tie, kuriu kompetencijoje yra VSD musu atveju vienas seimo komitetas bei prezidente.

  Man labiau panasu, kad erezijomis uzsiima p.Racas.

 • Aš irgi nesupratau kur čia Šeimininkas mato prieštaravimą. Jeigu pvz. Valstybės sienos apsaugos tarnyba pateikia duomenis apie kontrabandos augimą, galimas grėsmes, padarinių analizę bei kokius tai siūlymus problemoms pašalinti, tai dar nereiškia, kad būtent ta tarnyba sprendžia bus kuriami papildomi etatai, skiriamas papildomas finansavimas ir tt.

 • Rolandas

  kreivaranki,

  Prie ko čia prieštaravimai ar logika. Leisk Šeimininkui normaliai papolitikuoti, juk jis politikos apžvalgininkas, o ne koks VSD`esnikas

 • max

  garsioji pažyma “Dėl grėsmių nacionaliniam saugumui”?..Ar čia apie Papkso baubus? Artūras atrodo suplakė praeitį ir ateitį?

 • Slyvanosis

  Geras vaikis, tas Džydžy.
  Kareivis privalo vykdyti įsakymus ir raportuoti vadui apie rezultatus, o ne cituoti įstatymus, kodėl jis negali įsakymų vykdyti.
  Jei jį paskirs, užvirs įnirtinga kova dėl kareivio vado antpečių.
  Būti pareigingo vykdytojo viršininku – malonumas…
  …tarnauju Lietuvai!!!…

  • Slyvanosis

   Atsiprašau. Vaikis – Džeidžei, o ne Džydžy…:-))

 • Mauras

  iš pirmų kalbų panašu, kad GG atveju jokie „jei pvz. pateikia duomenis, analizę ir siūlymus“ negalios. Iki šiol VSD saviveiklininkų ratelis nieko niekam neteikė (išskyrus matyt savo užsakovus), ir pokyčių nenusimato.

  Nes pareiškimai iš tribūnos, kad garsiosios pažymos „kiek teko girdėti visuomenėje“ būk tai negali būti perduotos nes jose lyg ir yra asmens duomenų (!) kvepia visiška nekompetencija arba tiesiog nenoru nieko aiškintis.

 • Regis

  Čia kažkokia klaida (matyt žurnalistės). Bent jau aš matau prieštaravimą. Paskaitom dar kart:

  „Prisistatydamas Seimui, G. Grina tikino, kad, jei jam būtų suteiktas Seimo pasitikėjimo kreditas ir jis taptų VSD vadovu, pirmiausia kreiptų dėmesį į tai, kad V S D d a r b u o t o j a i a t s i s a k y t ų m i n t i e s, j o g j i e y r a s p r e n d i m ų v y k d y t o j a i, o n e p r i ė m ė j a i. Tuo įtikinti dabartinius VSD darbuotojus, G. Grinos nuomone, bus asmeninis iššūkis naujam vadovui, jei jo kandidatūrai Seimas pritars.

  „VSD nėra nacionalinio saugumo politiką formuojanti institucija. V S D t u r ė t ų v y k d y t i v a l s t y b ė s v a d o v ų i r i n s t i t u c i j ų p a v e d i m u s. Tai yra viena iš neišspręstų VSD problemų. Informacijos teikėjo ir sprendimo priėmėjo santykis. I n f o r m a c i j o s t e i k ė j a s p r i v a l o į s i s a v i n t i, k a d n e j i s y r a s p r e n d i m ų p r i ė m ė j a s, b e t a t v i r k š č i a i. Šio santykio nebuvimas arba neteisingo balanso nustatymas, mano manymu, lėmė tokių visuomenėje cirkuliuojančių terminų, kaip „politikavimas“ ir „politizavimas“ atsiradimą“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo G. Grina.“

  • Regis

   Šaltinis: (tas pats, http://www.alfa.lt/straipsnis/10330698/?Grina..Lietuvai.pavojingiausios.ekonomines.pakraipos.gresmes=2010-03-25_14-50)

  • romas

   Greičiausiai Grina turėjo tvirtinti atvirkščiai:)

   • Regis

    alfa :) Nieko naujo.

   • Regis

    Beje klausimas ką ta žurnalistė apskritai suprato jeigu parašė atvirkštinį teiginį (pagal prasmę) G.Grinos pasakytiems žodžiams. Įdomiausia, kad ta pačiame rašinyje cituojamas G.Grina. Kas nors iš redaktorių skaito ką žurnalistai publikuoja?
    .. dar suprasčiau jeigu tonos su litrais sumaišomos, čia gi straipsnis apie VSD.

 • A.G.

  Manyčiau, kad Lietuvos saugos didžiausia problema yra ne VSD.
  Juk jau praėjusio tūkstantmečio paskutinio šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje mokslas susirūpino dėl žmonijos išsigimimo. O per pastaruosius dešimtmečius dešimtis kartų padidėjo psichinių ligų skaičius.
  Valstybei gresia pavojus, ir dėl to proceso aplinkiniame pasaulyje, o ir jos pačios viduje, pradedant labai prasta vaikų sveikata dar prieš ateinant į mokyklas, ir dar prastesne, kai jas baigia.
  Manyčiau iš esmės šalys turi peržiūrėti žmonijos išlikimo klausimą kiekvienoje savo šalyje ir globaliai, – t.y. esminius Lietuvos saugumo klausimus.
  Čia tik tarp kitko, – kai jau tema išsemta buvo.

  • mdxacuk

   Iš ko sprendžiat apie psichinių ligonių skaičių valstybės viduje?

   • A.G.

    „… pradedant labai prasta vaikų sveikata dar prieš ateinant į mokyklas, ir dar prastesne, kai jas baigia…“
    Konkrečioje kaimo seniūnijoje (šiuo atveju nenoriu jos įvardinti, nes nemanau, kad kitose ką geriau), berods iš 16 atėjusį į vaikų darželį – sveikas buvo vienas. Gerai tai, kad į tai buvo adekvačiai reaguota ir rajoniniu lygmeniu, – šios seniūnijos vaikų darželyje ir vidurinėje mokykloje, jau prieš pora metų vaikai yra pradėti maitinti ekologišku maistu.
    Tarp kitko, buvo LR Vyriausybės nutarimas ekologišku maistu maitinti karius. Kai į jų aukščiausiąją vadovybę tuomet kreipiasi dėl nutarimo įgyvendinimo, – sulaukiau tik atsikalbinėjimo (kaip sakoma „šlapi dega“, jei prireiktų visą tą reikalų paketą archyve turiu).
    Tarp kitko lygiai taip pat, bet dar prieš tai kreipiasi į SAM dėl atitinkamo maitinimo gydymo įstaigose – sako sukirmijusiom kruopom pinigų neturime (žinoma, nepažodžiui).
    O tai būtų buvę reali tam tikros „kraujotakos“ – Lietuvos ūkio pertvarkai pradžia.
    Kas buvo numatyta pačioje mūsų programos įgyvendinimo vienoje iš dalių (rtaip pat buvo patvirtinta LR Vyriausybėje).
    Vėliau, kaip pagalvojau, kad Lietuvos kariuomenėje tarnaus maždaug tiek, kiek vienoje gimnazijoje vaikų mokinasi – atiotinkamai fokusavau reikalus į vaikų maitinimą…

    Bet mes savo darome (jokiu būdu panašios reakcijos mūsų neglumina, – tik grūdina ir didina užsispyrimą…), tad ir savo jėgomis visa tai atliksime, jei ką… (sekite organic.lt, pasvarstymus ir pan.).
    Pagarbiai. Jau turiu ir išlėkti… vyksta mūsų renginiai…

    • lida

     Tai kurie iš čia išvardintų pateko į dešimteriopai padidėjusį psichinių ligonių skaičių ? :)

    • mdxacuk

     Tai ar tų 15 nelaimingųjų darželinukų psichinė sveikata nors kiek gerėja? Yra kokių nors evidence based duomenų? Ar nėra perdozavimo galimybės?

     Daug kam psichų pagausėjimas kelia rūpestį. WU irgi čia buvo užsiminęs. Tik niekas nepagalvoja, kad tai galėtų būti susiję su ekologišku maistu.

 • A.G.

  mdxacuk

  Tik gal būtų geriau, jei būtute šiek tiek korektiškesnis mielasis, ne tik kai kalbate apie vaikus… (ta ištrauka (o tik po to temos plėtotė), manau tebuvo tik atkreiptas Jūsų Didenybės dėmesys, kad apie psichines ligas Lietuvoje čia nebuvo užsiminta, tad apsimesti, o po to įparstai pasapalioti, kaip Jums įprasta, manau nebuvo itin džentelmeniška iš Jūsų pusės – nors plojimų ir užsidirbate…).
  Būtų gerai, jei būtute bent šiek tiek korektiškas ir kai kalbate ne tik su savo autortitaetais (čia vieną paminėjote Jūsų sektiną, labai mandagų vyriškį).
  O šiaip, ir savarankiškai galėtute pasidomėti, koks ryšys yra tarp priklausomybių, priklausomybės „sintetiniam“ maistui (pvz. ir su skonio stiprikliu ir pan.), alkoholiui, narkotikams, t.y. tarp priklausomybių ir psichikos ligų. O ir visumoje su žmonių visaverčiu gyvenimu. Juk čia apie tai gal buvo, kai po to… na ką čia ir betęsti…
  Pasakysiu Jums į ausį paslaptį, juk Velykos, turime būti geresni -ekologiškas maistas mūsų kelyje, mielasis, tai tik greitesnis kelias Lietuvos pertvarkai (juk žmogus – plėtros garantas, ar ne taip mielasis… tad ugdykime jį, nepriklausomą nuo priklausomybių, kuomet… kas laukia išskėstomis rankomis…). Tai tik detalė, mielasis.
  Tad čiau…
  Deja, ir vėl skubu, dovanokite, kad rišliau, kaip visada, nesudėlioju čia.

  • A.G.

   Kas gali pakomentuoti, ar šis komentaras remiasi LR statistikos departamento skaičiais:
   „…108. Žmonijos istorija 14:42 03-28 IP: 67.159.44.134

   Daugiausiai bėdų, skausmo, nelaimių ir net tragedijų eiliniams žmonėms ir ištisoms tautoms atnešė tie, kurie garsiausiai rėkė esą kovotojai už laisvę… Lietuva – ne išimtis. Po 20 m. turime: sugriautą ir išvogtą pramonę, laivyną, žemės ūkį, gydymo ir švietimo sistemas; Išgrobstytas žemes, paežeres, miškus, miestų sklypus; 2650 visko pertekusių milijonierių; 680.000 skurdžių; 600.000 pabėgėlių. Iš jų kasmet virš 300 grįžta karstuose. (2007 m. – 386); Virš 20.000 tėvų paliktų ir 140.000 nepritekliuje gyvenančių vaikų; 400.000 pensininkų, gaunančių mažiau 600 Lt. pensiją; 1200-1300 (iki 2005 m.) kasmet į užsienį išvežamų ir PARDUODAMŲ “ dirbti“ prostitutėmis moterų; 1500-1700 savižudžių kasmet (1970-1985 m. – apie 450); 12, 8 mirusių/1000 gyventojų – daugiausiai nuo 1950 m.; 20 KARTŲ išaugusį lėtinių psichozių skaičių; 40 proc. išaugusį mirusių nuo alkoholio ir rūkymo sukeltų ligų.; Didžiausią pokario Lietuvos istorijoje nusikalstamumą. Dešimtys tūkstančių žmonių buvo apgauti, apvogti, apiplėšti, išprievartauti, nužudyti. Jau ir nepilnamečiai žmogžudžiai – vos ne kasdienybė…………“

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą.

  Kubilius susitiko su Putinu.
  V. Landsbergis tyli. Keista?..

 • povilas

  nekeista :)
  keista kad A.R. nesuprato roberto zodziu.

 • nerijus

  povilai
  man nėra keista ;)

  Ladsbergis mėgsta pastėbėti kitus, bet arčiau savęs esančių- nematų…
  Kubilius, kas be ko,- jo dešinysis pusrutulis :)

  Keista, kad Artūras tyli…krepšinio pasekmės?..

 • gutis

  Jeigu teisingai supratau, Artūrai, niekas Jūsų replikoje nesugebėjo įžvelgti sarkazmo…

 • gutis

  Ir dar… Kreivarankio ir Rolando pavartotas žodis „šeimininkas“ tiesiog „gaivina“ internetą. Skaitydamas jų komentarus, pasijutau besisvečiuojantis geroje kompanijoje.

 • max

  Artūrai, Rūta „Bernardinuose“ rašo, kad „… pasakyčiau kaip koks necivilizuotas Artūras Račas, kad aš neturiu ką slėpti.“. Jūs mane nuvylėte – aš jus laikiau civilizuotu ;-))) . Turite šansą pasitaisyti

  • max, o ar kas nors pasikeistų, jei tapčiau „civilizuotu“?..

   • max

    šį klausimą prašau adresuoti „civilizuotai“ Rūtai…;-)))

    • WU

     Apie kokią Rūtą čia kalbat? Janutienę? Kas čia per straipsnis?

 • A.G.

  Matote, esmė terpėje, sistemoje.
  Juk milijardais buvo remiama (iki ministro Kazimiero Starkevičiaus) labai pavojinga kryptis Lietuvoje – išvystyti intensyvią pramoninę Lietuvą. T.y be viduriniosios klasės. O jei su GMO, – tuomet su vienu šeimininku.
  O kur tuomet dėtūsi tautiečiai. Bedarbio, samdinio, emigranto dalia.

  Mūsų kryptis kita, kaip žinote. Ji ima jau viršų. Nežmoniškų, dvidešimt dviejų metų pastangų dėka. Šioje sistemoje, šioje terpėje mes turėsime taip pat kitą, dvasingą žmogų.
  Juk pagal Nobelio prmijos laureatą Galdingą, buv. pedagogą – gimusio žmogaus ateitis visškai yra priklausoma nuo sistemos į kurią jis patenka (pagal jį – negyvenamoje saloje, ne žmonių sukurtoje, ne kultūrinėje aplinkoje, – vaikas augtų žvėrimi… aš manau kitaip, bet taip teigia minėtas Nobelio premijos laureatas).

  Tad tie, kurie kša galvą į smėlį, rožnėmis spalvomis tapo nūdieną – vargu ar tarnauja Lietuvai.
  Reikia matyti situaciją tokią , koia ji yra ir dirbti ne sau, ne šeimai, bet Tėvynei kiek tik dar jėgų turime.
  Su Verbų sekmadieniu, su ateinančiomis Velykomis visus.