Citata #350 M.Laurinkus žino išeitį

Valdančioji koalicija, socialdemokratai ir kai kurie ekspremjero G.Vagnoriaus sutelktuvės nariai kartu su stambiojo ir smulkiojo verslo organizacijomis turi profesonaliausių Lietuvoje ekonomistų būrį.

Jie ir turi vadovauti sunkiausiame ir lemiamame krizės įveikimo etape.

lrytas.lt

… man labiausiai patiko apibūdinimas „G.Vagnoriaus sutelktuvė“…

 

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Labai prieštaringas M.Laurinkaus straipsnis, geras tik paskutinis klausimas. Akivaizdu, kad į jį nežino atsakymo pats eks VSD vadas, jis net nemoka apibrėžti politinės situacijos kontūrų šalyje.
  Dėl straipsnyje siūlomos didžiosios dešiniųjų partijų koalicijos su socdemais.
  Mano nuomone sudarius tokią koaliciją tik stiprėtų marginalų pozicijos, kitame Seime atsirastų dar viena „gelbėtojų“ marginali partija, sustiprėtų esančios. Dabar socialdemokratams būnant opozicijoje ir „atsispyrusiai į kietą visiško išnykimo pagrindą“ susidaro labai palankios sąlygos „pagaliau susiformuoti naujai kairei“.

  Šiuo klausimu, žinoma, galėtų pasisakyti racas.lt blogo nuolatiniai socialistinių pažiūrų gyventojai slyvanosis, Regis, D.Radzevičius ir Co kokią jie mato socialdemokratų partijos ateitį ir ar jai reikia dabar jungtis į koaliciją su dešiniaisiais.

  • Iš tiesų prieštaringas straipsnis, kaip ir visi kiti Laurinkaus parašyti. Na, reikia žmogui kažkaip į politiką sugrįžti, bet nežino kur, pas ką, tai ir rašinėja.
   Tokie teiginiai – esminių skirtumų tarp „sisteminių“ partijų nėra, reikia jungtis, tam, kad sustiprėtų partinė sistema. Bet akivaizdu, kad partinė sistema yra stipri tada, kai partijos atstovauja skirtingas pozicijas, taip sukurdamos realų pasirinkimą. Socialdemokratų jungimasis į koaliciją su konservatoriais tik dar labiau susilpnintų partinę sistemą.
   Antra – Laurinkus sako, kad reikia jungtis darbui, nes pas abi partijas yra geriausi ekonomistai. Vėlgi čia propaguojamas kažkoks technokratinis požiūris – tipo sueis specialistai ir nuspręs, ką daryti. Bet vėlgi akivaizdu, kad ekonominės problemos turi politines šaknis, jų sprendimo būdų yra ne vienas, todėl „specialistų“ požiūris irgi skirsis. Bet kuriuo atveju, ekonominės problemos nėra didžiausios iš Lietuvos problemų, technokratinis sprendimas netiks.

 • Ką, jau ką, bet Vagnorių reikia laikyti toliau nuo Lietuvos ekonomikos ir nuo įtakingų postų… Kaip dėl kitų, tai dar nežinau…

 • Regis

  Man labiausiai patiko:

  „Bet ar mes žinome, ko iš tikrųjų Lietuvos žmonės nori?“ M.Laurinkus (šaltinis: tas pats)

  Toks nuoširdus atviras šauksmas – kogi po velnių tiems žmonėms dar reikia, kad leistų nors kiek ramiau jaustis prieš kiekvienus ateinančius rinkimus. Aš įsivaizduoju kaip patogu būtų dvipartinė sistema ir kiek brangiai kainuoja tų koalicijų dėliojimas. Taip norėtųsi valdžios tęstinumo arba Petras arba Antanas. Ir su abejais gerai sutariam.

  Fredžiui: džiaugiuosi A.Butkevičiumi, bet meldžiuosi už D.Grybauskaitę, kad jai užtektų sveikatos kuo labiau praskraidinti tą substanciją kuri valdo Lietuvą. Iš esmės, kaip nekeista būtų, reikia laukti prezidentės komentarų ir jos vizijos. Tikrai nesitiki, kad tas Seimo posėdžių salės kairės pusės margumynas sugebės perimti valdžią. Greičiau jau bus priešlaikiniai Seimo rinkimai. Nors to ir labai nenorėtų A.Kubilius. Teks matyt rinktis. Arba, arba. Įroniška, kažkada jau turėjome tokią situaciją.

 • Bobutė

  Perskaičiau p. M. Laurinkaus straipsnį ir ristele pasileidau į parduotuvę. Gerai, kad dar ne visas sniegas ištirpęs – galėjau pasiimti rogutes. Per tris reisus parsitempiau 30 kg druskos, 50 kg cukraus, daug įvairių kruopų, konservų bei 200 dėžučių degtukų… Pavargau, bet truputį pailsėjusi vėl bėgsiu. Turiu susidariusi būtiniausių prekių sąrašiuką… Tik nežinau kur žibalo nusipirkti. Gal kas žinote?
  Manot išprotėjau? Nesuprantat kodėl tokie pirkiniai, ko aš blaškausi?

  Ogi viskas labai paprasta. Ponas Laurinkus teigia, kad, dar sniegui nespėjus ištirpti, driokstelės revoliucija „ant Lietuvos“, jei valdančiųjų koalicija į savo gretas nepriims socdemų.

  Taigi, įvertinusi sniego tirpimo greitį (matomai per keletą savaičių jo neliks nė kvapo), įvertinusi, kad per tokį laikotarpį susitarimo šansai tarp TS ir LSDP yra mizeri ar išvis jokių bei pasitikėdama p. Laurinkaus informuotumu bei protiniais gebėjimais (turėtų taip būti, juk TOKIOSE pareigose yra buvęs) ir pasileidau minėtų pirkinių…:)

  Taigi, mieli kolegos, mielas Artūrai, jei irgi pasitikite p. Laurinkaus protiniais gebėjimais, greičiau lėkite į prekybos centrus, kol dar ten spūstys neprasidėjo… Manau, kad p. A. Račui būtų atleistina net jei (šiuo atveju) apsipirktų artimiausioje Maximoje…:)

  Iki. Lekiu į parduotuvę…

  P.S. Kai revoliucija „ant nosies“ – ne laikas svarstyti kitus p. M. Laurinkaus teiginius…

  • albinas

   pralinksminai :)

   • Bobutė

    Ponui Albinui linksma, o mane nerimas pradėjo graužti…

    Pažvelgiau ryte pro langą – sniego nėra. Peržvelgiau portalus – apie valdančiųjų ir socdemų koaliciją nė žodžio. Nulėkiau iki turgaus (ten visos naujausios žinios), bet niekas nieko apie revoliuciją net negirdėjo… Tada nurisnojau į mišką – sniego dar truputis yra, taigi, laiko, pasak p. M. Laurinkaus, dar yra, bet visiškai nedaug…

    Dabar pikta ir sušalusi sėdžiu prie pečiaus ir pykstu. Ir ne tiek ant p. M. Laurinkaus, kiek ant p. A. Račo… Žinoma, ir pati kalta, kad patikėjau minėtais ponais ir išleidau visas santaupas negendantiems produktams (dabar net vaistams neužteks)…
    Dar pikčiau, kad juridiškai nė prie vieno iš jų neprisikabinsi… Užtat ir nusprendžiau kreiptis į p. A. Račą.

    Kreipimasis:

    Ponas A. Račai,
    Kadangi Jūs savo įraše „Citata #350 M.Laurinkus žino išeitį“ niekaip (nei klaustuku -“…žino(?)…“, nei tariamąją nuosaka – pvz. „M.Laurinkus mano žinąs išeitį“) neišreiškėte jokios abejonės, aš, pasitikėdama Tamsta, išleidau visas savo santaupas, kaip atrodo, visiškai be reikalo…

    Suprasdama, kad, žiūrint juridiškai, esate neatsakingas dėl mano kvailų veiksmų, visgi kreipiuosi į Jus ir prašau nupirkti iš manęs druską, cukrų ir etc. (kurių man, matomai, neprireiks), nes šie veiksmai buvo įtakoti Tamstos. Manau, sąžinė turėtų Jus „graužti“, nes (tikiu, kad be blogos valios) mane vis dėlto prigavot…

    Esu įsitikinusi, kad politikai ir žurnalistai (ypač žurnalistai) turėtų žinoti žodžio galią ir todėl atsargiai ta galia naudotųsi… Priešingu atveju, kaip visada, nukenčiame mes – bobutės ir diedukai…

    Pagarbiai,
    Apgautoji Bobutė

    • miela Bobute, nuoširdžiai abejodamas, ar tikrai turėčiau prisiimti atsakomybę už cituojamas mintis, iš pagarbos tamstai sutinku priimti tamstos sukauptas atsargas. Prašau pristatyti jas man su ir, dokumentais pagrindžiant išlaidas, nurodyti sąskaitą, į kurią turėčiau pervesti pinigus.

     • Bobutė

      Nuoširdžiai dėkoju, mielas Artūrai,

      nuraminot, o tuo pačiu ir „ūgtelėjote per visą galvą“ mano akyse…:)

      Būtų daug problemų su pristatymu, čekiukais (jau išmečiau) ir sąskaitomis (neturiu, reikėtų atsidaryti:)… Taigi, suvartosiu atsargas pati…:)

      Tamstai turiu tik vieną prašymą (čia jau visiškai rimtai), jei kur nors netyčia susitiksit p. M. Laurinkų, priminkit jam jo „revoliucines prognozes“ ir pasakykit jam, kad jis, mano galva (o tikiuosi ir ne tik mano), yra visiškas dundukas:), kuriam neprilygtų visi šio tinklaraščio dundukai net ir kartu paimti…:)

      Pagarbiai,
      Nusiraminusi Bobutė

 • ryst1966

  Laurinkus jau garbinančių Vagnorių – nesistebiu. Ką jis veikė Gruzijoje. Man atrodo, būtų naudingiau, jeigu lietuviams papasakotų apie gruzinų Ekonominės laisvės aktą. Bet gali būti, kad jis per praleistus metus apie tai nė negirdėjo – buvo užsiėmęs svarbesniais reikalais.

 • mda

  matomai dar kartą parodo, kad laurinkus užsiima politikavimu, o apie vagnorių gerai buvo pasakyta per žinių radiją – išmesta musė iš 3-is kartus atšalusių barščių

 • gg

  sutelktuve :)))))))) ne is to galo problemas sprendziam. ekonomika atsigaus tik po to kai galvose prashvieses.

 • Vasia

  Man nei vieni nei kiti nelimpa, net nezianu ka mann daryti. 2K aplamai purto. Bijau, reiketu labai stipriai pasluoti ir kabinti ant to vamzdzio surudijusio prie upelio. Gal sugriz kokia nors meile matant skalpus. Dabr tik noris double kobros ir miegot.

 • dzyvai

  Na nereikia dar tu 2K projektų. Teisingai paminėjo ažuolas, Lietuvos partinei sistemai reikia bent lašo skirtumo tarp partijų.

  Manau, jeigu paaiškės, kad Kubiliaus vyriausybė be socdemų palaikymo neišsiverčia, geriau jau priešlaikiniai rinkimai – tai būtų mažesnė blogybė. Ir pilietinio susivokimo testas rinkėjams (beje, dažnesni testai skatina efektyvesnį ir greitesnį tobulėjimą).

  P.S. Tikiuosi, kad iki rinkimų (kad ir priešlaikinių) antikorupcinių įstatymų paketą visgi priims. Be jo net iš krizės išbridę toli nenueisim.

 • Slyvanosis

  Ach, kokia Sąjūdžio laikų nostalgija!
  Dėdė Mėčys, musėt, pabendravo su Sąjūdžio dvasiomis, ir tarė kaip anias laikais: „Susitelkim, suremkim pečius kovoje prieš ekonominę ir politinę krizę!“
  …ir Vagnorius – draugs (kol išrauks), ir konservatorius su socdemais reiktų genetiškai modifikuoti, kad galėtų kryžmintis ir duotų gausų politinį derlių bei sočią ekonominę gerovę Lietuvai.
  Obalsis, be abejonės, teisingas, patriotiškas, leopoldiškas, gal net nuoširdus, ir Signataro rentos siekiančiam politinių batalijų liūdininkui pravartus.
  Tačiau nūdienos politikos škvalų blaskomai valstybei veterano pasakojimai: „O kai mes gulėjome apkasuose…“ nepadės.

  • nerijus

   Slyvanosi

   Už dvasias +10…Jos sklando ne tik KT eks teisėjo lūpose ;)
   Vis sklando…

 • A.G.

  Kadangi komenarų nėra, tai gal blogo šeimininkas neužpyks, jei čia įterpsiu savo variantą – išeitis, viduriniosios klasės kūrimas, ugdant… kasdieninį balsuotoją… pinigine: http://www.organic.lt/lt/news,nid.746
  Labai suprasiu, jei toks būdas bus nesuprastas…

 • Ramute

  O man, atrodo, kad ponų Vagnoriaus su Laurinkum “jau prabėgo dienos- nulingavo“….

  • fsm

   @Ramute
   >>O man, atrodo, kad ponų Vagnoriaus su Laurinkum ”jau prabėgo dienos- nulingavo”….

   Aš irgi norėčiau, kad taip būtų. Tačiau kažkam pasirodė, kad piliečiui Vagnoriui galima patikėti pakankamai brangų pirkinį – ne pačią mažiausią Seimo frakciją. O Laurinkus per daug žino, kad galėtum be duonos kąsnio palikti.

 • Mauras

  net ašara nubėgo beskaitant… mes vėl visi broliai, o didžiausia problema, užgriuvusi šalį, žinote yra „artistinis projektas“!
  Neabejoju, kad laurinkaus kampelio atsiradimas „leo ryte“ – ne jo asmeninė iniciatyva ir ne vainausko labdara vargšui išspirtam ex-diplomatui. Vaivorykštę vienas buvęs prezidentas piršo jau ne kartą, kas bendro tarp jo ir laurinkaus daugeliui aiškinti matyt nebūtina.

  Ko mums tikėtis iš visiškai skirtingus receptus siūlančių „pirmaujančių“ ekonomistų vaivorykštės? Kam jos reikia? iki ausų prisidirbusiems socdemams, krikščioniškai varančiam ant dabartinės valdžios vagnoriui, už jo bėgiojantiems sacharukams ir donaldoms, kad pasidalinti valdžia, sustabdyti įtakos nutekėjimą valdžios struktūrose, o atsakomybę už viską suversti ant konservų ir jų „naktinių reformų“?

  Nieko neteisinu, bet man geriau kai atsakomybė aiški. Aišku, kas turi stumt reformas, o kas privalo dirbt sarginiu šunimi, kad jos nebūtų tik proga pasipelnyti interesų grupėms. Pareikalauti gali iš kiekvieno – to, kuris nestūmė ko reikia visuomenei, ir to, kuris prasnaudė stambaus verslo nupirktą įstatymų pataisą. Todėl konservams, nepaisant pakankamai normalaus Leo LT vagystės išrišimo, lieka atsakomybė dėl jų balsų už naujos AE įstatymą, atvėrusį kelią kirkilui stumti Leo LT. Kaip ir dėl mokesčių chaoso ar Sodros pertvarkos vilkinimo.

  Aiški atsakomybė labai gerai, pvz. [postų dalybų metu 2008 gale] zuoko kategoriškas nenoras turėti viceministrus iš kitų koalicijos partijų atsirūgsta su kaupu – už viceministro fokusus atsakomybė aiški. O kodėl nenorėjo, aišku – daugumos ministerijų sekretoriai /viceministrai pastarąjį dešimtmetį buvo, dalies ir po rinkimų liko dirbti partijų iždams. Todėl jokių „partinių ekonomistų“ produktu netikiu – pirmiausia dėl to, iš esmės skiriasi siūlomos kryptys. kubilius ir jo chebra siūlo taupyti, eksportuoti ir mokytis gyventi kitaip, o keinsistinių knygelių prisiskaitęs ir šiaip grynu populizmu varomas vagnorius su socdemais (aiškindami, kad niekas pasaulyje per krizę nedidino mokesčių ir pan. absurdus) nori neaišku iš kur paimti ir padalinti visiems pinigų. Nuo ko kaip mat atsigaus vartojimas ir ekonomika pakils į poros metų senumo aukštumas :)

 • pietvys

  Dar truputis ir būčiau pagalvojęs, jog Bobutė yra J. Erlickas :)

  • Bobutė

   Kada ir kuom išsidaviau? :))