Citata #340 V.Landsbergis paaiškina, kam Rusijai reikia „Mistral“ klasės karinio laivo

Vienas Lietuvoje išrinktų europarlamentarų antai viešai komitete aiškino esąs persekiojamas dėl savo tautybės: esu rusas, todėl mane nori nuteisti. Panašiai skųsdavosi ir pabėgęs į Maskvą. Tik Rusijos prezidentai tada dar nebuvo paskelbę, kad gins saviškius visomis priemonėmis. O dabar jau net „Misralį“ perka, Kėdainiai bus pasiekiami iš jūros.

alfa.lt

(6 balsų, vidurkis: 3,17 iš 5)
Loading...
 • Gintautas

  Aštrumo ir ironijos profesoriui niekuomet netrūko :) Bet mintis už to gana šiurpi…

  • WU

   Pritariu, šmaikštus kaip visada :)

 • nerijus

  Priminėte vieną istoriją:
  http://www.veidas.lt/lt/leidinys.nrfull/40adbbe47d905

  Tik, kiek atkreipiau dėmesį į patį užrašą ( kuris buvo rodomas per vietines TV žinias ), kuris buvo parašytas su klaidomis ( beje žodžiai rašyti kirilica ). Vietoje „и“ buvo parašyta „i“ ir su taškeliu.
  Tokias klaidas, dažnai, daro vietiniai, Lietuvoje gyvenantys kitataučiai :)
  Ar nebuvo taip: patys mušam- patys rėkiam?..Kaip ir daugeliu atveju?..
  Kaip Butkevičius pasakytų: Provokacija!!! ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=K7xSd4Qug5c

 • gato

  Įdomiau ne kam Rusijai reikia pirkti, o kam Prancūzijai reikia parduoti…
  O kad V.Lansbergis turi jumoro jausmą niekas negalėtų paneigti :)

  • nerijus

   Ir, kad jam jau 77 metai… :)

   • gato

    Nerijau, sutinku, kad šioje vietoje būtina pabrėžti amžių, nes tada tie, kurie jumoro nesupranta gali pasiteisinti amžiaus skirtumu. Ne visiems jaunikliams jumoro dangus ar kaip ten sako…

    • nerijus

     Dažniems ale patriotams, V. L. atstoja stabuką…
     Nepamirškite jam nusilenkti ir įteikti gėlių… ;)
     Man V. L., kaip ir daugelis kitų politikų- kiauksėtojai, kurie nemato savęs/ savo „kiemo“, o moko kitus, kaip jiems gyventi, kaip vogti, kaip kiauksėti,..( pratęskite ).
     ale patriotai, dažnai skelbiasi, jog jie nešiušklina, nors, nors pirmai pasitaikiusiai progai- cigaretės nuorūka, pakelis, skrenda per mašinos langą- laukan…
     Kai Jums alaus puta nebuvo nudžiūvusi nuo lupų, jūsų „mesijas“ atsikėlė žemelę ( patikslinkit- gal žmona? Žmona giminė ar ne? )…Toliau vaidinkit/ apsimetinėkit, kad nieko blogo nebuvo, nes taip darė „visi“..Sėkmės!!!

     • gato

      Nerijau, dar pamiršau pridėti, kad amžius ne tik jumoro jausmą įtakoja, bet ir požiūrio platumą ir sugebėjimą diskutuoti į temą nenueinant į asmeniškumus :) Prie ko čia stabukai? Na pvz Veselka man tikrai nepatinka, bet jo pajuokavimas apie Karaliaus persikūnijimą į Sacharuką balsuojant man labai juokingas buvo.

     • Donatas

      kai užaugsi, nerijau, gal daugiau suprasi, kas esi pats ir kas yra tauta, kurios vardą (galbūt) nešioji.
      beje, jei gyveni nešiukšlindamas (nemėtai nuorukų, pakelių per mašinos langą), tai elgiesi labai teisingai. ir toliau taip gyvenk, galbūt tavo maži geri darbai kada nors virs dideliais gerais darbais – ir ne tik tau pačiam, bet ir tautai, kurios vardą (galbūt) nešioji…

     • nerijus

      Kai užaugsiu, nusipirksiu vilą palei Merkio ež., pastatysiu tvorą ( gylyn ežeran, kad niekas paežere nevaikščiotų ) ir užauginsiu „tautą“, kuri, tikiuosi nemigruos ;)

     • nerijus

      gato

      jei Jūs įžvelgiate „asmeniškumą“ rašliavoje apie „kilnojamą“- nekilnojamą turtą, tai turiu garbės ir orumo pareikšti, kad V. L. jumoras, kaip ir jo supratimas apie pilietiškumą/ sąžine ar pan.- man nesuprantami ;)

     • Mielas Donatai, jei VL jums sukelia orgazmą, tai Jūsų asmeninė laimė. Sveikinu! O švaistymasis „tautos vardu“ ir kažinkur vedančiais „mažais/dideliais darbais“ yra panašaus lygio paistailai kaip ir vienos ekonomikos profesorės katalikiškas trydaliojimas po vakarinių mišių.

 • mdxacuk

  Ko nepaneigsi – tai, kad prancūzai yra labai galantiški ir gerai išmano marketingą, jeigu savo laivui duoda pramingą rusišką pavadinimą. …Mysrali.

  • nerijus

   Puiki įžvalga-…Mysrali :)
   Kažin, ar rusams tai „дошло“?..

  • Regis

   „The Mistral is a wind occurring as an atmospheric phenomenon in areas of southern France and the island of Sardinia“

   http://en.wikipedia.org/wiki/Mistral_%28wind%29

   Kartais pagalvoji kaip paprasta pagimdyti neįtikimiausias teorijas. O dar jeigu rusų tema..

 • Donatas

  reikia pripažinti, kad smagiai suvestas ‘mistralis’ su ‘kėdainių europarlamentaru’ :)
  tačiau idomu būtų ir paties Artūro komentaras šiam VL komentarui dėl ‘skriaudžiamų’ mažumų.
  nors žinant, kad Artūras dažnai atsitveria tylos siena (‘personalinis reikalas’) nuo klausimų, susijusių su uspaskchisu, kaži ar to sulauksime :)

 • Slyvanosis

  Mūsų Nepriklausomybės Patriarchas guodžiasi Tautai, kad Lietuvos parlamentarų rinktinėje atsirado žaidėjas, mėtantis į savo krepšį!? Kur žiūri treneris ir jo asistentai? Rimti vyrai (Jonas, Antanas, Ramūnas) patys atsistatydino po nesėkmingų turnyrų. Ką siūlo Patriarchas? Ištremti į Kėdainių „Nevėžį“ vaizdzialio gadintoją?
  Iš Patriarcho perspėjimo susidariau nuomonę, kad nupirkę „Mistral“ klasės (http://www.naval-technology.com/projects/mistral/) geldą, didieji broliai, matyt, kaip lašišos, forsuos Nemuno baseiną link Kėdainių ir suformuos nepriklausomą Ogurecostaną, pagal Kaukazo analogiją.
  Baisu, kraupu, siaubinga… Agurkai Lietuvoj barngs….

  N.B. Pagarsėjęs žurnalisto nužudymo organizatorius, nuteistas myriop, taip pat gynybai naudojo holokausto kortą.

 • Slyvanosis

  Dar viena pastabėlė:
  Profesorius pavadino (netiesiogiai) JAV Prezidentą negru!
  Gręsia tarptautinis skandalas.
  Filtruokite sąmojus, Profesoriau.

 • Profesoriaus niekas neperspjaus nei sąmojumi, nei įžvalgumu.

 • Marius

  Man jau taip yra įkyrėję V. Landsbergio išvedžiojimai. Visa jų potekstė tokia: Rusija yra blogis, Rusija yra didelis blogis, Rusijai yra labai didelis blogis ir t.t. Reiktų atsikoduoti.

  • Donatas

   Mariau, pasakyk, kad Rusija yra gėris, kad yra labai didelis gėris Lietuvai, būk ‘atsikodavęs’.
   Juk kažkada ir 1940 nemaža dalis tautos (įskaitant ir inteligentiją) buvo tokie ‘atsikodavę’ :) tik tas ‘atsikodavimas’ tęsėsi neilgai – vieniems iki 1940 rudens, o kitiems – iki 1941 ar net 1944…
   tai tuos ‘atsikodus’ dar didelė dalis visuomenės iki šiol nešioja – pvz. kad ir butiniame lygyje gyvena šiukšlindami (mėto nuorukas, pakelius per mašinos langą), o politiniame lygyje balsuodami už beleką arba iš vis nebalsuodami ir keikdami valdžia, kurią patys ir išrenka (nerenka)…

   • Marius

    Yra visiškas absurdas gyventi praeitimi. Ir tai nereiškia, kad aš pateisinu 1940 okupaciją. Tačiau faktas lieka faktu, iš esmės visi paskutiniai Landsbergio straipsniai yra apie Rusijos grėsmę ir apie nieką kitą.

    • Donatas

     Absurdas yra ignoruoti praeitį, ypač kai ta praeitis pas kaimynus pamažu virsta dabartimi.
     ir putinas kažkur yra pasakęs, kas valdo praeitį, tas valdys ir ateitį – todėl jis ir nori turėti ‘vienos tiesos’ monopolį praeičiai, pvz. lietuvos okupacijos nebuvo, lietuviai savanoriškai atidavė savo šalį kitataučiams, patys lindo po tankais sausio 13 ir pan.
     vokietijoje, kuri nebegyvena hitlerio garbinimo nuotaikomis (palygink su stalino garbinimu dabartinėje rusijoje), praeitis vis tiek nėra pamirštama, nes tai pamokos ateičiai. o rusijoje, kai kalbama apie WWII karo pradžia, kuomet vokietija ir rusija užpuolė lenkija, o vėliau rusija užpuolė suomiją, sakoma – pamirškim praeitį, kas buvo, pražuvo, gyvenkim ir žiūrėkim į priekį, tačiau kai kalbama apie WWII pabaigą, kai rusija kartu su britanija ir amerika nugalėjo vokietiją, sakoma – prisiminkim praeitį, tebūna ji pamoka ateičiai.
     agresorius nenori prisiminti praeities, kur jis elgėsi kaip agresorius (gal gėda?), tačiau tai nereiškia, kad praeitį turi pamiršti ir tas, kas patyrė tą agresiją, nes tai yra pamoka ateičiai, kaip galbūt išvengti kitų agresijų…

     • Donatai, meldžiu atleisti man už įkyrų dėmesį Jūsų asmeniui ir neprašytus patarimus, bet ar nenusipirkus Jums šauninko ir nepalėkus iki Afganistano Goro provincijos atstatyti Tiesos Taikos ir Demokratijos ir taip užsitarnaut amžiną Tautos, kurios vardą nešiojate, pagarbą, po to kai pakasime jus po ąžuolu cinkiniame karstelyje apjuostame Trispalve griežiant Tautiškom ir Kariškom meliodijom.

     • Donatas

      mielas Mykoliuk, atleidžiu už dėmesį :)
      jei labai jums norisi rodyti pagarbą pakastiesiems, užtektų, kad aplankytumėte ir pasirūpintumėte partizanų ir tremtinių kapais, kurie, dėja, nėra po ažuolais ir nėra apjuosti trispalve.
      bet kai siūloma gyventi pamiršus praeitį, tai gal nelabai ir žinote (ar nenorite žinoti), apie kokius partizanus ar tremtinius kalbu?..
      dar kartą ačiū už patarimą.

     • Skaisčiausiasis Donatai, gal galėtumėte man atsakyti į paprastutį klausimą, kokią nacionalinę grėsmę kėlė „partizanų“ nužudyti kampininkų vaikai ir jų nėščios Moterys? Ach, atleiskite už mano žydiška jautrumą, kalbėkime iš esmės. Gal galėtumėte paminėti bent vieną „partizanų“ mūšį su Raudonaja Armija? Iš anksto dėkoju už atsakymą. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

     • Donatas

      matau, Mykoliukai, kad vis tik praeities dar nesiseka pamiršti, dar vis gyvenate ‘atsigrežęs atgal’, it koks landsbergis.
      tik rusija jums turbūt yra gėris, kuris nežudė vaikų ir nėščių moterų? juk nežudė, ar ne? ji buvo tokia ‘gerio imperija’, kurios tik kitos tautos nesuprato ir niekaip nenorėjo prie jos jungtis. o vaikų ir nėščių moterų žudymas – čia juk tų niekadėjų, kurie išdrįso negyvendi pagal primestą bolševikinę santvarką, darbas? ir katynėje lenkų belaisviai arba patys save susišaudė arba žinoma, čia tų, blogųjų, vokiečių darbas? nes jei nebuvo okupacijos, o tik savanoriškas savo valstybės sunaikinimas, tai negi partizanai gali kovoti prieš bolševikų valdžią? jie tik vaikus ir nėščias moteris byvo tinkami žudyti, ar ne, nes raudonoji armija buvo vaikų ir nėščių moterų gynėja, ypač Karaliaučiaus krašte 1944-1946 metais?

     • Donatai, Jūsų išvardinti faktai ir teisingi ir nenuginčijami. Bet tarp mūsų yra vienas esminis skirtumas. Aš nieko neaukštinu ir nesuabsoliutinu. O Jūs, vietoje to, kad diskutuotumėte, suplakate viską į vieną ir primityviai ginatės nuo neegzistuojančio priešo. Aš Jūsų nepuolu. Aš noriu diskutuoti, o tam reikia sutarti dėl konteksto. O dabar viskas išeina kaip tame anekdote „Nu atsiprašau, Marytė ne kurva!?“

     • Marius

      Ne Putinas sakė. O George Orwell romane 1984. Taigi nežinote. Taigi gyvenate praeitimi.

    • romas

     Mariau, kai suprasit, kad ginklai ir politika yra reikalingi ekonomikai paremti, Landsbergis nebeatrodys toks paranoikas. Tas laivas atlieka tam tikros paskirties kovines užduotis. Jei jis būtų skirtas gynybai, niekas čia burnos neaušintų.

 • Rytis I

  Beje, kažkuris rusų generolas netyčiom prasitarė, kad jei tokį laivą būtų turėję anksčiau, – Gruziją okuouoti užtektų 40 minučių. Jam liepė pakolkas patylėti, bet turbūt tai bus tiesa o ne melas…

 • rk

  Gal man jau vaidenasi, bet Rusijai pas mus yra skiriamas tikrai per didelis dėmesys bet kokia proga…
  Rusijoje pirst – Lietuva transliuoja.
  Ypač tuo pasižymi „gerbiama“ LRT. Aš jau net žadu pradėti skaičiuoti „Panoramas“, kuriose nebus kalbama apie Rusiją.
  Lyg visas kitas pasaulis mums neegzistuoja ir mūsų nedomina.

  O profesoriaus „jumoro“ niekada nesupratau ir jau nesuprasiu.
  Ypač, kai straipsnyje, kuris „skirtas Rusijai“, staiga užgiedama:
  „Žinia, galima šalyse įžiūrėti ir specifinių mažumų. Antai Lietuvoje socialdemokratų mažuma išėjo ginti staiga prispaustos ir atjaučiamos prokurorų mažumos.“

  Įdomu, apie ką čia ponas profesorius?

  • Ignots

   Na matote, drau, Rusija yra artimiausias kaimynas. Ir dar toks, kuris du kartus buvo okupavęs Lietuvą: vieną kartą šimtmečiui, kitą kartą 50-mečiui. Ir nuolatos kalba apie tai, kad norėtų, kad Lietuva „sugrįžtų“… Na ir ką čia bepridursi, kai toks kaimynas perka puolamąją ginkluotę ir dar iš mūsų „sąjungininkų“… O prfoesoriaus straipsnis daugiasluoksnis, ne kiekvienam suprasti…:-)

   • rk

    Jeigu neklystu, Rusija yra ne vienintelis mūsų kaimynas. Bet kiti kaimynai (o ir visas likęs pasaulis) mūsų lyg ir nedomina. Nei su savo gera, nei su prasta patirtimi.
    Dėl „sugrįžimo“. Mes dažniausiai žinome tik tiek, kiek žino (leidžia žinoti) mūsų žiniasklaida (nebent specialiai tuo reikalu domimės). Na, dar profesorius neleidžia mums apie tai pamiršti. :)
    Ir tada man kyla kitas natūralus klausimas, kurių galų mes taip laužėmės į NATO ir ES, jeigu iki šiol taip visko bijome?.. Su kažkuo juk reikėtų pradėti bendrauti normaliai: arba su „sąjungininkais“ arba su „kaimynais“.
    Negi niekas visiškai nepasikeitė? O gal tas jausmas – nuolat ko nors bijoti ir niekuo nepasitikėti – įaugęs lietuviams į kraują? Tiesiog tautinis bruožas.
    Jeigu nepasitikim kitais, tai nors savim gal galim pasitikėti?

    Matot, profesoriaus straipsnio apie pedofiliją ir vargšes mergaites aš irgi „nesupratau“… Tikriausiai taip pat buvo daugiasluoksnis. Ir ne pirmas kartas. Nors pats profesorius jau senokai, atrodo, varo viena vaga ir tik į vieną pusę…

    O tokią šališką ir vienpusišką televiziją, kokiu paskutiniu metu yra tapusi LRT, graudu net žiūrėti. Nors gal jos tokia priedermė – būti valdžios ruporu?..

    • tru

     klystate, Rusija nėra vienintelis mūsų bei mums rūpimas kaimynas. O tai, kad ji yra vienintelis agresyviai nusiteikęs kaimynas, neigiantis mūsų okupaciją logiškai pritraukia mūsų dėmesį. Žinoma, nepastebėsite, kad kas savaitę ar mėnesį V.L.komentuotų, kokie blogi latvių okupantai, kokią puolamąją ginkluotę įsigijo (net tris tankus turi, vienu daugiau nei mes). Bet gal tai natūralu? O lenkai į dėmesio centrą taip pat papuola ne visuomet teigiamame kontekste. Bet jūs kalbate apie baimę ir raginate užsimerkti prieš praeitį. Primena prievartautojo raminimus – „tu užsimerk, aš tavęs (dar kartą) nemušiu, neprievartausiu, nežiūrėk į praeitį, ko tu bijai?“. kaimynas, kuris mūsų negerbia, kuris išlieka agresyvus ir kuriam staiga prireikia puolamosios ginkluotės (nesvarbu, kad priedo ir pinigams praplauti) abejingais veidais gali palikti tik amebas bei į jų būseną puolusius (kurie 1940aisiais atsitokėjo per vėlai)

     • rk

      Pirmas dalykas. Niekur neraginu „užsimerkti prieš praeitį“. Praeitį reikia žinoti, bet gyventi reikia čia ir dabar. Niekas baisiau (negu įvairūs praeitimi paremti kompleksai) nesudarko gyvenimo. Patvirtinta faktais.
      Antra. Kodėl Jūs Lietuvą lyginate su nuolat prievartaujama asaba?
      Trečia. Protingas žmogus neerzins agresyvaus šuns (kaimyno)… Galima paieškoti ir kitų bendravimo (jei tai neišvengiama) būdų.

   • Jonas III

    Ignotsai, gaunas taip, kad profesorių suprantą tie, kurie ir taip jau turi tą supratimą, o kurie nesupranta, tai nuo to aiškinimo dar labiau nesupranta. Ar čia nėra VL silpna vieta? Klasikinis profesorius populiariame leidinyje turėtų mokėti (ką daugumas ir sugeba) suprantamai paaiškinti pačiam didžiausiam nesusipratėliui.

    • nerijus

     Blogiau yra tai, kad kurie supranta vadinami „savais“, o tie kurie jo „jumoro“ ir beletristikos nesupranta- dundukais…

     • Ignots

      Čia jau semantika… :-)

 • kirvis

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Lietuvi Donatai, siųlyčiau paskaityti http://www.pokaris.info, o kad būtų stipriau, nuvažiuoti ir asmeniškai spjauti į veidą likusiems gyviems liudininkams į veidą. Jie jau labai seni žmonės, spjauti atgal nebeturės nei jėgų nei valios. Gal tik nubrauks eilinę ašarą. Tik meldžiu nespjauti mano אמא (Ima) į veidą, nes esu tvirtas vyras ir galiu sužaloti Jūsų veido bruožus, kuri dar gyva ir pergyveno visa tai.

  • Donatas

   siūlote mūštis dėl praeities, dėl kurios pergyvenate, kad yra dar žmonių, kurie ją prisimena? ir nebūtinai taip, kaip jums norėtųsi, kad būtų prisimenama? ir kodėl taip nusprendėte, kad esu lietuvis? nes rašau lietuviškai?
   ar nepajutote, kad jūsų komentaras tapo perdėm asmeniškas, kai vietoj argumentų kalbos pasipila grasinimai ‘sužaloti veido bruožus’?
   tenka pastebėti, kad dažniausiai agresoriai ir siūlo pamiršti praeitį (matyt dėl jų prisidirbtų praeityje darbų). tamsta būsite ne išimtis :(

  • Mykoliuk, pats pasiskaityk –
   http://www.straipsniai.lt/partizanai/puslapis/9418
   tavo požiūris į partizaninį judėjimą žinomas –
   http://www.antraspasaulinis.net/e107_plugins/content/content.php?content.779

   • Rytis I

    Mykoliukas teisus nebent apibrėžime – kovose su partizanais reguliarioji {Raudonoji} armija dalyvavo epizodiškai, operacijas vykdė dažniausiai MGB ir NKVD pulkai. Skirtumas nedidelis, nebent – kad šios kariuomenės specializavosi kovose prieš saviškius. Nors – reguliarioji dalyvaudavo, kai „šukuodavo“ didelius miškų plotus.

 • Pasak istorikų, Raudonosios Armijos kariai išžagino 2 000 000 vokiečių Moterų ir Mergaičių. Bet jas išžagino ne Stalinas asmeniškai, ir toli gražu ne Kanto ar Nyčės intelekto žmonės, o paprasti Rusijos kaimų ir miestų vyrai, kuriuos tas pats Josifas Džiugašvilis (beje, dabar taip palaikomos Gruzijos tautos Sūnus) siuntė divizijomis prieš tankus, kur žuvo Jų draugai ir giminaičiai. Kerštas visada būna kruvinasir klaikus. Kaip ir miško broliai kovojo prieš besikeičiančią santvarką, deja, žudydami pačius silpniausius ir mažiausiai už tai atsakingus. Tai buvo TRAGEDIJA palietusi VISUS. Ir visi yra tos beprotybės aukos, ir ten nėra nei kaltųjų nei teisiųjų. Yra tik išgyvenusieji ir žuvusieji. Mes galime tik apraudoti ŽMONIJOS beprotystę ir pasimokyti, o TIESOS ieškojimas ten yra atgrasus ir šlykštus. P.S. Donatai, atsiprašau už asmeniškumus. Jūs dėl to esate visiškai teisus.

  • Regis

   :0

   Pagarba.