Citata #341 KGB informuoja…

Kovo 11-osios Akto signatarei B.Valionytei per LTV kalbant apie signatarų įvertinimą ir primenant, kad Lietuvos signatarų kolegos Latvijoje ir Estijoje buvo adovanoti aukščiausiais valstybės apdovanojimais, į pašto dėžę, įkrito laiškas nuo „KGB informuoja“:

Negaliu susilaikyti viso jo čia nepacitavęs…

Tarptautinę gido dieną gidai pažymės prie suskilusios geldos 

Vasario 20 d. Kauno gidų bendrijos (toliau KGB) nariai kartu su kolegomis iš Druskininkų ir Klaipėdos pažymės savo profesinę šventę, kuri bus visai kitokia, nei planuota.  

Tradicija specialiomis nominacijomis pagerbti savo kolegas, surengti mokomąsias ekskursijas ar pravesti seminarus su kviestiniais lektoriais pradėta puoselėti prieš  aštuonerius metus. 2008 metais Valstybinis turizmo departamentas (toliau VTD) pradėjo globoti šį renginį ir pirmą kartą skyrė finansinę paramą visuomeninei gidų organizacijai. VTD atstovai dalyvavo renginiuose, trukusiuose dvi dienas. Tuomet nuspręsta šią dieną minėti rotaciniu principu ir gidus kaskart sukviesti vis į kitą miestą. 2009 m. toks renginys kartu su kasmetiniu Lietuvos gidų sąjungos suvažiavimu įvyko Klaipėdoje.

2010 m. kolegas iš visos Lietuvos buvo patikėta priimti kauniečiams, tačiau paaiškėjo, jog finansavimas dėl biurokratinių priežasčių nebus skiriamas. Gidų kvalifikacinius įgūdžius vertinančio VTD atstovų oficialioje darbotvarkėje šiemet nenumatyta susitikti su gidais, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su šalies įvaizdžio formavimu, ir atsakyti į jiems aktualius klausimus, pasveikinti su profesine švente.

Nepaisant visų organizacinių nesklandumų, KGB lieka ištikima tradicijoms ir vasario 20 d. 15 val. Ryšių istorijos muziejuje organizuoja Tarptautinės gido dienos paminėjimo šventę, kurios metu simbolinėmis nominacijomis paskatins labiausiai turizmui nusipelniusius kolegas. Istorikas Eugenijus Rūkas skaitys paskaitą „Kauno miesto aktualijos 2010“, Ryšių istorijos muziejaus darbuotojai supažindins su vienintele tokio pobūdžio ekspozicija Lietuvoje. Susirinkusius dalyvius linksmins Kauno rajono Garliavos gimnazijos folkloro ansamblis „Serbentėlė“. Tokį  nemokamą renginį Lietuvos gidams dovanoja KGB.

Beveik tuo pačiu metu Kauno miesto savivaldybės salėje viena turizmo agentūra organizuoja komercinį renginį, skirtą gido dienos paminėjimui. Šiame renginyje dalyvaus Lietuvos gidų sąjungos, oficialiai vienijančios aštuonias visuomenines organizacijas, atstovai. Vėliau jie trumpam planuoja užsukti į KGB renginį, kuriame dalyvaus gidai beveik iš visos Lietuvos.

Tarptautinės gido dienos šventės organizatorė
Rita Šuopienė, KGB pirmininkė

Pranešimą spaudai parengė
Henrieta Miliauskienė, KGB narė

… iš pradžių pasirodė juokinga, bet po to pagalvojau, kad kažkas negerai mūsų karalystėje, jei pasivadinti KGB pirmininku ar KGB nariu yra visiškai normalus dalykas…

(4 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...
 • Slyvanosis

  Artūrai, neįdėmiai skaitėte Profesoriaus „Skriaudžiamas mažumas“ alfoje.
  Atkreipiu tamstos dėmesį: „Žinia, galima šalyse įžiūrėti ir specifinių mažumų. Antai Lietuvoje socialdemokratų mažuma išėjo ginti … prokurorų mažumos.“
  KGB mažuma, matyt, dėl savo nereikšmingumo, nepateko į Profesoriaus akiratį.
  Tačiau nemislykit, kad jos nėra.
  Jie atvirai reiškia savo nuomonę (Nepaisant visų organizacinių nesklandumų, KGB lieka ištikima tradicijoms…), kritikuoja dabartinę valdžią (…paaiškėjo, jog finansavimas dėl biurokratinių priežasčių nebus skiriamas…), organizuoja renginius (…Tarptautinės gido dienos paminėjimo šventę…), net yra savivaldybių gerbiami (…Kauno miesto savivaldybės salėje viena turizmo agentūra organizuoja komercinį renginį… Vėliau jie trumpam planuoja užsukti į KGB renginį…).
  Darytina išvada, kad KGB mažuma mūsų karalystėje nėra engiama ir skriaudžiama, todėl neužkliūva Maskvai.

 • Na išties juokinga. Jei aš būčiau šios organizacijos pirmininkas, tai tokio sutrumpinimo nenaudočiau :) nebent tik juokais.

 • giedrius

  toks vargšų supratimas apie ryšius su visuomene

 • johnis

  Kazkaip visi kurie nesutinka su sveiku protu prasilenkianciu prezidentes pareiskimu visi kaip vienas tvirtina jog tai jos aplinka paruose, pranese netinkama info prezidentei. kazkaip panasu i – aplinka kalta. Nors pati DG buvo pasakiusi kad niekuo nesivadovaus ir pati turi galva……kazkaip nesusiveda sie faktai i viena kose. Idomu kaip pats ponas Racas vertina

  • johni, kaip tik šiuo metu apie tai kalbėjome. Mano supratimu, prezidentės pareiškimas dėl signatarų buvo nekorektiškas. Kita vertus, turiu abejonių ir dėl to, ar tikrai būtina signatarus apdovanoti – būkim atviri: nemaža dalis jų tada tiesiog atsidūrė tinkamu laiku tinkamoje vietoje (ką, beje, vėliau parodė ir tolesni įvykiai) ir tiesiog tapo Tautos valios reiškėjais. Jei būtų mano valia, aš gal labiau svarstyčiau galimybę apdovanoti Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narius. Jiems buvo sunkiau ir drąsos reikėjo daugiau. Bet tai, žinoma, tik mano subjektyvi nuomonė.

   • Regis

    Artūrai, grynai loginis pastebėjimas – jie gi galėjo ir neišreikšt tautos valios.. Šiaip jau ne visai ir saugu buvo tais laikais. Jeigu tikro KGB mažai bijojosi, tai ir tankai su kareiviais netoliese malėsi. Manau taip kalbėti apie signatarus ne visai sąžininga. Jau ir taip devalvavom didesnę dalį vertybių ir mažai jų beliko bet tų laikų vienybė ir pasiaukojimas, ryžtas ir drąsa tikrai verta pagarbos ir neverta bet kokių abejonių. Aš suprantu, kad jų visų gyvenimai pasuko skirtingais keliais ir kai kurie už vėlesnius darbus verti smerkimo, bet už kovo 11 aktą jiems tikrai verta dėkoti ir ne vieną kartą. Dėl būdų tų padėkų ir laiko galima ginčytis. Bet tik dėl to. Manau.

   • johnis

    Aciu. Ziurint atskirai gal tikrai jie atsitiktiniai. Bet kas as toks kad taip spresti ? Manau jog 20metis yra grazi svente ir signataru nepamineti yra sventvagiska….

 • Rytis I

  Bet ar pati gerb. signatarė B. Valionytė pasirodė itin korektiška? Mačiau, – įsižeidusi, gal ir teisingai. Teigia, jog klubo nariai pirko sklypus, mašinas – kaip ir visi, už savo pinigus, – suprask ir privilegijų jokių nebuvo. O Žiemelis su savo sklypais? VL su sklypu Žvėryne? Kaip beje su ta Džiaugsmo gatve, kur visiems „išrinktiesiems“ kažkada pamieruoti lopinėliai, – o gal tai irgi tik „šunaujos“ prasimanymai?

  • nerijus

   Man keista, kad per 20 metų, jie savęs nespėjo įvertinti?..Vis apsidovanoja ir apsidovanoja…Būtų pakakę ir ordinų ( jei gamintų vietiniai ). Lai turi!!!
   Mašinas pirkti- skatinti svetimą gamybą- netinka.

   • Rytis I

    Prezidentė teigia, jog tam reiktų milijono. Jei iškilmėms suvartotų penkis-dešimt sykių mažiau, ar signatarai liktų įsižeidę? Ir nelabai suprantu, kam tas milijonas, – dovanoms, ordinams renginio organizacijai?

    • nerijus

     Kiek esu susijęs ( žinau ) kiek realiai kainuoja ordinai, o ne faktiškai, tai galiu pasakyti, jog jie 1 tūkst. ir net 100 tūkst. kartų pigiau, nei automobilis ir „arai“ Žvėryne :)

     Kiek susirinkimas Prezidentūroje ir prezidentės apdovanojimas ( labiausiai nuskriaustųjų ), kainuotu mums- mokesčių mokėtojams?..Manau, kad į 100 tūkst. įsitektume :)
     Bet kiek juos galima apdovanoti?
     Nepasotinami nei pinigais, nei garbe…
     Garbė, vien įsirašyti į istoriją!!!

 • Kazkas negerai musu karalysteje jeigu tris raides visada asocijuosis suo vienu ir tuo paciu.

  • Ara

   Žinutė pataikė į dešimtuką, netgi aptarimo populiariame tinklaraštyje susilaukė. Neseniai latviai savireklamos tikslais meteoritą „sprogdino“… Vargu ar gali gidus įtarti niekinga savireklama ir juoduoju „pjaru“. Sutinku, pavadinimas skamba dviprasmiškai, tačiau jis aštrias asociacijas kelia ne visiems. Kokiam dvidešimtmečiui ta KGB kažkas mistikos srities. „Kas tai“?- paklausiau 18 vaikino. „Slapta tarnyba“- atsakė jis. „Ir tiek? „-nustebau. „O kas dar…?- nustebęs gūžtelėjo. Jaunajai kartai KGB kaip ir SS, ar griežtas Prezidentės žodis Nepriklausomybės 20 švenčiantiems signatarams deja, emocijų jau nekelia…

   • Spectre

    Tik tai jaunajai kartai, kuri nesimokė istorijos…

 • viktoras

  pritariu Andriui..

 • Bobutė

  Turbūt, galima ginčytis ar reikėjo Signatarams skirti/parduoti žemės sklypus lengvatinėmis sąlygomis, ar reikia skirti Signataro rentas ir kokio dydžio…
  Bet kalbėti, kad jie nenusipelnė Valstybinio apdovanojimo, mano galva, mažų mažiausiai yra visiškas nesusipratimas… Juolab, jei pasižiūrėtume apdovanotųjų sąrašus – kas ir už ką yra gavęs ordinus ar medalius…

  P.S. Galų gale, nereikėtų pamiršti, kad Nepriklausomybės Aktą pasirašė ne visi AT deputatai…

 • Regis

  Ats. ne į temą.

  Dar vienas didelės košės atskiras epizodas tikrai vertas diskusijos. Bet jos nėra. Kodėl? Grėsmė nacionaliniam saugumui?

  http://dainius.org/?p=2868

  • Rytis I

   Vieną sykį tokiems gaiveniams reiktų per nagus, per nagus…

   • Regis

    Spėju, kad jiems ilgam užteks naujiems nagams. Ir ne tik nagams. Problema tame, kaip kiti ir gerbiami ir ne visai gerbiami žurnalistai į tai reaguoja. Vienas toks greitas filadelfijais visus išvadino. Nesinori pritart, bet ką galvoti?

    • Rytis I

     Žurnalistika kolkas tokiam lygyje, kaip medicina buvo prieš 200 metų. Kaip būtų, jie chirurgais dirbtų visi jaučiantys tam pašaukimą? Bet šiuo p. Radzevičiaus aprašomu atveju blogybės šaknys net ne verslininko-žurnalisto požiūryje (tokio tipo žurnalistika minėtasis prodiuseris užsiiminėja turbūt paskutinius 15 metų), šaknys greičiau informacijos ir finansavimo šaltiniuose. Nebūtų šito prodiuserio, būtų kitas…

 • Regis

  Manau tos Kauno gidės nieko labai rimto nenorėjo padaryt. Spėju, kad prie brendžio taurelės ir kavutės gimusi mintis taip pasivadinti (ar susitrumpinti) tiesiog neverta rimtesnės analizės.

  Kas antrą penktadienį per Žinių radiją jos savininkas iš Kauno studijos kviečia analizuoti. Ten dar ne tokių nesąmonių prisiklausyti galima. Ir lygiai taip pat pagalvoti ar viskas gerai mūsų karalystėje.

  • Regi, jokios karalystės čia nėra – tik demokratinė laisvų piliečių respublika, kurioje kiekvienas kvailys gali pliurpti ką nori.
   Toks Šrekis Ligitos tinklaraštyje rašė, kad Sausio 13-tosios per daug neverta sureikšminti, nes kitur tekėjo nepalyginamai daugiau kraujo, o čia Šrekis, persikūnijęs į Regį, ne mažiau nustebino – lietuviai 1941-1953 m tremtiniai buvo Sibiro kolonizatoriai.
   Pas mus yra žodžio ir mintie laisvė – ką nori, tą ir pliurpia Kauno gidės su Regiu, iki Žinių radijo jums dar reikia pasitempti.

   • Regis

    Fredi, tu geriausias pavyzdys, kad pliurpti galima bet ką – cituoti iškreiptai kaip patogiau, sumaišyti kaip norisi atskiras iškreiptų citatų dalis ir padaryti sau tinkamas išvadas. Bet aš nepykstu. Nežinau kodėl, bet nepykstu.

 • Patiko Bobutė Vasaris 19, 2010 8:42 savo P.S. „Galų gale, nereikėtų pamiršti, kad Nepriklausomybės Aktą pasirašė ne visi AT deputatai…“ Tai pigiau įsteigti specialų ordiną ir apdovanoti tuos, berods, keturis lenkus, kurie vieninteliai susilaikė balsavime už Nepriklausomybę, ir pasakyti jiems, kad todėl neetiška reikalauti Lietuvoje vietovardžius ir pavardes rašyti lenkiškai

 • Regis

  hmm.. apdovanojimas signatarui už kovo 11-ą dieną žengtą žingsnį ar už viso gyvenimo nuopelnus?

 • viešųjų ar kokių tai ten ryšių požiūrių, pasivadinti KGB ir išplatinti pranešimą buvo labai taikli idėja.

  paprastai infomaciniai pranešimai spaudai yra platinami per visokias (kiek žinau) informacines agentūras ir ne visi mirtingieji gali matyti, kokią informacija yra prieinama tiems, kurie atrenka ką pateikti viešai.

  o čia, akivaizdu, jog žinutė užkabino vat kad ir A.R. akį ir pateko į gana gausiai lankomą jo blogą, buvo ir dar bus perskaityta ne vieno žmogaus. vadinas žinutė išplito.

  o ar normalu vadintis KGB? aš asmeniškai visiems susirūpinusiems tokiu pasivadinimo normalumu siūlau tiesiog nusišypsoti – priaras „got you by the ….“ :)

 • Dimes

  Manau, kad Jums, pone Račai, tikrai reikėtų pasidaryti psichoanalizę ir išsitirti, kas yra blogai su Jumis, nes neskirti Kauno gidų bendrijos nuo Komitet gosudarstvennoy bezopasnosti yra neįprastas požymis.

  • mielas Dimes, gal galite rekomenduoti ką nors. Iš tamstos stiliaus spėju, kad turite nemažai patirties.

 • skiela

  Zinant visas gidu tradicijas ir ka per tarybinius laikus dauguma gidu yra isgyvene ir mazesne dalis nudirbe …
  Kauno Gidu Bendrija – reiketu kazkaip mistifkuotis ir ieskoti specialiai keiciant pavadinima 4 zodziu zimboliu

  P.S. Net juokas ima jei tai butu ivardines koks Landsbergis, ka tada kalbetu ponas Racas ?????