Citata #308 Lietuvos ambasada Japonijoje informuoja…

Iš Lietuvos ambasados Japonijoje pranešimo spaudai (pranešimas skelbiamas tik anglų kalba):

This year marks the 20th anniversary of the collapse of communism in Europe and the end of the Cold War. One of the leaders of this historical process, Vytautas Landsbergis, is on a visit to Japan between 19 and 23 of November. Vytautas Landsbergis, Lithuanian politician and Member of the European Parliament was the first Head of State of Lithuania after its independence declaration from the Soviet Union.

Professor Landsbergis is world famous politician active in political arena for almost two decades. He proclaimed and implemented the concept of moral politics and non–violent fight for democracy, freedom and independence. Under his leadership Lithuania resisted the armed violence and blockade of the former Soviet Union and contributed to the demolition of the Soviet Union and liberalization of Europe.

… Tikrai nuoširdžiai gerbiu V.Landsbergį ir vis dar manau, kad jis yra vienas iškiliausių visų laikų Lietuvos politikų. Ir labai noriu tikėti, kad jis neprisidėjo prie šio pranešimo rengimo…

(4 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Klaustukas

  Kazko gal nesupratau? Kas cia tokio, jei ir prisidejo? Juk viskas, kas ten parasyta, yra tiesa?

 • Slyvanosis

  Gerbdamas profesorių ir japonų tautą bei skatindamas mielus tautiečius plėsti akiratį, teikiu jūsų žiniai famous poltician portretą:
  今年はヨーロッパで共産主義が崩壊し、冷戦が終結して20周年にあたります。この歴史的な変革において主導的役割を果たしたヴィータウタス・ランズベルギスが、11月19日~23日に日本を訪問いたします。ランズベルギスはリトアニアの政治家で、現在は欧州議会議員。旧ソ連邦から独立を宣言したリトアニアで最初の国家元首を務めました。

  ランズベルギス教授は、約20年にわたって政界で活躍してきた世界的に著名な政治家です。彼は道義に基づく政治を提唱し、民主主義・自由・独立を求めて非暴力の闘いを繰り広げました。彼の主導のもと、リトアニアは旧ソ連邦の武装勢力や封鎖部隊に抵抗し、ソ連邦の解体とヨーロッパの自由化に貢献しました。

  20年前、ランズベルギスは市民運動「サユーディス」のリーダーとして、バルト三国の揺るぎない独立権を主張する「バルトの道」運動をリトアニアで組織しました。1989年8月23日、ベルリンの壁崩壊の2か月以上も前に、およそ200万人のリトアニア人、ラトビア人、エストニア人が手をつなぎあい、各国の首都ヴィリニュス、リガ、タリンを600キロメートルに及ぶ「人間の鎖」で結んだのでした。この「バルトの道」は、今日ではユネスコの世界記憶遺産に登録されています。

  ランズベルギスはこれまでに政治や音楽に関する著作を20冊以上著しています。そのなかには、リトアニアの先駆的な作曲家・画家・文筆家ミカロユス・コンスタンティナス・チュルリョーニス(1875~1911)に関する傑出した研究書も含まれます。彼はチュルリョーニスのピアノ作品を各地で演奏し、録音も行っています。また、M.K.チュルリョーニス協会の会長であり、リトアニアのチェス連盟の会長も務めています。

  世界中の視聴者にとって、ヴィータウタス・ランズベルギスはリトアニアの自由への闘いの象徴だった。占領下での暗黒の50年を経て、悲願の独立を合法的に勝ち取った闘いを体現する存在だった。ところが、ソ連主導体制に真っ向から挑んだカリスマで、柔らかい物腰も備えたこの音楽学者は、リトアニアの独立回復後ほどなく人々の視界から姿を消した。世界のメディアの関心は国家の闘争を体現する他の人物たちへと移ってしまい、リトアニアもランズベルギスも薄れかけた記憶となってしまった。

  訪問日程

  • Quantum

   O kuris hieroglifas reiškia Landsbergis ?

  • Smilga

   Slyvanosio humoras – 10 balų :))

 • Slyvanosis

  Profesoriaus portretas perteiktas iš http://jp.mfa.lt/index.php?-875580666.

 • O gal ambasada tiesiog paėmė tekstą iš http://www.landsbergis.lt ????

  Cituoju“ V. Landsbergis 1990-1992 m. buvo vienas iš Baltijos valstybių Tarybos vadovų, o 1990-1991 m. – Lietuvos Respublikos Konstitucijos metmenų rengimo komisijos pirmininkas. Jam vadovaujant Konstitucijos projektas galutinai parengtas balsavimams 1992 m. rudenį ir, priėmus referendume, Lietuvos Konstitucija jo promulguota bei paskelbta tų metų lapkričio 6 d. Be to, 1990-1991 m. V. Landsbergis buvo Valstybinės derybų su SSRS delegacijos pirmininkas. Jo vadovaujama Lietuva atsispyrė SSRS blokadai ir ginkluotam smurtui ir pasiekė savo atkurtos nepriklausomybės tarptautinį pripažinimą, o taip pat 1992 m. susitarimą su Rusija, kad būtų išvesta Rusijos kariuomenė.“

 • max

  kaip nemėgčiau šio polYtinio veikėjo, tikrai nemanau, kad jis būtų toks įtakingas …

 • dariusm

  o kur čia neteisybė parašyta?

 • Smokas

  as tai pakeisciau „Under his leadership Lithuania resisted the armed violence and blockade“ i „Under USA leadership hi resisted the armed violence and blockade“. Ne taip rezia aki, mano galva.

 • Ogis@Co

  O tai kas katinui uodega pakels, jei ne pats?

 • Kawianskas

  Savam krašte pranašu nebūsi. :)

 • TomasT

  Manau visai tinkamai sudėliotas pranešimas. Nieko melagingo jame nebuvo pasakyta.
  O dėl garsumo… Jis buvo vadovas valstybės PIRMOSIOS išstojusios iš TSRS. Jau tai daug ką pasako. Taip pat jis yra žinomiausias šiuolaikinis Lietuvos politikas.

 • Tai kas, jei ne Landsbergis buvo valstybės vadovas? Gal Puškinas?
  Wikipedija kol kas sako kad Landsbergis:
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Lithuanian_rulers

  Kas tada sugriovė kolūkius kche kche kche…?

  Prezidento pensijos nepaskyrimas Landsbergiui istorijos nepakeis.

 • Izabelė

  Račas labai kryptingai „varo“ ant Landsbergio. Nežinau, ar atsirastų kažkas, susijusio su Landsbergiu, prie ko Račas nesugebėtų prikibti. Net taip absurdiškai, kaip šįkart.

  • miela Izabele, gal galėtumėte kaip nors pagrįsti savo teiginius? O gal nemokate skaityti?

   Tada galiu tamstai asmeniškai pakartoti: manau, kad V.Landsbergis yra vienas iš iškiliausių Lietuvos politikų. Tą galiu teigti remdamasis ne tik savo, kaip žurnalisto darbu, bet ir asmenine patirtimi.

   • Frazę „vis dar manau, kad jis yra vienas iškiliausių visų laikų Lietuvos politikų“ dauguma supranta kaip švelnų frazės „jau manau, kad jis nebevertas iškiliausio Lietuvos politiko vardo“ variantą.

   • Marius

    Turbūt Lietuvoje taip „užbujojo“ visuotinė ironija, naudojama visur ir visada, kad net nekalta ir normaliai parašyta frazė suvokiama kaip ironija :)

    • Mariau,
     vis dar manau kad tu esi vienas geriausių šito blogo komentatorių. Ir labai noriu tikėti, kad šį komentarą parašei ne tu, o kažkas kitas.

 • D.

  Supraskime viena: pranešimas rašomas užsienio spaudai, todėl parengtas visai gerai.(Landsbergis šiuo atveju reprezentuoja LT).

  Verdant tik savo sultyse, gali atrodyti, kad tai panegirika.

 • Gal kas nors gali nurodyti, kurioje vietoje yra neteisybė parašyta?

 • giedrius

  pabendravęs su užsienio dešiniųjų partijų politikais dar daugiau panegirikų Landsbergiui girdėdavau.

  visas savo vietoje

 • A.G.

  Du vyrus gerbia Lietuvoje už tai, kad jie vieninteliai sako tai, ką galvoja.
  Blogai kitkas, – vieno gerbėjai nekenčia ne tik to kito gerbėjų, bet ir to kito, abipusiai taigis.
  O va ta prasme, kad vieninteliai, kurie sako ką galvoja, – tai jau šiandien vertybė, nors vakar būtų kasdienybė.
  Joke kaip visada.
  Neperšalkime mielieji.

 • dariusm

  kaip ten bebūtų, bet užsienyje iki šiol Landsbergis yra puikiai prisimenamas ir tebevadinamas prezidentu. Čia panašiai, kaip su Saboniu. Savam krašte ant jo šika kas netingi, o kur bebūtų užsienyje, visur yra didžiai gerbiamas.

 • Ainius

  Na, aisku, galima suabejoti ar Auksciosios Tarybos pirmininkas buvo „the head of state,“ bet tai – mazmoziai. Tuo metu prezidento postas dar nebuvo isteigtas todel galima interpretuoti laisvai. Taip pat neaisku ar jis buvo „moralines politikos“ sauklys, ar tiesiog uzsispyres nacionalistas. Is kitos puses, tokio tipo pranesimuose visada pompos netruksta. Nematau, kuo stebetis.

  Buvau viename is susitikimu su juo cia Tokijuje. Vaikis labai graziai pakalbejo apie Ciurlioni ir atliko kai kuriuos jo kurinius. Zavu…

 • om

  tikrai neprisidejo. japonai labai atsakingai ziuri i reikala ir patys renkasi info, apibendrina, ivertina.

 • Martynas

  Viskas tvarkoje, pranešimas teisingas, skirtas Japonijos publikai. Neieškokime „razinkų“ užpakalyje

 • Tikrai

  Kadangi kalba eina apie konservatorių tėvą, įdedu amerikiečių politologo Michael Wolfe citatą, „konservatoriai negali gerai valdyti dėl tos pačios priežasties, dėl kurios vegetarai negali paruošti aukščiausios klasės jautienos kepsnio: jei manai, kad tau skirta užduotis yra bloga, vargu ar padarysi ją gerai“ . Ir pridėjo: „Kaip valdymo būdas, konservatizmas tėra kitas katastrofos pavadinimas“ Aišku, kalba eina apie jų konservatorius…

 • Žvelgaitis

  Apie V.Landsbergį ir sūnų.

  Stereotipai mums gyventi padeda tiek, kad pervertinti sunku. Kita vertus, kartais net nesuvokiame, kiek jie mus užvaldo. Tampa sunku sau (o kitiems tuo labiau) pripažinti, kaip kažkoks stereotipėlis giliai mumyse suleidžia šaknis ir mintis bei rankas supančioja. Taigi, lapkričio 21-osios šeštadienį Zitos Kelmickaitės laidoje dalyvavo V.V.Landsbergis su žmona ir dviem dukrytėm. Ir bežiūrėdamas su didžiausiu džiaugsmu sutraukiau savyje ne vieną jau pusamžį ir net barzdotą stereotipą.

  O pradžia tokia. Buvo metas, kai neišeidavau į gatvę be radijuko, kad nepraleisčiau gal ką pasakys V.Landsbergis. Kelerių metukų sūnus, pamatęs bet kokį žmonių būrelį visa gerkle imdavo plyšauti „Tuvalia“ (kas reiškė Lietuva). Landsbergis tuomet buvo kažkuo ypatingu ir galėjo tapti viskuo. Deja, jis prarado viską, išskyrus istoriją. Žinoma, niekas negali nuneigti jo aštraus proto, neįtikėtinos orientacijos situacijose, bet… stereotipo apie V.Landsbergį tikriausiai jau niekas man neišmuš. Jis toks: Vytautas Landsbergis piktas.

  Ir štai šeštadieninė spalvingoji, triukšmingoji nuostabioji Zita ir … Landsbergis! Nesvarbu kad sūnus. Ir mano nuostabai iš ekrano ėmė sklisti išmintis ir gėris. Nors gal žodis „išmintis“ per ankstyvas pagal amžių, gal geriau tiktų išmintingas protingumas. Ir Didelis Gėris. Tveriantis, kuriantis visur ir visada, čia ir dabar. Sakysite, hipertrofuoju, gal nieko išskirtinio toje šeimoje nėra? Eilinė, normali, gražiai sutarianti šeima? Ne. Ji neeilinė, net jei būtų eilinė. Santykiai su vaikais, tarpusavio ryšys, kūrybiškumas buityje ir kūryboje (taip, būtent kūryboje), dainavimas (beje, sunkiai pakenčiu vadinamuosius „bardus“ čia – klausiau ir mėgavausi). Pavyzdys apie bendravimo kultūrą: kalbant žmonai, vyras nei karto! net nebandė nutraukti, papildyti, pataisyti, nors buvo akivaizdu, kad tvirtas intelektualinis lyderis šeimoje yra vyras. Arba (iš kur tiek drąsos?) sumanė pratęsti „Eglę žalčių karalienę“! Trumpai esmė: dieviškasis Žilvinas įveda žmogiškąją Eglę į gėrio ir santarvės pasaulį, jai panorus paleidžia atgal pas žemiečius. Tautiečiai, kaip žinome, dalgiais šauniai darbuojasi, „nepasišiukšna“ ir dabar, Žilviną užkapoja, Eglė su vaikais medžiais virsta. Ir štai tęsinys: kada pasieksime dieviškąjį lygį ir suprasime medžių kalbą!!!

  Subyrėjo mano stereotipai. Rieda, oi rieda obuolys nuo obels! Ir ačiū Dievams.

  • Musė

   O, Žvelgaiti, aš turbūt pirmą kartą sutinku su jūsų nuomone. Man V.V. Landsbergis ir jo šeima yra vienas iš didžiausių autoritetų Lietuvoje. Ar teko klausytis jo „Angelų pasakų“, „Obuolių pasakų“, „Pelytės Zitos“? Dar kilo tokia eretiška mintis – kaip galėjo toooks blogas blogas ir piktas piktas vyresnysis V. Landsbergis išauginti tokį gerą ir meniškos sielos sūnų?

   • Regis

    O aš ko gero pirmą kart pritarsiu Musei.. Net susigėdau.
    Žemai lenkiu galvą būtent prieš V.V.Landsbergį ir jo šeimą. Man jų šeima tai pirmiausia lietuviško identiteto etalonas, antra švyturys rodantis kelią ir kryptį kokia šeima turi būti. Politiniai dalykai, politiniais, bet tai ką jie daro dėl vaikų, dėl jų tėvų, dėl šeimos institucijos apskritai verta milžiniškos pagarbos.

    O dėl V.Landbergio, ne mano mintis, nesisavinsiu – Lietuvos tragedija ir bėda, kad atgimimo lyderis buvo būtent toks. Didžiąją dalimi tai apsprendė, kad komunizmas nepriklausomoje Lietuvoje taip ir liko neišnaikintas. Tai anaiptol nereiškia, kad lyderis buvo blogas. Tačiau, yra kaip yra.

    p.s. siūlau nepradėt skaldyt degtukų. Likim prie savo nuomonių ir tiek. Tik laikas ir objektyvūs istorikai padės priartėt prie realybės (kokia buvo). O kol kas turim tik emocijas.

  • romas

   Žvelgaiti, ar tikrai taip gerai pažįstat Landsbergį? O jei jis būtų likęs muzikologu, gal jis irgi labai šiltai atrodytų per TV? Jus galima būtų nupiešti iš vienos pusės taip pat ir nebūtinai pačios geriausios. Žmogus yra visoks. Ne kiekvienas moka teisingas kaukes viešumoje nešioti: gali turėti kompleksų, gali būti nepamokytas įvaizdininkų, gali būti aktorius blogas, nemokėti patylėti. Spręsti reikia iš gyvenimo darbų. Galvoju, kad Landsbergio portretas labai atitinka pinigus. Gaila tik, kad pats neturėjo, o gal pagailėjo, pinigų už savo portretą susimokėti, o užsakovams labiau patiko jo tamsesnės būdo savybės:) Pagalvokit pats, kiek matėt gyvenimo būdo laidų apie Landsbergio šeimą. Gal pažįstat visus vaikus ir anūkus iš ekrano (čia V.V. nesiskaito, nes pat save lipdo)?

   • Žvelgaitis

    Gerbiamas Romai, jaučiu potencialias Jūsų potekstes. Netgi jei Jūs teisus, net jei aš apsirikau, tą dariau su malonumu. Aš labai noriu tikėti žmogumi, aš labai noriu tikėti, kad V.V.Landsbergis nebuvo kažkokia kaukė televizoriuje. Jo bendravimas su vaikais negalėjo būti suvaidintas ir su dideliu noru tuo ėmiau ir patikėjau. Ne, Landsbergių aš nepažįstu, nei karto niekur mūsų keliai takelliai nepersikirto.

    Pasakysite, tai, ką čia rašau – naivu? Taip, gal būt. Aš ir gyvenime dažnai nukenčiu dėl adekvataus reagavimo, t.y. ne per kokią kaukę ar filtrą. Ir man nepatinka, kad štai biudžeto svarstyme oponentų kritiką Kubilius atmuša ne argumentais, o pasakymu, kad daro čia politinį teatrą. Ar po to gali būti kokybiška diskusija?

    Taip ir čia su V.V.Landsbergiu. Man buvo smagu patikėti. O gal neapsirikau vis tik?

    • gato

     Žvelgaiti, jei teisingai supratau, Romas klausė ne apie sūnų, o apie Vytautą Landsbergį, ar pažįstat jį šeimoje, kaip jis elgiasi su žmona, su vaikais, su anūkais (ne būtinai asmeniškai, per žiniasklaidą). Ar kada nors juo domėjotės kaip asmeniu, šeimos žmogumi, menininku? O ne tik politiku? Jei ne, tai kaip galite teigti, kad jis piktas žmogus? Dėl sūnaus, neabejoju, labai šauni šeima, bet Musė teisingai pastebėjo „Ir kaip toks blogas blogas išaugino tokį gerą gerą“ :) Gal ne taip toli ir nuriedėjo tas obuolys, tik ne visi sugeba tą atstumą įvertinti…

  • Gerbiamas Žvelgaiti,
   Kaip galvojate, kiek jūsų įsitikinimas, kas Landsbergis yra piktas yra teisybė ir kiek jam priešiškos žiniasklaidos įskiepytas stereotipas?

   • Žvelgaitis

    Žodis „piktas“ šiame tekste suprastinas labai plačiu kontektu, susiformuotu be jokios abejonės iš įvairių informacijos šaltinių. Tačiau žiniasklaidos išvados ar siūlomi stereotipai man beveik neveikia arba visai neveikia. Bandau visada daryti savo analizes, kurios, neabejotinai, formuoja mano streotipus. Aš bandau atsakyti, tikiuosi pavyko.

    • mdxacuk

     Įdomiai tamsta dėstot. Žiniasklaidos stereotipai jūsų neveikia. Jūs darotės savo analizes. Iš ko, leiskit paklausti? Pažįstat Lansbergį asmeniškai nuo vaikystės? Prisimenat bobutės pasakojimus? Kartu šalot apkasuose? Priklausot vienam medžiotojų būreliui? Uliavojot suomiškoj pirtelėj? O kas yra „piktas“. Gal matėt Landsbergį daužant kuloku stalą, dengiant visus rusiškais matais, taškantis seilėmis? Gal galit duot kelis Lansbergio mėgstamos nenorminės leksikos pavyzdžiuis? Arba papasakot, kaip jis girtas grįžęs pridubasino žmoną ir suspardė bejėgį kačiuką?

     • Žvelgaitis

      Tikrai… piktumai, pasirodo, skirtingi. Jūsų piktumas irgi įspūdingas:)

    • Žvelgaiti,
     Klausimą emdėiksacukas formuluoja teisingai. Kokių turite žinių apie Landsbergį ne iš žiniasklaidos.

     • Žvelgaitis

      Ką Jūs, gerbiamas Valentinai, bandote kvestionuoti? Mano stereotipus ar žiniasklaidą kaip informacijos šaltinį? Beje, Jūsų aktyvus dalyvavimas bloguose taip pat priskirtinas žiniasklaidos kokybės formavimui. Nes, kaip žinia, blogai – žiniasklaida. Ką, veidrodis negeras?

     • Gerbiamas Žvelgaiti,
      Sukate į taką, kurio pats nemėgstate – ilgos diskusijos su aštriais nuomonių apsikeitimais ir pasišaipymais.
      Aš tenoriu sužinoti vieną dalyką: iš kur žinote, kad Landsbergis piktas? Aš galiu teigti, kad jei Valatka, Tomkus, Janutienė, Matlevičius, Maldeikienė sako, kad Landsbergis blogtas/piktas, tai greičiausiai jis yra geras, nes mano minėtos personos yra nepatikimos reputacijos. O iš kur jūsų žinios?

     • Cituoju Kreivarankį:

      Štai paimu į rankas vieną tokį laikraštį. Pavartau. Perskaitau pirmą straipsnį, po to antrą. Perskaitęs trečią, staiga pagalvoju, kad jau nebesuprantu kas yra tai – ketvirtoji valdžia ar penktoji kolona?

     • mdxacuk

      Valentinui.

      Pagal piktumą tai Valatkai iš to sąrašėlio kažin ar kas prilygtų. Bet turiu pisipažinti, kad galiu spręsti tik iš spaudos – t.y., iš jo paties kraštutinai tulžingų pasisakymų. Jei būčiau Kubilius, tai gal bijočiau Valatką ir susitikti tamsiam skersgatvy.

      O dėl Janutienės tai man rodos jau prieš porą metų ji Landsbergio lyg ir atsiprašė viešai, gal net ne kartą. Kaip ir A. Juozaitis. Čia Janutienei pliusas, bet abejotinos reputacijos taip lengvai neatsikratysi.

     • Žvelgaitis

      Na gerai, Valentinai, jei pagal Jus mano informacija iš žiniasklaidos apie V.L. neteisinga, nes ji iš žiniasklaidos, tada:

      neabejotinai esu neteisus taip naiviai patikėjęs žiniasklaida, ir pamanęs, kad iš V.V.L. sklinda gėris, išmintis, tolerancija ir bendravimo kultūra?

     • Žvelgaiti,
      O gal žiūrėkime į Landsbergį kaip į iškilų politinį veikėją, labiausiai prisidėjusį prie nepriklausomybės atkūrimo(jeigu galima vertinti atskirų žmonių indėlius),tačiau dėl įvairių priežasčių, susijusių tiek su jo sudėtingu charakteriu, tiek su jo padarytomis klaidomis, tiek su politinės kovos begėdiškumu, tiek su žiniasklaidos angažuotumu, tiek su bendru žmonių nusivylimu dėl neišsipildžiusių lūkesčių greitai pagerinti gyvenimą, tapusiu kai kurių politinių jėgų atpirkimo ožiu dėl tautos nesėkmių ir kontraversiška politine figūra.

     • Žvelgaitis

      Absoliučiai sutinku. Net nesiruošiu to neigti.

 • Trumpiau tariant – čia profesorius pavaizduotas kaip M.L. Kingas ir Gandis viename asmenyje :-)))

  • Linas

   Ką jau tas Gandis pasiekė? Iškovojo nepriklausomybę Indijai nuo britų. Kai Landsbergis tuo tarpu sugriovė Tarybų Sąjungą ir pabaigė Šaltąjį Karą. Prašyčiau nelyginti, visiškai skirtingos svorio kategorijos, Mahatma neprilygsta Profesoriui :D

 • Karolis Jachimavičius

  Na, frazė „He proclaimed and implemented the concept of moral politics and non–violent fight for democracy, freedom and independence“ skamba pretenzingai ir yra kiek netiksli :), jei imti galvon, kad čia garsiausias dešimtmečiais anksčiau veikęs Gandis, o ir koks Walesa nemanau, kad buvo už smurtą :)