Citata #300 Komentatorius Regis apie Lietuvos moteris ir eksportą…

Ar žinot kodėl reikia remti motinas? Todėl, kad jos dirba eksportui..

racas.lt

(12 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...
 • J.naivusis

  Geras. Neatremimamas argumentas. Nors liūdnas- beveik tragiškas.

 • Regis kaip visada šaunuolis. Tačiau, trumpuoju laikotarpiu darbo jėgos eksportas mus ir išgelbės. Iš 200 000 bedarbių, koks 100 000 išvažiuos. Daugelis siųs pinigus namiškiams. Mokesčių surinkimas mažės, tačiau pinigų masė rinkoje didės nesuprantamai iš kur.

 • tikras lietuvis

  O pinigų masės didėjimas kelia infliaciją.

  • Levas

   Euru? Istosime i eurozona, del to bus man atrodo povienodai, ir siaip bet kada galima issikeisti eurus i litus fiksuotu kursu.. tik jeigu jie bus juodadarbiai, uzdirbs grasius ju pinigais, tik idomu kokios kainos bus as mus? turbut iperkamos, tik produktai bus antrarusiai.. vakarietiskos atliekos. Tai ko nevalgo anglas, suvalgys lietuvis, latvis.. nors nzn..

   Atradau sau Slavoj Žižek.. nu jega..
   http://www.youtube.com/watch?v=_GD69Cc20rw

   Dar tikrai vertas demesio Alex Callinicos, kurio youtube taip pat daug..

 • Eimantas

  Tiesiog daugiau importuosim

 • Tikrai

  Ir dar… Kubilius, kaip savo laiku socdemai, galės šaukti, kaip jie gerai dirba, nes bedarbių sumažės iki kokių trijų procentų..

 • Slyvanosis

  Sakykit, o tėvai (patinai) kam drožia – tik vidaus rinkai arba kaupia indėlius spermos bankuose (be palūkanų)?
  Betgi gera žinoti, kad yra Lietuvoje motinas priremiančių vietinų atsinaujinančių žaliavų šaltinių, geizeriais prisodrinančių motinų reaktorius.
  Viešpatie, apie ką aš čia…?

 • austras

  Regiui – eilinį kartą dešimt balų. Nors, mano subjektyvia nuomone, apie vadybininką Žiurkių ir Algį Ramanauską Greitai buvo geriau….

  • mdxacuk

   Socialistui tokia situacija neturėtų kelti neigiamų emocijų, nes jie iš prigimties kosmopolitai. Emigracija galėtų būti blogis nebent kokio krikščionies demokrato ar šiaip patrioto idioto akimis.

   • austras

    Gerbiamasis mdxacuk, o Jūs galvojate, kad man „tokia situacija“ kelia neigiamas emocijas? Labai klystate. Tiesiog plojimai Egiui už taiklų posakį. Tikslus ir šmaikštus fakto konstatavimas negali kelti emocijų, nes faktas tiesiog lieka faktu. Emigracija yra išdava to, ko nusipelno ši valstybė ir ypač šios valstybės valdantieji asmenys. Emigracija – tai sąžiningas užmokestis už tas gyvenimo sąlygas, kurias turime valstybėje, pavadinimu LIETUVA. Dar daugiau, emigracija – tai sąžiningas užmokestis už tas idėjas, kurių įgyvendinimas viešpatauja valstybėje, pavadinimu LIETUVA.

    • austras

     Beje, gerbiamas Artūras Račas kažkada žadėjo pagalvoti apie recenziją vienos žurnalistės knygai apie Algirdą Brazauską, Vytautą Landsbergį, Valdą Adamkų ir jų laiką. Tai kaip ten su ta recenzija? :)

    • mdxacuk

     Matot, tai yra nusiteikimo klausimas. Kam nors gali pasirodyti, kad šita valstybė nedavė jam to, kas jam šventai priklauso iš prigimties kaip nacionalinei vertybei. Ir dabar jis atkeršys valstybei ir ypač jos valdantiesiems asmenims. Nors tie valdantieji „neduoda absoliučiai jokio fako apie tai“, ar koks nors austras plauna indus Londono pube, ar tebesėdi ant savo tėvelio pensininko sprando čia. Aš pats emigracijoj praleidau 7 metus ir tikrai nesijaučiu nei kam nors atkeršijęs, nei įsiskolinęs. Man tai buvo papildomas fantastiškas šansas profesinėj srity, kurį gavau būtent šitos valstybės atsiradimo dėka, nes anoj valstybėj iki amžiaus galo nebūčiau turėjęs galimybės apsilankyti net Lenkijoj. Tiesa, darbo, kurį galima sakyt pusvelčiui dirbau anoj klestinčio socializmo valstybėj šitoj valstybėj nebeliko, bet badu nemiriau ir turėjau ką veikti. Bet jeigu atsiranda proga be ypatingų pastangų užsidirbti kokius 8 kartus daugiau, tai kodėl turėčiau atsisakyt? Taip, truputis buitinių nepatogumų, truputis psichologinio diskomforto neįprastoj aplinkoj, kai artimuosius ir draugus pamatai kartą per mėnesį ar rečiau, bet užtat įspūdžiai ir pažinimo galimybės beveik neribotos. Po kelerių metų persikrausčiau su visu darbu atgal ir esu labai patenkintas, nes niekad ir nesiruošiau išvažiuot visam laikui. Mano supratimu reikšti kam nors pretenzijas, kad nesudaromos sąlygos tavo asmenybės tobulėjimui, yra tiek pat kvaila, kaip ir ginčytis su televizorium. Kažkokia kraštutinio infantilumo atmaina. Nustokit, p. Austre, nuolat inkšti kaip priluptas šunytis. Tai, kad tamstai ne pernelyg daug mokama, yra visuomenės jums siunčiamas subtilus signalas, kad arba jūsų darbas nelabai kam reikalingas, arba tokių kaip jūs yra pernelyg daug ir jūsų darbo kaina žema dėl per didelės pasiūlos. Protingas žmogus išvadas pasidarytų pats.

     • stellar penny bun

      Nėra ką daugiau ir pridurti. 10 balų…..

     • austras

      Pone, mdxacuk, nepatikėsit, bet ir aš esu gyvenęs kitoj šaly, ir daugiau nei pora mėnesių. Ir dar labiau nepatikėsit, jei pasakysiu, kad „nesėdžiu ant savo tėvelio pensininko sprando“. Aš suprantu, kad Jūs viską apie mane žinot, bet nustebinsiu dar kartą: „mano tėvelis pensininkas“ šiuo metu gyvena ne Lietuvoje, o Ukrainoje. Dabar, įjungęs savo indukcinį dedukcinį (kaip sakydavo viena pokvaišė studentė, su kuria teko studijuoti viename kurse) mąstymo stilių sujungsite Ukrainą su lietuviškos pensijos dydžiu ir suprasite kodėl jis gyvena Ukrainoje. Taip taip, atspėjote, nes ten gyventi yra pigiau. Šansą gyventi Ukrainoje, mano tėvelis, kaip ir Jūs gyventi kažkur kitur, gavo dėl to, kad atsirado šita šalis. Nes, kaip Jūs jau sakėte viename savo komentare, Lietuvos pensininkai per savo gyvenimą neužsidirbo tokios pensijos, kad galėtų gyventi Lietuvoje. Ta proga pasiūlyčiau „visuomenės man siunčiamus subtilius signalus“ susikišt į vieną, Jums gerai žinomą vietą..

     • mdxacuk

      p. Austre,

      Čia ne aš pirmas pastebiu, kad ir idėjiniams socialistams išgaruoja tolerancija, kai kalba pasisuka apie jų pačių pinigus ir ypač apie jų uždirbimą savo užpakaliu.

      O apie pensininkus, deja, aš taip nesakiau. Neklaidinkit Lietuvos. Aš sakiau, kad dabartiniai dirbantieji neuždirba pensininkams tokių pensijų, kokių pensininkai pageidautų. O pensininkai šiuo metu neuždirba iš viso nieko. Kas kažkada UŽSIDIRBO, tas galbūt ir tebeturi. O kas kažkada uždirbo tiktai anuometiniams pensininkams, tas NUSIPELNĖ tiktai teisę į dabar dirbančių pajamų dalį. Bet teisė į kažką, apibrėžiamo atsirai, ir uždarbis yra toli gražu ne tas pats. Išėjęs į pensiją galės sakyt kad užsidirbo, pavyzdžiui, p. Račas, nes jis dalyvauja kaupimo sistemoj. Ir tai jeigu iki tol iš jo nebus viskas atimta.

     • austras

      Pone, mdxacuk, nesuprantu kokiu būdu mes galėtume diskutuoti, kadangi mūsų sisteminės ašys neturi sąlyčio taškų. Aš Jums kalbu apie tai, kad pensininkai emigruoja į šalis, kuriose gali pragyventi iš savo pensijos – o Jūs kalbate, kad jaunimas emigruoja į Britaniją, kad tenai užsidirbtų ir t.t. Todėl diskusiją laikau baigta.

     • austras

      Gerbiamas Valentinai, pasakėt, kad valstybė ir yra piliečiai, tačiau ir pats tuo, matyt, nepatikėjot… :)

    • stellar penny bun

     „And so, my fellow Americans, ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.“

     John F. Kennedy

     • austras

      Taip jau yra, kad patriotizmas yra pati pigiausia prekė. Nepaistant to, kaip stipriai marširuosim su vėliavom galioja bendra taisyklė: kaip valstybė elgiasi su savo piliečiais, taip ir piliečiai elgiasi su savo valstybe.

     • Valstybė ir yra piliečiai. Socialistams tai nepakeliama, nes reikia maištauti prieš save.

     • stellar penny bun

      „Don’t pray for easy lives. Pray to be stronger men“

      John F. Kennedy

     • romas

      Valentinai, socialistai piliečius priskiria bazei, o valstybę antstatui. Iš to ir nesusikalbėjimas. Reikia skaityti marksizmo klasikus:)

     • lida

      Socialistams teisinga valstybė, tai socialistai valdžioje (austro atveju, netgi savi socialistai netinka, tik importiniai).

     • austras

      Matot kaip gerai viską žinote… Sveikinu.

 • Žvelgaitis

  Kažkodėl čia visi džiaugiasi Regio cinizmu. Keista, kad Šeimininkas tą cinizmą paakcentavo kaip diskusijos nusipelniusią vertybę ir krykštavimas dabar su pasiplekšnojimais… rungtynės kas šmaikščiau. Gaila.

  O prie Akropolio prieigų atsidarė Grand Kazino vaikams! Įdomu, ar greitai sureaguos tie, kūrusieji įstatymus apie vaikų apsaugą?

  • J.naivusis

   Aš nesidžiaugiu. Negi galima džiaudtis tuom, kad patys savo rankom pastatėm ne tik antrąją Lietuvos respubliką, bet ir Lietuvą ant pražūties ir išnykimo ribos.

   Patys savo rankom, kaip vienas signataro (ų?) vaikis pasidaręs „biznį“- uždirbo niekingus kelis desėtkus milijonų ir vienu ypu padaręs Lietuvą Europos užkampiu etc etc etc etc etc etc iki begalybės veik

   • J.naivusis

    Ir dar – prieš visą pasaulį apjuokti ir apsijuokę su Atominės elektrinės uždarymu/neuždarymu, statymu/nestatymu ir apstatyti rusiška ir baltarusiška- prie Vilniaus (25 km) ir Kauno ( 65 km)

    Blogam sapne nesusapnuosi, o tai realijos. Ir jokie keikimai/užkeikimai čia jau nepadės. Bus kaip su LUKOJL naftos siurbimo terminalu vos už 25 km nuo Nidos.

 • vasia

  tada dar reiktu apmokesdinti importa..

 • max

  kartais motinos ir pačios eksportuojasi iš Lietuvos . Na supratot ….

 • liuka

  pasakykit gi man ,ką ten rimti žmogeliai šneka apie tokį – kakadu ?

 • 00478

  nesuprantu, kodėl pas mus naudojamos tokios sąvokos kaip „remti“ (motinas)?

  socialinės išmokos ir parama du skirtingi dalykai. išmokas logiška būtų mažinti, o paramos niekada nebus per daug.

  tiesa, pas mus kiekvienas dabar ekonomistas; kiekvienas įsijaučia į rėmėjo-skirstytojo vaidmenį (net tie kas nardo mokesčių sistemos spragose ir naudos valstybei realiai neduoda). tik vat aukoti mūsuose yra retas reiškinys. sakyčiau jo netgi nėra arba tik viešas-savitikslis ir labai mizernas.

  gal dėl to ir neskiriam sąvokų? bent žurnalistai galėtų susivokti. bet.. kam jiems? lengviau pasiūlyti kiek procentinių punktų mažinti pensijas ar pan.fantazuoti

 • nerijus

  Gal vertėtų kreiptis į tų šalių Vyriausybes, kurios samdo mūsų gimdyvių „produktą“, jog apmokėtų motinystės pašalpas? :)

  Regi
  Linkėjimai :)

 • As jau keli metai buvau isitikines, kad vaikai prabangos preke.. pasirodo jie eksportas.

  Tikiuosi pono Regio komentaras nebuvo atsakas i siuo metu viena labai populiaru skandala ? Susijus su vaikais..

 • 00478

  siaubas, kai pagalvoji, kad toks „bajeriukas“ žmonėms gali patikti.

  „remti“ (jau apibūdinau), „moteris“, „dirba“, karūna – „eksportui“

  nebent čia priėjo Algis Greitai ir greit viską visiems paaiškino, kad čia gerai yra.. jau galim juoktis..

 • 00478

  geras, net A.R. raktažodžiai(!) sutapo :)

  džiaugiuosi, su nusivylimu

 • Komentaras teisingas – užaugs vaikai, galės dirbti vietinėse eksporto įmonėse.
  Japonijoje truputį kitaip – jie vaikų augina vis mažiau ir mažiau, o eksporte dirba robotai.

  • 00478

   optimistiškai interpretuojat, smagu

   bet bijau, kad ši versija labai labai toli nuo to iš ko visi kikena

 • Regis

  Šiaip mintis gal ir ne pati vertingiausia, bet matyt atitiko šio tinklaraščio formatą. Gerb. Artūro tikslas iššaukti diskusiją. Ar diskusija įvyko? Nemanau. Kas be ko malonu išgirst kolegų vertinimus, dėkui, nėra čia ko apsimetinėti. Tačiau matyt ne tam susirenkam čia.. Nors kaip kas, gal.

  Dėl cinizmo. Tai, kad čia ne mano cinizmas. Apibendrinimas to kas jau vyksta ir pasiūlymas politikams (plačiąją prasme) atkreipti dėmesį į problemą arba kitaip pasakius apie potencialią eksporto šaką. Esam ir taip vieni iš lyderių šioje srityje. Matyt visai logiška būtų to neapleisti (turbūt).

  p.s. malonu pamatyt, kad šio tinklaraščio kūrime gali dalyvauti bet kuris iš mūsų. Belieka tikėtis, kad tik tas rašymas turėtų kokią apčiuopiamesnę prasmę.

  • Žvelgaitis

   Regi,

   citata: “šiaip mintis gal ir ne pati vertingiausia, bet matyt atitiko šio tinklaraščio formatą”. Štai šiuo sakiniu jūs didžiuliu drambliu įrioglinote į A.Račo tinklapį ir jei buvo čia kas sutilaus ar trapaus, tai neliko. Nors, atrodo, norėjote kaip ir papataikauti, pasigerinti, vadinasi, net nesupratote kad tuo sakiniu davėte absliučiai neigiamą tinklapio įvertinimą.

   Citata: „Gerb. Artūro tikslas iššaukti diskusiją. Ar diskusija įvyko? Nemanau“. Dar vienas moralinis smūgis tinklaraščio savininkui. Jūs matyt nesuprantate, kad pats jūsų garsusis sakinys yra baisus cinizmas, o bandymas iš jo „išspausti“ diskusiją tiesiog amoralus. Juk tuo sakiniu ne problemą pasakėte, o buvote šmaikštus lyg tarpuvartėje. Ir tai, kad jūs dar tikėjotės tos diskusijos, tiesiog galvoje netelpa. Juk čia diskusijų beveik nebūna, tai ką vadinamieji „komentatoriai“ čia išdarinėja, galima pavadinti narciziška maivymosi žodine ekvilibristika. Jie dažnai net pamiršta nuo ko pradėję, o užbaigia „diskusijas“ kitoje Mėnulio pusėje. Ir ačiū Dievui, kad šį kartą neįvyko net tos kakofonijos, daugeliui net tai pasirodė netinkama.

   Citata: „malonu pamatyt, kad šio tinklaraščio kūrime gali dalyvauti bet kuris iš mūsų“. Taip, jūsų sakinys tokiame procese sudalyvavo. Deja.

   • lv

    Šauniai čia, Žvelgaiti, paliejai „narciziškos maivymosi žodinės ekvilibristikos“…

   • Mielas Žvelgaiti, ačiū jums labai už rūpestį mano tinklaraščiu bei čia karts nuo karto įvykstančių diskusijų įvertinimą.

    Tačiau, su visa (nuoširdžia) pagarba norėčiau jums pasakyti, kad gal jau aš pats kaip nors tuo pasirūpinsiu ir gal pats kaip nors nuspręsiu, kokios citatos šiame tinklaraštyje turėtų būti ir kokios diskusijos ar komentatoriai jame pageidaujami ar ne.

    Matote, problema ta, kad tai, kas vienam yra panašu į didžiulį dramblį, kitam gali pasirodyti maža musytė, o tai kas vienam nuskamba kaip šmaikštavimas tarpuvartėje kitam sukelia minčių. Visa tai, žinoma, subjektyvu, įskaitant ir jūsų nuomonę. Todėl gal nereikia tokio globėjiško tono ir auklėjimo. Juk čia dauguma jau suaugę žmonės…

 • Alisa

  Koks nykus teiginys. Ir kaip Jūs Artūrai galėjote tokį patalpinti? Nemylit motinų Jūs, nemylit. (Ir negerbiat)(Ir dar Jums gaila Jūsų mokamų mokesčių jų pašalpoms)

  Kažkada Tomas Venclova pasiūlė gan paprastą būdą patikrinti, ar veiksmas yra teisingas, ar ne. Tai paklausti – kas būtų jei visi taip darytų? Tuomet ir pasimato veiksmo esmė.

  Kas būtų jei visi platintų ciniškus ir nepagarbius teiginius žiniasklaidoje?

  Na tiesą sakant, jau dabar tai ir turim. Tokia ta mūsų žiniasklaida.

  Ir motinų ‘remti’ nereikia, beje.

 • miela Alisa ir visi kiti besipiktinantys, šiuo atveju labai tinka posakis, kad visi viską vertina pagal savo sugedimo laipsnį…

  Įdėjau šią citatą, nes laikausi panašaus požiūrio, kaip ir Regis (jo komentaras kiek aukštėliau). Jis labai subtilia ir trumpa fraze atkreipė dėmesį į didelę problemą.

  Gaila, kad kai kurie šios frazės nesuprato ir puolė auklėti Regį ir mane.

  O jums, miela Alisa, atskirai pasakysiu, kad motinas myliu ir mokesčių man ne gaila (beje, kažkodėl spėju, kad sumoku jų daugiau nei jūs). Aš tik laikausi nuomonės, kad tos pašalpos yra neadekvačios dabartinei situacijai (platesnę nuomonę šiuo klausimu galite surasti šiame tinklaraštyje) ir daro motinoms meškos paslaugą.

  • Pašalpos motinoms ilgametę Sodros finansinę situaciją tik pagerina, nes padidėjo gimstamumas ir tuo pačiu būsimosios Sodros įplaukos.

 • 00478

  sąvoka „remti“ yra tik musė. problema, kad ją naudojantys iš tikrųjų vidiniai tiki, jog biudžetas dalinamas kaip labdara. ir čia yra dramblys. jiems nereikalingas visas sistemos paveikslas, užtenka kalkuliatoriaus ir frazės „man atrodo“ (netgi ima lenktyniauti kas daugiau remia, tam geriau rodosi)

 • Regis

  Žvelgaiti,

  šiaip bet kokia kritika (ar nuomonė) yra vertinga vien tuo, kad tai galimybė pasižiūrėti kitomis akimis, pasiklausyti kitomis ausimis ar pagalvoti kita galva. Todėl pirmiausiai dėkui už nuomonę ar vertinimą. Antra, skaitau skaitau ir bent jau man atrodo, kad šiek tiek čia pas jūs privelta. Nepradėsiu to kruopščiai įrodinėt sudėliojęs puscitates ir kabindamasis prie žodžių, tiesiog greit prabėgdamas pabandysiu paprieštaraut. Kaip ir maniau taip ir manau, kad geras apibendrinimas nebūtinai turi būti moralus ar ne ciniškas ar tikslus ar dar koks nors išskyrus tai, kad privalo būti trumpas ir lakoniškas. Svarbu, kad jis „šauktų“, kviestų susimąstyti, kviestų diskusijai. Tinklaraščio autoriaus matyt neginčinama teisė pasirinkt tai kas jam pasirodė verta dėmesio ir aktualu ir tai vėlgi toli gražu nereiškia, kad pasakyta frazė morali ar dar kokia nors „teisinga“ (susipažinkite su kitomis citatomis). Nuomonė, kad apibendrinimo moralumas apsprendžia diskusijos tikslingumą apskritai keista. Kas trukdo prieštaraut, kad vaikai gimdomi ir auginami nepriklausomai nuo skiriamų pinigų ir, kad visi jie liks čia ir gyvens sau laimingai? Ar racas.lt būna ar nebūna diskusijų ir čia visi „komentatoriai“ užsiiminėja „narciziška maivymosi žodine ekvilibristika“? matyt geriausiai į tai atsakytų visi šį tinklaraštį skaitantys, aš asmeniškai tuo labai abejoju. Dėl kakofonijos ir mano sakinio sudalyvavimo, tai dalyvauja ne tik sakiniai, bet ir komentarai. Kakofonija kaip ir bet kokioje demokratiškoje aplinkoje vienokia ar kitokia neišvengiama, tačiau kiekvienas pagal savo sugebėjimus ir norus atsirenka tai kas jam įdomu. Suprantama, kad maniškė frazė tamstai nepatiko. Tik kažkodėl neatsikratau jausmo, kad pagal jus problema ne frazėje o tame kas ją parašė. Ką galiu patarti, skaitykit kas parašyta, o ne kas tai parašė. Ir nebūtinai kas parašyta yra teisinga, net gi atvirkščiai jeigu tai sukelia abejones tai pirmas ženklas, kad tai ko buvo siekta pavyko.

  p.s. buvo malonu išgirst tamstos nuomonę. Būtų dar maloniau sulaukt komentaro į įrašo temą – apie emgiraciją, apie šeimos rėmimo politiką, jaunimo užimtumą ir t.t. Turit visas galimybes įrodyt, kad čia visgi vyksta diskusijos.

  • Žvelgaitis

   Gerbiamas Regi,

   nebūčiau nieko atsakęs, jei ne vienas Jūsų sakinys. Matote, paprastai stengiuosi neįsivelti į diskusijas, jų nevertinu, ypač tokių narcizinių, kokios čia vyksta (Artūrai R, atsiprašau, tai ne nuo Jūsų priklausanti aplinkybė). Aš nemanau, kad tokios diskusijos verčia mąstyti. Pasakysiu dar daugiau. Kuo daugiau ginčo, tuo kiekvienas labiau lieka prie savo. Diskusija iš esmės yra nuolatinis savų įsitikinimų argumentavimo stiprinimas ir pateikimas „priešininkui“. Todėl manau, kad yra žymiai solidžiau pasakius savo pamąstymus nesileisti į diskusijas ir nesiekti įtikinti kitus savomis tiesomis. Gerbdami vieni kitus, o ne „diskusijose“ įžeidinėdami ar menkindami pašnekovų pasisakymus sukursime tikrai solidžią, įdomią, kutūringą aplinką.

   O dabar kodėl rašau. Nes nesupratau Jūsų sakinio: „Suprantama, kad maniškė frazė tamstai nepatiko. Tik kažkodėl neatsikratau jausmo, kad pagal jus problema ne frazėje o tame kas ją parašė”. Taigi aš Jūsų nepažįstu, žinau tik kaip Regį. Ar aš Jus pažįstu, tik šito nežinau?

   Ir trečia. Dar kartą paskaitęs savo parašytą sutikčiau, kad gal buvau kiek įžeidžiantis. To nenorėjau. Mažiausiai ko šitame tinklapyje reikia, tai įžeidinėjimų, menkinimų, grubumo ir nekultūros. Taigi, jei gerb. Regis ar gerb Artūras R. įžvelgė galimybės mano tekstu įsižeisti, labai atsiprašau, to nesiekiau.