Citata #279 L.Bielinio perspėjimas politikams

Susipykti su žiniasklaida tolygu susipykti su savimi.

bernardinai.lt

(5 balsų, vidurkis: 2,60 iš 5)
Loading...
 • Na, jei vadovautis tokia bielinine logika, kuri išsakyta straipsnyje, tai daugelis politikų jau seniai turėjo atsistadydinti (pvz. Kubilius ir Co). Politikoje veikia visai kitokie dėsniai nei bando įteigti Bielinis… O jei kalbėti apie Valinską, tai aš asmeniškai manau, kad su juo buvo susidorota tam, kad visa pagrindiniai šalies valdymo svertai patektų į vienas rankas (Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Vyriausybės vadovas (tikėtina, kad net ministerijos gali būti perimtos)). Lietuvoje to dar nebuvo ir kas iš to išeis pamatysime tik po tam tikro laiko tarpo. Aš asmeniškai bent jau kol kas jokiu pokyčių į teigiamą pusę nematau (mane labai dominančios sritys yra kyšininkavimas, skaidrumas, energetika, nacionalinis saugumas)…

 • Fredis*

  Ši citata labai paglosto įvairių garbėtroškų savimeilę.
  Ketvirtoji valdžia – mistinė sąvoka.
  Trys pirmosios – viskas aišku (su teismais – kompilkuočiau).
  Ketvirtoji valdžia – kas tai? Kai Tomkus, Valatka ir Račas pradeda aiškinti kaip reikia gyventi ir kas tai yra gerai, teisinga, padoru?

 • Regis

  Nėra ta žiniasklaida tokia visagalė kaip gali atrodyti (bandoma pavaizduoti). Kaip sakoma jeigu snukis kreivas net pats geriausias fotografas jo neištiesins ir atvirkščiai, normalaus, tvarkingo, adekvataus politiko jokia kakadu nesugebės sudirbti..

  Beje A.Valinsko žurnalistų „statymas į vietą“ Seime manau labiau buvo padiktuotas jo noro įtikti kolegoms Seimo nariams, o ne šiaip charakterio ypatybių. Apskritai vienas dalykas visoje šioje istorijoje tikrai aiškus, A.Valinskas apsiriko arba gerai praskaičiavo įsivaizduodamas savas jėgas ir galimybes.

  • nerijus

   Regi

   Daugelis seimūnų, ne itin mėgdavo, kai buvo filmuojama ar kt., bufete ir štai, atsirado išsišokėlis ir viską „sutvarkė“…Kodėl tik vienas kitas seimūnas, skalambijo, o ne ištisos partijos..? Nes buvo patogu ir jauku pietauti ir gurkštelti brendžiuko, kai tavęs „niekas“ nemato…

 • ausra maldeikiene

  Nuoširdžiai didžiuočiuosi susipykusi su dauguma Lietuvos žurnalistų, jei juos taip galima iš viso vadinti.
  Ir tikrai susipykčiau su savimi, jei pritarčiau daugelio jų totaliam nemokšiškumui. Gal mes todėl ir neturi rimtų politikų, kad jie pataikauja nemokšų visažinių žurnalistų klanams?

  • Regis

   Taip vadinami žurnalistai labai mėgsta narstyt po kaulelį politikus, įdomu jeigu juos pačius, tai ką jie daro, kaip daro ir t.t. panarščius? Ypatingai būtų įdomu pamatyti galimus ir esamus interesų konfliktus, pajamų šaltinius, turimą turtą, jo kilmę ir t.t. Juk ne veltui jie vadinami ketvirtąja valdžia, o jeigu tai valdžia tai gal pilnai logiška tautai geriau pažinti bent jau įtakingiausius tos valdžios atstovus?

   • Šiaip reikia skirti kur yra pramoginė žiniasklaida, o kur analitinė… Kai tokio lygio politologas parašo: Taigi A.Valinskas mums nėra toks, kokį jį mato Inga Valinskienė, o dažniau toks, kokį rodo „Dviračio šou“, tai belieka konstatuoti faktą, kad neliko nei analitinės žurnalistikos, nei analitiškų politologų įžvalgų.

    Beje, tikrai gerų žurnalistų yra, tik jie nelenda į viešas politines temas-ginčus – ten per daug neapibrėžtumų, veidmainystės, melagystės, įtakos iš įvairių suinteresuotų pusių. Visa tai įtin sunku suprantamai ir neutraliai pateikti masėms…

    Mano nuomone, analitinės žurnalistikos Lietuvoje nebeliko. Kartais sužiba vienas kitas straipsnelis per metus… Ir viskas.

  • Visiškai pritariu!

 • Žvelgaitis

  Šitas Bielinio pasakymas tinka Valinskui ta prasme, kad daugelis netgi jaunų žurnalistų pasirodė protingesni už Valinską. Bet. Jaunieji žurnalistai nesubrandinti gyvenimo, sužino, suvokia, kad jie svarbūs. Taip dar nesubrendę nihilistai, paaugliai, naivuoliai, grafomanai staigiai tampa „visagaliais žurnalistais“.

  Manydami, kad jie visada teisūs, kad jie viską gali, kad su jais politikai bijo pyktis, fiziškai užaugę žurnalistai taip ir lieka vienpusiais nihilistais, paaugliais, naivuoliais, grafomanais. Nes jiems nebėra poreikio subręsti.

  Beje, kaip ir Valinskas, nesugebėjęs išlipti iš savo susikurto primityvaus pasipūtėlio pasaulėlio, jam asmeniškai tapusio realybe.

 • Toli siekianti išvada: seniai susipykęs su savimi komentuoja niekada jo komentarų nesiklausantį darbščiųjų rankų būrelį. Stebėkite stebintį!

 • bel

  Manimas, kad jaunas, nesubrendes zurnalistas,kur jis nedirbtu,gali reikstis visiskai laisvai yra naivus.Jis kaip tas troleibusas isanksto turi marsruta ir laviruoti gali tiek, kiek jam leidzia ragai.

 • Trka

  Pats Valinskas būdamas šoumenu gindamas lėkštokos TV produkcijos kokybę mėgdavo sakyti : „nėra ko pykti ant veidrodžio jei snukis kreivas“… Manau tapęs politiku jis pažino kitą pusę: snukį gali „iškreivinti“ eilinė intereretacija ( bulvarinė). Ištranliavus vienu kampu, smogia visa artilerija: TV žinių laidos, naujienų portalai ir t.t. Paskutinis pavyzdys: giliai „vertinga“ Zvonkaus prievartavimo istorija.

 • Abu lazdos galai: Pirmasis galas: Valinskas – Seimo Pirmininkas. Būtų juokinga, jei nebūtų lietuviškai griaudu. Antrasis ir paskutinysis galas: Už ką „padarė“ Valinską, būtų galima „padaryti“ BET KURĮ iš visų kada nors buvusių ar norėjusių tapti seimo nariu (su labai labai retomis išimtimis).

  • Trka

   Pagal tokią logiką galima būtų „padaryti“ ir Juršėną. Neįtikina.

   • Skaityti reikia įdėmiai ir iki galo.

    • nerijus

     Juršėnas, senas „vilkas“…Ir jo, taip lengvai „nepimsi“…Kažkada, senai senai, buvau susitikime su juom- suktas, ramaus būdo, išsilavinęs…Jaunajai, politikų kartai, reikėtų pasimokyti iš jo iškalbos/ kalbos manierų, kalbant/ bendraujant su RINKĖJAIS…- manipuliatorius…

     • Viskas, ką reikia žinoti apie Česiuką, yra parašyta vienoje knygoje. Šiek tiek trumpiau ir absoliučiai tiksliai.

 • nerijus

  Blogiausia, kad yra sakoma, jog „anas“ ar „tas“ yra netinkamas eilinėms pareigoms. Kas nustato kriterijus? Kaip sprendžiama/ daromos išvados?
  Negi, yra standartas, jog Kubilius, Kirkilas, AMB tinkamiausi eiti Vyriausybės vedėjo pareigas, o Seimo vedėju tinka būti tik „senieji“ konservatoriai, socdemai ir, išimtis, Paulauskas su Valinsku..?
  Eilinis, BUKOS, žiniasklaidos lojimas…
  Žmonės ne be tie, kvailiai, kurie po Baltijos kelio ( ir aš stovėjau ) tikėjo „viena tiesa“, kurią dėstė visokio plauko politrukai, „ale verslininkai“/ bankininkai, žurnaliūgos. Dabar moka atsirinkti/ atskirti- kas yra kas…Bet, „mėgsta“ pamiršti ( Zuokas, Vidžiūnų vaikis- kaip jam „sekasi“, gal kas žinot, AMB, Kubilius, Kirkilas, V. L., Butkevičiai ir t.t. ).

 • Smokas

  kažin ar smetoninėje Lietuvoje irgi būdavo toks nepasitenkinimas tvarka ? Jaučiu nieko naujo neišrasta. :)

 • Smokas

  kažkas ir vėl per upelį bėgtų, kažkas iš ko atimtų jų rojų miškuose partizanautų, kažkas tyliai liktų neutralūs ir džiaugtūsi „keršto“ valanda. Pagrindinės teisės, teisės bambėti nei rusas, nei amerikonas iš mūsų neatėmė ir neatims. Tad pasidžiaukime ta kertine ir nepajudinama mūsų prigimtine teise bambėti ant savo pono, kad ir iš kokio žemės krašto jis bebūtų.

 • Auksinis kardas

  Frazė ryškiai nevienareikšmė. Žiniasklaidai priklausytų tobulo veidrodžio vaidmuo, teigiama iš esmės teisingai. Tačiau, jei imsimės vertinti kiek gi tobulą turime veidrodį – pririnksime virtinę priekaištų, kurių nurašyti, kaip nesančių, irgi negalima.

 • nerijus

  Reikia nepamiršti, kad veidrodis atspindi barzdą skutančio ar antakius pešiojančio, lūpas džančio žmogaus povyzą, o iš kitos pusės- jis permatomas…

 • lv

  Palinkėkime Artūrui nesusipykti (o gal kaip tik susipykti?) su savimi/žiniasklaida rytdieniniame LRT tarybos posėdyje, kuris gali būti tikrai karštas…