Citata #278 Komentatorius mdxacuk klasifikuoja pasaulio gyventojus…

Amerikoj, kaip žinom, gyvena afroamerikiečiai. Jie juodi. Pasitaiko baltų – tai šitie euroamerikiečiai. Afrikoj turėtų būti afroafrikiečiai. Lietuvoj dauguma turbūt euroeuropiečiai, vienas kitas afroeuropietis ir azieuropietis. O tie pagautieji buvo aiškiai aziazijiečiai, panorę pavirsti azieuropiečiais.

racas.lt

(22 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...
 • Rytis I

  Darant prielaidą kad visi mes iš Afrikos, ir greičiausiai protėviai buvo ir nešviesūs – galima teigti jog tamsaus gymio kaip sampratos negali būti, gali būti tik šviesaus gymio arba dar šviesesnio. Kadangi procesas vis dar tęsiasi, todėl neabejotina, kad greitai bus ir afrolietuviai, ir aziatlietuviai ir net lietuviai „kaukazietiškos išvaizdos“. Bet jų taip vadinti negalima bus. Nebent taip – soliarumo fanai. Neopatriotai turės papildomo darbo, bet gal ir gerai – mažiau sukiosis į rytus ar vakarus.

 • Susidomėjau kaip pranešinėja Afrikos žiniasklaida jei koks nors baltasis ką nors prisidirba. Ar jie pabrėžia, kad tai yra baltasis? Pabandžiau paieškoti ir ant greitųjų nieko neradau. Tačiau užtikau labai įdomią diskusiją tarp Pietų Afrikos baltųjų ir juodųjų. Klausimas – ar yra juodasis rasizmas prieš baltuosius Pietų Afrikoje?

  http://www.justlanded.com/english/South-Africa/Forums/Culture/Racism-against-white-people-in-South-Africa

 • Fantastika, antradienį užsirašiau sau apie politinį korektiškumą:

  Šiaurės Amerikoje baisiausiai nekorektiška juodaodį pavadinti juodaodžiu, reikia vadinti afroamerikiečiu. Įdomu kaip reikėtų vadinti juodaodį afrikietį (noriu priminti, kad bene pusė afrikiečių yra baltaodžiai) – gal afroafrikiečiu? O baltaodžius amerikiečius gal reikėtų vadinti euroamerikiečiais.

  Kaip rasti mdxacuk?

 • Musė

  Oi geras, kaip visad taikliai, mdxacuk! Tikiuosi, kad jūsų komentarai nepraras savo aštrumo po to, kai buvote taip pagerbtas paties Tinklaraštininko :)

 • J.naivusis

  Gabono čiabuviai pirmą kartą pamatę dviratininką:
  -Tie baltieji tokie tinginiai. Net bėgdami sėdi.

 • Linas

  „Klausimas – ar yra juodasis rasizmas prieš baltuosius Pietų Afrikoje?“

  Pačioje PAR nesu tikras, manau egzistuoja. Įvairiose aplinkinėse šalyse – įsigalėjęs. Jau vien Zimbabvėje koks. Tai tik dar kartą parodo, kad juodaodžiai ir baltaodžiai iš esmės nesiskiria, ir ten ir ten yra gausybė tikrų mulkių :)

 • Linas

  „Šiaurės Amerikoje baisiausiai nekorektiška juodaodį pavadinti juodaodžiu“

  Nekorektiška ne todėl, kad juoda spalva savaime būtų kažkas blogo. Tiesiog juodaodis labai ilgą laiką buvo paniekinamas, įžeidžiantis terminas, skirtas vergams. Taip jau gavosi, kad istoriškai jis įgavo tokią papildomą prasmę, galbūt mums čia provincijoje tai sunkiai suprantama, juk juodaodžiai vergai čia niekada neegzistavo. Todėl juodaodis vis dar yra įžeidžiantis pavadinimas. Baltaodis niekada tokiu nebuvo ir nėra. Todėl baltaodžiu galima vadinti bet ką ir nieko neįžeisi. Taigi, tie visi išsidirbinėjimai, kad ir kokie šmaikštūs, realiai yra be pagrindo :) Nenaudoti žodžių, kurie įžeidžia kitą – elementari kultūra ir pagarba.

  Žinoma, humoras lieka humoru. Man ir rasistiniai anekdotai labai patinka, nors rasizmui niekaip nepritariu :)