Citata #280 Apie posūkius…

Iš LNK laidos „Kakadu“ anonso:

Netikėtas posūkis Zvonkaus žaginimo byloje

…O aš tai galvojau, kad byla dėl visai kitų dalykų…

(8 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...
 • Gal mes kažko nežinome? Gal ne Zvonkus žagino:D

  • Nu taip. Pats Zvonkus išžagintas buvo… morališkai :)…
   Zvonkiaskandaliai vis baisėja. Pradžioj muštynės, dabar prievartavimai. O baisiausia tai, kad visu šituo š*** tiesiog užgrūdamas eteris…

 • kad jau apie tai prakalbote, man kilo toks klausimas – kodėl Zvonkaus istorijos nenušvietė (ir neseka) BNS? Juk tai „naujienų agentūra“. Ar kaltinimai Lietuvos dainų kūrėjui ir atlikėjui išžaginimu nėra naujiena? Pagal ką renkama, kokia informacija yra svarbi, o kokia – ne?
  Nes kartais BNS galima rasti ir tikrai abejotinos vertės naujienų. Tarkim, šiandien buvo pranešimas apie tai, kaip Rusijos prezidento žmona aplankė Meškų duobę ir „pavaišino meškiukus morkomis, obuoliais ir sausainiais“. Aš suprantu, kad Zvonkus – tai ne Medvedevo žmona, bet kaltinimai išžaginimu juk ne obuoliai meškiukams…

 • Šiaip, šita Zvonkaus byla taps vienu iš gėdingiausių puslapių Lietuvos bulvarinės žiniasklaidos istorijoje. Tai kas įvyko yra labai blogai. Jei Zvonkus padarė tai kas jams inkriminuojama yra labai blogai. Jei ta mergina melagingai apkaltino Zvonkų vis tiek yra labai blogai. Abiem atvejais tai nėra tema bulvarui. Tai ne dviejų blondinių muštynės, o labai rimtas nusikaltimas. Todėl visos Kakadu, Antys ir kitos laidos pradėjusios eksploatuoti išprievartavimą komerciniais pramogos tikslais parodė savo tikrąjį lygį ir nusipelno normalių žmonių pasmerkimo. Tame tarpe ir Aidas Puklevičius.
  O dėl BNS, tai klausimas ar dirbtinė žvaigždė, t.y. asmuo pasidaręs žinomas ne dėl savo pasiekimų, o dėl savo netalentingos žmonos skandalų, yra tas, apie kurio įtariamus nusikaltimus turi pranešinėti naujienų agentūra? Kasdien įvyksta daugybė nusikaltimų, tame tarpe išprievartavimų. Apie visus negali juk pranešti? Tai kodėl reikėtų pranešinėti apie Zvonkų, kuris yra niekas?

  • Regis

   Išdrįsiu paprieštarauti, Zvonkus (ir Zvonkė) bet kokiomis temomis yra pastovūs bulvaro klientai..

   Beje Zvonkus nėra „niekas“. Jis yra Zvonkus. Kadangi nemaža dalis tautos iš atvaizdo greičiau atpažintų Zvonkų, negu pvz. kokį kunigaikštį Vytautą ar V.Kudirką, tai savaime aišku, kad bet kokios žinios apie Zvonkų yra „einamoji prekė“. Todėl pilnai logiška, kad bulvarinės laidos tokios „produkcijos“ pirkėjams tarp visko siūlo ir šią prekę. Būdamas vadybininku turėtum tai gerai suprast..

   • Klausimas susideda iš dviejų dalių.
    1. Ar korektiška viešojoje erdvėje pramogai išnaudoti prievaravimą? Manau, kad tai nekorektiška bet kokiomis aplinkybėmis, nes prievartavimas yra labai sunkus nusikaltimas susijęs su nukentėjusios asmens teisėmis. Pavyzdžiui, jei TV Anties vedėja Ligita būtų išprievartauta ar būtų korektiška jos atžvilgiu kurti „juokingus“ šaržus? Ar ji pati išeitų į eterį ir pasakotų apie savo išprievartavimą tarsi tai būtų bulvarinis įvykis, kaip blondinių muštynės? O pats Aidas, jei jį išprievartautų per vieną užpakalinę vietą, ar jis sukurtų TV Antyje juokingą siužetą apie tai? Šioje situacijoje tiesiog reikia laukti ką išsiaiškins struktūros ir jei Zvonkus kaltas – jis sės. Jei mergina apsimelavo, bus galima iš jos pasijuoti ir užjausti Zvonkų šeimą.
    2. Ar Zvonkus yra personažas vertas naujienų agentūros dėmesio? Atsakymų gali būti visokių. Sutinku, kad Zvonkų žinotų daugiau žmonių, nei kokį nors rašytoją. Tačiau tai yra sintetinė žvaigždė. Egzistuoja tam tikras ratelis žmonių, kurie kuria savo nuosavą informacinę erdvę ir bando ją parduoti Lietuvai per žurnalą Žmonės, bulvarines laidas ir t.t. Patys savaime jie yra niekuo nenusipelnę bent kokio dėmesio, nes neišsiskiria jokiomis ypatingomis savybėmis ir neatliko nieko ypatingo išskyrus tai, kad tusuojasi šalia žurnalistų. Tokių „niekų“ pavyzdžiai galėtų būti: Marius Gelažnikas, Agnė Jagelavičiūtė, Eglė Jackaitė ir daugybė kitų „žvaigždžių“. Ar normaliai naujienų agentūrai turėtų rūpėti, kad kažkas atsitiko Agnei Jagelavičiūtei, nors ją ir žino nemažas ratas žmonių? Čia yra naujienų agentūros darbo principų klausimas ir Artūras galėtų pakomentuoti tai. Aš manau, kad save gerbianti agentūra turėtų nekreipti dėmesį į personažus, kurių „žinomumas“ yra produktas, kurį jie parduoda. Tiek Zvonkus, tiek jo žmona yra būtent tokie personažai. Jie galėtų būti įdomūs kaip sociologinio tyrimo objektai.

    • Regis

     Valentinai,
     patikslinsiu (nors ir abejoju ar pats taip galvoji) man neįdomus tiek Zvonkus konkrečiai, tiek „šou biz’ės“ apatiniai reikalai apskritai. Nesu tokios informacijos vartotojas.
     Ginčo objektas:
     1. Ar turi teisę bulvaras eksploatuoti prievartavimo temą. Mano manymu turi (su sąlyga, kad visa tai susiję su viešoje erdvėje bent šmėžuojančiu asmeniu). Beje jau visai kitas klausimas ar tai gerai, ar blogai, ar tai moralu ir t.t. Pasakysim taip – tai teisėta, tai leistina ir tai suprantama.
     2. Ar Zvonkus žinomas ir ar vertas žiniasklaidos dėmesio. Savaime aišku jis žinomas (atpažįstamas) automatiškai tai reiškia, kad visa su jo asmeniniu susijusi informacija (naujienos) yra „paklausi“ prekė. Būtent prekė. Turinti savo vartotoją. Neįsivaizduoju Zvonkaus rodomo per žinias, tačiau pilnai įsivaizduoju rodomą per TV Antį, Kakadu, Super LT ir t.t.

     p.s. visam kitam iš principo pritariu.

     • Aš irgi pritariu tau. Klausimas kurį kėliau, tai bulvaristų moralumas ir atsakomybės jausmas. Būtų įdomu kaip Aidas pakomentuotų.

     • Regis

      Nelabai įsivaizduoju ką čia Aidas gali pakomentuoti, ypatingai moralumo ir atsakomybės klausimais.. Beje kalbant apie geltoną žiniasklaidą. Džiaukimės, kad neišsipildė M.K. (toks rusiškas geltonosios spaudos gigantas Maskovskij Komsomolec) svaičiojimai kiekvienoje „Pribaltikos“ šalyje turėti po savą laikraštį. Va tada net Vakaro žinios nublanktų prieš tikrą geltonumą. Dabar gi, ką padarysi. Yra ~9% alus, yra daktariška antros rūšies dešra, reikia tokiai publikai ir pramogų.. Rinkos dėsniai – yra paklausa, atsiras ir pasiūla..

    • Linas

     norėtųsi paprieštarauti gerb.Valentinui,nes klausimas tikrai nėra toks paprastas,kaip čia kai kas teigia,o yra be galo šiandien aktualus ir tikrai nėra iš dviejų dalių,o turi jų begales.Visų pirma,gerb.Aidas tikrai nesutiktų būti išprievartautas,kaip teigiama,per vieną užpakalinę vietą(čia ne mano citata)nors ir už savo atseit juokingus siužetus,laidas,rašinėlius,etc.Nemanau,kad ir kažkokioms tai struktūroms pavyktų jį įkalbėti sutikti rimtai tuom užsiimti.Deja,tenka pripažinti,kad mūsų struktūros – ne visagalės.Antra vertus,sintetinis Zvonkus yra žinomesnis šiandienos vartotojui už visus rašytojus kartu paėmus,neskaitant Erlicko.Gerai ar blogai tai Lietuvai?Pats savaime Zvonkus nenusipelno bet kokio dėmesio,neturi jokių spec.savybių,todėl ir priverstas griebtis prievartos ir žmogiškai aš jį suprantu.Jeigu,kaip teigiama,Zvonkus kaltas ir ilgam sės kartu su savo informacine erdve,tada atsigauti ir tapti panašesniam į mus visus jam šansų dar yra.

     • Komentuodamas prelegentų dėmesio fokuse atsidūrusią paradigmą noriu padėkoti Linui, kad jis įžvalgiai pastebėjo tam tikras mano rezervacijas pernelyg laisvamaniško elgesio su mano užpakaliu atžvilgiu.
      Antra, BK požiūriu prievartauti galima tik turtą. Individo atžvilgiu naudojamas kitas terminas.
      Trečia, mielai gyvenčiau ir užsidirbčiau duonai pasaulyje, kur piliečiai diskutuoja Mančesterio liberalų mokyklos aktualumo vs „Third way“ ideologiją klausimais, iki apopleksijos plūstasi, katras režisierius Polanskis ar Rianas Johnsonas padarė didesnę įtaką kinematografijos žanrų kokteiliui, griežia dantimis dėl puantilizmo neįvertintos įtakos dadaizmui etc etc.
      Aiman, šiuo metu esu užimtas tuo, kad laužau galvą, ar frazė tekste „a capella“ nesukels skambučių cunamio „kodėl nebuvo kapelos?“.
      Ir visai tuo nesidžiaugiu.

     • WU

      150 straipsnis. Seksualinis prievartavimas
      1. Tas, kas tenkino lytinę aistrą su žmogumi prieš šio valią analiniu, oraliniu ar kitokio fizinio sąlyčio būdu panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle,
      baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

     • Visi gyvename tokiame pasaulyje, kokį pasirenkame. Štai Aidas gyvena pasaulyje kur išprievartavimas yra bajeris. Gerai pagalvojus, tai tikrai juokinga. Aš tikiu Aidu ir manau, kad jei jo merginą išprievartautų, jau kitą dieną TV Antyje pasirodytų juokingas siužetas. Juokinga būtų visiems ypač jo merginai, kuriai tai gal vienintelis būdas tapti TV laidos heroje. Vardan to gal netgi verta pabūti išprievartautai? Tikri vyrai žino, visos moterys slapta svajoja, kad jas išprievartautų.
      Kas toliau? Banditai vienkiemyje nuskriaudė bobutę. Labai juokingas siužetas išeitų. Banditą galima pavaizduoti kaip Henytę, o bobutę su kokiu dzūkišku akcentu.
      Žmogžudystė irgi žiauriai juokingas dalykas, ypač nužudytojo artimiesiems. Galima su žurnalistais aplankyti laidotuves, paklausti „Kaip jaučiatės?“
      Kiekvienas renkamės pasaulį, kuriame gyvename. :)

    • Nelyginamas dydis

     Ar tikrai manote, Valentinai, kad „…jei mergina apsimelavo“, tai bus galima iš jos pasijuokti…“?
     Šiuo atveju esu griežtai nusiteikęs – jei kaltas – sės. Jei nekaltas – toji gražuolė irgi turėtų SĖSTI. Ne administracinė bauda, ne lygtinai, o SĖSTI. Baisu pagalvoti, kas lauktų nekaltai nuteisto ir pasodinto žmogaus, ypač tokio, kaip tas Zvonkus. Manau, visi bent iš nuogirdų (o aš – iš sėdėjusių draugų pasakojimų) žinome, kas kalėjimuose laukia žagintojų. Pernelyg didelė kaina pastatyta ant kortos, todėl ir bausmė turėtų būti adekvati – už bandymą suluošinti žmogaus likimą (o gal net pasmerkti mirčiai) visam gyvenimui.

     • Dydi,
      Manau kas būtų tai merginai priklauso nuo LR įstatymų. Čia gal WU galėtų pakoomentuoti arba bang, o gal Lida.

     • nerijus

      Valentinai
      Geriau bang ir tik bang :)

     • Nelyginamas dydis

      Tai aš žinau, kad nuo įstatymų :) Tik norėjau pabrėžti, kad pasijuokti iš merginos tikrai neužtektų, o LR įstatymai jos (neabejoju) tikrai nepasodintų. O gaila…

     • lida

      Viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jei dar suklastoja įrodymus – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  • „Tai ne dviejų blondinių muštynės, o labai rimtas nusikaltimas.“
   Būtent. O žmogus, kas ir kuo beužsiimtų, yra žinomas. Mano galva, tai jau nebe bulvaras, o naujiena. Nes kažkas šioje istorijoje vis tiek išlips šlapias.

   • o jūs gal su Zvonkum santykiaujate, kad visais būdais bandote įtikinti, jog menkavertės naujienos patektų ir į BNS’ą?

    • nematau jokios logikos šiame jūsų klausime, bet galiu patikinti, kad Zvonkaus neesu matęs gyvai. Tiesiog noriu išsiaiškinti, kokia naujiena yra „svarbi“, o kokia – „menkavertė“.

 • lida

  Kas Lietuvoje yra niekas, Zvonkus ar Svetlana (ar Valentinas galų gale), labai lengva patikrinti tiesiog gatvėje paklausus atsitiktinių žmonių :)

  • Kad Valentinas yra niekas sutinku iš karto ir be apklausų :)

   • Iš visų savo virtualių draugų gerbiu tik Valentiną, na dar Musę su romu. Mano pagarbos reikia nusipelnyti. Kas yra Fredis* – žino visa Lietuva, apie mane kuriami eilėraščiai.

    • vasia

     Fredi*, tu kaip napaleonas :) susireiksminai

     • Regis

      Vasia, Fredis visuotinai žinomas ir pripažintas komentatorių autoritetas. Reikia tikrai pasistengti, kad nusipelnyti ir/ar užsitarnauti jo pagarbos (dėmesio). Aš asmeniškai į tai labai rimtai žiūriu.

     • GIGA

      Čia jumoras,Regi?dėl visuotinai pripažinto autoriteto?

     • Regis

      .. .. :)

  • lida, o jums daug ką keičia įprastam gyvenime, kai bendraujat su nieku ir ne su nieku?

   ir kad paprastiems žmonėms reikia pradėti drausti pasisakinėti visais gyvenimo klausimais, tai čia irgi faktas, nes truputį iškreptas pas mus demokratija.

   Kažkokiam šūdgaidžiukui per žinias skiria tiek pat laiko, kiek ir biudžeto pakeitimams. Dar reikėtų pažymėti, jog biudžeto pakeitimai realūs ir lies mus visus, o Zvonkus kaip ir buvo, tai ir liks kekše ir toliau piarinsis visokio plauko laidose, kurios žmones užliuliuoja ir užmigdo Zvonkaus miegu. Po to prabunda žmogus iš po miegų ir pirmas žodis kokį sako yra ZVONKUS, nors tas Zvonkus net piršto dėl Lietuvos neapsisiojo ir mokesčių normaliai nemoka kaip derėtų….

   • lida

    Kas kokiam šūdgaidžiukui per žinias kiek turi skirti laiko, ne man spręsti :) Be to, nereikia užmiršti ir paklausos-pasiūlos principo. Nepatenkintieji tinginiai visada gali perjungti kanalą, netinginiai – įkurti savo televiziją transliuojančią vien debatus dėl biudžeto pakeitimų.

    • lida, prie kiekvieno žodžio ištraukto iš konkteksto siūlau nesikabinėti, nes kai kurie pateikti pavyzdžiai sako ne kokio konkretaus pobūdžio informacija turėtų būti rodoma per žinias, bet kad bent jau žinių laidos nepūstų dirbtinų skandalų dar labiau, nes ką tam tūlam užmiesčio gyventojui daryti kuris keliasi su LNK tv shopu, o gulasi su LNK vakaro žiniom, o paskutinė jo girdėta ir jau tris savaites kaime aptarinėjama žinia yra LNK kriminalų skiltyje apie ZVONKŲ.

     Iš šios istorijos turbūt net Daktaras juokiasi, kaip „toks“ pateko į kriminalų skiltį, o Jaunius Matonis turėtų atsistatydinti už rimtu balsu perteiktą šią žinią.

 • Linas

  labai bogai,kad įvyko taip vadinamas išprievartavimas.Jei mergina apkaltino taip vadinamą Zvonkų nebūtais dalykais,yra dar blogiau.Dar blogiau,jei ši tema pradedama eksploatuoti komercinės pramogos tikslais,po kurios paaiškėja,kad Zvonkus iš viso yra niekas.Bet iš viso blogiausia yra tai,kad žmonėms diskutuoti apie nieką yra visai priimtina ir net patrauklu.Sėkmės darbuose.

 • vasia

  kur zvonke ziuri, kai zvonkus fig zino su kuom ir kur glamzosi?.

 • nerijus

  Zvonkų šeima…Daugiau nieko nevyskta Tv kanalais…

  Išgarsės liūdininkas- italas ir dar dainininkas :)
  Nušvis nauja, Lietuviškos padangės žvaigždutė ir švepliškai trauks „ant kalno mūrai…“…

 • romas

  Gal Zvonkus bolotiruosis? Štai bernardinai.lt 2009-09-12 rašo:
  „Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) kol kas rado vieną kandidatą į laisvą Seimo nario vietą, nors lapkritį vienmandatėse rinkimų apygardose bus varžomasi dėl dviejų parlamentarų kėdžių. Kandidatuoti Vilniaus-Šalčininkų apygardoje kol kas niekas nepanoro.“
  Zvonkus pilnai atitinka liberalo apibrėžimą dėl liberalių šeimos santykių :) Babravičius sakė, kad nėra pinigų finansuoti kandidatą. Na, jei Zvonkus ir nesibolotiruos, tai bent galima iš jo pasimokyti, kaip gauti reklamos už dyką pvz., kad ir Račo bloge:)

  • nerijus

   romai

   šmaikštu :)

 • Donatas

  bandau įsivaizduoti, kad kokia nors mergužėlė apkaltina išprievartavimu, pvz. kokį zuoką, uspakscihą arba paksą. na gerai, imamt ne iš politikų, pvz. mamontovą ar jasikevičių. ar tada irgi visas lietuviškas ‘bulvaras’ pasigavęs prievartavimo temą, ją tiražuotų ir suktų po keliasdešimt kartų per dieną anonsuose? manau, kad ne. čia ir pačio zvonkaus problema, nes kai lendi dirbtinai į televizorių (ar į žurnalą), tai paskui tas televizorius (ar žurnalas) tau pačiam pro kitą galą įlenda :) čia panašus pavyzdys kaip su ta, kur 69 ‘dainuoja’ ir ICG ‘dirbo’…
  blogai, kad lietuviškas ‘bulvaras’ neturi ne menkiausios etikos, bet blogai, kad ir patys tautiečiai tai palaiko, žiūrėdami ir pirkdami tą mešlą, kuris šiuo atveju ištiko zvonkų…

 • Smilga

  Šiaip tai graudu, gerai, kad nors abu labu tokie (Zvonkai). Aš neleisčiau savo draugui-vyrui kažkur valkiotis naktimis…:)

 • Skaitau ir niekaip nesuprantu. Kažkoks bevardis imbecilas zv… atliko eilinį beprasmį veiksmą, skirtą tokiems pat mankurtams kaip ir jis pats, o čia visa minia mąstančių žmonių komentuoja… Šiam staipsniui labai tiktų labai šmaikšti A.Račo užsklanda:

  „Komentaras pašalintas. A.R.“

 • Nelyginamas dydis

  O kas dėl to reikalo valkiojimo eteryje ir visur kitur – nebūkime naivūs, visame pasaulyje taip yra. Ir bus. Net nėra ką čia daug išsiplėsti. Bet kuris pasaulio Paris Hilton’as pats siekia žiniasklaidos dėmesio, o jei jam būna sunku – po to pats ir kenčia nuo jo.
  Beje, nesutikčiau su besąlygišku Zvonkaus sulyginimu su Gelažniku, Jagelavičiūte, Pareigyte, Padružkevičium, Jaunium, Grigaičiu ir kitais tuštybės mugės pajacais. Net ir su Zvonke nelyginčiau :)
  Jis – gana gabus kompozitorius. Aišku, popkompozitorius, bet tikrai talentingas ir ne kažkoks prodiuserių produktas, o visko pasiekęs savo jėgomis.

  • „gana gabus“… du gaideliai du gaideliai baltus žirnius kūlė, dvi vištelės dvi vištelės…

  • Linas

   pritarčiau Nelyginamajam dydžiui.Lietuvoje pastaruoju metu atsirado visas būrys tikrai gabių ir atsidavusių savo profesijai kompozitorių,iš kurių tarpo ryškaiusiai išsiskiria Zvonkus.Tik nesutikčiau,kad Zvonkaus arkliukas yra pop,nes taip mes labai susiaurintume kūrėjo potencialius sugebėjimus,kurie svariai atsiskleidė būtent mūsų dabar aptarinėjamoje pozicijoje.Manau,kad gal būt ir teismas,jei iki jo prieis šis reikalas,turėtų neabejotinai įvertinti Zvonkaus nuopelnus Lietuvos muzikiniam palikimui ir neskirti realios laisvės atėmimo bausmės,o įpareigoti sukurti kokį vaikams skirtą lopšinių ciklą ar,dar geriau,simfoniją-baladę mūsų moterims.Veik neabejoju,kad ir išprievartavimo(jeigu pasitvirtins,kad toks tikrai buvo)auka,sužinojusi,kad jos partneris buvo vienas iš mūsų muzikos šviesuolių,pakeis savo kaltinimo esmę į žymiai perspektyvesnę abipusiu susitarimu.Tegul eterio erdvėse toliau valkiojasi visai kiti naivūs tuštybių mugės pajacai,kurių net nenoriu minėti,bo jūs juos žinote ir be manęs.

 • Bulvarika yra aukso amžiaus išdava. Jei toks purvinas kriminalas taps norma ir geltonojoje medijoje, tada iš tiesų sakau jums – pasaulinė kataklizma jau gana arti :)

  Pritariu tiems, kas sako, kad ir savo lygyje, bulvarija peržengė tam tikrą ribą. Jei moralės įkrėsti nepavyksta, mano galva, tą turėtų padaryti teisė ir neleisti juoktis iš tam tikrų dalykų. Šiuo atveju netgi pateisinčiau linčo teismą.

  Iš tikrųjų, kartais nežinia, kas baisiau ir blogiau, ar gatvės padugnės, ar padugnės, kurios užsimaskavusios stiliumi ir kuriuos rodo televizorius.

 • Gal kiek ir ne į tema, bet antra iš eilės citata #279 :/