Apie muziką, muzikos ekspertus ir žvaigždes

Norit tikėkit, norit ne, bet šiandien pirmą kartą pažiūrėjau tokią laidą „Kakadu“ (štai ką liga žmogui gali padaryti:)

Pirma mintis buvo: o Kalbos komisija Lietuvoje dar veikia? Nes jei veikia, tai jau žinau, kur dar galima sutaupyti.

Koks tikslas išlaikyti tokią komisiją, jei per televiziją geriausiu laiku leidžiama taip darkyti lietuvių kalbą…

Bet čia aš jau į šalį nukrypau…

Nes labiausiai man įstrigo D.Katkaus svari nuomonė apie būsimąją Dainų šventę ir jos repertuarą. Žymusis ekspertas sakė „nafik“ tokį repertuarą. Va taip. Tiesiai šviesiai.

Nežinau, koks ten tas Dainų šventės repertuaras, bet sutinku su gerbiamu D.Katkumi. Koks jis ten bebūtų, bet jau „Žvaigždžių duetų“ repertuarui ir lygiui jis neabejotinai nė iš tolo neprilygsta. O ypač – kai komisijoje – pats D.Katkus.

Va ten tai lygis, va ten tai jau ne „nafik“.  Visiems aišku ir suprantama. Ir net paniūniuoti prie teliko gali. Kartu su pačiu D.Katkumi.

Būtų juokinga, bet iš tiesų tai šiek tiek gaila…

O dar iš tos lietuvių kalbos darkytojos vedamos laidos man kažkodėl įstrigo reportažas apie Sašą, kuris į Euroviziją važiuoja. Ten taip graudžiai apie jį pasakojo, kad kostiumus pigius jam perka ir kad žvakelę scenoje pasišviesti už varganus 160 litų perka.

O prieš reportažo pabaigą ten jo kolegas rodė – Lietuvos pop rock ir „Žvaigždžių duetų“ žvaigždes. Ir pagalvojau – kodėl gi jiems taip solidariai ėmus ir nesusimetus. Po kokį tūkstantėlį-du.

Žvaigždžių juk Lietuvoje daug – užtektų ir kostiumui ir brangesnei žvakei.

Ir verkti nereikėtų ir šou įspūdingas būtų.

Ir visos žvaigždės galėtų savimi didžiuotis: būtų prie Lietuvos vardo garsinimo prisidėjusios ne žodžiais, o pinigais.

(12 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...
 • Again

  Del Katkaus sutinku toks itin „smaikstus“ pasisakymas neturetu buti ramiai praleistas..

 • WU

  Iš esmės, panašu, kaip žmogų be kojų priversti šokti.. Ir kiek esu matęs tą laidą, tai jos bandymas primesti tą rimtą toną, lyg pamokantį ir kažką atskleidžiantį, atrodo absurdiškai. Šiek tiek primena, G. Jauniu, rimtąjį žinių vedėją-kritiką.. O ką? Žmonėms patinka. Juk rodoma geriausiu laiku, kelis kartus per savaite – reiškia turi reitingus. Šlamštastika..

 • dimes

  Kol bus tokių, kurie tą laidą žiūrės, tol ji egzistuos. O žinant lietuvių nevalę, manau, kad po kokių dvejų metų gal tik ji išnyks iš eterio. O šiaip…bananų šalis. Be meritokratijos įvedimo Lietuva neišsivers.

 • Grafas

  :)… ačiū… už šypseną. Taikli alegorija “ lietuvių kalbos darkytoja“…. :)

 • niekasneveikia

  Jokios prieziuros institucijos Lietuvos ziniasklaidai neveikia ir todel naujuose Freedom House ziniasklaidos laisves reitinguose mes pagal ziniasklaidos laisve jau lenkiam Jungtine Karalyste ir Prancuzija. Puiku?

 • Justinas

  Gerbiamas kolega,
  Ne Lietuvių kalbos komisijos kompetencijoje yra stebėti ir bausti kalbos darkytojus. Tai daro Lietuvių kalbos inspekcija. Tikslumo reikia.

  • Mielas Justinai, na ką gi aš be jūsų visų daryčiau….

   Ačiū už pastabą. Bandysiu atsiminti.

   Ir tarp kitko – gal žinote, ką veikia Lietuvių kalbos inspekcija?:)

 • Justinas

  Iš esmės – kalbos policija :) Turėtų jie pasikviesti tuos nusižengėlius ir paskaityti jiems didžiųjų kalbos klaidų sąrašą. Kartais dar baudą gali išrašyti. Bet ir ta manau nebaisi. :)

 • Slyvanosis

  Katkus ir Afrikoj Katkus. Apie Dainų Dainos repertuarą profesorius pasakė – NOTHING. Gimtosios kalbos komisarai turėtų susirūpinti, kodėl Lietuvos 1000-mečio giesmėms apibūdinti muzikos grandui pritrūko lietuviškų žodžių.

 • Viole

  Šiandien žiūrėjau „Paskutinę instanciją“,kur dalyvavote ir jūs, p.Artūrai. Gal tai ir ne į šio str. temą, bet nuoširdus ačiū, kad kovojate prieš šį liūto darinį. Manau, laimėti čia būtų galima tik vienu būdu, t.y. taip pat, kaip kad buvo pasiekta mūsų antroji nepriklausomybė – visiems apsijungti širdyse ir mintyse prieš šią energetikos (ir ne tik) okupaciją. Bet matyt pirma teks ilgokai pakentėti ir pamokėti po lituką kitą už 1 kWh…
  O dabar prie muzikos. Čia pora gerų dainų, kurias atlieka elektronikas ir ekonomistas Jurijus Garinas (ru):

  http://garin.com.ru/music/TOM1/URGA_t1p1.mp3

  http://garin.com.ru/music/TOM3/URGA_t3p7.mp3

  Gal kai kurie mūsų ekonomistai irgi pradėtų dainuoti? :)

 • Simonas
 • WU

  Sorry už off-topica, bet kadangi čia prisidedam prie gerų akcijų, tai norėjau parodyti nuorodą, kurią gavau paštu. http://www.pastebek.lt/
  Pasirodė visai įdomu, nes tikrai ne visi policininkai yra tokie, ant kokių „užsirauna“ Giga..

  • GIGA

   :) mano praktikoje blogiukų mažuma:)Man tik įdomu,kokios mūsų teisės ir šansai,jei ant tokių „užsirausim“:)

 • D. Katkaus noras „įsiprojektuoti“ į šiuolaikinį slengą apgailėtinas. Juo labiau „nafig“ populiarumo trukmę apribos Valinsko buvimas arba nebuvimas valdžioje. Nors toks komentaras apie Dainų šventės repertuarą iš principo teisingas.

 • Visiškai ne į temą, bet anekdotas geras:
  http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12414608561241164367&sk=1

 • Aras

  Matau, jog būsiu pirmas, kuris nuoširdžiai pagirs ir „Kakadu“, ir „kalbos darkytoją“. :) Artūrai, pamenu patį apėmusią depresiją, maždaug, „Jei jau dzūkai Antaną išrinko, ar nereiks krautis lagaminus Airijon?“ Ir mane panaši nuotaika buvo apėmusi, bet pataisė ją – neslėpsiu, – „Kakadu“ ir „Dviračio žinios“. Įdomiausioji „Kakadu“ laidos dalis yra ta, kuri apie politikus, sakykim nesenas reportažas apie mero nepažinusį Valinską: jokia TV laida nesugebėjo taip glaustai, informatyviai ir šmaikščiai papasakoti apie Valinsko nuotykius Marijampolėje.
  Vakarykštė „Kakadu“ nebuvo labai įdomi, jei žiūrėjai pirmąkart, neskubėk paviršutiniškai vertinti, pirma kregždė – dar ne pavasaris.
  Dėl juodosios Berneen: abejoju, ar kalbos komisijos labai norės kištis, nes laidos kūrėjai stiprų akcentą pateikia kaip vieną iš laidos šou elementų ir kartais iš to „akcento“ kartu su Tomu Ališausku prikrečia neblogų juokų. Kas antrą laidą Berneen keičia lietuviška gražuolė, tobulybė – Goda Sabutytė. Deja, nors ir bando juokauti bei maivytis, tobulai kalbėti, bet jai toli toli iki Berneen-Ališausko dueto. Labai toli.

  • bang

   + Svarbiaus ne forma, o turinys.

   • Burbulas

    jeigu kakadu priskirsime info šou žanrui, tai forma tikrai ne mažiau svarbu negu turinys.

 • Regis

  Dėl kalbos darkymo tai primygtinai siūlau pasižiūrėti F-1 transliacijas per tv3 ir tv6.. Patikėkit prieš tuos eterio mogihanus (A. Volungevičių ir K. Kaikarį) nublanksta visos kakadu kartu sudėjus..

  O dėl užsieniečių (užsienio lietuvių) lietuvių kalbos aš asmeniškai būčiau atlaidesnis. Malonu vien tai, kad žmonės kalba (bando kalbėti). Kas be ko suprantu, kad laidų vedančiaisiais tokie žmonės gal ir nelabai tinka. Tačiau mano asmenine subjektyvia nuomone nėra nieko blogiau, kai žmogus specialiai net nesistengdamas nors kiek taisytis dergia savo g i m t ą j ą kalbą (jau nekalbant apie tai, kad tos kalbos klausosi koks vienas kitas 100 tūkst. žiūrovų).

  • Donatas

   pilnai gali būti, kad bernyn klaikią tartį specialiai ugdo laidos prodiuseriai, kuriems tai yra kaip ‘prikolas’, didinantis reitingus :) nes nė vienas lietuviškai pramokęs normalus užsienietis, kad ir kiek sunki būtų ta lietuvių kalba, nekalba tokia tartimi. manau, čia specialiai lietuvos žiūrovui.

 • Justinas V.

  Patiko toks minciu isdestymas. Kazkaip prisiminiau du faktus apie televizines kalbos kultura. Sovietmeciu garsaus sporto komentatoriaus Ozerovo emociju issiverzima “ Gol net, gol bl…..“ reportazo garsas dingo ir atveji su Cereskiene kai skubant gyvame eteryje pasigirdo liaudiskas issireiskimas. Idomu kokia butu reakcija dabar ? Ogi kaip ir katkaus „nafig“ ta reakcija ……

 • Arturai, kalbos komisija Lietuvoje juk tik siuncia ispejimus, realiai bausmiu nera. O tuo ir naudojasi visokiausi milusauskai, kurie skiepina ir taip neisprususiam lietuviui, kuris ziuri tokias laidas, Berneen akcenta.

  Jau greit galesim prie zemaiciu, aukstaiciu, dzuku isirasyti ir Berneen.

  Man kaip lietuviui geda del tokiu laidu, ir tikriausiai tai buvo lemiamas veiksnys metant ziuret televizija.

  • Aras

   Man, kaip lietuviui, gėda žiūrėti į tavo raštą su tūkstančiu gramatinių klaidų. :) Gaila, jog mokytojams šiais laikais neleidžiama rykštėmis perti… Kiek beraščių sumažėtų!

  • Regis

   Būk lietuviu, rašyk lietuviškai..

   • Donatas

    Regi, ne kiekvienas nelietuvis, kuris rašo tik lotyniškom raidėm… būk atlaidesnis :) nesikabinėk prie komentaro formos…

 • LOL

  Dėl „Kakadu“ ir pan. Kuo čia dėta Kalbos inspekcija, kai kalbama apie eterio personažus? Manau, kad niekuo. Vaikai klauso ir kartoja? Tai parodykit geresnį pavyzdį. Komercinis transliuotojas-ne visuomeninis. Jis pinigų iš mūsų neprašo. O Katkus apie Dainų šventę – teisus: „takoj futbol(chokej) nam ne nuzhen“. Jeigu tai, kas ten dainuojama (šokama) yra mūsų kultūros veidrodis-tuomet pats laikas išsitaisyti snukius, atsiprašau už grubų žodį. Nes šita proletarinė „kultūra“ taip išsikerojo, kad tapo valstybinio mąsto nelaime. O gelbėtis dar nevėlu.

 • Šmočiukas

  Mano kuklia nuomone, toji Kaka2 visai nebloga laida :) Aš ją retai pasižiūriu, tik kai netyčia įsijungiu tą kanalą. Ypatingai kietas ten yra to daugiavaikio kataliko (pamiršau pavardę) žentas Tomas :) Aišku, apie Sabutytę kita kalba, čia geriau Humoro klubas pakomentuotų – žiauriai, bet teisybę :)
  Na, noriu pasakyti, kad tos laidos tikrai nereiktų lyginti su „Nosim“, jei tokią dar atsimenat.

 • piktas

  mane tai piktina tas eskaluojamas nafik… tai gal isvis ir bl.., ir piz.. ir kitus iteisinam. kas per keiksmazodziai, kad ir juoku forma, ir dar is tokiu asmenu. jaunimas ir tiap nebemokam be keiksmazodziu kalbeti, o cia dar per tv rodo. (Komentaras redaguotas – A.R.)

 • Donatas

  keiksmažodžių (ypač rusų kilmės apie vyro ir moters lytinius organus) naudojimas tiek viešoje, tiek privačioje erdvėje parodo žmogaus nekultūringumą ir nepagarbą aplinkiniams. bet tai normalioje visuomenėje.
  pas mus kol kas labiau vyrauja kalėjimo visuomenė, kurioje keiksmažodžių naudojimas labiau suprantamas kaip ‘buvimas tikru vyru’, kaip pasirodymas, kad esi stiprus, kaip viršenybės kitiems demonstravimas…

 • ir veel patarineejate kam kur pinigus padeeti :). (think)