Citata #270 Common sense apie ekonomikos būseną

Nesvarbu, ką skelbia statistika, bet man kaip nestatistiniui vienetui aišku tik tiek. Jau praėjo 9 mėnesiai, ir nors bankai visur spausdina, kad indėlių padaugėjo, aš galiu konstatuoti, kad šiukšlių konteineriai dabar tikrinami kas valandą. Tokiu dažnumu tik prezidento apsauga aplink prezidentūrą apsuka ratą.

Common sense

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • mantas

  O kas čia negerai? Žmonės iki paskutinio cento sudėjo pinigus į indėlius, nes mato kokios palūkanos. Tik bėda, kad ant būtiniausių dalykų nepasiliko pinigėlių, užtai reikia dabar eiti medžioti po konteinerius. :)))

 • A.G.

  Man labai pikta, kad tėvai savo vaikams nepajėgė išaiškinti į kokią aferą strimgailiais tie lekia – juk žioplesni tų kvailelių tėvai patys jau buvo pasimovę ant visokių sekundžių… bet ten buvo tik žiedeliai.
  Bet susumavos su valstybės pažadais tuo metu (visokiais ten indėliais už gyvulius), ir tai ne vienas kilpą užsimovė, sužinojęs, kad visi pinigėliai kaupti senatviai – buvo pavogti.
  Na, kaip sakoma, kvailį ir bažnyčioje muša. Kas blogiausiai, kad tų kvailelių pinigėliai ilgai keliaus ne Lietuvos smulkaus verslo palaikymui, bet užsienio gerovės plėtrai.
  O iš kitos pusės, niekada neišsižadėk tiurmos terbos ir lazdos… dar kaliošų.
  Nerijui. Ne Račo, bet Račio (važiavau patikrinti…).
  Iš kitos pusės, jau kelios kartos iš eilės, šioje kryžkelėje arba ašarų pakalnėje, praranda viską ką kaupė ir ką jiems tėvai kaupė… tad moralas: dirbk kitiems, ne sau – nebus ką prarasti ir nebus dėl ko graužtis… o dar ir Dievo palaima gal neaplenks visiems likusiems amžiams, apleidus (gal atvargus už ankstesnes nuodėmes, savo ir protėvių) šią distanciją ant šios Žemelės… Amen.

  • O Jūs nepagalvojate, kad tie lietuviški indėliai, kurie galbūt sukiosis Švedijos rinkoje yra ne kas kitas, o gražinami pinigai kuriais Lietuva susikūrė gerovę skolon. Jeigu pasiėmei paskolą, tai tu gerietis, o jei ją prašo gražinti – tai bankas = mostras.

   • A.G.

    Kitaip galvoju.
    Netgi ir apie ES paramą.
    Čia tas pats, kaip mobilusis telefonas – už 1 litą.
    Tūlas galvoja, oi kaip gerai – gaunu už litą daiktą, kuris kainuoja 300 litų.
    Laimingi žmonės, kurie pelno siekio, verslumo, vartotojiškumo nesuvokia kaip didelio žmonijos blogio.
    Kai kalbama panašiomis temomis – kartais man šmėstelna filmo kadrai, kur alkoholio, tabako, muzikos tvaike šėlsta fašistinės Vokietijos karininkija Berlyno centre esančio gilaus rūsio salėje, tuo metu, kai jo viršuje priešas jau saliutuoja savo pergalę…
    Na gal šiuo atveju šie kadrai ne visai…

    • Gal greičiau ne tūlas, o durnas.

  • nerijus

   A.G.
   Tokia afera- pirmą kartą, nepriklausomoje Lietuvoje…
   Tad, patiems tėveliams nebuvo iš ko mokyti.

   Problema ta, kad žmonės viską pamiršta ir tas „viskas“ pasikartos po 10, 15, 20 ar net 5 metų. Kai vėl, bus dalinamos paskolos į kairę ar į dešinę- visi strimgalviais puls jas imtis…Ir iš šio sunkmečio net nepasimokę…
   Žmogus tokia būtybė, kuri nori šiandien, o ne rytoj…Ir tai suprantama/ galima suprasti.

   • mdxacuk

    Jūs pirma susitarkit su A.G. kas yra problema, o paskui jau verkit choru. Tamstai problema yra tai, kad kažkam dalinamos paskolos, kurių jie galbūt nesugebės atiduot. O A.G. problema yra tai, kad žmonės savo santaupas („…senatviai) suneša į bankus ir jų galbūt niekuomet nebepamatys, užuot iš karto juos prauliavoję. Mano supratimu tai beveik diametrialiai priešingos situacijos. Bendra tarp jų nebent tai, kad abiem atvejais rizikuoji likti ubagu iš savo paties godumo.

    • nerijus

     mdxacuk

     man nėra jokių problemų :)
     Aš sakau, kad žmonės, progai pasitaikius, vėl klims į bankų kišenę…
     Gyvenimas- spiralė…Senos mados gryžta :)

 • 7x

  Nu ir durnas aš :D. Perskiaičiau citatą ir galvoju, kaip čia ją suprast – galbūt bankai, bijodami, kad nenutekėtų informaciją apie indėlių negausą (kaip kad nutiko Hansabankui/Swedbank ir jo šiukšlėmis), pasamdė žmones, kad šie vis tikrintų konteinerius – vdrug kokia kasininkė nesunaikino kompromituojančių popierių. Tai vot kaip su tuo mąstymu būna.
  O jei ką, tai vakar prie konteinerių palikau nemažą maišą tuščių alaus butelių, tikiuos, kad jie padės padidinti vartotojų pajamas ir taip ištrūkti iš defliacijos spiralės.

 • Kalbant apie bankus, tai vyksta toks pat galingas PR’as kaip ir prieš Prezidento rinkimus (beje, jis vyksta ir po…). Ir dundukui aišku, kad indėliai mažėja. Ir tūrėtų mažėti gan stipriai… Kodėl? Ogi todėl, kad kai sumažėja pajamos, tai žmonės mažina ne išlaidas, o pradeda naudoti savo santaupas. Ypač tuomet, kai turi kokių nors finansinių įsipareigojimų. Mano žiniomis tie, kurie turi grynų pinigų šiuo metu į bankus nededa. O daro tą patį, kas buvo daroma pries 9-8 metus – skolina pinigus už žymiai didesnes palūkanas nei siūlo bankai…

 • Sizikas

  Statistiškai, pvz mano indelis padidėjo. Vien dėl to, kad ėmiau taupyti, supratęs kad rytojus yra ne rožem klotas. O tada jau ir taupymas užveda. Seniau visi gyveno su mintim – kam taupyti, jei ryt uždirbsiu daugiau – reikia vartoti, skolintis. Dabar jau visi bando dantis sukande taupyti, yra isisigande.

  Atyginimai žinoma sumažejo, tačiau sumažejo ir poreikiai.Dalis atlyginimu statistiskai sumazejo, taciau realiai pasikeite ju forma, manau dabar jau bruka vokeli daugeliui.

  Remiantis principu 80/20 t.y. 80 proc. pinigu valdo 20 proc. zmoniu – kurie matyt Lietuvos elitas, jiems pinigu dideja visada, o per krize „lupa“ is visur dar labiau.