Citata #211 Lietuvos Respublikos ministro patarėja apie Dievo užduotį..

Su liūdesiu regime, kad iškyla klastingos kliūtys, susijusios su dabartinės šeimos pokyčiais. Tai verčia vis labiau susirūpinti. Visatos kūrėjas pašaukė žmogų būti bendraautoriumi, puoselėti jo sukurtą pasaulį. Žmogus tai daro kiekviena gera mintimi, žodžiu ir veiksmu. Tačiau ypatingu būdu pasaulio kūrimas pratęsiamas, kai užmezgama nauja, nepakartojama gyvybė – gimsta vaikai. Dievas šią užduotį patikėjo šeimai

delfi.lt

P.S. O aš galvojau, kad jau XXI amžius

P.P.S Ir galvojau, kad vis dar veikia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 43 straipsnis

P.P.P.S Taip pat buvau įsitikinęs, kad vaikai gimsta ir šeimose, kurios linkę tikėti, kad žmogus kilo iš beždžionės…

…Tikriausiai suklydau…

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • WU

  Nežinau ar čia kas baisaus.Šiaip Konstitucijoje yra 23 str. 1 ir 2 dalys, kurios teigia:
  1. Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
  2. Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai pasirinkti bet kurią religiją arba tikėjimą ir vienas ar su kitais, privačiai ar viešai ją išpažinti, atlikinėti religines apeigas, praktikuoti tikėjimą ir mokyti jo.
  Manau čia tiesiog išreiškė savo pozicija. Ir tegul būna religingų žmonių – visokių reikia… Jei visi žmonės remtūsi racionaliu mąstymu, tai turbūt religingų nebūtų. XXIa. leidžiama rinktis, o tai yra įtvirtinta ir mūsų Konstitucijoje..

  • zekas

   gerb. WU, religijos tai pareigūnei niekas nedraudžia išpažinti pageidaujamos religijos. tačiau religija nuo valstybės yra atskirta, o jo žodžiai apie dievą nuskambėjo ne kaip privataus asmens, o kaip valstybės pareigūnės.

   tai yra nepriimtina.

   • WU

    Nesutinku. Religija nėra atskirta nuo valstybės, Jūs iškraipote Konstucijos tekstą. Nėra valstybinės religijos. Net teišikai Lietuvoje yra pripažįstama bažnytinė santuoka skirtingų 11 religinių konfesiju. Taip pat visose priesaikose duodamose Lietuvos valstybėje paskutinis sakinys yra: „Tepadeda man Dievas“, šio sakinio galima ir nesakyti, taip yra suteikiama teisė pasirinkti. Be to LR Konstitucinis teismas savo išvadoje 1995m. „Dėl LR Konstitucijos atitikimui EŽTK“ yra pasisakęs:“Religijos ar tikėjimo išpažinimas, atskirtas nuo
    religijos ar tikėjimo skelbimo ar skleidimo, yra dvasinė
    kategorija, reiškianti religinių ar tikėjimo įsitikinimų
    turėjimą. Neatsitiktinai prancūziškame ir angliškame
    Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto 18
    straipsnio pirmosios dalies tekste lietuviškus žodžius
    „laisvė išpažinti“ atitinka žodžiai „la libertė d’avoir“
    (pranc.) ir „freedom to have“ (angl.), kas pažodžiui gali
    būti verčiama kaip „laisvė turėti“ (religiją ar tikėjimą).
    Vertimuose pavartotas žodis „išpažinti“ vietoje „turėti“,
    nes pastarasis ne visai atspindi dvasinę religijos ar
    tikėjimo prigimtį ir kartu vidinę asmens dvasios būseną.
    Šios būsenos negalima niekaip apriboti, nebent jei žmogus
    būtų persekiojamas dėl savo religijos ar tikėjimo, bet ir
    tokiu atveju persekiojimas negali atimti jo religinių
    įsitikinimų ar tikėjimo. Šiuo atveju galioja bendras teisės
    principas: lex non cogit ad impossibilia – įstatymas
    nereikalauja to, kas neįmanoma.“ ŠIOS BŪSENOS NIEKAIP NEGALIMA RIBOTI!
    Beto, kad ir būtų taip pasakyta, kad religija atskirta nuo bažnyčios, ar ministro patarėjos žodžius galima vertinti kaip valstybės poziciją? Jokiu būdu ne. Tai tėra politinio pasitikėjimo pareigūnas ir daugiau nieko..

    • Mantas

     Religija YRA atskirta nuo valstybės. Valstybė pripažįsta visas religijas, bet neišpažįsta JOKIOS. Valstybės atstovo (valstybė, reiškia ir aš, moka jam algą) pasisakymas yra giliai religiškas ir neatitinka sekuliarios valstybės principų.

     Šį kartą pritariu Artūrui :)

   • wice

    o tai ka daryti su KRIKSCIONIMIS demokratais, uzdrausti?

  • Gerbiamasis WU,
   nors ir pagirtina, kad skaitote KT nutarimus,manyčiau Jums tai dar per anksti, nes regis, nelabai suprantate apie ka ten rašoma. Aš Jums pasiūlyčiau tiesiog pasiskaityti Lietuvos Konstittucinės teisės vadovėlį, kuriame galite rasti tokių teisininkų kaip E. Kūris, E. Jarašiūnas ir A. Normantas tekstus paaiškinančius Konstituciją paprasčiau, nei tai daroma KT nutarimuose. Šiuo klausimu vertetų paskaitinėti Kūrio tekstą apie konstitucinius principus, kuriuose sekuliarios valstybės principas įvardijamas kaip vienas esminių mūsų valstybės principų. Tai, kad valstybė sekuliari yra išaiškinta ir mūsų KT nutarimuose (nuorodas į nutarimus rasite vadovėlyje). Sekuliarios valstybės principas būtent tai ir reiškia, kad religija yra atskirta nuo valstybės. Tai reiškia, kad visuomeninio gyvenimo negalima aiškinti religinėmis dogmomis t.y. negalima pasiusti vyrų arti dirvonų, o meterų prie puodų todėl, kad tokios funkcijos jiems nustatytos šv. Rašte. Tas nutarimas, kurį Jūs cituojate (tikiuosi, kad prieš kopypeistindamas dar ir perskaitėte) kalba apie kitą dalyką – apie šąžinės ir tikėjimo laisvę, kuri yra neatsiejama nuo EŽTK atskleidžiamo žmogaus teisių turinio. Tai reiškia, tiek ministro patarėjas, tiek paprastas pilietis gali nevaržomai tikėti į Dievą, nesvarbu ar tai būtų šv. Trejybė ar Alachas ar Ahura Mazda. Jis gali elgtis vadovaudamasis tais principais, kuriuos jam šie dievai pateikė apsireiškę, jei tai neprieštarauja LR įstatymais, tačiau jis negali motyvuodamas savo apsireiškimais reguliuoti visuomeninio gyvenimo. Būtent dėl to LR ir pripažįstama, kaip Jūs pats sakote, net 11 religinių konfesijų sudaromų santuokų, nes jos yra atsietos nuo valstybės valdymo. Ką pats pagalvotumėte, jei pvz. mūsų Bažnyčios hierarchai uždraustų sudarinėti tarptautines sutartis su Latvija ar Švedija, motyvuodami tuo, kad tai yra protestantiškos šalys? Tuo tarpu privataus gyvenimo reguliavimas pagal mūsų religiją neprieštarauja mūsų Konstitucijai tol, kol jis yra rekomendacinio pobūdžio ir dvasininkų yra skelbiamas iš sakyklų, o ne valstybės pareigūnų per oficialias spaudos konferencijas.

 • Henrikas

  Moteriskiai ne ministro patareja buti,o klebono seimininke laikas tapti.Kartais erzina kai visokie klebonai savo verkianciais balseliais pradeda mokiti ka kiti duri daryti.

 • johnis

  Keista mes visuomene. Jei valstybes tarnautojas pasako kad jis gejus ir palaiko juos (cia kaip pavyzdys) tada mes visi sakom koks jis drasus ir kaip saunu. Jei valstybes tarnautojas pasako kad jis tikintis ir issako savo pozicija puolame savaip interpretuoti Konstitucija ir aiskinti apie XXIa. privalumus ir laisves,kuriu siaip niekas is taves, p.Racai neateme. Jei galvoji kad kiles esi is bezdziones tai tavo reikalas, jei tai skleidi per masines inf.priemones tai taip pat tavo reikalas. Jei budamas valdzioje priimtum istatyma kad visi privalome sia nesamone(as taip galvoju) ispazinti= tai jau butu mano laisves pazeidimas, kaip ir jei valdzioje esantieji priimtu kad visi turime priverstinai vaikscioti i baznycia ar ispazinti tam tikras vertybes.

  • dimes

   Matote, Socialinės apsaugos ir Darbo ministro patarėja taip pat yra atsakinga už savo žoddžius. Todėl juos turėtumėme spręsti kaip pareiškimą, o ne kaip nuomonę.

   P.s. – Tai, kad žmonės yra kilę iš beždžionių, yra mokslo teorija. O kad jie yra sukurti kažkokio mistiškojo Kūrėjo ar kokio kito pridurko, tai čia jau releigijos išmislai. Retorinis klausimas pamąstymui: jeigu popiežius vieną dieną paskelbtų, kad visi mokslininkai iki vieno yra šarlatanai, o katalikai – išrinktieji, pritingiausieji ir t.t. yra gėris, ką Jūs tada darytumėte? Kaip popiežius, degintumėte kitaminčius?

   • Zita

    Visų pirma popiežius yra žmonių statytinis. Tą patį gali paskelbt ir Valinskas :)O kuo tikėti tai jau mūsų pasirinkimo teisė

   • romas

    Dimes,
    Imu du reagentus supilu į indą ir prasideda reakcija. Aš joje nedalyvauju, bet jei toje reakcijoje gimsta naujas junginys, ar aš esu jo kūrėjas? Man atrodo, kad pasakymas „kad jie yra sukurti kažkokio mistiškojo Kūrėjo ar kokio kito pridurko“ yra kiek per kategoriškas. Mes juk nematom pilno vaizdo iš šono. Pats kūrybingumas, kaip savybė, visatai yra būdingas. Aš pvz. neabejoju, kad tamsta galėtumėt sukurti kokią nors gyvybės formą. Ką žinai, gal net labai sudėtingą. Jei nepasistengsit savęs suvokimu, tai ta gyvybės forma irgi galėtų pareikšti, kad Dimes yra kvailių išmislas :) Mąstau, kaip skeptikas. Man nepatinka tvirtai viską žinantys.

  • Darius

   Jei valstybes tarnautojas-gejus, imtu pamokslauti, jog visi „teisingi zmones“ turi buti gejai, tada mes visi sakytumem, kad taip daryti – negerai. Lygiai taip dabar sakome apie valstybes tarnautoja, kuri mus aukleja, kaip, jos manymu, turime konstruoti lyciu tarpusavio santykius.

  • Musė

   Puikus Johnio komentaras. Man irgi baisu, kad šiais laikais kur kas geriau ir priimtiniau būti gėjumi, nei praktikuojančiu kataliku. Ir tikintis žmogus turi vos ne slapstytis, slėpti savo religingumą, kad neduok Dieve neužkliūtų ateistams ir socialistams….

   • Aha, Muse, tikrai, užtenka pažiūrėti į nacionalinės televizijos tinklelį. Jau taip užsėstas ateistų ir satanistų, kad per savaitę vos kelios religinės programėlės prasispraudžia į dienos šviesą :) Gi bedieviai savo erezijas skelbia iš ekranų net susiriesdami…

    • Musė

     Jei dažniau su savo nepraustaburniais tas programėles pažiūrėtumėte, gal jums liežuviai neapsiverstų bedieviškai tyčiotis iš nekaltų baltapūkių lietuvaičių…

     • Žiūriu, Muse, netgi dažnai žiūriu. Ir tiek medžiagos randu savo nepraustaburniams :)

   • Mantas

    Man nuoširdžiai baisu, kad XXI amžiuje, kai kosminiai laivai naršo po padangę, pusė visuomenės netiki evoliucijos teorija. Nors kad ji veikia – pavyzdžiai kabo ant nosies. Bakterijos, atsparios antibiotikams, nors ką tik žūdavo. Laboratorijose daromi tyrimai su greitai besidauginančiomis muselėmis. Biologijos muziejai, kur eksponuojami žmogaus evoliuciją iliustruojantys griaučiai. Žmogaus DNR su beždžionių sutapimas 95 – 97 proc.
    Tikriausiai johnis netiki, kad yra toks dalykas DNR, ar ne?

    • bang

     Neabejotinai gudru yra 21 amžiaus moksliniais pasiekimais neigti viduramžių teiginius. 21 amžiuje nebekalbama apie žmogaus sukūrimą iš molio tiesiogine prsme. Šiuo metu kalbama apie kažko atsiradimą iš nieko, gyvybės kaip dvasios sąvoką ir tai tikrinama kolaideriuose, o iškasenomis :)

     • bang

      turėjo būti „kolaideriuose, o NE iškasenomis“

  • Ysidor GB

   nepriklausomai nuo to, ar tamsta tikintis ar ne, neteisinga yra sakyti, kad zmogus yra kiles is bezdziones. Moksliniu poziuriu zmogus ir bezdzione yra kile is bendro protevio, o tai ne vienas ir tas pats.
   Tikintieji dazniausiai sia klaida daro tycia, kad pasiepti mokslines tiesas, baksnodami ne i ju turini, o i „absurdiska skambejima“. Tiksliau sakant, apeliuojama ne i argumentus ir (ar) faktus, o i psichologija, bandydami iteigti, kad visi netikeliai netikintieji patys mano, kad jie ne ka geresni uz bezdziones.

 • xerksas

  Račas rašė: „buvau įsitikinęs, kad vaikai gimsta ir šeimose, kurios linkę tikėti, kad žmogus kilo iš beždžionės… …Tikriausiai suklydau…“

  Ne, neklydai. Čia ir yra didžiausia Lietuvos problema – gimsta daug žmogbeždžionių, bet mažai – žmonių…

 • Whisker

  Tikrai, kad ne is to amziaus cia kazkas… Kaip zmogus, jinai be abejo turi teise reiksti savo mintis, bet sitai manau buvo pasakyta is ministro patarejos tasko, o ne is paprastos pilietes.

  Ir isvis, negaliu pakesti kai ta religija yra kisama visur, tiesiog nervas ima, kai ten visokie Backiai ir panasus asmenys aiskina kaip reikia valstybe valdyt, prisimenu ka ten prie Pakso visi snekejo, taip, gal ir tiesa sake, bet koks ju reikalas?

  Labai teisingai karta yra Frank’as Zappa pasakes – “My best advice to anyone who wants to raise a happy, mentally healthy child is: Keep him or her as far away from a church as you can”. Visiska tiesa.

  • Aras

   Nepamiršk išversti citatos.

  • Whisker,
   dar pora smagių citatų šia tema :)
   „To explain the unknown by the known is a logical procedure; to explain the known by the unknown is a form of theological lunacy“ (David Brooks)
   „George Bush says he speaks to god every day, and Christians love him for it. If George Bush said he spoke to god through his hair dryer, they would think he was mad. I fail to see how the addition of a hair dryer makes it any more absurd.“ (Christopher Hitchens)
   „When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called Religion.“ (Robert T. Pirsig)

 • praeinant

  Nu, pahiperbolizavo mergina …na, ir kas…:)

  Vienareikšmiškai išsireikšti (o tuo labiau ir suprasti tai) ir tiksliuosiuose moksluose sudėtinga…

  …įsileidus į save mažumėlę pakantumo, supračiaus – manau gyvenimo spalvų pajautimo tik padaugėtų…:)

  (man asmeniškai Artūro replikos aršiau teigia savo tiesas, nei citatos hiperbolės…:) )

  geros dienos

 • Šiuolaikinio evoliucijos mokslo požiūriu tai žmogus evoliucionavo ne iš beždžionių, bet iš artimų joms rūšių. Jei jau norite būti tikslus.

  • Aras

   :) Tavo pasisakymas būtų teisingas, jei būtum parašęs: „žmogus evoliucionavo ne iš šimpanzės, bet iš artimų jai rūšių.
   Nes tai ką parašei, panašu į naujos religijos užuomazgas. :))))

 • A.G.

  Vakar viduryje baltos dienos, per pietų pertrauką, daugiabučių kieme, ant suoliuko (stebint bendraamžiams) mačiau kaip karštai atsiliepė į Vyriausybės kvietimą viena pojaunė porelė – teko, vis tas nelemtas likimas, kaip tik per tą daugiabučių kiemą praskubėti kaip tik tuo metu, kai… buvo vykdomas Vyriausybės noras… (kažkaip aplinka tos porelės buvo apatiška, kai tam vaikinukui ne kaip sekėse – nes girdėjosi kaip jis plūdosi necenzūruotai… – na čia skliausteliuose dėl visiško aiškumo, kad išnykimas Lietuvai negresia…).

 • A.G.

  „…P.S. O aš galvojau, kad jau XXI amžius.“
  Tai gal mes ne XXI a. prezidentus turėjome, ne cicilikus…

 • vasia

  Sekant nuo istorijos gilumu, man tik viena sako religija: „kryziaus karai ir zudimai“ , Kuperniko sudeginimas, raganu medziokle, draudimas abortu, prezervatyvu netoliravimas, prabangus auksuoti rumai su simtais prabangiu menu vertybiu, totalus atsidavimas,pamokslavimas, pedofilija, mokesciu nemokejimas…
  P.S. nieko is tikinciu izeist nenorejau…

  • Arūnas

   Kažkas yra pasakęs: „Religijos buvo sukurtos tam, kad būtų galima vieniems žmonėms žudyti kitus ir likti nenubaustiems“ (čia ne citata, o mintis).
   Žmonijos istorija, deja nepaneigia šio teiginio, o tik patvirtina…

  • Na, Vasia, Koperniko niekas nedegino. Jis gi pats kanauninkas buvo :) Čia gal su Giordano Bruno sumaišei. Kryžiaus karai būtų vykę ir be kryžiaus, raganas valstiečiai degino ir be klebonų pritarimo, kitaip tariant, religijai karti visų žmonių ydų neverta. Lygiai, kaip ir religijos apologetams klijuotis ordinų ant krūtinės už žmonijos pažangą.

   • vasia

    Tame ir beda karai ir vyko prisidengiant kryziais ir religija, skant, kad motyvas butu… ka ten sudegino, aisku, pokstas. Visa laika religija buvo naudojama savo , siauros grupes zmoniu, tikslams pasiekti. Tai ir dabar baznycios tarnai nepatenkinti, kad ju itaka zmonems per maza. Visa laika jie buvo stabdziai progreso. Eretiku deginimas. Tu raganu deginimas vyko baznycios skatinimu, nes nesiderino su baz dokrina, idejomis, bei paslaugomis. Paaiskink, is kur toje baznycioje turto , vertybiu uz milijonus ? Is kur pas amzinatilsi kuniga Mikutaviciu turto buvo uz 1 mln euru ? Tipo uzdirbo ?

    • romas

     Totoriai prisidengę kryžiais ilgai duoklę iš Rusijos ėmė :)

    • Valentinas

     vasia,
     Sakydamas,kad bažnyčia visada buvo progreso stabdis, parodai, kad esi visiškas vasia. Vsio cherovo Vasia. Davai po novomu:) Pradėk nuo 5klasės vadovėlių.

     • vasia

      Valentinai, o gal abu susirenkam viesoje bibliotekoje su 5 klases vadoveliais ir tu man parodysi, kur ir kada baznycia skatino progresa ? Vien tik draude (tame tarpe ir koncertus prie archikatedros), naikino ir stabde! Biblijos tik kartu neskaitysim!

      Valentinas, vsio horoso, tik kiaules gripas , pasauline krize… truksta 3 pasaulinio.

     • Valentinas

      Vasia, skaityk ir švieskis vienas. Ypač apie viduramžius, vėlyvuosius viduramžius. Sužinok kas tuo metu buvo raštingi, kas gilinosi į antikos žinias, jas sisemino ir vystė. Tap pat sužinok kas mokė ir lavino žmones. Daug darbo, suprantu, bet jei būsi stropus, pamatysi, kad pasaulis yra gerokai įdomesnis nei galvoji.
      Kiaulių gripo nebijok. Čiaudydamas užsidenk nosį. 3 pasaulinio irgi nebijok, nesulauksi.
      p.s. sužinok kas parašė ir išleido pirmąją lietuvišką knygą ir kokia tai buvo knyga. Juk nesiginčysi, kad knygos tai progresas? :)

     • GIGA

      Atleiskit,kad įsikišau Valentinai,žiūriu subjurus dvasinė būsena nepraeina.Kaip visada be argumentų nori oponentui įbrukti savo mintį,o šiam pasiūlius atlikti eksperimentą-arba į krūmus (bet čia jau tiek to),arba oponento niekinimas(o čia tai jau žema).Juolab Vasia teisus,gal pasiskaitykit kiek bažnyčia progreso skleidėjų nusiuntė ant laužo,o kiek progresyvių idėjų dešimtmečiams,jei ne šimtmečiams buvo pristabdyta.
      Objektyvumo gerb.valentinai,objektyvumo

     • Valentinas

      Giga,
      Na kodėl pažeidinėjate mūsų koaliciją? Aš gi nesikišu kiekvieną kartą kai parašote nesąmonę?
      Šiuo konkrečiu atveju, matosi, kad jauuolis Vasia apimtas jaunatviško maksimalizmo, kurį nukreipęs tame tarpe ir prieš religiją ir visas jos apraiškas. Diskutuoti su tokiu žmogumi yra beviltiška, kad ir kiek faktų jam bepateiktum. (tarp kitko pastebėjau, kad ir jūs atsisakote priimti jums prieštaraujančius faktus, o vietoje to kaltinate oponentą logikos trūkumu, tas ypač išryškėjo diskusijose apie ivanus prie vamzdžio). Todėl ir raginu jaunuolį pačiam šviestis ir atverti sau platesnį pasaulio suvokimą. Tokiam Arūnui jau per vėlu, o Vasia aš tikiu, nes jaunuolis imlus :)

     • GIGA

      Valentinai,Jums reiktų pradėt skirti nesąmonės parašymą ir žmogaus užgauliojimą.O Jūs gal vertinimo komisijos narys?

    • bang

     Be to, nereikia sutapatinti Divo su konkrečia religija, bažnyčia ar jos „pareigūnais“.

     • vasia

      Bang,

      Dievas- tas kuris leidzia mirti ka tik gimusiems vaikams ? Dievas – tai tas kuris ramiai ziuri i badaujancius vaikus.?
      Dievas – tas kuris ziuri, kaip nedoreliai zudo kitus ?
      Dievas- tas kuris savo tarnams leidzia pardavineti indulgencijas uz blogus darbus, tame tarpe ir zmogzudystes.

      Dievas- o jai jis yra, ka jis gali ? Sustabdyti karus, mara, bada, mela ….????

      Gali tik tarnai uzjausti ir pamokyti…

     • Arūnas

      Gerbiamas bang, šią mintį :“nereikia sutapatinti Dievo su konkrečia religija“ aš pilnai palaikau ir jai pritariu. Tačiau, jei Dagio patarėja cituoja „pirmą pastraipą iš Lietuvos vyskupų laiško (šaltinis – Musė) galime įtarti, kad ji kalba iš „katalikiškos varpinės“.
      Aišku galima pradėti užsiiminėti demagogijomis bei teigti, kad patarėja nemini „kokį Dievą turėjo omenyje“, bet tai jau disputas, kuris niekur neveda.
      Jei jau neturi omenyje „konkretaus Dievo“, tai pasistenk savo pasisakymuose jo vardo ir neminėti.

     • Musė

      Taip, gerb. Arūnai, man irgi yra labai keista ir netikėta, kad R. Dagio patarėja turėjo galvoje katalikų Dievą, o ne Alachą ar Budą.

     • bang

      Arūnai, koks skirtumas, kokios konfesijos kunigų laiško ištrauką pacitavo patarėja, jei žodžiai yra gražūs, teisingi ir jų negali pasisavinti konkreti religija. Kuris konkretus teiginys taip nustebino Artūrą, kad šis prisiminė amžių glūdumas, bezdžionių dauginimosi ypatumus ir LRK pažeidimus ? „Visatos kūrėjas pašaukė žmogų būti bendraautoriumi, puoselėti jo sukurtą pasaulį“, „Dievas šią užduotį patikėjo šeimai“ ? Aišku taip galime užsiiminėti demagogijomis bei teigti, kad Artūras nemini su kuo sieja savo PSsus, bet toks disputas, niekur nenuves.

    • WU

     Buda yra pranašas, o ne dievas visų pirmą. Buvo toks jaunuolis vardu Sidharta Gautama..

     • bang

      Krikščionių Dievo vienas asmuo taip pat kažkada buvo jaunuoliu Jezumi. Be to kai kas ir T.Edney laiko dievu – neuždrausi :)

   • WU

    Koperniko niekas nedegino, todėl, kad kai jau buvo jam malkos nešamos, jis suprato, kad gal geriau prieš bažnyčia atsisakyti savo įsitikinimų. Pragmatizmas nugalėjo..

 • Linas

  palaikau xerks-ą:didžiausia Lietuvos problema yra per didelis čia gyvenančių žmogbeždžionių skaičius.Ir kas blogiausia,jis kasmet linkęs didėti.Daug mąsčiau,kodėl tas vyksta.Kodėl mes taip sparčiai artėjame pagal šį rodiklį prie Benino ir, atvirkščiai,tolstame nuo Australijos?Manau,kad tai daug didesnė problema,negu įsibėgėjantis kiaulių gripas.Tik dėl vieno nesutinku su xerks-u:žmogbeždžionėmis ne tik gimstama,bet ir tampama.Nenorėčiau rodyti pirštais,bet patys matome,kaip didėja jų skaičius įv.valdžios struktūrose.Mažinti jų skaičių bandoma įvairiais būdais:išleidžiant nemokamų atostogų,pereinant prie profesionalios kariuomenės ir bevizio režimo su išsivysčiusiomis šalimis,etc.Pasitaiko sutikti ir nelietuviškos kilmės per įv.konferencijas ir seminarus.Kelia susirūpinimą ryšium su tuo didėjantis mišrių santuokų skaičius,nes tokiu atveju nenormalių tipažų atsiradimo nuošimtis padidėja.P.S.kai kurių mokslo žinovų nuomone,tikėtina,kad žmogus kilo nebūtinai iš beždžionės:yra versijų,kad ir iš kitų gyvūnų ar net augalų rūšių:galvijų,roplių,dagių.

  • Zita

   Tikint visom šitom versijom, man kyla klausimas ar gamta patyrus žmogaus veiklą nesugalvos jo grąžinti prie banano? Jeigu pagal Dievą, tai iš dulkės į dulkę. Jeigu pagal gamtą – iš beždžionės į beždžionę.

 • mdxacuk

  Čia yra ne kažkokios patarėjos sugalvota, o ištisinė citata iš „Lietuvos vyskupų laiško gyvybės dienos proga“. Tikriausiai vyskupai tokia proga turėtų propaguoti beždžionių teoriją? Atkreipkit dėmesį, kad niekur nepaminėta, kokio čia ministro patarėja. Net netikrindamas galiu duot kepurę prišikt, kad tai ne kieno kito, o Dagio. Jei iš tikrųjų taip, tai turint galvoj visą paskutinių poros mėnesių kontekstą kai kas atrodo tiesiog beviltiškai apgailėtinai.

  • Arūnas

   Gerbiamas mdxacuk, pirmas komentatorius, kuris perskaitys delfi.lt sraipsnį (nuorodą Artūras Račas jums bei visiems kitiems komentatoriams pateikia) „prišiks“ jums į kepurę. Citata iš straipsnio: „Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Elena Urbonienė, kalbėdama Pasaulinei gyvybės dienai paminėti skirtame renginyje, apgailestavo, kad šiuolaikinei moteriai karjera svarbesnė nei vaikų auklėjimas. Anot jos, Dievas tolesnio pasaulio kūrimo funkciją patikėjo šeimai, todėl žlugdyti jos autoritetą – amoralu.“

  • Musė

   Mdxacuk, tai tikrai pirma pastraipa iš Lietuvos vyskupų laiško, beje, labai gero ir įdomaus. Ir visai nefanatiško. Suprantu labai gerai, kodėl taip pasipiktinote.

   Visgi tikiu, kad tai tiesiog A. Račo klaida ir neapsižiūrėjimas, o ne piktybinis svetimų žodžių priskyrimas ministro patarėjai, eilinį nesėkmingą kartą bandant įrodyti ant R. Dagio nekompetenciją. Nes to jau būtų per daug net A. Račui.

   • GIGA

    Kodė nesėkmingai įrodyti R.Dagio kompetenciją?O ką jis kompetetingas?

    • Arūnas

     GIGA, kadandi Račas „užsisėda“ (kai kurių komentatorių nuomone) Dagį bei tas pats Račas „užsistoja“ Paksą, manau jau aišku, kad Dagys priimtas į antipaksistų komandą. Įdomu, kas bus sekantis jų komandoje? Gal „Valstybės žinių“ direktorius J. Lionginas, kuriam už girtuokliavimą darbo vietoje darbo metu padidintas atlyginimas 1500 Lt? Manau, jei Račas imtų Lionginą „šukuoti“, kaip mat Valentinas su Muse pultų ginti vargšelį…

     • GIGA

      Bet jis vienu metu,tarp berods šešių preitų partijų ir paksininku buvo:)

     • Arūnas

      GIGA, pats sakai: „tarp berods šešių preitų partijų…“. Nuomonės ir pozicijos neturėjimas – labai geras, tiesiog nepamainomas „tikro valdininko“ bruožas.
      Tikrai tinkamas visom valdžiom: universalus = prisitaikantis = nepamainomas, nepakeičiamas, amžinas ir t.t…

     • Valentinas

      Arūnai,
      Duodu į tavo rankas bombą. Dalios Grybauskaitės rinkiminiame tinklalapyje yra rėmėjų sąrašas. Tarp fizinių asmenų yra Rymanto Juozaičio pavardė. R. Juozaitis, kiek pamenu yra Leo.lt buvęs vadovas. Arūnai, užduotis tau turėtų būti prie širdies. Išknisk kas čia per velniava. Ar čia energetikų klanas remia D.G.? Gal R. Juozaitis pabėgo iš energetikų klano? Pirmyn.
      p.s. Matai, sugebu būti objektyvus ir nešališkas :)

     • Arūnas

      Valentinai, abejoju, kad tu „sugebi būti objektyvus ir nešališkas“. Tačiau ačiū už įdomią informaciją. Manau, kad „knisti“ man jau nebėra ko, nes tu Valentinai su „knisimo darbu“ susitvarkei puikiai.
      P.S. Dar kokie penki-šeši tavo tokie „atknisimai“ ir aš imsiu tikėti tavo nuoširdumu, jog tu nenori balsuoti už DG.

     • Valentinas

      Arūnai,
      Aš nesakau, kad nenoriu balsuoti. Visada deklaravau, kad noriu aiškumo, kad žinočiau už ką balsuoju.

 • Siūlau naują tradiciją: balandžio 30-tą (gegužės 1-osios išvakarėse) paspjaudyti į Dievo, Bažnyčios, šeimos pusę ir sudeginti R.Dagio iškamšą prie Krikščionių demokratų partijos būstinių visoje valstybėje…
  Tą patį galima bus pakartoti ir liepos 6-ąją – padaužyti galvą į Valdovų rūmus, juk jie ne tokie, ne taip, ne už tiek…
  P.S. siūlau labai nesisieloti, broliai ir sesės, grįš Kirkilas su Blinkevičiūte ir tekės gyvenimas įprasta, jums priimtina vaga…

  • Musė

   Frediiii! Sveikas sugrįžęs. Labai tikiuosi, kad ilgam!

   • Aras

    Čia kitas Fredis*, fredžių* internete – nesuskaičiuojama galybė. Fredžiai* – tai tie kur iš dievo, ne iš bedžionės.

 • Zita

  Tas pats Fredis :)

 • bang

  Iš autoriaus komentarų reikia suprasti, kad tas, kas kalba apie Dievą, yra praėjusių amžių tamsuolis. Apie Konstitucijos interpretavimą net nepradėsiu, nes jei žmogus pasako, kad 2×2=5, tai jo tolesni pasvarstymai apie trigonometrijos teoremas manęs nebedomina.
  Taigi, 21 amžiaus šviesuoliai yra tie, kurie netiki. Aš irgi toks buvau. Dar 20 amžiuje. Paauglystėje. Kai buvau visiškai įsitikinęs, kad Dievo nėra ir nesuvokiau, kodėl tikintys to nesupranta. Dabar nebeįsitikinęs. Kiek teko pabendrauti dažniausiai tiems „šviesuoliams“ užtenka proto jėgų nesamą Dievą įsivaizduoti kaip senelį su barzda ar (labiau išsilavinusiems) kaip asmenį išrinktą balsavimu Konstantino organizuotame susibėgime 325 metais. Tie „šviesuoliai“ nėra tokie užtikrinti kalbant apie visatos erdvės ir laiko pradžią ir pabaigą, gyvybės atskyrimo nuo cheminės reakcijos momentą.

  • Arūnas

   Gerbiamas bang, jei Dievą įsivaizduoti kaip „Gyvybinę energiją“ (aš bent taip jį suvokiu) – tuomet jis yra visur. Tame tarpe ir tamstoje bei manyje. Klausimas – prie ko čia religija? Ką bendro turi įvairios konfesijos su realiuoju Dievu? Pasakykite, gerbiamasai, kuri iš dabar egzistuojančių religijų pareikš, kad tai būtent „jų Dievas“ sukūrė virusą H1N1 (jei atmesime prielaidą, jog šis kiaulių-žmogaus-paukščių gripo virusų mutantas „pabėgo“ iš „saugios“ biologinio ginklo kūrimo laboratorijos). Manau, kad nė viena religija „savo Dievui“ šios „garbės“ nepriskirs. Tuomet, gerbiamasai, kokią teisę tie Dievai (krikščioniškieji, musulmoniškieji, budistiškieji ir t.t…) turi teisę „savintis“ žmogaus ir viso aplink mus supančio pasaulio sutvėrimą?
   P.S. Tad, gerbiamieji, gal ir aiškinkime su žmogaus būtimi susijusias tiesas XXI a mokslo atradimų šviesoje, o ne iš katalikiškos, musulmoniškos ar dar bala žino kokios varpinės. Prisijungiu prie sofalovos ir pilnai pritariu jos minčiai: „Tikėjimas tegul lieka intymia dvasios sritim, bet aiškinti savo dogmom šiandieninio pasaulio realybę yra nusikaltimas sveikai psichikai.“
   P.P.S. Manau A. Račas dar per mažai pacitavo gerbiamos patarėjos minčių. Štai, mano manymu, perlų-perlas: „Šeimai palankūs įstatymai(???), vaikui skiriama parama(gal pašalpa?), lengvatiniai kreditai būstui (tikrai labai džiaugiasi visi, kas paėmę kreditus, o ypač daugiavaikės šeimos), kompensacijos (?) šeimom už papildomą vaikų ugdymą dailės, muzikos, sporto mokyklose ir būreliuose (apie ką ji čia?) dešimteriopai atsipirktų jau po dešimtmečio“, – įsitikinusi R. Dagio patarėja.
   Jei pas Dagį tokie patarėjai(-jos), tai manau, kad dar ne vieną ministro mintį aptarinėsime šiame bloge…

   • bang

    Būtent. Prie ko čia religija ? Artūras kalbėdamas apie XXI amžių, bezdžiones ir LRK 43 str. turbūt turėjo galvoje tik „gyvybinę energiją“, o ne religiją.

    • Arūnas

     Gerbiamas bang, na neapsimeskite naivuoliu. Dar kartą perskaitykite temos pavadinimą, Kai perskaitysite – suprasite, kad Artūras kalba ne apie XXI amžių, ne apie LRK 43 str. ir net ne apie Dievą. Jis kalba apie ministro patarėjos poziciją, apie kalbą, kurią ji pasakė. Kai kurie šio blogo komentatoriai (turiu omeny ne tik save) suprato, kad A. Račui užkliuvo MINISTRO PATARĖJOS NUOMONĖ, IŠSAKYTA VIEŠAI, o ne pati religija su visomis savo išraiškomis (bent jau aš nelabai įsivaizduoju A. Račą besipiktinantį bažnyčių gausa, arba neproporcingumu tarp maldos namų, priklausančių skirtingoms konfesijoms).

     • bang

      Paprastai apie straipsnį geriau spręsti iš straipsnio turinio, o ne iš „geltonojo stiliaus“ turinčių savo tikslą pavadinimų, tokių kaip, „Dagys atšaukia karius iš Irako“ ir pan.
      O turinyje matau labai gražią citatą ir Artūro PSų krūvą būtent apie XXI amžių, apie LRK 43 str. ir bezdžiones. Neužtenka būti net naiviu, kad copypeistinti jo pasisakymą ir tvirtinti, kad jis to nerašė :)
      Labai naivu tikėti, kad tokį autoriaus nustebimą sukėlė ne pati citata, o jos „priklausymas“ konkrečiai konfesijai – išeitų, kad jei tą citatą anskčiau būtų pasakęs koks imamas, tai Artūrui tai nebūtų užkliuvę ir šis neminėtų nei amžiaus, nei bezdžionių, nei LRK straipsnių.

     • Mielas bang, bandau paaiškinti ir tamstai ir visiems kitiems: neturiu nieko prieš tuos, kurie tiki, kad žmogų sukūrė dievas ir kad moteris buvo padaryta iš vyro šonkaulio (berods). Gerbiu net ir tuos, kurie tiki, kad kažkas gimė iš nekalto prasidėjimo ir tuos, kurie tiki į pomirtinį gyvenimą. Toleruoju ir tuos, kuriems susilaikymas dorybė, o nuodėmių išpažinimas palengvina gyvenimą.

      Tačiau – kai jie tai daro namuose, bažnyčiose ar tarp draugų.

      Man nėra skirtumo tarp konfesijų: lygiai taip pat gerbiu ir katalikus, ir protestantus, ir stačiatikius, ir budistus ir islamo išpažinėjus ir septintos dienos adeventistus. Tol, kol jie nesikiša į mano gyvenimą, nesikėsina į mano šeimą, mano pinigus ir mano gyvenimo būdą.

      Citata buvo apie tai, ką kalba valstybės pareigūnė. Asmuo, kuriai visos religijos turi būti lygios, kaip ir reikalauja mūsų Konstitucija. Tegul ji su savo vaikais ar vyru kalba apie visatos kūrėjus ir dievo užduotis.

     • romas

      Artūrai, svarbu kokia proga tai buvo kalbama. Gyvybės diena pradėta švęsti Kardinolų Konsistorijos iniciatyva. Galėjo valdžios atstovai ignoruoti renginius, bet jei nuėjo, tai ir šnekėjo kaip ten ir pridera. Tikiuosi, kad tos ponios asmeninės pažiūros sutapo su pasisakymo turiniu:) Man pvz. irgi daug kas nepatinka. Negerai, kai yra švaistomos mokesčių mokėtojų lėšos kad ir sporto departamentui. Žmonės sportuoja už asmenines lėšas, o pvz. Aleknos sugebėjimai sviesti tam tikros formos daiktą, man atrodo visai nesvarbūs. Aš asmeniškai nemėgstu krepšinio ir lėšos arenoms man yra lėšos vėjais. Bet gal tai tik man, gal dar kai kam. Kadangi krepšinis yra lietuvių religija, savo marškinių dėl man atrodančio beprasmio kamuolio mėtymo į skylutę neplėšau. Nesu prieš, kad prezidentas už gerą įmetimą apdovanotų metikus vieno iš viduramžių galvažudžių ordinais, o ir patys ordinai man atrodo kvailu atavizmu, nevertu lėšų švaistymo:) Religija irgi patenka į tam tikros žmonių grupės interesų sferą. Tegul jie tą daro nejausdami jokio dvasinio diskomforto. Reikia daugiau tolerancijos. Tai buvo tik kalba. Jūs Artūrai irgi viešai reiškiate nuomonę apie GMO, bet juk negalite atsakingai teigti, kad tai yra kažkas blogo. Požiūris į mokslą irgi turėtų atitikti laikmetį, juk XXI amžius už lango:)

     • Vasia

      Romai, i sporto rumus buna ir klounai atvaziuoja, prie ko cia krepsinis ? Skant kulturintis yra kur nueiti…

     • wice

      Ka darom su seimo nariais kurie priesaika baige zodziais: tepadeda man Dievas?

     • Musė

      Arūnai, aš ir sakau – jau verčiau ministro patarėja būtų viešai pareiškusi, kad yra lesbietė, nei pasakiusi, jog žmogus yra Dievo kūrinys. Baisu. Ir kaip ji taip galėjo.

     • Arūnas

      Muse, labiausiai man patiko tavo pastebėjimas apie „baltapūkes lietuvaites“. Kai pagalvoju, kur tie pūkai randasi, tai net lengvas jauduliukas per kūną perbėga.
      P.S. Gal, Muse, tu norėjai parašyti „baltaplaukės lietuvaitės“, o aš tik be reikalo prie gramatinių klaidų kabinėjuosi?…

 • Raselė

  Pirmas dalykas. O kodėl valdininkė kartoja vyskupų nuomonę? Nebent ji visiškai sutampa su valstybės pozicija… O tai jau yra keista.
  Antras dalykas. Jūs čia dėl gėjų perlenkiat. Manau, būtų skandalas kaip reikiant. Nes Lietuva yra apsimetėlių katalikų kraštas…
  Čia mano asmeninė nuomonė.

 • Dzina

  oooo Fredis*! Nyku ko tais be Taves cia buvo :)

 • Linas

  bang.supratau,nėra jau ten (po mirties)labai blogai,o daugumai tautiečių bus net ir žymiai geriau,bent jau tamsuoliams nebereiks stovėti eilėse prie lenkiškų pampersų. Todėl nesisielokim per daug dabartės,po viskam mūsų laukia šviesesnės perspektyvos.Tarpe barzdotų ir bebarzdžių senelių bus apsčiai laiko mąstyti apie visatos begalybes,visa ko pradžią ir pabaigą,dūšios atsiskyrimo nuo kūno pliusus ir minusus.

  • bang

   Būdingas „šviesuolio“ atsikirtimas – paplepėjimas (pajuokavimas) apie nieką ir nieko apie esmę. Aš nesu tikintis (į senelį su barzda ar žmonių gaminimą iš molio bei šonkaulių), bet nesu ir ateistas, „argumentuojantis“ savo neigimą mokyklino lygio įrodymais apie iškastus kaulus :)

 • Valentinas

  Lažinuosi, kad Fredis* neišsilaikys nei dviejų mėnesių.

  • Musė

   Aš nesilažinčiau nė dėl dviejų savaičių :)

   • R.Medinis

    2 mėnesiai tikrai per daug, bet dėl 2 saviačių surizikuočiau (lažintis)….

 • Linas

  čia bus nebūdingas man atsikirtimas.Aš irgi esmi nei šviesuolis nei tamsuolis,nei tikintis nei – ne,nei kairys nei dešinys,nei blondinas nei šatenas ir nebežinau,noriu valgyti,ar ne,nes tik ką grįžau iš kiemo,kur kasinėjau žemę beieškodamas kaulų,bet nieko neradau,išskyrus esmę.Dabar galvoju,ką su ja daryti.Padėkit kuom galit.

  • bang

   Taigi, kad būdingas – toks pat kaip ir pirmas :)

 • Matėm viduramžiais, kas buvo, kai krikščionys sėkmingai kišosi į politiką. Nusikaltimai didesni nei nacių. Tikėjimas tegul lieka intymia dvasios sritim, bet aiškinti savo dogmom šiandieninio pasaulio realybę yra nusikaltimas sveikai psichikai.

 • Tadas

  Ar cia ne panasiai kaip Bushas Jr, kuris, kiek pamenu, pasitardavo su Dievu pries kokia sali puldamas? Tuoj ir mums beliks i istatymus rasyt tai, ka kam nors sako Dievas… – KT gali ir supykt:)

 • Seimo ir vyriausybės narių priesaika patvirtinta Konstitucijos visuotiniu plebiscitu, ten yra žodžiai: „… te padeda man Dievas“.
  Tik Č.Juršėnas šių žodžių neištaria… kiek daug jaunųjų juršėniukų, pirmyn į kovą, draugai bičiuliai…

  • Tik nereikia čia ateizmo susiet su sovietžmogiais. Pats nesu nei ateistas, nei tikintysis, tiesiog pseudo-eorijos tegul nekiša snapo į viešumą. Ta priesaika „ir tepadeda man Dievas“ man tas pats lyg priesaika „ir tepadeda man mano hosroskopo ženklas“.

   • GIGA

    Nu ne visai taip.A.a. ateistas V.Kernagis pasakė – „visgi nors truputį,Dievo turi būti“.Manau visgi nors truputį,bet horoskopo ženklų turi būti,skambėtų idiotiškai:)

   • bang

    Ateizmas – taip pat religija, nes kol neatsakyta į absoliučiai visus klausimus, grįstas tikėjimu, kad Dievo nėra :)
    „Ta priesaika …“ – čia sąvokos klausimas. Vieni į Dievo sąvoką patalpina dėdulę su barzdą, kiti – likimą, hipotetinį angelą sargą, karmą ar kažką kitą, ką jaučia, bet nesupranta.

    • romas

     Bang, ateistai mano, kad yra tik tai, kas materialu ir pažinu. Sakykim yra tokia savoka „techninis progresas“. Kas tai yra ? Tai yra žodžių junginys neturintis jokio materialaus pagrindo. Kiekvieno galvoje gimsta skirtingas įsivaizdavimas vartojant tą junginį. Materialiai jo nėra, bet mes juo tikim. Todėl mokomės, tobulinam save praktiškai, nes esam įsitikinę, kad tas duos rezultatų. Manau panašiai yra ir su Dievu. Religija yra tam tikrų draudimų/skatinimų sistema. Elgiantis tuose rėmuose, yra tikima, kad visuomenės gyvenimas bus teisingesnis ir užtikrins maksimalią gerovę visiems. Kaip atpildas už tinkamą elgesį siūlomas amžinas gyvenimas, o kaip bausmė amžinos kančios. Gi ateizmo ideologija siūlo viską reguliuoti teisiškai ir pasitiki masių sąmoningumu bei bausmės už nusikaltimus baime. Religijos trūkumas yra tas, kad neina patikrinti žadamos pomirtinės patirties. Ateistų trūkumas, kad pasaulį suvokia per daug mechaniškai ir materialiai. Gali būti, kad jų požiūris darosi irgi per konservatyvus. Pati geriausia pozicija yra nebūti niekuo įsitikinus, kol negali patikrinti. Kitaip sakant, nereikėtų užsiimti neigimu, o tik teigti, ką tikrai žinai. Tą taikyčiau mokslui. Visuomenė tegul skendi nuomonėse:) Tą užtikrina Konstitucija.

     • bang

      Ką mano vienas ar kitas asmuo, gali pasakyti tik jis pats. Pats ateistas ?

     • Arūnas

      romai, uždėjau jums pliusiuką, nes sutinku su kiekvienu jūsų žodžiu. Tačiau turiu klausimuką asmeniškai jums. Jūs esate aršus GMO gynėjas. Kaip žinome genetinė informacija gali mutuoti, atsijungt, prisijungti, atsiskirti, prisiskirti ir dar bala žino kas su ja gali nutikti (pvz. virusas H1N1 – kaip žinoma – kiaulių-žmogaus-paukščio virusų „mišrainė“. Štai ir pats klausimėlis: ar tikrai jau ta kolorado vabalo, ar kokio kukurūzinio kenkėjo genetinė informacija negali turėti įtakos žmogaus genetinei informacijai? Ar, jeigu jūs nesate mokslo atstovas – leidžiate sau „skendėti nuomonėse“ ir mus bandote „paskandinti“ toje jūsų nuomonėje?
      P.S. Gal mano klausimas ir ne į temą, bet įdomu kartais stebėti iš šalies žmogų, kuris apie „bendrus dalykus“ turi labai teisingą, vos ne chrestomatinę nuomonę, o kai pereinama prie konkrečių pavyzdžių aptarimo – pastebimas ryškus nuomonės pasikeitimas.

     • GIGA

      ir pamirštama minčių eiga:)
      Romui už komentarą tikrai pliusas

     • Orka

      romai, ir aš padedu jums pliusiuką. :)

     • Valentinas

      Arūnai, juokinga girdėti pagyrimus Romui iš žmogaus, kuris įsisavinęs visas pasaulio konspiracijos teorijas ir skleidžia tamsuoliškas, retrogradines pažiūras. Būtų tas pats kas kaimo kapelos smuikininkas prieitų prie valstybinio simfoninio orkestro pirmojo smuiko ir pasakytų:
      „Neblogai čirpini, dedu tau pliusą“. Arūnai, tiesiog tau nelemta daugelį dalykų suprasti :)
      Giga, gal jums nutrūksta minčių suvokimo eiga? Tai įvyksta tada kai ignoruojate jums pateiktus faktus ir giedate toliau savo įsikaltą teoriją.

     • romas

      Jokiu būdu nesu ateistas, bet nepraktikuoju jokios religijos. Nežinau, ar pasaulį sukūrė, ar ne. Nežinau, ar yra kas nors po kūno mirties, ar ne. Tikiu materijos galimybe veikti ne tik pagal priežasčių pasekmių dėsnius, bet sugebėjimu apsispręsti. Tikiu dešimt dievo įsakymų teigiamu poveikiu visuomenei. Netikiu, kad įstatymais galima patikimai reguliuoti visuomenę. Netikiu, kad pasaulis yra pilnai pažinus ir, kad bus pažintas. Tikiu progresu ir evoliucija. Taip pat tikiu žmogaus rūšies baigtinumu ir pasaulio pabaiga (klausimas kada).

     • bang

      Analogiškai.

     • Arūnas

      Gerbiamas romai, mano klausimėlis , matyt, pasimetė gausybėje kitų žodžių, kurie, nors su klausimu ir susiję, bet nėra pats klausimas. Todėl klausimą pakartosiu (Copy-Paste): Štai ir pats klausimėlis: ar tikrai jau ta kolorado vabalo, ar kokio kukurūzinio kenkėjo genetinė informacija negali turėti įtakos žmogaus genetinei informacijai?
      Bei dar vienas klausimas (Copy-paste): Ar, jeigu jūs nesate mokslo atstovas – leidžiate sau “skendėti nuomonėse” ir mus bandote “paskandinti” toje jūsų nuomonėje?
      Ačiū.

     • Arūnas

      Gerbiamas Valentinai, ačiū, kad plečiate mano tamsuolio akiratį visokiais įmantriais žodžiais bei frazėmis, kaip antai: „retrogradinės pažiūros“.
      Deja, gerbiamas Valentinai, „pagooglines“ radau informaciją apie;
      a) retrogradinį ir anterogradinį laidumą,
      b) storosios žarnos retrogradinį kontrastinį radiologinį tyrimą,
      c) retrogradinį Merkurijų,
      d) retrogradinį šuntavimą iš aortos,
      e) retrogradinį planetų judėjimą,
      f) retrogradinį skaičiavimą….
      P.S. Toks arūniškas (gal valentiniškas?) fenomenas, kaip „retrogradinės pažiūros“ mokslui nežinomas. Gal galite plačiau apie savo naujausią mokslinį atradimą. Ačiū.

     • Valentinas

      Arūnai,
      Išmok naudotis žodynu. Pvz. http://www.lkz.lt

      retrogrãdas, -ė smob. (2) Š, DŽ, TrpŽ progreso priešininkas, atsilikusių pažiūrų žmogus, tamsybininkas, reakcionierius, atžagareivis.

      Vietoje Retrogradas įrašius Arūnas, tiktų idealiai ;)

     • romas

      Arūnai, nuomonę galima visokią turėti. Negerai yra žeminti kitą už jo nuomonę. Pvz. vakar jaučiausi kaip prokuratūros apklausoje ir kantrai atsakinėjau, nors klausti visokiu kaltinančiu tonu ir aš galėčiau. Visą laiką mėginu argumentuoti tai, ką manau, nors tai nėra objektyvi tiesa, tik nuomonė. Jums nereikėjo vakar įrodinėti, kodėl Paksas yra geras jums, nes man nėra svarbūs jūsų motyvai. O jūs mane vakar sudirbinėjote, kad aš esu neteisingai įsitikinęs ir įsitikinimų pagrindas yra netikęs. Šiandien aš nemėginsiu įtikinti jūsų dėl kukurūzų kenkėjo ir kolorado vabalo genetinio poveikio žmogui, nes čia yra per daug apvalus, sunkiai atsakomas klausimas, kuris neturi jokios reikšmės GMO ateičiai. Pasakysiu taip, kaip jums dažnai nepatinka, bet neužskaitykit už išsisukinėjimą. Genų inžinerija nėra nei blogai nei gerai pati savaime. Ja užsiiminėti yra būtina, jei žmonija nori pratęsti savo būtį. Šaka gimusi iš poreikio spręsti anksčiau nesprendžiamas problemas, bet ne iš pikto kėslo žmonėms pakenkti. Lietuvos mokslas privalo tuo užsiimti, jei norim būti pažangia valstybe ir toje šakoje ką nors suprasti. Automobilis yra irgi labai blogas įrenginys, teršiantis gamtą, žalojantis sveikatą ir darantis lemtingas avarijas, bet žmonija be jo nebegali apsieiti:)

     • GIGA

      Dabar Valentinas pamiršo Paksą,bet pradėjo komentaruose lipdyti Gigą,nesvarbu,kad ne į temą ir,kad su juo ne diskutuoju.Vakar,tai buvo ne ta koja išlipęs iš lovos,šiandien,matyt,Vasia sunervavo ar straipsnis „apie vakarietišką tautos sąžinę“:)

     • Gerbiams romai, perskaičiau jūsų atsakymą prieš geras keturias vakandas, bet tik dabar galiu atrašyti. Prisipažinsiu, romai, sunepatoginote mane. Jaučiuosi š*****i dabar ir visas keturias paskutines valandas taip jaučiausi. Atsiprašau, kad jūs dėl manęs pasijutote žeminams bei atsiprašau, kad vakar dėl manęs ir GIGOS jautėtės „kaip prokuratūros apklausoje“. Atsiprašau ir už save, ir už GIGĄ. Ateityje pasistengsiu jūsų nežeminti, o savo nuomonę pateikinėti kiek galima korektiškiau. Net jei pajausiu, kad GIGA, ar kas kitas per daug „įsikarščiavo“ – pabandysiu jam patarti „nusiraminti“.
      Su GMO ir automobilio palyginimu nesutikčiau, net turėčiau „savo“ (savaime suprantama daug tikamesnį palyginimą, nes juk tai MANO SUGALVOTAS (čia aš iš savęs šaipausi, jei supratote)) bet šiandien nenusiteikęs diskutuoti. Kaip jūs teisingai esate išsireiškęs – kiekvienas žmogus turi teisę turėti savo nuomonę.
      Ačiū jums, kad atsakėte į mano klausimą.

     • GIGA

      Romai,klausimas tikrai neprovokuojantis.Aš tik iš nuogirdų susipažinęs su GMO situaciją.Tačiau aš natūraliai nesuprantu kam man ,kaip vartotojui valgyti braškę,kuri gauta ką nors sukryžminus su uodo trūklio lerva,jei galiu valgyt užaugusią pas bobutę kaime patręšta lietuviško arklio mėšlu?Suprantu,kad ji atrodys gražiau,ilgiau neges,kas aktualu prekybos centrams,bet kas nuo to geriau vartotojui?Kalbu konkrečiai apie bet kokį maisto produktą-kam man to reikia?Atleiskit,jei pasirodžiau visiškas diletantas,bet tikrai įdomu

     • romas

      GIGA, kai diskutavome apie GMO, aš komentavau, kad informaciją apie produkto savybes būtina rašyti, kad vartotojas būtų laisvas apsispręsti. GMO kartais gali sukelti pavojingų gyvybei alerginių reakcijų. Žmogus gali galvoti, kad tai leistinas vartoti produktas, bet jei jis modifikuotas augalo sukeliančio alergiją genais, tai gali būti pavojinga. Jums GIGA tik atrodo, kad GMO nėra paplitę. Faktiškai, jei valgot fermentinį sūrį, tai beveik šimtu proc. valgot sūrį susifermantavusį GMO pagalba. Bet dėl to nereikėtų pergyventi, nes nėra skirtumo kaip gautas vienas ir tas pats fermentas. Čia ir vartotojo apgavystės nebus, nes jei žmogui tas fermentas yra žalingas, jis turi nepirkti fermentinio sūrio.

     • GIGA, gal romas nesupyks, jei aš pasakysiu oficialiai skelbiamą nuomonę kam GMO reikalingi. Taigi, GIGA, GMO reikalingi ne tam, kad pamaitinti tave, ar kokį kitą „apsiryjėlį“, kuris negali išsirinkti, ką jam valgyti, nuėjęs į parduotuvę. Gerbiamas GIGA, GMO kuriami tam, kad pamaitinti badaujančius (bei iš bado mirštančius – o tai visai nejuokinga) pvz. Afrikos vaikučius.
      Tačiau, gerbiamieji, oficialioji versija, kam reikalingas GMO – yra visiškas blefas, nes iš visų valstybių, esančių Afrikos žemyne, tik PAR sutinka įsileisti GMO produktus. Visos kitos valstybės pareiškė: GERIAU DVĖSIME BADU, BET GMO NEVALGYSIME…
      Taip, kad visokie ten „monsantai“ mus kvailina…
      GIGA, pats paklausei ir pats atsakei į savo klausimą. Jei nori – galiu patikslinti: GMO braškė yra daug pranašesne už tavo bobutės darže išaugintą braškę tuo, kad GMO braškė ir 6 mėnesius pragulėjusi sandėliuose atrodys tokia pati šviežia ir skani. GIGA, jei tau įdomu, kaip atrodys tavo bobutės užauginta braškė ir išlaikyta 6 mėnesius pvz. stalčiuje – šią vasarą turi gerą progą atlikti šį eksperimentą. Apie Kalėdas lauksime rezultatų (nors, manu tiek tau, tiek man rezultatai jau ir taip aiškūs).
      P.S. romai. nepriimkite nieko asmeniškai. Čia aš tik su GIGA šnekučiavausi. Visiems labos nakties.

  • Tadas

   Fredi, taigi musu K itvirtinta tikejimo laisve. Taigi „tepadeda MAN Dievas…“ – viskas tvarkoj, kol gali rinktis laisvai, sakyt ta sakini ar ne. O ministro patareja, kaip suprantu, nori „uzmest“ (jos) Dievo uzduoti mums visiems, nepaisant to, kad esam laisvi rinktis tikejima ir paziuras.

   • bang

    Tai čia jau tau taip užmetė, kad net pasirinkti nebegli ? :) Ar ne per daug įtaigus ?

    • Tadas

     Paskaitykit mano komentara is naujo. Praleidot bent viena veiksmazodi.

 • Linas

  taip, paplito mūsuose visokie juršėniukai,kirkiliukai,vėsiukai-pavėsiukai ir panašiukai.Sunku jiems ištart šiuos žodžius.Aš,kaip doras katalikas,štai pasninkavau prieš velykas ir ruošiausi kovai,dabar tik laukiu signalo.Visuotinis plebiscitas nustatė tvarką,taip kad laukti nereiks baisiai ilgai,tik iki II turo pabaigos.Tikėjimas turi išlikt intymia sritim ir nebūti traukiamas į nusikalimų psichikai sąrašus.

 • Linas

  P.S.atsiprašau,ne į nusikalimų,bet į nusikaltimų sąrašus,nors ir pirmas variantas neblogai.

 • dundukas

  XVa. gal ir buvo dievas, bet dabar mokslas pazenge todel jis isnyko. Kodel? Todel kad dabar XXIa. o nuo sio amziaus visi mes kile esame is bezdziones. Netikit- nueikit i muzieju kuris yra to irodymas, ten pamatysit kaulus.
  As manau jog politiku negali buti tas kuris moksliskai neirodyta dieva mini ir juo tiki, nes tai parodo jog zmogus yra psichiskai nesveikas. Butu mano valia tai juos sodinciau i cype ir ten uzleisciau TV kurioje rodytu nepaneigiamus mokslininku irodymus apie tai jog dievo nera, negana to – ant sienos kabetu DNR plakatas i kuri ziurint net ir dundukas supras- dievo gi nera.
  Visi kurie tikejo ar tiki i dieva yra neispruse sio XXIamziaus gyventojai! Mane nervina toks neisprusimas!

  • bang

   Tik netyčia minusą uždėjau :) DNR spalvotų rutuliukų plakatas tikrai visus dundukus turėtų įtikinti, kad Divo nėra.

 • Rinkimus visuotiniu plebiscitu laimėjo tie, kurie sakė: „Te padeda man Dievas“. Ten kažkokia moteriškė, kurią cituoja Račas, yra nuosekli, gal kiek paerzina publiką, kuriems šie žodžiai pjauna klausą.
  Aš jūsų vietoje giliai pakvėpuočiau ir apsraminčiau, aš jus suprantu – reikia budėti sargyboje, kad katalikai su protestantais ir kitų konfesijų tikinčiansiais per daug neįsismarkautų ir neliptų visur ir visaip jums ant sprando, bet šiuo atveju manau, kad paranojiškai reaguoti į kiekvieną šeimos paminėjimą kontekste su Dievu yra šiek tiek juokinga, perlenkiate lazdą, bičiuliai…

  • vasia

   Fredi, geriau sakyk, cia tas pat kaip „Garbes zodis“ ar „pazadu“ ar naujasis „skant“

  • Aras

   Apie kurį dievą kalbi, Fredi? Dievų yra nesuskaičiuojama galybė, vien tik žmonija jų yra priskaičiavusi keliasdešimt tūkstančių ir tas kiekis nesulaikomai didėja.

 • bang

  Truputį net keista, kaip Artūro įtikėjimas natūralios atrankos teorija derinasi su jo verdančiu krauju matant skriaudžiamus neįgaliuosius.

 • Arai, kaime yra vietovių, kur palipus ant kalniuko geru oru matyti apie 20 bažnyčių bažnytėlių bokštų, didmiestyje jų galima suskaičiuoti dar daugiau, nesu realigijos specialistas, bet kiekvienas gali surasti sau kažką artimo…

 • Valentinas

  Siūlau būti protingiems, bei nebūti juokingiems ir nediskutuoti ar yra dievas ar ne? Juk tai kiekvieno asmeninis reikalas. Vieni tiki, kad yra, kiti tiki, kad nėra, kiti nežino ar yra, ketvirtiems DZIN. Dievo buvimas yra neįrodomas nei diskusijose, nei apskritai jokiais racionaliais argumentais. Tai reikia jausti arba nejausti.

  • J. naivus

   Pritariu. Bet – negi mes norim, kad po kokių 50 metų, anot Fredžio nuo kalniuko matytumėm ne 20 bažnyčių, o gal tiek pat mečėčių???

   Berods, Amsterdame šiandien veikiančių bažnyčių (krikščioniškų) mažiau negu mečėčių.

   • Valentinas

    Naviam,
    Bet tema juk ne apie mečetes. Tikėjimas yra arba gyvas arba ne ir tiek žmogus, tiek tauta jį puoselėja arba ne. Panašu, kad lietuvių tauta nelabai puoselėja tikėjimą ir po 50m bažnyčios gali išlikti tik kaip architektūros paminklai. Tačiau nieko negali apkaltitinti, patys pasirenkame. Iš kitos pusės Fredis teisingai sako, kad jei tauta išrinko politikus, kurie deklaravo savo krikščioniškas vertybes, reiškia jais pasitikėjo, reiškia dabar nereikia stebėtis, kad jų vykdomoje šeimos ir kitose politikose vyrauja krikčioniškas imperatyvas. Jie bent jau yra sąžiningi, tai ką žadėjo – tą ir daro. Kitą kartą (jei šitie prisidirbs) išrinks socdemus, bus kitaip.

    • J. naivus

     Mečetės ar pagodos- tai tik vaizdumui. Esam savižudžių tauta. Paskutinieji Europos pagonys šitaip sudirbę šventuosius miškus.
     Gamta nemėgsta tuštumos.
     Todėl kaip tik čia matau tą atvejį, kai tikslas pateisina priemones. Kol dar ne vėlu.

    • Arūnas

     Valentinai, tavo patarimas nebesiaiškinti ar yra Dievas, ar jo nėra man labai patiko. Tačiau gerbiamasai, apie kokius tu čia socdemus kalbi? Ar tai čia ta dešiniųjų pažiūrų partija, kuri sudarė koaliciją su kita dešiniųjų pažiūrų partija ir gavosi nauja dešiniųjų partija – 2K? Galite man neoponuoti, gerbiamieji, nes įvesiu frazę pvz: „Lietuvoje nėra kairiosios pakraipos partijų“ ar ką nors panašaus bei „pagooglines“ ištrauksiu jums dešimties, o gal ir daugiau politinių apžvalgininkų nuomonių, pagrindžiančių šitą teiginį.
     Jei kalbėti apie tų „taip vadinamųjų kairiųjų“ santykį su bažnyčia – tai dar visai neseniai per TV rodydavo, kaip koks nors AMB’istas (tame tarpe ir pats AMB) sekmadienį eidavo į bažnyčią ir žegnodavosi.

     • Valentinas

      Arūnai,
      Aš niekada ir neneigiau, kad nėra kairiųjų partijų. Bet tai ne dešiniųjų problema. Jei būtų „socialinis užsakymas, tokios partijos atsirastų. Turbūt lietuvio kaimietiškam mentalitetui kairuoliškumas yra svetimas.

 • Regis

  Šiaip jau jeigu sutariam, kad dėl skonio NEsiginčijam tai pakankamai logiška (bent jau logiška) būtų suprast, kad tikėjimas į kažką tai yra kiekvieno žmogaus / žmonių grupės asmeninis reikalas. Pulti žmogų, kad jis tiki į Dievą tai maždaug tas pats kaip gėjui įrodinėti, kad vienintelė vieta gamtos skirta įkišti pimpalą yra vagina. Visi suprantam, kad Dievo egzistencija niekada nebus įrodyta tokiais įrodymais kuriuos pripažįstame mes. Esmė tikėjime. Tiki arba ne. Tas pats kaip man patinka balta jums juoda.

  Apskritai sistemingas bažnyčios, tikinčiųjų puolimas yra ne kas kitas kaip žmogaus, žmonių grupės persekiojimas dėl įsitikinimų. Ne kitaip. Taip, kad palikit vieną kart ramybėje tikinčiuosius kaip jau vieną kart palikot gėjus, juodaodžius ir t.t.

  Beje nežinau kokie keliami reikalavimai LR ministrų patarėjams, bet kažkaip abejoju, kad jais negali būti tikintys žmonės. Konkreti ponia išsakė savo nuomonę ir tiek. Ir ji turi pilnas teises (pagal tą pačią konstituciją) turėti savo nuomonę ir ją išsakyt.

  p.s. jokiu būdu nededu lygybės ženklų tarp mažumų ar daugumų vienokių ar kitokių. Pasisakau už tai, kad kiekvienas turi savas teises. Vienodas ir lygias.

  • bang

   Amen.

 • bang

  „- savo pažiūrų neslėpė ministerijos atstovė.“
  Tada nėra ir kuo stebėtis. Jokių privalomai vykdytinų įpareigojimų. Be to, net ne pareigūnė, o valdininkė. Jei ji būtų užsiminusi, kad augina gėles, kurios nepatinka jums, taip būtų LRK pažeidimas ?

 • Fredis*

  gerbiamieji, jei taip preciziškai sergite valstybės atskyrimo principą nuo realigijos, tai sakykite kodėl valstybė švenčia Velykų ir Kalėdų šventes, Prezidentas V.Adamkus kiekvienais metais rengia maldos pusryčius, o liberalas A.Čaplikas metai iš metų bando Seime prastumti savaitės-dviejų Kalėdinių atostogų įstatymo projektą. Man nesueina galai…

 • to wice

  „tepadeda man dievas“ tai jau posakis, kaip amerikoj „god bless america“ nors ar jie rimtai apie ta dieva ta masto tai neziania.
  p.s. pats esu laisvamanis

 • Slyvanosis

  Pone A.Račai ir jam prijaučiantys darvinistai, genų inžinieriai bei gi neatsakingi vieniši kūdikių klonuotojai. Kaip jūs drįstate burnoti prieš Visatos Kūrėjo viešųjų ryšių atstovę Šv. Eleną U.?
  Dėl tokio jūs elgesio Viešpaties kantrybė trūko ir jis nurodė savo sūnui Jėzui Kristui kadaise į kiaules suvarytus demonus grąžinti žmonėms. Tai dėl jūsų nuodėmingų irneatsakingų minčių Meksikoje bei Kalifornjoje miršta nekalti žmonės!
  Gėdykitės, pulkit ant kelių ir viešai atgailaukit!
  Man net kvapą gniaužia pagalvojus, kokias erezijas skelbete: žmogus kilęs iš bezdžionės!!! Jei taip teigiate, kodėl negyvenate medyje ir negraužiate kankorėžių? Kodėl pasistatėte namą, maukiate alų ir beprasmiškai svaidote sviedinį į metalinį lanką?
  Negalite atsakyti! Todėl vykdykite Dievo patikėtą jums užduotį nepriešgyniaudamas. 20010 m. vasario 16 atvyksim patikrinti.

  • romas

   „Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę“ (LRK)
   Ar gali būti renkamas pagal kilmę iš beždžionės ;-)??? Lietuvos miškuose nemačiau nei vienos :( Ir tapkių po medžiais nesimato.

 • Linas

  Kaip juokinga, kai religijų istorijoje pasitaikiusius įdomius nuotykius (inkvizicija, kryžiaus karai, džihadai) žmonės teisina jog aceit tai buvo tik priedanga. Juk čia ne pateisinimas religijoms o atvirkščiai, sunkinanti aplinkybė.

  Kodėl karų organizatoriai prisidenginėjo religija? Ogi tik todėl, kad karas dėl religijos visiems tuo metu atrodė savaime suprantamas, šaunus dalykas. Ką ir reikėjo įrodyti: religijos skatino karus. Koks skirtumas, ar valdovai nuoširdžiai kariavo iš religinių paskatų ar tik pasitelkė šią idėją liaudžiai už nosies vedžioti. Esmė ta pati.

  Kalbant į temą, Lietuvoje tikrai dar nėra XXI a., p. Račai. XIX arba XX a. pradžia geriausiu atveju. Su visais būdingais požymiais: ksenofobija, didele religinių organizacijų įtaka, homofobija, nacionalizmu, puritoniškumu, priverstiniu moralės (vienos, teisingos) skiepyjimu visiems ir taip toliau. Net ir švietimo lygis Lietuvoje atitinka XX a. pradžią vakarų šalyse.