Šatrijos raganos sugrįžimas. Kodėl dabar?

Šatrijos ragana vėl ant šluotos… Netikėtai, po visų teismų, po visų atplovimų ir valymų.

Net 17 metų kažkur gulėjo vaizdajuostė apie kurią niekas nežinojo ir kurios niekas nematė… Ir staiga atsirado. Stebuklas ir tiek…

Ir kodėl po 17 metų? Kodėl ne po 14 (pavyzdžiui, 2004 metų vasarą) ar po 16? Gal galiojimo laikas jau artėja prie pabaigos?

Vaizdajuostė įdomi. Ir tekstas gana aiškus ir suprantamas.

Ypač , pavyzdžiui, šitos vietos:

1982 metais, kai aš važiavau į Vokietiją, tada buvo žinoma specifinis toksai instruktažas, kaip ten elgtis, kas tenai iš ambasados turi prisistatyti, kaip reikia pranešti, jeigu vyksti į kitą miestą ir t.t., ir t.t. Tai, aš manau, visuotinė norma. Ir ataskaitos, kurios buvo rašomos ir universitetui, ir ministerijai, ir Maskvos ministerijai, ir KGB, matyt, vienas egzempliorius…Jos labai keistos tuo, kad ten reikalinga informacija apie žmones, pavyzdžiui, mokslininkus, su kuriais teko bendradarbiauti, netgi jų partiškumą arba pažiūras Tarybų Sąjungos atžvilgiu. Ir amžių nusakant, kas man visada būdavo problematiška – visa šita aš esu parašiusi.

arba

Reiškia, man reikėjo pasakyti, kaip aš, kokį nors simbolinį žodį, kuriuo aš galėčiau paskambinusi, neminėdama savo pavardės, žodžiu, prisistatyti. Aš tada… Jau tam tariamam, reiškia, kuris mane, su kuriuo reikės palaikyt kontaktą…

Nepaisant to klausimas, „kodėl dabar“ vis tiek išlieka.

Ir ieškant atsakymo į šį klausimą, bent jau man pirmiausia į galvą ateina istorijos apie „Žemaitijos kelius“ ir „Šiaulių plentą“, apie V.Uspaskicho diplomą, apie nežinia iš kur atsiradusius keliolikos metų senumo policijos protokolus…

Man atrodo, kad visos tokios relikvijos Lietuvoje gali būti laikomos vienintelėje vietoje. Kokioje nors didelėje spintoje. Spėju, kad yra nemažai žmonių, kurie apie tas relikvijas žino. 

Ir nusprendžia, kada nupūsti dulkes nuo vienos ar kitos relikvijos.

Kodėl šiandien buvo nuspręsta nupūsti dulkes nuo Šatrijos raganos šluotos?

Pabandykim paspėlioti.

Seimo rinkimai? Įdomu, bet nelabai. Daug įdomiau yra Prezidento rinkimai. Jie gana greitai, o tikro kandidato vis dar nėra.

V.Adamkus ieško ieško, tačiau niekaip neranda.

Ir štai šioje vietoje K.Prunskienė pasidaro svarbi. Gal jau pamiršote, bet būtent ji liko viena prieš V.Adamkų per praėjusius rinkimus.

O kas bus jei vėl liks viena? Pavyzdžiui, prieš kokį V.Ušacką ar V.Blinkevičiūtę? Baisoka? Juk tie rinkėjai tokie neprognozuojami…

Todėl kai kam tikriausiai atrodo, kad daug geriau būtų, jei K.Prunskienė iškristų iš žaidimo. Ji juk savo vaidmenį jau atliko – surinko „blogiečių“ balsus, o po to prisidavė G.Kirkilui.

Kaip tą padaryti? Nelabai sunku – reikia išimti K.Prunskienę iš viešosios erdvės. Atimti iš jos Žemės ūkio ministerija, atimti tos ministerijos pinigus ir galimybę tais pinigais , cituojant vieno teismo sprendimą, „stiprinti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis“.

Palikti ją paprasta Seimo nare, be tarnybinio automobilio, be nuotraukų laikraščiuose ir žurnaluose, be susitikimų su žemdirbiais ir su kabančiu KGB šleifu.

Iki prezidento rinkimų dar daugiau nei pusmetis. Pakankamai daug, kad „gintarinę ledi“ visi primirštų ir dar daugiau tam, kad norintys į ją investuoti vis dažniau pagalvotų, kad tai per daug rizikinga.

Ir panašu, kad pati K.Prunskienė to nesupranta. Kalba apie konservatorių pinkles, dar apie kažką ir nemato perspektyvos.

Įdomiausia, kad Šatrijos skandalas per Seimo rinkimus jai net gali padėti – mūsuose juk mylimi tie, kuriuos skriaudžia.

Bet kaip po rinkimų ateis laikas formuoti prezidento modeliuojamą „tradicinių partijų“ (gal galima būtų išvardyti?) koaliciją, klausimas, ar politikė su KGB šleifu gali tapti ministre, spėju bus labai aktualus.

(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Manyčiau, ne tiek Prezidento, kiek Ministro Pirmininko vieta yra pagrindinis taikinys, atitinkamai – kas konkurentas, jei jau siaurinti per tą vietą?; relikvijos šaltinius, norint, gal įmanoma ir atsekti?; priešrinkiminėje Seiman kovoje visos priemonės prieš oponentus geros (manoma mūsuose), o spėlioti kuris čia parodė uolumą varžybose – itin nedėkingas užsiėmimas, visgi, jei šaltinis nebūtų taip susijęs su damos išpažintimi Nepriklausomai Lietuvai, galima būtų pagrįsčiau kaltinti užsienio spintas. Dabar gi ne paslaptis, kad ir mūsiškiai gali būti pakankami tokiems žygiams kiauliukai :-)

 • Anonimas

  Čia turbūt reikia suprasti, kad „valstybininkai“ iš spintos ištraukė vaizdo medžiagą?
  Jūsų versija gali būti teisinga, jei galvoti apie perspektyvą. Juolab, kad p. Prunskienė jau dabar visiems laikraščiams grasina, jog šie nerašytų apie šį skandalą. Taip matyt tikisi pinigais iš ŽŪM užkimšti visiems burnas.
  Laikas parodys.

 • Anonimas

  na ta spinta , manau , yra Lietuvoje. O raktas albino kišenėje.Įdomu , kada , ir ar išvis , bus iš tos spintos ištraukta medžiaga apie fermerį, senį ir kitus „tradicinius“ veikėjus? Juk važiuodami į „kapitalistines“ šalis tokias ataskaitas rašė visi, t.s. ir supersavanoriai.?

 • Anonimas

  Bijau, kad ištraukus medžiagą prieš du metus, klausimas būtų buvęs „kodėl dabar, po 15 metų?“, o prieš 4- „kodėl dabar, po 13 metų?“.

  Bėje, Račai, kiek aš suprantu, teismo sprendimo citavimas dėl „stiprinimo pasitikėjimo valstybe ir jos institucijomis“ šiuo atveju rodo pilną pritarimą tokiam sprendimui. Tu (Jūs?) ką- tiki šiuo gėdingu figos lapeliu, skirtu pridengti valstybės lėšų švaistymą ir netiesioginį žiniasklaidos papirkinėjimą? Gal ir pats tikiesi, kad BNS neliks nuošalėje byrant pelningiems užsakymams „valstybės pasitikėjimui gerinti“?

  Įdomu ir tai, kad pačiam atrodo, jog didžiausia problema čia- tai, kad ištraukta kažkokia 100-tu procentų TEISINGA informacija. Problema yra ne šmeižtas, ne apgavytė, ne klastotė- bet teisybė „būtent dabar“. O tai, kad su KGB bendradarbiavusi moteris pretenduoja į prezidentes- ne problema, problema- kad jai trukdoma.

  Įdomus toks „Pasaulis pagal Račą“.

 • Anonimas

  Kaip ir aisku, kad kazkas neatsitiktinai pasirinko si laika tokios medziagos paviesinimui. Bet tuomet labai idomu, kodel tai nebuvo padaryta 2004 m. vasara pries antraji tura Prezidento rinkimuose – juk buvo tikimybe, kad Prunskiene laimes. Todel tas, kas turejo vaizdajuoste, tikrai butu pasinaudojes jos paviesinimu, jeigu butu norejes uztikrinti Adamkaus pergale. Taciau nepasinaudojo, lauke (lyg zinodamas kas bus ateityje?). Kaip ir persasi isvada, kad sita vaizdajuoste istrauke ne Adamkaus aplinkos zmones, ir ne jam prijauciantys (bent jau 2004 m. jam neprijaute, matyt). Todel netikiu, kad cia konservatoriu darbas. Gal tikrai realiau, jei paciu socdemu, valstybininku? Juk ju elektoratas su valstieciais is dalies sutampa, tai bandydami nugriebti ta plaukiojancia dali, galbut ir istrauke vaizdajuoste? Manau, Seimo rinkimai cia faktorius svarbus, ne tik Prezidento rinkimai.

 • Anonimas

  Neseniai Prunskienei palankiai baigto bylinėjimosi dėl ŽŪM lėšų naudojimo iniciatorius, beje – J.Razma, pradėta VTEK. Tai ir galėjo paskatinti šitokį atoveiksmį. Duočiau gal 51%, kad tai labiau konservatorių stuobriško nesusitaikymo ir varžytuvių, nei toliaregiško „valstybininkų“ išskaičiavimo produktas. Ar filmuko medžiaga bus veiksminga pusę metų? Ar ji ne geriau suveiktų prieš pat Prezidento rinkimų galutines kovas, kai nusiplauti ar primiršti nebebūtų kaip, jei jau taikyta tai progai? Manyčiau, tuomet atidirbtų našiau.

 • Anonimas

  Saunu gerb. Racai. Jau laukiau is taves str. del sito skandaliuko. „kodel dabar ?“ – ir man kilo toks klausimas …ir dar keisciau, kad Mockaus LNK pirma paleido sita reportaza…Mockų lyg ir buvo Prunskienes remejas…gal apsipyko, gal Maskva taip liepe.
  Manau, kad Kremliaus spec. tarnybos tiesiog mete lauk savo sia agente, nes ji jau paseno ir nepakankamai patikima, susidejo su socdemais, URM ministru paskyre pakankamai gera diplomata, kuris Rusijai taip pat nepatiko su savo pareiskimais. Kazimira tiesiog trukdo naujiems Kremliaus agentams: DP ir TT. Aritmetika paprasta, jei liaudininkai gautu daugiau balsu, tai iskart sudarytu koalicija su socdemais ir dar prisijungtu kokius DP ir vel socdemai valdytu, o tas Kremliui nepriimtina, todel ir daromi tokie zingsniai. Be liaudininku pagalbos socdemai akivaizdziai susilpneja. Todel dabar tikslas yra kuo labiau sukompromituoti liaudininkus, soclibus, kad socdemams nebutu sansu vel sudaryti koalicija ir taip atverti kelia DP ir TT valdymui

 • Mielas Skepticke, man tenka tik apgailestauti, kad Jūs iki šiol neišmokote skaityti tekstų ir darote keistas išvadas. Jei turėsite laiko, paskaitinėkite šios savaitės įrašus ir rasite, ką aš manau apie Jūsų minimą teismo sprendimą.

  BNS Jūsų žiniai, priešingai nei visos be išimties televizijos ir visa, be išimties nacionalinė spauda jokių valstybinių užsakymų iki šiol negaudavo. Tikiuosi taip bus ir ateityje.

  Kai dėl pasaulio „pagal Račą“, tai niekas netrukdo būti ir „pasauliui pagal Skepticką“.

 • Anonimas

  man atrodo, kad prieš pereitus Prezo rinkimus šis multikas nebuvo rodytas todėl, kad tas kažkas buvo 100 % įsitikinęs, kad laimės Adamkus- tas kažkas turėjo tokį PC , kuris jo nepavedė per tuos rinkimus, kai Valdas kovėsi su prokuroru – na reikiamu laiku reikiamai nulūžo. O kai Kazytė panorėjo perskiačiuoti balsus, tai paslaugus teismas tai uždraudė daryti.

 • Anonimas

  Šatrijos korta metama dabar, nes prasidėjo Seimo rinkimų kampanija. Per gerai įsitaisė K.D.S-P prie ŽŪM „lovio“, per daug šansų turi prisirinkti balsų. Ūkininkų ir kaimiečių adoracijos ministrei neišblėsę. Reikia įpilti tulžies į pyragą: žiū, partijos sąrašo pirmoji ledi – KGB informatorė.
  Prezidentinei kampanijai šitas skandalas per daug ankstyvas. Dar įmanoma jį iki kito rudens nuslopinti.
  Jei Šatrijos korta sumaišys Valstiečių dėliojamą pasjansą, galima bus atnaujinti teisminį nagrinėjimą, kuris jau galės sudaryti kliūtis galimos pretendentės kandidatavimui ir numuš jos reitingą siekiant prezidento krėslo.
  Iš tiesų, pritariu Auksiniam kardui, kad AMB pavyzdys įrodė, jog veikliam žmogui, kokia yra K.D.S-P, premjero postas yra naudingesnis, negu prezidento. O premjeru tampama sėkmingai pasirodžius Seimo rinkimuose.

 • Anonimas

  Zinau kad ne i tema ir kad cia ne sveikinimu ir pageidavimu koncertas.Bet paprasysiu antra karta Arturo isdestyti poziuri i zemaiciu partija ir ju keliamus klausimus.Pasirode tesimo sprendimas taigi puiki proga isreiskti nuomone, aisku jei ji yra

 • Mielas Titka, labai atsiprašau, bet turiu prisipažinti, kad nesu susipažinęs su Žemaičių partijos programa ir su teismo sprendimu dėl jos. Tačiau kažkodėl tai esu linkęs manyti, kad Žemaičių partija turi tokią pačią teisę egzistuoti kaip ir Tautos prisikėlimo ar Pensininkų partija.

 • Anonimas

  Labai keista kad nesidomit savo paties vadovaujamos agenturos pranesimu turiniu

 • Mielas Titka, darote neteisingas isvadas. Aš kalbėjau apie programą ir apie teismo sprendimą (su argumentais, paaiškinimais), o ne apie pačią naujieną. Beje, domėtis ir žinoti yra du skirtingi dalykai. Gali būti, kad jie mus ir skiria. SDu geriausiais linkėjimais. Ir atsiprašau, jei daugiau šia tema nebediskutuosiu.

 • Anonimas

  Titkai: Žemaičių partijos dokumentai surašyti žemaitiškai, todėl ir atmetė…Lietuvių kalbos komisijos prašymu…
  …iesk by begali, vake…

 • Anonimas

  Rinkimams sis faktas neturi jokios itakos… Kunigaikstienes rinkejai ja rinko ir tada, kai ji turejo savo plakatuose pazymeti apie bendradarbiavima su KGB. Priesingai prorusiskiems rinkejams tas faktas gal net yra pliusas.

 • Visi žino, kad vos tik išrinks Prunskienę, Lietuva atsidurs Rusijos valdžioje. Bus uždrausta lietuvių kalba ir raštas, uždarytos mokyklos. Todėl „eikime visi balsuoti, kad bobutės (už Prunskienę) nenubalsuotų“. © įvairios agitacijos.