A.Kubilius ir D.Grybauskaitė: nesugauto briedžio dalybos

Premjeras A.Kubilius vakar įdomiai pakalbėjo:

Jeigu ji (D.Grybauskaitė – BNS) netaps prezidente, turės galimybę tęsti darbą Europos Komisijoje

Tai – naujiena, nes iki šiol A.Kubilius nebuvo viešai patvirtinęs, kad Vyriausybė vėl ketina teikti D.Grybauskaitės kandidatūra darbui Europos Komisijoje.

Akylūs šio blogo skaitytojai tuojau pat pastebėjo,  kad kai kas šį A.Kubiliaus pareiškimą interpretavo dar ir taip, kad D.Grybauskaitė  bus konservatorių kandidate per prezidento rinkimus.

Taip, žinoma, gali būti, tačiau A.Kubilius to nepasakė…

Tikriausiai jis dar ir negali pasakyti, nes tai priklauso ne vien nuo jo. Tiksliau – visiškai ne nuo jo, o nuo pačios D.Grybauskaitės.

Aš drįsčiau spėlioti, kad D.Grybauskaitė kol kas neketina kandidatuoti į prezidentus, o štai dirbti toliau Europos Komisijoje, manau, ji neatsisakytų.

Tad A.Kubiliaus pažadas, panašu, yra būtent tai, ko D.Grybauskaitei reikėjo.

Kita vertus, jei D.Grybauskaitė vis dėlto nuspręstų dalyvauti prezidento rinkimuose, vargu ar buvimas konservatorių kandidate jai labai padėtų, ypač turint galvoje naujos Vyriausybės pradėtas reformas (kurios didžiąja dalimi teisingos, tačiau vargu ar bus priimtos rinkėjų bent jau tuos keletą mėnesių iki rinkimų).

D.Grybauskaitė, nepaisant jos didelio populiarumo, jei norėtų laimėti, turėtų tapti platesnės koalicijos kandidate, nes jai nusprendus kandidatuoti, pasipriešinimas turėtų būti gana didelis.

Ir čia labai svarbu atkreipti dėmesį į vieną labai svarbų dalyką: A.Kubilius paskubėjo pažadėti tai, ko galbūt negalės padaryti.

Problema ta, kad D.Grybauskaitei netyčia pralaimėjus prezidento rinkimus ( o laimėtų tada kažkas, esantis kitoje, nei konservatoriai,  stovykloje), atsirastų labai didelė tikimybė, jog  keistųsi ir Vyriausybė. Tai reiškia, kad D.Grybauskaitei pralaimėjus, A.Kubilius po prezidento rinkimų galbūt jau nebebūtų tas žmogus, nuo kurio sprendimo priklauso, ką Lietuvos vyriausybė siūlys į Europos Komisiją.

Nebent toks siūlymas būtų padarytas dar prieš prezidento rinkimus: tokiu atveju D.Grybauskaitės dalyvavimas rinkimuose neatrodytų labai gražiai ir taptų puikiu ginklu jos oponentams.

Taigi, iš tikrųjų D.Grybauskaitei, panašu,  teks priimti labai sunkų sprendimą ir rizikuoti. Ar ji tam pasiryžusi? Neturiu atsakymo.

Tačiau A.Kubiliaus kalbos apie prezidentūrą ir Europos Komisiją vienu metu man šiek tiek primena nesugauto briedžio dalybas.

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Na, kam prieš rinkimus? Galima iškart po rinkimų.

 • Anonimas

  dagyvenom.Tikriausiai teks balsuoti uz Grybauskaite ir baigiantis antrai desimciai nepriklausomybes metu Lietuvos prezidente vel bus marksizmo-leninizmo atstovas.Ex…

 • Kol Valinskas ir Zuokas koalicijoje – Kubilius gali viską, jis įtakingiausias, gali skirti, atleisti, padidinti iki 150, vėliau pagalvojęs sumažinti iki 15-20. Visi briedžiai Kubiliaus rankose.
  Kairėje – vaakumas, marginalai – nemadingi. Dalia bus Prezidente. Gerų laimingų naujų metų ponui Račui.

 • Klaidingai manoma (analitikų mąstymo stereotipas), kad jei Prezidentu (-e) taps nepalankus dešinei pusei politikas (-ė), tai būtinai turi keisis premjeras, ar dar daugiau – juo taps kairysis, marginalas. Seimo rinkimų rezultatai niekaip neleidžia daryti tokių prielaidų. Iš kur šis mąstymo stereotipas – man mįslė. Net mūsų istorijos pavyzdžiai neleidžia daryti tokių išvadų. Prezidentu būnanat A.Brazauskui premjeru buvo paskirtas gerb. G.Vagnorius.

 • Anonimas

  Laimingų naujų metų,p.Artūrai.Ir gerų straipsnių.Sekmės

 • Anonimas

  p. Artūrai, sukurkit temą: Naujųjų metų palinkėjimai,kad visi galėtų parašyti ir pasiskaityti.
  Nes dabar rašinėja belekur į temas ir gaunasi tikrai ne į temą.
  :)

  Būtų šaunu.

  p.s.

  Atsirastų šiek tiek tvarkos Jūsų tinkliaraštyje.

 • Anonimas

  Jau reikalai pakryps geron pusėn – Sąjūdis imasi prižiūrėti mūsų valdžios vyrus. Tai gera naujiena.
  Kitokia- labai aktyviai reiškiasi Zigmas Vaišvila.

 • Anonimas

  O jeigu kandidatu Čilinską?

 • Anonimas

  Balsuočiau
  :)

  Dėja

  Tik ne už Dalią.
  Man principai neleidžia.

 • Anonimas

  Įjunkite zoom’ą „-“ ir apžvelkite alternatyvas Daliai… Arogantiškasis Arūnas V., apsimelavęs Gediminas K., buvusio studento pėdomis pasuksiantis Egidijus K.? Katras kitas?
  Na gi, sumodeliuokime, kuo būtų smagus Lietuvai Arūno įžengimas į prezidentūrą.
  Vadui tapus prezidentu, Seime prasidėtų kova dėl TPP frakcijos (ar rasis adekvatus lyderis, kurio visi klausys, ar prasidės vilionės perbėgti į kitas frakcijas?), o apie partijos gyvavimą nebereiktų nė burnos aušinti…
  Ar išsilaikytų jau dabar karts nuo karto subraškanti ir buksuojanti koalicija? Ar dabartinė vyriausybė JE pluksnos brūktelėjimu nebus perduota į archyvą….? Naujasis premjeras Burkšas imsis formuoti vyriausybę pagal JE pridėtą kandidatų sąrašą…
  Sakote, hiperbolizuoju, sutirštinu spalvas. Taip nebus… Bet gi vienas iš trijų aukščiausiųjų Lietuvos pareigūnų jau pademonstravo fiureriškas „zamaškes“ ir tapo trečiu pagal populiarumą šalies politiku…
  -Žygiui į Daukanto aikštę būkit pasirįžę!
  -Visada pasirįžę!!!

 • Anonimas

  Jokiu būdu nenorėčiau prezidentu matyti konservų ar kirkilinių statytinį – autoritarinis režimas – garantuotas(o gal ir asmens kultas). Man atrodo tiktų K.Čilinskas, o ir ponas Račas galėtų pabandyti.
  Linkėjimai.
  Gerų plunksnos metų!

  • Anonimas

   O kodėl netiktų Leonidas Donskis arba Romas Sakadolskis. Abu labai gerai kalbantys lietuviškai ir angliškai . Abu puikiai išsilavinę, turi patirtį politikoje, kaip žurnalistai ir, tikriausiai, neturi KGB šleifo.

 • Anonimas

  Visus su Naujaisiais metais.
  kas dėl vakar Katedros aikštėje vykusio reginio- tai tikrai LIUKS.
  kiap pirmas blynas: trupinėlį prisvilęs,bet…per tūkstantį metų,kai gyvuoja vardas – LIETUVA,tai manau,kad viskas tavrkoj.
  Ir tik nedėjuokim,kad vėlei išleidome pinigėlius.O kada galima pasilinksminti?
  O kas dėl prezident,tai:
  Artūrui tikrai nepatarčiau,o jis tikrai ir neis.Nėra toks naivus.
  Niekada rinkimai nevyksta pagal „abecėlę“. Juos „kažkas“ laimi, o kažkas- pralaimi.
  Račui- nelinkėčiau sugadinti savo reputacijos. jį smagiau matyti,kai jis yra žurnalistu. Svarbu nepavirstu Valinsko antrininku,kai lengviausia tada,kai gali kritikuoti tik kitus,o kai atsiduri patogioje-„šiltoje“ vietelėje, tai jau ging Dieve- neužkabinkit.Kas buvo leidžiama man,-tas neleidžiama Jums. Gerbiamieji.Aš vienas iš tijų aukščiausių valstybės pareigūnų.Prašau.Prisiminkite tai…
  Garbėtroška.
  Nelinkėčiau to Artūrui.

  Palinkėčiau, Naujiesiems 2009 metams, išlikti ŽMOGUMI…

 • Anonimas

  jei tauta išeis į gatves (ne visai taip, kai per Naujus Metus, bet gali būti panašumo), prezidentas bus Brazauskas….

  tikros krizės atveju daug balsų gaus tik gelbėtojas su patirtimi…

  ir netgi aš, jei bus krizė, panašį į visišką pi…ę, balsuosiu už Brazauską, o ne už Grybauskaitę… su Naujaisiais!

 • Anonimas

  internete atrasta mintis:

  Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai.

  Panašu, kad Daliai tai tinka gerokai geriau negu kitai raganai, vadinama kniaginia Kazimira:))