A.Kubilius ir D.Grybauskaitė: nesugauto briedžio dalybos

Premjeras A.Kubilius vakar įdomiai pakalbėjo:

Jeigu ji (D.Grybauskaitė – BNS) netaps prezidente, turės galimybę tęsti darbą Europos Komisijoje

Tai – naujiena, nes iki šiol A.Kubilius nebuvo viešai patvirtinęs, kad Vyriausybė vėl ketina teikti D.Grybauskaitės kandidatūra darbui Europos Komisijoje.

Akylūs šio blogo skaitytojai tuojau pat pastebėjo,  kad kai kas šį A.Kubiliaus pareiškimą interpretavo dar ir taip, kad D.Grybauskaitė  bus konservatorių kandidate per prezidento rinkimus.

Taip, žinoma, gali būti, tačiau A.Kubilius to nepasakė…

Tikriausiai jis dar ir negali pasakyti, nes tai priklauso ne vien nuo jo. Tiksliau – visiškai ne nuo jo, o nuo pačios D.Grybauskaitės.

Aš drįsčiau spėlioti, kad D.Grybauskaitė kol kas neketina kandidatuoti į prezidentus, o štai dirbti toliau Europos Komisijoje, manau, ji neatsisakytų.

Tad A.Kubiliaus pažadas, panašu, yra būtent tai, ko D.Grybauskaitei reikėjo.

Kita vertus, jei D.Grybauskaitė vis dėlto nuspręstų dalyvauti prezidento rinkimuose, vargu ar buvimas konservatorių kandidate jai labai padėtų, ypač turint galvoje naujos Vyriausybės pradėtas reformas (kurios didžiąja dalimi teisingos, tačiau vargu ar bus priimtos rinkėjų bent jau tuos keletą mėnesių iki rinkimų).

D.Grybauskaitė, nepaisant jos didelio populiarumo, jei norėtų laimėti, turėtų tapti platesnės koalicijos kandidate, nes jai nusprendus kandidatuoti, pasipriešinimas turėtų būti gana didelis.

Ir čia labai svarbu atkreipti dėmesį į vieną labai svarbų dalyką: A.Kubilius paskubėjo pažadėti tai, ko galbūt negalės padaryti.

Problema ta, kad D.Grybauskaitei netyčia pralaimėjus prezidento rinkimus ( o laimėtų tada kažkas, esantis kitoje, nei konservatoriai,  stovykloje), atsirastų labai didelė tikimybė, jog  keistųsi ir Vyriausybė. Tai reiškia, kad D.Grybauskaitei pralaimėjus, A.Kubilius po prezidento rinkimų galbūt jau nebebūtų tas žmogus, nuo kurio sprendimo priklauso, ką Lietuvos vyriausybė siūlys į Europos Komisiją.

Nebent toks siūlymas būtų padarytas dar prieš prezidento rinkimus: tokiu atveju D.Grybauskaitės dalyvavimas rinkimuose neatrodytų labai gražiai ir taptų puikiu ginklu jos oponentams.

Taigi, iš tikrųjų D.Grybauskaitei, panašu,  teks priimti labai sunkų sprendimą ir rizikuoti. Ar ji tam pasiryžusi? Neturiu atsakymo.

Tačiau A.Kubiliaus kalbos apie prezidentūrą ir Europos Komisiją vienu metu man šiek tiek primena nesugauto briedžio dalybas.

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...