Konservatoriai ir „Respublika“: raskite du skirtumus

Dienraštis „Respublika“  trečiadienio numerio pirmajame puslapyje ragina solidarizuotis su Vengrija ir klausia:

 • gerai ar blogai atsisakyti savo valstybės nepriklausomybės?
 • gerai ar blogai sunaikinti savo tautą vardan tuščio šūkio „būkime europiečiais?
 • gerai ar blogai paklusti niekieno nerinktiems „eurokomisarams“?
 • gerai ar blogai gauti „judo“ sidabrinius“ už nedirbamą žemę ir supjaustytus laivus (gauti tuos pačius sidabrinius iš VRM už ES Išorės sienų fondo paramos viešnimą 6-ajame to paties numerio puslapyje, aišku, gerai)?
 • gerai ar blogai atsisakyti šimtmečiais susiklosčiusių vyro ir moters santykių?

Dvidešimt penki valdančiajai Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščonių demokartų partijos nariai trečiadienį Seime įregistruotoje rezoliucijoje teigia:

 • naujoji Vengrijos Konstitucija gina iš vyro ir moters laisvu apsisprendimu sudarytos santuokos kylančią šeimą, laikydama  ją valstybės ir tautos pagrindu
 • šiuolaikinėje Europoje vykstanti tradicinės bendruomenės ir šeimos sampratos kaita kelia rimtus iššūkius nacionalinių valstybių suverenumui
 • Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus
  gyvenimo principus
 • Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją

Įdomu, kas iš ko idėją pavogė?

Nors, kita vertus, gal giminingos sielos tiesiog surado viena kitą? Gal taip ir geriau – daugiau aiškumo.

 

(6 balsų, vidurkis: 2,83 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Audra stiklinėje.

 • ausra maldeikiene

  O jie jaustųsi ne kartu. Kai neveikia protas, jausena yra didis dalykas…

 • Na, tik parodėte, kad ir „Respublikoje“ gali atsirasti moralus ir teisingas tekstas-iniciatyva. Ačiū!

 • bang

  O kuris iš pacituotų rezoliucijos teiginių yra blogas ? Arba kuri vengrų naujosios Konstitucijos nuostata ?

  • Andrius

   Ne valdziai (ypac konservam) reguliuoti zmoniu santykius…

 • karolis

  ,,gerai ar blogai gauti “judo” sidabrinius” už nedirbamą žemę ir supjaustytus laivus“

  O dar geriau yra tverti kelius ir sidabrinių reikalauti už niekam nereikalingus runkelius…

 • „rekomenduoja Lietuvos Respublikos Vyriausybei bei Lietuvos Respublikos Prezidentui vadovautis šiomis nuostatomis ir griežtai nepritarti viršvalstybinių Europos Sąjungos institucijų ar atskirų ES valstybių narių iniciatyvoms riboti vengrų tautos suverenumą išlaikyti tas Vakarų šalių socialines normas ir praktikas, kurios jiems atrodo vertingos ir kartu atmesdami tai, kas savarankiškai valstybei ES narei nepriimtina.“ – :DDDDD

 • austras

  Aš tai niekaip nesuprantu kodėl eilinį kartą reikia stebėtis konservatorių polinkiu į nacionalistinį smetoninį autoritarizmą, ar tiesiog simpatijas madjariškam nacionalizmui? Tendencijos buvo matomos nuo Trečiojo Sąjūdžio suvažiavimo su smetoninėmis sunkiais gintariniais karoliais apsikarsčiusiomis bobutėmis. Tie patys kadrai absoliučioje daugomoje persikėlė per dvidešimtmetį į Seimą 2008-2012. Tiesa, tuo metu, Bilotaite ir Saudargas junior dar sėdėjo po stalu. Bet juk auga, bręsta bei mąsto ir naujoji karta.

  • austras

   Ir dar vienas dalykas: sakoma tai kas norima girdėti. Jeigu Lietuvoje būtų referendumas, kuriame pasiūlytume lietuvišką konstituciją „suvengrinti“, esu įsitikinęs kad laimėtų autoritaristai. Jei paskutinę minutę neužtektų balsų: ne bėda – tereiktų į „rinkėjų rinką“ nemokamai paleisti miltelių ir alaus. Kaip „susipratę“ prisiėmėm „europines vertybes“ stodami į ES, taip „susipratę“ nužygiuotume ir į papudruotą „autoritarizmą“. Nes širdyje vis dar esam „tikresni“ europiečiai, nors ir šiek tiek apskurę. Paskui vengrus, balnokim, broliai, žirgus.

   • suomis

    Nėra kur balnoti. Nes mes, šiuo metu ir gyvename su jau „suvengrinta“ konstitucija. O tiksliau, vengrai gyvena su „sulietuvinta“ konstitucija. ;)

   • romas

    Be nacionalizmo nepriklausomybės siekis negalėtų net rastis. Sąjūdis jei būtų įsikūręs, nebūtų įgavęs tokio masiškumo, nes tam nebūtų buvę jokios prasmės.
    O puoštis gintariniais karoliais, mano manymu, nėra nei kiek blogiau nei dėvėti Prada.

    • Sejanus

     Pilnai pritariu, romai. Mat, pavyzdžiui, vertybių supratimas ir ideologija pas mus yra toks pat kaip Rusijoje. Tad jokių ideologinių skirtumų pagrindu tikrai nepriklausomybės judėjimas neatsirastų. Visas nepriklausomybės judėjimo pagrindas buvo nacionalizmas ir Lietuvos viršūnėlių (bei žemumėlių) noras valdyti patiems, be trukdymų iš Maskvos.

     • romas

      Perestroika kėlė demokratizacijos ir žodžio laisvės idėjas. Nebūtina buvo trauktis iš Sovietų Sąjungos, siekiant šių vertybių. Visuomenės išlaisvėjimas kaip tik ir buvo priežastis separatistinėms nuotaikoms. Sausio 13 ir GKČP – tai pastangos apsaugoti Sovietų Sąjungą nuo žlugimo.

    • austras

     Nacionalizmas, kaip ir bet kuri kita ideologija turi būti vartojama su saiku. Sutikite, kad visuomenė, kurioje nepriklausomybės dienos proga centrine gatve marširuojant grupelei neonacių pro šalį einantys senukai ploja, nes štai žygiuoja „jaunieji tėvynės patriotai“ yra nelabai sveika. Problema ne toje nedidelėj neonacių grupelėj, kokių visuomet bus. Problema toje nuoširdžiai sveikinančioj reakcijoj, kuri juos palydi smetoninės Lietuvos dvasioje. Tai yra kažkada giliai traumuotos visuomenės požymis, kuomet nuo žaidimų su trispalvėmis ir valstybiškai „pachazuchinio“ patriotizmo demonstravimo ceremonijose prie Laisvės aukų paminklo tuos žmogelius šiurkčiai atitraukė piktas dėdė Stalinas. Nuoširdi žmonių reakcija tiesiog atspindi nekaltų autoritarinių žaidimų ilgesį, kuriuos taip smagiai kultyvavo smetoninis režimas. Problema tame, kad net ir parėjus 70 metų nemažai visuomenės vis dar gyvena praeity, galvodami kad maršai su trispalvėmis yra tikrojo valstybės tvirtumo išraiška. Nei per 50 okupacijos (dėl objektyvių priežasčių), nei per 20 vėl nepriklausomos Lietuvos metų (dėl daugelio subjektyvių priežasčių) taip ir neatsirado nieko tikresnio už smetoninio rūtų darželio ilgesį, kuomet „tautiškai susipratęs elementas“ žingsniuoja baltais raisčiais padabintais batais. Vakarietiškos politinės ar socialinės ideologijos (tarkim konservatizmas, liberalizmas (nors pastarasis geriausiai adaptavosi) ar juo labiau socialdemokratija) Lietuvoje daugelių atvejų tėra išorinės iškamšos ar netikusios vakarietiško suvokimo adaptacijos giliai tautiškoje tėvynės padangėje. Konservatizmui, kurio nesuvokiame, mes stropiai užneriam savo naftalininį smetoninį nėrinį su gintariniais karoliais, tuo tarpu socialdemokratijos su komunistinės nomenklatūros kadrų pagalba nesupratom apskritai. Galbūt taip lemta istoriškai, nes tuo metu kai Europos darbininkas dirbo 16 valandų per parą ir kūrėsi, pasiekė valdžią bei įgyvendino reformas darbininkų inspiruoti socialdemokratiniai judėjimai, lietuvis dar tik bandė suprasti kas esąs ir stropiai augino išgarbintus rūtų darželius, klausydamasis ministerio Voldemaro tautinių prakalbų. Kuomet vienintelė visuomenę iš tiesų kažkada jungusi idėja atsiduoda 70 metų senumo naftalinu, visuomenė susiskaido į mažyčius elementus, o toje defragmetacijoje, pasirodo, geriausiai jaučiasi pats moderniausias vakarietiškos visuomenės produktas – neoliberalizmas, kuriam konceptualiai ar instinktyviai palanki geriausiai organizuota vietos jėga – vietiniai nuvorišai kartu su praturtėjusiais sovietinės nomenklatūros elementais.

     • suomis

      Geras dėdulė Stalinas buvo, patvarkė tuos, „smetoninius“, patriotus, pavežėjo iki Siberijos, kitus pašaudė. Taip jiems ir reikia. Ane? :D

     • austras

      Žinot suomi, na aš suprantu, kad jums gera, kai vaikinukai su baltais raišteliais ant batukų marširuoja centrinėm miesto gatvėm, bet, žinokit, toks malonumas aplanko ne visus :)

     • romas

      austrai, jei kovo 11 žygiuotų gatvėmis masiškai, niekas nepastebėtų tarp jų kelių neonacių, bet kadangi žygiuoja tik neonaciai, tai kovo 11 atrodo tik jų šventė. Naciams plojantys greičiausiai yra politiškai nepasikaustę, todėl galvoja, kad taip daryti kovo 11 yra gerai, juk kai jauni buvo, tą patį darydavo per spalio šventes ir per gegužės 1-ąją. Menančių smetoninius paradus kažin ar daug gyvų liko.
      Aš, tarp kitko, nežinau kas žygiuoja gatvėmis kovo 11 – tiesiog Jumis tikiu.

     • suomis

      Na, aš dar pamenu, kaip Lenino prospektu žygiuodavo, jūsų mėgiami, „osvoboditeliai“. Dėjau aš ant tokių.

     • Fredis*

      Kovo 11-osios eitynių nepriskirk konservatoriams: http://www.alfa.lt/straipsnis/10752654/Premjero.patarejas..neonacistinis.tvaikas..apgailetinas=2011-03-11_18-40/

      „Konservatizmui, kurio nesuvokiame, mes stropiai užneriam savo naftalininį smetoninį nėrinį su gintariniais karoliais“ austras

      Austrai, pabandyk suvokti kitaip, ko tave mokė Vilniaus universitete, kas dėstė, kokias knygas skaitei?

     • austras

      Atisprašau suomi, bet kuri mano teksto dalis jums implikuoja suvokimą, kad aš esu „osvoboditelių“ pusėj? Man tiesiog gaila, kad sovietinės bei nacių okupacijos traumuotoji visuomenės dalis, kuri taip pat plojo katučių kai įžygiavo „didžiojo vado Hitlerio vadovaujami vermachto išlaisvintojai“, šiandien ploja vietiniams tų išlaisvintojų „pakaitalams“. Kuomet „išlaisvintojai’ keletą mėnesių realiai pavaldo, paiaškėja kad jokie jie ne išlaisvintojai. Bet, deja, proto tai prideda tik trumpam. Suomi ir Romai, jūs galvojate, kad tiems baltaraiščiams ploja vadinamųjų liberalų ar socdemų rinkėjai? Čia tik aklas nematytų, kad jiems ploja tas pats bazinis konservatorių partijos elektoratas, kuris galvoja, kad nepriklausomybę jiems iškovojo vienas Landsbergis :)

     • suomis

      Primityvu.

     • Žemės vaikas

      Suomi, pagarba Jums. Jus darote pažanga.
      Savo komentaruose skirtuose Austrui Jus jo neišvadinote kolaborantu, kremliaus agentu ar dar kuom nors.
      Pagarba oponentui yra pirmas žingsnis link normalios diskusijos. Antras žingsnis yra sugebėjimas išklausyti oponento nuomonę ir argumentus, ir juos išanalizuoti. Trečias ir paskutinis etapas yra savo nuomonės, paremtos argumentais, išsakymas oponentui. Aš tikiu, kad jeigu Jus nuoširdžiai to norėsite, Jus galite visa tai pasiekti. Bet dabartiniame etape, aš rekomenduočiau Jums savo oponavimą Austrui perleisti Romui ir pačiam susikoncentruoti į antrąjį diskusijos žingsnį.

     • romas

      austrai, žmonės dažniausiai nėra savęs taip aiškiai susiteminę. Jie yra socialdemokratiški, kai ima pašalpą iš valstybės, liberalūs, kai moka mokesčius valstybei, ir konservatyvūs, kai valgo šaltibarščius. Dideliai daliai vyresnių žmonių nieko nesako jaunimo aprangos kodai ir šukuosenos. Jiems, manau, daug kas pas jaunimą atrodo egzotika.

     • Žemės vaikas

      Austrai, paskutinius 20 metų visuomenę jungia rusofobija, kuri diena iš dienos vis stiprėja. Šios ideologijos skleidėjai tuo pagrindu suvienija tauta ir to dėka turi nuolatini didelės visuomenės dalies palaikymą.

     • Fredis*

      Įdomi mintis „kas vienija per paskutinius 20 metų visuomenę (tautą)“. Tik kam klausime reikalingas nustatytas terminas „20 metų“, lyg anksčiau vienijo kas nors kita.
      Vienija bendri daugumos siekiai: būti savo valstybėje šeimininkais, savarankiškai joje tvarkys, gerai uždirbti ir gerai gyventi. Vienija noras vasarą valgyti šaltus barščius su cepelinais, o žiemą – barščius ir dar kai ką. Didžiausias kliuvinys vienybei buvo nepasisprendimas kaip turime apsirūpinti gamtiniais ištekliais, kaip jų prasimanyti ir kiek už juos mokėti.

     • Valentinas

      Tai, kad paskutinius 20 metų visuomenę jungia rusofobija yra mitas. Iš tikro, rusofobiją bando ekslploatuoti viena kita politinė partija, vienas kitas laikraštis ir vienas kitas marginalas. Didžioji žmonių masė yra rusofilai ką įrodo rusiškos produkcijos populiarumas Lietuvoje.
      Be to, reikia skirti rusofobiją kaip dūmų uždangą siekiant manipuliuoti masėmis ir realią grėsmę kylančią iš Rusijos imperializmo.

     • Fredis*

      Visuomenės pjūvį geriausiai atspindi rinkimai, į kuriuos sueina apie pusę žmonių, neatėjusi į rinkimus dalis yra tamsioji ir nematoma, kas jie tokie galime tik spėlioti (asocialūs, sotūs, neapsisprendę, nusivylę, neturintys pasirinkimo, išvykę ir kt.). Jeigu pasižiūrėtume į sostinės savivaldybės tarybą, tai pamatytume tokius rezultatus:
      A.Zuoko partija – 12, lenkų rinkimų akcija ir rusų aljanso koalicija -11, TS-LKD – 10, DP -8, LSDP – 5, TiT – 5.
      Kaip matome didžiausių problemų turi liberalai, nes sostinės taryboje neturi savo atstovų.
      Istoriko austro ir Žemės vaiko žvilgsniai be jokios abejonės krypsta į tuos 10 mandatų, kurie yra opozicijoje ir jokio vaidmens Taryboje nevaidina, jie yra tie baisieji „gintarais apsikarsčiusios“, „rusofobiškos“ ir „naftalinu trenkiančios“ visuomenės dalies atstovai. Jeigu austras su Žemės vaiku ateitų į savivaldybę ir paklaustų Aleknos, Podolskaitės, Galinienės ar Urbonavičiaus: „ei, Jūs, rusofobai, ko čia vaikštote apsikarstę gintarais?“, tai neatmesčiau tikimybės, kad Jums su giliu susirūpinimu būtų rekomenduota pasitikrinti sveikatą.

     • austras

      Romai, tap ir sutarkim, kad kol valgau šaltibarščius aš esu konservatorius drauge su Jumis. Bet tik ne tuomet kai fašistuojantis jaunimėlis, prie rankovės prisisegęs lietuvišką trispalvę (savitai suvoktas išskirtinės pagarbos ar tapatybės ženklas) marširuoja Gedimino prospektu gavęs savivaldybės leidimą, o smetoninio patriotizmo išraiškų išsiilgę senoliai ploja aniems „patriotams“ katučių.
      Jeigu Fredis pagalvotų kokie modernūs rinkėjai išrinko Alekną ir kiek kartų Alekna susitikimuose su rinkėjais buvo meiliai apglostytas tų „gintarais apsikarsčiusių“ naftalininio nacionalizmo idėjose paskendusių senukų, jis suprastų ant kokio trapaus nacionalistinio ledo tenka slysti ponui Aleknai, kad kitaip nei susitikimuose su „mylinčiais rinkėjais“, bent viešojoje retorikoje nesugrįžus prie daugeliui taip mielos smetoniškos tautinio autizmo fraziologijos.

     • Fredis*

      austrai, Tavo argumentacijoje („slydimas trapiu nacionalistiniu ledu“) silpna vieta yra ta, kad panašūs iškelia kandidatuoti į Tarybas panašius ir ryškiausius atstovus iš savo tarpo. Jeigu sektume Tavo argumentacijos logika, tai kandidate į Tarybą turėtų būti žilagalvė moterėlė, pasikabinusi ant krūtinės masyvų gintarinį vėrinį, tačiau V.Alekna ir V.Podolskaitė tokie nėra, todėl Tavo išvedžiojimai yra lėkšti ir propagandistinio pobūdžio bandant pavaizduoti, kad dešinės pakraipos politikus remia vien seniai. Kita Tavo mąstymo metodologinė klaida yra ta, kad savo žvilgsnio nekreipi į kairę, didžiausia betvarkė ir chaosas yra ten. Kaip ir pas liberalus, kuriems sostinėje atstovauja A.Zuokas ir iš dalies J.Pinskus (DP).

     • romas

      Jei nuolat vaidenasi rusofobija, irgi galima įtarti tam tikros rūšies fobiją. Dažnai tiesiog neteisingai interpretuojami politikų pasisakymai ir viskas, kas pasakoma prieš Rusijos vykdomą politiką, traktuojama kaip rusofobija. Mes juk turim ir savo interesus, todėl neprivalom vien iš pagarbos rusamas ir rusų kultūrai tarnauti Rusijos interesams. Mėginkim susieti savo sąskaitas už šildymą su Rusijos vykdoma užsienio politika ir pamatysim tamprų ryšį. Kodėl turėtume nuolat tylėti ir neveikti savo labui? Kad kažkam vaidensis rusofobija?

     • Fredis*

      „Kodėl mes turėtume nuolat tylėti ir neveikti savo labui?“ romas

      Visuomenė pasidalinusi į: a) veikiančius savarankiškumo, suverenumo ir integracijos į Vakarus kryptimi; b) raginančius susitarti su Rusijos administracija dėl pigesnių gamtinių išteklių nedarant namų darbų, o tik užimant nuolanką nusižeminusio vasalo poziciją. Tokiems būrelio studentų žvakučių deginimas Kauno arenos prieeigose Sausio 13-ąją prieš Gergijevo koncertą yra veiksmas, tolygus Tėvynės interesų išdavystei.

     • austras

      Fredi, na kam Jūs taip nuvertinate mūsų politikus. Jei tarp lietuviškų partijų ypatybių būtų vidinė demokratija, kuomet kandidatai būtų keliami „iš apačios“, tai tarp „pakeltųjų tarp konservatorių“ pamatytume ne vieną sergantį tautinio autizmo liga. Deja, vidinė demokratija nėra ta liga, kuria sirgtų lietuviškos partijos. Kandidatai su retom išimtim jau seniai yra nuleidžiami „iš viršaus“, veikiant „griežtai valdžios vertikalei“, o pats galutinis sąrašėlio variantas dar priklauso ir nuo „teisingos“ partijos ar skyriaus pirmininko valios (čia nelygu į savivaldybių ar į Seimo rinkimus tas sąrašėlis keliauja). Partijose esantiems nariams numetamas nedidelis arba didesnis kaulas, nelygu partijos nario ryšių bei įtakos „siaurajame areopago rate“. Ypatingai gerbiami ne žodžiais, o pinigu prisidėjusieji. Gi senukams paliekama pilkos masės lemtis, kuri konservatorių atveju numaldoma tik pigia tautininkiška propaganda ir suneštiniais buterbrodais bendraminčių susitikimuose. Aš nesakau, kad už konservatorius balsuoja vien tik senukai, tačiau nemažą konservatorių elektorato dalį sudaro būtent jie. Ir jiems daug nereikia. Tai – pigiausiai aptarnaujama elektorato dalis, kurios aptarnavimo priešrinkimį grafiką ponas Račas visai neseniai pateikė.

     • Fredis*

      austrai, tai yra stereotipiškas ir primityvus spėliojimas, Tu tik numanai, kad taip galėtų būti, o aš žinau, tuo mes ir skiriamės ir viską ką Tu parašei yra netiesa.

     • suomis

      Austras, kaip tikras austras-rusofilas, mums bando įdiegti, Rusijos „demokratijos“, suvokimo standartus.
      : DDDD

     • austras

      Man patinka tiek suomis, tiek Fredis. Abu. Nes abu visad sako SAVO tiesą. Aš irgi turiu savąją. Be to, Fredis ŽINO savo virš visų esančiu žinojimu. O aš tik „primityviai spėlioju“. Deja. Suomio teigimu, esu dar ir rusofilas, nes nemėgstu primityvios tautininkiškos propagandos. Suomis sako: „aha, tu nemėgsti tautininkiškos propagandos ir neonacių, vadinasi tu – rusofilas“. Trečio kelio šitoje dviejų pasirinkimų teorijoje apskritai nepaliekama. Turiu nuliūdinti: nesu – rusofilas, bet nemėgstu ir tautininkiškos propagandos. Matyt būsiu už teisingos suomio schemos ribų. Apgailestauju.

     • nesvarbu

      Kuo daugiau skaitau suomį ir panašius, tuo labiau nerijus patampa mielesnis…

     • Regis

      Nesvarbu, ar aš kažką praleidau ar turėjo būti pačio komentaras atskiru įrašu paskelbtas?

     • suomis

      to nesvarbu, austras
      O man labai juokingi piliečiai, tauškiantys nesąmones – rimta veido išraiška.
      Kaip tik rodo Zuoką-Putiną. : DDDDDD Belieka Zuokui dar šikpuodį iš Neries ištraukti ir bus tikras Putka.

     • Valentinas

      Nesvarbu,
      Dėl nerijaus drįstu nuopelnus prisiimti sau. Tai mano nenuilstamas, pasiaukojamas triūsas šviečiant, mokinant, tobulinant šį jaunuolį davė šiuos pirmuosius progreso daigelius.

     • austras

      Atsiprašau Fredžio, dabar netikėtai atgaminau – esu buvęs viename konservatorių berods kovo 11-sios minėjime, kur buterbrodai buvo ne suneštiniai, o partiniai. Tiesa, pats nevalgiau – tik pono Kubiliaus sveikinimo klausiaus. Man tai vietoj partinių buterbrodų.

     • Žemės vaikas

      Valentinai, Jus teisus, buvau pamiršęs: MUS VIENIJA KREPŠINIS IR ALUS.
      Kaip šio tinklapio vienas autoritetingiausių komentatorių galėtumėte pagloboti ir Suomį.
      Beje, jeigu ne paslaptis, kuris Jums šioje ilgoje diskusijoje buvo įtikinamesnis : Austras ar Romas?

     • Fredis*

      Džiugu girdėti, kad pripažinai klaidą.
      Va, sėdėdamas pagalvojau, kad bet kuris išsilavinęs, gabus jaunas vyras, ypač moteris, dabar tokios tendencijos – skandinaviškai europėjame, su gera reputacija, turintis (-i) rekomendaciją, pavaikščiojęs (-si) kelis metus į partinius susirinkimus tradicinių partijų vadovybių būtų kaip mat pastebėtas (-a) ir gal būt gautų teisę kandidatuoti kurioje nors vienmandatėje apylinkėje. Austai, jeigu nori, per pažįstamus, aš nepartinis, galėčiau tave rekomenduoti į TS-LKD partiją. Tikrai daug pasiektum, galėtum nukonkuruoti Vilniaus sueigos vadovą M.Adomėną.

 • Manau, kad Respublika ir Konservatoriui vieni iš kitų nevogė. Jie abieji teisingai suvokė vakar [antradieni] paskelbtą Algirdo Patacko straipsnį „A.Patackas: Europą naikina virusas“: http://alkas.lt/2012/01/17/a-patackas-europa-naikina-virusas/
  Kiek pamenu per savo netrumpą gyvenimą, Konservatoriai padarė pirmą tikrai pagarbos vertą žingsnį

  • Romualdai, tu gi žurnalistas… Juk visai nesunku pažiūrėti, ko reikalauja EK, dėl ko pradedamos teisinės procedūros prieš Vengriją (yra ir lietuviškai) ir palyginti visai tai su konservatorių rezoliucija. Suprantu, kad rezoliucijos autoriai to nedarė, nes jiems to nereikia – viską žino ir taip. O jei nežino – tai ne bėda – svarbiausia ką nors rėkti, nors ir durnai iki negalėjimo. Bet tau, prieš reiškiant nuomonę, lyg ir priklausytų susipažinti su faktais.

   Pažadu tau alaus, jei palyginęs EK pranešimą apie pažeidimų nagrinėjimo procedūraą ir konservatorių kliedesius apie „vengrų tautos suverenumo ribojimą“ rasi bent vieną atitikimą. Tiesa, dar reikėtų atsižvelgti į tai, kad Vengrija yra ES narė, Steigimo sutarties šalis ir kad į ES ji pateko savanoriškai.

   • nerijus

    Mes ir į ES nukeliavome savanoriškai- tiesiai per skalbimo milteliais nuklotą takelį, apšlakstytą alumi. Tokia čia ir savanorystė…

   • Artūrai, o gal untrep galima? :) Tu man žurnalisto pažymėjimą, o alus mano. Nes žurnalistu niekada nebuvau. Esu tik ekonomistas. Ir dar inžinierius. Bet tokia nuomonė man nebe naujiena, gal todėl, kad dažai rašau temomis, kurios man asmeniškai tarsi ir mažai aktualios.
    O dėl EK nuostatų tai tiesa, nesigilinau. Kažkaip jau šiuo atveju atrodė pakankama pasiskaityti kai kurių grandų, kai Parackas, Vareikis ir kt. nuomones. Ryt dar visą dieną pasiruošimui LVA teismui skiriu, nes baigiasi nustatytas terminas, bet vėliau pasigilinsiu. Gal gi tikrai rasiu kitaip nei maniau iki šiol.

   • Tomas Baranauskas

    „…į ES ji pateko savanoriškai“, už ką ir turi būti nubausta.

 • nežinojau

  Aš tai siūlyčiau keist Konstituciją, panaikint visus su ja einančius aktus, stot Į NVS, kur Batiuška Aleksandras su Diadiuška Vladiku mumis pasirūpins, visus gėjus ir pedofilus ištremt į negyvenamą salą, ES pasiųsti ten kur vėžiai žiemoja. Tik taip mes išsaugosim savo dvasinę ramybę, šeimos pamatus, kuriais remiasi valstybė ir būsim visi 140% laimingi.
  Ko gero mano šitas „post’as“ paremtas paskutinėmis šio portalo komentavimo tendencijomis. Deja.

  O dabar, atidėjus neskoningą sarkazmą, rimtai norėčiau paklaust- ar tas vyraujantis populizmas mūsų valstybėje dar gali didėt? Nes kaskart galvoju „va jau pasiektos ribos“. Bet po kiek laiko vis įsitikinu, jog klydau.

 • sigitas

  i kompanija betruksta Karsto komentaro bei Laisvo laikrascio :-D

 • Izbliondimas

  ES svarbiais/esminiais klausimais manau neikada nebus lengva.
  Nes, jei ji tikrai nori išlikti turėtų tapti tokia kaip JAV (kur valstijos turi galimybę turėti ir savus įstatymus ar kaip tai pavadinti…).
  Dėl šito jokiu būdu ES valstybės nesutiks (tai rodo ne tik Vengrijos pavyzdys, tai aplamai vieta spekuliacijoms poltikų su tamsiąja žmonių dalimi, kiekvienoje valstybėje). O ką tai reiškia (kai ES netaps tokia kaip JAV), – tai reiškia ES mirtį. Vienareikšmiai.

  O dėl šeimos politikos, – tai ji ES baisi (aplamai tais klausimais ES yra, manau, nužmogėjusi, suniekinusi save iki…). Tai čia vengrus reikia ir būtina palaikyti ir spausti kiek dar galima tas jau ištvirkusias ES senbuvių šalių visuomenes (nors vargu ar jau bepavyktų, jos jau galutinai matosi yra degradavusios).

  Tai matome du esminius klausimus. Ir jais ES valstybės niekada nesutars. Tad apie ką ir kalbame. Kiekvienas laikotarpis turi savo nerašytas taisykles. Visuomet yra žmonės, kurie jas gerai užuodžia ir nenulipa nuo bačkos. Šiandien labai yra stipri jėga pedofilijos plėtrai. Ateina labai gera dirva naciams. Turi kur reikštis 10 Dievo įsakymo besilaikantys (kurie matato (nėra akli)žmonijos agoniją). Bačkų ir ant jų stovinčių bus/yra daug ir ant jų stovinčių atsiras (bet kuriuo momentu visuomenė turi žmogų bet kokiai visuomenės paklausai. Reikėjo leninų, stalinų, hitlerių, – jis ir buvo. Reikėjo landsbegių, – jis buvo. Ir t.t. ir pan.). O šiandien ateina pavojingi visuomenės užsakymai (pasakyčiau – dar niekada tokia nebuvo tamsi visuomenė kaip šiandien, todėl ji yra labai pavojinga. Labai)☺

  • antanas

   Na taip, vargse degradavusi istvirkusi Europa. Tik Lietuva (na dar, matyt, Vengrija) – aukso grynuolis ir Marijos zeme gali ja isgelbeti. Tereikia visai nedaug – gyventi teisingose seimose, daryti teisingus dalykus ir buti valdomiems teisingos partijos. Kuri galetu pasimetusiai Europai parodyti kaip turi atrodyti teisingas ir dvasingas zmogus is didziosios raides.

 • Rytis I

  Juokinga ir tai, kad tos pačios „R“ paklausinėti mūsų europarlamentarai apie šia problemą žinojo miglotai, o kai kas išvis negirdėjo. O pas mus tai jau visom dūdom… Kaipgis nešauksi – kai reiks rinkti rinkimams skardinėn dėžutėn, gali juk nebepažinti.
  p.s. ai ai ai – ten pat, parašas po tokia gražia nuotrauka: „1989 m. Vilnius, daunuojančios revoliucijos vėliavos“

  • dzyvai

   Jums juokinga kad apie šią problemą europarlamentarai ausim karpo? Man štai liūdna kai rinkėjai tokius europarlamentarus renka, kurie ten išvažiuoja kaip į sanatoriją.

   Gerb. autoriui:
   Jūsų straipsnio data ir Respublikos straipsnio data sutampa. Griežtos išvados apie visišką sielų giminystę dar padaryti neišeina, bet įtarti dalinę jau galima :)

 • znakorius

  Kodėl reikia palaikyti Vengriją prieš Europos komisiją?
  1. dėl to, kad ir mus kas nors palaikytų sunkiu metu (pvz., mus aiškiai apmovė dėl AS – pažadėjo, bet netesi pažadų);
  2. dėl to, kad ir maža šalis turėtų balsą toje kosmopolitų makalienėje ir nenuskęstų tame kosmopolitiniame brude (mus taipogi liečia);
  3. dėl to, kad daugelis jų teiginių yra geri – grąžinantys prie tikrųjų vertybių.
  Kur turėtume taikyti išlygas?
  1. Vengrija siekia „ginti“ visus bele kur gyvenančius „tautiečius“ (panašiai kaip Rasieja, kuri dalijo pasus osetams ir abchazams, o paskui „apgynė“ juos tankais).Dėl to Vengrija nesutaria su dar mažesne Slovakija ir mes turėtumėme palaikyti Slovakiją;
  2. Vengrija siekia įtvirtinti, kad žmogus jau yra nuo apsivaisinimo momento, bet gamta nustatė kitą žmogaus atsiradimo momentą – gimimą, nes neretas vaisius yra neišnešiojamas ir t.t.. Ką tada reikėtų daryti su tokiomis nelaimėlėmis ir gydytojais, kurių pastangos išsaugoti vaisių nepadėjo? Į kalėjimą?
  Čia vėl mes vengrų vadovybės palaikyti negalime.

 • Šis įrašas yra bjauri manipuliacija per analogija (dar kitaip Reductio ad Hitlerum. Jeigu vieną dieną ką nors pasakytų gerb. Račas, tačiau tą patį pakartotų ir R. Paksas, J. Paleckis, Fredis* ir Viktoras iš Kėdainių, ar tai būtinai reikštų, kad svetainės autorius yra neteisus, kad pasakė nesąmonę? Absurdas ir tiek.

  • mielas .Martynai, įdomus tamsta žmogus… ir analogija tamstos keista. Man tai atrodo, kad jei aš pasakau nesąmone, tai ji yra nesąmonė. Jei tuo pat metu R.Paksas ar J.Paleckis pasako nesąmonę, tai ji taip pat yra nesąmonė.Bet jei aš, Paksas ir J.Paleckis vienu metu pasakome ta pačią nesąmonę, tai jau kažin ar atsitiktinumas… Bet gal, mielas Martynai, paskaitykite pirmiausia tą rezoliuciją ir tai, ką sako EK. O po to jau darykite išvadas. Nes dabar, panašu, elgiatės kaip tie 25 rezoliuciją pasirašę konservatoriai.

   • Šiek tiek domėjausi, bet būtinai panagrinėsiu ir detaliau, ačiū. Toks ES spaudimas nepriklausomai valstybei yra keistas ir tikrai reikalauja didesnio dėmesio aiškinantis to priežastis.

    • Valentinas

     ES yra nepriklausomų valstybių savanoriška santuoka, kurioje visos įsipareigoja laikytis tam tikrų demokratijos standartų. Kai kažkuri santuokos pusė pradeda paleistuvauti, yra normalu, kad kitos daro spaudimą to nedaryti. Nori paleistuvauti – nesiženyk.

     • Galbūt galėtumėte pateikti išaiškinimą kokie demokratijos standartai buvo pažeisti ir kaip?

     • Valentinai, o jei jau ES sąjungą taip liberaliai žiūri į vyro ir moters santuoką, kodėl ji manosi galinti kitaip žiūrėti į valstybių santuoką? Tegul ir čia netrukdo paleistuvauti.

     • Regis

      Valentinai, besaikis užkalninės vartojimas jau plika akimi pastebimas. Tavo komentare akivaizdus, galima sakyti firminis, A.Užkalnio „fintas“ – tam, kad suformuoti siekiamą skaitytojo tam tikros situacijos vertinimą, nagrinėjamai situacijai parenkama analogija, jau kurios vertinimas būtų labai aiškus ir vienareikšmis, ir atitiktų tam kurio siekiama. Aišku trūksta A.Užkalnio prieskonių, bet principas tas pats.

      Štai pavyzdžiui – ES yra valstybių santuoka, o vengrai pradėjo paleistuvauti, normalu, kad ES neleidžia to daryti. Nepatinka nesiženyk. Perskaitai, viskas iškart pasidaro aišku ir paprasta. Padėkokime autoriui kuris taip paprastai, aiškiai paaiškino. Tema išsemta. Autoriau, norim dar.

      O jeigu pabandyti pagalvoti jau savo galva? Kiek adekvatu ir tikslu tai kas vyksta Vengrijoje palyginti būtent su paleistuvavimu. Ir/ar tikrai jau toks paprastas gali būti tų dalykų (įvykių) vertinimas?

      Man asmeniškai niekas neaišku. Neįsigilinęs nei į naująją Vengrijos konstituciją, nei į pretenzijas reiškiamas Vengrijai, nei juo tuo labiau su šiuo konfliktu susijusius kitus dalykus ar momentus. Bet jau kas tikrai aišku, kad tikrai ES nėra valstybių santuoka, o Vengrija nepaleistuvauja. Šiaip, mums, kaip šios Europos sąjungos valstybei narei tikrai būtina, netgi privaloma, labai atidžiai stebėti ir gilintis į šią situaciją. Ir ne taip paviršutiniškai kaip panašu.

     • Valentinas

      Regi,
      Gal atvirkščiai Užkalnis idėjų ir įkvėpimo semiasi iš manęs?
      Dėl Vengrijos, tai prašom pasidomėk, pagalvok savo galva ir parodyk, kad aš neteisus. Aš neprivalau būti tavo mokytojas ir auklėtojas.
      Romualdai,
      Esmė juk susitarimuose prieš įstojant į sąjungą. Europos Sąjunga yra demokratinių valstybių sąjunga. Jei valstybė nusisuka nuo demokratijos ir įvedinėja nacionalistinį, kvazifašistinį režimą, kitos šalys privalo įsikišti ir bandyti sustabdyti procesą. Tiesa pasakius, būtent buvimas ES duoda man viltį, kad eurobiurokratai neleis Lietuvai nugarmėti į smetonišką košmarą kuris gręsia iš labai plataus politinių jėgų spektro, kurias palaiko labai didelė dalis žiniasklaidos ir taip vadinamų „intelektualų“ (Ozolo, Juozaičio ir t.t.).

     • Regis

      Valentinai, labai apgailestauju, kad verčiu būti mano mokytoju ir auklėtoju. Aš netyčia.

      Aš suprantu, kad tu gali stebėtis kai tavęs kas nors nesupranta ir gali norėti, kad ne tu paaiškintum savo žodžius, o tas kuris jų nesupranta :). Šiaip paprastai būna atvirkščiai. Man keistas toks primityvus apibendrinimas. Kaip ir gražu būtų tau pačiam paaiškinti, kodėl Vengrijos elgesys pagal tave gali būti prilyginamas paleistuvavimui.

      Tačiau neskubėk. Aš įsivaizduoju kokiais vingiais būs tai pagrįsta. Bus tarkim pateiktas vienas iš galimų vertinimo požiūrių taškų. Tačiau esmės tai nepakeis. Tai sąmoningas su primityvintas požiūrio taškas, siekiant suformuoti paprastą kaip + arba – t.y binarinį vertinimą. Šiuo atveju, kaip ir absoliučioje daugumoje, vertinimas privalėtų būti nors kiek sudėtingesnis. Tačiau, kaip ir pasikartosiu, vartojant užkalninę sistemingai ir dideliais kiekiais :) tokia mąstymo eiga nederėtų stebėtis.

     • Valentinas

      Regi, Senajame testamente apibūdinant kaip žydai garbindavo svetimus dievus yra naudojamas žodis „paleistuvauti“. Maždaug taip „paleistuvavo su kitais dievais“. Vengrijos atveju jei laikysime, kad pagrindinis dievas yra demokratija, tai bandymai papraktikuoti nacionalizmą yra laikytinas paleistuvavimu bibline prasme. Pamiršę pagrindinį dievą bando įtikti svetimiems. Vengrai paleistuvaudami su nacionalizmu, nepamiršta reikalauti iš ES pinigų. Beje, katalikas tikintis horoskopais ir astrologija irgi paleistuvauja.

     • Fredis*

      Vengrija yra nacionalinė valstybė. Nacionalumas demokratijai neprieštarauja. Nacionalizmo ekspertas yra romas (Romas).

      Kažkodėl man vis kliūna žvilgsnis už dar Valatkos redaguoto laikraščio, ypač rekomenduoju paskaityti ponui „nesvarbu“: http://www.lrytas.lt/-12683776051266758732-nacionalumas-xxi-am%C5%BEiuje-tapatumo-akibrok%C5%A1tai-gelotofobija-ir-naujieji-naratyvai.htm

     • Regis

      Valentinai, paaiškinimas priimtas. Viskas gerai :) Tik pataisyk mane, gal ir klystu, kai rašei tai –

      „ES yra nepriklausomų valstybių savanoriška santuoka, kurioje visos įsipareigoja laikytis tam tikrų demokratijos standartų. Kai kažkuri santuokos pusė pradeda paleistuvauti, yra normalu, kad kitos daro spaudimą to nedaryti. Nori paleistuvauti – nesiženyk.“

      tai apie jokius žydų paminėjimus Senajame testamente tikrai negalvojai :) O čia ir yra fokusas. Šis tavo išaiškinimas tik dabar pritaikytas kai kilo klausimų. Juk puikiausiai supratai ko siekei pirminiu tokiu savo komentaru – pirmiausiai sąmoningai supaprastinti, antra formuoti iškreiptą, netikslų supratimą ir vertinimą. Ar tai blogai, ar gerai nėra taip labai svarbu, iš esmės žmonės patys kalti, kad priima tokius vertinimus rimtai. Man tik užkliuvo tokia užkalninė diskutavimo forma.

     • Valentinas

      Regi,
      Nepatikėsi, bet kaip tik tokia prasme žodį „paleistuvauti“ ir vartojau. Turi jau priprasti, kad komentuoju drąsiais potėpiais, nebijodamas sutirštinti spalvų taip didindamas įtaigą ir sukeldamas skaitytojuje emocijų audrą. Skaityk mano komentarus kaip meno kūrinius.

     • Fredis*

      Tikrasis menininkas yra Viktoras Orbanas, dundukams lemta tik jį komentuoti.

     • Valentinas

      Tik bėda, kad tas menininkas prašo ES sumokėti už savo kūrybą.

     • Fredis*

      Ne V.Orbano kaltė, kad vengrai turi biudžeto deficitą.

 • Valentinas

  Konservatorių Talibano sparno pažiūrų sutapimas su reakcingos marginalinės žiniasklaidos pozicija yra visiškai nestebinantis dalykas, todėl klaidinga manyti, kad idėja pavogta. Tai yra minčių bendrumas.

  • nerijus

   Nuo kada Valentinas stojo prieš konservatorius?.. Pakeitei pažiūras?..

   • Valentinas

    Nerijau, neturiu jokio kito pagalbos tau recepto, tik pabandyti pradėti galvoti.

  • nesvarbu

   Konservatorių talibai dorovės požiūriu yra gėrio priešybė. Absoliutus blogis. Be kitų atgrasių formų sėkmingiausiai jiems sekasi reikštis neapykanta. Kaip žinia blogis triumfuoja, kuomet paplinta teisinis nihilizmas, todėl pastarojo laikotarpio aktyvi ir tikslinga šių sutvėrimų, ypač jų vado, veikla šia kryptimi neturėtų stebinti.

   • suomis

    Konservatorių vadas yra įsikūnijęs blogis? Tai reikia kviesti ekzorcistą, kad velnius išvarytų.
    :DDDD
    http://www.lt.wikipedia.org/wiki/Egzorcizmas

    • Regis

     Ar ekzorcistas padėtų „nesvarbu“ susigaudyti kas yra absoliutus blogis? Vargiai. Čia ne ekzorcisto reikia.

     Pavyzdžiui, ko reikia, kad tame susigaudyti:

     jeigu konservatorių talibai yra absoliutus blogis, o kaip žinia blogis triumfuoja, kuomet paplinta teisinis nihilizmas, tai konservatorių talibų egzistavimas kaip absoliutaus blogio, reiškia ne ką kita kaip teisinio nihilizmo absoliutų paplitimą bent jau konservatorių partijoje. Ir kadangi pastaruoju laikotarpiu šių sutvėrimų veikla yra aktyvi ir tikslinga, ypač jų vado, tai absoliutaus blogio triumfas prieš gėrį bent jau dorovės požiūriu, neturėtų stebinti.

     .. gal kada bus elementariai gėda už tokio „lygio“ pamąstymus. Bent jau šioje vietoje. Kantriai lauksim kol intelektinis nihilizmas arba bent jau jo apraiškos pasitrauks.

   • romas

    Kažkodėl atrodo, kad šis komentaras irgi ne iš meilės parašytas :)

    • Fredis*

     Liberalų baimės pasireiškimai išgirdus žodį nacionalizmas dažnai yra labai komiški.
     Valentinas taip pat pademonstravo kuklias istorines žinias kalbėdamas apie „smetonišką košmarą“. Tuometinės Europos kontekste tai buvo visai moderni šalis.
     R.Valatka „Teisėje žinoti“: „žvelgiant iš Lietuvos Vengrija nėra pati baisiausia vieta Europoje“.
     Šiandien atrodo, kad nėra trylikta diena, ne penktadienis ir ne pilnatis, o vis tiek trys garbūs vyrai sugebėjo nusišnekėti.

     • suomis

      : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • Fredis*

  Labiausiai komfortiška (patogu, ištaikinga) būti liberalu, dar socialdemokratu – niekas neapšauks talibaniečiu. Truputėlį pakenti tokių asmenų kaip austras ir nerijus priekaištus dėl LLRI „išdaigų“ ir vėl tyku ramu, nesulauksi nei vieno akmenėlio į savo daržą, užtat kitus gali smerkti iki valios.
  Konservatoriai todėl ir stiprūs, kad turi kelias sroves partijos viduje.

  • „In this day especially it is very easy for men to be benevolent, liberal, and dispassionate. It costs nothing to be dispassionate when you feel nothing, to be cheerful when you have nothing to fear, to be generous or liberal when what you give is not your own, and to be benevolent and considerate when you have no principles and no opinions.“
   pal. Džonas H. Niumanas

 • ta pati Respublika šnd dar ir ES reklama/ propagandą spausdina. Čia kaip vienuolyne palydovių reklamą pakabinti.

 • Sejanus

  Gerai ar blogai meluoti ir kurstyti žmones prieš žmones dėl tiražų ir uždarbio?

  Aišku gerai. Tokie žmonės nieko kito nenusipelnė.

 • Bobutė

  Bent vienas skirtumas, mano galva, yra akivaizdus…

  „Respublikoje“ pateikti klausimai, o Rezoliucijoje – teiginiai, o gal net atsakymai į minėtus klausimus…:)

  • Valentinas

   Respublikos „klausimai“ ir yra atsakymai.

 • Šamanas

  Jei „Respublika“ parašo kad saulė teka iš rytų, negi reikia vieningai šaukti, kad tai melas ir provokacija? Negi Grybauskaitę reikia vadinti gera prezidente vien todėl, kad apie ją blogai rašo Valatka? Tai primena situaciją Seime – (o)pozicija ryžtingai atmetinėja visus vieni kitų pasiūlymus vien dėl to kad jie oponentų, arba kaip žydai, kurie neklauso Vagnerio. Nuomonės kai kuriais klausimais gali sutapti dėl absoliučiai skirtingų priežasčių.

 • Regis

  Dėl konservatorių ir Respublikos tai vargiai ar tokią idėją galima buvo pavogti. Tiesiog arba tu pasinaudoji kažkokiu vykstančiu reiškiniu išgauti nors kokius viešųjų ryšių vaisius, arba ne. Šiuo atveju, nei Seimo narių grupelės parama, nei tuo labiau „Respublikos“ dienraščio nieko apčiuopiamo nei Vengrijai, nei vengrams neduos. O vat tiek nariams, tiek respublikiečiams tai labai gera proga pasiviešinti. Kas ir vyksta.

 • Rašau Valentinui,
  nes ten jau tikra klampynė tų komentarų.
  “’Romualdai,
  Esmė juk susitarimuose prieš įstojant į sąjungą. Europos Sąjunga yra demokratinių valstybių sąjunga. Jei valstybė nusisuka nuo demokratijos ir įvedinėja nacionalistinį, kvazifašistinį režimą, kitos šalys privalo įsikišti ir bandyti sustabdyti procesą. Tiesa pasakius, būtent buvimas ES duoda man viltį, kad eurobiurokratai neleis Lietuvai nugarmėti į smetonišką košmarą kuris gręsia iš labai plataus politinių jėgų spektro, kurias palaiko labai didelė dalis žiniasklaidos ir taip vadinamų “intelektualų” (Ozolo, Juozaičio ir t.t.).“’
  Aš būčiau labai nuoširdžiai dėkingas, jei man pasakytumėte kas ta demokratija? Nes tokios, apie kokią ją žinojau gyvendamas už geležinės sienos, paprasčiausiai neradau. Gal, sakau, ji tokia labai smulki ir reikia labai geras akis turėti, kad ją pamatyti? Ir kai pas pažįstamus klausinėju, jie irgi tik skėsčioja rankomis, o paaiškinti nieko negali – sako nematę. Tai pirmas klausimas.
  O antras, kadangi neteko gyventi „smetoniškame košmare“, norėčiau pasidomėti kuo jis buvo baisesnis už šiandienybę? Na tikrai įdomu būtų sužinoti tokią atvira nuomonę. Be prieskonių, tiesiog tokią, kokia ji yra.

 • Tomas

  Kaip bebūtų, Artūro pastabėlė apie VRM reklamą tame pačiame RE numeryje, 6 psl., kuri apmokama būtent ES lėšomis, vis tiek taikli:) Kitaip tariant, jei jau tokie principingi, tai gal atsisakykite tokią spausdinti, a? Nesgi tai kaip čia dabar – jūs prieš blogąją ES, bet jos pinigėliais mielai naudojatės?

  • Rytis I

   Tipinis ultrapatriotinės bendrijos dalies bruožas. Šaukti apie pūvančią Europą ir tuo pačiu grėbti eurus maišais sugeba tikrai tikri lietuviai. Beje, nuotraukos paraše taip ir liko „daunuojančios revoliucijos“. Reiškia taip ir turėjo būti, jokia čia ne klaida…

  • O kokiais pinigėliais naudojosi Lietuva būdama TSRS? Gal kai kas gali irgi traktuoti, kad rusiškais? Nors nei vienas, tikriausiai nežinome kiek IŠ TIKRO esame davę Maskvai ir kiek iš jos gavę. Kaip ir šiandiena – kiek duodame ES, o kiek atsiimame.

   • Rytis I

    Na, nežinau, kartais toks įspūdis, kad mums moka vien už tai, kad jają ir keikiame :)

    • Rytis I

     O pas jus Tamsta, parašas po nuotrauka irgi atrodo ne šiaip, ar copy-paste…?

     • Nelabai supratau apie kokį parašą kalbate, Ryti! ? Regis nei nuotraukos neįsidėjau, nei parašo yra kr dėti…

     • Rytis I

      Jūsų puslapyje po nuotrauka, kaip ir „RE“ – „daUnuojanti revoliucija“

   • Izbliondimas

    Rolanadai.
    Taip nuo kokių 1975 m., Lietuva kaip ir Gruzija pajėgė Rusiją paversti savo kolonija. Kaip nekeista.
    Žmones klaidina, kad jei mūsų tautiečiai dirbo daugiau nei rusai, – tai mes nebuvome išlaikytiniai.
    Juk taip apie 1980 m. Rusijos visi žmonės buvo jau prasigėrę, tad už naftą gautą naujausią įrangą vešdavosi lietuviai čia (ten naują kombainą ar panašiai jau sekančią dieną rasdavo griovyje, sulaužytą, – nebuvo prasmės ten ką ir duoti).

   • Izbliondimas

    Atsiprašau, Romualdai, reikėjo.

    O dabar, esant kitoje sąjungyje, – vyksta panašiai tas pats kaip įsigyjant telefoną už 1 litą… juk sumoki vėliau viską ir dar pelną uždirbi.
    Bet jau esi elitinėje erdvėje visakeriopai vigi.
    Skirtumas didelis, visgi.
    Gudriausi ta prasme tai lenkai. Juk kiek jie yra gavę ir iš JAV, ir iš kitur. Sugebėdavo veikti, kad skolos būdavo nurašomos. Kaip sakydavo lenkas pasistačiau namą-viešbutėlį už Gereko kreditus. Praėjus laikui, pardaviau vištą ir atidaviau kreditą.
    Žinoma, viskas sudėtingiau, mokama ir daug, taip pat ir už zonų pasinaudojimą, esančią šalia/aplink amžiną priešininką…☺

    • Panašiai ir aš manau, Izbliondimai. Tik ar tikrai esame elitinėje erdvėje? Čia ir vėlgi, visų pirma reikėtų išsiaiškinti kas ką elitine erdve laikome. Nes skirtingas, labai skirtingas įvairių žmonių požiūris į tai. Deja, kiek pastebiu, daugumai pagrindinis elitinis požymis yra tik jų naudojamų prekių nakleikos [lipdukai]. Man asmeniškai elitas tik tas, kuris ne tik Bissonais rėdosi, bet ir smegenis paslankias turi. Plius tekstas tokio žmogaus turi būti tinkamas, savam skrandžiui paliekant kylančius mintyse keiksmažodžius suvirškinti. Tada, kai žiūri į tokį žmogų, neabejoji, kad jis elitiniu tapo savo intelekto dėka. O kai viso šio komplekso nėra, gali manyti, kad jis visų gėrybių pasiekė gal tokiais metodais kaip užvakar Nemenčinės plente sustabdytųjų džipų savininkai. Na, ar juos, kad vėliau ir nutraukusius tokią „veiklą“ galima kada nors bus laikyti elitu? O grįžtant prie temos – ar jau ta Europa tokia elitinė?

     • Izbliondimas

      Romualdas: „…Tik ar tikrai esame elitinėje erdvėje?…“

      Taip.
      Juk kai kokiame tarpukaryje iš biednos daugiavaikės šeimos gabesniam vaikui pavykdavo kai jį į mokslus pasiimdavo išleisti, apgyvendindavo koks dėdė kunigas ar panašiai (Vakarų Europa). O ne koks dėdė pageriantis, apsileidęs, niavala koks… (Rusija).
      Tik šitokį pavyzdį esu jau panaudojęs, kai į tą ubagėlį pažvelgdavau nei iš tokios jau ir gerosios pusės, moralės prasme….
      Turiu pavyzdžių, kai ne visuomet ubagėlis ir atsidėkoja už gerumą… kai, pavyzdžiui, žmonos diedukai vis priglausdavo kokį nelaimėlį, pagailėję. O vienas jų gerokai juos ir apvogė, išnešęs visą asotį prikrautą auksinių grandinėlių, žiedų (jų protėvių išsaugotą palikimą).
      Tai kartais panašių vaizdinių juk tautiečiai krečia vakariečiamas, visomis prasmėmis. Ne tik ten pasigarsinę ne tik iš geros pusės.
      O ir čia išvogdami (dažniausiai nebūtinai ir pažeidžiant teisės aktus…. galima juos pasirengti atitinkamai, kad nepažeisti liktų…) finansinę paramą…

  • dzyvai

   Keisti priekaištai dėl kritikos adresuotos ES struktūroms ir ES pinigų panaudojimo.

   Ar tam, kad kritikuoti Lietuvos seimo narius ar bet ką Lietuvoje būtina atsisakyti darbo Lietuvoje ar Lietuvos pilietybės, pensijos, pašalpų…? Čia tokia ta demokratija?

   Ar tam kad kritikuoti esamus įstatymus ir siūlyti kitokius, privaloma esamų nesilaikyti, juos laužyti?

   O gal visgi reiktų išmokti ir džiaugtis, kad žiniasklaida, net gaudama pinigus iš ES, nevengia/išdrįsta pinigų davėją kritikuoti?

   • Rytis I

    Neturėjau laiko atsakyti. „Respublikos“ tekstai mažai panašūs į kritiką. Josios ideologų tekstai galėtų reikšti tik viena – lietuvių tautai reikia skubiai izoliuotis nuo ydų subjarotos Europos ir grįžti į tradicines bakūžes, geriausia plūktomis grindimis. Arčiau gamtos. Laukus paversti nepraeinamomis ažuolų giriomis. Ypač aplink Vilnių. Pats pons redaktorius tiesa, gyvendamas kažkur debesyse virš Vilniaus nesiruošia rodyti asmeninio pavyzdžio, o bet turbūt iš ten labai gerai matosi visos europinės problemos. Juolab laikraščio pozicija visai neinterpretuoja tolimesnės ateities, pvz. – sumažėjus/atsiribojus nuo vakarietiškos įtakos – kokia įtaka tokiu atveju automatiškai išauga. Galėtų papasakoti, kaip išgyventi vidury Europos, absoliučiai neįtakojamiems nei iš vakarų, nei iš rytų.

 • Izbliondimas

  Kai paskaitai komentarus, štai kas stebina.
  Pas žmogų nematai kartais žmogaus, štai kas stebina.
  Juk gerai yra žinoma, kad net žiaurus nusikaltėlis turi labai gražių užkabarių (pavyzdžiui, švelniau nei bet koks gerietis myli savo mamą, ar šunį, ar kokį našlaitį… čia ne apie tai). Žmogus yra sudėtinga asmenybė. Nėra pas žmogų vien balta ar vien juoda.
  Pats rodosi geriausias žmogus, kartais parodo visai kitą veidą. Ir taip toliau ir panašiai.
  Tad kaip žmogus gali būti koks tai dešinysis, ar kairysis. Na banditas suprantu, – kai reikia gali būti kokiu tik nori. Verslininkas taip pat. Artistas, taip pat. Bet jie tokie nėra. Tai tik poza.
  Bet vaidinti rimtai ar tai dešinįjį, ar tai kairįjį, visais gyvenimo atvejais, – nebent tai biznio planas. Nebent taip tik tikras niekšas tik taip gali. Kažkoks monstras. Nejautrus visiškai mėsos gabalas. Ar panašiai.
  Nors gal per 20 metų iš tiesų užaugo nauja karta, – tik mėsos gabalai. Būtų liūdna☺
  Tik šalyse nelaimėlėse, manau, tai gali nutikti, – kai tokių mėsgalių ant dviejų kojų susidaro kritinė masė.
  Kaip buvo buvusioje Jugoslavijoje, kai krito Brostito.
  Gal taip būna, kai laukinėje gentyje krinta (nušaunamas) vadas ir ateina demokratija, vadinama. Nes nevadinama gal buvo tik Mesopotanijoje, Bizantijoje…. iš kurios gaug ką pasivogė Europa, bet taip ir nesugėbėjusi…. nes nesubrendusi dar tam buvo… trūko kokio tūkstantmečio vystymosi. Kaip Lietuvai iki Vakarų Ėuropos šiandien to trūksta lygiai 300 metų…

  • suomis

   Gerbiamas Izbliondimai. Jūs kartais ne budistas? :)

   • Izbliondimas

    Šaunuolis esate. Taip ir toliau.
    Gi manau, negi jau čia geras skonis yra demonstruoti žmogui savo ribotumą, – užsisklendžiant mažame kiaute ir viską ką jis mato tempiant į jį ir iš jo.
    Gyvenimas didelis yra, netelpa į jokias mažas talpeles.
    Gi čia neina šneka apie vertybes, kai mes ir tų dešiniųjų per 20 metų nesame matę (jei dešiniausi buvo iš komunsitų kilę socdemai, o kairiausi, iš komjaunuolių kilusi TS. O jau apie liberalus gal geriau ir nekalbėti, – tokių čia mūsų krašte nebuvo ir per patrankos šūvį).

    • suomis

     Vansi – ne budistas. Jau aiškiau. Žiūrint, KAS ir KAM yra vertybės. Su jomis reikia atsargiai, nes jų nėra daug…dėl to ir vertingos. Tik pasikartosiu, – KAS ir KAM?
     :DDD

  • briedis

   pone izbliondinimai, apie desiniuosius ir kairiuosius jus nepertiksliausiai sakot. as va- kai miegu, tai zmona miega kaireje ir taip visa laika. nors kartais norisi kaip laukiniu genciu vadui kaip nors kitaip, bet nuo 1990 metu uzsilikusi stipri morale neleidzia.

   • Izbliondimas

    briedi.
    Bet už tat tikiuose nesate nuplikęs (kaip atsitinka, nuo svetimų pagalvių).

 • Vytas

  Respublika yra pakankamai žemo lygio laikraštis (na gal būt orientuotas į tokią auditoriją, verslas visgi yra verslas), bet liūdniausia, kad jie bene vieninteliai propaguoja ir gina lietuviškas vertybes iš lietuviškos žiniasklaidos.

  • suomis

   Nieko jie nepropaguoja o tik žaidžia žmonių jausmais ir kala pinigus.

 • kirvis

  manau pagrindines priezastys kodel ES spaudzia vengrus yra nacionalinio banko pavertimas tikru NACIONALINIU banku bei savaime suprantama iskrypeliams nepriimtinos krikscioniskosios doktrinos

 • Marius

  Eilinis veidmainiavo ir triukšmo dėl nieko atvejis. Na kažkas panašaus į vakar dienos isteriją kai lietuvaičiai ėmė protestuoti dėl JAV svarstomų SOPA ir PIPA įstatymų. Tarsi Lietuva yra JAV dalis… Demokratišku būdu išrinktas Vengrijos parlamentas, demokratišku būdu pakeitė (nes turi absoliučią daugumą) Vengrijos konstituciją. Nieko nepadarysi, tokios žaidimo taisyklės. Europos komisija, Europarlamentas veidmainiauja. Netgi jei Vengrijos konstitucija riboja centrinio banko nepriklausomumą, ką tai keičia? o ką Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje kur tie centriniai bankai nepriklausomi nėra dar didesnės betvarkės? Veidmainiauja ir Lietuvos seimūnai pasirašę šitą peticiją. Cituoju jie remia: „Vengrijos Konstitucijoje įtvirtintą siekį puoselėti tradicines vertybes“ man nesuprantama ką šiame pasirašiusiųjų sąraše veikia Mantas Adomėnas – išsiskyręs ir antrą kartą vedęs, ups, pardon, kiek pamenu gavęs bažnyčios ištuokimą. Ką veikia Saulius Stoma – išsiskyręs, nevengiantis flirtuoti su jaunomis panelėmis?

  • „išsiskyręs ir antrą kartą vedęs“. Gal Jūs per siaurai žvelgiate į sąvoką TRADICINIS? Man atrodo, kad tradiciniu Jūs laikote senovinį. Tradicijos gi keičiasi dažniau ir nėra amžinos.

   • suomis

    Bet jeigu jos keičiasi, vadinasi jos jau ne tradicinės. : )
    Pas mus įsigali tradicija – tradicijų nebuvimas.

    • suomis

     Kitaip tariant. Pas mus madinga – eklektika.
     http://www.lt.wiktionary.org/wiki/eklektika

    • Tradicijos keičiasi ir tampa naujomis tradicijomis. Bet pilnai sutinku, kad dabar įsigali tradicijų nebuvimas. Iš esmės – tai labai patogu tinginiams. Imkime meną. Anksčiau visi piešė ar lipdė kažkiek prisilaikydami tradicijų. O dabar, gal jau antras dešimtmetis įsivyravo neva „minties laisvė“. Ar daug kas sutiktų, kad R.Antinio Kaune R.Kalantai supilta akmenų krūva yra paminklas? Bet tiems, kam tradicijos nebereikalingos, aišku, tvirtins, kad tai paminklas.

     • Sejanus

      Pone Romualdai, ką tvirtins tie kam nereikalingos tradicijos lai pasako patys. Nelabai gražu, kai dedate savo žodžius į jų lūpas. Sakyčiau, netgi, demagogiška, ar ne?

      Man jokios tradicijos nereikalingos. Akmenų krūvos nelaikau menu. Kuo susiję meno vertinimo kriterijai ir tradicijos nelabai įžiūriu.

  • znakorius

   Na, taip – adomėnai ir stomos yra tikrai vaikščiojantys minusai.

   • znakorius

    Papildau: visi tie persituokę – išsiskyrę – žaliakes žvejojantys turi suprasti, kad jų supratimas apie šeimą yra jau ne toks koks reikia, nes jie patys nesugeba joje gyventi.

 • sataniuga

  Natūralioje visuomenėje homoseksualai visada bus diskriminuojami, tai faktas. Keisti visuomenės kol kas dar niekas nemoka ir negali, tai irgi faktas.

  • Sejanus

   Savo menkai pagrįstą nuomonę vadinti faktu yra įžūloka, ne? :)