A.Butkevičius ir V.Tomkus: būna gi sutapimų…

Tikriausiai esate girdėję apie „Respublikos“ leidėjo ir vyriausiojo redaktoriaus Vito Tomkaus „ultimatumą valdžiai“?

Jei ne, tai, trumpai tariant, V.Tomkus jame reikalauja, kad premjeras A.Kubilius tuojau pat nutrauktų pinigų švaistymą per VEKS renginius ir tučtuojau baigtų profsąjungų atstovų persekiojimą dėl sausio 16-osios protesto akcijų.

Premjerui atsisakius įvykdyti šiuos teisėtus V.Tomkaus reikalavimus, pastarasis žada kovo 11 dieną per pietų pertrauką kviesti Lietuvos tautą  prie Seimo rūmų pagerbti šviesų Nepriklausomybės atminimą.

Prisipažinsiu, iš pradžių į šią V.Tomkaus akciją žiūrėjau atlaidžiai – galvojau, na dar viena viešųjų ryšių akcija mažėjančioam tiražui pasididinti…

Tačiau sužinojęs, kad V.Tomkus susidraugavo su A.Butkevičiumi ir A.Paleckiu į viską pradėjau žiūrėti kiek rimčiau.

Dar rimčiau viskas pradėjo atrodyti šiandien, kai Fronto partija išplatino pranešimą apie kovo 11-ąją rengiamas eitynes, per kurias ketinama paminėti „išsisklaidžiusias Nepriklausomybės iliuzijas“.

Štai kas sakoma šiame pranešime:

Kaip teigia akcijos organizatorius „Fronto“ partijos prezidiumo narys Audrius Butkevičius, „frontininkai“ prie Seimo paminės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

[…]

Jo teigimu, dabartinė valdžia neatstovauja tautai taip, kaip tai buvo Nepriklausomybės atstatymo išvakarėse. „Valdžia nutolo nuo tautos ir net veikia prieš tautą, – sakė jis, – todėl taikus pilietinis nepaklusnumas šiuo metu yra vienintelis būdas priversti valdžią atsitokėti.“

 

A.Butkevičius įsitikinęs, kad leidimo eisenai nereikia. Konstitucinis teismas dar 2000 m. sausio 7 d. išaiškino, kad įstatymais yra nustatyta ne leidiminė, o pareikštinė Konstitucinė susirinkimų laisvės įgyvendinimo tvarka. „Teisę į susirinkimus garantuoja Konstitucija, – sakė jis, – todėl tais atvejais, kai nėra pažeidžiamos kitų piliečių teisės, niekas neturi drausti Lietuvos žmonėms laisvai susirinkti.“

Toks įdomus sutapimas – „Frontas“ organizuoja eitynes, V.Tomkus – tylos minutę…

 

Abi akcijos – „prarastai nepriklausomybei paminėti“…ir abi bus rengiamos be leidimo..

 

Ar tikrai tik sutapimas?..

(10 balsų, vidurkis: 3,70 iš 5)
Loading...
 • Mykoliukas Beraštis

  Niekaip nesuprantu, ką veikia Algirdas Paleckis su „Žvalgu Legenda“, Lietuvos Che Guevara, žurnalistės Rūtos Grinevičiūtės dukters tėčiu, mediku, „Amžinuoju Revoliucionieriumi“ ir buvusiu kaliniu Audriumi Butkevičiumi. Neabejoju, kad jis nekvailas vyras, bet save gerbianti politinė jėga, ar bandanti tokia tapti, susidėjusi su A.Butkevičiumi įgyja įdomų atspalvį. Man A.Paleckio vadovaujamas „Frontas“ prarado bet kokią prasmę, pasikvietęs šį marginalą.

  • Quantum

   „žurnalistės Rūtos Grinevičiūtės dukters tėčiu“ čia netyčia išsprūdo, tai yra vieša paslaptis ar jie to net neslepia? Kažkodėl nieko nesu apie tai girdėjęs?

   • nerijus

    Ir mane suintrigavo…
    Ot, tas Mykoliukas, jei skleidi netiesą, tai būsi baudžiamas…
    Pasipasakok ką žinai, Mykoliuk. Įdomu pasidarė. Sensacija. Kreipkis į „Kakadu“, dar ir per TV parodys, tada galėsi kandidatuoti, nes visi žinos. Būsi žvaigždė,o „žvaigždės“ renkasi į TPP.
    :)

  • inf

   >>“Frontas” prarado bet kokią prasmę, pasikvietęs šį marginalą

   O a.a. Petkevičius 2-u numeriu rinkimų sąraše peno apmąstymams nesuteikė?

  • donatas

   o tau ‘frontas’ buvo su prasme iki butkeviciaus? :)

  • A.G.

   Manau, kad po antrojo internacionalo, priėmus jame sprendimą Europoje „eiti“ išskirtinai tik evoliuciniu keliu, bet kokie frontai – turi daugiau kriminalinį atspalvį, kaip ir visos kitos Lietuvos partijos, kurių veikla neprieštarauja antrojo internecionalo nuostatomis.
   Vienintelė vieta, kur frontai reikalingi, bet ne partiniame, o kariniame lygmenyje – bekompromisinė kova (įvedant žiaurias akcijas) prieš smulkius vagis, plėšikus, banditų grupuotes, žudikus, kelių chuliganus.
   O pilietinėje plotmėje – būtina griežtai laikytis antrojo internacionalo nuostatų… jokių čia revoliucijų iš liaudies pusės.
   Kas kita, kaip minėjau banditai ir pan. – tam turime karines struktūras ir jos turi utilizuoti nuožmogas.
   Reiktų imti pavyzdį iš JAV žaliųjų birečių (kai pagal jurgį ir kepurė – JAV pašaukta veikti Planetos lygmenyje… gi mūsų karinės pajėgos turėtų veikti šalies mastu ir utilizuoti visą tą banditinę švo…).

 • xerksas

  Dabar galima surengti totalizatorių – kiek žmonių jungtinės Paleckiukio, Butkevičiuko ir Tomkaus pajėgos sugebės sutraukti prie Seimo? Mano statymas n<200.

  Žinoma, su salyga, jeigu į šitų profesionalių nevykėlių „akciją“ nebus įkalkuliuoti jaunieji šauliai ir skinai-patriotai. Beje, pastariesiems tai bus puikus patriotizmo (ir smegenų kiekio) testas – jeigu Butkė vis tik sugebės kažką suorganiziuoti, kurią pusę palaikys patriotiškai nusiteikęs jaunimėlis?

  • nerijus

   500- 700

   • donatas

    jei ‘maxima’ dar imsis, tai dar daugiau susirinks ir bus truputi ikause ‘ant drasos’… :)

  • Valentinas

   Nenuvertinčiau Tomkaus organizacinių sugebėjimų. Pažiūrėk kiek yra vien laikraščių Respublikos leidinių grupėje. Suorganizuos akciją „Redaktoriai už kovo 11“ Pridėk dar Respublikos buhalteres, sargus, o lia lia mergaite, Kauno Žalgirį, visą Respublikos spaustuvės kolektyvą. Plius partneriai iš giminingų verslų – visokie bilietai.lt, makrokoncertai ir t.t. Gali būti ir 300 TOMKOSOSŲ.

  • xerksas

   Na štai ir turime rezultatą: mažiau 100 žmonių, įskaitant Tomkų ir Paulauską (kuris Rolandas). Didelės laimės Tomkaus veide nesimato:

   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20940059

   Po tokio „galingo“ rezultato Tomkus gali drąsiai eiti morkų graužti – niekas į jo grąsinimus nebekreips nė mažiausio dėmesio. Tiesa pasakius, po to, kai jį ištiko visiškas fiasko bandant surinkti parašus dalyvavimui prezidento rinkimuose 2004-siais, kažko kita tikėtis buvo sunku. Nes tuomet „Respublika“ dar buvo brandas, o dabar, jei jos straipsnių už pinigus neperspausdina http://www.balsas.lt, apie juos niekas ir nesužino.

 • inf

  Galvoju, kad Paleckis pasikvietė Butkevičių, kad jis jam papasakotų apie žmonių, kuriuos jis bando atstovauti, gyvenimą. Pats būdamas trečios kartos nomenklatūros palikuoniu, nedaug ką suvokia apie liumpenų gyvenimą.

  Bet jeigu vyriausybė greitai nenuleis kraujo LEO ir panašiems, Fronto rėmėjų gretos pradės sparčiai gausėti.

  • donatas

   jei mitinguotu prie ‘nekropolio’, tai savivaldybe nebeturetu priezasties (neva mazai vietos) suderinimui neisduoti, o ir adresatas butu taiklesnis :)

  • donatas

   beje, toks jausmas jau kelinta karta, kad balsas.lt tapo ‘respublikos’ filialu internete… va ir naujas tomkaus eitynes reklamuoja :)

   • Valentinas

    Donatai, aš prieš kokią savaitę rašiau čia lygiai tą patį. Jausmas yra, kad balsas.lt tampa TOMKOSOSŲ tribūna. Iš ten pabėgo visi SOROSOSAI, skelbiami Tomkaus straipsniai ir t.t.

  • ledynmečio voverė

   „Fronto“ narių jau daugėja: kaimynas anadien kaip niekur nieko prasitarė, jog yra „Fronto“ partijos narys. Žaktelėjau, nes partijai priklausantį paprastą žmogų, ne karjeristą pamačiau, turbūt, pirmą kart nuo sovietmčio.

   • LL

    o aš Frontui pritarinačių irgi nemažai atrandu… tik visų lojimas ant Paleckiuko juos baido kiek… nejauku gi, kai pirštais rodo… o į ka rodo???? į drąsų žmogų, kuris vienintelis dažnai drįsta pasakyti tai, ką daugelis galvoja, bet bijo garsiai sušukti, net iš anų laikų dar baimė likusi…

    Kodėl prisišliejo Tomkus – kitas klausimas… gal jam dėmesio užsinorėjo…o gal tikrai žmogus taip mąsto… sutikit, padėtis Lietuvoj darosi tragiška:(

    • nu ne

     kodel apie paleckiuka rasote pagarbiai? Manau,tokiu kaip jis,ne tik iki seimo negalima prileisti, bet po mokyklos jam reikia dirbti sunku fizini darba, kad smegenu lastelese nekiltu noras KAZKA GRIAUTI IR NAIKINTI.Tokie, kaip jis jau buvo…pamenate – auku, po ju buvo milijonai.

 • kirvis

  kuo daugiau zmones bruzdes,tuo Vyriausybe labiau jaus spaudima ir dirbs atidziau o ne atmestinai.uztenka vien paziuret i kubiliaus retorika iki sausio 16 ir po jos.o Fronto gerbeju ratas auga proporcingai krizes mastams ir jei vyriausybei nepavyks suvaldyt padeties,tuomet visko gali but-Butkevicius juk profesionalas tokiuose dalykuose

  • romas

   Vyriausybė jau ne vieną kvailystę padarė po sausio 16. Pvz. neįvedė kasos aparatų mėsos pardavėjams. Jei klausys minios, krizė truks ilgiau, o gal net ir bankrotas Lietuvą ištiks.

   • nerijus

    Link bankroto ir einama.
    Ir gaila, kad mokomės iš braliūkų latvių.
    Kai baiksis pinigėliai, jie baiksis, nes įmonės bakrutuoja. Bus nesurenkamas biudžetas,o tada tik liks- bankrotas.
    Paskolos iš TVF neišgelbės, nes jos bus „pravalgytos“ Sodros ir valstybės tarnautojų algomis.
    Kai nėra sukuriamas produktas, o ir jis neparduodamas, tai apie jokį „praregėjimą“ nėra nė kalbos.

 • Dzina

  Man tai kur kas labiau skaudu dėl to, kad LGC ir HRMI negavo leidimo eitynėms „Prieš rasizmą ir ksenofobiją – už toleranciją ir pakantumą“. Iš antro karto negavo. Neva dėl to, kad šie žmonės sukels riaušes. Tai yra niekas kitas kaip cenzūra ir saviraiškos laisvės ribojimas, Konstitucijos laužymas. Aš labiau pasitikėjau sistema, bet deja. Matyt leidimai išduodami tik „teisingai, t.y., taip, kaip reikia valdžiai, mąstantiems“.

  • austras

   Užtat liedimą gavo teisinga chebra ir pramarširuos per centrą sankcionuotai, nes leidimo paprašė anksčiau.. :) Bananų respublikoj vėl pakvipo fašistuojančiu jaunimėliu…

  • ledynmečio voverė

   Nei kiek negaila. “Prieš rasizmą ir ksenofobiją – už toleranciją ir pakantumą” anie kovoja tol, kol gana pinigų už „kovas“ ir gina tuos už kuriuos jiems mokama. Parašiau jiems @laišką, jog tam tikra dalis žmonių, Lietuvos piliečių neseniai spaudoje įžedžiai pavadinti „runkeliais“, nes nelaiko „paksogeito“ demokratijos „pasiekimu“ ir balsuoja už TT partiją. Ką manot „tolerancijos“ institutai man atrašė? Nieko. Kovotojai už „toleranciją bei pakantumą“ atsuks nugarą, jei nesi negras, žydas arba čigonas. Nes pinigų už „runkelių“ orumo gynimą Europa neskiria, todėl jiems nusispjaut.

   • Dzina

    As irgi tureciau priekaistu jiems, kad toli grazu ne i viska, kas yra svarbu, reaguojama. Deja, realybe tokia, kad labai stinga zmoniu, aktyvistu, dirbanciu toje srityje. koks hrmi, tai regis teturi iki 10 zmoniu komanda…

   • Rimantas

    Hmm, tiesą sakant, gal ir gerai, kad nieko neatsakė. Kažkas supainiojo adresus.

    • ledynmečio voverė

     Gerbiamasai, kadangi labai jautriai sureagavote į anksčiau mano parašytus žodžius „žvakutiniai – liberalūs chunveibinai“, įtariu, jog „runkelių“ spartymas jums – tik įprasta, nekalta pramoga.

     • romas

      Runkeliais žmones (runkelių augintojus) pavadinti Paksas sugalvojo. Išeina, pats žmones š… ištepė, o dabar visokie TT gerbėjai galisi išteptų žmonių. Kaip gerai propaganda veikia Lietuvoj. Visi užmiršo, kad Sudanui Pakso rėmėjas karinius malūnsparnius pardavinėjo. Aš sprendžiu apie žmones pagal jų draugus. Tą pačią taisyklę taikau Paksui ir visai TT. Jei domėtumėtės kas Sudane vyksta jau eilę metų,Pakso rėmėjai neatrodytų tokie nekalti, o pats Paksas yra kaip minimum kvailys, jei nėra blogiau.

 • nerijus

  Įdomu, kaip ten baigėsi su Tomkaus tvorele paežerėje?
  Liepta buvo nugriauti, bet ne, Tomkų vaikas, dar giliau ežeran prailgino?

 • J. naivus

  Gal tai panašu į treniruotę ar repeticiją prieš rimtesnius dalykus.
  Nors būrėja Vaiva per TV nuramino – jau už kelių metų vis tik būsime Šiaurės Atėnais.

  Dar išbūrė- Donaldai seime seksis vis geriau, o pabėgs iš ten Baukutė…

  Valentinai, tai gera naujiena, bet Musei:))

  • Valentinas

   Šiandien Musė parašė, kad ji yra labai gera aiškiaregė ir prognozuotoja. Staiga supratau, kad greičiausiai ji yra Palmyra arba būrėja Vaiva arba kas nors dar baisiau. Praradau viltį laimėti. Laukiu, kol Rimi paskelbs akciją šampanui.

 • austras

  Paleckis mūsų lietuviškos politikos paveiksle palaipsniui tampa tragikomišku personažu. Jo problema dažnai ne idėjose, kurias skleidžia, o būde, kuriuo jis tas idėjas pateikia. Kam dabar nereikia socialinio teisingumo? Bet ar jis ateis drauge su buvusiais Jedinstvos nariais, buvusiais Darbo partijos partiečiais ar šiaip nevengenčiais taurelės asmenim? Norėdamas greitai ir radikaliai jis nesupranta, kad kartais reikia kantriai ir apgalvotai. Joks iš tiesų karštas veikėjas Lietuvoje nieko rimto nepasiekė. Gal išskyrus charizmatinį Šustauską, kuris galutiniame rezultate vis tiek apsijuokė, nes be charizmos esant valdžioje reikia ir kažko daugiau.. Gi lygiuodamasis į buvusį jūreivį Šustauską, Paleckis su savo TSPMI diplomu bei stažu URM atrodo juokingai. Turinio ir formos skirtumai bado akis…

  • austras

   Atsiprašau, „nevengiančiais“.

  • durdo@leotekana.lt

   tas zmogiukas dar net nepradejo politikuoti, visas tas frontas jam kaip startine pozicija ar reklamine kampanija.. zmogus masto strategiskai, kad sulaukes tevuko amziaus galetu ramiai sedeti europarlamente

 • Petriukas

  Paleckis, bėda, paprasčiausiai nesugeba savęs pasiųlyti platesniam ratui ir tiek. Tai vat ir tenka su tomkososais, skinososais, butkevičesosais ir kitais sosais susidėti. Supranta, kad pats negalil pakankamai žmonių pririnkti, o ir šiaip farsą kuria. Iš jo sukilėlių-anarchistų lyderis tai kaip iš manęs balerina (o sveriu aš 95 kg, tad balerina būčiau lievoka).

 • praeinant

  Greitai perskaičiau komentarus ir pirma mintis šovus į galvą:
  blyn, kiek čia daug nepralenkiamų strategų ir tiesos žinojimo galiūnų…

  nu, belenkada belenkiek pasižiūrėkit į save ir iš šono…:)

  kolopsalūs pliki teiginiai ir mizeris argumentų…:))

  atsiprašau, bet taip man iš ryto „šviečia“…:))

 • A.G.

  Labai gerai, kad blogo savininkas nuėmė tuos vertinimus.
  O tai būtume pradėję mąstyti, kaip čia įmantriai, erliciškai parašius – dingtų nuoširdumas ir bent man prasmė skaityti ką žmonės iš tiesų mano.
  Juk fraerių rašliava bent man visai nėra įdomi.

  • Valentinas

   Gerbiamas A.G.,
   Kada ūkinikai pasiūlys ekologiškos šviežios mėsos? Dabar siūlomi vien tik rūkyti, o rūkytas daiktas pats savaime nesveikas.

   • A.G.

    Siūlė. Buvo ir Jums žinomoje interneto svetainė skelbimas, kad išvežiojama po namus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje (ir ne „išmelžtų karvių drapanos“, bet mėsinių galvijų ekologiška skedena). Nebuvo užsakymų. Tad ūkininkas ir sako, kiek jau duos tiek man už tuos gyvuliukus, bet realizacija daugiau neužsiimsiu.
    Tuo klausimu – naujas impulsas Žemaitijoje.
    Yra laimėjimų tuo klausimu,. tad… truputį kantrybės dar… (juk nuo pat SAPARD visa daugiamilijardinė parama buvo intensyviam pramoniam chemizuotam ūkiui plėtoti, ne šeimos ūkiui, ne šeimos verslui – bet mūsų krypties pastovi elgsena šeimos ūkio klausimu jau duoda rezultatua).
    Šviežia skerdena – pati sunkiausia pozicija.
    Mes, kai 1988 m. pradžioje atidarėme pirmąją Lietuvoje sertifikuotą ekologiškų maisto produktų parduotuvę, ėmėmės ir ir šito vieno sunkiausio baro.
    Buvome numatę savo firmines parduotuvytes steigti ir su ekologiškos mėsos skyriais jose visuose sostinės mikrorajonuose.
    Tačiau tuo metu prasidėjo supermarketų bumas (kai Vakarų savartynas buvo pervežamas į liwetuvių skrandžius – o ties skrandžiai visa tai godžiai virškino… žmonės juk neturėjo pinigų, daugelis darbo, o kas jį turėjo taip pat vos sudurė galą su galu).
    Tačiau viskas nuosekliai juda.
    Dabar esame įdėję skelbimą, pagal kurį galima pirkti avieną.
    Na o šiandien nuo 12.00 val ateikite į PC „Europa“ – mini ekologišką mugę, kur paragausite šutintos ekologiškų ruginių grūdų košės.
    Na tuo pačiu apsipirksite ekologiškų gėrybių (labai skanių ir pigiai ekologiškų desertinių obuolių iš Anykščių rajono ir visa kita. Skanios ekologiškos rudinės duonos, ekologiško bityno ne tik medaus, ekologiškų daržovių).
    Visa tai kieękvieną antradienį (tik su koše bus pertrauka – trumpam košė išvažiuos į Airiją, ten per Velykas ja gardžiuosis mūsų žmonės, išvykęs į Airiją).
    Skanaus.
    Manau, kad blogo savininkas atleis juk tai ne reklama – tai tiesiog maža ugdymo akcija Lietuvos piliečiams.

    • Valentinas

     Kažkada ekologiškame turgelyje nusipirkau lietuviškos Rucolos arba Gražgrastės. Tai tokia žolė(ar salotos), kuri labai populiari viduržemio jūros virtuvėje. Mes ją labai mėgstame, bet prekybos centruose pardavinėja itališką ir izraelietišką labai brangiai. Pas jus turguje aptikau lietuvišką, kurią augina kažkokie ekologiški ūkininkai. Bet tai buvo seniai ir nuo to laiko nepavyksta aptikti. Gal žinote kur juos surasti?

     • A.G.

      Nors jau reikiabėti – atsakau.
      Taip. Pernai ekologiniame šiltnamyje užaugino viena šauni jauna ūkininkų šeima.
      Manau, kad tikrai augins ir šiais metais.
      Bėda ta, kad jau kovo vidurys – o šiltnamyje tik dygti pradeda (juk pernai balandžio viduryje jau turėjome ekologiškų ridikėlių, salotų krapų…).
      Vėluoja pavasaris – tad ir rukala.
      Šaunuolis este, vienžo.

    • Musė

     Mielas A.G.,

     Labai šaunu, kad informuojate – aš būtinai atbėgsiu, jau visiems bendradarbiams apskelbiau. Jūs esate tikras šviesos spindulėlis šiame negatyviame blog’e :)

  • praeinant

   „Juk fraerių rašliava bent man visai nėra įdomi.“

   Ar tai reikia suprasti, kad pats esi ekspertinis minties galiūnas, skirstantis į rašliavas ir ne?
   :))

   • Valentinas

    Gerbiamas praeinant,
    Visi mes čia žaidžiame visažinius, nes mums tai patinka. Kur daugiau mes galime tai daryti? Kai nebepatiks, nežaisime. Nežiūrėkite į tai rimtai :)

    • praeinant

     hi..:))
     tai ir aš už žaidimus…
     tik daugiau šachmatinio, ne „akies“ mentaliteto…:))

     • A.G.

      O ne… tik ne šito šachmatų menteliteto… tik ne šito šmaikštumo – jis paprasčiausiai šlykštus norint bendrauti… manau pakanka paprasto, nuoširdaus bendravimo, be jokių čia šachmatų… prisišachmatijo jau žmonija, koktu nuo viso to…

   • A.G.

    Taigi, Jūs gi nesate fraeris. Ir nei vieno čia tokio nėra. Bet tas vertinimas… nesakau, kad spaustų link to… ne.
    Tiesiog kartais nemoku kitaip pasakyti, kaip „užlenkiant plieno strypą“ taip stipriai į kitą pusę, kad paleidus jis atsistotų ten, kur reikia.
    Šį kart, kaip matote – ėmė ir nulūžo (taip manau, kai perskaičiau Jūsų komentarą).
    Sudie iki vėlyvesnio vakaro…

 • A.G.

  Gerb. Valentinai, sugrįžau dėl Jūsų.
  Gal dėl to neužpyks blogo šeimininkas ir komentatoriai.
  Problema ta, kad Pasvalio rajone labai prisnigo ir mašina negali išvažiuoti, kal pagelbės traktorius – tad košė vilkimės atvyks, bet tikrai vėluos…
  Na ką gi kas kam – kai kam tai pati svarbiausia žinia.
  Kaip ir su tomis nelaimėmis… jei nėra tragiškų – tai tragedijomis tampa ir smulkmenos… visvien žmogus pastoviai turi būti pamaitintas jomis (t.y. tragedijomis…).

 • gintaras.m

  Negalėčiau sakyti, kad antisisteminė opozicija nereikalinga. Aš pats save laikau dideliu Chomsky, Baumano mylėtoju ir antisistemininku, tačiau šita grupelė dabar taiko ant, t-sakant, bangos, nors iš esmės tiek Butkei tiek Paleckiukui nusispjaut konceptualūs dalykai. Jie net teorijų nėra skaitę, ką reiškia tikras antisisteminis sąjūdis. Šios dienos Tomkaus Respublika bando irgi ant bandos užšokti. Mano vertinimu, antisisteminis sąjūdis turi dabar du flangus Čilinsko-Kuolio (vadinkim jį liberalusis) ir Paleckio-Tombaus-Butkevičiaus (radikalusis). Bėda ta, kad tiek vieni, tiek kiti „dirba“ apgraibom, nemato visumos.
  Tokie sąjūdžiai neatsiranda iš niekur. Jie yra natūralus ar pusiau natūralus atoveiksmis ekonominiams ir politiniams „veržlių užsukinėjimams“, be ko jokia valdžia, nuo Kubiliaus iki Putino krizės sąlygomis negalėtų išgyventi. Kubilininkų klaida ta, kad jie kaltina žmones už tai, kad jie blogai suvokia antikrizinį planą, esą norint išgyventi sunkmetį reikia atsisakyti vienų ar kitų savo laisvių tam tikra dalimi, nes priešingu atveju valstybė neišgyvens. Tie piliečiai, kurie to nesuvokia, puola į glėbį visokiems naujiems sąjųdžiams. tačiau tai nėra blogai. Tai irgi laisvėjimo pozymis.

 • Petriukas

  Jei jau taikyt ant bangos užšokt, tai reikėtų eit per nacionalizmą, o ne nacizmą, fašizmą ar rasizmą. Nacionalizmas – naujas trendas visame pasaulyje ir 5 metų bėgyje turėtų smarkiai populiarėti. Ale kai balvonas esi, tai balvoniškai ir darai. Nesugeba mūsų politikieriai eiti koja kojon su pasauliu. Užsienyje irgi dažni nesugeba, bet bent jau specus pasisamdo, kad protingiau atrodytų.

 • Petriukas

  Va šiek tiek naujienų iš fronto:

  „Nepasitenkinimas „Fronto“ pirmininko Algirdo Paleckio bei jo aplinkos veiksmais partijoje brendo jau kurį laiką. Aistras pakurstė ir tai, kad prie šios politinės jėgos prisišliejo Audrius Butkevičius. Pareiškę, kad vadovai pamiršo anksčiau deklaruotas idėjas, per šeštadienį vykusį „Fronto“ suvažiavimą iš jo pasitraukė prezidiumo nariai, programos rengėjai ir partijos steigėjai Česlovas Grencevičius ir Saulius Arlauskas, buvęs A.Paleckio pavaduotojas Vytautas Mikalauskas, Juozas Užkurėlis ir „Fronto“ steigėjas, Justiniškių skyriaus pirmininkas Danielius Domkus. Šis su savimi išsivedė ir didžiąją dalį skyriaus.“

  balsas.eltė

  • Gintaras Slavinskas

   Normalu :) Aš kartais stebiuosi žmonių naivumu, nejau Paleckio bendražygiai tikėjosi, kad ir jiems atsiras vietos po Paleckio saule? :)

 • Linas

  man šiek tiek gaila,kad būdamas tikrai neblogas organizatorius,V.Tomkus pretekstu savo akcijai įvardino VEKS-ą ar dar blogiau,sausio 16-osios įvykių vertinimą.Jeigu sąlygos,iškeltos Kubiliui,būtų kitos,sakykim,konkretūs „saulėlydžio“komisijos sprendimai,kurie eilinį kartą virsta visišku farsu,savivaldybių savivaliavimo biudžetuose pažabojimas,žodžiu,adekvatūs ir suprantami veiksmai krizės akivaizdoje,tada,kodėl gi ne.Kita vertus,man nepriimtina nuostata,kad jei įvykyje dalyvaus Paleckis ir Butkevičius,tai jau aleliuja.A priori kažką smerkti ir abejoti – neperdaug perspektyvu.Manau,kad daug svarbiau,kad vyriausybė ir seimas jaustų nuolatinį visuomenės spaudimą krizės akivaizdoje,aišku,reikalavimams nelinkstant į populizmą.

  • Valentinas

   Linai, Tomkus visada turi savo tikslus ir tie tikslai niekada nesutampa su visuomenės interesais. Šiandien jis pasirinko taikiniu VEKS, bet tai nieko asmeniško tik biznis. Rytoj jis pasirinks taikiniu pavyzdžiui vaisingumo klinikas arba Žalgirį.

 • Petriukas

  Pritariu Valentinui, kad Tomkus čia ne Lietuvą gelbėja :) Ir šiaip ne Lietuvos gelbėtojas jis, kaip ir jo „draugas“ Vainauskais ir Lietuva taip negelbėjama.

 • Musė

  Žinote, aš tai norėčiau viešai atsiriboti nuo savo kelių teigiamų komentarų Tomkaus atžvilgiu :) Be reikalo suteikiau jam šansą, žmonės išties nesikeičia, ypač vyrai, ypač tokio amžiaus… Galėtų man grąžinti tuos 3 litus už užužpraeitą šeštadienį nusipirktą „Respubliką“…

  • Valentinas

   Sveika sugrįžus dukra mano :)

  • Muse, pirkai „Respubliką“?;O Ha ha, aš irgi žadėjau patikrinti ar ten kas nors pasikeis, bet užmiršau. Visai jau begalvė:))

   P.S. Valentinai, Fredis* tavęs baisiausiai pasiilgo.

   • Musė

    Oi tu Lia, Lia,

    Išnaudoji Fredį* kaip kabliuką pritraukti žmones į savo blog’ą :) Turėtum jam sumokėti už jo eksploatavimą. Viskas, varau A.G. košės valgyti :)

    • Rimtai? O atrodė, kad esu tik sunerimusi dėl nesuprastojo Fredžio;) Atsiprašau, neberašysiu tokių pareiškimų x)))

 • Linas

  Valentinui.Sutinku,man Tomkaus konkretūs interesai šioj situacijoj kol kas neaiškūs.Galgi koks šriubas iškrito,nes kuo jis pavertė „Respubliką“jau koks mėnuo ar daugiau,darosi nebesuvokiama.Atsirado kažkokie „tratinimai“,visiškai be ryšio reikalavimai,o ir rytdienos akcijos susirinkti ir pastovėti,“Žalgirio“ tempimas iš reanimacijos į komą ir t.t. ir pan.Koks čia biznis?

  • Valentinas

   Aš irgi nesuprantu Tomkaus motyvacijos.

 • varijotas

  Prisipazinsiu: kai tik Frontas susikure, maniau, prabalsuosiu uz juos. Nors visuomet balsavau uz desiniuosius, taciau buvau jau smarkiai jais nusivyles. Ne del sneku apie laikrasciu nacionalizavima. Man tiesiog atrode, kad gal si jega pajudins tuos nutukusius prie lovio ir prisnudusius. Obettaciau laiku suzinojus tos jegos neafisuojamus „remejus“ staigiai apsigalvojau. Uzteko vieno rajono :) Bet koks mastantis ir bent kiek padorus zmogus toj partijoj negali likti. Tai liecia ir Palecki :)

  • austras

   Kalbate apie rėmėjus iš Rusijos? Žodžiai, kuriuo sako Paleckis dažnai yra geri ir dabartinei Lietuvai labai reikalingi. Tačiau kas slypi po retorika?

   • varijotas

    Apie rusiskus nezinau, nesu tiek pasvestas. Apie lietuviskus, gerokai kriminalinius. Be to, jie butinai dalyvaus bet kokiame mitinge…ar tai butu Sustausko organizuotas, ar profsajungu. Ir toli grazu ne kaip pasyvus stebetojai