Citata #151 Išpardavimas „Maximoje“ tęsiasi…

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos 2009 metų vasario 18 dienos pranešimas spaudai:

UAB MAXIMA LT uždrausta į rinką tiekti kinietiškus melamininius indus

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos uždraudė UAB MAXIMA LT tiekti į rinką ir parduoti vartotojams 48 tipų, 195 400 vnt. kinietiškų melamininių indų.

Kontaktinis asmuo:
Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos

…O aš bijojau, kad visiems gali neužtekti…

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • mantas

  datai kokiai cia?

 • Gintaras Slavinskas

  Bauda „Maximai“ už prekybą be pažymėjimo – 300 Lt… nieko sau kas čia per juokingos baudos? 300 Lt…

  • Skaitytojas

   Iš konservatorių rinkimų programos:

   „Reikia susieti sankcijų dydį su prasižengusiojo pajamomis. Baudos, jei norime, kad jos būtų ir veiksmingos, ir teisingos, turi būti susietos su asmens pajamomis ar turtu. Antra, bausmė už neteisėtus veiksmus turi atspindėti „pagavimo už rankos“ tikimybę ir žalos dydį. Šiuo metu daug bausmių neatitinka šių kriterijų.“

   Galbūt čia mano nežinojimas ir nepakankamas domėjimasis, tačiau po rinkimų neteko girdėti šia tema keliamų klausimų.

  • paprasta piliete

   Jau kartojuos, bet pagal dabartinę tvarką tą baudą gavo ne Maxima, o koks nors Maximos eilinis darbuotojas asmeniškai iš savo kišenės, atsakingas už higienos pažymėjimų gavimą, o suorganizavęs kenksmingus pirkimus ir palaiminęs padavimą į prekybos salę, net blogo žodžio neišgirdo.

 • romas

  Man vis dar nuostabu, kad niekas nėra kaltas konkrečiai. Negi viskas atsitiks kaip visada – kalta Maxima, vyriausybė, muitinės departamentas … Kodėl kai pavagia vištą tai visada būna konkretus vagis. Juk galėtų apkaltinti visą kaimą, tada ir sodinti nereiktų. Paskiri seniūnijai baudą už vištą ir baigta :)

 • inf

  Galvoju, kad jeigu nesulauksime adekvačios inspekcijos reakcijos, reikėtų šiame forume pradėti klibinti inspekcijos vadovo kėdę.

 • bn

  Romui

  Ačiu. Labai pralinksminot!

 • LL

  Maxima? kažkada man ji buvo visai nieko, nes šalia namų veikė visą parą…

  bet taip atsitiko, kad Vasario 6-ąją švenčiau Lenkijoje su tautiečiais:)

  tai po lenkiškų juokingų kainų (viskas pigiau ne 10 proc., o 40-60 proc.), man maximos kainos ir nuolaidos atrodo kaip pasityčiojimas.

  nevardinsiu tarptautinių brandų, kurie 1:1 atitinka maximoje parduodamus.

  pasakysiu du lietuviškus:

  1/ tualetinis poperius ‘grite’ – lenkijoje
  beveik 3 kartus pigesnis nei Lietuvoje

  2/ mineralinis vanduo Rasa – irgi daugiau nei dvigubai Lenkijoje pigesnis.

  Tai kokie Maximos ir kt. tinklų antkainiai??????

  • mantas

   islaikykim objektyvuma bent jau. Visur Lietuvoj kainos mazdaug vienodos, tai irgi maxima kalta?

   • LL

    nea, prekybininkų (ir ne tik) kartelis kaltas:)

    kodėl lenkų ūkinininkai už pieną gauna daugiau, o UHT (tipo Mū Margė) litras ten kainuoja 1,20-1,30 lito, o ne 3 litus kaip maximose/rimi/chuji?

    ir beje, lenkų pienas skanesnis man:)

    • mantas

     O kodel kaina turi buti tokia pati ar mazesne? pas lenkus situacija kita, kaip tik menesi teko su vienu lenku padirbeti, tai pas juos situacija ne ka geresne.

     man tai karviu (tautybe nesvarbi) pienas skanesnis :)

     • LL

      nežinau, ką tu su juo dirbai, bet Lietuvoje pardavėjos krapšto nosis, o Lenkijoje dirba suprakaitavę….

      jauti skirtumą?

      aš nerašau to, ko pats nemačiau ir nepačiupinėjau

 • albinas

  kol nebus isardytas kartelis, niekas nepasikeis. Prekiu kaimos visada bus brangesnes nei salia esanciose salyse.
  Taigi konservatoriams darbo yra iki soties. Ir priklausys tik nuo ju, ar jie bus isrinkti dar po 4 metu.

 • Marius

  Reikės susirati mažą parduotuvėlę, kur antkainiai proto ribose ir į turgų reikės pradėti vaikščiot. Gera buvo Grigiškėse, kioskelis-parduotuvė šalia IKI centro ir turgelis su bobučiu augintom daržovėm ir kitomis gėrybėmis. Viskas buvo vietoje ir kainos pigesnės negu prekybos centre. Vilniuje patapau priklausomas nuo centrų, bo šalia esančioje parduotuvėlėje pagrindiniai produktai kokia 20 procentų brangesni negu tinkluose :( reikia žiū keisti įpročius …

 • inf

  Kas galėtų paneigti, kad pirkdamas Maximoje rizikuoji savo sveikata ir savo bei šeimos gerove? Ar neturėtų tai būtų atspausdinta ant Maximos kasos čekių?

 • Vinilas

  „Gaminius iš parduotuvių lentynų „Maxima“ esą pašalino dėl „žmogiškosios reakcijos“, o apie jų kenksmingumą sužinojo iš spaudos“. Citata is vakar dienos straipsnio delfyje. Sunku ir sugalvoti kaip pavadinti si Maximos atstovu teigini, gal pasityciojimu is zmoniu, bet kad per svelniai skambetu. Jie pardavineja daiktus, bet ne nenutuokia apie ju sauguma zmoniu sveikatai. Toki absurdiska pasiaikinima galetu tik koks darzelinukas sugalvoti. Ir man idomu, kaip tokie dalykai is vis pateko i Lietuva, kad juos pardavinejo be leidimo tai cia nieko nuostabaus, negi prekybcentris lauks kazko uzsivezes prekes, gi uzsaldyti pinigai stoves. Beda tame, kad isvis juos leido isivezti i musu sali, nebutu ivezti nebutu ir i prekyba pateke. Ir siaip, vardan pinigo bet kam verslininkai pasiryze, kad ir isnuodyti savo tautiecius.

  • Marius

   Aš nemanau, kad maksima tyčia įvežinėjo kenksmingus indus. Kokybės ir atitikties sertifikatai pateikti prieš įvežant buvo tinkami, todėl ir pateko į Lietuvą. Čia gal yra įstatymų spraga, kad galima pradžioje įvežti prekes, o tik po to gauni gaminio higieninį pasą ir leidimą prekybai. Tai mano nuomone arba neturint higienos paso neleižiat įvežti arba jeigu jau leidžiat įvežti ir yra pasitikima gamintojo pateiktais dokumentais, tad turėtų būti leidžiama ir prekiauti. O jeigu patikros metu paaiškėtu, kad gaminys neatitinka kokybės dokumentų, tada jau bauda turėtu būti tokia gamintojui ar importuotojui, kad sukčiaut net minties nekiltų. Bet šiuo atveju maksima pasielgė neatleidžiamai, žinojo, kad turi pilną sandėlį šūdo ir pradėjo prekiaut, čia jau požiūrio į klientą klausimas, o jeigu žmogus turi savigarbos, tai apie turėtų pagalvoti kur eiti apsipirkt …

   • Vinilas

    Tik nereikia Maxim’os vaizduoti kaip nekaltos mergeles stovincios nuraudusiais skruostais, nuleista galva ir sakancios: „oi, as nezinojau kad taip negalima“.

 • paprasta piliete

  p.Mariui. Matau, jūs nelabai orientuojatės šioj srity. jokių higienos pasų nėra. Yra HN16, yra reikalavimas įvežamoms prekems, galinčioms, skirtoms liestis su maistu, gauti higienos pažymėjimą, kad sakykim tas bliūdelis skirtas liestis su maistu ir atitinka tuos reikalavimus. Bet ši nuostata galioja tik prekėms įvežamoms ne iš ES šalių. Jei bliūdeliai buvo įvežti iš Estijos, nereikia hig. paž., jokio muitinės patikrinimo ant ES valstybių nėra. O ir įvežant iš kitų šalių, jei nėra užrašyta, kad prekės paskirtis kontaktui su maistu, manau niekas netikrina tuo aspektu, nes visos šios nuostatos galioja tik besiliečiantiems su maistu. O čia jau tiekėjo atsakomybė. Ir galiu dar pasakyti, kad baudą gavo ne Maxima, o koks nors konkretus asmuo asmeniškas, ty kas įmonėj nurodytas atsakingu už tuos pažymėjimus, o vadybininkas, suorganizavęs pirkimą, net neabejoju kad net nesitarė su anuo. Arba gal pas juos tai jau tokia tvarka, bala žino.

 • Adas
 • Adas

  Nepamirškit pažiūrėt ir komentarų, ypač nuo ten, kur rašė oponento | Vasaris 20, 2009 at 14:13:56