Citata #117 Blogeris Scania GTI apie tai kuo skiriasi vartotojai nuo piliečių

Atskyriau į dvi kategorijas.
Nes vartotojus gina vartotojų teisės.
O kas piliečius gina nuo jų pačių valstybės?
Paaiškinimai: iš vartotojo negalima paimti pinigų, nei kad aptarta sudarant sutartį. Piliečiui galima sumažinti pensiją, atimti pinigus naujais mokesčiais, ar nukelti pensijinį amžių – be jokių didesnių problemų. Jei vartotojas neperka ir nesamdo – į jo pinigus beveik nėra kaip pasikėsinti. Piliečių turtą kuo paprasčiausiai galima sunaikinti pinigų devalvavimu.
Todėl mūsų visuomenė ir vadinama vartotojiška, o ne pilietine.

scania gti

 

(10 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Pridursiu, kad pilietį gali apiplėšti Sodros, VMI valdininkai, antstoliai, turintys teisę duoti nurodymus bankams nurašyti piliečių pinigus iš jų sąskaitų. Jei pilietis turi sąskaitas keliuose bankuose ir jose yra pinigų, tai vieną rytą kaip vartotojas nuėjęs į parduotuvę ir panorėjęs atsiskaityti banko kortele, gali būti sugėdintas, kad gviešisi prekių, už kurias negali atsiskaityti – visos sąskaitos iššluotos…
  „Nuosavybė neliečiama“ yra pilietinės visuomenės taisyklė, o Lietuvoje visuomenė yra vartotojiška (pritariu SCANIA GTI)…

 • Anonimas

  lyginami visiskai nesulyginami dalykai, ir kas norima tuom pasakyti? dar pakirshinti, nes zmones nesupranta, bet jaucia kur nutaikyta neapykanta

 • Anonimas

  Skirtingai, nei pilietis, vartotojas neturi įsipareigojimų. Vartotojas nesidomi iš kur ateina pinigai ir paslaugos. Jis nori kuo pigiau ir kuo daugiau. To paties ir iš valstybės – nori kuo geresnių viešųjų paslaugų (mokyklų, ligoninių etc) ir kuo mažesnių mokesčių.

  • Anonimas

   Jūs kalbate apie neatsakingą vartotoją.
   Atsakingas vartotojas renkasi tokį produktą, kurį gaminant nėra naudota neatsinaujinantys šaltiniai, kurį gaminant nėra pakenkta gamtai, kurį naudojant nebus susergama lėtinėmis ligomis, kurį naudojant gimęs naujagymis nebus išsigimėlis, kurį naudonat nereikės į biudžetą įdėti daug mano pinigų (formacijos pramonės savininkams, gydymo įstaigoms ir jų savininkams, šiltnamio efekto mažinimo priemonėms).
   Tad atvirkščiai aš stengiuosi pirkti kokybišką produktą, nes gerai žinau, kad pats brangiausias produktas man, Tautai, Planetai – yra pigus produktas.
   Deja, lietuviai, lenkai ir dar kelios nacijos perka labai ir labai brangius produktus, t.y. ne kokybiškus produktus, kurie galutinėje sumoje yra labai ir labai brangūs (štai kaimynas nusipirko kinietišką snatechniką, kuri pagaminta vartoti puyslaukinėse gentyse – ji kaip popierinė iširo ir užpylė mano, vos suremontuotą butą…).
   Kai aš Senukuose paprašiau kokybiškų varštelių – man atsakė, akd jie kelis kart brangesni. Aš ir sakau – man tas išeis pigiau (nes meistras, kei jį reikės pakeisti – kainuos 100 kartų brangiau). Stovėję lietuviai žagtelėjo – nes jie nėra atsakingi ir perka pigiausią, t.y. galutiniame rezultate labai ir labai brangų produktą.
   Tokie tai yra lietuviai… ir visose srityse.

   • Anonimas

    Gerbiamas AG,
    Ačiū, kad suformulatovte laisvąją rinką ginantį tekstą. Aš irgi tą visada teigiau: svarbiausia suskaičiuoti visus kaštus, kiek ir už ką moki. Pavyzdžiui pastatysime naują atominę, ji veiks kokius 50 metų. Pirksime elektrą „pigiai“. Tačiau mūsų vaikai, anūkai turės ją prižiūrėti, saugoti dar kelis šimtus metų, nes ji bus pavojinga. Savo kaštus perkeliam ateities kartoms.

 • Gerbiamieji, o kuo skiriasi zooparko gyventojai nuo piliečių?

 • Kritiškas protas nesunkiai pastebės akivaizdžius mano minties neatitikimus. Taip pat ras ir gana gražų paradoksą. Kurį galima kaip mat sumalti į miltus.
  Bet smalsus protas dar gali rasti ir matymo kampą, iš kurio galima pamatyti kitas spalvas :)

 • Anonimas

  deje sš esu Pilietis,o ne Vartotojas,nors esu vienas dviejuose

 • Anonimas

  Mokesčių niekas neatima, o juos perskirsto, blogiausiu atveju pavogia, arba iššvaisto. Viskas būtų gerai, jeigu gautume išsamią informaciją kiek mums kainuoja tos paslaugos ir kokiu pagrindu. Žinoma būtų geriau, kad tų viešų paslaugų mažėtų ir kiek galima reikėtų jas atiduoti rinkai. Gali būti, kad žmonės norėtų mokėti dar didesnius mokesčius, jeigu žinotų už ką moka ir tų pinigų niekas neišvogtų per visokius LEO, privatizacijas ir konkursus. Pasiteisinimas, kad reikia kelti mokesčius nes valdžia pritrūko pinigų išlaidavimui nėra geras.

 • Anonimas

  Sutinku su AG

  Aš,taip pat stengiuosi įsigydamas prekę ar produktą, pažiūrėti ir į tai,kiek laiko jį naudosiu ir kam jis skirtas.
  Dariau narvelį savo paukšteliams.Viską pirkau tik vienam kartui: grąžtą, frezą ir pan., nes daugiau jie man nebus naudingi.
  Perkant skalbimo mašiną,TV ar kompiuterį, stengiausi,kad jie man tarnautų ilgai ir laimingai.
  Perkant automobilį, kainą ir pasirinkimą lėmė tai,kad rinkausi ir ieškojau/klausinėjau,kurio automobilio remontas/dalys pigiausios.

  Visad reikia ieškoti kompromiso tarp kainos ir kokybės,o ne gyventi „vartotojiškai“.
  Geriau jau vieną kartą,bet brangiau,nei kelis kartus ir pigiai…

  Visada,esant galimybei,konsultuojuosi su draugais,jei jie toje srityje gali kažką papasakoti ar patarti.

  Pritariu ir Juozui:

  „…Pasiteisinimas, kad reikia kelti mokesčius nes valdžia pritrūko pinigų išlaidavimui nėra geras…“

  Manau,kad valstybės kontrolė prarado kontrolę,nes nesugeba ar nenori kontroliuoti valstybės užsakymų ir jų vykdytojų,kai kaina pakeliama 10 kart.
  penktadienį,dar tik prasidėjus mitingui,jau buvo paskelbta: Seimui padaryta žala siekia 2 mln. Lt. Seimo kanceliarijos pranešimas. O šiandien jau skelbiama,kad tik 233 tūskst.
  Seimo kancleris, turėtų paaiškinti išsamiau,penktadienį paskelbtą informaciją/dezinformaciją?
  Ir tai turi patikrinti Valstybės kontrolė.