Citata #109 TPP frakcijos seniūnas L.Dinius apie D.Meiželytę ir …religinę bei kultūrinę toleranciją

Tikiuosi, ne musulmonų šalyje gyvename, kur moterims kažkas neleidžiama, kur yra geros profesijos ir kur yra blogos profesijos

alfa.lt

P.S. Įdomu, ką apie „geras“ ir „blogas“ profesijas pasakytų Turkijos ambasadorius Lietuvoje?

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Šiuo atveju Turkijos ambasadorius neturės ką pasakyti, kadangi Turkijos Respublika nuo Atatiurko laikų yra griežtai pasaulietinė valstybė, kurioje armija yra islamistų apribojimo garantas – t.y. L.Diniaus pasakymas jos neliečia.

  Kiek suprantu, jis turėjo omenyje šalis, kur musulmoniškų normų laikymasis yra privalomas pagal valstybės teisės normas, tokias, kaip Saudo Arabija ir pan.

  Taigi, tai tėra nekorektiškai suformuluotas Diniaus pasisakymas, kuris lyg ir sakė vieną, o žmonės išgirdo ką kitką…

  • Lietuva irgi pasaulietinė valstybė.

   Įsivaizduokite, pavyzdžiui, Estijos parlamento frakcijos vadovą sakant: Estija – ne kokia nors keista katalikų valstybė, kur visi sekmadienio rytais klūpo, o kunigai šventina net teismo rūmus

   • Šiuo atveju net nematau, apie ką ginčytis, todėl tik pastebėsiu, kad palyginus su liuteronų tradicijomis, Rymo katalikai išties garsėja pomėgiu viešiems ritualams ir etc.

    Jeigu Estijos vadovas tai pasakytu – nematau tame tragedijos, nes tai tėra elementari tiesa. O už tiesą pykti kaip ir nelabai gerai…?:)

   • Anonimas

    Čia yra prastas pavyzdys, kontekstą labiau atitiktų Rusijos Dūmos nario pareiškimas apie „blogus“ lietuvių papročius. Tokie politikų pareiškimai rodo labai prastą savo pareigų supratimą. Seimūno „teisybė“ yra jo atstovaujamos valstybės nuomonė ir požiūris, pliurpti nesąmones seimūnas irgi turi teisę, bet tik tuomet kai niekas negirdi.

 • Jei grįštume prei nemokamų pietų temos, tai būtų puiku, jei visi vaikai prieš valgant pasimelstų, sukalbėtų maldelę, valgykloje ant sienos, ar valgymo patalpoje kabotų medinis kryžius, o
  dėl tų teismų pašventinimo, tai problemos nematau, geriau kunigo pašlakstymas šventu vandenėliu, nei šampano butelio daužymas į naujai pastatyto laivo korpusą …

  • Anonimas

   Manau Fredi, kad Tavo labai aukšto lygio humoras, ne iš karto supratau. Galvojau, to betrūko. Pradės netikrą (svetimą) dievą garbinti net per pietus. Kai bažnyčiose – tegu kaip nori garbina – ten visi savi susirenka. Bet viešai – santykis su kiekvieno asmeniniu dievu yra intymus, ir viešas garbinimas yra kitatikių prievartavimas.
   Taigi, atsiliepdamas į Tavo jumorą siūlau: Pagarbinti mūsų protėvių-indoeuropiečių dievus viešomis kamasutros apeigomis. Prieš valgį labai gerai poza Nr 69.

 • Anonimas

  Fredi, tikiuosi tu ne rimtai? Aš labai tkiuosi, kad Lietuvoje niekada prie to neteks prieiti, nors visko gali būti…

 • status quo, prieš valgant mokytojas turėtų atsistoti ir kasdien pasakyti mokiniams kokią nors vis kitokią didaktinę kalbą, pamokymą, pvz.: – vakar, šiandien mūsų tėvai daug dirbo visame pasulyje ir mes šiandien vėl galime susėsti kartu prie stalo, jie mumis rūpinasi, kad mes gerai mokytumėmės, užaugtume stiprūs, protingi, išsilavinę … tik tada visi pradeda tyliai, ramiai, susikaupę pavalgyti ir padėkoti.

 • Anonimas

  Na tokiam atvejui aš nei už nei prieš. Tik tegul nemoko mano vaikų (būsimųjų) tikrojo tikėjimo.

 • Anonimas

  gyvenau usa jutoje,tai vyktavo per kiekvienus pietus.i6 pradžių galvojau,kad tai išpisi….,bet po pripratau ir gryžęs savo vaikams prieš kiekvieną valgymą paprašydavau padėkoti tiems kurie patiekė šias gėrybes ant mūsų stalo.gal negerai darau,bet praeitą vasara psiūliau vaikams užsidirbti,nors valgiui.mąstymas gerokai pasikeitė.