Balsavau ir … man nepatiko…

Balsavau.

Ir man nepatiko.

Nelabai supratau naujovės: rinkėjų registracijos kompiuteriu. Kai paklausiau, kam tai, atsakė, kad registruoja dalyvaujančius. Kai paklausiau kur, atsakė kad Seimo rinkimuose ir referendume. Komisijos pirmininkas čia pat patikslino, kad dalyvavimas fikuojams pagal biuletenių išdavimą.

Man kilo klausimas: ar skelbs atskirus suregistruotų ir dalyvavusių rinkėjų skaičius?

Kai ėmiau biuletenį, man davė pasirašyti. Čia – nieko naujo.

Kai pasakiau, kad man reikia tik dviejų biuletenių (jau anksčiau esu viešai sakęs kodėl), man sakė imk visus, gali sugadinti.

Bet jei sugadinsiu, tai bus kitaip nei biuletenio neimant, ar ne?

Ir man tai nepatiko.

O šiaip balsavimas vyksta sklandžiai.

Laimei, sinoptikai ir vėl pamelavo:)

Visi į rinkimus!!!!

 

(1 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...
 • sigitas

  o tai nesupratau, jei paimsiu biuletenį , bet jo neįmesiu, tai būsiu kaip dalyvavęs?Ar jį pripažins sugadintu? Gal galėtumėt paaiškinti kas

  • Julius

   Referendumo biuletenyje užbraukiau abu langelius, nes palikus jį (kaip padarė p. Artūras) juo gali pasinaudoti kiti ir kažkas pareikš savo nuomone už jus

   • suomis

    Logiška. Bet tada reiškia, kad kubiliniai laimės.

 • Fredis*

  Paaiškinsiu: išeiti iš rinkiminės apylinkės su neužpildytu biuleteniu – tai tas pats kas pasijusti vagimi, – kažką kabinoje krebždeni, bruki į krepšelį, pintinę, palto užantį, reporterių kameros ir stebėtojų žvilgsniai nukreipti į įtartiną balsuotoją, viskas filmuojama ir fiksuojama, na, gal tik kojos jeigu kabinos užuolaidėlė standžiai užtraukta, tačiau iš jų tirtėjimo ir nešvarių bei nevalytų batų jaučiama, kad stovi įtartinas tipas ir kažką antivalstybiškai rezga. Taip elgtis – ne išeitis, todėl yra kitos dvi galimybės: referendumo biuletenį paimti ir balsuoti (pabraukti TAIP arba NE yra pilietinės valios išreiškimas, labai sąmoningas veiksmas), arba komisijos akivaizdoje biuletenį suglamžyti ir praryti.
  Ir kibirą ant galvos…

  • romas

   Fredi, rinkimai ir referendumas yra du atskiri dalykai. Aš noriu dalyvauti rinkimuose, o referendume nenoriu. Manau, kad spaudimas balsuoti referendume yra antidemokratiškas. Sugadintas balsas ir nebalsavimas tikrai yra ne tas pats.

   • Fredis*

    Kitose šalyse balsavimas yra privalomas. Gudragalviavimas ir mėginimas sužlugdyti referendumą savo esme yra labiau antidemokratiškas veiksmas. Kažkokia moterėlė plebiscite norėjo sudalyvauti net Afrikoje.
    Referendume ir rinkimuose dalyvavau po 8.00 val. ir nesprendžiau dilemos kokiu būdu pakenkti referendumo organizatoriams, nes organizatorius yra valstybė. Save guodžiau ir raminau, kad už mane labai gudrų veiksmą atliks ‘romas’ su tinklaraštininku, tokių labai giliai kapstančių rinkėjų bus apie 7-10 proc. ir šio skaičiaus užteks, kad patariamasis referendumas neįvyktų.

    • romas

     Fredi, ne į visus klausimus gali būti tik du atsakymai. Tai nereiškia, kad niekada nežinosiu koks pasirinkimas būtų teisingas, bet mane nori priversti rinktis būtinai šiandien.

     • Mantas

      A kur prieš savaitę, dvi buvai?

     • romas

      Pasipiktinimas buvo bereikalingas. Viskas iš tikro susiklostė kaip ir buvau numatęs.

 • Julius

  Balsuoju Fabijoniškių rinkimų apygardoje, P. Žadeikos apylinkėje. Atėjau 7:00 ir teko palaukt, nes… nesusirinko visi komisijos nariai. Tuomet teko palaukt, nes… užlūžo kompas, tada ant lapuko surašė rinkėjų asmens kodus ir pasakė, kad vėliau ives. Tuomet priėjau gauti biuletenio ir teko palaukti, nes… dar neatnešė sarašų. Balsavimas užtruko 30 minučių. Aišku nieko baisaus nenutiko, į darbą nepavėlavau :)

  • suomis

   Wilno nasze :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • Vingių Jonas

  Kam tie paskutiniai žodžiai su keturiais šauktukais?:))

 • noname

  Balsau. Balisavau, pripazistu, idiotiskai – uz vietini konservatoriu ir uz DK, su reitingavimu. Kitaip man neiseina..

 • Vingių Jonas

  Gal p-nas Artūras gali pasidomėti, kaip čia yra, kad per naktį sumažėjo VRK skelbiamas rinkėjų skaičius nuo 2 566 662 iki 2 521 869? Manau, kad 45 tūkstančiai rinkėjų visgi gali įtakoti galutinius rezultatus, ar ne?:))

  • O kur tai matyti?

   • Vingių Jonas

    VRK puslapyje buvo matoma 12:41 val.. Dabar pasikeitė ir bendras rinkėjų skaičius didėja, kai gaunami duomenys iš rinkiminių apylinkių. Šiuo metu, kai rašau, 13:48 val. duomenimis bendras rinkėjų skaičius 2 551 913. Visa šios valandos VRK puslapio info yra tokia: „Puslapis atnaujintas 2012-10-14 13:48. Duomenų perdavimo sutrikimų nėra.

    Iš viso apylinkių – 2017, apygardų – 71
    10 val. – 5,36% rinkėjų (duomenys iš 2010 apyl. ir 71 apygardos)“
    Ar tikrai nėra sutrikimų, jei 14:17 val. dar nėra duomenų iš 7 apyl., o jau reiktų skelbti 14 val. duomenis?:))
    http://www.vrk.lt/2012_seimo_rinkimai/output_lt/rinkimu_diena/rinkeju_aktyvumas_ordereda1turas.html

    • Vingių Jonas

     Dar papildau rinkėjų skaičių, esantį prie iš anksto balsavusiųjų – 2 566 406
     http://www.vrk.lt/2012_seimo_rinkimai/output_lt/balsavimas_pastu/pastu_2012-10-12.html
     Vakar šis skaičius buvo lygus – 2 566 662. Kadangi esu tik tikslumą mėgstantis rinkėjas, tai spausdintuvo paslaugomis nesinaudoju. Jei būčiau kokios rinkiminės kampanijos dalyviu, tai nesunkiai pasinaudočiau atspausdintais duomenimis teisme, jei nepatiktų rinkimų rezultatai ir tiek žinių:))
     Bus įdomu pažiūrėti, koks gi iš tikro bus ofiacialus rinkėjų skaičius.

    • Jonai, tai dėl to, kad ne visos apylinkės laiku atsiunčia duomenis.

     • Vingių Jonas

      Sutinku dėl vėluojančių duomenų iš dalies. Pats balsavau ir man patiko, kad į kompiuterį suvedė duomenis. Vadinasi, turėtų informacija nevėluoti. Pvz. nesuprantu, kaip galėjo mano rinkiminėje apylinkėje 14 val. dalyvavusių rinkėjų skaičius būti apie 25 proc., jei 14:30 min. mano rinkiminėje apylinkėje buvau 1601, o apylinkėje yra bemaž 2800 rinkėjų? Negi per pusvalandį sugebėjo balsuoti 700 žmonių?:)) Tiek to – čia tik mano „tinginio“ nuomonė. Tačiau VRK skelbiamą rinkimų lentelę, manau, reikėtų patobulinti. Juk pradinis „rinkėjų skaičius“ neturėtų keistis dėl vėluojančių duomenų apie rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių. Dėl to, bent man tikrai nerimtai atrodo, kai per pusvalandį 700 rinkėjų sugeba balsuoti. Ačiū už dėmesį ir gero vakaro:))

 • Bobutė

  Balsavau ir… man irgi nepatiko…

  Mat prieš balsavimą užsukau į Maximą, o ten nei alaus, nei miltelių už dyką ir net jokių nuolaidų…
  Po to ilgokai pasitrainiojau prie rinkiminės apylinkės, bet taip niekas net dešimtinės už balsą ir nepasiūlė…

  Labai nepatiko…:)
  Nors, kitą vertus, neįtakojama, tik savo galvele mąstydama, balsavau…:)

  • Rolandas

   Tikiuosi, kaip ir visos padorios bobutės – už DK :D

   • Bobutė

    Kurgi Jūs anksčiau – prieš mano balsavimą – buvot?
    Prieš balsavimą reikėjo nurodyti už ką turi balsuoti padorios bobutės… Dabar jau per vėlu…

    • Rolandas

     Na ką Jūs, jokio spaudimo, tiesiog pastebėjau, kad, kaip taisyklė, visos bobutės Venckienę myli. Nejau būsit išimtis?

     • Bobutė

      Rolandai,

      manau Jūsų teiginys yra tik niekuo neparemta klišė…:) Ar gal kokius tyrimus praleidau?

      Bet kokiu atveju p. Venskienei teks verstis be mano balso…:)

  • Fredis*

   Kadangi Bobutė alergiškai nemėgsta Valentino – labai nesunku atspėti už ką yra bobutė. Už didesnes pensijas ir pigesnes malkas. Nepuoselėja jokių planų ir nemato tolesnės perspektyvos daugiau kaip metai-dveji. Vienu žodžiu – galvoja bobutės galva ir kruopščiai pasiskaičiuoja centukus iki sekančios pensijos.

   • GIGA

    Ne,Bobutė yra už nešvaistymą pinigų palūkanoms,malūnsparniams ir smėlio dėžės draugams

    • Bobutė

     p. GIGA,

     bet kokiu atveju, aš ne tokia kaip nupiešė p. Fredis – atseit esu visiška egoistė, kuriai nesvarbi Tėvynės ateitis…

     Būčiau jaunesnė, pasikviesčiau Fredį pas save ir nusukčiau ausį nenaudėliui…

    • Fredis*

     GIGA kovingai piktas iki pat pabaigos. Už ką balsavo paklausiu po 20.00 val..

     • GIGA

      GIGA nubalsavo už DK ir R.Kupčinską,gali nelaukt 20 val. Dar mėnesis atgal negalėjau pagalvot,kad balsuosiu už DK,bet supratęs,kad jei balsuosiu kaip noriu savo balsą „deginsiu“ ir pamatęs didelę „fredinių“ etikečių klijavimo kompaniją,nubalsavau taip.
      P.S. reitingavime Venckienės nepažymėjau
      P.S.S. Venckienės laukia Pakso likimas – n kaltinimų,vieną kokį prastums,bet esmė bus pamiršta.O esmė tai ne ten pedofilas Ūsas ar ne,esmė kaip valstybė elgiasi su savo piliečiais ir kokia pas mus teisinė sistema (pradedant eiliniu periferijos teisėju,baigiant KT)

     • Fredis*

      GIGA, po valandos parašysiu kodėl padarei gerą ir teisingą sprendimą, geresnį nei planavai balsuoti prieš mėnesį. Žinoma, tas teisingumas yra sąlyginis, „gigiškas“, tavo sugebėjimų ir jausenos ribose.

     • stellar penny bun

      @GIGA,

      Įdomus pasirinkimas.. Bet ten vieni oportunistai. Ir įsivaizduokite situaciją, kad vieną gražią dieną išaiškėja, kad Venckienės & Co sąmokslo teorijos tai jų pačių režisūra. Aišku priešingu atveju, jūs būsite didvyriai.

     • GIGA

      Stellar,aš nesu Kedžio gerbėjas,nežinau kaip ten buvo ta istorija ar ne ir,kad joje daug spekuliacijos ir nereikalingų emocijų 100 proc. sutinku. Aš manau,kad tokie DK kandidatai kaip Varkala,Patackas,Aleknonis ir t.t. nesiblaškys,neparsiduos ir nevogs,tai ne Valinsko chebra ir iš kitos pusės tai ne Stoma,Gylys ar koks Brunza iš tos pačios partijos.Bet jei iš vieno sąrašo į Seimą papuls 4-į įdėjiniai,tai tikrai geriau už tuos,kuriems liepia pakelti ranką

     • GIGA

      Fredi,aš tau bet kada galėsiu parašyt,kodėl tu „nugrybavai“,bet palauksiu duomenų iš vienmandatinių

     • Fredis*

      GIGA, tavo balsas nenuėjo šuniui ant uodegos ir tai įvyko mano dėka. Gali savimi didžiuotis, – atlikai gerą ir prasmingą darbą, nes tavo pozicija bus atstovaujama Seime. Drąsos kelio susibūrime yra labai daug šaunių, išsilavinusių žmonių ir jie dirbs Tėvynės labui gerai.

   • Bobutė

    Kadangi Bobutė alergiškai nemėgsta Valentino – labai nesunku atspėti už ką yra bobutė. Už didesnes pensijas ir pigesnes malkas. Nepuoselėja jokių planų ir nemato tolesnės perspektyvos daugiau kaip metai-dveji. Vienu žodžiu – galvoja bobutės galva ir kruopščiai pasiskaičiuoja centukus iki sekančios pensijos.

    Ponas Fredi,
    pradedu manyti, kad Tamstos vertinime klydau aš, o p. A. Račas jus vertina teisingai. Deja, kalbat kaip visiškas valentinas…
    Aš mėgstu p. Valentiną ir net dar daugiau – man ne vis vien kai jis elgiasi ir kalba kaip visiškas valentinas. Tada aš stengiuosi jam padėti… Vienok tai niekaip nėra susiję su mano politiniais įsitikinimais ir etc.
    Taigi, Tamstos teiginiai esą aš neturiu jokių ilgalaikių planų ir tik skaičiuoju centukus yra pagimdyti Jūsų karščiuojančių valentiniškų smegenų…:)

  • suomis

   Jums bobutę reikėtų į provinciją. Visas cirkas vyksta ten.

   • Bobutė

    p. suomi,

    jei nelabai tolima ta jūsų provincija atvažiuosiu pažiūrėt…
    Ar pasitiksit?
    Jei taip, tai laukit prie bažnyčios (tikiuosi pas jus bažnyčia yra?)… Būsiu ilgu kakavos spalvos rudeniniu paltu, rankoje laikysiu LR Konstituciją…

    • suomis

     Niekuo negaliu padėti, į bažnyčią nevaikštau, tai nežinau kur ji yra. :DDDDD

  • Valentinas

   Ir ši blondinė vakar priekaištavo Romui dėl maivymosi?

   • Bobutė

    Valentinai, vaikeli,

    kas tau? Pyksti? Dėl plačiai paplitusio termino „visiškas valentinas“?

    Atleisk, bet aš jau nieko nebegaliu padaryt… Jis jau nebe mano, jau tautos.

    Žinai juk, kad žodis ne žvirblis…

    O šiaip, Valentuk, pasistenk suprasti savo ribotumą, savo jėgeles ir, kaip sako kaime, – nešok su šakėm prieš traukinį…:)))

 • stellar penny bun

  Laikas 7h 30min.. Viena iš daugelio rinkiminių apylinkių. Mus pasitinka du studentiško amžiaus jaunuoliai rūškanotais veidais. Pateikiame asmens dokumentus. Vyksta duomenų patikrinimas, tačiau vienas jaunuolių be perstojo laksto nuo savo laptopo prie komisijos narių stalų. Prastovėjome gal kokias tris, keturias minutes. Vienam iš jaunuolių pasiūliau pagalbą.. Tyla – galima girdėti kaip kinivarpos tuos pačius komisijos narių stalus kala.. Pagaliau leidimai išduoti. Prieinu, pasisveikinu, ir vėl tyla. Pagaliau į mane žvelgia keturios akys, patikrina dokumentus ir atsuka į mano pusę savo maldaknygę su viename iš langelių pažymėta varnele. Išgirstu murmtelėjimą, „Pasirašykite“. Tada aš mandagiai paklausiau, už ką aš turiu pasirašyti. Man atsakė, kad tai už referendumo biuletenį. Aš ir vėl mandagiai pasakiau, kad hiperinfliacijos Lietuvoje tėvo & Co norų aš nepildysiu, kadangi klausimo formuluotė yra nekorektiška ( tuo metu jau į mane žvelgė visų komisijos narių akys) ir aš dar pridūriau (čia tam komisijos nariui su keturiomis akimis), kad jūs tikriausiai asisakytumėte dalyvauti referendume, kuris klaustų jūsų asisakyti bet kokių seksualinių santykių Lietuvoje. Dabar jau visų pašalinių komisijos narių akys įsmigo į maldaknyges ir jie apsimetė, kad jiems visa tai neįdomu. Tada priėjo viena moteris ir paaiškino, kad aš turiu teisę nedalyvauti referendume ir kad tame langelyje su varnele turiu įrašyti žodelį ‘atsisakau’.. Hallelujah. Visa kita tebuvo formalumas… Turiu prisipažinti, pirmą kartą per rinkimus pasijutau ‘back in the USSR’. Perfrazuosiu Neilą Armstrongą, ‘That’s one minor misconduct by the man, one major setback for mankind’.

  • Bobutė

   Ach, och, uff…

   Koks Jūs šaunuolis(ė), koks protingas(a)…
   Kaip šauniai sudirbot tuos keturakius kvailelius. Ypač apie seksą labai krūtai suskėlėt… O dar apie hiperinfliaciją, tėvus (turbūt ir mamas?)viską išmanot, jau nekalbant apie tai, kad originalo kalba lengvai galit cituoti JAV astronautus ir, net neabejoju, tūkstančius kitų išminties perlų galit pažerti…

   Vienu žodžiu, esu sužavėta bei tiesiog apakinta Tamstos išminties ir šmaikštumo…

   Noriu paklausti, ar nesuakmenėjo visi ten buvę keturakiai, dviakiai, tos Jums taip trukdžiusios kinivarpos bei visokie kiti šliužai nuo Tamstos paniekinančių, piktų žvilgsnių, palyginus su kuriais net Medūzos Gorgonos žvilgsnis yra mielas?

   • Rolandas

    Ale kokia Bobutė visgi kukli ir nepretenzinga… Jaučiu, norėtų nuotraukos su autografu paprašyti, o kuklinasi, nenori papildomų rūpesčių užkrauti ponui stellar. Juk pats rinkimų įkarštis!

    • Bobutė

     Atspėjot, Rolandai.

     Tą nuotrauką su autografu pasikabinčiau šalia Dievo abrozdėlio, na, gal kokiais keliais cm žemiau…

 • che

  kazin o kaip su politine reklama rinkimu diena,visas miestas apklijuiotas uspaskicho plakatais ,tiek stotelese, tiek ant pastatu,didziausios reklamos, ar taip nedraudziama?

  • Mantas

   A tai koks jam skirtumas. Papildomai susimokės baudą, lyg už brangesnę reklamą ir tiek. Įprastai tokių partijų rinkėjai tame didelių problemų nemato. :)

   • che

    nebaudziamumo atmosfera,ko jam bijot jeigu per 4 metus nesugebejo praeitu rinkimu bylos uzbaigti.

  • leo

   užtad visa klaipėda šviečia liberalų plakatais…..tų kurių ministras buvo teisingumo….

 • Fredis*

  Cirko, maskarado elementų yra ir sostinėje.
  Ryte, apie 11 val. šalia transporto žiedo prie Petro ir Povilo bažnyčios pėsčiųjų perėjos salelėje stovėjo mergina su lenkų nac. vėliavos spalvomis ir energingai mojavo. Šalimaias esančiame koledže Olandų gatvėje yra balsavimo apylinkė, į kurią suplūsta balsuoti dalis Vilniaus pakraščių gyventojų.

 • Audrius

  Kai mūsų šeima pasakė jog referendume nedalyvausime,parašo grafoje pasiūlė parašyt Atsisakau,tą ir padarėm.Pralinksmino viena bobulencija ,kuri rėkavo kad balsuoja už žmonių partiją ir klausė ar dar gali balsuot už kitą partiją :)

 • romas

  Pasirodo, nebalsuoti referendume nebuvo jokios problemos. Vietoje, kur reikėjo pasirašyti dėjau brūkšnį ir man nedavė balsavimo lapelio.

  • Rytis I

   Norint nebalsuoti reikia žinoti, kad nori dėti brūkšnį arba „atsisakau“. Dabar berods įprastai prašo pasirašyti dviejose vietose ir niekam neįdomu bei nieko neaiškina – nori ar nenori dalyvauti referendume – atėjai, reiškia tuo pačiu gali ir sudalyvauti.

 • romas

  Iš spūsčių rinkimų apylinkėse galima daryti išvadą, kad aktyvumas bus didelis. Gali referendumas ir įvykti.

 • stogas

  Kazin , kiek reikia % neatvykt balsuot, kad rinkimai ir referendumas neivyktu ? Gal cirkas neisvaziuos ?

 • Audrius

  Nepatogumas buvo tik tame ,jog buvo mažiau balsavimo kabinų.

  • suomis

   O man nepatinka, kad balsavimo urna yra neskaidri. Ką, negalima per dvidešimt, brandžios demokratijos, metų standartizuoti rinkimų reglamentą?
   Bardakas, kaip ir visame kame.

 • Ogis&Co

  Taigis, tokiu eiliu vakare 19.30 (visada einam galiorkoj) nebuvau mates… net Sajudzio rinkimuose nebudavo tiek zmoniu, musu sarasuos net nemaciau laisvu eiluciu – ar tik nebus dalyvavimas kokie 75% per visus?
  Sunkiai patikeciau, jei sakytu, kad tik 40%.