balsas.lt turi savo S.Glasą. Gal tai Čyvas?

Praėjusią savaitę namie žiūrėjome „Stiveno Glaso aferą“ („Shaterred Glass). Geras filmas, parodantis, kad dažnai lyg ir akivaizdūs dalykai nėra tokie akivaizdūs ir kad svarbiausia žurnalistikoje yra faktų tikrinimas.

Kas dar nematė – labai rekomenduoju. Juo labiau – kad filmas remiasi tikra istorija

Baigęs žiūrėti kažkaip pagalvojau, kad tokia istorija Lietuvoje vargu ar būtų įmanoma, nes atstumai ir mastai ne tie ir patikrinti viską lengviau.

Pasirodo, klydau…

Savo nuosavą S.Glasą turi ir Lietuvos žiniasklaida, konkrečiai – balsas.lt. Ten skelbiamuose paneigime 1 ir paneigime 2 galima rasti štai tokias frazes:

  • „Visi nurodyti paskleisti duomenys yra minėtos publikacijos autoriaus išgalvoti ir neatitinka tikrovės. V.Jelinskas niekada nebuvo teisiamas baudžiamojoje byloje ir niekada nėra davęs interviu jokiam interneto portalo www.balsas.lt žurnalistui.“
  • Visi nurodyti teiginiai yra minėtos publikacijos autoriaus, pasirašiusio Dariaus Klingerio pseudonimu, išgalvoti ir neatitinka tikrovės. V.Jelinskas niekada nebuvo teisiamas baudžiamojoje byloje ir niekada nėra davęs interviu interneto portalo www.balsas.lt žurnalistui, prisistatančiam Dariaus Klingerio pseudonimu, nei jokiam kitam šio portalo žurnalistui.

Įdomu būtų sužinoti, kas buvo tas Darius Klingeris. Aš tai spėčiau, kad tai buvo Čyvas, bet, žinoma, galiu ir klysti.

Beje, įdomu ir tai, kad to lietuviškojo Glaso publikacijas, kurias balsas.lt paneiginėja, ne kartą nagrinėjo ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija.

Jos sprendimai buvo tokie:

  • 2010.02.22 „Svarstymą atidėti. Paprašyti redakcijos paaiškinti situaciją ir pokalbio įrašo.“
  • 2010.03.08 „V. Jelinsko skundo ir 2010-03-08 pateikto prašymo dėl publikacijų „Atpildo metas Avižienių aferos žaidėjams“ ir „Sunkmečiu tapti milijonieriumi reikia tik įžūlumo“ atitikimo Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso normoms svarstymą atidėti iki bus pateikta publikacijoje „Atpildo metas Avižienių aferos žaidėjams“ pateikto interviu ekspertizė.“
  • 2010.09.20 „Įpareigoti Komisijos pirmininką parengti laišką redakcijai, kad žurnalistai turėtų atidžiau rengti publikacijas ir nekartoti netikslumų, kurie buvo padaryti ankstesnėse publikacijose ir yra aiškūs.“

Etikos kodekso pažeidimų nerasta…Arba aš nesugebėjau rasti

Štai taip ir gyvename.

 

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...