Sutapimai: kas, lydekai paliepus, liks kvailiu

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė:

Šiandien Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi (BK 228 str. 1d.). Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus iš VSD informaciją apie generalinio prokuroro 2011-11-17 prašymu atlikto tyrimo rezultatus. Ikiteisminį tyrimą atlikti pavesta bendrai Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų ir STT pareigūnų tyrimo grupei.

Tikriausiai tik sutapimas, kad šis pranešimas pasirodė netrukus po to, kai šalies prezidentė D.Grybauskaitė pareiškė:

Ikiteisminis galės būti ir bus pradėtas tuomet, kai bus vertinama baudžiamojo atsakomybė. O tyrimas buvo vykdomas, ar šie pareigūnai apsimelavo ar ne, ir ar jie gali toliau dirbti su slapta informacija. Tai nieko bendro neturi su baudžiamąja atsakomybe, baudžiamoji atsakomybė bus ikiteismino tyrimo nustatoma papildomai. Esu įsitikinusi, kad taip turėtų būti

… Man kažkodėl tai iš karto į galvą atėjo sena rusų pasaka, kurios personažas Jemelia sėdėdavo ant krosnies ir važinėdavo po kaimą

Jemelia toje pasakoje buvo kvailys, bet jam viskas baigėsi laimingai.

Įdomu, kas šį kartą liks kvailiu?

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Potekstė labai nebloga, bet šiuokart, kvailio vietoje liks Princesė. O, kvailiu apsimetantis, Jemelia – nusiplaus rankas.

 • Donatas

  … Ir dar Princesei teks daug kankorėžių iš visų pusių, dėl ko nukris reitingai ir iš Princesės liks tik kaliausė, į kurią niekas nežiūrės….

 • Vaclovas

  Man atrodo,kad ,,reitingų karalienė“kaip tik sušvelnino toną, tam ,,pakinkyta“ prokuratūra.Kubilius irgi žengs žingsnelį Prezidentės pusėn.Kaltas liks POLIGRAFAS.

  • znakorius

   Poligrafui Poligrafjevičiui teks vynioti meškeres? :)

   • vaidas

    Pone Sharikovai iš kur jus tokį tėvo vardą ir pavardę paėmete perskaičiau spaudinyje

 • Rytis I

  Gal čia raktas rebusui spręsti? Prezidentė: „o jūs, žurnalistai, galėtumėte paklausti, ar FNTT paskutinius metus tyrė konservatorių rėmėjų įmones, ar ne“. Nekviečiu nieko klausti, bet užuomina matomai turi reikšti, kad FNTT karininkai neproporcingai „domėjosi“ vienais, visiškai nesidomėdami kitais. Jie, taip sakant, pažeidė proporcingumo principą? Nieko naujo, principą tokiu pavadinimu seniai naudoja kita institucija, operatyvininkams jį tereikėjo aprobuoti savo praktikoje..

 • Po „gariūnų skandalo“ vis laukiau kada pagaliau tiems FNTT atsirūgs…

  Atsirūgo.

 • Šamanas

  Koks gali būti ikiteisminis tyrimas, jei JE jau paskelbė nuosprendį? Koks teismas išdrįs nutarti kitaip? Nebent Strasbūro – šiam šališko tyrimo įrodymų būtų pakankamai.

 • nerijus

  Jei tai susiję su Snoru, tai kodėl Palaitis laikosi versijos- valstybės paslaptis? Snoro jau nėra. Juk visi tai žinome?..
  Ar tik nenukreipiamas dėmesys nuo svarbesnių įvykių Lietuvoje?..Manau, kad TAIP!..

  http://www.balsas.lt/naujiena/582748/del-informacijos-apie-snora-nutekinimo-bus-apklausiamas-ir-r-palaitis

  „Generalinė prokuratūra įtaria, jog aukšto rango pareigūnai nutekino politikams informaciją apie banko „Snoras“ žlugimą tuo leisdami suinteresuotiems asmenims atsiimti indėlius.“

  • Šamanas

   Vadinasi buvo du nutekinimai. Aišku, tirs tik vieną. Grakštus ėjimas.

  • znakorius

   Nematau ką ten reikėjo nutekinti:
   pirmiausia tas žinias turėjo vyr. bankyrius, kuris dėl kažko kvietė Baranauską, o tas, žinodamas ką jis žino (žino, juk, kur kakutį padėjo :) ), pūtė kuo greičiau į Ukrainą, o iš paskos ir žmonelė per Latviją.
   Kokių čia dar pranešimų kas ieško?
   Ar ne sliekų vienoj vietoj?

 • Donatas

  O ponios prezidentės „patarimas“ žurnalistams tai išvis kaimo bobelės lygio. Tai arba ponia kažką žino ir tegu pasako arba nereikia ir burnos aušinti. Bus juokinga, kai per šitą velniavą kris jos reitingai, o tada į ponią nekreips niekas dėmesio.

  • Arturas

   O kas tu toks,kad Prezidente tau ar kitiems turi pasakyti ka zino..manau,kad cia tu kaip kaimo bobele rupiniesi jos reitingais,kas visai ne i tema..

  • Regis

   ir dažnai tenka susidurti su kaimo bobelėmis, pačiam? Arba susidurti su kaimo bobelių lygiu?

 • Fredis*

  Banko valdybos pirmininko V.V. pasiųsti inspektoriai iki pat Snoro nacionalizavimo pavakarės ilgai ir nuobodžiai inspektavo šį banką, neigiamos išvados akcininkams ir valdytojams buvo žinomos, apie būsimą nacionalizavimą galėjo sužinoti ir iš šalutinių požymių: privatūs sekliai stebėjo valstybės jėgos struktūrų judėjimą lemiamo smūgio išvakarėse, su pareigūnų žmonomis buvo užmegzti ryšiai grožio salonuose, būdavo teiraujamasi ką veikia jų vyrai („ai, posėdžiauja iki išnaktų, toks nervuotas, kažką jie ten rezga“). Tai tiek nerimtai apie informacijos nutekinimą.
  Daug rimtesni dalykai vyksta šiame trikampyje: Prezidentė – Prokuratūra – VSD. Ir jau antrą kartą. Pirmasis – V.Adamkaus laikais – pažymų apie žiniasklaidą slėpimas, Leo.lt reikalai ir įvykis Breste. Kokias galime pasidaryti išvadas? Reikalinga griežtesnė ir veiksmingesnė šių labai savarankiškų valstybės struktūrų visuomeninė kontrolė. Kontrolės mechanizmai: Seimas (tautos atstovybė) ir jo komitetai (nacionalinio saugumo, teisės ir teisėtvarkos), savarankiška, ambicinga ir įžvalgi žiniasklaida, įvairūs pilietinės visuomenės institutai, tinklaraštija ir jos neapsnūdę komentatoriai ir kita.

  • Rytis I

   Be to, manau, kiekvienos iš pavardytų institucijų galvos privalomai turėtų savo blogus, kuriuose „neapsnūdę“ galėtų jiems išplėstine forma paaiškinti, kokio zebro užpakalyje jie sėdi.

 • titu

  Kvailiu liks tas, kuris yra valdžioje ir turi mažiausiai galių manipuliuoti „teisėsaugos“ struktūromis. Manau, Kubilius.
  Iš manipuliatorių govėdos kvailiu turėtų likti Palaitis, nes yra viešas ir greičiausiai gana nesavarankiškas veikėjas.
  Juokingiausia, kad „reformuota“ prokuratūra skaito laikraščius ir JOS kalbas ir tada veikia. Tokio klaikaus šaržo net norėdamas nesugalvosi.

  • suomis

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • znakorius

    Neskubėk – gaus raštiškus atsakymus ir padės opozicijai palaičius išmėžti.

    • suomis

     Nuo kada pasidarei konservų mėgėjas? :DDDDD

   • titu

    Komentaras pašalintas – A.R.

    • suomis

     Pasižiūrėsim, – kai dugną dėsim.

  • titu

   lyg ir panašu, kad dėl Palaičio likimo neklydau:
   http://www.alfa.lt/straipsnis/13865191/Aiskeja..kas.is.tiesu.nutekino.informacija.apie.Snoro.nacionalizavima=2012-02-22_16-44/

 • Ignas

  Primenu, kad Lietuvos vyriausybė atlieka baigiamuosius darbus galutinėms (neatšaukiamoms) sutartims su Hitachi pasirašyti (Kubilius įšvykęs į 6 dienų vizitą Japonijoje), labai nedaug liko iki sutarties dėl SGD terminalo statybų pasirašymo.

  Šie gigantiški (net ne Lietuvos masteliais) projektai, akivaizdu, turi ne vien tik ekonominę prasmę. Pastaroji gal net ne tokia svarbi – tik įgyvendinę minėtus planus pagaliau iš ties taptume nepriklausoma valstybe (žinoma, tik tiek, kiek tai įmanoma mažai valstybei be didelių gamtos išteklių).

  Prisiminus dar mokyklos laikais išmoktą Energijos tvermės dėsnį kyla natūralus klausimas: kodėl visas šis „šišas“ sukeltas dabar? Kam galėtų būti naudinga galima koalicijos griūtis, kai iki rinkimų – vos pusmetis?

 • Sapnas

  Komentaras pašalintas – A.R.

 • Sapnas

  Siaip baisoka – salies spec tarnybose niekas nedirba. Idomu. Iki 16.30, o tada juk ne… Salyje nera sistemos, kuri saugotu sali… idomu… Demokratija, darbo kodeksas.

 • Sapnas

  Pabandikite jus: tiesiog po 16.30 paskambinkite spec tarnyboms… Man tiesiog yra idomu. Nuo 16.30 Niekas Lietuvos pagal Darbo kodeksa nesaugo. Po 16.30 nebutis. Nesaugoma salis. Gali okupuoti bet kas… Jei netikite – paskambinkite kada nors i spec tarnybas. Apsimeskite kazkuo. Tai yra super. Geriau nei uz skanu kepsni… tiesiog paskambinkite po 8 minuciu… Pagal Darbo kodeksa teisinga. O tada Lietuvos jau nera.

 • Sapnas

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • suomis

   Jie dabar smarkiai užsiėmę, delfije pamazgas ant Kuolio ir Genzelio pila. Dirba išsijuosę, kaip tikri putinistai, ant kompiuterių galimybių ribos. Šiam darbui mestos visos pajėgos, net nėra kam telefono pakelti, be to viršvalandžiai kitas tarifas.
   : DDDDDDDDDD

   • Rytis I

    Anot sapno, tėvynė jau baisiausiame pavojui, todėl visi neabejingi išėjo į frontą, te bus pašlovinti nežinomi nematomo karo kareiviai.

 • Fredis*

  Jeigu namie netyčia turite veikiantį televizorių – vakare 21.55 val. per Lrytas TV būtinai pasižiūrėkite aktualių pokalbių laidą su D.Kuoliu ir A.Medalinsku, kurie bendrais bruožais paaiškins įvairias aplinkybes, susijusias su vidaus reikalų ministru, atleistais pareigūnais ir kitais veikiančiais scenoje asmenimis ir institucijomis.

  • Rytis I

   Medalinskas – retkarčiais Prezidentės beveik patarėjas.

 • Sapnas

  suomis ir Rytis I – keistoki… Kodel idomu, kaip Genzelis masto… ir kuolis… bajeriukai… Tai kliedesiu bajeriukai… uz kiek atidajote savo dujas, vartojamas.. uz 10 roc. otkato?… Kiek tai issivercia i 10 proc. otkato. Nu, ir, kas – visiems suomiams nelabai. Suomiai labiau rupinasi del Lietuvos. Juk suomiai gelbeja lietuva… Gal klystu… Bet skaitykite faktus…

  • suomis

   Gerai sapnuoji, sapnuok toliau.

 • Sapnas

  Kiek: tiesiog reikia matematiskai: nu, yra, duomenis, kiek duju kaina, kiek liet vartoja: ir koks otkatas? Nu, BNS tegul paskelbia duju suvartojimai: kokie kiekiai ir uzkiek mokame… Lavinkime savo mastyma.

 • Sapnas

  Ne. suomiai juk masto kitaip… suomiai – ne mes… kitokie suomiai… Nors tada suomiai labai sauniai saugojosi pries invazija… Yra kita programa: yra finansavimas is kitur… Kaip veikia? na, ten internete truputi yra. As ne suomis, esu salies patriotas. As nesu su tais… Yra uzkalne, greit, yra chamas ir dar ten keliolika. Pavadinkite save chamu: kaip?… Chamu. Galite? as negaliu… ir kai tas chamas dirbo uz 20 doleriu? O as ne suomis, as Lietuvos patriotas.

 • Sapnas

  Man tiesiog pasiule ideja – pabandyk po 16.30 valandos paskambint spec tarnyboms. Demokratija. Darbo kodeksas. Ir nera Lietuvos… Fasistai nukariavo Prancuzija per 2 savaites… Demokratija.

 • Sapnas

  jokiu budu – nepykstu ant suomiu ar ryciu… Labai daug kas susiveda: i duju kaina. taip turi kazkiek buti. Tai otkatas.

  • Rytis I

   Dujos yra otkatas. Otkatas – tai atpildas. Bausmė. Už nuodėmingas jaunystės dienas.

 • Sapnas

  Fredi, kodel buvo atleisti valstybes pareigunai – tai atskira tema…

 • Sapnas

  Ir dar specialiai darau, darau gramatines klaidas… Nes kai jau pakalbi apie duju kaina… Tai daug. Uz ka visi mokate.

 • Sapnas

  Aciu,Arturai, kad pasalinai kai kuriuos mano komentarus… Teisinga. Ir man saugiau.

 • Vingių Jonas

  Manau, kad kvailio vietoje liks žiūrovai, nes pažyma, matyt, buvo ne apie pūkuotukus (pagal Dviratį):))

  • Pamastymui

   Idomu, ar ji irgi „Perskaityk ir suvalgyk“ stiliaus :)

 • Fredis*

  12-tą buvo visai smagus mitingėlis, beje, organizatoriai žadėjo skleisti tiesos žodį nuolat vis kitose vietose. Įspūdžiai: buvo labai drėgna, tačiau susirinko daug įvairaus amžiaus žmonių. Labai geri oratoriai yra aktoriai N.Oželytė ir A.Nakas, Ozolas ir Genzelis – nekalbėjo. Naujas veidas – susijęs su prokuratūra – pavardės neįsiminiau. Labai solidžiai, oriai ir įspūdingai Prezidentūros fone atrodė D.Kuolis. Sekančiuose Prezidento rinkimuose, manau, dar nedalyvaus, tačiau dar sekančiuose bus rimtas kandidatas. Policija – labai geranoriška, paragino žmones nestovėti labai arti pastatų, kad ant galvų nevirstų sniego lavinos nuo stogų. Buvo daug filmuojančių ir fotografuojančių. Vaizdo įrašus darė žurnalistai, policija, saugumiečiai, šiaip mėgėjai kolekcionuoti vaizdajuoistes su aktualiais ir nekasdieniais tautos įvykiais. Nuotraukos iš svarbių įvykių tampa relikvijomis http://www.fotokronika.lt/fotografija/index/id/157515/search/Lietuvos

  • Rytis I

   Niekada nežinai, kuris sambūvis bus istoriškai reikšmingas. Kažkada tai jautė A. Juozaitis: „Mitingą prie A.Mickevičiaus paminklo stebėjau iš įvairių vietų, galop ir nuo Gedimino bokšto. ( Su „Zenito“ fotoaparatu, paprastučiu objektyvu, iš po skverno fotografavau paskutines to įstabaus sambūvio valandas… Atstumas buvo didelis, tačiau matėsi minios kontūrai, jų judėjimas. Metų metus to mitingo judantis ir senkantis „drąsuolių lašas“ (taip vadinau suklijuotos viena šalia kitos nuotraukos su valandų ir minučių užrašu) kabėjo mano darbo kambaryje.“
   http://archyvas.tst.bernardinai.lt/index.php?url=articles/85105

 • znakorius

  Tokios žinios:
  „vakar komisijai pateikta informacija leidžia daryti išvadą, kad žinias apie „Snorą“ dienraščiui „Lietuvos rytas“ nutekino generalinio prokuroro pavaduotojas D.Raulušaitis. Šią versiją kiek anksčiau jau kėlė ir žiniasklaida. Jos teigimu, FNTT vadovai operatyviai pradėjo tirti, kas iš tiesų nutekino informaciją. Tuo metu Generalinė prokuratūra kiek įmanydama vengė pradėti ikiteisminį tyrimą. Tačiau kai FNTT informavo prezidentės patarėją nacionalinio saugumo klausimais J.Markevičių apie įtarimus dėl D.Raulušaičio, kurio žmonos giminaitė dirba „Lietuvos ryte“, žaibiškai buvo susidorota su V.Gailiumi ir V.Giržadu“.
  http://www.alfa.lt/straipsnis/13867699/Islindo.generaline.yla.is.maiso.=2012-02-23_08-39/

  • Rytis I

   O kad pas mus kitaip ir nebūna. Ir dabar:
   „Vakar į uždarą posėdį parlamento antrųjų rūmų rūsyje įrengtoje specialioje garso nepraleidžiančioje patalpoje susirinkusi Seimo Antikorupcijos komisija dirbo beveik šešias valandas“
   Bet žurnalistai jau viską žino…

   • znakorius

    O štai žinios, kurios parodo, kad mūsų vadai, kaltindami kažką dėl žinių nutekinimo, yra visiškai nekompetetingi:
    „FNTT vadovų atleidimo aplinkybes tiriančios Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis sako, jog informacija apie planuojamus teisėsaugos veiksmus prieš „Snoro“ banką galėjo nutekėti ne tik iš jame dalyvavusių pareigūnų, nes esą šis posėdis nė nebuvo slaptas.
    „Posėdis, iš kurio, manoma, buvo dalinai nutekinta situacija, nebuvo slaptas prokuratūroje. Tas dalykas, kuris labiausiai nustebino, kad į tą patalpą, kurioje vyko posėdis, vaikščiojo daug žmonių, buvo darinėjamos durys, pats generalinis prokuroras nepaneigė, jog informaciją buvo galima išgirsti net iš už durų, arba su tam tikra įranga per langą“, – po komisijos posėdžio sakė L.Kernagis“.
    http://www.lrytas.lt/-13299847821328282302-seimo-narius-nustebino-kad-sužinoti-apie-operaciją-prieš-snorą-galėjo-bet-kas-papildyta.htm

 • Fredis*

  Valentinai, kokia tavo nuomonė šiuo klausimu: kam prezidentei ir buvusiems, bei esamiems saugumiečiams reikėjo pašalinti fnnt vadovus?

 • Vingių Jonas

  Ne manęs klausia Fredis*, bet mano nuomone, tuos „puspročius“ pašalino laikinai, kol atsilaisvins vietos „kreivalangėje“ (pagal K.Sają):))

 • Mauras

  balsuoju už palaičio atsistatydinimą per artimiausią mėnesį, prokurorų numarintą bylą nesant įrodymų ir ilgą Seimo komitetų tyrimą, kurio rezultatais DG nepasinaudos. T.y. jemeliomis liksime mes, ir niekas nesibaigs, nes čia ne pasaka.

  • suomis

   Už tai reikia nepasiduoti ir paremti Medalinską su Ozolu ir Kuoliu. Kitaip tariant – nebūti mėmėm.

 • Fredis*

  Tinklaraštininkas kitų dviejų kalbėtojų fone buvo tiesiog išminčius.
  http://tv.lrytas.lt/?id=13304532511329442404
  Iš kur Valatkoje tiek cinizmo? „Nerūpi FNTT reikalai“, panašiai vakar teigė Kvietkauskas Dienos temoje kalbėdamas su Anušauku, kurioje pareiškė, kad apskritai nerūpi žmonės.

  • Gaila, nerodo kažkodėl.. Valatka ir Artūras būtų geras šou prieš miegą.. Mano mėgstamas kokteilis.

   • Fredis*

    į google reikia susivesti „Lietuvos ryto“ televizija… turi atsidaryti. Visi gerų minčių pažėrė, tačiau kas labiausiai kliuvo – pasakiau, – Valatkos cinizmas.

  • Rytis I

   Anušauskas, beje, rytmety prasitarė per LTV, jog Ypatingasis archyvas gavo naujus dokumentus „bendradarbiavusiųjų“, kuriame naujos buvusių ir dirbančių pavardės. Skelbs. Neaišku kaip ir iš kur, bet čia šalia Ozolas pastebėjo, kad atseit galų gale, po dvidešimties metų…

 • Fredis*

  Dėmesio vertas straipsnis http://www.alfa.lt/straipsnis/13915192/Poziuris..gyvuok..Tarybu.Lietuva.=2012-02-29_15-22/?pn=1

 • Toks įspūdis, kad teisėsauga dirba tik tai, ką jai liepia. Ir tik tada, kai liepia. Va, „Snoro“ istoriją narplioja tūlas „Lietryčio“ eksžurnalistas ir ką pasakoja apie specpažymas, spectarnybas ir kitus spec:

  http://zoominlt.wordpress.com/2012/02/26/zoomin-lt-tv-su-m-dubausku-apie-nauja-tiriamosios-zurnalistikos-knyga-snoras-zaliems-kaip-pradanginti-milijarda/