A.Valinsko rinkėjas: jaunas, mažaraštis bėdžius. Bet koalicija jam padės…

Per Seimo rinkimus buvo spėliojama – kas gi vis dėlto buvo A.Valinsko ir jo judėjimo rinkėjas.

Ar tai buvo buvę R.Pakso gerbėjai, o gal – V.Uspaskicho buvę rėmėjai, o galbūt už A.Valinską balsavo nusivylę A.Brazausko ir G.Kirkilo garbintojai?

O gal tie, kurie kažkada balsavo už A.Paulauską?

Argumentuotų argumentų per rinkimus nebuvo, rasti atsakymą buvo sunku dar ir dėl to, kad daugumai, balsavusiųjų už TPP, atrodo, buvo gėda prisipažinti.

Šiandien, po rinkimų prabėgus daugiau nei mėnesiui, jau turime kiek aiškesnius duomenis – reprezentatyvią RAIT atliktą apklausą, kuri pateikia kiek labiau apibendrintus duomenis apie A.Valinsko rinkėją.

Taigi, lapkričio pradžioje vykusi gyventojų apklausa, kurioje buvo klausiama, už ką Lietuvos gyventojai balsuotų per prezidento rinkimus, rodo, kad A.Valinsko elektoratas kol kas pakankamai stabilus – 15 procentų. Tiek jų buvo per Seimo rinkimus, tiek pat – prabėgus kiek daugiau nei mėnesiui po jų.

Apibendrinant didžiausią A.Valinsko elektorato dalį galima maždaug taip: tai kaimuose gyvenantis mažai raštingas jaunimėlis.

Kalbant konkrečiau, skaičiai tokie: tarp 18-24 metų respondentų, už A.Valinską balsuotų 27,4 proc., tarp 25-34 metų rinkėjų – 22,7 procento. Tuo tarpu 35-44 ir 45-54 metų rinkėjų grupėje, A.Valinsko gerbėjų dalis mažėją iki atitinkamai 10,8 ir 8,5 procento.

Panaši, tik dar ryškesnė tendencija pastebima ir kintant rinkėjų išsilavinimui. Daugiausiai A.Valinsko gerbėjų – tarp pradinį išsilavinimą teturinčių rinkėjų – 24,3 procento. Tarp respondentų, įgijusių bent jau vidurinį išsilavinimą, A.Valinsko gerbėjų dalis sumažėja iki 16,9 proc., o rinkėjams, paragavusiems aukštesniojo ar aukštojo mokslo, A.Valinskas toks pat patrauklus (atitinkamai 6,8 ir 5,1 proc.) kaip V.Blinkevičiūtė ar V.Grigaravičius (7,0 ir 6,1 bei 5,2 ir 4,3 proc.).

A.Valinsko mylėtojų gretos taip pat kinta ir prikalausomai nuo rinkėjų pajamų. Jis patraukliausias tiems, kurių pajamos šeimos nariui neviršija 600 litų (24 proc.) ir mažiausia patrauklus tiems, kurie pajamos šeimos nariui yra didesnės nei 1101 litas (9,1 proc.).

Kaimuose ir mažuose miesteliuose (iki 2000 gyventojų bei nuo 2000 iki 30 000 gyventojų) bei miestuose didmiesčiuose (30 000 – 180 000) gyvenančių rinkėjų simpatijos A.Valinskui taip pat ženkliai skiriasi: atitinkamai 17,5 ir 17,8 bei 12,6 ir 8,9 procento.

Tokie yra nuogi skaičiai.

Iš pirmo žvilgsnio jie lyg ir nežadėtų A.Valinskui lengvo kelio į prezidentus, jei jis nuspręstų dalyvauti rinkimuose. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio, nes pagal RAIT apklausą vienvaldė lyderė yra D.Grybauskaitė.

Bet visiškai kitokie A.Valinsko šansai būtų jei D.Grybauskaitė rinkimuose nedalyvautų (o tai vis dėlto yra labiau tikėtinas scenarijus), nes kol kas nesimato jokio kito plebsui patrauklaus gelbėtojo.

A.Valinsko šansai, žiūrint į perspektyvą, turėtų didėti ir dar dėl vienos priežasties – permainų koalicijos pasirinkto ėjimo iš krizė būdo – tolesnio atotrūkio tarp vargingiausiųjų ir turtingiausiųjų didinimo (paskutinis revereransas dėl pajamų mokesčio tik dar kartą akivaizdžiai paliudijo naujos koalicijos mąstymo impotenciją ir tai, kad konservatoriai, nors ir vedini gerų ketinimų, taip ir nesugeba suvokti, kokia yra didžiausia Lietuvos problema). Todėl permainų koalicijos programa gal ir išgelbės valstybės finansus ir leis surinkti planuojamas pajamas į biudžetą, bet neabejotinai dar labiau padidins pasipiktinimą valdžią, kurios simboliu bus ne A.Valinskas, bet A.Kubilius.

A.Valinskui tereikės tinkamu momentu atsiriboti nuo to, ką daro konservatorių premjeras ir jis, jei tik norės,  galės išdidžiai ant balto žirgo įjoti į Daukanto rūmus.

Kita vertus, ne viskas taip blogai. Vilties teikia, kad bent jau išsilavinę ir šiek tiek prakutę rinkėjai vis dėlto jau sugeba atskirti pelus nuo grūdų. Belieka tikėtis, kad tokių bus daugiau ir daugiau.

(15 balsų, vidurkis: 3,53 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  tai vis delto išsigando šiandien Valinskas savo spaudos konferencijos boikoto, kad sugalvojo labai intensyvią dienotvarkę ir atšaukė konferenciją?

 • Anonimas

  Tik kad ir išsilavinusiam rinkėjui vis mažiau aišku, kur tie pelai, o kur – grūdai toje mūsų politikoje…

 • Anonimas

  Manau, kad bent kiek mąstantiems žmogeliams ponas Valinskas ir jo „partija“ neturėtų kelti pasitikėjimo, kaip ir visi produktai be aiškių kilmės dokumentų. Man asmeniškai, pono Valinsko patekimas į valdžią yra tolygus pranešimui, kad tundroje užderėjo ananasų derlius, deja kas gamtoje neįmanoma, Lietuvos politikoje įvyksta… Gal tas klimato atšilimas mus taip veikia?

 • Mariui. Dėja Jūs teisus.

 • Manau, kad nereikia pamiršti ir to, jog Valinskas, ir Seime darydamas šou, paskatins kai kuriuos abejingus rinkėjus pradėti labiau domėtis politika. O tai reiškia, kad dalį į rinkimus net neketinusių eiti rinkėjų jis gali nesunkiai palenkti į savo pusę. Ar tai reiškia, jog kitais metais išsirinksime prezidentą, apie kurį užsienio laikraščiai rašys, kad jis kilęs iš „mistinės šoumenų ir aktorių partijos“? Kol kas teigti sunku, bet geriau jau rinkimuose dalyvautų koks nors stiprus kandidatas, galintis būti atsvara Valinskui..

 • Anonimas

  Mariau,
  O kuri gi mūsų partija yra reali ir pilnakraujė, gal jos daugiau tik UAB‘ai, kurių darbuotojai laksto iš vieno į kitą :). Tokiu atveju man jau kažkiek dzin kas kokiai partijai priklauso, čia pirmam plane stovi kas per asmuo yra konkreti asaba, jei yra saikingai juoda ir ganėtinai balta tai ir gerai (duotu atveju Valinską tokiu ir matau :) ).
  Nors ir manau, kad Valinskas kažkiek išeina už įsigalėjusios sistemos ribų (čia prognozuočiau, kad ji gali suvalgyti panašiai kaip Paksą ar Uspakichą ).

  P.S.
  Artūrai,
  Būtų žavu jei rašydamas straipsnius, ypač apie neigiamybes neignoruotumėte ir su tuo besisiejančių detalių ir prie krūvos jų neigiamo krūvio paminėtumėte (akcentuotai, gal) bent vieną ir teigiamą detalę…:) (juk esat nebe paauglys – maksimalistas ir ne vien jiems rašot..:) )
  Šiaip kai yra vienpusis pateikimas lenda į galvą (emociškai), kad tai yra kažkaip susiję su užsakomaisiais straipsniais (nors smegenai tam ir nepritaria :) )

  Ir atsiprašau už tiesmukiškumą ir išsireiškimus

 • Anonimas

  Arturai , Arturai apie apklausu agenturas (RAIT ir t.t.) ir duomenu atitikima tikrovei reikia tik tyleti ypac po rinkiminiu prognoziu fiasko. O tas rinkejas vadinkit kaip ji norit „runkelis“ arba „tupas kaimietis“, beje taip SISTEMA ir Jus vadina nes pagal AMB skale esat niekas (be 1 mln). Pasakykite man kokia dar jega ar asmuo galejo imtis ir ryztis skaldyti valstybininku ir komunistu 18 metu statyta SISTEMA ? Psichologiskai tvirtesnio kaip Valinskas sunkiai butume surade kuris i save prisiima dabar visa „ugni“ (Vaigausku, Lopatologu ir pan.), kitiems leisdamas ramiai dirbti – vardan tos Lietuvos. Manau kad V+K tandemas buvo ir yra „tam runkeliui“ rinkejui geriausias variantas Lietuvai issivaduoti is „KLANO“ gniauztu ir dabar matome kaip tas „KLANAS“ – „cypia“ ir „inkscia“ kaip jie „staugia“ kad Valinskui jau reikia ruosti interpeliacija matai zurnalistus skriaudzia – labai jau giliai saknis ileides klanas (A.Matulevicius apie tai rase) ir puikiai ta Arturai zinote bet nerasote nes nebetures BNS uzsakymu :)

  Pabaigai, na parodykite Arturai kas dar isdristu, taip tėkšti tiesa i akis, is Seimo tribunos: „Pranešu, kad rasta „Norfos“ kortelė. Jeigu būtų „Maximos“, tai gal būtų socialdemokratai, bet dabar neaišku“.

 • To praeinant, jei man padėtumėte ir pasufleruotumėte bent dvi teigiamas detales apie A.Valinską ir jo judėjimą (kaip apie politinio gyvenimo dalyvius), būtinai jų neignoruočiau.

  Ir nežinau, kur Jūs įžvelgiate vienpusį pateikimą – aš tik pateikiau reprezentatyvios apklausos duomenis…

  O dėl užsakomųjų straipsnių, tai gal Jūs kiek atsargiau, o tai galiu ir užpykti:)

  Bet jei turite kokių įrodymų ar argumentuotą nuomonę – visada prašom.

 • Anonimas

  Iš tikro šiandien susidarė tokia situacija,kad Grybauskaitei nedalyvaujant rinkimuose,Valinskas yra kandidatas Nr.1 į nugagalėtojus.Visokie Nausėdos,Juknevičienės (nors pastarajai simpatizuočiau)etc.šansų neturi.Mano nuomone Valinsko galutinis tikslas ir yra postas Nr.1 Lietuvoje.Jam privalu tik nedaryti grubių klaidų,nuo ko gerai apmokamas konsultantų korpusas turi jį saugoti.Iš principo nematau didelės tragedijos šiam scenarijui įvykus,nes Lietuva visgi parlamentinė respublika:prezidento funkcijos daugiau reprezentatyvios.Nors ,aišku,būtų gardaus juoko,bestebint būsimas Valinsko aspiracijas Gruzijos,Ukrainos,Moldavijos interesų atžvilgiu.

 • Anonimas

  Pora detalių yra.
  1.Turi proto JE Valinskas (prikaustyti du dešimtmečius prastuomenę prie ekranų – reikalas 99.9 procentui žmonių būtų neįmanomas. Inteligentiją prikaustyti dėmesiui – 10 kart lengvesnė užduotis… išsimokslinai, skyrei laiko neprieinamai info ir t.t. ir pan. ir dėmesį pritraukei).
  2. Šis punktas siejasi su 1 punktu. Rimtosioms taip vadinkime laidoms, reikia mažiau proto nei jumoristinėms, ypač prastuomenei (bet ne apie amerikonus kalbu, kuriems griūk, virsk ir visa Amerika už pilvų susiėmus bus…).
  3. Aukso medaliu baigti vidurinę berniukui – praktiškai labai ir labai retam berniukui pasiekiama viršūnė, net ir labai stengiantis (kas nori galima, bet tik ne šitai…).
  4. Na visas sumastytas operacijas JE Valinskas yra įgyvendinęs – tai Lietuvoje taip pat reta.

  Išvada: aš pvz. viso to, kaip ir daugelis tautiečių neturiu (ką turi JE Valinskas) – tad ir įvertinu atitinkamai. JE Valinsko protinius sugebėjimus vertinu labai aukštai (kol kas jam tuo kriteriju prilygsta tik eks. JE Juršėnas, kuris vidurinę taip pat baigė aukso medaliu).

 • Anonimas

  Artūrui
  Na va man ir atsakinėti nereikia A.G. pateikė detales (nors aš gal ir kitaip dėliočiau, ale tiek tos..)

  P.S.
  „jei man padėtumėte ir pasufleruotumėte bent dvi teigiamas detales apie A.Valinską“ – šiaip šią citatą išėmus iš konteksto galima tiek malkų priskaldyti….:)))

  …ir kas tas nepolitinis (politiko) gyvenimas …žiū vakar per tv mačiau Bušo šuniokus…:)

 • Anonimas

  dar Artūrui

  Dėl užsakomųjų
  Tai, kad ir mano protelis juokiasi iš tų savo emocinių principiniai galimų prielaidų :)

 • Rinkimų pirmojo turo dieną teko pakalbinti Vilniaus jaunimėlį tema – už ką balsuojat jūs ir jūsų pažįstami bandraamžiai?

  Baisiai nustebau išgirdęs – „už Valinską“.

  Pasidomėjus, kodėl? – išgirdau pribloškiantį atsakymą: „Dėl bajerio!“

  Štai jums ir mūsų daugiamečio teleauklėjimo vaisiai, kai valstybės gyvenimą jaunoji karta suvokia per Dviračio šou prizmę ir nebeskiria, kur prasideda rimti dalykai, o kur baigiasi pokštai aka bajeriai.

  Kas dėl Valinsko, kurį šiaip jau laikiau grynai komišku personažu, tai noriu įdėti truputį šviesių spalvų į gerb.Artūro niūriai nutapytą jo portretą:

  šis žmogus, kiek pastebiu, pakankamai rimtai žiūri į savo darbą, koks jis bebūtu, plius yra įgijęs neblogus aktorinius ir auditorijos valdymo sugebėjimus.

  Atitinkamai, jis su malonumu ir labai rimtai atlieka savo naują vaidmenį – šiuo atveju, Seimo pirmininko. Ir negaliu sakyti, kad atlieka jį blogiau už absoliučią daugumą galimų kandidatų iš Seimo narių.

  Kad kokiam Juršėnui profesionalumu neprilygsta – tai faktas, bet kad tikrai ne prasčiau vykdys tas funkcijas, nei tas pats Muntianas – irgi.

  Tas pats gali nutikti ir su Prezidento postu – tikrai nebūtu jis prastesnis Prezidentas, nei, khhm, antros kadencijos V.Adamkus – ypač atsižvelgus į reprezentacines ir ritualines to posto funkcijas.

  Taip, klouno biografija ir įvaizdis kenktu bendram Lietuvos įvaizdžiui, bet visais kitais atžvilgiais – skirtumo nematau.

 • Anonimas

  Įsivaizduokite: Rowanas Sebastianas Atkinsonas – J. K. premjeras… Nežiūrint į visus rinkiminių sistemų skirtumas Lietuvoje ir J. K.
  Neįmanoma, nes pono Beano pasirodymas prie valstybės vairo aiškiai signalizuotų: šalyje ekstremali situacija ir politika niekam neberūpi. Lietuvoje ekstremalios sąlygos nulemia dalies žmonių tikėjimą stebuklais, norą realų gyvenimą pakeisti pramoginiais reginiais… Ateis geras ponas ir išdalins dovanas… Tereikia pasakyti: „Taip“ arba „Ne“.
  A. Valinsko šansai išlikti politinėse aukštumose priklausys nuo jo sugebėjimo prisišlieti prie pakankamai įtakingos politinės jėgos (gal būt liberalų) ir atsiriboti nuo „klouno“ praeities.

 • Anonimas

  to ir reikėjo tikėtis(apie apklausą).Paskaičius Valinską palaikančius komentarus,toks vaizdzialis ir susidaro.O šiaip,apsaugok Aukščiausias nuo tokio prezidento…

 • Anonimas

  Slyvanosiui,
  manau esminis skirtumas yra prodiuserio darbas ir artisto (jei kalbame apie Jūsų paminėtą Byną, tai jis gi berods yra artistas).
  AŠ TV nežiūriu (manau tuoj pavyks atkalbėti save ir nuo laikraščių), tad negaliu garantuoti, bet manau, kad JE Valinskas nėra vaidinęs per TV (t.y. nėra buvęs artistu).
  Tad vis pralenda kažkaip gebelsiško tipo propagandos elementų matau (reiškia žmonės ne savo nuomonę stengiasi pasakyti, bet ja nori įtikinti kitus).
  Tik nereikia pagalvoti, kad aš esu JE simpatikas.
  Paprastai nemėgstu, jei žmogus totaliai yra puolamas (nesvarbu ar tai su žvakutėmis, tualetiniu popieriumi) – tie kurie puola, man paprastai yra žemiau to, kuris yra puolamas (automatiškai). Arba tas pats su alpstančiais gerbėjais (paprastai visuomet baigiasi, kaip Adolfo Hitlerio gerbėjams – niekaip neprisipažins šiandien, kad klykė sausakimšose aikštėse iš pasitenkinimo, kai į juos kreipdavosi mesijus).

 • Anonimas

  To A.G. Jei A. Valinskas būtų prodiuseris, žinomas tik užkulisiuose, bet nelipantis į sceną „pašposauti“, niekas jo suorganizuotos TPP net nebūtų rinkęs į Seimą.
  Bet gi kalbama apie Lietuvos rinkėjų infantilizmą, kuris lemia pažadukų pasirodymą politikos viršūnėje. Tai verčia susirūpinti…

 • Anonimas

  3. Aukso medaliu baigti vidurinę berniukui – praktiškai labai ir labai retam berniukui pasiekiama viršūnė, net ir labai stengiantis (kas nori galima, bet tik ne šitai…).

  To A.G.

  pasigirsiu: man tam neprireikė jokiu antgamtiškų pastangų:)

  Bet panašu, kad jo išsilavinimas ir liko vidurinės lygyje.

  vakarykštis išsišokimas operoje daug pasako:)

 • Anonimas

  RM,
  šaunu. Man tai daro ypatingą įspūdį – daugiau nei būtumėte milijardierius. Visiškai rimtai.

  Slyvanosiui,
  dėl visa kito – net kalbų nėra. Kumetynas yra kumetynas.
  Nors jei pagalvoju, jei kokiame pvz. šimto butų bloginiame name, kuriame gyvena pijokai, šiukšlintojai – nevalos, razbaininkai ir pan. rinktų savo vadą – nebūtinai išrinktų razbaininkų razbaininką (gal kartais , kaip tik očkariką kokį ten gyvenantį – kartais manau jiems imponuoja tai, nors visumoje očkarikų ir nekenčia, manau).
  Taip, kad kumetyno (juolabiau docentų ir studentų) jau taip visiškai laikyti beviltiškais gal ie nereikėtų, nors aš tą kartą kuri gimė ir augo po 1990 m. jau esu nurašęs (bet to daryti kitų neagituoju)…

 • Anonimas

  pritariu Slyvanosui.Būtent rinkėjų infantilizmas,nesugebėjimas atskirti rimtus dalykus nuo šposų ir bajerių ir verčia Seimą balaganu.Matyt Lietuvai paprasčiausiai būtina persirgti visomis vaikiškomis ligomis.Matyt,sirgsim dar kokius 30 metų.Ir nėra principinio skirtumo tarp Byno ir Valinsko.Yra,deja,principinis skirtumas tarp JK ir Lietuvos rinkėjų.Vieni supranta,kad šou nereikėtų painioti su politika,o kiti,taip balsuodami,bando politiką paversti šou,vadovaudamiesi principu:blogiau jau nebus.

 • Anonimas

  Keletas subjektyvių pastebėjimų apie (JE) A. Valinsko sugebėjimus.
  Ponas (JE) A. V. yra linkęs veikti pagal savo nustatytas sąlygas ir sukurtus kriterijus, kartais per daug užsispyręs stengiasi įgyvendinti jį užvadžiusią idėją ir spausti kitus dalyvius tai daryti. Ne kartą toks veikimo būdas jį supriešino su artimais bendražygiais, net gi užtraukė teisėsaugos nemalonę. Jau dabar, įsijautęs į JE rolę, pradėjo auklėti žurnalistus. Ar yra ir ar atsiras asmenys, galintys jį pristabdyti ir pakoreguoti spontaniškai kilusias idėjas, kol jos nerealizuotos neapgalvotais veiksmais?
  Kas jam pasakys: „Tu protingas, bet ne visažinis“, kurio JE paklausys ir susimąstys…?

 • Anonimas

  A.Valinskas buvo ir liko ŠBR (Šaw Biznio Ryklys). Tik šiuo metu jį samdo ne televizija o Lietuvos politinė klika. Esminio skirtumo nematau. Bėda yra ne A.Valinksas pats savaime. Jis tik yra liūdnas atspindys, liūdnų procesų, vykstančių mūsų Visuomenės ir Tautos galvose, o gal ir kiek žemiau…

 • Anonimas

  Visi Jūsų pastebėjimai, kaip bebūtų gaila, gerbiamieji susiveda į vieną – Lietuva dar nėra pribrendusi demokratijai.

 • Anonimas

  Linui.
  Cituoju Jus: „…Būtent rinkėjų infantilizmas,nesugebėjimas atskirti rimtus dalykus nuo šposų ir bajerių ir verčia Seimą balaganu.Matyt Lietuvai paprasčiausiai būtina persirgti visomis vaikiškomis ligomis…“
  Ar kartais nenorime atsisakyti demokratijos – tokiu sakiniu (aš tai puslaukinėje gentyje su tuo sutikčiau, bet už vairo turėtų sėdėti tikras džentelmenas, tikras riteris. Tačiau Lietuvos istorija tokiomis asmenybėmis yra nuskriausta. Ne manau, kad žinomi diktatoriai tam tiktų (Čerčilis, Golis).
  Štai paprastas reikalas, kodėl to leisti negalime, o turime kentėti (net ne tas žodis) patį baisiausią reiškinį, koks žmonijai begali būti – demokratiją puslaukinėse gentyse.

 • Anonimas

  „egas“ <- Taip. Ir ne rusai čia kalti. Ir ne tarybinis palikimas. Nėra ko kaltinti, kad veidrodis kreivas. Čia snukio ir nagų liga, nuo kurios tik patys ir išsigydysim, arba ne. Ir kaip toj senoj dainoj: „Nieks kits čia nekalts, mergužėle, tu pati…“

 • Anonimas

  Nežinau turbūt tos problemos iš senesnių laikų nei sovietmetis. Ko gero mūsų šalies gyventojams idealus valdymo variantas Vytauto Didziojo Lietuva – teisingas, stiprus ir gudrus, diktatoriškas valdovas, nusižengusius, prasivogusius valdininkus atiduodantis šunims sudraskyti. O eilinė liaudis tai nuo tų laikų turbūt savo mentalitetu ne ką pasikeitusi paklusni, laukianti kol kas iš viršaus atsidekodamas ar iš gailesčio numes edalo. Žinoma kalbu hiperbolizuodamas.

 • Anonimas

  Siūlau panagrinėti Lietuvos prisijungimo prie Belarusijos naudą valstybės politinės sistemos ir ūkio stabilumui.
  Šalį valdytų „tvirta ranka“, nereikėtų galvoti, ką rinkti į valdžią, ekonomika būtų ekonomiška ir elektrifikuota.
  O valstybė priartėtų prie LDK ribų…

 • Anonimas

  Sveiki, klaidziojau internete ir radau toki puslapi. Labai jau netradicini. Tiks i sia tema ir manau apmastymams apie zodzio laisve tai tikrai.

  http://labaslietuva.wordpress.com/category/raimundas-lopata/

 • Anonimas

  Samokslo teorija dabar galima isvesti tokia:
  Kai tik Valinskas suzinos kas jo rinkejas, jis ims sabotuoti svietimo reforma, nes nepamirskime, kad Valinsko rinkejas – jaunimelis su viduriniuoju issilavinimu :)

 • Anonimas

  na, bijau, kad Valinskas dar maziau pavojingesnis uz visus Kubilius, Degutienes ir simtus ju ideju salininku bernardinai.lt, alfa.lt, delfi.lt ir kituose portaluose. ar tik nebus taip, kad sie ponai, kaip jau 2 kartus buve viska suniokos, o po to suvers visa kalte ant valinsko ir pvz., zuoko. kaip suverte ant vagnoriaus ir pakso. kuriuos patys reme ir sttume.
  ar tokio scenarijaus nesitikime?

 • Anonimas

  Artūrai,
  Ką galvojate apie Valinsko boikoto idėją? Man tai būtų įdomu ar žurnalistai sugebėtų susivienyti ir neberodyti jo. Tam tikra prasme tai primena situaciją su Roza Parks. Kiekvienas, netgi neigiamas viešumas, tame tarpe ir iš jūsų, yra naudingas Valinskui. Tai susitarkite ir „užmirškite“ jį.

 • Anonimas

  Kaip su ta cenzura p. Racai ar negeda ?

 • Anonimas

  Gerbiamas , Artūrai , Jums leidus pavardinsiu keletą teigiamų p.Valinsko savybių .Moka valdyti auditoriją -nepaneiksite .Apsiskaites eruditas ., juristas .Seimo statutą , Lietuvos konstituciją žino , o jeigu ko nežino ,sužinos .Jis yra užsispyres , gal netgi garbėtroška ,todėl jam būtų negarbė betkaip vadovauti seimui .Mums visiems bus tik geriau , jeigu jam pavyks sutvarkyt tą “BALAGANĄ“ – seimą.Turėkim kantrybės bent 100 dienų .

 • Anonimas

  Ponas Račai, Jūs sakote, kad reikia atskirti pelus nuo grūdų. Gerai, pelai – Valinskas. O kas tada yra grūdai? Paksas? Gražulis? Mazuronis?

 • Anonimas

  pritariu Ramutei.
  jei negali „įkasti“- prisijunk.
  Kad jis garbėtroška,tai akivaizdu.Kad jis arogantiškas-tiesa.
  tik to „balagano“ jis nesutvarkys,nes ir pats jam JAU priklauso.
  Kad jis išmano teisę-…yra geriau ją žinančių.
  O kas dėl rinkėjų…
  Valinską nerinko nei Paksininkai nei agurkichai.
  Rinko tie,kam giliai“dzin“ ta politika.Jie nežiūri žinių,neskaito laikraščių.
  Ir mano pažystamųjų rate tokių buvo.Dėja.

  p. Artūrai

  keista tik tai,kad jūs kai rašote vieną staripsnį tai sakote,kad nereikia remtis statistika(apklausomis),nes jūs ir pats žinote,kaip ir kokių principu ji sudarinėjama.Kai parašėte šį straipsnį,tai jau ja „liepiate“ naudotis: va,žiūrėkit…
  prieštaraujate pats sau.
  kodėl taip keičiasi Jūsų nuomonė?

 • Anonimas

  Po tokių rimtų išvadų, manau jau nesunkiai įsivaizduoju, kaip mes „suvartytume“ JAV, kuri kažkada žiauriai suklydo ir išrinko prezidentu Ronaldą Reiganą, o ne taip jau visai seniai ir Arnoldą Schwarzeneggerį Kalifornijos gubernatoriumi. :)
  Palaukime, leiskime padirbėti, nes tokios unikalios situacijos Lietuvoje kaip ši, dar nebuvo. Paradoksas, kai buvęs komikas, pramoginių laidų vedėjas, prodiuseris bando dirbti rimtai ir tuo savo požiūriu ir nusiteikimu taip komiškai atrodo tarp naujų ir senų „rimtų“ politikų! Argi stebėtina tada, kad užduodi sau klausimą – tai kas yra didesni šoumenai? O gal tik taip man atrodo? Juk sako, kad juokas- dalykas rimtas! :))))

 • Anonimas

  Na ir paskutinis…
  Nesakau, kad tas, kuris žiūri žinais, skaito laikraščius (nors visa tai debilams parengta) – yra debilas.
  Arba tie,kurias jas rengia, rašo – yra kretinai.
  Gal gerai paieškojus – rastum jų tarpe ir žmogų, ir dvasigą, ir protingą
  Dabar… o ką daryti tiems keliems Lietuvoje…
  Juk – politikų turguje (ir jų paskirtųjų vykdytojų ansambliuose)visiškai jokio pasirinkimo: asilas, kiaulė ir pan, kas tam reikalui visiškai nėra tinkama…
  O apie politologus – na iš viso geriau net neužsiimti… jau geriau apie dvaro juokdarius pakalbėti ar tą žmogelį, kuris visų pasaulio anekdotų pabaigas žino (kai jų pradžias į ragelį iš tiesų pradeda sakyti gudriojo prodiuserio pasamdytieji iš raštelio, kurio antrąją pusę turi tas anekdotų visažinis…).
  Žinote, vienas man patarė – prieš susirinkimus su jais aš išgeriu raminančių vaistų (ir šašai ant kojų dingo – jie pasirodo atsiranda, kai normalus žmogus dalyvauja tuose tų asilų, kiaulių ir jųjų paskirtųjų suėjimuose).
  Bet JE gerbti reikia – kitu atveju dar blogiau… kaip tas sakė, tik nedarykite revoliucijų, nes bus dar blogiau nei neturėti pinigų, duonos…).

 • Anonimas

  „plebsui patrauklaus gelbėtojo“ – fe, kaip „elitiškai“ nuskambėjo. Nereikia menkinti to, kad tokie gelbėtojai turi paklausą. O tai yra atspindys, jog politinis šalies gyvenimas vis pasitaiko būti gerokai apgailėtinos būklės, besiprašančios esminių peržiūrų.

  Kad ir koks bajeringas galėtų būti TPP išrinkimo motyvas, neverta užmiršti visų racionalių šio pasirinkimo grūdų tikrovėje. Valinskas turi organizacinės ir moderatoriaus patirties, tad jo dabartinės pareigos galėtų ilgainiui pritikti. Jo partijos narių dalis ne tiek yra artistai, kiek pragyvenimui dirba tokius darbus. Skirti tuos dalykus – privaloma. Rinkimų išdavoje mums vienas svarbiausių siekių šiuo metu yra išgauti tikrą valdžios rotaciją, kuri įveiktų socdeminį įsicementavimą valdžios vykdymo ir panaudojimo savo labui grandyse. Sakyčiau, dabartinė valdančioji koalicija (bene išskyrus vieną – Burkšo klausimą) reiškiasi visai neprasta dinamika, ir per keletą savaičių aktyviai nagrinėja padėtį šalyje ir ruošiasi veikti. Įsivaizduokime, kad TPP nėra – ar tuomet galimos koalicijos tikrai atrodo geriau? Jau nekalbu apie valdymą, kurio epicentru tebebūtų Kirkilas.

  Neverta varyti Dievo į medį – TPP dar neprisikilbasino tiek, kiek būta baimių iš „brandžiosios visuomenės dalies“ pusės. Kur kas pavojingesnė buvo „ramioji“ gerojo dėdulės Kirkilo perspektyva.

 • Anonimas

  Na ir dar, Almansorui,
  negi ponas nematote, kad čia tos nelemtos babkės daug bapkių. Gal ir ne vienas šimtas milijonų…
  Blogiausiai kitkas – ne tai, kad vienu unisonu visi žiniasklaidos magnatai gieda… blogiausiai, kad tie, kuriems reikia giedoto – tuo tiki. Va čia tragedija – ne kitur.
  Juk žurnalistai ir prie Brežnevo unisonu giedojo – bet nei vienu savo skleidžiamu žodžiu netikėjo.
  O čia jie tiki. Štai kur didžioji Lietuvos nelaimė.
  Tikėjo, kai atidirbinėjo babkes JE Pakso nuvertimui, JE Prunskienės… ir t.t. ir pan.
  Tad ir sakau, kad šiandien žinias vį\ėpso ir į spaudą pažvilgčioja tik visiški debilai.
  Va todėl tie žmonės, kurie tai kalba, rašo ir yra visiški kretinai (jie skirtingai nei anais laikais – tiki savo nesąmonėms – šytai koks tas pinigas yra hipnotizuojantis).
  Gerai tiems anastasijiečiams ir jų vaikams, kurie viso to siaubo net nežino… net nenumano, kad toks būti gali…
  Geros darbo savaitės mielieji.

 • Mielas Nerijau, gal galėtumėte priminti, kada aš sakiau, kad nereikia remtis statistika ir apklausomis?

  Prašau… Labai…Gal galima…

  Iš anksto dėkoju.

 • Anonimas

  O tai kaip baigėsi su ta Valinsko spaudos konferencija? Įvyko ji ar ne? Atėjo žurnalistai ar ne?

 • Anonimas

  Pritariu tiems komentatoriams, kurie siūlo dar palaukti TPP ir Valinsko veiklos rezultatų. Abejonių daug, bet jie nieko dar labai nesugadino. Valinskui dar reikia apsitrinti ir tapti dar vienu nykiu politikos veteranu, kuriuo galės pasitikėti ne vien „jauni mažaraščiai bėdžiai“.

  Beje, gal kas žino ar TPP kaip nors sprendžia savo partinės organizacijos klausimus? Jeigu iš viso ką nors daro tuo klausimu.

 • Anonimas

  nezinau ar Ponas skaito komentarus, bet tai jei jau pilam purva , tai atvirai. kas pelai, kas grudai? okTPP – pelai. cia aisku. tada pakso partija- pamazgos visiskos, o misterio Uspaskio purvas maziausiai. mano manymu jau geriau TPP uz situs du isvardintus, nezinau, veikejus, ar kaip cia juos pavadint.
  kas mum lieka ?- em, lieka abonentas( tikrai labiau prie sirdies, nei Paksius + uŽpaskis) bet irgi prisdidirbes :| ir Petrelis :) dar aisku Mr kubilas. bet tai cia seimo nesurinksim, jei jau visa bruda ismetam, tai ka renkam?

 • Anonimas

  na,nežinau,pasirodo yra tikinčių,kad su TPP pagalba Permainų koalicija,aktyviai išnagrinėjusi padėtį ir pasiekusi reikiamą dinamiką,puls veikti.Mano akimis tai yra absoliuti utopija.Visas koalicijos veikimas iki šiol susivedė tik į manipuliacijas su įvairių mokesčių rūšių procentais,lengvatomis – žingsnis į priekį,du atgal – ir pan.t.y.iš esmės žongliravimu skaičiais,siekiant subalansuoti biudžetą.Tai yra labai svarbu,bet jokiomis permainomis čia ir nekvepia.Net ir pačių mokesčių srityje jokių esminių permainų nėra:neįvesti nei progresinis pajamų nei turto mokesčiai ar dar kažkas naujo(išskyrus a/m apmokestinimą,bet tai jau iš anekdotų srities).Išsakysiu šventvagišką mintį:deja,demokratijos sąlygomis(daugiapartinės koalicijos,rinkimai minimum kas du metai,ES įtaka ir pan.)esminės gyvenimo ir ūkio reformos – tik svajonės.Tam galėtų pasiryžti tik kokia partija ar jos lyderis – savižudžiai politine prasme – bet tokių Lietuvoje paprasčiausisi nėra.Todėl susidaro paradoksali situacija:turime,kaip sako A.G.kentėti patį baisiausią reiškinį – demokratiją.O kad čia kažką nuveiktų TPP – kur jų specialistai-profesionalai?Gal tai Burkšas,Kazlauskas ar Vilkaitis?Aš taip nemanau.

 • Anonimas

  Na dėl Valinsko rinkėjų tai pritariu, bet kuo Jūs galite pagrįsti savo mintį „tolesnio atotrūkio tarp vargingiausiųjų ir turtingiausiųjų didinimo“. Kur čia įžiūrite atotrūkio didinimą – neapmokestinamo minimumo didinime ar pajamų mokesčio mažinime. O gal dividendų apmokestinimo didinime? O gal PVM didinime – bet juk turtingesnis daugiau vartoja – vadinasi daugiau ir PVM sumoka.

 • tik neduok dieve,kad dar ir i prezidentura toki veikeja tai visiem kitem kur reiketu begti?apsaugok . dieve ji .vargsa zmogeli nuo tokiuuamaciu{valinskas turimas minty}

 • Anonimas

  to Boikotas:

  Valinskas apie tai isgirdo ir atsauke ja, bijodamas pajuokos… pasiteisino, kad turi labai daug darbu:)))))

  o vakare padare show sporto vakare, scenoje kaip koks eilinis valkata susilazines su Krugolcu:)

 • Anonimas

  Ne, šitas blogas yra žavus. Kaip sakoma, jei esi kvailas, tai geriau patylėti, nei išsižioti ir išsklaidyti visas abejones. Na bet čia jau autoriaus pasirinkimas.

  „Būtent rinkėjų infantilizmas,nesugebėjimas atskirti rimtus dalykus nuo šposų ir bajerių ir verčia Seimą balaganu.“ Aš tai sakyčiau, kad reikia būti neblogu infantilu, kad Seimą iki Valinsko galėtum laikyti kažkuo kitu nei balaganu.

  „Rinko tie,kam giliai”dzin” ta politika.Jie nežiūri žinių,neskaito laikraščių.
  Ir mano pažystamųjų rate tokių buvo.Dėja.“

  De(!)ja, tie, kuriems politika „dzin“ į rinkimus visai nėjo. Laikraščių neskaitymas tik pliusas — lietuviškai žurnalistinei produkcijai labai tinka prof. Preobraženskio pastaba apie spaudą „Šuns širdyje“.

  Nors lieka neatsakytas klausimas — ką gi rinkosi išsilavinę rinkėjai? Konservatorius? Tuos, kur koalicijoje su TPP?
  Už TPP nebalsavau, bet šitas hienos kiauksėjimas tai labai neskanus. Iš kitos pusės, įžeistos ambicijos — žmogiška.

 • Mielas Rimantai, aš suprantu, kad žmonės turi skirtingą skonį, skirtingą išsilavinimą, skirtingą požiūrį į politiką. Tačiau niekaip negaliu suprasti, kodėl reikia kaltinti kitus, kad tavo skonis kitoks.

  Paskaitykite dar kartą, ką parašiau – rašiau apie apklausą, kuri rodo, kas būtų A.Valinsko rinkėjai. Toje apklausoje apie konservatorius nieko nebuvo, tačiau jei gerai pamenu apie jų potencialius rinkėjus esu rašęs prieš rinkimus.

  Nežinau, ar frazę apie hieną taikote man, tačiau net jei taip neįsižeidžiau. Tad neįsižeiskite ir Jūs, jei kas nors išsako kitokią nuomonę nei Jūs.

  Ir beje, visada juk turite galimybę išsakyti savo nuomone – bet pageidautina ne apie hienas, šunis ar ambicijas, bet paremtą kokiais nors argumentais.

  Linkėjimai,

 • Anonimas

  p. artūrai

  Dabar tiklsiai neatsiminsiu kur tai skaičiau(apie Jūsų pasisakymus dėl apklausų).Bet jos buvo lyg ir „L.L.“?
  Negaliu dabar tiksliai pasakyti,nes laikraščių netaupau ir nepridavinėju į makulatūrą…bet gal reikėtų?
  Pagalvosiu.
  To Rimantas.
  nemanau,kad laikraščių neskaitymas ir Tv nežiūrėjimas,tai pliusas?Ne.
  Reikia žinoti kas vyksta,bet iš to atskirti-kas tikra,o kas pirkta.
  Nereikia viską priimti už tikrą“pinigą“.
  Visada žiūriu,skirtingų Tv žinias,kad galėčiau įvertinti,kurie labiau meluoja.
  O dėl „dzin“-sakau faktą,nes turiu tam pagrindą: ėjo balsuoti,nors gyvenime nėra to darę ir,gaila,bet balsavo už TPP.Kai Jų paklausiau:kodėl?Tas pats atsakymas-„Dzin“.
  man taip pat „dzin“ ant tų apklausų.niekada mano nuomonės apie tą ar aną neliame apklausos.Tai viešųjų ryšių produktas ir taip bandoma palenkti neapsisprendusiųjų nuomonę,o ypač apie rinkimus.
  Nekalbu apie tas apklausas,kur klausiam:kokį pirktumėte arbatinuką-mėlyną ar baltą?Klabu apie apklausas,kuriso yra užsakomos ir net iš pačių partijų.
  keista tai,kad atlikinėjant apklausas,o ypač apie politikus pvz.: koks Jums politikas patinka?
  atsakymo variantai:
  a)Paulauskas
  b)AMB
  c)abonentas(buvau pamiršęs,kaip vadino,net gėda pasidarė :) )

  o man patinka Paleckis

  dėja,tokio atsakymo nėra.
  Ar tai apklausa?Ne.Tai užsakymas,padėti formuoti viešąją nuomonę.

 • Anonimas

  Šįkart daugoka komentarų ne į įrašo temą ir, gaila, pagiežingai neįdomių.
  Mane užkabina, kad ne mes, ateinantys balsuoti, sprendžiame, kas bus Seimo nariais, prezidentu ir t.t., o tie, kurie savo neatėjimu į rinkimus leidžia margiems (taip pat ir „popigiaja“ pirktiems)rinkėjams išrinkti odiozines figūras, „šlepetes“, penktą koloną…
  Mes (tauta, in corpore) balsuojame „pusėtinai“, t.y. didesnė pusė nebalsuoja.
  Matyt, didžiajai daliai mūsų corpus visai nesvarbu, kas bus tose renkamose pozicijose. Tik post factum piktinamės „kokie jie – tie Seimo nariai, tas prezidentas… blogiečiai, mes tokių nerinkom“.
  Taigi va: jie tokie, nes dauguma jų nerinko – t.y. neatėjo į rinkimus – ir kokie „protingi“.
  Na ir ką daryti norintiems protingo Seimo ar prezidento?

  O kokia tautos dalis jau darbar žino, kad rinkimuose nedalyvaus? Ar tai atspindi nuomonių apklausos, kur yra tik atsakymo į klausimą „Už ką balsuosite…? variantas „dar nežinau už ką balsuosiu“. Bet kaip taisyklė nėra „nebalsuosiu iš viso“?

 • Mielas Nerijau, pirmiausia norėčiau Jums priminti, ką sakėte (jei kartais pamiršote):

  „keista tik tai,kad jūs kai rašote vieną staripsnį tai sakote,kad nereikia remtis statistika(apklausomis),nes jūs ir pats žinote,kaip ir kokių principu ji sudarinėjama.Kai parašėte šį straipsnį,tai jau ja “liepiate” naudotis: va,žiūrėkit…
  prieštaraujate pats sau.
  kodėl taip keičiasi Jūsų nuomonė?“

  Dabar paskaitykite, ką parašėte ir pabandykite atsakyti į labai paprastą klausimą: tai kas iš mūsų dviejų prieštarauja pats sau ir kas iš mūsų dviejų kalba vėjus ir skleidžia gandus, kurie niekuo neparemti?

  Su geriausiais linkėjimais,

 • Anonimas

  p. Artūrai,kai rasiu faktus,tai pateiksiu.
  ;)
  jūsų šis straipsnis jau atspindi tai,kad mums verta žiūrėti į apklausas.
  Man tos apklausos giliai „dzin“.
  Per visą mano ilgą gyvenimą, tik vieną kartą dalyvavau apklausoje ir tai reklaminėje-ta prasme, dėl reklamos poveikio ir pripažinsiu,kad atsakinėjau nuoširdžiai.
  Visada sakau tai,ką galvoju.

 • Anonimas

  Dėl apklausų.
  Vertos dėmesio tik tos vadinamos reprezentyviosios.
  Esame užsakę keletą kartų ir mes.
  Minėtos apklausos (jose yra apklausiama truputį daugiau nei vienas tūkstantis žmonių, iš miestų, kaimų, įvairių sluoksnių ir pan.).
  Jei profesonaliai atlikta – paklaida yra labai nedidelė (rezultatas būtų toks pats, jei visus 3.5 mln. žmonių apklaustų).
  Bet yra apklausų manau (kaip 1992 m. prieš rinimus) – kai lietuviai melavo… ir ji patyrė visišką fiasko.
  Kadangi daug bendrauju su žmonėmis – vieno žmogaus surengtame totalizatoriuje mano atsakymas buvo tikslus (ir be apklausų), kad tie, kuriuso dabar vadiname konservatoriais prapils triuškinančiai jau pirmame ture (drasuoliai, t.y. patys drasiausi atviravo, kad menka persvara praloš tik antrame ture… baimė viešai kalbėti buvo baisi, jei žmogus mastė. O kvaileliai atviravo, nes jie buvo vienu tūkstančiu procentų įsitikinę, kad tie vadinamieji triuškinančiai laimės jau pirmame ture… kai sužinojo teisybę, kaip atmename, jiems paleido vidurius… geležinkelis, pakaunė ir visoks kitoks komunistinis marazmas išlindo, kas mąstančių nei kiek netebino… bolševikėliai, buvo, yra ir liks bolševikėliu).

 • Anonimas

  Rimantui ir kairiajai skaitytojai.Sutinku,kad nekoks buvo ir praeitas seimas.Bet,kartoju,kad logika : blogiau jau nebus,tokiu būdu telkiant protestinį elektoratą, mus visus veda į dar didesnį balaganą ir aklavietę.Tokiu keliu einant kitame seime mes jau turėsime ne 13-14 valinskininkų,o jau 30-40,o dar sekančioj kadencijoj – jau ir daugumą.Jūs šito norite?Tada viskas aišku – pirmyn.Aš esu tos nuomonės,kad tautos išrinktaisiais būtų kuo daugiau ekonomistų,juristų,profesionalių partinių politikų pagaliau,o ne šoumenų,dainorėlių,sportininkų ar humoristų.O su nėjimu į rinkimus nieko nepadarysi:žmogus turi ir turės pasirinkimo laisvę balsuoti ar ne.Kitas dalykas,kad reikia agituoti žmones dalyvauti rinkimuose,nes būtent rinkimai yra veiksmingiausia politikų poveikio priemonė.

 • Anonimas

  Na gal uz Valinska ir klounu partija ir balsuoja durnas jaunimelis, bet kai uz socdebilus balsuoja musu sviesuoliai taj tada as nezinau, kurie yra durnesni.

 • Anonimas

  Uz valinska balsavo jauniausia ir tikrai mazai isprususi visuomenes dalis. Skaudu matyti, kaip Seime dau esanciu TPP nariu sedi ir nesusigaudo kas vyksta. Geriau ju vietoje jokiu nariu, negu tokie nesusiprateliai, be aiskios vizijos…

 • Anonimas

  P.Račai, as pritarciau nuomonei , kad labai apmaudi klaida buvo issirinkti tokius asmenis kaip Baukute, Meiželyte ir t.t. Na reiktingavimo sistema , padare savo.. Taciau kritika Valinskui yra smarkiai perdeta (nors ir remesi tyrimais), puikiai suprantate , kad tyrimo rezultatus galima pateikti labai ivairiai , priklausomai nuo poreikio:) . Manau , kad tai labai idomi asmenybe , turinti dideli potensiala politikoje (nors startas galejo buti ir solidesnis) , gal siek tiek lukterkim , paziurekim , kaip seksis , tada reziumuosim ir atitinkamai pagal rezultatus kritikuosim arba girsim:)

 • Anonimas

  O kas cia keisto. Juk rinko uzstales komendanta, o tas dabar bando vaizduoti pozedzio pirmininko. Tautai tai nepatiks.

 • Anonimas

  Kad mazarastis, mazo issilavinimo rinkejas alpes nuo Radzi, pigiu tele show gali neistverti prasidejusio politinio realybes show su pamegtu prodiuseriu labai jau panasu i tiesa. Todel netikiu jo,kaip kandidato i Prezidentus sekme. Juk cia ziauriuju akciju laikotarpiu – paastrejus isgyvenimo faktoriui jo soumeniski igudziai virs dar karikaturiskesniais ir neisvengs elektorato nepasitenkinimo. Kokie bebutu vardinami jo privalumai: kompetencija turi ribas. Pazadai prikelti tauta su dabartinio seimo „prisikeleliais“ – yra tokiu, kurie tiki sia utopija?

 • Anonimas

  Tikiuosi dabar mane Arturai teisingai supratote: http://www.lrytas.lt

  SISTEMA dirba savo darba nenuilstamai, tikiu kad nepasiduosite ir isliksite doru zmogumi !

  „Laiškai redaktoriui (lrytas.lt)
  Noriu matyti Vyriausybėje tuos, už kuriuos aš nebalsavau. Noriu kito Seimo! (424)“

 • Anonimas

  Apibendrinant didžiausią A.Valinsko elektorato dalį galima maždaug taip: tai kaimuose gyvenantis mažai raštingas jaunimėlis.
  Nesuprantu kam cia bandyti izeisti ar parodyti tarytum tik asilai balsavo.
  Matant krisla kito akyje pravartu butu paziureti i savo labai rastingo jaunimelio akytes :)

 • Anonimas

  Kitaip kaip nelaime negalima pavadinti to kas vyksta Lietuvos
  politinėje erdveje.Koks skirtumas kokie juokdariai atsiranda
  naujame seime -ju čia daug ir anksčiau buvo ir po rinkimų nemažai
  pasiliko.Aukštąjį teisinį ir politinį išsilavinimą kasmet įgyja
  šimtai absolventų,tačiau kiek iš jų patenka į svarbius valstybei
  postus. Ką seime gali nuveikti nevykėliai artistai televizijos
  ekranuose darę kvailus juokelius? Kodėl partijos nesistengia į savo gretas priimti gabaus jaunimo,baigusio teisinį ar politinį
  aukštąjį mokslą (beje,daugelis cia besimokančių dažnai vidurinį
  mokslą baigia labai aukštais balais,nes kokursas čia didelis).
  Negirdėjau,kad p.Valinskas būtų raginęs stoti į TPP šį jaunimą.
  Abejoju ar šis jaunimas iš viso gerbia susikompramitavusias
  partijas ir jų vadovus. O šie ,savo ruožtu, (tikriausia šio žodžio prasme) bijo įsileisti į savo gretas dažnai revolicingai
  nusiteikusį jaunimą. Todėl juokdariai seime dar labai ilgai ims
  didelius(neuždirbtus) atlyginimus ,nes čia patekti minėtam gabiam jaunimui nėra lengva. Anksčiau dar buvo retkarčiais girdimas Lietuvos intelegentijos balsas svarbiais visai tautai klausimais,bet dabar ,pamatęs kas užvaldė, Lietuvą nutilo.
  Turiu nuojautą ,kad TPP atsiradus dideliems sunkumams pasitrauks
  nuo konservatorių ,o šie nieko gero nenuveikę atsidurs vėl gilioje opozicijos duobėje.Gal TPP režisieriai to ir siekia.

 • Mielas Artūrai, grūdai – tai čia tie, kur per du dešimtmečius nustekeno Lietuvą, o pelai – visi, kas tik nauji ? Pamodeliuokim situaciją – A.Račas patenka į seimą. Na, tarkim, taip atsitiko. Tai per kiek kadencijų, mielas Artūrai, žadi iš pelo virsti grūdu ? Rimtai, tamsta taip ramia sąžine grybauji, kad tikrai įdomu – kiek užtruks A.Račo virtimas grūdu iš pelo.

  • Mielas Virgi, Jūsų sumodeliuota situacija jau iš pat pradžių neteisinga, nes aš kol kas neplanuoju eiti į Seimą. Be to, nejaugi, Jūsų nuomone, virtimas grūdu iš pelo įmanomas tik Seime? Aš tai manau, kad galima sėkmingai daryti tai, ką moki (kasti griovius, versti filmus, dainuoti ar auginti karpius) ir nebūnant Seime. O nusprendus ten eiti gal vis dėlto reikėtų pirmiausia pagalvoti ko ten eini ir šiek tiek pasirengti. Nes karpius auginti ir dainuoti pagal fonogramą visiškai nėra tas pats, kas priiminėti įstatymus… Su geriausiais linkėjimais.

   P.S. Beje dėl grybavimo, gal galėtumėte konkrečiau, pateikdamas bent porą argumentų.

 • Dėl grybavimo. Kas ketveri metai susiruošiame į žygį grybauti (rinkti Seimą). Taisyklės tokios: išrinkti vieną iš kelių komandų (grybų rūšių) ir dar arčiausiame prie namų miškelyje pasistengti rasti tos pačios rūšies grybą, ar bent panašų į tą, kurią komandą pasirinkome. Račas išsirinko šungrybių komandą, bet jo miškely antrame grybavimo raunde šungrybių nebuvo, tai nusiskynė ir parsinešė namo Antakalnio pamiškėje rastą baravykiuką.

  • Mielas Fredi, dar kartą (ir jau paskutinį) Jus perspėju. Mano kantrybė tikrai nėra begalinė:)

 • Visada pirmadieniais darbe mėgstu paklausyti per Žinių radiją savaitės apžvalgą 10.10 val. Šiandien susirinko apžvalgininkų kompanija ir beveik vienbalsiai pradėjo aiškinti, kad Pakso partija geriau, nei Valinsko. Man tik šypsnį sukėlė, manau, kad tai tik dvi šungrybių komandos, beje, valisnkiečiai mažiau patyrę krėsti eibes, labiau vėjavaikiški, nuoširdesni (ypač Antanas Nedz.), galbūt mažiau linkę krėsti piktybiškas išdaigas. Gerai, daugiau apie grybavimą nė mur mur …

 • Mielas Artūrai,mano sumodeliuota situacija yra visiškai teisinga, kadangi pamodeliuoti(paanalizuoti, pasvarstyti, paprojektuoti, pafantazuoti, galų gale pablevyzgoti) galima apie viską – pradedant blusų kaustymu ir baigiant Visatos užkariavimu.Man tuo tarpu visai nesvarbu, planuoji pats ar ne eiti į seimą. Man svarbus tamstos atsakymas apie pelo virtimo į grūdą trukmę seime. Tik kad pabėgai nuo atsakymo. Nejaugi manai, nerastum savo vietos seime ir būtum visiškai nenaudingas? Tamsta atkakliai bruki mintį, jog politikuoti gali tik jau politiko stažą turintis asmuo. Kitu atveju jis tik pelas. Ar aš klystu? Brazauskas prieš du dešimtmečius jau buvo, pasak tamstos, grūdas. Todėl Lietuvoje, pasak liaudies išminties, dabar š…. . Ar tai sutapimas, ar dėsningumas? Turėjom seime ir skudurais prekiaujančių, cigaretėm turguose prekiavusių ir dabar turim,turim muzikantų europarlamente, tad kuo blogesni dainininkai ar karpių augintojai(t.y.verslininkai)? Be abejo svarbu, ką tu veiki gyvenime, tačiau ne mažiau svarbu ir tavo veikimo būdai.O tai jau priklauso nuo tavo žmogiškųjų savybių. Ir žiūrint iš šio taško, naujieji seimūnai, mano nuomone, akivaizdžiai lenkia senbūvius.Duokim laiko, o jau paskui teiskim.

 • Pingback: Kandidatas į prezidentus? O gal tik į Euro Parlamentą? » marpeta()