Ar A.Valinskas gali tapti antruoju R.Paksu?

Sekmadienį buvo formaliai patvirtinta tai, kas jau gana seniai buvo aišku: Arūnas Valinskas dalyvaus prezidento rinkimuose.

Iš pirmo žvilgsnio visiškai kvailas ir neracionalus sprendimas – A.Valinsko vardo judėjimo reitingai beveik susilygino su socialliberalų ir valstiečių liaudininkų, paties A.Valinsko populiarumas – tarp V.Blinkevičiūtės ir J.Veselkos.

Atrodytų, rimtai galvoti apie pergalę tokioje situacijoje galėtų galvoti tik visiškas neišmanėlis arba žmogus, visiškai praradęs realybės jausmą.

Tačiau tai tik pirmas įspūdis ir iš tikrųjų A.Valinsko šansai prezidento rinkimuose nėra tokie jau visiškai beviltiški.

Viskas priklausys nuo aplinkybių, o kalbant konkrečiau – nuo kandidatų skaičiaus, finansinių išteklių bei žiniasklaidos pozicijos (kuri taip pat gali būti susijusi su finansiniais ištekliais).

Kalbant  apie kandidatus – kuo jų bus daugiau, tuo A.Valinskui bus geriau. O kandidatų, panašu, bus gana daug: aš spėčiau ne mažiau 12-14.  A,Valinskui labai svarbu, kad kuo daugiau būtų vadinamųjų dešiniųjų kandidatų – V.Landsbergis, L.Andrikienė čia labai tiktų. A.Paulauskas, A.Matulevičius – taip pat.

Kodėl? Ogi todėl, kad A.Valinskas šiuose rinkimuose vis tiek bus protesto balsų balsadėžė. Už jį balsuos tie, kurie savo laiku balsavo už R.Paksą, vėliau – už Darbo partiją, o per paskutinius Seimo rinkimus ir už paties A.Valinkso vardo judėjimą.

Kuo labiau bus išskaidyti vadinamieji „tradicinių“ rinkėjų balsai, tuo lengviau įgyvendinamas bus A.Valinsko pirmasis ir pagrindinis uždavinys – patekti į antrą turą. O tai galima padaryti ir gavus kokius 10-15 proc. balsų, kas prisimenant Seimo rinkimus, A.Valinskui vis dar yra pasiekiamas tikslas.  

Toliau, žinoma, būtų sunkiau, tačiau anaiptol ne neįmanoma. Pakanka prisiminti 2002 metų rinkimus: pirmame ture V.Adamkus surinko beveik dvigubai daugiau balsų nei R.Paksas, kuo baigėsi antras turas – tikriausiai dar prisimename.

Ar A.Valinskas gali tapti antruoju R.Paksu?

Sunkiai, bet gali.

Pinigų jis tikrai turės, tam tikros dalies žiniasklaidos palaikymą – taip pat.

„Respublikos“ grupė jau labai aiškiai davė suprasti, kas bus jos favoritas prezidento rinkimuose, pastaruoju metu A.Valinską, atrodo, pamilo ir balsas.lt.

Prisiminkime dar A.Valinsko mokytoją E.Kūrį,  pasklaidykime įvairius moterų ir „gyvendimo būdo“ žurnalus ir pamatysime, kad A.Valinsko įvaizdis ne toks jau blogas.

Be to, turint pinigų jį galima dar gerokai pataisyti, o pinigų A.Valinksui turėtų nepritrūkti. Čia, žinoma, mano subjektyvi nuomonė, tačiau aš kažkodėl vis dar galvoju, kad jų A.Valinskui ypač turėtų nepagailėti VP grupė.

Tuo pat metu, kitiems realiausiems kandidatams ir pirmiausia čia turbūt reikėtų kalbėti apie D.Grybauskaitę, didelės žiniasklaidos paramos vargu ar verta tikėtis. Galbūt priešingai – teks dažniau atsimušinėti nei džiaugtis (jau dabar skleidžiami gandai ir apie įvairius dokumentus ir apie įvairias filmuotas medžiagas).

Vargu ar D.Grybauskaitė galės pasigirti ir dideliu rinkimų kampanijos biudžetu. Ji deklaravo norinti būti nepriklausoma, o nepriklausomiems pinigų dažniausiai nesiūloma, nes po to nėra kaip jų atsiimti.

D.Grybauskaitė, priešingai nei A.Valinskas, negalės pasinaudoti ir jokiais administraciniais resursais. Susitikimai su rinkėjais, išvykos į regionus, žiniasklaidos dėmesys – A.Valinskas visa tai turės nemokamai, o D.Grybauskaitei už visa tai teks mokėti.

Galite paklausti, kodėl kalbu tik apie D.Grybauskaitę ir A.Valinską ir nekreipiu dėmesio į kitus kandidatus?

Atsakymas būtų labai paprastas – kitų realių kandidatų kol kas nėra, o tarp visų tų, kurie buvo minimi iki šiol, vienintelis galintis pabandyti realiai pasivaržyti su anais dviem, yra Vytautas Landsbergis, iki šiol nepasakęs ar  bandys pasinaudoti paskutine galimybe. 

Galiu suklysti, bet man kažkodėl tai atrodo, kad jis pasakys „taip“.

Bet dar palaukime…

(12 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • Juozas

  Abejoju, kad Seimo pirminikas gali gauti protesto balsų, nebent atsistatydintų ir sakytų, kad kaltas Kubilius su Kirkilu, atseit išdūrė mažiau patyrusį ir padarė atpirkimo ožiu.

 • „A.Valinsko vardo judėjimo reitingai beveik susilygino su socialliberalų ir valstiečių liaudininkų“. Jei apklausas būtų atlikęs BNS, tai gal ir patikėčiau :) O ką Gaidys ir panašūs veikėjai parduoda, tai manau, reikia kreipti mažiausiai dėmesio. Tą turėtumėte žinoti ir Jūs, Artūrai.
  Geriau paklausykime ką liaudis kalba: „Valinksą nori nuimti“, „Valinksą muša“ ir pan. Spėju, kad jo reitingai dar gali kilti, lyginant su Seimo rinkimais. Be to, nepraleiskime pro šalį to fakto, kad jis važinėja po Lietuvą į susitikimus su žmonėmis, ką dabar, manau, pradės daryti dar intensyviau.

 • praaeinant

  “Ar A.Valinskas gali tapti antruoju R.Paksu?”

  O jei pasukti klausimą kiek kitaip:

  “Ar A.Valinskas gali tapti antruoju prezidentu neišbuvusiu visos kadencijos?

  • Rimantas

   Ne.

 • Juozas

  Valinskas tikriausiai trauksis iš koalicijos, kitaip tame kandidatavime nėra vilčių. Jis asocijuojasi su cirkinku, kuris jau ir taip aukštai užlipo ir su Kubilium padarė krizę per vieną naktį. Tas irgi vargu ar padėtų, reikėtų smarkiai kritikuoti valdžią, bet jis pats kartu su konservatorių valdžia ir padarė tuos nepopuliarius sprendimus.
  Akivaizdu, kad daugiausiai šansų turi tie, kurie nedalyvavo Valstybės valdyme paskutiniu metu, pavyzdžiui Grybauskaitė, gal dar Gentvilas. Šį kartą europalmentarai gali būti gelbėtojais pagal principą „Vakarai mums padės“.

  • Rimantas

   Valinskas ne asocijuojasi, jį labai kryptingai suasocijavo. Ir su cirkininkais ir su ufonautais.
   Račas tik pamiršo, kad be palankios žiniasklaidos yra pakaaaaankamai nepalankios.
   O man vis dar smalsu, kam Valinskas užlipo ant nuospaudos…

 • J. naivus

  Bet dar palaukime…ir prisiminkime, kaip kadais sovietmečio spaudoj iš pradžių buvo vadinamas Prezidentas R.Reiganas.

 • romas

  Landsbergis ir Brazauskas bolotiruosis, jei bolotiruojasi Valinskas. Abiejų motyvas – nori, kad Valinskas į antrą turą nepraeitų. Kitas motyvas – galimybė kalbėti, dalyvauti debatuose. Tikrai Valinskas turi daug šansų. Nervinga politikos senbuvių reakcija būtent dėl to. Kas lauktų Lietuvos jei laimėtų Valinskas? Pamokos. Esam paskutiniai pagonys Europoje. Suartėjime su Europos civilizacija matyt irgi galim būti paskutiniai. Būtų gaila, nes gyvenimas trumpas, neturim laiko mokytis iš savo kvailysčių.

 • Visgi, kad ir kaip tam tikra žiniasklaida mylės A. Valinską, nujaučiu, jog Lietuvos Respublikos prezidento rinkuome fortūna nusišypsos D. Grybauskaitei. Kodėl? Ji aiški lyderė nuo pat pradžių. Be to, sunkmečio metu žmonėms reikia ne buvusio šoumeno, o ekonomistės išmanymo.

  • Rimantas

   Apsaugok viešpatie nuo tokios ekonomistės, o nuo Valinsko kaip nors apsisaugosim patys.

 • Rinkuome = rinkimuose ;DDD

 • Orka

  O aš, jei nebūčiau moraliai įsipareigojęs ir asmeniškai pažystamas su vienu iš kandidatų, į prezidento rinkimus neičiau visai. Na nebent dėl to, kad Valinskas netaptu pirmu iš trijų.:) Ir štai dėl ko. Tauta renka prezidentą tiesiogiai, tačiau pakankamai didelių tautos lūkesčių jis patenkinti negali, nes konstitucija to neleidžia. O jei bandytu, nusižengtų konstitucijai. Pagal šiandieninius įgaliojimus prezidentas turėtų būti renkamas seime, arba jam suteikti didesni įgaliojimai. Sakoma užsienio politika, bet ir ten kryptis ir taktiką nustato URM. Prezidentas tėra simbolinė figūra. Tai ko mes čia taip sureikšminam? Manau, kad automatiškai užprogramuota, kad prezidentas pas mus yra arba „pelų maišas“, arba „pogrindinės valdžios“ įtakojamas sraigtelis. Tokios diskusijos pasigendu. Vieną kitą nuomonę tenka išgirst, bet vos vos girdimą. Žinoma, „intelektualai“ pasakytų, kad tauta galbūt nepasiruošusi priimti „teisingą“ sprendimą šiandien. Juk stipresnės galios prezidentui reikštų žingsnį link autoritarizmo, o rinkimas seime būtų labai ne populiarus. Juk lietuviai nėra iš tų, kurie pasitikėtų savo pačių kolektyviniais sprendimais. Tačiau tas neapibrėžtumas ir tautos mulkinimas daro dar didesnę žalą, tuo tiesiog sudaromos idealios sąlygos tarpti visokiems šešėliams. Šiandien man net ne klausimas, kuris būtų geresnis. Klausimas kam jis tarnautų, ar tik sėdėtų ir rūpintųsi savo įvaizdžiu.

  • R.Medinis

   Sutinku su Orka. Aš irgi esu minėjęs, kad prezidento institucija mūsose yra gana keistoka ir tas keistumas užprogramuotas Konstitucijoje. Taigi manau, kad p. Grybauskaitė šiame poste uždustų – norėdama, bet negalėdama, o tai gali vesti prie didelių politinių įtampų. O Valinskas? Kol kas neturiu nuomonės dėl jo prezidentavimo. Nors aišku keista būtų rinktis tarp „vedėjo“ ir „profesoriaus“…

  • linas pl

   Tikrai taip. Pagal mūsų žiniasklaidos nuotaikas išeitų, jog Lietuvoje turėtume turėti elito prezidentą kaip turi Vokiečiai, Šveicarai , Latviai, Estai, kai kurios kitos šalys. kitaip sakant , kad prezidentas būtų kaip koks rinktas karalius, kuris karaliauja o nevadovauja. Tačiau tokio prezidento pareigų supratimo visiškai neatitinka jo rinkimų tvarka: paprastai tokio apibrėžimo prezidentas visuotinai nerenkamas.

   Vadinasi norima turėti tautos prezidentą? Bet tam prieštarauja mažiausiai du dalykai. (1) Pirmiausia valstybės viršūnių nusistatymas per prezidento rinkimus. Jau per 3 vykusius rinkimus daugumos mėgstami kandidatai viršūnių priimami su įtarimu. Pakanka kuriam nors „pašaliniam“ asmeniui įgyti tokios reikšmės, kad gali būti renkamas, ir prasideda maždaug toks pats atoveiksmis. Tas žmogus nė nebandomas sąžiningai lyginti su kitais galimais atstovais. Pareiškiama tik, kad jį rinksią, žinoma, patys tamsiausi, labiausiai neišsilavinę, nieko nesuprantą žmonės.

   Kokios baimės šiuo atveju reiškiasi, palikime nuošalyje. Bet aišku, kad tokiomis aplinkybėmis tautos prezidento išrinkti beveik neįmanoma. Toks viršūnių nusistatymas tautą visada padalija į dvi dalis. Tarkime, kuris nors žmogus norėtų būti tautos prezidentu. Bet ar jis gali sutikti dalyvauti rinkimuose tokiomis sąlygomis, kai vietoje tautos vienytojo jam gali tekti būti vienos iš kariaujančių pusių vadu?

   (2)Antras dalykas, kad tautos prezidentas turėtų galėti parodyti visuomenei, kad kažką nuveikia. Tuo tarpu dabartiniai prezidento įgaliojimai yra tokie, jog prezidentas parodyti nieko negali. Jo einamos pareigos nėra nesvarbios, bet nuopelnai už jas visada tenka kitiems. T. y. nebūdamas vyriausybės vadovu, tautos prezidentas negali niekuo kaip toks pasireikšti. Sutikęs būti tautos prezidentu šiuo atveju paprasčiausiai aukotųsi, žinodamas, jog jo darbai taip ir nebus niekieno įvertinti.

   Vadinasi lieka kitas kelias. Renkamas žmogus turi siekti būti elito prezidentu. Tokiu prezidentu labai neblogai buvo pvz. V. Adamkus (Galimas dalykas, Adamkus iš pradžių norėjo sau visai kitokio vaidmens, bet pirmo prezidentavimo viduryje jis jau buvo aiškiai supratęs, ko yra reikalaujama. Taip ir pasiliko.) Tačiau buvimas elito prezidentu savyje turi vieną išankstinę apgaulę. Prezidentas elito, bet jį išrinkti turi visa visuomenė. Ir tuomet ieškoma būdų, kaip prastumti norimą kandidatą. Būdai tie visokie, patys įvairiausi ir keisčiausi.

   Ir taip rinkimai praranda tikrąją savo prasmę. Iš rinkimų jie virsta slapta dviejų visuomenės dalių kova. Valdžia nori likti valdžia, o daugelis likusių likę piliečių nori jai tą sutrukdyti. Be to įtampa nesilpnėja. Jau vien senos nuoskaudos (kaip Pakso nušalinimas, tikras ar tariamas balsų klastojimas per kompiuterių gedimą ir daug kitų mažesnių) taip lengvai neužmirštamos. Todėl anuose rinkimuose bijota Pakso išrinkimo, o šiandien jau saugomasi elitui visiškai ištikimo Valinsko. Kur tokia baimė ves toliau, sakykime po 5 metų, niekas nežino. Aišku viena. Konstitucija čia paspendė valstybei kilpą, o ta kilpa vis veržiasi.

  • Auksinis kardas

   Nesutinku – LRK 84 straipsnis man visai neatrodo menkas.

  • Vytenis

   Betgi visas dabar prasidėjęs šurmulys tik patvirtina, jog prezidentas niekam neįdomus. Jeigu ta vieta būtų reikšminga ir kam nors „reikalinga“, dėl jos būtų seniai ir rimtai susigrūmę. Dabar gi, tik likus keliems mėnesiams, pradedama ieškoti būdo sureikšminti visą beviltišką reikalą.

 • Račas sąmoningai, ar ne, pats įsitraukė į lopatologinę dėlionę prisimindamas V.Landsbergį (antipodas A.M.Brazauskas). Negražu juos tąsyti, užmirškime juos ir neklaidinkime žmonių.
  Visi keturi kandidatai: Laima Andrikienė, Dalia Grybauskaitė, Valentinas Mazuronis, Arūnas Valinskas yra puikūs, jauni, žvalūs, energingi, turintys minčių ir idėjų, atstovaujantys skirtingas politines sroves kandidatai į LR Prezidento postą, nematau reikalo nervuotis ir plėšytis marškinėlius ant krūtinės, kaip tautiečiai nuspręs – taip ir bus.
  Te gyvuoja greitai išrinktas naujasis Lietuvos Respublikos Prezidentas !

  • Valentinas

   Džiaugiuosi Fredi, kad turėjai gerą savaitgalį :) Turbūt neapsiėjo ir be blondinės priekinėje sėdynėje? Tavo žvalus ir pozityvus įrašas įnešė džiaugsmo į mano niūrią dieną. :)

  • romas

   Mazuronis ir Valinskas niekam tikę kandidatai į prezidentus. Šitaip žemai nuleisti kartelę neleistina. Tokio rango politikais paprastai tampa ne šiaip piliečiai su aukštuoju išsilavinimu. Tam reikia arba ilgos politinės patirties prieš tai, arba aukšto statuso visuomenėje dėl asmeninių pasiekimų. Dažniausiai tokie žmonės yra kilę iš akademinės aplinkos, rašytojai, arba kaip jau sakiau politikos vilkai. Žmogus turi daryti įspūdį ne tik per Kalėdas televizoriuje, jis turi būti guvaus proto ir vertas pašnekovas, atstovaudamas Lietuvą užsienyje. Šiuo požiūriu į vieną gretą galėtume statyti tik Grybauskaitę, Andrikienę, Landsbergį ir jei bolotiruotųsi G.Nausėdą ar pan.

   • Rimantas

    Kaip Reiganas…

    • romas

     Reiganas pabuvo Kalifornijos gubernatoriumi kurį laiką prieš tapdamas prezidentu, o politikoje jis nuo 1952m. Ir Amerika nelabai mums tinka būti pavyzdžiu. Ten nėra premjero ir prezidentas ten kaip Kubilius Lietuvoj. Aišku galių prezidentas ten turi daugiau. Labiau turiu omenyje europinę tradiciją. Nes pasaulyje yra lyderių ir su pradiniu išsilavinimu.

     • Rimantas

      Gal ir yra. Tik vat Valinsko neišsilavinusiu na niekaip niekaip nepavyks pavadinti, turbūt dėl to ir sistemingai lipdoma klouno ir šoumeno etiketė: tada šūkteli „klounas“ ir budulių gauja aidu atsiliepia „klounas“

 • ačiū, Valentinai, taip, aš labai pozityvus žmogus. Man tiesiog gera, nesvarbu kokia savaitės diena, (sekmadienį slidinėjau, emocijų – per akis).

  • Orka

   Ar čia tikrai tu Fredi? :)

 • Simas

  Palaukite rinkimu… Viskas gali pasisukti visai kitaip… Manau, kad net konservai nespjautu i Valinska, jei jis iseitu i antra tura. Be to tokie dalykai yra visada planuojami itin kruopsciai. Cia gali buti ne vien Valinsko apsisprendimas, nes bet kokiu atveju nei jam, nei konservam nenaudinga lauzyti koalicijos. Todel nuosirdziai tikiu, kad yra kazkokiu susitarimu del kandidatu ir del dirbtiniu reitingu kelimu (su dideliu PR priesakyje, kaip iki siol buvo daroma su Grybauskaite – galingas, kryptingas PR ja isvede i prezidento rinkimu tiesiaja…)

 • mantas

  nieko neturiu prie Valinska, bet itartinas tas noras per toki trumpa laika 2 is 3 patureti. :)

 • Brangieji, ar A.Valinskas gali tapti antruoju R.Paksu? Gali.Lieka įsigyti lakūno pažymėjimą.O jeigu rimtai, už ką balsuosime, tą ir turėsime.Gero pasirinkimo.

 • jurkis

  „Už jį balsuos tie, kurie savo laiku balsavo už R.Paksą, vėliau – už Darbo partiją, o per paskutinius Seimo rinkimus ir už paties A.Valinkso vardo judėjimą.“. Taip stepas po stepo Valinskui siuvama lakūno ir suvirintojo etiketė, o balsuojantiems už jį – runkelių „birkutė“.
  Va tuom ir panašus man Valinskas į Paksą – kažkieno iš anksto pasmerktas ir apkako… apkalbėtas.

 • Už 5-ių metų Valinskas bus solidus, nusipelnęs, sisteminis politikas, toks kokiais dabar yra Vėsaitė, Graužinienė, Baltraitienė, Mazuronis, Uspaskich ir daugelis kitų,
  kuris piktinsis, kad į politiką lenda daug nepasiruošusio dirbti, nerimtai nusiteikusio, žalio jaunimėlio, kurių vienintelis tikslas yra lengvas gyvenimas valdžios krėsluose už nieką neatsakant.

 • Ar

  Kas nutiko Račo kalbai?

 • Ar

  Keista – buvo ir neliko. Priešų pinklės?

 • Juozas

  Čia gera sąmokslo teorija, tarkim Valinkas paskleidžia gandus, kad vėl atgimsta 2K projektas dėl LEO aferos įgyvendinimo ir jis neatlaikydamas spaudimo atsistatydina kaip Paksas ir kovoja prieš LEO ir sistemą opozicijoje, žinoma Kubiliui nieko nelieka kaip susidėti su Kirkilu ir taip patvirtinti sąmokslą prieš Valinską. Valinskas gauna reitingų kaip kankinys ir kovotojas, tampa Prezidentu ir visos Lietuvos gelbėtoju :)

 • Juozas

  Artūras tikriausiai suprato nusišnekėjęs ir ištrynė savo komentarą :)

 • Tik dar viena nuomonė: manau balsuojantieji už A.Valinską yra visiškai priklausomi nuo žiniasklaidos, t.y. jų nuomonę apie politinius įvykius ir pačius politikos dalyvius formuoja žiniasklaidos priemonės. Prieš parlamento rinkimus TPP partija nors ir buvo kritikuojama dėl savo narių kontingento, tačiau jos lyderis tą kritiką priimdavo stoiškai(na,kiek jis tai sugeba), todėl galėjo pasirodyti, kad tai JIS, kuris prikels Lietuvą. Deja, A.Valinskas padarė esminę klaidą – susipyko su visa žiniasklaida. Taigi automatiškai ir įvaizdį susigadino prarasdamas savo elektoratą. Tiesa, mūsuose žiniasklaidos meilė yra perkama ir parduodama, taigi ir A.Valinsko sėkmė prezidento rinkimuose priklausys nuo to, kiek žiniasklaidos meilės jis sugebės įsigyti.

 • Ogis&Co

  Giedrius V. rašė: „…manau balsuojantieji už A.Valinską yra visiškai priklausomi nuo žiniasklaidos, t.y. jų nuomonę apie politinius įvykius ir pačius politikos dalyvius formuoja žiniasklaidos priemonės“

  Ot ir nė velnio…
  Pabalsavau už Valinskų Arūną (mea culpa), nes nenorėjau klausytis to konservatoriško „gavome tautos mandatą“.
  Šiaip socdemų laikais balsuodavau už kubilinius.
  Žinojau, kad valinskiečiai susidės su konservais, bet maniau, kad taip geriau, kai didesnė balsų ir „mandatų“ dispersija.
  Vien dėl nenoro viską atiduoti konservatoriams.
  Jie vieni būdami gali tiek pridirbti…
  Bet dabar matau, kad klydau, tiek Valinskas, tiek Zuokas visai neišlenda iš šešėlio. Mušėsi į krūtinę, kad „taisys klaidas“ – nieko nepadarė, iš jų partijų pusės net pasiūlymų rimtesnių nebuvo, važiuojam tolyn su visom naktinėm nesąmonėm.

  Išvada – pažaidėm, pasilinksminom, užteks.
  O žiniasklaida čia ne prie ko…

  • O kuo pagrįsta buvo Jūsų nuomonė, kad TPP neleis konservatoriams tvarkytis vieniems? Ar ne ta arogantiška fraze „mes ateiname, kad cirkas baigtųsi“, kuria tarsi deklaruojama, kad TPP ne minkštakūniai? O tas buvimo šešėlyje įspūdis? Prie jo neprisidėjo televizijos, kurios buvo susitarusios nerodyti seimo pirmininko?
   Beje apie žiniasklaidos įtaką A.Valinsko elektoratui kalbėjau neapsoliutindamas, turėjau omeny daugumą.

   • Ogis&Co

    Tas ir yra, kad leido konservatoriams daryti ka nori.
    Del buvimo seselyje – as skaitau istatymu pakeitimu originalus, nes man tai aktualu. Ir matau, kad visos snekos apie „klaidu taisyma“ yra grynas myzaliukas. Tiesiog dabar bando ne kazka pakeisti, o „isdurti“. Sakyciau, labai valinskiska ir zuokiska :)

 • Benedikta Vaivadaitė

  Gal Sūrskio ir Mauzerio nevalingai kartojamas burtažodis „Blogas, blogas Valinskas“ suveiks taip kaip turėtų :)

 • durdo

  tiesa sakant uz Valinska ir jo chebryte nebalsavau, bet dabar turbut tikrai balsuosiu uz ji nes:

  1. Kol kas manes niekas neitikino, kad jis yra nupirktas ar kazkoks statytinis (pries rinkimus i seima tuo tikejau labiau)
  2. Valinsko nepatyrimas musu uzkulisines „demokratijos“ sistemoje mano akimis yra didelis ir riebus pliusas
  3. Ziniasklaidines chebrytes nepaisymas ir reitingu nesivaikymas.. Nemanau kad pirkti „Respublikoje“ uzsakomieji straipsniai yra parsidavimas ar susimetimas su Tomkumi..
  4. Tam tikra sveiku protu paremta etine pozicija.. Be to kazkaip nepastebejau tos superduper arogancijos, apie kuria trimituoja isizeidusi ziniasklaida
  5. Iziuriu tame zmogelyje pakankamai tvirta stubura ir itariu, kad susikloscius tam tikrai situacijai Valinskas nepabijotu paleisti seima

  Neaiskiausias man dalykas tai su kokia komanda bendrazygiu jis ketina valdyti Lietuva.. nes dabartine jo aplinka man kazko neimponuoja. Na isskyrus Valinskiene, katros labai mielas balselis :)

  Beje nesu Valinsko gerbejas, tiesiog man regisi jis yra geresnis kandidatas negu vyrbuhaltere is Briuselio, o uz Landzbergi tikrai zmones nebalsuos

  • Orka

   durdo,
   Tai tu aklas, arba, kurčias, arba TPP narys, arba Tomkaus darbuotojas.

   • durdo

    na nesu nei aklas, nei kurcias, ne TPP nei Tomkaus gerbejas :) tiesiog meginu atsiriboti, nuo ziniasklaidos formuojamu klishe.. turbut lryto nemeile Valinskui taip veikia

    • Orka

     durdo,
     koks skirtumas, ką myli lrytas, o ko ne. Tas laikraštukas yra toks pat galios centras, kaip ir Tomkaus chebra. O Valinsko arogancijos nepamatyt reikia aklu būt. Ar nepameni jo kalbos prieš pirmą balsavimą? Jokioj demokratinėj valstybėj tai neįsivaizduojama. Politika tik buduliams atrodo šou. Iš tikro tai sudėtingas menas, mokslas. Politika tai sugebėjimas suderinti piliečių ir visuomenės grupių interesus ir t.t., ir pan. Pagaliau politika – tam tikros pažiūros į valstybės valdymą, į ekonominius, politinius procesus, vykstančius šalyje. Ką gali čia pasakyt apie Valinską?

     • durdo

      negirdejau kad Valinskas politika vadintu show, tiesa sakant negirdejau tu pirmuju Valinsko kalbu, girdejau kad kai kuriuos senbuvius politikus vadino shoumenais acibundanciais tik pries kameras.. kas liecia politines paziuras, tai mano galva neliko pas mus nei kaires, nei desines..liko tik kasdienis rupestis kaip cia patiems sau neprisidaryt problemu, ka sekmingai daro ir socdemai ir koncervai, tiksliau zmones prisidenge minetu partiju ideologija..esu ziauriai skeptiskas musu „sisteminu“ partiju meniniais politiniais sugebejimais..manau nieko neprarasime isrinke i prezidentus ta zmogeli, katras bando bent deklaruoti sveiko proto politika ir neatrodo nupirktas..

     • Orka

      čia kvailas ginčas, nes aš ne apie minusus, o apie pliusų nebuvimą.

    • Orka

     tai tame ir reikalas, kad AV net nebando „deklaruoti sveiko proto politika“, o kas nupirktas ar ne, čia visai neaišku. Iš kur pinigų jie gavo? Kaip manai? Iš santaupų? Tikrai nėra jis toks turtingas. Verslininkai parėmė? Kad tik virš 30k gali vienas, o duodančių nedaug, nebent už parsidavimą. Susimąstyk, pilieti, kol nevėlu.

     • durdo

      cia tuscias gincas del numanomu minusu.. gal rinkimu kompanijoje dar islys visokiu dalykeliu,bet kol kas tas zmogelis mano akimis atrodo normaliai

   • Rimantas

    Orka, alik ir kurti yra nebent lietryčiu galvas apsivyniojusieji.

 • Ramute

  Na pažiūrėsim ,kaip dugną dėsim …

 • Slyvanosis

  Akable, jei bankrutuot, tai – su muzika, t.y. su Avalinsku raudonam fone ant balto žirgo, pusny žiedų…
  Bandau įsivaizduot Avalinską Davose šalia Obamos ir Medvedevo, bet mano smegeninės PhotoShopas blokuoja tokį montažą. Nepabuvęs kareivėliu, t.y. nepavizitavęs nė vienos daugiau ar mažiau mums draugingos valstybės vadovo, nebus geras artojėlis (toks, kokiu buvo, pvz., AMB :)), juolab nebus geras prezidentas…
  Bet gi bandau suvokti: ar Avalinskui prezidento krėslas yra tikslas, ar tik priemonė apsirūpinti likusią iki smerčiaus gyvenimo dalį? Gaus ponulis valdišką namą ir išlaikymą iki gyvos galvos, sėdės ant tvenkinio kranto ir aptarinės dienos aktualijas su augintiniais karpiais… Memuarus rašys, su televizorium kalbėsis… O ką šioj nuodėmingoj žemėj beveikti, kai visos aukštumos įveiktos?

  • Rimantas

   Na taip, Paksas ar Mazuronis ten geriau žiūrėtųsi…

 • Linas

  Norisi paprieštarauti kai kuriems A.R.teiginiams.Visų pirma,nemanau,kad Valinskas tai – protesto balsų lyderis,jau ir dabar matau nemažai kitų kandidatų,pretenduojančių į tą patį.Antra,niekaip negaliu dėti lygybės ženklų tarp buvusios TT,DP ir dabartinės TPP.Kuo virto pirmosios dvi – kita kalba,bet pasakykit nors vieną partiją Lietuvoje,kuri po tokių teisinių-psichologinių atakų neprarastų savo veido.Man niekaip nevienodi a.a.R.Pavilionis ar europarlamentarė O.Juknevičienė su dabartiniais valinskininkais A.Baukute ar L.Karaliumi.Ką gi rinkėjai pernai nusprendė,kad atėjo pastarųjų dviejų laikas.Lyg tai iliuzijos pamažu sklaidosi.Manau,kad Valinskas tikrai nebus šiose lektynėse paskutinis,bet neduok dieve,elektoratui minti ant tų pačių šakių,tada geriau jau Zuokas.Grįš,nors per daug ir nedingę,abonentiniai laikai,iškils Gugenchaimas,restauruos Kaliačiaus sodybą,ko iš principo dar norėti?

 • gied

  Tikra tiesa, kad Valinskas gali tapti vienu is favoritu. Ir tai nera blogai. Nors prezidentu jo nenoreciau matyt, nemanau kad jis blogesnis uz daugeli kandidatu. Ar pvz Paksa. Veiklumo (nors ir netikslingo) jam uztenka. Arogancija – vienintelis dalykas kas trukdo jam buti geru kandidatu.
  Manau, kad Valinsko sansus kaip tik padidintu Lansbergio kandidatavimas, sugebantis isdraskyti deshiniojo bloko balsus.

 • Simas

  Arogancija, arogancija… Kai kuriems zmogeliams reiktu pasiskaityti Atkuriamojo Seimo pirmuju posedziu stenogramas, kad pamatytu didziai gerbiamo Vytauto Landsbergio arogancijos dydi (viename posedyje jam tiesiai sviesiai pasake, kad nusileistu ant zemes. Ir jis prizadejo pasistengti savo arogancijos nerodyti. Ar pavyko? Nemanau…). Mano manymu ji keliais kartais didesne uz A. Valinsko… Is esmes tai nera blogas bruozas, kai teisingai naudojamas. Mano manynu, kol kas jis ribu neperzengia, o tik del to ir imanoma prisikabinti prie jo darbo (nes nera daugiau prie ko… dar Antana del to biski eda…). Daug kas sneka apie valstybininkus, bet jie niekada ir nebuvo ivardinti. Manau, kad A. Racas puikiai zino kas jie tokie. Tik niekada neiseina tinkamai juos uzkabinti. Dazniausiai gaunasi atvirksciai – valstybininkai daro ka nori ir „stebuklingu“ budu itakoja ziniasklaida. Vienu metu galvojau, kad tie valstybininkai yra konservatoriai. Deja, deja…Tai nei konservatoriai, nei socdemai (bent jau ju taip apibudinti negalima – politine priklausomybe dar nieko nepasako…). Tai tiesiog suinteresuotos finansines grupuotes (ju interesas paprastas – pinigai…), kurios integravosi i ivairias partijas… Atsiprasau uz nenuoseklias mintis, bet as ne per seniausiai atsikeliau ir parasiau tai, kad siuo metu mano galvoje. Tiesiog yra toks dalykas, kad zmones (tie, kurie yra gan arti kai kuriu zmoniu, bet neturi jokios itakos – tiesiog yra stebetojai is salies…) zino geriau kas vyksta. Istorija galima perrasyti, bet zmones visviena zinos kas vyksta (tokiu zmoniu visada bus mazuma…)

 • Gedma

  Aš norėčiau ,kad Valinskas būtų seimo pirmininku, Kubilius- premjeru, o Grybauskaitę- prezidente.Skaitau toks ,,tridemas“
  Lietuvai labai tiktų.Nesuprantamas Valinsko ėjimas,iš inercijos nori riedėti toliau ,ar labai ambicingas? Būkite malonūs ,nekeikite.