Ar A.Valinskas gali tapti antruoju R.Paksu?

Sekmadienį buvo formaliai patvirtinta tai, kas jau gana seniai buvo aišku: Arūnas Valinskas dalyvaus prezidento rinkimuose.

Iš pirmo žvilgsnio visiškai kvailas ir neracionalus sprendimas – A.Valinsko vardo judėjimo reitingai beveik susilygino su socialliberalų ir valstiečių liaudininkų, paties A.Valinsko populiarumas – tarp V.Blinkevičiūtės ir J.Veselkos.

Atrodytų, rimtai galvoti apie pergalę tokioje situacijoje galėtų galvoti tik visiškas neišmanėlis arba žmogus, visiškai praradęs realybės jausmą.

Tačiau tai tik pirmas įspūdis ir iš tikrųjų A.Valinsko šansai prezidento rinkimuose nėra tokie jau visiškai beviltiški.

Viskas priklausys nuo aplinkybių, o kalbant konkrečiau – nuo kandidatų skaičiaus, finansinių išteklių bei žiniasklaidos pozicijos (kuri taip pat gali būti susijusi su finansiniais ištekliais).

Kalbant  apie kandidatus – kuo jų bus daugiau, tuo A.Valinskui bus geriau. O kandidatų, panašu, bus gana daug: aš spėčiau ne mažiau 12-14.  A,Valinskui labai svarbu, kad kuo daugiau būtų vadinamųjų dešiniųjų kandidatų – V.Landsbergis, L.Andrikienė čia labai tiktų. A.Paulauskas, A.Matulevičius – taip pat.

Kodėl? Ogi todėl, kad A.Valinskas šiuose rinkimuose vis tiek bus protesto balsų balsadėžė. Už jį balsuos tie, kurie savo laiku balsavo už R.Paksą, vėliau – už Darbo partiją, o per paskutinius Seimo rinkimus ir už paties A.Valinkso vardo judėjimą.

Kuo labiau bus išskaidyti vadinamieji „tradicinių“ rinkėjų balsai, tuo lengviau įgyvendinamas bus A.Valinsko pirmasis ir pagrindinis uždavinys – patekti į antrą turą. O tai galima padaryti ir gavus kokius 10-15 proc. balsų, kas prisimenant Seimo rinkimus, A.Valinskui vis dar yra pasiekiamas tikslas.  

Toliau, žinoma, būtų sunkiau, tačiau anaiptol ne neįmanoma. Pakanka prisiminti 2002 metų rinkimus: pirmame ture V.Adamkus surinko beveik dvigubai daugiau balsų nei R.Paksas, kuo baigėsi antras turas – tikriausiai dar prisimename.

Ar A.Valinskas gali tapti antruoju R.Paksu?

Sunkiai, bet gali.

Pinigų jis tikrai turės, tam tikros dalies žiniasklaidos palaikymą – taip pat.

„Respublikos“ grupė jau labai aiškiai davė suprasti, kas bus jos favoritas prezidento rinkimuose, pastaruoju metu A.Valinską, atrodo, pamilo ir balsas.lt.

Prisiminkime dar A.Valinsko mokytoją E.Kūrį,  pasklaidykime įvairius moterų ir „gyvendimo būdo“ žurnalus ir pamatysime, kad A.Valinsko įvaizdis ne toks jau blogas.

Be to, turint pinigų jį galima dar gerokai pataisyti, o pinigų A.Valinksui turėtų nepritrūkti. Čia, žinoma, mano subjektyvi nuomonė, tačiau aš kažkodėl vis dar galvoju, kad jų A.Valinskui ypač turėtų nepagailėti VP grupė.

Tuo pat metu, kitiems realiausiems kandidatams ir pirmiausia čia turbūt reikėtų kalbėti apie D.Grybauskaitę, didelės žiniasklaidos paramos vargu ar verta tikėtis. Galbūt priešingai – teks dažniau atsimušinėti nei džiaugtis (jau dabar skleidžiami gandai ir apie įvairius dokumentus ir apie įvairias filmuotas medžiagas).

Vargu ar D.Grybauskaitė galės pasigirti ir dideliu rinkimų kampanijos biudžetu. Ji deklaravo norinti būti nepriklausoma, o nepriklausomiems pinigų dažniausiai nesiūloma, nes po to nėra kaip jų atsiimti.

D.Grybauskaitė, priešingai nei A.Valinskas, negalės pasinaudoti ir jokiais administraciniais resursais. Susitikimai su rinkėjais, išvykos į regionus, žiniasklaidos dėmesys – A.Valinskas visa tai turės nemokamai, o D.Grybauskaitei už visa tai teks mokėti.

Galite paklausti, kodėl kalbu tik apie D.Grybauskaitę ir A.Valinską ir nekreipiu dėmesio į kitus kandidatus?

Atsakymas būtų labai paprastas – kitų realių kandidatų kol kas nėra, o tarp visų tų, kurie buvo minimi iki šiol, vienintelis galintis pabandyti realiai pasivaržyti su anais dviem, yra Vytautas Landsbergis, iki šiol nepasakęs ar  bandys pasinaudoti paskutine galimybe. 

Galiu suklysti, bet man kažkodėl tai atrodo, kad jis pasakys „taip“.

Bet dar palaukime…

(12 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...