Automagistralė Vilnius-Klaipėda: įtariamųjų ir nusikaltėlių galerija

Vakar važiavau automobiliu automagistrale Vilnius Klaipėda. Gana dažnai tenka ja važiuoti ir todėl akis ne visada užfiksuoja ten atsiradusius pokyčius. Pirmiausia turbūt dėl niekada nesibaigiančių remonto darbų. Kita vertus, vairuodamas per daug į šalis ir nepasižvalgysi.

 

Tačiau vakar važiuodamas tiesiog aikčiojau iš nuostabos – automagistralė Vilnius – Klaipėda tapo iš esmės nusikaltėlių galerija.

 

Anksčiau šioje galerijoje buvo tik Rolandas Paksas, siūlantis tvarką ir teisingumą. Kai kas gal pasakys, kad vadinti jo nusikaltėliu negalima, nes kalėjime jis nesėdėjo ir net suimtas nebuvo. Tačiau šiaip ar taip R.Paksas buvo nuteistas – kaip žinia, Konstitucinis Teismas už J.Borisovui padovanotą pilietybę jį pašalino iš valstybės vadovo posto ir dar davė iki gyvos galvos. Politiškai. Nepaisant to, jis ir toliau politikoje ir toliau vilioja visus, važiuojančius iš Vilniaus į Klaipėdą arba atgal.

 

Artūrui Zuokui, Liberalų ir centro partijos lyderiui davė gerokai mažiau. Mat jį teisė kitas teismas – tas, kuris sprendimus priima ne pagal dvasią, o remdamasis įrodymais.

 

Pagal juos – Artūras Zuokas – tikras nusikaltėlis, nes teistas ir  pripažintas kaltu dėl bandymo duoti kyšį. Į kalėjimą už tai Lietuvoje, kaip žinia, nesodina, išpirkti nuodėmes galima už varganus 12,5 tūkstančio litų. Tiesa, iš Vilniaus miesto tarybos Vyriausioji rinkimų komisija A.Zuoką, kaip nusikaltėlį, išmetė, tačiau iki gyvos galvos nedavė.

 

Bet žmonės Lietuvoje juk linkę labai greitai viską pamiršti ir atleisti. A.Zuokas tai puikiai žino ir todėl šiandien stovi šalia magistralės Vilnius-Klaipėda ir ragina visus kurti naują Lietuvą. Ir net ne vienas, o su visu būriu garbingų politikų, tarp kurių yra net ne vienas dabartinio Seimo narys.

 

 

Žiūrėjau važiuodamas pro šalį ir galvojau: kokią gi tą naują Lietuvą A.Zuokas su savo kompanija ketina kurti. Tikriausiai tokią, kur už bandymus duoti kyšį niekas neteisia ir jokių baudų neskiria, nekalbant jau apie sodinimą į kalėjimą. Toje Lietuvoje kyšio davimas tikriausiai būtų viena iš didžiausių dorybių. Neduodamas ir neimdamas tokioje Lietuvoje tikriausiai nei karjeros padarytum, nei politiku būti galėtum. O jei būtum teistas, tai, kaip sakoma, tikriausiai iš karto į damkes, atsiprašau į Seimą.

 

Kažkaip net prisiminiau, kad A.Zuokas žadėjo ženklelį pasidaryti, ant kurio turėjo būti užrašyta: teistas ir tuo didžiuojuosi. Tame plakate šalia magistralės, kur jis labai išdidžiai stovi priekyje, A.Zuokas – su ženkleliu. Bandžiau įžiūrėti, ar ten yra tas užrašas, tačiau vos nenuvažiavau į šalikelę.

 

Susikaupiau ir pasakiau sau, jog pakanka žvalgytis, nes mano ir su manimi važiuojančių žmonių gyvybė svarbesnė nei pakelėje išsirikiavę nusikaltėliai.

 

Bet kur tau. Nuvažiavus vos keletą kilometrų, žvilgsnį prikausto kairėje stovintis dar vienas reikalų su Lietuvos teisėsauga turintis Lietuvos pilietis. Tas, kurio Lietuvos policija net per Interpolą ieškojo ir kurio nuotrauka su antrankiais buvo apskriejusi visą Lietuvos žiniasklaidą.

 

Kalbu apie Viktorą Uspaskichą, kuris taip pat stovi pakelėje ir siūlo ten balsuoti, berods, už nesunaikinamą idėją. Kokia ta idėja, ten, atrodo, neparašyta, nors negaliu dėl to būti visiškai tikras, nes viena akimi visą laiką stengiausi žiūrėti į kelią.

 

Bet galiu paspėlioti: gal Viktoras Uspaskich turi galvoje pats save. Juk nepaisant nelemto diplomo istorijos, nepaisant pusantrų metų atostogų Maskvoje, nepaisant jau daugiau nei dvejus metus narpliojamos Darbo partijos finansų bylos, V.Uspaskich vis dar gyvas ir sveikas. Ir, priešingai nei jo kolegos pakelėje R.Paksas ir A. Zuokas, net nenuteistas. Nei politiškai nei pagal baudžiamąjį kodeksą.

 

Tikrai kad nesunaikinamas. Kaip koks Zoro, Šerlokas Holmsas ar raitelis be galvos iš Main Rido romano.

 

Daugiau pakelėje jau nieko nebesutikau ir džiaugiuosi, kad šį kartą važiavau be savo vaikų. O kas jei būtų ėmęs kuris ir paklausęs: tėveli, o kas šitie žmonės ir kodėl jie taip gražiai ant tokių didelių plakatų nupiešti?

 

Atsakyti, žinoma, galima paprastai: visi jie arba įtariamieji arba jau nuteistieji. Bet kaip paaiškinti, kodėl jie visi tokie gražūs?

 

Gal jūs žinote?

 

„Laisvoji banga“

(19 balsų, vidurkis: 4,53 iš 5)
Loading...