Akiniai cukrinėje dar gali būti pagydoma. Lietuviška politika, atrodo, jau nebe.

Greitai sukaks metai nuo tos dienos, kai keliaujant automobiliu į Lenkiją nebereikia stovėti valandų valandas prie Lietuvos-Lenkijos sienos. O atvykus į kokią Prancūziją ar Olandiją nebereikia rikiuotis ilgose eilėse ir laukti, kol pasieniečiai įtariu žvilgsniu dėbčios į tavo pasą.

Laisvas sienos kirtimas šiandien jau tokia kasdienybė, kad daugelis mūsų tikriausiai jau pamiršo, kad ši kasdienybė tapo įmanoma tik todėl, kad pernai gruodžio 21 dieną Lietuva ir kitos 8 naujos Europos Sąjungos narės prisijungė prie Šengeno erdvės.

O žinote, kam už tai turime būti labiausiai dėkingi? Ogi tokiam Raimondui Šukiui. Spėju, kad ne visi žino, kas jis toks yra, todėl priminsiu – tai Seimo narys, kažkada buvęs ministru.

Tai štai, pasirodo, jei ne Raimondas Šukys, tai dar ir šiandien stovėtume eilėse ir prie Lenkijos sienos, ir kitų Europos Sąjungos valstybių oro uostuose.

Bent jau taip tvirtina Liberalų ir centro partijos pirmininkas Artūras Zuokas. Ir dar priduria, kad R.Šukio nuopelnai pripažinti visoje Europos Sąjungoje.

Man asmeniškai smalsu – gal Europos Sąjunga R.Šukiui antrą vardinį pistoletą padovanojo (pirmą jis gavo gimtadienio proga iš paties premjero G.Kirkilo rankų). Bet A.Zuokas tai kukliai nutyli – tikriausiai tai paslaptis, kurią žino tik pats Artūras ir R.Šukys.

Paslapčių turi ir kitas Artūras. Irgi ministras, kuris buvusiu dar tik taps. Tiesa, jis jau yra dukart buvęs Seimo pirmininku.

Tikriausiai jau supratote, kad kalbu apie Artūrą Paulauską, kuris skelbia atvedęs Lietuvą į Europos Sąjungą ir NATO, pažabojęs mafiją ir sustabdęs nelegalias statybas.

Galiu, žinoma, klysti, bet jei gerai pamenu, dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje visą laiką derėjosi Lietuvos vyriausybė. O A.Paulauskas, jei gerai pamenu, į vyriausybę pirmą kartą buvo įleistas tik šiais metais, kai jis ir visa jo partija darniai pakėlė rankutes už Leo LT projektą.

Kaip ten tiksliai buvo su Lietuvos vedimu į NATO nepamenu, bet štai Rasa Juknevičienė sako, kad A.Paulauskas lyg ir vilkosi paskui šį proesą, o ne buvo jo flagmanas. Ji primena tokius A.Paulausko žodžius: „Tai, kad Lietuvai reikia įstoti į NATO, yra tik dešimties politikų elito nuomonė.“

Arba dar viena citata: „Mes neskubinsim ėjimo į NATO ir Europos Sąjungą.“

Nejaugi meluoja?

O gal nežino kokios nors paslapties? Gal tai buvo kokia nors speciali A.Paulausko taktika? Pavyzdžiui, norint suklaidinti Rusiją.

Dėl mafijos – irgi šiokios tokios paslaptys. Mat bent jau aš net nežinojau, kad ji Lietuvoje kada nors buvo. O jei nebuvo, tai kaip ją reikėjo žaboti?

Su nelegaliomis statybomis – kiek lengviau. Netgi galima sakyti – viskas aišku. Visos sustabdytos, tik Nidoje vienas kitas namelis per naktį žiūrėk ima ir išauga ar koks zujevo vagonėlis netyčia ne ten sustoja.

Kalbant kiek rimčiau, kartais susidaro įspūdis, kad kai kurie politikai arba patys nepagydomai serga Alzheimerio liga arba galvoja, kad ligoniai yra visi, esantys šalia.

Juk net jei kartais randi akinius cukrinėje ar raktą šaldytuve, tai dar nereiškia, kad sveiko proto ir atminties netekai amžiams.

O dauguma politikų, panašu, būtent taip ir galvoja. Ir ne tik bando perrašyti istoriją bei iškraipyti dabartį, bet ir siūlo nemąstyti apie ateitį.

Antai R.Paksas ir jo Tvarka ir teisingumas į rinkimus eina pasibalnoję Ignalinos atominės elektrinės arkliuką ir rinkėjams žada pratęsti elektrinės darbą.

Ryžtinga ir gražu, tačiau dar gražiau būtų jei kartu paaiškintų, iš kur vėliau ims pinigų antrajam blokui uždaryti, ir ką darys, jei Europos Sąjunga mainais į tokį sprendimą, pavyzdžiui, nuspręs sumažinti finansinę paramą Lietuvos žemės ūkiui.

Taip pat labai gražiai skamba ir kitas Tvarkos ir teisingumo pasiūlymas: siekti, kad visų lygių teisėjus Lietuvos gyventojai rinktų patys.

Kadangi visada dalyvauju rinkimuose, man toks pasiūlymas patinka. Tik įdomu būtų žinoti: ar teisėjus rinksime per Seimo ar savivaldybių rinkimus?

O gal kartu su Europos Parlamentu?

O gal vėliau galėsime rinkti ir prokurorus, saugumiečius ir policininkus?

„Laisvoji banga“

(11 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...