Aukštakulnių karieta Jogailos gatvėje

Šiandien grįždamas po pietų į kontorą trumpam pasijutau einąs Vienos senamiesčiu.

Esate girdėję kaip tylų vakarą grindiniu važiuoja karieta, traukiama vieno žirgo? Kaip kaukši jo kanopos? Girdisi per pusę kilometro.

Tokį pat garsą išgirdau šiandien eidamas Jogailos gatve. Tik ten buvo ne žirgas, o dveji aukštakulniai – vieni raudoni, o kiti juodi.

Ėjau paskui ir klausiausi. Įdomiausia, kad į žirgą panašu būdavo ne visada, nes kas 10-15 raudonųjų ir juodųjų žingsniai susilygindavo ir tada jau būdavo panašu į garbės sargybos kuopą. Bet… kokia nors mažiausia kliūtis ir ritmas dingdavo. Tada vėl atsirasdavo karieta.

Vos nenuėjau paskui,  bet prisiminiau, kad cigaretės baigėsi. Karieta nuvažiavo į Smetonos gatvę, o aš nuėjau į „Ikiuką“.

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  rūkymas kenkia sveikatai …

 • Anonimas

  Perskaičiau vaizdelį ir iš atminties atplaukė ankstyvosios vaikystės įspūdžiai.
  Per Žolinių atlaidus arkliu kinkytu vežimu diedulis mus nusivežė į Simną, kur miestelio aikštėje prie šventoriaus tvoros vyko kermošius. Įvažiavus į miestelį, plieno įtvarais apjuosti mediniai ratai dardėjo per akmeninį bruką, arklio pasagos skėlė kibirštis. Mudu su broliu, miesto vaikai, tiesiog svaigome nuo kvapų, garsų ir vaizdų. Aštrus arklio prakaito aromatas, lydėjęs visą kelią, sumišo su rūkytų skilandžių (kinziukų)ir lašinių, pigių cigarečių dūmų, šviežių daržovų ir gyvulių kvapais. Aplink gagėjo, kudakavo, kruksėjo ir mūkė gyvos prekės. Dzinguliavo ir ciksėjo šiauliečio ausiai neįprasta dzūkiška šnekta, lyg būtume atkeliavę į nepažįstamą svečią šalį…. Nuo Antrojo karo ir priverstinės kolektyvizacijos buvo praėję kiek daugiau, nei du dešimtmečiai. Tuomet kaimo žmonės „proginę“ avalynę saugojo, aukštakulnius apsiaudavo tik per vestuves ar kitas didžiasias iškilmes.
  Daug vandens nuo to laiko nutekėjo. Bet ir šiandien mane stebina, kad kai kurios moterys ir merginos avi aukštakulniais kasdien nuo ryto iki vakaro, nors, mano supratimu, tai iš tiesų proginis apavas, o aukštakulnių kombinacja su tinklinėmis kojinėmis – seniausios profesijos darbuotojų vizitinė kortelė.

 • Kazkaip ne pirma karta pastebiu siame bloge tokia paslepta rukymo reklama… Negerai.

 • va ka reiskia aukstakulniai.. net ponas Racas vos nenuejo paskui… :))