Atsiprašau Santariškių klinikų gydytojų A.Aidiečio, Ž.Petrulionienės ir B.Petrauskienės

Pradėsiu nuo atsiprašymo.

Nuoširdžiai atsiprašau Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovo habilituoto medicinos daktaro, profesoriaus Audriaus Aidiečio, I Kardiologijos skyriaus vadovės profesorės Žanetos Petrulionienės ir II Kardiologijos skyriaus vadovės docentės Birutės Petrauskienės.

Visus šiuo gerbiamus gydytojus buvau paminėjęs savo komentare 15min.lt, kuriame rašiau, kad labai norėčiau pažiūrėti į akis gydytojams, gydžiusiems pirmadienio naktį iš autoįvykio pasišalinusį Seimo narį V.Babilių.

Būtent šiuos konkrečius gydytojus paminėjau todėl, kad nuo antradienio Lietuvos žiniasklaida skelbė, kad V.Babilius gydėsi (nežinau, gal šį žodį reikėtų rašyti kabutėse?) Kardiologijos skyriuje.

Prieš rašydamas komentarą 15min.lt, dar bandžiau šią informaciją patikrinti ir trečiadienį vakare skambinau į abu Santariškių klinikų kardiologijos skyrius. Abiejuose informacijos apie jų pacientus negavau (tai, beje, nenuostabu, nes pagal įstatymą tikriausiai niekas patvirtinti ir negalėjo).

Tad beliko pasitikėti tuo, ką skelbia žiniasklaida ir ko nei pats V.Babilius, nei kas nors kitas iki šiol nebandė neigti.

Kai komentaras buvo publikuotas, penktadienį sulaukiau Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovo A.Aidiečio skambučio. Būtent iš jo pirmą kartą išgirdau, kad V.Babilius nebuvo gydomas Kardiologijos skyriuje.  Kartu sulaukiau kaltinimų neva menkinu gydytojų autoritetą ir reikalavimo atsiprašyti.

Atsiprašau dar kartą.

Tačiau net ir atsiprašius, man vis tiek kyla tie patys klausimai. Tiesa, užduoti juos turėčiau jau ne Kardiologijos, o Terapinio skyriaus vadovams ir gydytojams.

Iš tiesų, tai galiu paklausti net paprasčiau nei klausiau savo komentare 15min.lt: ar Santariškių klinikų gydytojai neprisidėjo prie galimo nusikaltimo dangstymo?

Ar V.Babilius Santariškių klinikose tikrai gydėsi ar slapstėsi nuo policijos, kad ši negalėtų atlikti kraujo tyrimo ir nustatyti, ar jame nėra alkoholio?

Ar Santariškių gydytojai darė V.Babiliui kraujo ir šlapimo tyrimus, ar nustatinėjo alkoholio kiekį kraujyje ir šlapime? Ar yra išlikę kraujo ir šlapimo tyrimų mėginiai, ar gydytojai pasirengę juos perduoti policijai?

Mano supratimu, labai paprasti klausimai, į kuriuo labai nesunku atsakyti.

A.Aidietis man sakė, kad žurnalistai privalo viską išsiaiškinti ir tik po to rašyti. Sutinku su, tačiau kaip išsiaiškinti, jei klausimų kyla daug o informcijos niekas nenori teikti?

Todėl ir rašiau komentarą, kuriame apeliavau daugiau į emocijas, nei į faktus. Pasirodo, buvo iš dalies veiksminga, nes jei iki tol niekas iš Santariškių klinikų nereagavo į viešojoje erdvėje skleidžiamą neteisingą informciją, tai dabar bent jau žinome, kad V.Babilius Kardiologijos skyriuje nesigydė.

Belieka tik sužinoti, kur ir nuo ko jis iš tiesų gydėsi.

Lauksiu, gal paskambins Santariškių klinikų Terapinio skyriaus vadovas. Nes, mano nuomone, būtent jam, o iš esmės ir visiems Sanatriškių klinikų gydytojams labiausia turi rūpėti, kad būtų paneigta bent mažiausia abejonė, jog V.Babilius Sanatriškėse iš tiesų gydėsi, o ne paprasčiausiai slapstėsi nuo policijos.

 

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...