Atsiprašau Santariškių klinikų gydytojų A.Aidiečio, Ž.Petrulionienės ir B.Petrauskienės

Pradėsiu nuo atsiprašymo.

Nuoširdžiai atsiprašau Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovo habilituoto medicinos daktaro, profesoriaus Audriaus Aidiečio, I Kardiologijos skyriaus vadovės profesorės Žanetos Petrulionienės ir II Kardiologijos skyriaus vadovės docentės Birutės Petrauskienės.

Visus šiuo gerbiamus gydytojus buvau paminėjęs savo komentare 15min.lt, kuriame rašiau, kad labai norėčiau pažiūrėti į akis gydytojams, gydžiusiems pirmadienio naktį iš autoįvykio pasišalinusį Seimo narį V.Babilių.

Būtent šiuos konkrečius gydytojus paminėjau todėl, kad nuo antradienio Lietuvos žiniasklaida skelbė, kad V.Babilius gydėsi (nežinau, gal šį žodį reikėtų rašyti kabutėse?) Kardiologijos skyriuje.

Prieš rašydamas komentarą 15min.lt, dar bandžiau šią informaciją patikrinti ir trečiadienį vakare skambinau į abu Santariškių klinikų kardiologijos skyrius. Abiejuose informacijos apie jų pacientus negavau (tai, beje, nenuostabu, nes pagal įstatymą tikriausiai niekas patvirtinti ir negalėjo).

Tad beliko pasitikėti tuo, ką skelbia žiniasklaida ir ko nei pats V.Babilius, nei kas nors kitas iki šiol nebandė neigti.

Kai komentaras buvo publikuotas, penktadienį sulaukiau Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovo A.Aidiečio skambučio. Būtent iš jo pirmą kartą išgirdau, kad V.Babilius nebuvo gydomas Kardiologijos skyriuje.  Kartu sulaukiau kaltinimų neva menkinu gydytojų autoritetą ir reikalavimo atsiprašyti.

Atsiprašau dar kartą.

Tačiau net ir atsiprašius, man vis tiek kyla tie patys klausimai. Tiesa, užduoti juos turėčiau jau ne Kardiologijos, o Terapinio skyriaus vadovams ir gydytojams.

Iš tiesų, tai galiu paklausti net paprasčiau nei klausiau savo komentare 15min.lt: ar Santariškių klinikų gydytojai neprisidėjo prie galimo nusikaltimo dangstymo?

Ar V.Babilius Santariškių klinikose tikrai gydėsi ar slapstėsi nuo policijos, kad ši negalėtų atlikti kraujo tyrimo ir nustatyti, ar jame nėra alkoholio?

Ar Santariškių gydytojai darė V.Babiliui kraujo ir šlapimo tyrimus, ar nustatinėjo alkoholio kiekį kraujyje ir šlapime? Ar yra išlikę kraujo ir šlapimo tyrimų mėginiai, ar gydytojai pasirengę juos perduoti policijai?

Mano supratimu, labai paprasti klausimai, į kuriuo labai nesunku atsakyti.

A.Aidietis man sakė, kad žurnalistai privalo viską išsiaiškinti ir tik po to rašyti. Sutinku su, tačiau kaip išsiaiškinti, jei klausimų kyla daug o informcijos niekas nenori teikti?

Todėl ir rašiau komentarą, kuriame apeliavau daugiau į emocijas, nei į faktus. Pasirodo, buvo iš dalies veiksminga, nes jei iki tol niekas iš Santariškių klinikų nereagavo į viešojoje erdvėje skleidžiamą neteisingą informciją, tai dabar bent jau žinome, kad V.Babilius Kardiologijos skyriuje nesigydė.

Belieka tik sužinoti, kur ir nuo ko jis iš tiesų gydėsi.

Lauksiu, gal paskambins Santariškių klinikų Terapinio skyriaus vadovas. Nes, mano nuomone, būtent jam, o iš esmės ir visiems Sanatriškių klinikų gydytojams labiausia turi rūpėti, kad būtų paneigta bent mažiausia abejonė, jog V.Babilius Sanatriškėse iš tiesų gydėsi, o ne paprasčiausiai slapstėsi nuo policijos.

 

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Krepofobas

  Šapranauskas girtas buvo bent jau viešai. Terapinis skyrius fail.

 • nerijus

  Primenu neseną istoriją:

  http://www.lrytas.lt/-11946039031192719936-alkoholio-s-pauliko-kraujyje-ekspertai-neaptiko-2-video-nuotraukos.htm

  „Spauda mirga vietos gyventojų pranešimais, kuriuos teigiama, prieš pat tragišką avariją S.Paulikas su kolegomis girtavo kaimo turizmo sodyboje, o prieš išeidamas iš jos, pasistvėrė degtinės butelį.

  Tačiau įtariamojo kraujas ir šlapimas tyrimams buvo paimtas praėjus daugiau nei 17 valandų po tragiškos avarijos. Visą tą laiką policininkas slapstėsi nuo teisėsaugos.

  „Vis tiek įrodinėsim, dirbsim, yra ir kitų būdų įrodyti girtumą“, – BNS sakė prokuroras V.Vaitekūnas.“

  Prokuroras įrodė ar aš klystu?..

 • dzyvai

  Jeigu tikėti:

  http://www.alfa.lt/straipsnis/14117676/Babilius.nedave.sutikimo.medikams.teikti.informacija.apie.jam.atliktus.tyrimus=2012-03-23_15-13

  Atsisakydamas suteikti informaciją Babilius „patvirtina“ įtarimus apie jo neblaivumą. Kas leistina eiliniam mirtingajam, neleistina viešam asmeniui.

  Beje, nedarbingumo pažymėjimų išdavimas fiksuojamas e-sistemose? Kada išrašytas nedarbingumo pažymėjimas Babiliui, kurią valandą? Tą galima nustatyti, ir tada atitinkamai turėtų būti įvertinti gydytojų, Babiliaus, ir advokato veiksmai.

 • Regis

  Buvo tokia senesnė istorija:

  http://www.15min.lt/gallery/show/Tragiskiausios-savaitgalio-avarijos-greitkelyje-padariniai-15799#axzz1pv2T5638

  kai buv. Trakų kelių policijos pareigūnas S.Šostakas vairuodamas automobilį greitkelyje netoli Elektrėnų atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį Kauno medikų šeimos automobilį.

  Šiandien kažkaip pagalvojau, kad tarp šių istorijų yra tik du esminiai skirtumai (aš ne apie pasekmes). 1. Greitis, 2. Hipokrato priesaiką priėmusių luomo atstovų padėtis. Kai kas pasakytų, kad yra didžiausias skirtumas tarp kaltininkų galimybių, tačiau manau kalbant apie atsakomybę tie garbūs ponai iš Santariškių klinikų būtų kitaip elgiasi jeigu tas narys būtų įvažiavęs į medikų automobilį.

  • dzyvai

   Babiliaus kreipimosi bei nedarbingumo pažymėjimo išdavimo laikas turėtų būti fiksuojami e-sistemose. Nedarbingumo pažymėjimo išdavimas taip pat turėtų būti griežtai reglamentuotas. Negi mūsų teisėsauga bedantė prieš politadvokagydytojų korupciją? Ir ką gi beveikia tie šaunūs kovotojai prieš korupciją iš slaptųjų tarnybų? Kiek gi dar nusikaltėliai slapstysis už gydytojų(?) pečių?

   • Sejanus

    „Negi mūsų teisėsauga bedantė prieš politadvokagydytojų korupciją?“

    Eureka!

    • Krepofobas

     like

 • stogas

  As ir esu prisidirbes, kazin, kiek kainuoja isiplauti per klinikas?
  Gal ne politikams pigiau, kas zino ?
  Siaip pas gydytoja patekti reikia laukti 1 menesi….

  • melas. poliklinikoj pas speca ta pacia diena papuoli (jei neatitinka darbo valandos – artimiausiu metu. netgi visokias kompiuterines tomogramas ir magnetinius rezonansus (kur EILES…) ta pacia diena gali pasidaryt.

 • Regis

  Kaži, ką dabar daryti su tuo popiergaliu laikytų rankoje:

  http://www7.lrs.lt/photo/ImageData10/e0h2hewe-wukx-q61b-i49f-353yi59cscmd.jpg

  Kaip sakoma – verkia duonelė tinginio valgoma, nusiminus priesaika Seimo nario skaitoma.

 • Mauras

  gerb. AR, kol nepaskelbsite viešai Terapijos skyriaus vadovo pavardės, jis tyliai kentės savo autoriteto menkinimą ir neskambins. Rekomenduoju tą padaryti. O kai paskambins, galėsite atvirai padiskutuoti apie to vakaro įvykius ir autoritetą. Gal teks atsiptrašyti, nes pasirodys kad babilius už vairo patirtas dvasines traumas gydėsi ambulatoriškai, koridoriuje?

 • azartas

  Pinigai daro stebuklus. O dideli pinigai daro didelius stebuklus.

 • stogas

  http://tv.lrytas.lt/?id=13325208801330192977

  Kur nusipirkti tokia juoda kepure ?

 • briedis

  Iškalbinga citata- „Tad beliko pasitikėti tuo, ką skelbia žiniasklaida ir ko nei pats V.Babilius, nei kas nors kitas iki šiol nebandė neigti.“ Iškalbinga dvigubai- viena vertus kas trukdė kardiologijos skyriaus darbuotojams žurnalistui pasakyti, kad tokio paciento jų skyriuje nėra. Antra vertus, ne pirmas ir po velnių ne paskutinis kartas, kai žiniasklaida ne pedantiškai apčiupinėtas žinias skleidžia, o zuikių pasakas vos ne iš lempos.

 • Sejanus

  „viena vertus kas trukdė kardiologijos skyriaus darbuotojams žurnalistui pasakyti, kad tokio paciento jų skyriuje nėra.“

  Tiesa sakant, ar galima tvirtinti, kad nepasakė? Mes, eiliniai žmonės, pasaulį matome pro žiniasklaidos filtrus. Ar galime tvirtai teigti žiną, kas pro tą filtrą praeina o kas pasilieka?

  • briedis

   Manau, kad galima, nes tinklaraštininkas atsiprašė. Netgi du kartus. O dar pridursiu, kad rizikuojate atsidurti to skeptiškai nusiteikusio žydo vietoj, kuris prie šviesoforo pusdienį stypsojo, nes ištisai abejojo dėl žalios spalvos.))

   • briedis

    Patikslinsiu- manau, kad tinklaraštininkas atsiprašė iš profesinės savigarbos. Negi tas nieko nebereiškia?

    • Sejanus

     Reiškia, daug. Atsiprašantys žurnalistai yra retesnis reiškinys už ateivius iš kosmoso, o ateiviais iš kosmoso aš net netikiu. Tad kiekvieną atsiprašymą tikrai reikėtų labai vertinti.

     Bet.. laimei, kad gyvenime priimdamas praktinius sprendimus (darbe, besimokydamas, etc.) beveik niekur neturiu remtis žiniasklaida. Antraip tikrai stypsočiau vietoje kaip tas žydas. Žiniasklaida nuolat sąmoningai meluoja, rašo nesupranta ką, tyčia ar netyčia iškraipo faktus, nutyli kas svarbu, pabrėžia kas nesvarbu ir t.t. ir t.t. Ir aš neabejoju, kad visam tam yra rimtos priežastys, nesakau kad žurnalistai tik blogi ir arba kvaili. Puikiai įsivaizduoju, kaip pavargęs žurnalistas parašo halfassed straipsnį ir numojęs ranka „bus gerai“ grįžta namo pas šeimą. Ar kaip žurnalistas parašo išsamų straipsnį, bet dėl vietos trūkumo redaktorius nukerpa paskutinius 2/3 ir prasmė visai pasikeičia. Ar kaip galus su galais vos suduriantis laikraštis pradeda spausdinti nesąmones vien kad pritraukti clickų. Bet manęs visos tos priežastys nešildo. Negaliu pasitikėti žiniasklaida labiau nei bobutės pasakomis ir tiek.

     • briedis

      Pasikartosiu- jau minėjau šį pavyzdį- prieš porą metų Skaudvilės miestely kiekvienas manė, kad rankinio treneris emigrantas, kuris Prancūzijoje „butus ir namus pasistatė“, pasikorė Brazilijoje. O ta pati įtartina žiniasklaida išsiaiškino, kad tiesiog žmogų ištiko staigi mirtis ant lėktuvo trapo, grįžtant iš atostogų Maroke. Tiesiog noriu pasakyti, kad be žiniasklaidos „produkto“ dėl bendro reikalo tektų šieno kaugėj adatos ieškoti, pačiam aiškintis kur šuva pakastas, ir aiškintis visais atvejais, arba vadovautis gandais. Tai tas pats lyg iš Vilniaus į Klaipėdą pėsčiom eiti.

 • Whisker

  Nesinori tiketi, kad ji ten slapste labai tie medikai… Normalu , kad jums informacijos apie ligoni nesuteike, bet policijai tai privalejo suteikti, tik ar jie buvo suinteresuoti dometis tuo ?… Gi i ligonine tai turbut tiesiai is ivykio vietos nuveze, negi niekas is ten buvusiu nepastebejo to?… Galbut kazka netaip padare ir medikai (nezinau as tu istatymu ir tvarkos, kaip tokioje situacijoje jie turi elgtis), jei slepe samoningai, tai tikrai ne be policijos, arba kieno is auksciau zinios(o gal ir isakymo).

 • sim

  as kazkaip neisikertu kaip velu vakara galima patekti i kazkoki terapini skyriu (yra tik Reanimacijos-intensyvios terapijos skyrius Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centre) tretinio lygio gydymo istaigoje. ateini taip is gatves nakti ir pyst hospitalizuotas, tiesiai i reanimacija. o po paros jau sveikas kaip tilvikas. nors ka cia burti, stai aiskiai parasyta moki babke ir reanimuojiesi kokiam tik nori skyriuje:

  „Atvykus į VUL SK Priėmimo skyrių be siuntimo ir nesant būtinosios medicinos pagalbos indikacijų, asmens sveikatos priežiūros paslaugos taip pat yra mokamos. VUL SK Priėmimo skyrius dirba visą parą.“

 • Izbliondimas

  Anais laikais buvo Antakalnyje IV ligoninė, valdžiai.
  Buvo dar kitos – specifinės ligoninės.
  Apie tą ketvirtąją, Sąjūdžio laikais buvo nešiojamas grabas (žinoma, tuščias).
  Bet tuoj po 1990 m., vienas iš Sąjūdžio vadų vykdavo ten į baseiną, atsigauti. Personalas yra minėjęs, kad tokio pasipūtimo komunistai nei iš tolo nerodydavo kiek tas naujasis vadukas…
  Bet ne apie tai.
  Kai jau mamai buvo likusi tik slauga, prieš 4 metus, – jau niekur jos tam nedavėme, paėmiau atostogas ir slaugiau. Bet prasidėjo mamai baisūs skausmai.
  Būtinai reikėjo paguldyti į ligoninę. Tokiu atveju anais laikais problemų jokių nebūtų buvę. O šiuo atveju sako reikia būtinai šeimos daktaro siuntimo.
  Tad kviečiau šeimos daktarę, dėl to siuntimo į ligoninę, – bet poliklinikoje buvo paaiškinta, kad reikia atvežti mamą. Tai padaryti visiškai nebuvo įmanoma, mama visiškai jau negalėjo pajudėti, jau ilgą laiką.
  Tada kreipiausi į greitąją. Daug kartų skambinau, bet nei karto nevažiavo. Norėjau, kad tuomet bent jau skausmą ligoniui nuimtų. Greitoji atsisakydavo atvykti. Pasakė kokių vaistų nupirkti ir duoti (o vaistinėje tik pasijuokė iš to perkamo vaisto, – sako čia tik kaip švęstas vandenėlis).
  Tuomet skambinau į privačią ligoninę, – tas pats, sako reikia šeimos gydytojo nukreipimo.
  Nes šiam reikalui pinigų buvo tiek kiek reikėtų ir galėjau atiduoti visus kiek tik turėjau.
  Numirė, be jokios med. pagalbos. O buvo sąžiningai dirbusi visą gyvenimą, išauginusi 4 vaikus.
  Kodėl tai prisiminiau. Ogi todėl, kad bent prieš 4 metus, į ligoninę Vilniuje niekaip patekti nebuvo galima be šeimos gydytojo siuntimo (o jį gauti – taip pat buvo, bent mūsų atveju, neįmanoma).
  Tad šiuo atveju galima manyti, kad jau vėl dirba taip vadinama IV ligoninė, tik jau ne Antakalnyje.
  Anais laikais, – tai buvo vieša. Ir niekas dėl to nesuko ir galvos.
  Manau dabar erzina žmones tai, kad visa tai yra įslaptinta.

  O gydytojai šiuo, seimo nario atveju, manau, yra tik tokios, dabartinės susiklosčiusios santvarkos įkaitai. Tad aš bent jau gydytojų, šiuo atveju, kaip ir mano mamos atveju, neliesčiau. Čia, manau, yra sisteminiai, ydingos, kol kas, santvarkos dalykai.

 • Fredis*

  Jūsų viešas skundas ir pageidavimas sodinti gydytojus į kalėjimus ir kelti jiems bylas, manau, kad jau pasiekė institucijos ir asmens, kuris priiminėja sprendimus, ausis. Jeigu visuomenėje yra toks poreikis, jei bylų iškėlimas gydytojams sustiprins ekscelencijos valdžią ir autoritetą – bus duotas nurodymas vykdyti. Iki praėjusio mėnesio buvo tik vienas nepavaldus operatyvinės veiklos subjektas, kuris pageidavimų nevykdė. Visi puikiai žinome kas atsitiko šios ikiteisminio tyrimo įstaigos vadovams.

 • Petras

  Zinant, kaip veikia medicinos sistema, galima padaryti neitikinamiausiu dalyku. Taigi issikvietei greitaja, arba, kad ir pats nuvykai i priemimo skyriu, nupasakojai visus infarkto simptomus, uzgarantavai, kad visus juos ir jauti. Medikai privalo teikti pagalba. Gydytojas iseidamas namo, turi palikti telefona, kuriuo ji butu galima bet kada iskviesti, jeigu nera kas ji pavaduoja. Kareiviai net nuo ataku issisukdavo. Pasiskundei, kad eme skaudeti pilva(visa pilva, jokiu budu ne kairej, desinej ar apacioj). Ypatingai rekti, kai spustelejus atleidzia. Dar reikia tureti temperaturos ir suvalgyti ne maziau puse kilogramo sviesto, kad butu kraujyje geltonuju kuneliu – apendicitas kaip padetas.

 • apie atsiprasymus.
  prenumeruoju buktai didziausia salies dienrasti. senokai prenumeruoju. kiek jame buvo paskelbta atsiprasymu ?
  tikrai neesu joks ekspertas, bet pora kartu kai buvau skandinavijoje ir varciau ju laikrascius , atsiprasymus ar paneigimus pamaciau ir klausiau vietiniu kas tai yra. kiek pamenu mano prenumeruojamas laikrastis tai beveik niekados, ir sveciui is skandinavijos uzsukanciam pas mane ir zvelgiant vietinius laikrascius tokiu klausimu nekyla.

 • Marius

  Nesu aš žurnalistas, esu viso labo eilinis skaitytojas, bet vis tiek nesuprantu už ką atsiprašote, gerbiamas autoriau. Skaičiau jūsų kovo 22 dienos straipsnį, bet nesuprantu už ką atsiprašote. Juk ne jūsų kaltė, kad žiniasklaidoje, per TV, interneto portalus buvo pranešta: „V.Babilius rastas ligoninėje, jam sunegalavo širdis“. Ta ar jūsų, Artūrai, problema kad viešai prieinama informacija yra netiksli? Kur paprastai guldomi su negaluojančia širdimi žmonės, jei ne į kardiologijos skyrių? Savo straipsnyje, jūs paprašėte, kad medikai prabiltų (tarp eilučių taip galima suprasti). Na štai vienas medikas prabilo. Ledai pajudėjo! Išvada: V. Babilius nebuvo kardiologijos skyriuje, vadinasi ir širdis ne negalavo? Tai kas gi per liga, o gal reiktų rašyti „liga“ V. Babilių atginė į ligoninę?

  • Mariau, atsiprašiau, nes padariau klaidą. Taip, ne mano kaltė, kad Santariškių klinikoms Kardiologijos centrui nerūpi, kokia informacija apie juos skleidžiama viešojoje erdvėje, tačiau skleisdamas toliau tą netikslią informaciją (nors asmeniškai bandžiau ją dar kartą patikrinti), padariau klaidą – Kardiologijos centro vadovas ir skyrių vdėjai nėra tiesiogiai atsakingi už kitų Santariškių skyrių darbą.

 • viktorasa

  noriu padėkoti p. Artūrui už šios temos išviešinimą .Galėtų ir kiti žurnalistai prisidėti….o tai jau taip jiems niekas nerūpi, kad net graudu.
  Dar kartą ačiū ir sekmės.

 • Jonas

  Labai puiki ir neišsenkanti tema, ačiū Artūrui, tik šiandien perskaičiau 15min.
  Kadangi netrumpą laiką dirbau tiek terapiniame, tiek kituose skyriuose Santariškėse, galiu tik patvirtinti, kad egzistuoja netgi lovos ir palatos, skirtos tokiems atvejams. Diagnozę sugalvoti labai lengva, kaip jau Petras aukščiau parašė. O žiniasklaidai durys uždaros. Jei kam įdomu, Lietuva pirmojoje vietoje po Šveicarijos ES kai kalbama apie pacientų teisių apsaugą. (kad esame paskutiniai po Bulgarijos ir Rumunijos kalbant apie sveikatos apsaugos finansavimą ir sistemos efektyvumą, irgi reikėtų paminėti…) Du kartus pats buvau ir iki STT nukeliavęs su informacija apie labai jau garbingų prof. ir doc. veiklas tame taip pat labai garbiame pastate. Pirmą kartą išklausė ir užsirašė. Antrą kartą manęs paprašė įrodymų, „gerausiai filmuotos medžiagos“…. trečią kartą nebėjau. Emigravau :))