Kalba Lietuvos Respublikos Prezidentas V.Adamkus. Kuris tikrasis?..

Rugsėjo 10 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus interviu „Vilniaus dienai:

…paklaustas, kurį atsakymą referendumo biuletenyje pažymės – už ar prieš darbo pratęsimą, V.Adamkus atsakė: „Nei vieno, nei kito. Nes tas referendumas yra nesąžiningas Lietuvos rinkėjų klaidinimas“.

Interviu V.Adamkus pabrėžė, kad negalima leisti, kad per rinkimų kampaniją būtų spekuliuojama energetiniais klausimais.

„Kai kurios partijos ir asmenys bando įtikinti Lietuvos žmones, kad patariamuoju referendumu galime nevykdyti tarptautinių įsipareigojimų uždaryti Ignalinos atominę elektrinę 2009 metais. Tai nesąžininga rinkėjų atžvilgiu! Referendumas nepadarys jokio įspūdžio ES. Jo rezultatai mums gali būti netgi žalingi“, – kalbėjo prezidentas.

Rugsėjo 11 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus interviu Lietuvos radijo laidoje „Forumas“:

Tarptautiniai Lietuvos įsipareigojimai turi būti gerbtini, tačiau, tie, kas pasirašė tais laikais (ES sutartį – BNS), šiandien atsidūrė kritikų pusėje, ragindami Lietuvos žmones eiti į referendumą, kad nesilaikytume šitų nutarimų. Taip, aš tam prieštarauju ir prieštarausiu iki galo

Spalio 10 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus kreipimasis į Lietuvos žmones:

Nesu patariamojo referendumo šalininkas, nes nemanau, kad tokiais metodais turime spausti savo partnerius Europos Sąjungoje.

Visada pasisakau už atvirą ir įtaigų nuomonės pateikimą. Todėl pritariu Lietuvos atstovų pastangoms atkakliai aiškinti Europos Komisijai, kaip dramatiškai pasikeitusi pasaulio energetinė situacija atsilieps Lietuvai, kai bus uždaryta Ignalinos jėgainė.

Balsuodami Jūs išsakysite savo nerimą dėl mūsų krašto energetinės būklės ir parodysite valią Lietuvos ateitį susieti su atomine energetika. Jūsų nuomonė sustiprins ir mūsų atstovų argumentus Briuselyje tariantis dėl geriausio būdo, kaip išspręsti Lietuvos energetinio saugumo problemas.

Jeigu referendumas neįvyktų, galime likti nesuprasti kitų Europos Sąjungos narių. Rengiame referendumą, bet jame nedalyvaujame? Tai tokia pat pilietinė pareiga, kaip ir dalyvavimas Seimo rinkimuose.

Spalio 12 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus interviu žiniasklaidai po balsavimo:

Sakiau tik tiek, kad reikia rasti kelius, kaip rasti teigiamą sprendimą. Dabar tvirtai įsitikinęs, kad Lietuva negali gyventi be atominės energijos. Nemanau, kad pasirinktas kelias teisingiausias, bet aš už jos pratęsimą

…Ir suprask dabar žmogus, kada Lietuvos Respublikos Prezidentas V.Adamkus sakė tai, ką jis galvoja…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...