Kalba Lietuvos Respublikos Prezidentas V.Adamkus. Kuris tikrasis?..

Rugsėjo 10 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus interviu „Vilniaus dienai:

…paklaustas, kurį atsakymą referendumo biuletenyje pažymės – už ar prieš darbo pratęsimą, V.Adamkus atsakė: „Nei vieno, nei kito. Nes tas referendumas yra nesąžiningas Lietuvos rinkėjų klaidinimas“.

Interviu V.Adamkus pabrėžė, kad negalima leisti, kad per rinkimų kampaniją būtų spekuliuojama energetiniais klausimais.

„Kai kurios partijos ir asmenys bando įtikinti Lietuvos žmones, kad patariamuoju referendumu galime nevykdyti tarptautinių įsipareigojimų uždaryti Ignalinos atominę elektrinę 2009 metais. Tai nesąžininga rinkėjų atžvilgiu! Referendumas nepadarys jokio įspūdžio ES. Jo rezultatai mums gali būti netgi žalingi“, – kalbėjo prezidentas.

Rugsėjo 11 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus interviu Lietuvos radijo laidoje „Forumas“:

Tarptautiniai Lietuvos įsipareigojimai turi būti gerbtini, tačiau, tie, kas pasirašė tais laikais (ES sutartį – BNS), šiandien atsidūrė kritikų pusėje, ragindami Lietuvos žmones eiti į referendumą, kad nesilaikytume šitų nutarimų. Taip, aš tam prieštarauju ir prieštarausiu iki galo

Spalio 10 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus kreipimasis į Lietuvos žmones:

Nesu patariamojo referendumo šalininkas, nes nemanau, kad tokiais metodais turime spausti savo partnerius Europos Sąjungoje.

Visada pasisakau už atvirą ir įtaigų nuomonės pateikimą. Todėl pritariu Lietuvos atstovų pastangoms atkakliai aiškinti Europos Komisijai, kaip dramatiškai pasikeitusi pasaulio energetinė situacija atsilieps Lietuvai, kai bus uždaryta Ignalinos jėgainė.

Balsuodami Jūs išsakysite savo nerimą dėl mūsų krašto energetinės būklės ir parodysite valią Lietuvos ateitį susieti su atomine energetika. Jūsų nuomonė sustiprins ir mūsų atstovų argumentus Briuselyje tariantis dėl geriausio būdo, kaip išspręsti Lietuvos energetinio saugumo problemas.

Jeigu referendumas neįvyktų, galime likti nesuprasti kitų Europos Sąjungos narių. Rengiame referendumą, bet jame nedalyvaujame? Tai tokia pat pilietinė pareiga, kaip ir dalyvavimas Seimo rinkimuose.

Spalio 12 diena, Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus interviu žiniasklaidai po balsavimo:

Sakiau tik tiek, kad reikia rasti kelius, kaip rasti teigiamą sprendimą. Dabar tvirtai įsitikinęs, kad Lietuva negali gyventi be atominės energijos. Nemanau, kad pasirinktas kelias teisingiausias, bet aš už jos pratęsimą

…Ir suprask dabar žmogus, kada Lietuvos Respublikos Prezidentas V.Adamkus sakė tai, ką jis galvoja…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Kas cia per darbas sekmadienio ryta.. ;)))) Ilsetis reikia, Artūrai, ilsetis ;)))

 • Anonimas

  Kur tas žmogus, kuris galvoja tai, ką jis galvoja?
  Taip kadais klausė Stanslaw Jerzy Lec, bet tai buvo gal apie žmogaus viltį visada turėti…vilties ir… gūdžiais brandaus socializmo metais ir…kaimyninėje šalyje, toje, kuri -ne užsienis.
  Nūnai- kai kalba tavo šalies Prezidentas ir negali susigaudyti ne tik ką jis galvoja, bet ką sako…Visai nejuokinga.
  Juolab, kad žinai, jog tai kalbama ne apie svarbiausią Europos Sąjungai klausimą – SMS žinučių kainą, o tik viso labo kažkokią elektrinėlę jos užkampyje.

 • Taip pat ir su balsavimu kalbėjo. Aiškiai pamenu kaip sakė, kad balsavimas yra bereikšmis ir jis sugadins biuletenį. Šiandien per žinias sako, kad niekada taip nesakė ir, kad nesugadino.

 • Tiesa, o jei atsisakai balsuoti, nebus po to taip, kad kažkas už tave užpildęs prabalsuos?

 • Žydriau, toks jau tas mūsų darbas… Bet man jis vis dar labai patinka:)

  Nuolaidai: tikiuosi, kad taip niekas nedrįs daryti. Nes tai jau būtų rinkimų rezultatų klastojimas.

 • Taip, bet… Man įdomu ar yra kažkaip fiksuojamas tas atsisakymas?

 • taigi ateini ir sugadini referendumo biuletenį, ir nieks neprabalsuos už tave.

 • O tada nesi skaičiuojamas kaip dalyvavęs balsavime? Referendume svarbus ir dalyvavusių skaičius :)

 • o vat čia tu užklupai mane ;]
  tikriausiai pramazolinau…

 • Anonimas

  to pkmk:
  Kas paskatino biuletenį sugadinti?
  Kam tai naudinga, apart Kremliaus?

 • Anonimas

  As nedrysau.. ;)) tiesiog ikiso tris lapus i rankas, ir „laisvas“.. nors dar pries eidamas balsuot perksaiciau „Arturo nuotykius balsuojant“, bet va… pritruko „ant drasos“ ;))

 • Anonimas

  Nu as neemau irgi tai prie mano akiu pats komisijos narys perbrauke biuleteni ir atidejo i sali.Tai nelabai supratau kaip cia su tuo fiksavimu kad as nedalyvavau

 • Anonimas

  Kodėl vienas iš tų Prezidentų turėtų būti netikras? O gal žmogus persigalvojo? Arba pamiško, kaip buvo apsisprendęs- juk senas jau…

 • Anonimas

  Noriu priminti, kad paskutinis prezo pasisakymas spalio 10 pasirode po to kai paaiskejo jog rinkeju aktyvumas isankstiniame balsavime net virs 8 proc.
  Ka tai galetu reiksti?