Let’s party!!!!

Dabar jau galėčiau ir numirti…

Šią frazę juokais pirmą kartą garsiai ištariau prieš, berods, ketverius metus, kai po kokių šešių bandymų pagaliau laimėjome Š.Marčiulionio krepšinio mokyklos organizuojamo šeimų turnyro finalą.

Šiandien ją vėl galėčiau pakartoti…

Geriausias metų tinklaraštis (turėjau slaptą viltį:) ir Metų interneto žmogus (visiškai nesitikėjau).

Prisiminus dar ir NMedia 2008 – metai, kurie tikriausiai niekada nebepasikartos ir pokyčius BNS…

…Po to laimingojo šeimų turnyro finalo, kitų metų turnyre nepatekome net į pusfinalį, o pernai šeimų turnyro nebebuvo visai (už ką iki šiol negaliu atleisti Š.Marčiulionio mokyklai).

NMedia tikriausiai bus ir šiemet, o Login ar Blogin, spėju, bus organizuojamas ir kitais metais. (Nepaisant to, kad Simonas šiandien išprognozavo, kad tinklaraščių laukia lėta mirtis.)

Bet račomanija (o aš įžvelgiu būtent tokio reiškinio požymius) neabejotinai baigsis ir gal geriau ją būtų baigti pačiam?…

Pavyzdžiui, šiandien Afterparty gerai atšvęsti ir parėjus didelėmis raidėmis parašyti: „Ačiū“ ir šalia – „Closed“.

Kad nereikėtų įsipareigoti. Kad nereikėtų prisiimti atsakomybės (o ji po šios dienos išaugo), pagaliau, kad netektų nieko nuvilti.

Nes žinau, kad ne vienas buvo nusivylęs, kai prieš metus slibinas.lt puslapyje teko parašyti: „Mes visi kartu padarėme, ką galėjome“

… Bet šiandien sėdėdamas Login 2009 perskaičiau žinią, kad Vyriausybė ketina padidinti savo paketą „Leo LT“ iki dviejų trečdalių ir neprileisti VP dešimtuko prie elektros jungčių ir naujos atominės, jei tokia kada nors bus. O prieš kelias dienas savo rankose turėjau laišką, kurį Europos Komisija (neabejotinai ačiū Onai Juknevičienei) adresavo Vyriausybei.

Ir pagalvojau, kad rezultatas ne visada matomas rytoj. Jir net ne visada matomas po mėnesio ar net pusmečio.

Todėl dideliam visų fredžių (nepyk Fredi*:), didžiai gerbiamų, bukų, smailų, partizanų ir stribų liūdesiui dar rašysiu.

Nes jau matau rezultatą.

Kiekvieną kartą, kai atsiverčiu šį puslapį. 

Todėl nebus „Closed“.

Bus „Let’s party“!!! 

O po to vėl bandysiu rašyti.

Tikiuosi, kad karts nuo karto užsuksite:)

(27 balsų, vidurkis: 4,41 iš 5)
Loading...
 • ryst1966

  Sveikinu. Taip ir toliau!

 • Vasia

  Najezdas ant Fredzio*….

  • Pietia…

   Tuoj bus najezdas ir ant Vasios :)
   Nepyk, Vasia :)

 • Labai labai labai Jus sveikinu, Artūrai ;) Abiejose nominacijose būtent ir balsavau už tą kuris šiandien tapo Laimėtoju! x)) Aukščiau nosį ir tik pirmyn!!!

 • Zero

  Geriausio metų tinklaraščio nominacijoje nugalėjo – blogas apie N.Pareigytę, gaidį M.Vaišnorą,“Humoro klubą“, pasiųstus toli studentus, „Olialia“ pupytes, dundukus komentatorius -racas.lt
  Sveikinimai :)

 • Benedikta Vaivadaitė

  Let’s party!!! Nes čia geriausias vakarėlis :)

 • Musė

  Papasakosiu bajerį. A. Račas savo pranešime truputėlį užsiminė apie savo blogo nuolatinius komentatorius – kad yra saujelė žmonių, kurie čia rašo kasdien, yra svarbi blogo dalis ir t.t. Ir kelis įvardino. Pabandykite atspėti, kas yra A. Račo pirmasis paminėtas komentatorius? :))

  • Benedikta Vaivadaitė

   Tai tikriausiai Musė. Arba Valentinas :)

  • Tikrai labai idomu suzinoti paminetus komentatorius :) As si bloga ne taip seniai skaitau, bet irgi itariu, kad pirmasis paminetas yra Fredis :)

  • Auksinis kardas

   Fredis*

   • Auksinis kardas

    Pasirodo, žemiau buvo atsakymas. Ir, pasirodo, atspėjau!

    Taip pat atspėjo ir Fredis* – daugelis slapta tiki jo galiomis, ir teprašo priimtinesnio įpakavimo.

 • Fredis*

  gal aš ?

  • WU

   Šiaip atrodo, kad tau Artūras labiausiai simpatizuoja :)

  • Taip, Fredi. Tu x))

   • Musė

    Oi tu, Ligita, viską sugadinai, aš norėjau, kad daugiau žmonių paspėliotų!

    Taip, Fredi, sveikinu. Tu esi A. Račo galvoje. Tu esi A. Račo Top of Mind’as.

    Paaiškinsiu – kai yra tiriamas kokio nors prekės ženklo, įmonės, produkto žinomimas, tai yra daroma keliais etapais. Pradžioje respondentas klausiamas, koks pirmas jam į galvą šaunantis pavadinimas, kalbant pvz. apie alų. Pirmas paminėtas ir yra Top of Mind’as. Tada respondentas pamini visus kitus. Bet būti paminėtam pirmam yra labai labai svarbu, reiškia, vartotojo galvoje šis prekės ženklas užima didžiausią ir svarbiausią vietą. Visi prekės ženklai stengiasi pasiekti kuo didesnį Top of Mind’ą.

    Taigi, Artūrai, galite su savimi kovoti, galite nekovoti, bet Fredis jums svarbus :)

    • Muse, neneigsiu, bet tikrai yra svarbesnių:)

     • nerijus

      Ką labiausiai myli, tą labiausiai muša :)

     • Orka

      O visai nieko mintis, komentarus jau reitinam, tai gal ir komentatorius reikėtų? :) Top rated, most viewed, most loved by author, etc. :D

     • Musė

      Man labiausiai patinka „most loved by author“ :)) And the winner is – Fredis*!
      Pažiūrėsime, ar Fredį paveiks Didžiojo manipuliatoriaus malonybės. Kaip teisingai pastebėjo kitas internetinis antiračas Troy (kurio nuolatos jį kritikuojantį blogą A. Račas Blogatone įvardino kaip vieną mėgstamiausių) – jei priešininko negali įveikti – nupirk jį :)

      Fredi, nepasiduok, aš tavimi tikiu!

      P.S Fredis nuo vakar vakaro žagsi ir žagsi.

    • Musė

     Jei dar kam įdomu, buvo paminėtas Valentinas, Arūnas ir Giga. Musė yra žiauriai įsižeidusi ir neatleis niekada.

     Šiaip mano įspūdžiai iš Login:

     Neigiamos pusės:
     1. Siemensas taupo ant šildymo, žiauriai sušalau
     2. Siemensas taupo ant maisto – maistas absoliučiai tragiškas – padžiūvę picos, čeburėkai, padžiūvę bulvytės fri. Patiko, kai konferencijos ekrane kažkas iš jaunimėlio pakomentavo – „ką tik suvalgiau neskaniausią kebabą savo gyvenime už 12 Lt. :)
     3. Man blogiau už prastą ir nesveiką maistą gali būti tik neskani kava. Kava buvo apskritai negeriama – kažkokia užpiltinė.
     4. Nepatiko, kad dubliavosi keli geri pranešimai, tikrai galėjo A. Račo su Dansu Dansu vienu metu neišleisti. Todėl neklausiau ir P. Rymeikio, o girdėjau, kad vienas geresnių pranešimų.

     Teigiami dalykai. Mano pranešėjų Top:
     1. Bagdžiūnas, Bagdžiūnas ir dar kartą Bagdžiūnas. Absoliučiai tobulas. Seniai manęs taip niekas neįkvėpė ir nepaskatino didiems darbams. Kai pabos Gaumina, galės laisvai vesti kokius motyvacinius ar oratorystės seminarus, TV laidas ar dalyvauti Humoro klube :) Ai, apskritai galės daryti bet ką :)
     2. Artūras Olšauskas „Tavo asmeninis prekės ženklas“. Įdomu, vertinga, charizmatiškas pranešėjas, gražus megztukas :) Po jo pranešimo buvau beveik nusprendusi nebebūti anonimu, o pasirašinėti tikru vardu. Bet tada negalėčiau graužti Račo, tai apsigalvojau :))
     3. Arturs Mednis – nesinaudoju Twitteriu, tai man buvo naudinga, o pats latvis labai linksmas ir juokingas.
     4. A. Račas. Pranešimas geras ir įdomus, įdomios įžvalgos. Bet pristatymas žiauriai pesimistinis – viskas labai blogai, o bus dar blogiau :) Vos neapsiverkiau beklausydama, koks sunkus ir nedėkingas blogerio gyvenimas…
     5. L. Donskis. Supratau gal trečdalį, jaunimėlis už manęs nesuprato nieko :) L. Donskis apibendrino – nesvarbūs ir neįdomūs žmonės žūtbūt nori tapti viešais, o iš tiesų svarbūs kiek įmanydami saugo savo privatumą. Tai nusprendžiau saugoti savo privatumą ir išlikti anonimu :)

     • Muse, puikios įžvalgos. Bet aš nebuvau pesimistas. Aš tik norėjau pasakyti kaip yra. Ir netiesa, kad sakiau ,jog bus blogiau, Ne, sakiau, kad gali būti geriau! Nežinau, ar bus:)

    • Fredis, kaip pagrindinis antiračas neabejotinai stipriai prisidėjo prie blogo sėkmės. Tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, į tai, kad Fredis prieš tremtį ir Fredis po tremties yra visiškai skirtingi dalykai. Jei prieštremtinis Fredis kiekvieną dieną sukeldavo Račui nervinį tiką ir Artūras jau turėjo paruoštą šabloninę pastraipą „Fredi, skleidi žinomai klaidingą informaciją. Tuojau užbaninsiu“, tai potremtinis Fredis mandagiai užsimena, kad Račas yra socialistas ir praktiškai niekada nepareiškia nieko provokuojančio. Maža to, Fredis kartais net leidžiasi į diskusijas su Pakso gynėjais, tarsi būtų eilinis komentatorius. Anądien, su siaubu perskaičiau Fredžio frazę skambančią maždaug taip: „labai nuoširdžiai dėkoju Artūrui…“. Kitaip sakant, Artūras Račas prisijaukino Fredį. Tai parodo, kad Artūras yra didysis manipuliatorius. Fredis, tuo tarpu, savo provokatoriaus kompetenciją naudoja šmeiždamas – it koks Arūnas Grybauskaitę – Ligitos blogo katinų grožio konkurso favoritą. Kai Fredis grįžo po tremties, buvau pasiryžęs lažintis, kad jis neišsilaikys net dviejų mėnesių. Gerai, kad to nepadariau, nes būčiau ir vėl pralošęs.

     • Valentinai, sutinku, kad Fredis prisideda prie šio tinklaraščio turinio, tačiau ginčyčiaus dėl „nervinio tiko“. Manau, kad Fredis yra racionalus, pragmatiškas ir pakanamai išsilavinęs žmogus, kuris sugebėjo suvokti bendras taisykles. Aš nesijaučiu jo prisijaukinęs, tačiau labai džiaugiuosi, kad jis savo požiūrį sugeba reikšti etiškai, neperžengdamas ribų, kurias iš pradžių sąmoningai ignoruodavo. Tuo labai džiaugiuosi, kaip, pavyzdžiui, ir tuo – išduosiu paslaptį – kad „Valstiečių laikraštis visai neseniai tapo BNS prenumeratoriais. Logika paprasta – gali ginčytis ir nesutikti, tačiau darai tai pagal taisykles ir sugebi pripažiinti savo klaidas.

     • Arūnas

      Valentinai, nežinau kas Artūrui Top Of Mind’as, bet tau tas Mined’as (tfu – Mind’as – red.) aišku, kad Arūnas ir tik Arūnas. Nesvarbu kokia tema bekalbėtum, bet apie Antivalentiną-Arūną niekaip negali pamiršti :)
      P.S. Stenkis fekalijomis daugiau nebesitaškyti, nes jei Račas tave „užbanins“, man tikrai bus labai liūdna be TAVEEEEEEESS :(

 • Jonas

  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 • nerijus

  Nu nu nu.., Artūrai, nesigązdinkit su tokiais, viešais pareiškimais- „closed“…

  Kokias alternatyvas pasiūlysit: „travianą“, „gladiatoriai“ ir t.t.?
  Nesąmonė.

  :)

  Kas dėl LEO- finalas aiškus. Sumokama kompensacija ( jau kalbama, kad NDX’ui gali nepasisekti, nes jai atiduos už „rinkos“ kainą, tai jiems nelabai pasiseks ).
  IAE nebus statoma, o dėl kebelio su Švedija- abejoju, nes galvoju, kad šio projekto paruošimas užtruks apie 2- 3 metelius ir tai, tik paruošiamieji darbai: projektas, Baltijos dugno/ žemės tyrimai ir t.t. Tokie projektai neįvykdomi per mėnesį ar per metus, pavyzdys: IAE statyba 1972- 1983 metai ( vien tyrimai/ pasiruošimas užtruko 4 metus )
  Nesu garantuotas, bet tikiu, kad rusai su „Nordstream’u“- jau senai pažengė tolyn…

 • Ričardas

  Velniava… tikėjausi „sausos“ Džiugo pergalės, tačiau nutiko taip kaip nutiko. Nors ties s’kant ir negaila, kad p A.R nušlavė visus. Sveikinu. Nors taip ir nepripratau prie naujo blogo isvazdos.
  Kaip pasakytu M. Petruškevičius: „Myliu, bučiuoju ir iki” :)

 • Didžiausi sveikinimai!!! :)

 • Henrikas

  Tik ka suzinojau gera zinia :)).Nuosirdziausi sveikinimai ponui Racui.

 • olia

  A. Racas – kasyrakas.lt dienos biografijoje
  http://www.kasyrakas.lt

 • nerijus

  Artūrai, gal galima būt pamatyti renginį ( gal kas užfiksavo? )?

 • J. naivus

  Kol nebuvo interneto nežinojau kiek kvailių yra po saule.

  Maždaug taip išsireiškė S.Lemas ir tai neabejotinai taiklus pastebėjimas.

  Artūrui Račui nuoseklumu pavyko virtualiai sutelkti mąstančius ir neabejingus pasauliui.

  Sėkmės ir …stiprybės !!!

 • Valdas

  truputi nustebino ir nepatiko motyvai, kuriuos A.R. čia išdėstė, kodėl rašys….Buvau besususidarantis kitokią nuomonę…

  • Valdai, atsiprašau… Bet juk gali būti skirtingi motyvai ir skirtingos nuomonės… Beje, pasakiau dar ne viską (nors, atrodo, jau esu tai sakęs) – laikau save žurnalistu ir šiame tinklaraštyje ginuosi nuo tų, kurie vadina save žurnalistais, bet tokiais nėra.

 • be vardo

  Sveikinimai su laimėjimais!
  Ir toliau taip:)

 • A.G.

  Pasakyčiau, kad čia apsilankyti inkognito labai praverstų kiekvienam savo srities asui, net JE Prezidentui (juk kažkada persirengdavo ubagu) (ar nieko bendro neturinčiam su žiniasklaida) – sužinotų savo tikrą vertę, o ne viešą, tarp bendražygių.
  Delfyje ir kitur, kur bet kokią pasirodžiusią pavardę – nuvaryti į kompiuterių klasę kaliniai smurtinę operaciją atlieka idealiai, žinoma, nei kiek nepaveiktų… (iš kart perspėju – čia buvo alegorija).
  Manau, kad silpnesnį galėtų tokie fokusai ir sužlugdyti – ar bent retsykiais priversti pagalvoti, kad esi pats labiausiai nevykęs žmogus pasaulyje (na pvz. kai gauni -penkis). Tai labai sveika. Tai taip pat pamokos – pagaliau trumpai reikštis (jei įpratęs pusę ar vieną mintį reikšti pusvalandį, tai čia tau niekas neduos daugiau pusės puslapio, t.y. minutės…).
  Paglaiu padeda suprasti, kad nesi joks ten asa.
  Na o kumečiai, tegul kol kas tik skaito ką protingesni rašo – taip karta po kartos…
  Taigi, tolimesnės sėkmės… iki Abamos…

 • rokas

  Sveikinu Arturai, tavo tinklapis yra antras (po DELFI) lietuviskas tinklapis, kuriame praleidziu daugiausiai laiko. Todel rasyk ir toliau – geriau daugiau :)

  • J. naivus

   Neduokdie, lygintis su Delfi. Ir ne vien dėl to, kad čia nelabai priimta tuinti(s).

 • Pingback: Login 2009 - Lietuvos verslas bando “blogerizuotis” | PDFONTOUR tinklaraštis()

 • Arūnas

  NDX’as parduoda valstybei DALĮ (!!!) savo akcijų. Sveikinu Artūrai su visais apdovanojimais. Taip pat „sveikinu“ pasiekus „ŽYMIĄ PERGALĘ“ kovoje su Leo. Deja, deja… mes tik mažos skruzdelytės, kurias jei nori „Tautos išrinktieji“ palieka gyventi, o jei nori – sutrypia. Dėl mažyčių skruzdėliukų niekas neverks.

  • Manau, tai Arturas suzinojo per pusrycius su premjeru, nes jis sake, kad po to pokalbio optimizmo liko maziau nei pries tai buvo… Arturai, gal ne taip supratau Jusu zodzius?

  • Arūnai, džiaugiuosi, kad pagaliau pripažinai, kad gyveni tamsos pasaulyje, kad esi maža skruzdėlytė, kad su tavimi niekas nesiskaito, kad savo parlamentaro tu nerenki, o tave priverčia išrinkti. Visi tave skriaudžia, puola, esi maža, menka skruzdėlytė. Ligos pripažinimas yra pirmas žingsnis į pasveikimą. Stebėsiu tavo progresą. :)

  • Auksinis kardas

   DELFI problema, kad jis nežino saiko – būdamas geriausiu rimtesnio turinio telkėju, prie savo veido bando pridurti bulvarą ir taip toliau, tad jau ritasi pakalnėn. DELFI komentarai – atskira kalba, nes jis yra visai kitokio auditorijos dydžio ir pobūdžio, atitinkamai komentavimas. Visgi, net po lrytas komentavimo kokybė kopia aukštyn, o tai teikia vilčių, kad visuomenei pabodo smukti.

 • Rimantas

  Wow, tai čia viskas dėl to, kad Račas blogą rašo? Nieko sau…
  Kaip žmogui, visiškai nesugebančiam priimti kritikos tokie (nepelnyti) apdovanojimai gero neduos.
  Atsiprašau, kad nesveikinu, bet tikrai nematau tam priežasties.

  • kasparas

   ar tik ne Rimantas iš Vivulskio g. parašė? anksčiau Gediminas rašydavo… dabar jau pats J.E. Rimantas Jonas?

 • J. naivus

  „Dabar jau galėčiau ir numirti…“

  „Jei tavęs nėra internete – esi miręs“

  Pirma citata – koketavimas, antra (S.Spurgos?)- gryna teisybė. Deja.

  • bang

   Kažkas netikusiai perfrazavo „Jei tavęs nėra internete, tai tavęs nėra visai“.

 • Roco

  Jus cia visi rasote sveikinate, klausinejate, o Racui tai ne motais, jis dabar su Stumbro litru po Pylimeliu gatve siaucia, aidi dainos,, uzjauciu Pylimeliu gatves gyventojus, sia nakti jums miego nebus.. Idomu ar Dora bent sugebes bluosta sudet..

 • Grybautojas

  Čia iš kuklumo toks komentaras? :-) Kažkas žada apmokestinti Žiniasklaidą internete, tai kaip tik prasidės Blogų era! …:-)
  Idomi būtų paties nuomonė apie „Facebook“ laimėjimą. Kiek stebėjau jo išlindimą LT, tai tik rinkodara. Kuo jis pvz. geresnis už „NetLog“ ir kt.?

 • Ričardas

  Arturai, uztenka cia pasalinius dalykus rasyti, geriau sakykite uz koki katina balsavot.

 • Asta

  Ir kodėl Artūras Račas kai neklauso pranešimų Login’e kalba koridoriuje telefonu? eini žmogus pro šalį ir sutrukdyt negali. Nei rankos paspaust, nei pasidžiaugti laimėjimais. Baisu, ne kitaip.
  Atsakas į paskutinį įrašo sakinį – visada taip.
  Beje, pranešimas buvo labai labai liūdnas, jau toks liūdnai liūdnas. Išgelbėjo tik tas sakinys apie ateinančius į interneto erdvę kostiumuotus.

  • Miela Asta, labai atsiprašau, bet A.Račas ne tik blogger’is, bet dar ir BNS vadovas ir taip jau sutapo, kad būtent per Login atisrado neplanuotų problemų, kurias reikėjo spręsti čia ir dabar…

   O pranešimas visai nebuvo liūdnas. Jis buvo labai optimistiškas ta prasme, kad aš tikiu, jog blogo rašymo kaip hobi idėja yra priimtina ne man vienam ir kad žmonių, pasirengusių pasidalinti savo mintimis už dyką tikrai atsiras.

   Bet vis tiek ačiū:)))

   • Asta

    Gerb. Artūrai, atleidžiu, bet tik dėl to, kad „dar ir BNS vadovas“. Jei ne vadovas ir ne BNS, kažin kaip būtų :)
    Leisiu sau ir dar vieną įžvalgą. Kartais būnate tiesiog per kuklus. Esate vertas kiekvieno apdovanojimo, kurį gavote. Tiesiog priimkite tai kaip padėką už savo veiklą.

    Dėl pranešimo liūdnumo dar labai ginčyčiausi, bet ką jau čia. Prieš autoritetus lenkiuosi žemai ir tikiu jų teisumu.

    Ir prašom, labai prašom. Mano močiutė sakydavo – „bi tik mačytų“.

 • sveikinu, gal ta proga pasikeisite tą pageltusią nuotrauką alfoj?

  • Lukai, o man patinka geltona spalva… Skonio reikalas, tsakant…

   • Burbulas

    Artūrai, Lukas yra labai teisus dėl nuotraukos. Ji nėra labai bloga, bet kai po ranka visada yra galimybė padaryt geresnę, tai kodėl ne?

    • nerijus

     Kažkada siūliau A.R. pakeisti foto į tą, kurioje stovi jis priešais kitą „plikę“ :)
     Labai išaukianti ir šiuolaikiška reklama.
     Dabar, tūno/ rymo ( alfa.lt ) apačioje ;)

     Neušsikonservuokite- netapkit konservatorium.
     Naujas įvaizdis, gal ir nepakentų?

 • Marius M

  Sveikinu, Artūrai, taip jums ir reikia….

 • O man labiausiai patinka Regio, Auksinio kardo ir austro komentarai (socialistai),
  paksininkų GIGOS, Arūno,
  krikščionio demokrato romo, mdxacuk’o
  Musė, Valentinas – personažai – dar neperpratau šių komentatorių, kaip Valentinas sako – visa politologų-intelektualų brigada.
  P.S.kuo daugiau be tikslo prakiurksai tinklaraščiuose – tuo tampi bukesnis, bet tolerantiškesnis.
  Geriau skaityti žinomus autorious -V.Vasilauską, K.Girnių, V.Laučių, V.Landsbergį, P.Gylį ir Co.
  Tinklaraščiai, pabendravimas tarpusavyje – tik kai liūdna, kai trūksta šilumos.

  • Spėkite kas būtų mano „Most Hated“?

   • Auksinis kardas

    Arūnas? Nors neseku labai atidžiai jūsų pasistumdymų – jų tiesiog kartais per daug ir jie kartais pernelyg buitiniai.

    • Iš tikro tai man Arūnas patinka. :)
     Jei reikėtų rinktis ką mesti iš krentančio oro baliono, kad palengvėtų svoris, tai geriau išmesčiau GIGĄ :)
     Bet GIGA man irgi patinka.
     p.s. Jei viename oro balione skristume aš, Arūnas ir Giga, manau jie mane išmestų pirma,nei aš kurį vieną iš jų :)

     • GIGA

      Valentinai, bent jau aš būčiau prieš,kad tu iš vis patektum į tą balioną.Bet tikrai ne dėl politinių pažiūrų ,o dėl mažvaikiškumo,kuris trykšta iš tavo komentarų (tarkim,kad ir iš džiūgavimo parašius pavardę su xxx).Priimtum tave į balioną,tai tektų vietoj to,kad iš aukščio vaizdais grožėtis,mažiuku Valentinu rūpintis-nosį nušnypšti,pampersą pakeisti,o be to ir Šurkų su savo tauškalais nervuotum:)

     • Giga,
      Prisiprašei. Dabar tau skirsių šį Anties posmelį:

      Mes rimti
      Rimtai galvojam
      Mes rimtas
      Rimtai traktuojam

      Skridau jau tris kartus oro balionu ir jokių tokių problemų, kurias sukėlei nebuvo. Atvirkščiai, prifotkinau daug fainų kadrų.

      Beje, Šurkus ne vienintelis oro balionų piloto licenziją turintis asmuo Lietuvoje. Galima atrasti su kuo skristi ir neuostant paXXXo smarvės. :)

     • GIGA

      na,kad nuvalyta nosis ar pakeistas pampersas ir nėra problema…Papraščiausiai nenorėčiau tavim rūpintis,geriau jau į kompanjonus pasikviesk Navaitį su „mike pukuotuku“.Tau kaip liberalų simpatikui jo kompanija turėtų būt maloni,o svarbiausiai kvapni

     • romas

      Kai kurie šventiniame vakarėlyje pradeda darytis agresyvūs :)

     • Mykoliukas Beraštis

      Valiau, išmesk mane.

    • romas

     XXX yra Amsterdamo ženklas. Jis yra ir Amsterdamo vėliavoje ir herbe (http://en.wikipedia.org/wiki/Amsterdam).

     • bang

      Dabar aišku, kodėl porno produkcija taip žymima :)

  • GIGA

   Negalvojau Fredi,kad tau taip liūdna ir šalta…Tiesiog nedingsta tavo komentarai iš šio blogo

  • Mykoliukas Beraštis

   Fredžiau, o aš atseit už borto? :D

   • Nepyk, bet iš tavo burnos trenkia alkoholiu, neįsitikinęs, kad komentuoji blaivas, o ir išsireiškimai peržengia padorumo ribas.

 • kolega

  Kaip ten bebūtų, be visų fredžių ir kitų Co šis blog’as būtų nulinis, kaip ir didelė dalis tinklaraščių, į kuriuos niekas neužeina. Sveikindamas Artūrą linkiu gerbti kiekvieno čia atėjusio nuomonę, kas ne visada pavyksta. Drįsčiau abejoti, kad be VISŲ čia komentuojančių, diskutuojančių, kad ir kokio išprusimo bebūtų komentatorius, tamsta pelnytumėt geriausio bloggerio vardą. Ne tik 5=valg8s dienos įrašai populiarina tinklaraštį, bet ir rezonansas, ar aš neteisus?

 • curry

  Smagu girdėti, Artūrai. Džiaugiuosi atradusi šį blog’ą jau kokį pusmetį. Tikiuosi kad jis gyvuos ir toliau „Valstiečių laikraščiui“ jau prenumeravus BNS žinias :) Gyuos ir tada, kai Vaišnorui bus paskirta administracinė bausmė niekada nesirodyti eteryje, o Maximai už eilinę melanininių indų partiją bus uždrausta prekiauti pramoninėmis prekėmis 10 metų. Netgi tada kai iš Leo beliks mažas bloznas kačiukas, kai neliks visokių dagių ministrų postuose, o motinystes atostogos tebus apmokamos kuklius tris mėnesius :)

  • Curry, gražiai nupiešėte ateitį. Man patiko:) Na, gal tik vaiko priežiūros atostogas kiek ilgesnes gal reikėtų palikti – metus kokius apmokamas 100 proc ir antrus metus – kokiais 40 proc.

   • nerijus

    Ir būtų „lubos“ iki 2000 ir nedaugiau ( į rankas ).

    • Orka

     nerijau, jokiu lubų. :) Man patiko Grybauskaitės siūlymas. lubos galėtų būti tik jei pasirenki „užsidirbt iš šalies“. Tarkim 100 % 6 mėn, 85 % dar 6 mėn. + užsidirba kiek nori, antrais metais kaip siūlo A.R. 40 % ir užsidirba kiek nori, arba 60 – 80% ir atima, kas uždirbta nuo pašalpos, kaip dabar. Kažkas panašaus.

   • curry

    Dėl motinystės aš kiek pašaržavau… :)

 • Musė

  Galėtų Artūras suorganizuoti savo nuosavą Loginą ir apdovanojimus. Nominacijos galėtų būti – Metų rakštis subinėj, Metų nervinis tikas ir pan. Artūrai, visą konferenciją jums kalė į galvą, kad reikia mylėti ir puoselėti savo nuolatinius komentatorius.

  • Marius

   dar Muse užmiršote metų dunduko nominaciją paminėt :)

 • Regis

  Kas be ko didžiuliai sveikinimai gerb. Artūrui. Įvertinimai teisingi ir kas svarbiausia sąžiningi be jokių pritempimų. Tikrai karts nuo karto užsuksime kaip užsukame ne tik čionais. Tačiau sau asmeniškai račomanijai sakau ne (matyt kaip ne vienas jau tai pasakė). Mano supratimu tam kam reikalingi komentarai ir kuo žavūs tinklaraščiai ir internetas apskritai, jie (komentarai) čia ne visai reikalingi ir laukiami. Kas pakankamai logiška. Todėl tikrai nematau (nebematau) poreikio (gal tai tik šiandien) komentuoti. Ir dar kar užsiduodu klausimą kam tie komentarai reikalingi, kokie jie turėtų būti. Šiaip jau siūlyčiau ir kitiems apie tai pagalvoti :) O ką A. Račas rašo be galo įdomu, kur dėlioja „akcentus“, kur ir kokią formuoja nuomonę :) ir t.t. Ir tai visai normalu. Tam ir asmeninis tinklaraštis.

  Dar kart sveikinimai. „Good job“ verčiam: atliktas tikrai geras (reikalingas) darbas. Taip ir toliau.

 • Šmočiukas

  O man visi komentatoriai patinka, ir tinklaraščio viršininkas patinka, ir viskas patinka šiandien :) Nes išeinu savaitėlei atostogų, todėl galiu irgi pasakyti: Let’s party!!!

 • šiaip tai tik neseniai sužinojau, kad Europarlamente yra kažkokia liberaldemokratų kuopelė, frakcija, kad tai tikra, o neprovinciali mūsų šalies politinė srovė. Paksininkų murkdymas, kapojimas jiems galvų yra natūralus kitų partijų simpatikų veiksmas, nes kuo mažiau varžovų, tuo tampi matomesnis, tavo idėjos labiau išsikovoja vietą po saule. Kiek Valentinas besistengtų – Arūnas su GIGA vis kiša galvą iš smėlio kaip kokie vikšriukai ir nieko tu nebepadarysi! Tarp kito – kokios yra paksiečių idėjos, partinės ideologijos trys pagrindiniai punktai? Krikščionis demokratus, liberalus ir socialistus ir jų programas mes pažįstame kaip nuluptus.
  Eretiška mintis. Paksiečių buvimas opozicijoje šiuo metu parankus krikščionims demokratams, nes mažina Valinsko ir Zuoko veiksmų laisvę (pabėgti pas Kirkilą).

  • GIGA

   Fredi,gerb.Artūras piešdamas tamstos portretą paminėjo,kad esi išsilavinęs žmogus.Nežinau ar tai teisybė,bet matyt tau tiek dvasinių išgyvenimų paliko priverstinis balsavimas už partškolos atstovę,kad ir būdamas „pakankamai išsilavinęs“ nesugebi suvokti,kad tiek man,tiek Arūnui visiškai „dzin“ libdemų kuopelės,jų vertybės,idėjos ir taip toliau.Žinok kaip pats buvai diskvalifikuotas iš blogo,aš ne vieną kart prieš Artūrą gyniau ir tave,nes,maniau,kad „raudona kortelė“ buvo šiek tiek paankstinta.Reikia išmokti žmonėms skirti teisybę ir užzombintas tiesas.Tik tiek

   • Man buvo labai netikėta ir keista prieš tris-keturis metus Siaurusevičiaus („valstybininkų“ ruporo) pradėta ataka prieš opozicinę partiją, vyko paruošiamieji Leo kūrimo darbai, diena iš dienos trečiadieniais „Spaudos klube“ buvo kalama viena opozicinė partija, atakoje sudalyvavo ir E.Klumbys, Lryto metus laiko spausdinėjami tekstai apie pakaunės įvykius, V.Pociūno išmetimas per langą ir išsityčiojimas iš jo toje pat komsomolkėje. Keista, kad toks žmogus (iš el. skydinės) dabar yra LRT generalinis direktorius. Negi nėra jėgos, kuri galėtų iškrapštyti tą žmogų iš televizijos gen. direktoriaus posto?
    Paksiečiai labai mielai ir oriai sudalyvavo paruošiamuosiuos Leo kūrimo darbuose, prisiminkime P.Gražulio spiegesį Seime į taktą Paulauskui ir Graužinienei kokie banditai-teroristai yra krikščionys demokratai.

   • Fredi,
    Kaip dar nesupranti, kad Arūnas ir GIGA yra ne paXXXo gynėjai, o kovotojai prieš dvigubus standartus.
    Giga,
    Taip ir galvojau,kad neatleisi man, kad tave išmesčiau iš oro baliono :) Taip yra todėl, kad Arūną laikau perspektyviu nesusipratėliu. O tave, sąmoningai tiesą iškraipančiu, faktus ignoruojančiu, agresyviai melą brukančiu individu. Bet toks apibūdinimas nesusijęs su tavo asmenybe, o su istoriškai susiklosčiusia GIGOS personažo tekstų kontekstine visuma.

    • bang

     „Bet toks apibūdinimas nesusijęs su tavo asmenybe, o su istoriškai susiklosčiusia GIGOS personažo tekstų kontekstine visuma.“
     People are twice as smart as they talk, three times as smart as they write :) http://blog.figuringshitout.com/people-are-twice-as-smart-as-they-talk-three-times-as-smart-as-they-write

    • GIGA

     Valentinai,nesusireikšmink,nes man visiškai „dzin“ ka „Mikės pukuotuko“ gerbėjų klubo narys apie mane galvoja.O jeigu pasisakitytum savo pačio komentarus apie išmetimą iš baliono,tai kiek suprantu buvai išmestas pats:)

     • Liūdniausia,kad iš Mikės Pūkuotuko galėtum daug pasimokyti GIGA. Pyktis tave graužia iš vidaus. Priimk viską linksmiau, nebijok kartais atrodyti kvailai. Štai aš nebijau :)

     • GIGA

      kad visai nepykstu,Valentinai,gal tik kiek susirūpinęs ar pajėgsi užreitinguoti „pukuotuko draugą“ iki EP kėdės:)

 • praeinant

  Ir ką mes beveiktume be Tavęs Tu mūsų kasdienybės dainiau…:)

  Sėkmės…

  …nors galėtum kartais pakabinti ir ką amžinesnio…

 • austras

  Tokioje temoje galima trumpam apsimesti Artūru Raču ir pasamprotaut apie čia komentuojančius komentatorius:) Tai, jei būčiau Artūras Račas, mano mėgstamiausi komentatoriai būtų šie:
  1. Valentinas
  2. Auksinis kardas
  3. Mykoliukas Beraštis
  4. Maras
  5. Fredis, Lia ir Musė (statyčiau lygiagrečiai:)
  6. GIGA
  7. Romas
  8. Arūnas
  9. Regis
  10.Mdxacuk
  11.Asmeniškai man savo šarmo įnešdavo didžiai gerbiamas (blogo autoriaus vadinamas didžiai negerbiamu:), Nerijaus pastabos ir daugelio kitų, kurie gal kartais komentuoja kiek rečiau, pastabos.

  • GIGA

   dar pamiršai komentatorių austrą

   • austras

    Visi mes sau atrodom kitaip, nei esam iš tiesų, todėl kažkaip nekuklu būtų :)

    • GIGA

     nesikuklink,jėginį komentarą apie Heiderį visada prisimenu ir cituoju:)

    • nerijus

     Mano:
     GIGA, Orka, austras, Valentinas, bang, Arūnas, romas, Mykoliukas Beraštis, Regis, Šmočiukas, Fredis, Musė,..
     nepykit, ko nepaminėjau.
     ;)

     • austras

      Na vat, ir aš kažkaip Orką pamiršau.. Sorry:) Tikrai būtų ne pats prasčiausias.

  • Aš visų gal nevardinsiu, bet pagal diskusijos kultūrą, erudiciją, išmanymą:
   1. Romas
   2. Austras
   3. Regis

   Pagal žodžio valdymą ir minčių įtaigumą ir linksmumą skaityti.
   1. Slyvanosis
   2. Mykoliukas
   3. Fredis

   Pagal sugebėjimą būti Račui rakštimi vienoje vietoje:
   1. Musė
   2. Fredis
   3. Bang

   Čia iš nuolatinių.

   • Musė

    Mano TOP-3:

    Romas, Valentinas/Aurelijus :), Fredis*

    Toliau Aidas Puklevičius, Mykoliukas, Mdxacuk, J. naivus, austras, Maras, GIGA, Auksinis kardas.

    Šiaip man visi komentatoriai patinka, labai įdomu, kad visi tokie skirtingi, o nuomonių įvairovė yra puikus dalykas. Juk ginčuose gimsta tiesa. Dėl savęs darau išvadą, kad gal jau būtų laikas nustoti išsidirbinėti ir pradėti rašyti į temą. Bet nepažadu :)

    • austras

     Muse, jei peržvelgtum pirmuosius 6 tavo paminėtus komentatorius, visi jie, išskyrus Mykoliuką, turi vieną bendrą bruožą – dešiniąsias pažiūras. Peršasi subjektyvios išvados, kad… :)

     • GIGA

      austre,aš save irgi laikau dešiniųjų pažiūrų.Tačiau tai netrukdo man piktintis teisėtai išrinkto Prezidento neteisėtu nuvertimu,keistu dešiniųjų susižavėjumu partškola,dvigubais konservatorių standartais ir t.t.:)

     • Man labai „malonu“ skaityti apie dvigubus standartus. Lietuvoje jie labai paplite ir butent pries juos labiausiai ir reikia kovoti. Beje, apie tai snekama vis reciau, o pop ziniasklaida isvis nemato tame problemos. Del to man patinka skaityti Arturo asmenini bloga, nes cia jis stengiasi iskelti ne pacias problemas (bent jau man paciam taip atrodo), o duoti peno apmastymams, kad sugebetumeme izvelgti butent tuos dvigubus standartus. Ir, kad musu politines paziuros, tam problemu izvelgimui, visai netrukdytu…
      Svarbiausia, kad diskusijos vyktu su argumentais, o ne pasiremiant asmeniskumais.

   • GIGA

    Arūną užmiršai,Valentinai.Ir vėl dvigubi standartai suveikė…

    • Giga,
     Kadangi jau įrodžiau, kad dvigubų standartų laikotės jūs su Arūnu, tai šios dalies nekomentuosiu. O Arūno, aš niekur nepritaikiau, nes nenorėjau skelbti tokių nominacijų kaip: „delfiškiausias komentatorisu“ arba „tomkiškiausias“.

     • GIGA

      matyt būsiu praleidęs kažkokią tai savo mėgstamo komentatoriaus Valentino analizę apie dvigubus standartus….:(

     • Reikia atidžiau sekti iškilių šviesulių kūrybą ;)

     • GIGA

      Atleisk,kad „pasišnekėjimus mėnesienoje su Aurelijum“ neįvertinau kaip analizės dvigubų standartų tema…Reiškiasi nesupratau frazeologizmų ir parabolių..

     • Nesinervuok Giga, kad ne viską supranti. Tam ir yra mokslai, savęs tobulinimas. Žiūrėk, perskaitęs porą protingesnių knygelių ir sugebėsi išspausti kokią logikos kibirkštėlę.
      p.s. Aurelijus su manimi mėnesienoje nešneka.

  • Maras

   Tik jau nereikia manęs į ketvirtą vietą kelti, austre, – gi retai komentuoju. Matyt, Jums labai įstrigo mūsų diskusijos :).

   • austras

    Matot, įdomu surasti pašnekovą istorinėm temom ir stengiuosi jį vertinti:) Daugiausiai čia komentuoja Valentinas, Giga, Arūnas, Romas, bet man patinka ir tie, kurie tai daro „retko no metko“.

   • nerijus

    Nepyk Marai, tamstos nepaminėjau
    ;)
    Žinai, kaip būna, kai skubi?
    :)

    • Maras

     O ko čia pykti? Man keista, kad mane kažkas prisimena 8-)

     • nerijus

      Jaučiuosi kaip šeimoje, jei kažko ilgai nematau, tai kyla daug klausimų: kur jis dingęs ir t.t.
      Nežinau kaip kitiems..?
      :)

   • GIGA

    bet jos tikrai buvo laiku ir vietoje,Mare.

 • Mykoliukas Beraštis

  Austrai, dėkoju už garbingą 3 vieta!

  • pati gabiausia komentatorė yra Musė,
   labai patiko jos atsakymas A.Račui kodėl pritrūko bankomatuose pinigų (kaip visada kažkam vaidenasi devalvacijos grėsmė, užeinantys baimės priepuoliai),
   tai moteriškė (jei tai moterioškė) prisifantazvo, kad ji dirbusi banke, labai specifiškai išdėstė kokias sumas grynaisiais saugyklose laiko bankai ir kad kai kyla panika – bankai yra bejėgiai (milžinai ant molinių kojų) staigiai sureaguoti į klientų nuotaikų svyravimus.
   Gabūs tie mūsų komentatoriai !

 • Mykoliukas Beraštis

  Gerbiamas Artūrai, nuoširdūs sveikinimai! M.

 • Šmočiukas

  Manau ir tikiuosi, kad Artūrui skinant pripažinimo laurus jau nebe saujom, o glėbiais, šis puslapis pritrauks nemažai naujų komentatorių. Tada tinklaraštis taps dar populiaresnis, Artūras vėl bus kuo nors nominuotas ir t.t. :)
  O jeigu rimčiau, tai tinklaraščio populiarumas priklauso nuo dviejų dalykų – autoriaus ir komentatorių. Kažkada buvo populiarus Zuoko puslapis, o dabar visiškai išsisėmė… Linkiu Artūrui (Račui, ne Zuokui :), kad jo aktualumas išliktų dar ilgai.

 • Marius

  Nuoširdžiausi sveikinimai!

 • JolaS

  O, Račai, tu žvaigždė! Pripažimimas, vertas dėmesio. Išskirtinė nuomonė , palydima originalių komentarų, kritikos ir įžvalgų suveikė į dešimtuką. Sveikinu:)

 • GIGA

  o man tai įstrigo:
  – metų analizė.Nugalėtojas Valentinas(tema Pareigytės oralinio seėkso peripetijos)

  – metų citata.Čia galėčiau skirti net tris vietas
  1v. Romas („Prezidento neatitikimas eurointegracijos kriterijams“)
  2v. Romas (frazę „neprileisim ivano prie krano“ sugfalvojo Babiliu)
  3v. Fredis („vienintelė kandidatė į Prezidentus turi reikiamą šiam darbui kvalifikaciją“)

  • romas

   GIGA, įtariu tamstą dirbant spec. tarnybose :) Pastovi deza sklinda, o kad profesionaliau atrodytų, ji panaši į tiesą. Aš tai atsimenu, kad Ivaną prie vamzdžio sugalvojo neprileisti grinevičiutė su GIGA :P O eurointegracinius kriterijus iš viso mūsų silpnos protu galvos Lietuvoje nesugalvotų ir, jei teisingai atsimenu, anot austro (atsiprašau austrai, jei klystu), tai sugalvojo kažkur vakaruose (debilas Bušas). O jau kvalifikaciją dirbti prezidentu (visi seniai jau žino iš GIGA) turi tik Rolandas Paksas, nes visi kiti nemoka teisingai pilietybės suteikti :)

   • GIGA

    ir vėl Paksas….Atsargiau,nes Valentinas gali nuimti pirmą vietą dėl erudicijos.Suprantu,kad kažkiek gėda dėl nusišnekėjimų,bat veėlgi jei cituojant mūsų mylimą Valentiną-nesigėdinkite pabūti kvailiu:)

    • romas

     Na va ir vėl neįtikau :( Bet sutikim, interpretuoti kito pasisakymus reikia teisingai, taip, kaip sakantysis sako. Jei kyla noras paišdykauti, nesistebėk, kad ir kitas gali. Į eruditų čempionus netaikau ir čempionatuose nedalyvauju. Sakau, ką galvoju, ir labai daug nemąstau, kaip už galvojimą būsiu įvertintas. Kai šnekame argumentų kalba, man su pačiu visai patinka diskutuoti.

     • GIGA

      na nenoriu užvesti naujų temų,bet bent jau nesikuklinkite-citavau gan tiksliai.Dėl Babiliaus tai žinau,kad stengiesi išsivartyt,nes pats supratai ką rašei,o jau „integracijos kriterijų“ nereikia išsižadėt:)

     • O kada Giga šnekėjo argumentų kalba? Būtų įdomu stebėti šį retą gamtos reiškinį :)

     • romas

      Valentinai, sakė, kad Bagdoną Paksas norėjo paskirti saugumo vadu, o Bagdonas yra geras Lietuvos karininkas. Čia yra geras argumentas skirti Bagdoną saugumo viršininku, nes jis ne tik karininkas, bet ir kontržvalgybininkas (jei gerai atsimenu), todėl dar ir su kvalifikacija. O su Laurinkumi yra vištos ir kiaušinio klausimas. Neaišku, ar Paksas nusprendė Laurinkumi atsikratyti, kai tas atnešė jam keleta pažymų, ar Laurinkus nusprendė paviešinti pažymas ir taip atsikratyti Pakso, nes tas norėjo jį atleisti :)

     • GIGA

      Romai,o prie ko čia vėl Paksas?:)Tikuosi,kad savaitgalį,nors ir lietingą pailsėsi,nes tikrai jaučiu,kad užsiciklinai.Nesėdėk prie kompo,jei neturi ką veikti galiu į sodybą pakviesti:)

     • Romai,
      Vienintelis Gigos argumentas ir įrodymas, kad su Paksu buvo susidorota yra tai, kad jis norėjo pakeisti Laurinkų į Bagdoną. To Gigai užtenka konstatuoti susidorojimą ir neigti Pakso padarytus nusikaltimus. Nemanau, kad tai argumentų kalba. Tai eilinė fantazija ir faktų ignoravimas.

     • romas

      GIGA, mėginau priminti Valentinui, kad tu porą kartų kalbėjai argumentų kalba. Tie atvejai buvo: kai kalbėjai apie Bagdoną (ten argumentai geležiniai), kai kalbėjai apie Laurinkų (ten galima argumentacija kiek silpnesnė). Ką aš galiu padaryti, kad mes tik apie Paksą kalbamės? Pamėginsiu kitą kartą kaip nors apsieiti su sinonimais ir Pakso neminėsiu (duosiu suprasti, kaip Kūris sakė) :)

     • Arūnas

      Nebesipykite, gerbiamieji. Negi temose, kuriose paminėta Pakso pavardė komentarų turi būti virš 200 vnt (tuo labiau, kad šioje temoje Paksas net neminimas, o jūs vis tiek apie jį). Seniai jau viskas išsakyta ir persakyta.
      Romai, temos apie Pakso SMS’us pabaigoje guli jums dovanėlė (+ ir visiems kitiems, žinoma – red.). Įmečiau, kol dar nagrinėjome „paksinę“ temą, o mano komentaras praėjo peržiūrą kiek per vėlai. Laidų ciklas „SAVAS POŽIŪRIS Į PASAULĮ“ mano nuomone tikrai vertas dėmesio. Disputuose dalyvauja tikrai rimti savo srities specialistai. Tiems, ko „neverčia vemt“ nuo rusų kalbos – siūlyčiau pasižiūrėti. Gal ir jūsų „Požiūris į pasaulį“ taps kitoks :)

     • GIGA

      Valentinai,kaip pasišneki su savim,nebūtinai į ką nors kreiptis.Bet džiugu,kad žmogus,kuris anksčiau rašė „aš į situaciją neįsigilinęs,bet žinau,kas yra kaltas“,dabar jau ieško įrodymų ir argumentų.

     • romas

      Ačiū, Arūnai, jau paklausiau (žiūrėti negaliu, nes dirbu).

     • GIGA

      Aišku geriausias argumentas yra KT teismo išaiškinimas.Tiesiog argumentinė bomba

     • WU

      NE! niekam tie KT nutarimai nereikalingi. Giga ir kiti komentatoriai gali patys puikiai interpretuoti Konstituciją.
      Čia pričiupau vieną iš smagesnių komentarų parašytų delfyje, kur buvo kalbama apie prezidento leidžiamų dekretų konstitucingumą. Komentatorius teigia:

      „straipsnis teigia, kad „Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas“. Prezidentas stovi antroje vietoje, po Seimo, Vyriausybė yra tik trečioje vietoje.“

      Jo, kam tie KT išaiškinimai, liaudis ir taip puikiai Konstituciją sugeba aiškinti, Giga tikrai dabar suprantu, kodėl tavo partijos abu lygderiai nori panaikinti LRKT..

     • Deja Giga, dėl tavo įnirtingo pasipriešinimo, teko įsigilinti į Pakso temą ir pasirodo, kad aš buvau teisus. O tai, kad tau fantazija apie Bagdoną vs. Laurinkų yra tvirtesnis argumentas, nei KT išaiškinimas, tai dar kartą parodo kad gyveni savo sukurtos logikos, kurią vienas tesupranti, pasaulyje.
      Siūlau visiems taikytis ir baigti badyti vienas kitą vis šmaikštesnėmis adatomis. Giga, parašyk dar ką nors apie mano pampersus arba pareigytės sugebėjimų analizę ir aš daugiau nebeatsakysiu, kad jaustumeisi gerai. Pakso temą reiktų čia uždrausti, nes nieko konstruktyvaus neišgimdome.

     • GIGA

      Studente,jei galėtum primink kokia mano partija?KTnutarimai reikalingi,bet blogai kaip ši institucija tampa įrankiu.O Kūris tai iš viso Lietuvos gėda amžiams

     • GIGA

      Wu,gal dar kaip jurisprūdencijos studentas galėtumėt pakomentuoti ar galima klausytis ir platinti Prezidento telefoninių pokalbių.Tada galo ir taps aišku ar labai jau rimtas argumentas yra užsakomas parodinis KT

     • GIGA

      Kam tas kuklumas,Valentinai,Pareigytės temoje žibėjai,nereikia jos užmiršt….Nu,o kad įsitinai savo teisumu,tai mantra padėjo:),o ne įsigilinimas į šį klausimą

     • Orka

      Valentinai, bet Laurinkaus pakeitimas Bagdonu ir buvo mirties nuosprendis Paksui. GIGA čia visiškai teisus. Jei Paksas tada būtų nuėmęs kepurę prieš Mečį ir pasiūlęs draugystę, nei aš nei tu nebūtume sužinoję apie jokius konstitucijos laužymus ar nusikaltimus. Šis mano teiginys be abejo yra tikėjimo dalykas, faktų čia niekas netyrė ir netirs. Bet versija, suvedant daugybę įvykių, ypač jau po apkaltos, įvertinant truputuką praskleistą užuolaidą, už kurios pamatėme valstybininkus, yra gana įtikinama. Net sakyčiau labiausiai įtikinama iš visų kitų versijų. Žinoma, čia buvusiems tuo metu aršiems antipaksininkams to kol kas sveikai net svarstyti neišeis. Dėl paprasto psichologinio barjero, savęs pripažinimo apmulkintu, papuolusiu į masinę psichozę. Beje, dar syk pabrėžiu, apie Paksą ir jo asmenybę nesakau nei žodžio.

     • WU

      Giga, man kyla klausimas ar tu išvis skaitei LRKT išvadą dėl Pakso apkaltos. Joje suformuluoti kaltinimai buvo:
      1)1 kaltinimas. Rolandas Paksas, neturėdamas teisės eidamas Respublikos Prezidento pareigas prisiimti ir turėti jokių su Tautos ir Lietuvos valstybės interesais nesuderinamų įsipareigojimų privatiems asmenims, prisiėmė tokius įsipareigojimus Jurijui Borisovui, eidamas Respublikos Prezidento pareigas buvo jo veikiamas ir veikė ne Tautos ir Lietuvos valstybės, bet privataus asmens interesais;
      2)kaltinimas. Rolandas Paksas, eidamas Respublikos Prezidento pareigas, neužtikrino valstybės paslapties apsaugos;
      3)kaltinimas. Rolandas Paksas, eidamas Respublikos Prezidento pareigas, naudodamasis savo statusu, duodamas neteisėtus nurodymus patarėjams ir kitais veiksmais darė neteisėtą įtaką privačių asmenų ir privačių ūkio subjektų sprendimams turtiniuose santykiuose;
      4)kaltinimas. Rolandas Paksas, eidamas Respublikos Prezidento pareigas, savo veikloje nesuderino viešųjų ir privačių interesų;
      5)kaltinimas. Rolandas Paksas, eidamas Respublikos Prezidento pareigas, diskreditavo valdžios autoritetą;
      6)kaltinimas. Rolandas Paksas, eidamas Respublikos Prezidento pareigas, davė neteisėtus pavedimus savo patarėjams ir nesiėmė veiksmų užkirsti kelią atskirų patarėjų piktnaudžiavimams vykdant savo pareigas.

      Rask man vietą išvadoje, kur kalbama, apie Borisovo ir Pakso telefoninių pokalbių klausimąsi. Kaltinimus suformulavo SEIMAS. Ar tu žinai, kad LRKT, kaip ir kiti lietuvos teismai nesprendžią to klausimo, kuris nėra suformuluotas kreipimesi (ieškinyje, kaltinime ir pan)? Teismas negali pasisakyti apie tai ko jo neklausia. Šioje išvadoje kalbama tik apie pokalbių klausimasi tarp Borisovo ir Polikovskojos, kurių įrašai buvo perduoti pačiam Paksui. Kodėl tu šioje vietoje kaltini Konstitucinį teismą, o ne Seimą? Jis pasisakė dėl jam pateiktų klausimų. Galų gale, LRKT pateikė išvadą, SEIMAS BALSAVO.

      O jeigu dėl Pakso pokalbių klausimosi, apie kuriuos LRKT nekalba. Pagal 86 str. prezidento asmuo yra neliečiamas, jo negalima traukti nei baudžiamojon, nei administracinėn atsakomybėn. Nors tuometis Laurinkaus argumentas atrodo gana silpnas, kad klausėm ne Pakso, o Borisovo, galima pažiūrėti iš kitos pusės. 86 str. suprantu, kaip prezidento neliečiamuma dėl jo paties veiksmų. Bet kaip yra jeigu prezidentui nori pakenkti kažkas kitas? Pvz.: jeigu prezidentui atvirai grasinama, kad su juo bus susidorota, na jeigu, kad ir atitinkamas asmuo nebus paskirtas jo patarėju. Ar ir tada saugumo tarnybos turi praleisti tai pro ausis ir sakyti prezidento asmuo yra neliečiamas? Net jeigu jam gresia realus pavojus? Visada sakiau, kad nėra absoliučių konstitucinių principų (išskyrus teisė į gyvybę, dėl kurios dar irgi galima ginčytis). Ar nesutinki, kad Borisovas nebandė vėliau pakenkti Paksui? Manau, kad klausymasis buvo galimas. Kitas dalykas yra tų pokalbių paviešinimas. Šioje vietoje, sutinku, buvo pradėtas susidorojimas. Manau, geriausiu atveju paviešinti buvo galima, tik po apkaltos, o dabar dar ir žmonių jausmais buvo sužaista.
      Aišku, buvo galima kreiptis ir dėl šio klausimo į LRKT, bet kodėl niekas nesikreipė? Niekas nedraudė surinkti 29 Seimo narių parašus ir kreiptis? Ir čia vėl kaltas Konstitucinis teismas, kuris nepasisakė, dėl to, kad konkrečiu klausimu nebuvo į jį kreiptąsi? TEISMAI PATYS NEPRADEDA PROCESO.

     • romas

      Orka, niekas nesiginčija, kad yra ir be Pakso visokių veikėjų. Aš žinau dar ankstesnių istorijų ir nenoriu čia VBS informacijų platinti. Bet, kad Paksas aniuolas ant balto žirgo, atėjęs visiems padovanoti teisingumo, aš netikiu ir turiu tam pagrindo. Ne tas jis žmogus. Man jis panašesnis į Bosą ir Uspaskichą, nors anie gal labiau sukti ir gudrūs. Ir nereikia įsivaizduoti, kad valstybėje viskas daroma tik baltomis pirštinėmis. Pasaulis yra papuvęs ir jame reikia gyventi tokiomis aplinkybėmis, kurios yra.

     • Orka,
      Jūs pats pripažinote, kad „susidorojimo“ su Paksu versija yra viso labo versija, kuri gal tiesa gal ne. Nei jūs nei aš, nei Giga, nei Arūnas, negali pateikti jokių tiesioginių įrodymų, tik pamąstymus.
      Tačiau Pakso apkaltos byloje surinkti duomenys yra įrodymai. Galima ginčytis ar jie surinkti teisėtai ar ne, tačiau tai yra įrodymai. Remiantis tais įrodymais, yra akivaizdu, kad Paksas įvykdė jam inkriminuojamus veiksmus. Juk jeigu Paksas nebūtų reketavęs kelininkų ar pardavęs pilietybę Borisovui, niekas iš oro tokių įrodymų nebūtų sufabrikavęs. Taigi, Paksas yra nusikaltėlis ir išdavikas, tai faktas ir reikia jį pripažinti.
      Toliau galima ginčytis, kodėl tokie pat kriterijai netaikomis Adamkui. Štai čia ir iškyla dvigubų standartų problema. Jei Paksas yra kaltas už tai, kad atliko tam tikrus veiksmus, kyla klausimas, kodėl Adamkui nebuvo taikomos tos pačios procedūros už tuos pačius veiksmus? Bet tam, kad keltume klausimą apie Adamkų, reikia pradžioje pripažinti Paksą nusikaltus. Tačiau mūsų oponentai nepripažįsta Pakso nusikaltėliu, tačiau labai nori, kad Adamkus būtų pripažintas nusikaltėliu. Kas tai, jei ne dvigubi standartai?

     • Orka

      romai, pasakysiu dar paprasčiau, jeigu būtų lygiai taip pat ištirta Sadekovo byla, peržiūrėta daugybė kitų abejotinai suteiktų pilietybių, išlukštenta Adamkaus skolos apmokėjimo istorija, užbaigta tirti „partijų“ finansavimo bylą iš rubikonų juodųjų kasų (vietoj to buvo nuimtas Junokas, aš su jumis diskutuočiau Pakso asmenį. Greičiausiai jums pritarčiau, gal net griežtesnis būčiau Pakso atžvilgiu.
      romai, tie kurie daaaaug pinigų ir nori turėti dar daaaaaugiau, svarsto maždaug taip: „šitam reikalui prastumti turim beveik viską, Lytas tvarkoj, respublika tvarkoj, premjeras apdirbtas, seime 70 balsų garantuotai, su siauruku suderinta, prokuroras tylės…“. Pirštinės čia ne prie ko. Man asmeniškai šiandieninė mūsų demokratija primena spektaklį, dauguma dalykų sprendžiama, daroma pirtelėse ar šiaip neformalioj aplinkoj, lieka tik viską įvilkti į demokratijos rūbą. Pakso apkalta dar labiau pagilino tą situaciją. O aš tikėjausi, kad lūžis bus, naivuolis buvau.
      Dar syk pabrėžiu, apie Pakso asmenybę nei žodžio. :)

     • Orka,

      Jūs teisingai pripažinote, kad versija, jog su Paksu buvo susidorota dėl VSD vadovo yra tik versija. Ji gali būti tiesa, gali būti ne. Nei jūs nei aš, nei Giga, nei Arūnas jokių įrodymų pateikti negali, tik pamąstymus.
      Todėl atskirkime pamąstymus nuo faktų. Įrodymai Pakso byloje yra objektyvūs ir remiantis jais galime spręsti ar Paksas įvykdė jam inkriminuojamus nusikaltimus ar ne. Akivaizdu, kad jis juos įvykdė ir tiesiog reikia užfiksuoti faktą, kad Paksas yra nusikaltėlis ir išdavikas.
      Toliau galime klausti, kodėl tokie pat kriterijai netaikomi Adamkui, už tuos pačius veiksmus. Štai čia ir iškyla dvigubų standartų problema. Tam, kad keltume pretenzijas Adamkui, pradžioje turime pripažinti Paksą nusikaltėliu. Tačiau mūsų oponentai nepripažįsta Pakso nusikaltėliu, tačiau reikalauja, kad Adamkui būtų taikomi tie patys kriterijai. Tai yra visų pirma nelogiška, antra, tai yra patys tikriausi dvigubi standartai.

     • Orka

      Valentinai, pasilieku prie jūsų užzombinimo versijos ir nesiruošiu gilintis į peripetijas. Kalbu visai apie kitus dalykus, nei kaltas Paksas ar ne. Gal ir kaltas, kaltas, tegul. Bet juk negalima analogiško ir absoliučiai akivaizdaus atvejo (Sadekovo) nematyti, netirti, nekreipti dėmesio, tuo tarpu kai… Apie dvigubus standartus kalbu, ne apie Pakso KALTUMĄ. Nejaugi taip sunku suprast?

     • Orka,
      Aš niekur nesu teigęs, kad nereikia tirti Adamkaus atvejo. Tačiau prieš tai reikia vyriškai pripažinti, kad Paksas kaltas, o tada pažiūrėti ar Adamkus kaltas. Problema, ta, kad argumentuojant, kad Pakso byla yra sufabrikuota, nenorima pripažinti jo kaltės. Prie ko čia mano užzombinimas? Dabar kalbame apie gryną logiką.

     • Orka

      Beje, Valentinai, tam, kad keltume pretenzijas Adamkui, mylinčių jų Paksą nepripažinimas jo kaltės jokios reikšmės neturi. Ne jie tiria, ne jie teisia.
      Ir kas čia nelogiško? Aš tiesiog reikalauju, kad atsiradus praktikai (Pakso apkaltos peripetijos) visiems prezidentams po jo būtų taikomi tie patys standartai. Kas buvo prieš tai, velnias nematė. Dėl apkaltos priežasčių aš susidariau tvirtą nuomonę. Tirti, rinkti įrodymus greičiausiai niekas nesiims.

     • Orka,
      Mes juk diskutuojame apie savo santykį su Pakso istorija. Štai Giga ir Arūnas piktinasi, kad laikomasi dvigubų standartų. Tačiau jie patys laikosi dvigubų standartų, nes nenori pripažinti Pakso kaltu, o kalba apie kažkokį „sufabrikavimą“ arba „susidorojimą“.
      Sutinku, kad valstybės pareigūnai neturėtų sieti Adamkaus atvejo su Pakso atveju ir imtis tirti Adamkaus atveją nepriklausomai nuo to kaip yra su Paksu. Tačiau mums šioje istorijoje yra svarbiausia požiūris į šias dvi problemas, kuris Gigos ir Arūno atveju yra nelogiškas.

     • GIGA

      WU,manau,įstengei įžvelgti,kad klausimas apie pasiklausymus buvo atskirtas ir net parašytas kitame komentare nei mano asmeninė nuomonė apie KT?
      O jei Prezidentui kas nors grąsina,tai tų grąinimų neturi klausytis kas nori,spausdinti žiniasklaida ir t.t.Džiugu,kad sutinki,jog šitoje vietoje buvo pradėtas susidorojimas

     • WU

      Giga, nieko asmeniško prieš tave, kaip ir kitus komentatorius čia neturiu, tiesiog man pradeda atrodyti, kad tu dažniausiai dėl visų Lietuvos problemų apkaltini Konstitucinė Teismą.

     • GIGA

      Tikrai ne,nieko prieš KT neturiu – atliko užsakymą ir tiek

    • Giga
     Štai puikus pavyzdys kaip sugebi sukurti melą. Aš sakiau, kad nebijau atrodyti kvailiu (savaime aišku turėdamas omenyje, kad nesu toks:). Tuo tarpu tu cituodamas mane paskleidei dar vieną melą. Gėda GIGA.

     • GIGA

      aš taip ir supratau – jokio melo.Linkiu ir Romui taip nesijaudint ir neišsižadėt parašyto žodžio.O kaip autoritetą pasijungiu Jus,mielas Valentinai:)

 • Gerbiami ponai ir ponios,

  Man tikrai malonu, kad mane, Didžiai Gerbiamą, vienas kitas vis dar prisimena geru žodžiu. Ir dvigubai malonu, kad ir pats blogo autorius laiko savo pareiga mane paminėti greta neabejotinos blogo pažibos Fredžio*. Tikrai jaučiuosi pagerbtas, kad iš konkrečių personažų tiktai mudu su Fredžiu* ir esame minimi, nes visi stribai, partizanai, etc tėra apibendrintos sąvokos – tokių veikėjų čia neprisimenu. Be apsimestinio kuklumo turiu pripažinti, kad ir pats jaučiuosi tegu ir simboliškai, bet vis dėlto prisidėjęs prie šio tinklapio sėkmės. Mano pastangos propaguojant toleranciją ir objektyvų požiūrį į reiškinius neprapuolė veltui. Maža to, autorius pats pripažįsta, kad aš (kartu su dar vienu kitu buku ir smailu) esu stimulas, skatinantis jį toliau nešti šitą subotniko rąstą. Kaip kažkada tikriausiai paskatino parašyti vieną geresnių šio tinklapio įrašų. Sėkmės jam. O aš savo ruožtu prižadu ir toliau kartas nuo karto apsilankyti ir nutaikęs įkišti savo neįkainojamą trigrašį.

  • bang

   Galvojau, užbanintas ir sunaikintas fiziškai :)

  • nerijus

   Virgis?

 • Mykoliukas Beraštis

  Romai, o aš esu raudona utelė ir prasigėręs stribas, dirbu Latvių gatvei, prieš miegą skaitau „Durnių Laivą“, reguliariai išduotu Tėvynę padedamas parsidavusio saugumiečio GIGOS ir nekenčiu patriotų.

  • GIGA

   mane demaskavo:)

   • Mykoliukas Beraštis

    Priešams geriausia sakyti tiesą, vis tiek nepatikės.

    • nerijus

     Ir apie Paksą?
     :)

  • romas

   Čia delfyje jus kitas romas taip :) Man su žmonėmis, turinčiais humoro jausmą, labai lengva diskutuoti ir įtampos dėl jų kandumo nejaučiu.

 • GIGA

  Valentinai ir Romai,kas dėl argumentų.Šiuo klausimu jų nereikia,pakanka perskaityt spaudą ir pasidaryt savas išvadas.Jas darant reikalingas vienas mažytis dalykėlis-nemeluoti sau,nes kitaip galėsi iki pažaliavimo rašinėti apie parsidavimą rusams,Sadekovo pilietybės skirtumą nuo Borisovo ir t.t.

  • Giga,
   Pagaliau pripažinai, kad argumentų neturi. Džiaugiuosi.
   Metų citata man bus nuo šiol:

   „Kūris didžiausia lietuvos gėda“.

   Čia perspjovei netgi mane su „tautos sąžine“. :)

   • GIGA

    nu norisi kažką parašyt,norisi…Padirbk su literatūra,Valentinai,ne tik senos plaokštelės klausykis.O dėl „sąžinės“ tai nepraspjausiu – kalibras ne tas:(

    • romas

     Būna žmonių, kurie visada teisūs. Džiaugiuosi, GIGA, kad Jūs esate būtent tas žmogus. Reikėtų Jus paskirti Teisingumo ministru, Kanstitusciniu teismu, Aukščiausiuoju ir Aukščiausiuoju Adminisraciniu teismu viename asmenyje. Jūs perskaitytumėte spaudą ir išsiaiškintumėte, kas yra teisus. Taip valstybė tik sutaupytų.

 • Mykoliukas Beraštis

  GIGA, susimetam ir nuperkam Valentinui naują plokštelę. Pink Floyd pavyzdžiui. Galės Valius sau dainuot „Goodbye all you people, there is nothin’ more to say…“.

  • Mykoliuk,
   Turiu visą Pink Floyd diskografiją nuo pat pirmo disko. Galvok ką nors kita.

   • Mykoliukas Beraštis

    Bet kad Jūsų giesmės tikrai ne iš tos diskografijos :D

    • Teisingai,nes Rogeris Watersas nebuvo susipažinęs su KT nutarimu ir Pakso apkaltos byla.
     Maža to, jis net nebuvo perskaitęs lietuviškų laikraščių, todėl jis negalėjo suprasti, kad su vargšu žmonių prezidentu buvo susidorota, didžiausios Lietuvos gėdos rankomis už tai, kad jis vieną VSD vadovą, nusprendė pakeisti kitu.

     • Mykoliukas Beraštis

      Tai kad su viskuo sutinku, ką sakote, Valentinai. Vadinasi irgi suku tą patį vinilą :)

 • Mykoliukas Beraštis

  O štai ką padovanot Romui, nesugalvoju… Gal kokį rinkinuką pradedančiajam sadomazochistui…

  • romas

   Nesterilių priemonių nepriimu (savo nesiūlyti) :)

   • Mykoliukas Beraštis

    Romai, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima.

    • romas

     Aš su arkliu nesutinku:)

     • J. naivus

      Visiems (ir man) geriausiai tiktų rinkinukas nuo/prieš „Internet Addiction Disorder“.

 • Arūnas

  Nuo sveikinimų Artūrui Račui nusiritote iki asmeninių įžeidinėjimų vienas kitam. Gal atsidarykite langus, įsileiskite šviežio oro, pasikrapštykite nosį (nepamirštant gerai išnagrinėti išimto turinio – red.), išgerkite kavos, ar dar ką nors nuveikite… Galiu pasiūlyti gerą komediją – „Water“ vadinasi. Kai žiūrėjau, kelis kartus net apsiverkiau iš juoko. Vasara, gi! savaitgalis ant nosies! Baikite kramtytis ir spjaudytis!

  • Pritariu Arūnui :)

  • romas

   Arūnai, mes lėbaujame ta proga :) Va Beraštis man siūlo savo arklį nudėvėtais dantim(?). Na aš tai iki tokių orgijų dar nenusiritau, bet Pink Floyd’us galime užsileisti :)

  • Mykoliukas Beraštis

   Niekas nieko neįžeidinėja. Mes tiesiog kaip visada: mandagiai pasisveikinam, o toliau į skvernus :)

   • nerijus

    Malonu matyti, Mykoliuk.
    Labai smagu skaityti tamstos pasisakymus, kuriuose netrūksta juodo jumoro ;)

  • nerijus

   Arūnai, prašyčiau šio filmo nuorodėlę ( Water ). Suintrigavai. Jei jau „maitini“, tai gal ir sukramtyk?
   ;)

 • nerijus

  Valentinai
  Kas tamstai?
  ;)

  Va, aš buvau turgelyje ( ratuotas- ūkininkų ) ir pirkau NATūRALIOS giros. Žinokit, labai skani/ gardi…mmm..mm..m…

  O „Water“- reikia žvilgtert ;)

 • Burbulas

  Sveikinu, Artūrai! Tikiuosi, kad kuo toliau, tuo įdomiau bus šitame bloge rašoma. Taip pat, gal kiek ir naviai, tikiuosi, kad komentarai tobulės kartu su blogu.

  • nerijus

   Galiu pasakyti, jog daug kas pasikeitė, dėka A.R. tinkliaraščio ir jo komentatorių.
   Dabar stengiuosi visad rašyti tik lietuviškais raštmenimis ( net sms ), komentuoti ( bent jau stengiuosi ) tolerantiškai ir į temą, sužinojau ir „apsišviečiau“ politikoje, kurioje, pripažinsiu, dalyvauju aktyviai :)

   Taip, Valentinai :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Suprantu, kad vasara, kad šventė, tačiau negalandami dantys greitai atšimpa, o nenaudojami delnai praranda švelnumą.

 • Regis

  Jeigu jau komentaruose pasisuko (nusisuko) kalba nuo login2009 ir gerb. Artūro į komentatorius (kas šuniui pakels uodegą) :), tai pirmiausia noriu pasakyti didelis ačiū. Didelis ačiū visiems kurių komentarų dėka aš SUŽINOJAU, SUPRATAU, IŠMOKAU.
  Ir dėka to, kad mes visi tokie skirtingi iš esmės, kad mes visi skirtingai viską matom ir suprantam, mes papildom vienas kitą ir padedam vienas kitam pamatyt tai ko savo akimis nebūtume pamatę ir savo unikaliu vingių raštu supratę. Dėkui net ir tiems kurie sąmoningai ar ne klaidina, nes jūs galbūt to visai nenorėdami padedat suprast kas yra tiesa, o kas melas. Dėkui ir tiems kurie pasiruošę ką nors įžeist ar apdergt, nes jūs kaip niekas kitas mokinat kultūros ir pagarbos. Kas be ko atskiras ačiū tinklaraščio autoriui, kad suteikė sąlygas tokiai unikaliai „faunai užsiveist“ ir kad palaiko gyvybę šiame interneto kampelyje.

  Taip pat ačiū (gramatikos tvarka): A.G., Auksinis kardas, Austras, Bang, Fredis*, J. naivus, Lia*, mdxacuk, Mykoliukas Beraštis, Nerijus, Orka, Romas, Valentinas, WU ir visiems kitiems :) …. kurie turi ką pasakyti ….

  • bang

   Jau galima atsisėst ? :)

   • Gerbiamas Bang,
    Gal gali atsakyti į teisinį klausimą. Tarkime vyksta teismo procesas ir paaiškėja, kad įrodymai, pvz įrašai surinkti neteisėtai. Nebuvo gauta prokuroro leidimo ir panašiai. Tačiau tie įrodymai aiškiai įrodo, kad nusikaltimą atliko kaltinamasis. Greičiausiai kaltinamojo advokatai pareikš, kad įrodymai surinkti neteisėtai ir negali būti naudojami teisme. Koks būtų sprendimas? Ar įrodymai būtų nevertintini? Jei taip, ar kaltinamasis gali būti išteisintas, nors neteisėtai surinkti įrodymai aiškiai įrodo jo kaltę? Ar nagrinėdamas bylą teismas privalo įsitikinti, kad įrodymai surinkti teisėtai. Ar faktas, kad teismas priėmė ir savo išvadoje naudojosi įrodymais automatiškai reiškia, kad jie surinkti teisėtai?

    • WU

     Įrodymų leistinumo ir sąsajumo principai.

     • Gerbiamas WU,
      Nesu toks įžvalgus, kad iš vieno jūsų sakinio suprasčiau esmę :)

     • WU

      Aš bijau čia pradėt plačiau aiškinti, nes yra žmonių kurie išinterpretuos savaip..
      Na iš esmės įrodymais gali būti laikomi tik tokie duomenys, kurie surinkti teisėtai (pagal įstatymų reikalavimus). Teisėtumo reikalavimas įkūnija šiuos aspektus: 1) neturi būti nepagrįstai suvaržytos žmogaus teisės; 2) rinkimo veiksmai turi būti atlikti laikantis teisės normų t.y. asmenys renkantys įrodymus turi turėti teisę juos rinkti, aišku turi būti prokuroro įsakymas ir ikiteisminio tyrimo teisėjo sankcija; 3) neturi būti panaudota neleistina prievarta (pvz smurtas).
      Lietuvos baudžiamajame procese negali būti įrodymais, pvz.: taikant neteisėtus būdus per apklausa ir pan. Tačiau iš tos apklausos sužinoti duomenys apie kitus įrodymų šaltinius, tai tų šaltinių duomenys gali būti naudojami įrodinėjant.
      Sąsajumas reiškia, kad įrodymai būtinai turi būti susiję su konkrečiu ikiteisminiu tyrimu ir byla dėl kurios renkami duomenys.
      Kitas klausimas, kaip Lietuvoje dalinamos sankcijos dėl visų procesinių įrodymų metodų naudojimo. Su tais panevežio apygardos teisėjais puikus pavyzdys, kad klausomasi buvo du metus ir prikabino dešrą ir keturias padangas.. Manau, taip iš esmės neturėtų būti. Čia aišku reikia konkrečios situacijos, nes kalbu iš oro, bet esmė tame, kad pas mus dažniausiai šie principai tarsi nebūna pažeisti, o po to gaunam velnių iš EŽTT. Aš čia iš teorinės pusės atariau, Bang galėtų praktikos duoti.

     • nerijus

      Nieko nereikia bijoti- visi savi :)

     • Klausimas susijęs su aptarinėjamu klausimu. Jei įrodymai Pakso apkaltoje surinkti neteisėtai, advokatai privalėjo pareikalauti, kad jie nebūtų vertinti. Jei, apylinkės, apeliacinis ir AT priėmė įrodymus ir jais remiantis darė nutarimus, aš darau išvadą, kad įrodymai yra teisėti. Ar aš klystu?

     • WU

      Valentinai, teisėti, paskaityk mano dar vieną komentarą apie įrodymus, kurį ka tik parašiau.

     • bang

      „Jei, apylinkės, apeliacinis ir AT priėmė įrodymus ir jais remiantis darė nutarimus…“ – neįsitikinęs, kad jais be KT rėmėsi ir bendros kompetencijos teismai, bent LAT, tai ne.

    • GIGA

     Be abejo,garantuotai 101 % advokatas išloš bylą,jei sugebės įrodyt,kad įrodymai prieš jo klientą įrodymai surinkti neteisėtai,taip kaip neteisėtai buvo įrašinėamas ir LR Prezidentas (atrodo,tuo metu jo pavard4 buvo Paksas)?

    • bang

     „Ar įrodymai būtų nevertintini?“ – pirma turi patikrinamas jų leistinumas, ty ar leistina (galima) jais byloje remtis. Jei ne, jai nesiriamiama įrodinėjant bylos dalyką.
     „Jei taip, ar kaltinamasis gali būti išteisintas, nors neteisėtai surinkti įrodymai aiškiai įrodo jo kaltę?“ – neleistinais įrodymais kaltė negali būti įrodyta (pav. Zuoko atvejis dėl nesertifikuotos aparatūros arba nesertifikuoti greičio matuokliai Berkut). KT leistinumo klausimą išsprendė, pasisakė, kodėl sekamų asmenų pokalbių su RP įrašai yra leistini įrodymai.
     „Ar nagrinėdamas bylą teismas privalo įsitikinti, kad įrodymai surinkti teisėtai.“ – taip.
     „Ar faktas, kad teismas priėmė ir savo išvadoje naudojosi įrodymais automatiškai reiškia, kad jie surinkti teisėtai?“ – taip.

   • nerijus

    Aplodismentai ir sėdam :)
    Ir vėl stojam ( nes kažkas vis pliaukši )…Aplodimentai :)
    Sėdam. Galutinai :)

  • Auksinis kardas

   Kad jau eina išsamesnė simpatijų viešinimo banga (kone praleidau) – labiausiai vertinu patį išlaikytą, saiku prilaikomą ir objektyvumo siekiantį kalbėjimą. Nenuostabu – toks minčių reiškimas būdavo, ir turėtų būti, visuotinai vertinamas, jei nesiekti chaoso.

   Nors seku tik kažkurią dalį visų pasisakymų, ir ketinu sekti dar mažesnę, iš vardų stabilų pasitikėjimą išvysčiau šiems kalbėtojams: romas, Valentinas, J.Naivusis. Kopia aukštyn Regis, WU, spalvingasis Fredis* ir visa nebevardintina plejada, sudaranti kartais labai nekvailo ir išmanaus temų preparavimo, kartais skoningo šmaikštavimo užpildą. Rikiuotės apačioje stabilias vietas išlaiko mažai pasakančių ir užgaulių replikų (ne tiek autorių) perteklius. Jei tinklaraštis turėtų išeinamąją angą, esu tikras, šis natūraliai ir pasišalintų :-)

   Verta paminėti ir paties autoriaus įterpiamų replikų kokybę – ramybės būklėje ji yra aukšta ir užkrečiamai auklėjamo pobūdžio.

   Dėkui tiems, kas turi atvirumo išklausyti mano kartais senamadiškai, dažniau nešmaikščiai raitomus sakinius – žinau, kad tikslumo siekimas gimdo sunkiai skaitomus rezginius, bet geriau dar nepramokau. Ypatinga padėka tiems, kas yra atviras priimti teisingus pataisymus – esu tikras, kad tai lavindami, darome neprastą paslaugą sau.

   Pabaigai norėjau pasidalinti ne per seniausiu atradimu, kad priklausomybės nuo kompiuterių (gal toks ne naujiena?) vienu simptomų laikomas įsitikinimas, kad naudotis juo yra labai svarbu (pvz. parašyti komentarą, arba DAUG jų). Manau, verta turėti omenyje.

   • nerijus

    Suprantama, kad išeičiau per tasmos paminėtą- išeinamąją angą.
    Suprnatama, kad esi gyvenimo matęs ir patyręs rašytojas ar kas ten bebūtumei. Ne visi gimsta supermenais ir nevisi moka skraidyti.
    Kartais, reikia patylėti ir savo nuomonę pasilaikyti tik sau, kad ir kokia svarbi ji bebūtų.
    Kiekvienas turi savo stilių ir mąstymą, o tamsta tikrai esi konservatorius.
    Kartais, į du žodžius telpa visas sakinys ir nereikia skaityti visos pliados dėstomų minčių, kurias ne visada galima suprasti.
    Mokausi ir aš, kaip ir kiti. Stengiuosi. Kartais nusikalbu/ nusirašau( kitą dieną paskaitęs juokiuosi iš to, ką parašiau ).
    Klysti žmogiška. O gal, tamsta esate neeilinių sugebėjimų ir gyvenate be klaidų? Būtumėt- unikumas.

    Prašau. Neskaitykit mano komentarų ir Jums ir man bus ramiau.
    Sėkmės.

    • Auksinis kardas

     Na va, nerijau, prapliupai, dar privarei klaidų beskubėdamas, turiu aiškintis. O juk, kad neskambėtų kažkam asmeniškai užgauliai, pabrėžiau, kad tai ne tiek autorių bėda, kiek tam tikrų replikų, kurios galėtų ne taip smarkiai deformuoti pagrindines pokalbių vagas. Aišku, kiek pats prisidedi prie kiekio pertekliaus, tiek čia ir to ryšio. Betgi ir savęs nelaikau jokia išimtimi. Tiesa, esu pačiam minėjęs kiekio sureikšminimo bruožą, bet paisyti pastabos ar ne – jau paties reikalas.

     Savo ruožtu, mano reikalas (na, beveik ;-) nenustoti raginti laikyti koją/ranką ant stabdžių ir pasvarstyti ką leidžiame eterin prieš tai padarant. Yra tokia taisyklė turinio kokybei pasiekti gausesnio lankymosi vietose, jos verta paisyti, jei šią vietą gerbiame, ir esame už jos kokybę. Išskyrus tai – tikrai nieko asmeniško. Kita vertus – bendrauji su čiabuviais, nepastebėjau, kad būtum kieno skriaudžiamas, man rodos viskas anaiptol ne blogai, kad reikėtų kalbėti taip įtemptai, kaip aukščiau.

     Kas link rašymo – po šimts, tikrai kažkuriuo metu pajutau, kad tai galiu daryti, o ir dariau kažkiek, bet geriau neprimink man pirmų bandymų parašyti savo knygą, perskaičius „Miką Pupkų“ (mums vaikystėje tai buvo naktinių trejeto šeimų pusbrolių grupinių skaitymų šedevras). Pasibaisėtinas niekalas, kuris net negalėjo nutikti. O ir paišiau prastai, nors kažkodėl buvau laikomas galinčiu. Kažkaip savaime viskas ateina beaugant, svarbu tik tai daryti. Laimei, kultūrinis gyvenimas anksčiau buvęs tikresnis ir savaime suprantamas dalykas (ir ne toks brangus ar dėl pinigo). Tad, tiesiog gaudamas tam tikrą kiekį patirties (būdamas jai atviras), kažko priaugdavai. Neturiu nieko prieš, kad taip nutiktų ir pačiam, jei tik to nori ;-)

 • GIGA

  Valentinai,turėjau truputį išbėgti tai nenorėjau su tavim įsivelti įdiskusiją dėl įrodymų ar argumentų.Reikia analizuoti visą įvykių seką (aš nieko neteigiu tik piešiu įvykių chronologiją) – Paksą teisėtai išrinko LR Prezidentu,jo apkalta prasidėjo po to kaip buvo pajudintas Laurinkus,buvo suformuluota krūva klatinimų iš kurių beliko tik neteisėtas pilietybės suteikimas Borisovui.Visą kitą beletristika ir emocijos.Sutinki ar bandysi ką nors užginčyti?Dabar nagrinėjant šią trumpą seką papunkčiui:
  1.Išrinko Prezidentu Paksą,patinka tau ar ne,ką padarysi,toks buvo tautos sprendimas.Aš pats balsavau už Gentvilą,bet jis iš viso nepateko į antrą turą
  2.Aš nesiginčiju ir niekada nebandau įrodinėti kažko priešingai,bet žinau,kad Laurinkus po to kaip jam buvo Prezidento pasakyta,kad teks užleisti kėdę,atėjo pas Paulauską su kažkokiais tai įrodymais (jų nevertinam),kad Prezidentas yra pažeidžiamas.Gal Mečys su Artūru gėrė alų ir dieną prieš Mečiui sužinant,jog jis bus išspirtas,o begerdami išsišnekėjo,kad Prezidentas koloboruoja su rusais ar somaliečiais,bet taip jau sutapo,kad VSD faktai atsirado tada kaip buvo sujudinta jų vado kėdė
  3.Atmeskime visokius papezėjimus apie skambučius kelininkams-yra vienas kaltinimas.Dabar jau gerb.Orka sako,o ką ši taisyklė negalioja Adamkui.Jūs su Romu iš kart pradedat rėkti,kad nereikia žiūrėti į kitus,nes taip,be abejo „šventų nėra“,bet mes kalbam apie Paksą.Aš jus pataisysiu,Valentinai,mes kalbam apie ARGUMENTUS,KAD SU PAKSU BUVO SUSIDOROTA.Na,o jeigu Jūs nelaikote argumentu to,kad galima teikti pilietybę Sadekovui,o negalima teikti pilietybės Borisovui,tai tada jau nežinau,kas yra argumentas.Be to Jūs labai gerai žinote,kad vieną iš sąlygų pilietybei gauti yra nuopelnai Lietuvos Valstybei.Sakykite,ar du valstybiniai Borisovo apdovanojimai gauti iš LR Prezidento Adamkaus nėra jo nuopelnų valstybei įvertinimas?Gal pasakysite kaip Lietuvai nusipelnė Sadekovas?
  TAI VA DAR KARTĄ NORIU ATKREIPTI,KAD MES KALBAM NE APIE ARGUMENTUS KOKIA TAI PLAČIĄJA PRASME,O BŪTENT APIE ARGUMENTUS,KAD SU PAKSU BUVOS SUSIDOROTA.

  • Orka

   GIGA, aš manau beprasmiška bandyti įtikinti Valentiną ir kai kuriuos kitus. Mano komentaro Birželis 5, 2009 3:26 vakare, antroj dalį parašyta kodėl. :)

  • Giga,
   Tu atmeti dalykus, kurių negalima atmesti. Pakso Konstitucijos pažeidimo faktą patvirtino Konstitucinis teismas. Tu ignoruoji šį faktą, nes tau Kūris yra didžiausia gėda. Tačiau tai tavo emocijos. Man Greičius yra didžiausia gėda, nes išteisino akivaizdų nusikaltėlį prezidentą. Bet tai irgi emocijos. Atmeskime jas. Faktai yra tai, kad suteikdamas pilietybę, išdavęs slaptą informaciją Borisovui ir reketavęs kelininkus Paksas šiurkščiai pažeidė konstituciją. Tai nei mano, nei tavo emocijos. Tai yra teisiškai patvirtintas faktas.
   Jei norėsite, mes galėsime vėliau diskutuoti apie Adamkų. Tačiau šie du klausimai nesusiję. Adamkaus epizodas ir Pakso epizodas yra atskiri. Mūsų ginče jie susiję tik todėl, kad jūs naudojate juos kaip dvigubų standartų pavyzdį. Tačiau dvigubų standartų argumentai čia negalioja, nes jūs patys vadovaujatės dvigubais standartais atsisakydami pripažinti akivaizdų faktą, kad Paksas pašalinta teisėtai.

   • bang

    Ar tu ir savo katinui taip užsispyrusiai aiškini, ko gamtos jam neduota suprasti ?

 • Mykoliukas Beraštis

  GIGA, aš kažkaip supratau, kad Valentinas lyg ir sutinka, kad atsiribojus nuo simpatijų ir antipatijų (asmeninių), Prezidentas R.Paksas buvo išrinktas žmonių (o ne kompiuterių) ir gerbiant visuomenės pasirinkimą tapo mūsų visų Prezidentu (kas niekaip nedraudžia turėti savo nuomonės ar kritikuoti) ir buvo neteisėtai nuverstas įvykdžius perversmą. Valentinai, patvirtinkite arba paneikite. Nes dabar nežinau, ar Jus alaus pavadint išgert, ar pasiūlyti suskaičiuoti dantis (turiu potraukį stomatologijai ir aistrą skaičiuoti).

  • GIGA

   Mykoliuk,viskas taip,tik Valentinui užklius žodelis „neteisėtai“.Gerb.Valentinas teigia,kad Paksas yra nusikaltėlis ir ne šiaip eilinis,o visos Lietuvos „didžiausias blogis“:)Dėl to tau jau rinktis kur jį kviestis:)

  • Mykoliuk,
   Rolandas Paksas buvo teisėtai išrinktas Lietuvos žmonių ir jam teisėtai Lietuvos žmonių išrinktas Seimas įvykdė teisėtą apkaltą, remiantis teisėtai surinktais įrodymais, kuriais remiantis teisėtas Konstitucinis Teismas savo kompetencijos ribose, nustatė, kad Rolandas Paksas šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Neigti Pakso padarytus pažeidimus gali tik aklas arba visiškai šališkas žmogus. Teigti, kad jis buvo nuverstas perversmo būdu negalima, nes viskas buvo padaryta pagal įstatymus. Beje, apkaltai vadovavo nepriekaištingos reputacijos, buvęs disidentas Aloyzas Sakalas, kurio niekas niekada nesiejo su jokia korupcija, „sistema“ ar kitokia neteisėta veikla. Alaus man nereikia, pasistatyk sau :)
   Giga, gal gali nurodyti, kur aš kada nors sakiau, kad Paksas „didžiausias blogis“? Aš pamenu, tik, kad tu pavadinai Egidijų Kūrį „didžiausia gėda“ nes taip parašė laikraščiai, kuriais tu pasitiki.

   • Mykoliukas Beraštis

    Valentinai, su malonumu dabar skelčiau Jums smagų antausį, tikėdamasis, kad atsipeikėsit. Vedamas tauriausių jausmų, o ne iš agresijos.

   • GIGA

    nepriekaištingos reputacijos buvęs disidentas Sakalas pumetis prieš Pakso apkaltos procesą visai Lietuvai ngirdint buvo pareiškęs,kad į Sibirių išvažiavo tiktai dėl to,kad buvo išduotas savo suolo draugo Vytauto Landsbergo.Galiu ginčytis,kad šį mano komentarą praleis Fredis,90 proc,kad jo nekomentuos Romas su Valentinu:)

   • GIGA

    Matai,net nežinau kas rašė,nes tikrai to neskaičiau,o išvadas dar sugebu pats pasidaryti.Valentinai,nereikia būti tokiam užmaršiam,aš tik ir įsijungiau į diputą su Jumis,perskaitęs,kad „Paksas blogis,o Adamkus-tautos sąžinė“

 • GIGA

  Be abejo beprasmiška,dėl to šios temos net nejudinu,bet kaip Paksas prisimenamas net sveikinant gerb. Artūrą,tenka įsikišt.O šiaip,tai didelis pasiekimas būtų,jei Valentinas ar Romas,parašytų sąžiningai,kad mums Paksas nepatinka,dėl to manom,kad su juo galima suvedinėti sąskaitas bet kokiom priemonėm,tuo tarpu su Adamkum,Brazausku,Landsbergiu ir kitais reikia elgtis rafinuotai.Pažanga jau yra – Romas net šios dienos komentaruose rašo,kad jam Paksas kažkoks suktas atrodo,nors sakoma,kad kaip rodosi reikia žegnotis,bet jau bent jau neįrodinėja,kad reikėjo jį nuversti,nes neatitiko integracinių kriterijų:)

 • Jūs nežinote visų aplinkybių. Rinkiminės kampanijos metu, laimėjęs rinkimus Paksas veikė kvailai, jam buvo jūra iki kelių, jį supo švelniai tariant labai keista draugija (kitokia pagal Pakso ir jo kompanijos mentalitetą ir negalėjo supti), per savo kvailumą, neapdairumą įklimpo į labai pavojingą zoną. Sąjungininkų žvalgyba signalizavo, kad „orlaivis“ audroje, magnetinėje zonoje, jį būtina tupdyti.
  Vėliau, kai jau „laineris“ buvo nutupdytas, vyko apkalta, amerikiečiai vis klausdavo: – tai kada jūs jį nušalinsite nuo pareigų?
  Mūsiškiai atsakydavo: – reikia įvydyti tam tikras demokratines procedūras, apkaltą vykdyti pagal įstatymus,.
  Na, kas jums dar neaišku, ko jūs čia laužote kaip maži vaikai ietis?
  Mūsų sąjungininkai yra NATO valstybės, o ne Rusija.
  Panaši istorija atsitiko su Uspakichu,
  Abonentas – tik šiaip smulkus sukčius, vietinės reikšmės žulikėlis, tarptautiniu mastu nekėlęs didelių problemų, tik iliustravęs bananiės valstybės prigimtį, tačiau sukaupę jėgas parodėme, kad abonentizmas mūsų valstybėje nėra toleruojamas. Abonentui iškelta baudžiamoji byla.

  • GIGA

   Super,įsijungia žmonės žinantys visas aplinkybes.Labai blogai,kad mums viską diktuoja amerikiečiai,gaila jų nespėjom paklaust kada jie visgi nuims Bušą,kuris jau visame pasaulyje tapo kvailumo dimencija.
   O visą kitą spėjimai,prielaidos-nurodyk,Fredi,konkrečiai kur ir Paksas ką dirbo Rusijai arba papezėk apie tai,kad vienintelė partškola gali išugdyti deramos kvalifikacijos kandidatus.Man Pakso kompanija labiau priimtinesnė negu Brazausko,o galų gale netgi negu Adamkaus su Januška priešakyje

  • Orka

   Fredi, gal galima būtų sužinoti vardus ir pavardes „mūsiškių“?

  • Fredi,
   Primenu, kad esi neeilinis komentatorius ir neprivalai veltis į detalias diskusijas su Pakso gynėjais. Detalių lygmenyje puikiai susitvarko Romas. Iš tavęs laukiame programinių, įkvepiančių pareiškimų.

   • Fredis*

    ok, varau pasižmonėti, nustojo lyti…

    • GIGA

     superinis atsakymas-nusišnekėjus.Dar galima pasakyt-einu ieškot Airbuso skeveldrų ar dinozauro liekanų,dar daug ko galima prigalvot,bet prieš tai reikia pamiršti savo komentarą…

   • Mykoliukas Beraštis

    Valentinai, aš nebalsavau už Prezidentą R.Paksą ir nesu jo šalininkas ir turiu nemažai abejonių. Tačiau jei Prezidentas R.Paksas buvo nušalintas teisėtai, tuomet toks vienas pasiuntinukas Wlodekas Adamkievicz turėtų seniausi džiaugtis Sniego gatvės ramybe bei paslaugiu aptarnavimu, ir beje, ne jis vienas iš perversmininkų klikos. Ir vadovaujantis TAIS PAČIAIS ĮSTATYMAIS.

    • Mykoliuk,
     Paksui apkalta buvo įvykdyta pagal tris kaltinimus. Pilietybė, paslapties išdavimas, reketas. Adamkus nei reketavo, nei išdavinėjo paslaptis. Taigi ne visai tie įstatymai.
     Tačiau pripažinus, kad Pakso apkalta įvykdyta teisėtai ir jis degs pragare (gerai, šito gali nepripažinti, nes pats nepripažįsti pragaro :) galime diskutuoti apie Adamkų.
     Pripažįstu, kad dėl pilietybės suteikimo epizodo Adamkaus atvejis labai primena Pakso. T.y. pilietybė galėjo būti suteikta mainais už finansinį atlygį. Jokios išsamios informacijos šiuo klausimu man nepavyko surasti. Tačiau sutinku, kad tai, jog niekas nekelia klausimo dėl Adamkaus veiksmų yra labai panašu į dvigubus standartus.
     Čia šitoje vietoje didelį priekaištą galėčiau pareikšti žiniasklaidai, nes mano nuomone, bet kuris interviu ar bet kuri spaudos konferencija su Adamkumi turėtų prasidėti šiuo klausimu. Deja, to nėra.

     • nerijus

      O kiek jų panaikinta?
      Tikiu, kad panaikins ir paskutinį.

     • Nerijau,
      KT išvada nepanaikinta. Ji galioja ir dabar. Paksas vis dar yra pažeidęs konstituciją pagal tris kaltinimus. Tačiau kai pagal tuos pačius kaltinimus Paksas buvo traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, tai Aukščiausias teismas pareiškė, jos neužtenka įrodymų, kad Paksas išdavė valstybės paslaptį Borisovui. KR užteko, o AT neužteko. Labai panašu, kad AT sprendimą įtakojo asmeninė Kūrio ir Greičiaus priešprėša ar teisėjų klanų kova. Dėl reketo epizodo, prokuratūra pati nutraukė tyrimą ir iki teismo nebuvo prieita. Žodžiu, pagal konstitucinę atsakomybę, Paksas kaltas pagal tris epizodus. Pagal baudžiamąją, pagal nei vieną. Tačiau faktai lieka faktais. Kiekvienas perskaitęs pokalbių išklotines gali pabūti aukščiausiuoji teisėju pats. Mano verdiktas – kaltas.

     • nerijus

      Oooo…Valentinai, pradėjote kalbėti apie klanus?
      Kažkas su Jumis darosi? Nesirguliuojat? :)
      Negi jau pripažystat, kad jie yra/ egzistuoja?
      Gal pripažinsit ir tai, kad JAV karais siekia tik sau naudos?
      Tada eisiu išlenkt taurelės, nes nepatikėsiu.

     • WU

      Nepamirškim esminių dalykų, kad pirmą kartą buvo pritaikyta KONSTITUCINĖ ATSAKOMYBĖ (politinė).
      Baudžiamoji teisė yra ultima ratio (pats griežčiausia priemonė). Skirtingi reikalavimai ir įrodymams. Kaip pvz civilinėje ir baudžiamojoje byloje: civilinėje užtenka įrodymu, kurie parodo tikimybę, kad asmuo padarė žalą, o baudžiamojoje reikia neabejotinų įrodymų, kad padaryta nusikalstama veika. Labai sunku vertinti kokie turi būti įrodymai, konstitucinėje byloje. Manau, iš esmės pakanka, kad LRKT kaip vienintėlis oficialus Konstitucijos aiškintojas, teigia jog Konstituciją buvo šiurkčiai pažeista. Be to, „bausmę skirė“ Seimas. Ir jeigu kas nors iš aršiųjų LRKT priešininkų paskaitytų tą išvadą, tai manau nebūtų tokie kategoriški..

     • romas

      Valentinai, Paksui apkaltą įvykdė Seimas. Jis yra įstatymų leidžiamoji valdžia,o Seimo nariai yra tautos atstovai. Nesu juristas, bet traktuočiau taip. Tauta, per savo atstovus, atėmė Paksui teisę užimti pareigas, surištas su priesaika. Kaip tauta atėmė tą teisę, taip gali ir gražinti. Paksas neatgauna pilnų savo teisių tautos valia, nes tauta neįpareigoja savo atstovų Paksui teises sugrąžinti. Manau, kad Paksas nėra laikomas teistu (galiu būti ir neteisus), o tik nepatikimu (nesilaikė priesaikos). Mėginau ir kolegoms čia tą aiškinti kažkada, o jie man teismų sprendimus kiša. Jokie teismai negali nieko nuspręsti už tautos atstovus, nes seimo nariai turi tautos mandatą laisvai spręsti Konstitucijos ir įstatymų rėmuose. Galėtų TT ir referendumą mėginti surengti. Tada tauta pati nuspręstų, ką ji apie Paksą galvoja.

     • Nerijai,
      Niekad neneigiau, kad egzistuoja klanai ir kad vyksta arši purvina politinė kova. JAV siekia naudos sau kaip ir kiekviena normali valstybė. Bet jei pasidomėtum kas yra neokonservatyvizmas tai sužinotum, kad viena iš savybių yra demokratijos eksportas. T.y. veikiama pagal vertybes, o ne pragmatizmą. Panašu, kad bušas dažnai kur rinkosi vertybes o ne vamzdynus.

     • Bet kuriuo atveju, mūsų Pakso gynėjams nieko neįrodysi :(

     • GIGA

      O jeigu žiniasklaida kaip ir KT užsakyta?

     • nerijus

      Valentinai. Žiūrėjau dokumentinį filmą apie demokratijos exportą į Ukrainą, Gruziją ir t.t. Ten kalbėjo toks veikėjas, kurio vardo ir pavardės nepamenu, bet jis buvo vienas iš tų, kurie viskam vadovavo nuverčiant diktatūras. Šaunu, bet…Nesenai, gal ir šią savaitę, per TV rodo tą patį žmogų, kuris verčia Gruzijos prezidentą- Sakašvilį. Likau nesupratęs. Tai koks tų- exportininkų tiklsas?

     • Auksinis kardas

      Romai, man užkliuvo šitas: „Jokie teismai negali nieko nuspręsti už tautos atstovus, nes seimo nariai turi tautos mandatą laisvai spręsti Konstitucijos ir įstatymų rėmuose“.

      Visgi, manyčiau, teismų atskyrimas ir nepavaldumas yra vienas iš valdžių atskyrimo kertinių dalykų, kuriuos Lietuvoje laikome aukštesne vertybe už einamojo momento atstovų Seimo pavidale monus. Ši inercija – geras stabilumo užtikrinimas.

      LR Konstitucija:

      5 straipsnis
      Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas.

      109 straipsnis
      Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai.
      Teisėjas ir teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi.
      Teisėjai, nagrinėdami bylas, klauso tik įstatymo.
      Teismas priima sprendimus Lietuvos Respublikos vardu.

      Nereikia pamiršti, kad labai didelės įtakos Teismo institucijai turi Prezidento institucija, tad atstovų Seimo pavidale kraštutinis sureikšminimas tikrai klaidingas.

     • Auksinis kardas

      „Panašu, kad bušas dažnai kur rinkosi vertybes o ne vamzdynus“ – užkliuvo. Rinkosi kankinimus ir ofšorinius kalėjimus „tikrosios demokratijos“ įtvirtinimui. Jo sėbras Cheney globojo kompanijos „Halliburton“ verslo operacijas Irake. Pats karas – pradėtas su kuo, dėl ko? Tingiu rankioti daugiau, bet neturiu abejonių, kad Bušas JAV istorijoje yra ir išliks JAV vertybių paniekinimo karikatūra. Mielai paskolinčiau šiandien baigtą skaityti dėdės Lee Iacocca knygelę, kurioje visa tai tvarkingai sudėliota skyriais, ir sudėta kitokio gero įkvėpimo.

     • romas

      Auksinis karde, Konstitucijoje nėra niekur parašyta, kad Prezidento apkaltos klausimu ką nors gali spręsti teismai. Teismas gali nuspręsti, ar asmuo, atlikdamas kokią nors veiką, padarė nusikaltimą. Jų tikrai niekas neriboja spręsti ar yra prasižengta įstatymui, ar ne. Bet šiuo atveju niekas nekaltino Prezidento padarius nusikaltimą ir nemėgino perimti teismo funkcijų. Jam apkalta buvo įvykdyta dėl Konstitucijos pažeidimo. Ir toliau manau, kad apkaltą įvykdė tauta per savo atstovus ir nenori Paksui jo teisių sugrąžinti.

      Pacituosiu Konstituciją:
      2 straipsnis
      Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

      4 straipsnis
      Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.

      55 straipsnis
      Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.

      59 straipsnis

      Pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų.

      74 straipsnis
      Respublikos Prezidentą, Konstitucinio Teismo pirmininką ir teisėjus, Aukščiausiojo Teismo pirmininką ir teisėjus, Apeliacinio teismo pirmininką ir teisėjus, Seimo narius, šiurkščiai pažeidusius Konstituciją arba sulaužiusius priesaiką, taip pat paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas, Seimas 3/5 visų narių balsų dauguma gali pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą. Tai atliekama apkaltos proceso tvarka, kurią nustato Seimo statutas.

      86 straipsnis

      Respublikos Prezidentas gali būti prieš laiką pašalintas iš pareigų tik šiurkščiai pažeidęs Konstituciją arba sulaužęs priesaiką, taip pat paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas. Respublikos Prezidento pašalinimo iš pareigų klausimą sprendžia Seimas apkaltos proceso tvarka.

      102 straipsnis
      Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai – neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams.

      105 straipsnis

      Konstitucinis Teismas teikia išvadas:

      4) ar Seimo narių ir valstybės pareigūnų, kuriems pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

      107 straipsnis

      Konstitucinio Teismo sprendimai klausimais, kuriuos Konstitucija priskiria jo kompetencijai, yra galutiniai ir neskundžiami.

      Tauta yra suverenas ir gali situaciją keisti pageidaujama kryptimi. Man irgi daug kas asmeniškai nepatinka, bet aš esu tik asmuo ir galiu veikti ribotai. Viskas, kas vyksta, yra mūsų visų veiksmų suma. Vektoriaus padėtį keičia net tie, kurie yra apatiški ir nieko nesiima.

     • Auksinis kardas

      „Konstitucijoje nėra niekur parašyta, kad Prezidento apkaltos klausimu ką nors gali spręsti teismai“ – manau, kad KT išvadas apie atitikimą Konstitucijai galite vadinti ir sprendimu. Tai yra lemtingas KT apsisprendimas pateiktu klausimu, turintis kuo tiesiausią įtaką tolesnei Seimo rutinai. Pagalvojus, tai Seimas nebeturi erdvės sprendimams, jei nustatoma, kad pažeista Konstitucija ar sulaužyta priesaika.

      Kaip jau plačiai kalbėta, pats Pakso atvejis teisingumo požiūriu susidėjo iš dviejų vertinimo lygmenų – Prezidento veiksmų atitikimo Konstitucijai ir priesaikai, bei nusikalstamos sudėties veiksmuose. Nušalinimą lėmė pirmasis, įgyvendinamas per Seimo bei KT institucijas. Nušalinimas yra vienakryptis aktas, ir nenumato „teisių grąžinimo“ ateityje. Įgaliojimų suteikimas Prezidentui yra numatomas išskirtinai rinkimų procedūromis, kuriose jūsų minima Tauta pasisako tiesiogiai, čia Seimui joks vaidmuo nenumatytas.

      Be abejonės, Tauta yra pirminis valdymo bei valdžių (savivaldos!) formavimo šaltinis Lietuvos Respublikoje. Visgi, per Konstituciją nusakęs tokias atskirtų valdžių institucijas, procedūras, bei reikalavimus pokyčiams pačioje Konstitucijoje, kad atsiranda papildomos vertės inertiško saugumo architektūra, kuriai paaukota dalis Tautos ar bet kurių jos atstovų galių išskirtinumo.

     • Gerbiamas Auksini karde,
      Sakydamas, kad Bušas vadovavosi vertybėmis, turėjau omenyje, kad jo paskelbtas „karas su terorizmu“ iš tikro ir buvo „karas už laisvę“. Labai dažnai profesionalūs antiamerikanistai teigia, kad Irako karas „dėl naftos“ ar dėl to, kad Amerikai reikia karo tam, kad atitolinti savo didelio biudžeto deficito sukeltą krizę. Kitaip sakant, jie teigia, kad tokia Amerikos politika buvo pasirinkta dėl pragmatinių tikslų. Aš dėl to abejoju. Man atrodo, kad Bušas buvo labiau idėjinis.
      Pragmatiškumo ir idėjiškumo santykis Amerikos politikoje mums yra svarbus, nes svarstant pragmatiškai, Baltijos šalys yra sunkiai apginamas anklavas, kurį geriausia būtų palikti Rusijai, mainais už kokias nors nuolaidas Azijoje. Tačiau mums svarbu, kad Amerika šioje vietoje laikytųsi vertybinės perspektyvos, o ne pragmatinės. Tačiau, lygiai ta pačia perspektyva vadovaudamasi Amerika deklaruoja paramą Lietuvai ir „demokratijos“ įtvirtinimą Rytuose. Štai čia mums ir kyla susidvejinimas: kritikuodami Ameriką dėl Irako karo, galime kada nors sulaukti „jeigu taip tai nafik“ ir mūsų atžvilgiu.
      O tai kokiomis priemonėmis jie vykdė savo idėjinę misiją, tai atskira kalba. Norėčiau, kad nei jums nei man netektų atsidurti situacijoje, kai reikia rinktis ar kankinti teroristą, kad išgelbėtum savo žmonių gyvybes, ar gerbti jo žmogaus teises ir laidoti savo vaikus.

     • Karde,
      KT seimo išvada visiškai nesuponavo privalomų seimo veiksmų. KT konstatavo, kad priesaika pažeista šiurkščiai. Sprendimą ar dėl to pašalinti prezidentą priėmė seimas. Jis galėjo pasielgti ir priešingai, jei būtų atitinkama seimo politinė sudėtis.

     • Auksinis kardas

      Mielas Valentinai, manau, kad paties aptariamos JAV politikos vertinimas kaip tik pritrūko idėjų svarbos ir stokos toje politikoje matymo. Liksiu pritariantis minėto amerikiečio vertinimams, kurie susiveda panašiai į tai, ką sakiau. JAV galia augo dėl naudotų idėjų galios, šių netekus, galia nyksta – nebeliks medžio po kuriuo galima būtų slėptis, jei nesusitvarkyti su pirminėmis priežastimis, kurias Bušas, kaip beidėjinis vadovas, išpuoselėjo.

      Dėl sunkiai apginamo anklavo vėliavos dar galime pakonkuruoti su vienu tokiu P R I E Š O.

      „KT seimo išvada visiškai nesuponavo privalomų seimo veiksmų. KT konstatavo, kad priesaika pažeista šiurkščiai.“ – ir nepaliko jokios erdvės sprendimams, kaip minėjau.

      „Sprendimą ar dėl to pašalinti prezidentą priėmė seimas. Jis galėjo pasielgti ir priešingai, jei būtų atitinkama seimo politinė sudėtis.“ – grįžtant į žemę: tokiu atveju ir KT nebūt reikėję konstatuoti. Be to, kaip įsivaizduojate bet kokios sudėties Seimo „sprendimus“ su antikonstitucinės veikos faktu ant darbo stalo? Erdvės su tokia išeitimi labai maža.

      Beje, RP istorijoje išties turėjome ir konfliktą, kai Tautos tiesiogiai asmeniui suteiktas mandatas buvo atiminėjamas kitokio nusiteikimo Seimo+KT+valingų suinteresuotųjų (juos, pagal įtaką, reikėtų rašyti pirmaisiais). Sunku nuneigti, kad tik išskirtinio reiklumo ir pastangų dėka, buvo kristalizuoti Konstitucijos pažeidimo faktai. Kaip jau minėjau, ne kas kitas, o ši alchemija atrodo itin pavojinga bet kuriems platesnio matymo vertintojams.

     • Karde,
      Nebūčiau toks tikras dėl Bušo palikimo vertinimo. Žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, po 15 – 20 metų, turėsime laisvą – demokratišką Iraką, arabų pasaulio lyderį, kuriame bus daugmaž užtikrintos žmogaus teisės, žmonės bus laisvi reikšti idėjas ir už jas kovoti. Net ir dabar, kas gali būti labiau simboliška, nei laisvė mesti į Amerikos prezidentą batą? Huseino laikais, jaunuolis jau būtų negyvas, tuo tarpu šis jaunuolis tapo tautos didvyriu.
      Visur kur Amerikai pavyko savo projektą įgyvendinti iki galo, ten viskas gerai. Irako atveju, amerikiečiai grąžino Irako žmonėm suverenitetą kurti savo likimą ir savo šalį. Ar irakiečiai sugebės tuo pasinaudoti, jų reikalas.
      Tačiau trumpuoju laikotarpiu Amerika paaukojo savo prestzžą, įtaką, o Bušas savo reputaciją. Obamos išrinkimas parodo, kad demokratinė sistema veikia, ir politikas bei partija už savo klaidas buvo nubausti.

      Dėl RP, jūsų ir visų kitų argumentacijoje yra viena silpna vieta, kurios nenorite pripažinti. Pakso nusikalstami veiksmai yra neišgalvoti, nesufabrikuoti, jie iš tikrųjų buvo. Tai objektyvi duotybė. Paksas iš tikro pardavė pilietybę, jis iš tikro išdavė valstybės paslaptį, jis iš tikro reketavo privačius verslininkus. Kitaip sakant, tauta išrinko prezidentą, bet jis pasirodė beesąs nusikaltėlis. Tauta (per Seimą) jį ir pašalino. Viskas objektyvu, skaidru ir aišku. Pamenate, kai filme „Saugokis automobilio“ Mironovo personažas nervinosi, kad jį tuoj suims milicija? Jo uošvis atsakė „A ty ne voruj“. Taip ir Paksui, nereikėjo nusikalsti ir viskas būtų buvę kitaip.
      Konstitucijos pažeidimo faktai nebuvo iškristalizuoti išskirtinio reiklumo ir pastangų dėka. Jie akivaizdūs ir juos neigti juokinga. Vis galvoju, negi jums tas pats ar jūsų šalies prezidentas nusikaltėlis ar ne?

     • GIGA

      Visiškai teisingai,bet jei KT išaiškinimas būtų kitoks,tai ir tokios politinės sudėties seimas būtų pasielgęs kitaip…

     • Auksinis kardas

      Iki galo? Tuomet kodėl nebuvo galo Vietnamui, Afganistanui? Todėl, kad tai ne tos teritorijos, kuriose gali ar turi galioti svetimi dėsniai. Čečėnai – kitos šalies tapati nesibaigiančios suirutės pamoka, bent jau istorija ramstytas imperinis paveldas ir išties pavojingas precedentas. Esama kitokio mentaliteto ir savaiminės organizacijos būdų paveldo, vidinės tautinės pusiausvyros – nereikia ir negalima iš tolimos svetimos šalies, juolab ginklais, projektuoti šio paveldo pertvarkų savo nuožiūrą. Niekas nesuteikė JAV tokio mandato, ir niekas nesuteiks. Juolab, tai ne demokratijos autoriteto pergalės, tai dėsningi diktatūros autoritarizmo pralaimėjimai.

      Klausimas dėl RP yra daugialypis, kaip ir visas su juo susijusių įvykių kamuolys, kurio vyniojime didelį vaidmenį vaidino NE Tauta, ar jos įgalioti atstovai. Būtent ši manipuliavimo dedamoji, kaip ir sakau, yra labai prastas precedentas – mums reikia ne povandeninių srovių taisyklėmis organizuoto gyvenimo. Ir jei jau vertinti – garbės mums nedarė nei kiti reprezentacinio posto naudotojai – Konstitucinių reikalavimų neatitinkantys, abejotiną finansavimą naudoję ar mylimosioms sovietmečio paveldus perleidinėję. Jei jau kalbame apie šios institucijos gėdas, kodėl susiauriname šneka iki vos vieno asmens?

     • romas

      Karde, Jūs užmirštate vertybes, kai kalbame apie prezidento rinkiminę kampaniją. Paksas nebuvo Gandis, kuris užkariavo tautos širdis savo dvasios jėga. Negalima pastatyti pinigines vertybes aukščiau teisinių. Visada galima ciniškai pirkti mažiau intelektualų elektoratą, bet paskui nereikia apeliuoti į moralinius principus, kai kiti nėra labiau moralūs, kaip išrinktasis.

     • Mykoliukas Beraštis

      Valentinai, Konstitucinis teismas turi tik aiškinamąją, bet niekaip ne sankcijos galią. Aš ne per sudėtingai kalbu? Teismai, turintys sankcijos galią, Prezidentą R.Paksą išteisino. Jei gerbiate Konstitucinę tvarką, teismo sprendimas yra galutinis atsakymas, nes visuomenė taip susitarė.

     • Karde,
      Vietnamo ir Afganistano pavyzdžiai kaip tik ir parodo, kad ten kur Amerikai nepavyksta, visiems būna blogiau. Jau sakiau apie Vietnamą – Amerikiečiai nelaimėjo, bet pralaimėjo tai Vietnamas ir vietnamiečiai, nes jie liko gyventi komunistinėje priespaudoje ir skurde.
      Sakyti, kad kai kurios tautos nepajėgios valdyti pačios savęs, t.y. praktikuoti demokratiją, tai tas pats, kas sakyti, kad jos yra nepilnavertiškos. Kaip suprantu, Amerikos mesianizmas pagrįstas prielaida, kad tautos nori gyventi savo galva, o tai įmanoma tik per demokratiją. Būtent todėl Amerika ir skatina arba „eksportuoja“ demokratiją. Natūralu, kad autoritariniai režimai tokie kaip Rusijoje ar kitur tam priešinasi ir skelbia apie „okupacijas“ ir panašiai.
      Mano pradinė mintis, nuo kurios pradėjau yra tai, kad Bušo veiksmai padiktuoti vertybėmis, o ne pragmatizmu. Realiai pasaulyje egzistuoja paprastas, gal šiek tiek primityvokas šerifas, kuris pagal savo supratimą kas yra gerai ir kas blogai, tvarkosi taip kaip jam atrodo. Mums tai yra gerai, nes tas šerifas laiko mus draugais ir žada ginti, nors jam tai visiškai neapsimoka. Blogiausia kas gali atsititkti, tai jei visi kartos „jis blogas, jis blogas“. Tada šerifas pasakys „jeigu taip tai nafik“ ir užsidarys savo rančoje toli nuo visų. Štai tada pradė lįsti visokio plauko banditėliai ir terorizuoti kaimynus, bet šerifas bus toli ir įsižeidęs. Taip kad prieš ginant Al Qaedos teisę sprogdinti dangoraižius, siūlau pagalvoti kas bus jei Rusija užsinorės apginti savo piliečių interesus pas mus.
      Dėl RP tai ne vieną kartą pabrėžiau, kad dvigubų standartų nebuvimo reikalavimas implikuoja visų pirma Pakso kaltės pripažinimą. Tada, mes galime reikalauti nesilaikyti dvigubų standartų ir klausti kodėl Adamkui netaikomi tie patys kriterijai.
      O dėl jūsų minties, kad visame procese dalyvavo daug ne tautos išrinktų dedamųjų, tai yra ne visai tiesa. Pirma, viskas atlikta pagal įstatymus. Antra, nusikaltimai ir Konstitucijos pažeidimai iš tikro buvo. Juk negalime apsimesti kvailiais ir teigti, kad jų nebuvo. Buvo. Trečia, KT negalėjo priimti kitokio sprendimo, nes Pakso nusikaltimai buvo įrodyti. Ketvirta, AT privalėjo priimti kitokį sprendimą, bet dėl politinių priežasčių visiškai aiškų nusikaltėlį išteisino. Taigi, tų paslaptingų dedamųjų yra ne tiek ir daug. Patį juodžiausią darbą padarė pats Paksas, t.y. įvykdė nusikaltimus.

     • Būten Mykoliuk,
      KT nepriėmė jokių sankcijų. KT buvo paklausta: Ar atlikdamas tokius ir tokiu veiksmus prezidentas pažeidė Konstituciją ar ne? KT atsakė pagal tris kaltinimus taip. Sankcijas priėmė Seimas, t.y. lietuvos piliečiai. Jeigu gerbi Lietuvą ir jos piliečių išrinktus atstovus, privalai gerbti ir jų sprendimą pašalinant Konstituciją pažeidusį prezidentą.
      O tai, kad AT pirmininkas išteisinęs Paksą yra ne iki galo lojalus Lietuvai ir Konstitucijai rodo ir tas faktas, kad pasibaigus įgaliojimams ir vykstant politiniams žaidimams dėl jo kėdės, jis, pažeisdamas įstatymus sėdi savo poste ir smagiai gauna milžinišką AT pirmininko atlyginimą, kurį mokame mes visi. Išskyrus tave Mykoliuk, nes tu moki atlyginimą Čekijos aukščiausiojo teismo pirmininkui. :)

     • Mykoliukas Beraštis

      Valentinai, jei reikia pinigų, galiu paskolinti ar net padovanoti. Nes aiškiai suprantu, kad tokiems kiekiams kokaino tikrai ne paprasta užsidirbti, ypač taip dažnai vartojant… Ir dar siųlyčiau žiūrėti mažiau filmų apie kaubojus, Meksikos banditus ir nepalaužiamus mažų miestelių šerifus. Paskaitykit kokį gal A.Šliogerį… aš niekaip neperšu, bet gi negaliu įžeidinėti Jūsų ir siųlyti pradėti nuo Mikės Pukuotuko pasaulėžiūros.

     • Mykoliuk,
      Kadangi tu man patinki, tai aš neatsakysiu kažkuo panašiu ir neužkursiu abipusių pašaipų ir pasityčiojimų laužo. Man užtenka Arūno ir Gigos, nes kol išsityčioju iš jų nusišnekėjimų tai tenka išeikvoti daug energijos. Darbas beprasmis, nes Arūno su GIGA vis tieks neatvesiu į protą, bet juk kažkas turi jį daryti ar ne?
      Todėl pabandykime apsimesti kultūringais oponentais ir nepulti nagrinėti kas kokias knygas skaito. Nes kas bus jei pralaimėsi? Vėl eisi kosiakų pūsti? Taigi, kaip tariamai kultūringi, vienas kitą gerbiantys oponentai, susitarkime, kad turi skirtingus požiūrius į Pakso klausimą ir Amerikos vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje ir tuo baikime diskusiją :)

     • Auksinis kardas

      Na, aliuzijos į narkotikus ir vaikiškumą, sakyčiau, yra aiškiai vertintino „ad hominem“ iliustracija, bet pritarti aplink pasaulio šerifą-šalį organizuojamai pasaulėžiūrai irgi neišeina. Manyčiau, tai yra siauroko lietuviško pataikūniškumo, siekiant tariamos naudos iš šerifo, recidyvas. Jei nepripažinti pasaulio daugialypumo, ir teisės į savarankiškus laisvus apsisprendimus savarankiškai parenkamomis priemonėmis (žmogaus teisių paisymo ir pan. rėmuose) – kodėl tada reikėtų pripažinti Lietuvos valstybės teises į savarankiškumą? Tuomet vietoje savistovumo ir lieka tik skurdus „žinojimo geriau“ scenarijus, kurį tereikia vykdyti, ir kurį atpažįstame pvz. Lietuvos užsienio politikos braiže. Čia vietos partnerystėms ar draugiškiems santykiams nebėra – yra vienas vyresnysis brolis, ir vienas visaapimantis aiškumas. (Nesvarbu, kad pats vyr.brolis kruvinais skrepliais nuo savęs paties dabar kosėja).

      Nugražinimams apie RP replikuosiu vien jo fizionomikos nagrinėjimą stambiausiame šalies leidinyje. Visi jo nusižengimai (skirtingai nuo AMB ar VA) jam buvo seniai ant veido surašyti. Štai čia – pilotažas!

     • ledynmečio voverė

      Cituoju Valentiną: „KT buvo paklausta: Ar atlikdamas tokius ir tokiu veiksmus prezidentas pažeidė Konstituciją ar ne? KT atsakė pagal tris kaltinimus taip.“
      Ar mes jau užmiršme, kai KT, to teismo pormininko sudėtyje prieš „paklausimą“ slapta susitiko su „paklausėjų“ pranešėju alubaryje? :) Aš šalia tupėjau, girdėjau ką kalba. Skambėjo maždaug: „Danieliui, Danieliui, Danieliui – Lemonui, Lemonui, Lemonui; Danieliui, Danieliui, Danieliui – Lemonui, Lemonui, Lemonui; Danieliui, Danieliui, Danieliui – Lemonui, Lemonui, Lemonui… :))

     • Mykoliukas Beraštis

      Valentinai, tai, kad Jums patinku, mane ir jaudina ir gąsdina. Būtent apsimesti ir nereikia, nes tada gali atsibusti su vyriškiu po viena anklode su savo peniu vienoje šiltoje vietoje. Geriausia yra neapsimesti, ir kalbėtis žiūrint vienams kitam į akis (kad ir virtualiai), argumentuotai. Aš nebijau pralaimėt, aš bijau nieko neišmokt iš savo pralaimėjimo.

     • Karde,
      Tai ne pataikūniškumas, o mūsų situacijos paradoksas. Yra žaidimų teorijoje tokia situacija, kai racionaliausia strategija – būti pamišusiu. Pavyzdžiui žaidžiant Chicken žaidimą, kai dvi mašinos lekia viena į kitą, vienintelis būdas laimėti yra įtikinti oponentą, kad tu esi visiškai išprotėjęs ir nesitrauksi nė už ką.
      Panašiam paradokse esame ir mes. Pragmatiškiausia politika Lietuvai, tai nedalyvauti pragmatizmo orgijose Europoje, o palaikyti dėl vertybių, idėjų, demokratijos plėtros pamišusį šerifą, tikintis, kad prireikus jis pagelbės ir mums. Čia aišku aš pateikiu maksimas. Konkrečiame kontekste mums būtina konstruoti santykius tiek su pagrindinėmis ES šalimis, tiek su Rusija. Tačiau nereikia turėti iliuzijų: Vokietija, Prancūzija, Britanija, Italija ir kitos svarbios ES šalys visada aukos Lietuvos interesus, vardan gerų santykių su Rusija. Nord stream pavyzdys parodo, kad tai vyksta ekonomikoje. Neduok dieve įsitikinti, kaip tai atrodo karinėje srityje.

     • Orka

      Valentinai, baikit jūs su savo vertybėm. Nėra jų, jos tik visokių rašeivų teoriniuose išvedžiojimuose. Politikoje – tik dūmų užsklanda, kai trūksta pragmatiškų argumentų. Didysis demokratijos eksportuotojas siekia anaiptol ne (vien) vertybinių tikslų, kišdamas trigrašį, kur tik jis gali įlįsti. Galim galvoti tik pragmatiškai, apsimoka mums tai ar ne. Manot ir ta karine prasme jis mus krūtine uždengtų? Net neįsivaizduoju, kaip jų F – iolikti lekia Kremliaus bombint, nes rusai į Lietuvą su tankais įvažiavo. Čia reikia būt koservatorium, kad įsivaizduoti tokį apokaliptinį vaizdelį. :)

     • Auksinis kardas

      „Tačiau nereikia turėti iliuzijų: Vokietija, Prancūzija, Britanija, Italija ir kitos svarbios ES šalys visada aukos Lietuvos interesus, vardan gerų santykių su Rusija.“

      Apverskime antraip: kokiomis aplinkybėmis ir kas aukotų santykius su Rusija vardan tokios Lietuvos interesų, ir kokia turi būti Lietuva, kad taip nutiktų? Priimkime Orkos repliką kaip papildančią vaizdą – net ir JAV, turėdamos pakankamai laiko pasverti, gali suabejoti kokia parama joms labiau naudinga. Šerifo irgi nenusipirkom.

      Mano atsakymas remiasi tikra patirtimi ir ekstrapoliacija: apie ką turėjo svaičioti kvaila Islandija, kad pulti pirmai pripažinti kažkokios nenaudingos šalelės naujadarišką savistovumą? Kaip svarbu atrodo mums patiems įvertinti tokį elgesį kaip pagrįstą, ar toks jis beatrodo mums šiandien, ar paremtume jį? Juk taip nutikti galėjo tik idealizmo, teisingumo ir apsisprendimų teisės pripažinimo persmelktoje pasaulėžiūroje – jei tokia mums atrodo nerealistiška, neracionali, ar nenaikiname patys tos erdvės, kurioje galėtume būti geriausiai užtariami? Mums atrodo, kad demaskuodami idealų, idėjų galią, mes tampame labiau apsaugoti tikrovėje? Nieko panašaus. Labiausiai apsaugoti esame tame pasaulyje, kuriame vertinamas ir užtariamas net ir mažiuko unikalumas, savistovumas – laisvų apsisprendimų, idealų paisymo ir puoselėjimo pasaulyje. Kuo labiau (o ne kuo mažiau) pasaulis bus persmelktas tokio „nepraktiškumo“, tuo labiau užtikrintas ir Lietuvos savarankiškumas, šviesi ateitis. Galiu būti ir laisvas ir draugiškas ir pasiturintis, maža to – vienaip ar kitaip prireiks VISO rinkinio.

      Pasikartosiu – JAV jėga pasaulyje atsirado ne tiek dėl policininkiškų įgūdžių, kiek dėl erdvės veiksmingoms, pažangioms idėjoms augti.

     • Orka

      „O tai, kad AT pirmininkas išteisinęs Paksą yra ne iki galo lojalus Lietuvai ir Konstitucijai rodo ir tas faktas, kad pasibaigus įgaliojimams ir vykstant politiniams žaidimams dėl jo kėdės, jis, pažeisdamas įstatymus sėdi savo poste ir smagiai gauna milžinišką AT pirmininko atlyginimą, kurį mokame mes visi.“ – nepyk, Valentinai, bet čia jau visiška nesąmonė.

     • Karde,
      Man atrodo, kad jūs ir įrodėte mano mintį. Kad ir koks primityvus atrodytų JAV mąstymas, tai didžia dalimi yra mąstymas pagrįstas vertybėmis. Mums tai yra svarbu todėl, kad mus apginti kas nors gali tik dėl vertybinių pirežasčių, o ne pragmatinių. Tęsiant, tos pačios vertybės, kuriomis JAV vykdo savo mesianizmą, gina ir mus. Būtent todėl mums reikia labai pagalvoti prieš smerkiant juos.
      Orka,
      Tarkime jūs teisus dėl to kad „Principai yra niekas – interesai yra viskas“. Iš to plaukia dvi išvados:
      1. Lietuva neturi jokių šansų išlikti laisva.
      2. Visi jūsų priekaištai dėl Pakso proceso yra niekiniai, nes principai yra niekas, interesai viskas.

      Dėl Greičiaus. Įdomu būtų sužinoti kodėl galvojate, kad parašiau nesąmonę, netgi visišką. Mano argumentai tokie: turime valstybės tarnautoją, kurio įgaliojimai baigėsi. Jo įgaliojimų terminas apibrėžtas konstitucijoje. Deja, politikai dėl šio valdininko vietos pradėjo peštis demonstruodami kieno yra didesnis organas. Valdininkas, dėl kurio vyksta peštynės, sėdi, tyli ir neišreiškia savo pozicijos. Tai yra vyriausiasis Lietuvos teisėjas, t.y. žmogus labiau nei bet kas kitas įpareigotas laikytis įstatymų. Puikiai žinodamas, kad sėdi savo darbo vietoje neteisėtai, jis turi puikiai suprasti, kad atlyginimas, kurį jis gauna jam irgi mokamas neteisėtai. Būdamas atsakingas Lietuvos pilietis jis turėtų pareikšti: Gerbiami politikai, prašau mane kuo greičiau atlaisvinti iš mano darbo vietos, kaip to reikalauja Konstitucija, nes aš neturiu teisės dirbti šio darbo ir neturiu teisės gauti šio atlyginimo. Po to jau politikų reikalas būtų spręsti ką daryti. Mes mėgstame užsipulti kokį nors valdininką, kad su tarnybine mašina nuvažiavo į kirpyklą, o čia sėdi vyriausiasis Lietuvos teisėjas, neteisėtai, gauna atlyginimą, kurio dydis turbūt panašus į premejro ir tyli. Ar tai neverta rimtesnio pasidomėjimo? Kurioje vietoje šių mąstymų grandinė yra nelogiška?

     • Auksinis kardas

      Valentinai, artėjame prie sutarimo: esminė detalė mano vertinime yra ta, kad Bušo laikotarpis JAV yra duobė, kurios metu nutolta nuo idealų veiksmingumo, rinktasi jų karikatūrinius pakaitalus, kamšalus, demokratija nešta (tikrai? kur? kodėl?) ne pergalingu pavyzdžiu, bet pralaiminčiais, prievartaujančiais ginklais. Ne taip sunku suvokti ir kur mūsų vieta, esant tokioms aplinkybėms – turime būti draugai Amerikos, geresnės už bušistinę, neturime lygiuotis į buvusias jos duobes, kad nesistebėti idealų stoka ir veidmainiškumu pačiuose partnerystės pagrinduose. Partnerystė idealuose – šita kryptis teisingesnė už partnerystę fiziologiniuose judesiuose.

      Klausimas „Kur dingo visi lyderiai?“ kurį užduoda Iacocca savo knygoje, leistoje dar iki Obamai užimant pareigas, adresuotas bušistinei Amerikai, kurioje gerbiamas Amerikos veteranas daugelį dalykų mato išverstais antraip, nei būta jos pažangumo laikais. Laimei, Obama panašus į tokį lyderį, kokie Amerikai visuomet ir buvo reikalingi, tad dviprasmiško JAV vertinimo klausimas turėtų nunykti.

      Tad, ką benorėjau pridurti – ne bet kokia Amerika yra gera Amerika. Jei tai turėsime omenyje, ir leisime savo savigarbai stiebtis link jos idealų, būsime teisingesniame kelyje ir turėsime mažiau sumaišties atsakydami patys sau kuo užsiimame.

     • GIGA

      Atsiprašau,Valentinai,iš ko tu tyčiojiesi?nebent iš Aurelijaus,bet tai būtų labai negražu,nes jis sunkiai gali apsiginti (nebent nagais drykstelt) ir yra priklausomas nuo tavo duodamo ėdalo.O šiaip seniai esi kapituliavęs savo pasisakymais ir siūlau likti prie „nežinau,neįsigilinęs,bet įsitikinęs“ :)Anksčiau dar galėjai paspekuliuot kažkokiais dviem vardais,dabar jau tavo pasisakymai visiems nusibodusiu klausimu pakelia oponentų mases didesnes nei eina balsuoti į Ep rinkimus.
      Tikiuosi „pukuotuką“ pareitingavai į viršų:)O ką taurus,doras,šviesių akių lietuvis,ne taip kaip koks ruspalaikis ar rusų šnipas

     • Orka

      Valentinai, negalima plakti visko į vieną kokteilį ir daryti kažkokias visą apibendrinančias išvadas. Paksas – vienas klausimas, AT pirmininkas – antras, užsienio reikalai – trečias.
      Tiesą pasakius tingiu čia su jumis polemizuoti. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ką reiškia „laisva Lietuva“ šiame globaliam pasauly. Jeigu turime galvoje faktinę nepriklausomybę, tai beveik, pabrėžiu BEVEIK, jos ir neturime. Dar vienas kitas dešimtmetis ir būsime ES imperijos provincija. Iš lėto, sunkiai, bet Europa centralizuojasi ir tampa federacine valstybe. Jei kalbate apie laisvę nuo Rusijos, tai, manau, dar negreit rusai atsiplėš šitas žemes. Bet už kokių 30-50 metelių visko gali būti. O gal pasaulis jau globalizuosis iki to, kad valstybiškumas bus mažai bereikšmingas.
      Dėl Greičiaus: pats padarote išvadą,paverčiate ją faktu, kad kažkas yra neteisėta, lyg jums būtų kas kokias galias suteikęs, ir iš to toliau sėkmingai darote kitas išvadas. Nesamonė ir tiek. Daug aiškint…

     • Giga,
      Beviltiškai skamba tavo šitas tekstelis, net šiek tiek pagailo tavęs :) Galiu oficialiai konstatuoti, kad Pakso gynėjų pozicija šiame bloge bankrutavo, nes vienintelis jų informacijos šaltinis yra laikraščiai, o jie taip ir neišmoko pripažinti faktų. Skelbti populizmą ir ignoruoti faktus – kaip tai paksiška …:)
      Orka,
      Gaila, kad nenorite parodyti kur mano apmąstymuose apie Greičių yra netiesa. Kur mano išsigalvoti faktai? Paėmiau faktą ir pateikiau jo interpretaciją. Sutinku, kad gali būti kitos interpretacijos, bet norėjosi jas išgirsti.

     • bang

      „vienintelis jų informacijos šaltinis yra laikraščiai“
      Ot ir netiesa, Valentinai. Bent jau GIGOS šatinio tikrumu abejoti netenka, pirminis tsakant, – E.Kūris, „tarp kitko puikus detytojas ir… sugerovas“. GIGA girdi pokalbius „vokrug do okolo“, ir skaito mintis tarp eilučių, tačiau teisybės dėlei, necituoja čia komentarų, ką išgirdo iš profesoriaus per tuos du baliukus…

     • Svarbus patikslinims Bang :) Tai vaizdą keičia iš esmės.
      Dar prisiminiau, kad dar vienas patikimas informacijos šaltinis yra kažkuris komentatorius, kuris visiškai atsitiktinai girdėjo alubaryje kaip Kūris su „užsakovu“ dalinosi šio susidorojimo dividendus.
      Darosi vaizdas, kad Kūris Lietuvos teisinę sistemą vairuoja išgertuvėse, t.y. būdamas nevisiškai blaivus. Gal jam būtų galima pritaikyti KET numatytas baudas? Tiesa, čia GIGA irgi turi savo ypatingą, jokios logikos dėsniams nepaklūstančią nuomonę. :) Gali neišeiti.

     • romas

      Nesuprantu, kam taip paslaptingai yra kalbama apie tai, ką spauda ir TV aptarinėjo viešai. Kūris su Steponavičiumi buvo susitikę „Forto“ kavinėje. Jie sako, kad gėrė kavą, kiti tvirtina, kad alų. Man atrodo, kad ir Kūris ir Steponavičius galėjo susipažinti VU , kaip dėstytojai, o Seimo pirmininko pavaduotojas su KT pirmininku irgi gali būti pažįstami neformaliai. Sunku pasakyti, ar jiems draudžiama gerti kokį nors skystį prie vieno stalo Pakso apkaltos metu.

     • GIGA

      Kapituliav3s Valentinas dar paband4 trinktelt durimis:)

   • GIGA

    Fredi,primenu,jog taikant dvigubų standartų teoriją svarbu garsiai surikti,kad Paksas rusų šnipas,tada nespėjus gauti plytą į dantis,tolumoje išgirsi garsiai kalbamą mantrą-jos žodfžiai bus panašūs-„….mes niekada nemažinsim pensijų ir nesiskolinsim pinigų,Paksas niekšas,partškolos kandidatė vienintelė tinkama….“

 • nerijus

  Būtų įdomu sužinoti…
  Paksas „Juos“ žino, gal, greitu laiku ir aš sužinosiu :)

 • Fredis*

  nieko keisto, kad žmonės žiūri į asilą ir vietoj jo mato eiklų žirgą.
  Abonento gerbėjams brangiausias Abonentas,
  Graužinienei ir kompanijai – Uspaskich.

  • GIGA

   Tačiau yra vienas nedidelis skirtumėlis – kaip suprantu,tai ir patiems konservatoriams iš įvairių rakursų bežiūrint Žiemelis į tą eiklųjį žirgą netraukia ir vis tiek lieka asilu.Asilu,bet gerbiamu asilu,nes tai asilas iš partijos elito.O įdomu ką jie mato žiūrėdami į Kaktį ar Vidžiūną (sakykim,blaivą)?Gaunasi,kad ne tik svetimiems,bet ir saviems „vaizdzelis nekoks“

 • Regis

  Žodžių su šaknimi PAKS,- 85. Visai neblogai, nedaug trūksta iki 100. Įdomiausia, kad visa tai po tema „Let’s party!!!!“

  Pas mane toks durnas klausimas: gal mes skirtingai suprantam ką reiškia „Let’s party“? :)) arba apie ką ši tema?

  • Let’s paksy!!!

   • WU

    Paradoksas, bet PAX išvertus iš lotynų kalbos reiškia taiką.. Tiek jau tos taikos čia..

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, Tu paskolinai R.Paksui 50 litų, jis Tau jų negrąžino ir todėl dabar – blogas Paksas, labai blogas… ar aš klystu? Iš esmės man nusispjaut į Tavo pažiūras R.Pakso atžvilgiu, bet Tu esi mano bendrapilietis ir Tavo pasirinkimai ir suvokimas reiškinių bei įvykių, lemia tavo sprendimus, kurie žingsnis po žingsnio atveda mus ten, kur dabar ir esame. Ir tai labai svarbu, todėl ir diskutuoju su Tavimi, rupūs miltai, kad devyni velniai Tave į kokią pelkę nujotų.

  • Mykoliuk,
   Žaviuosi tavo sugebėjimu naudoti lietuvių kalbos keiksmažodžių lobynus.
   Beje, ne į temą, bet šiandien pamačiau, kad žemaičiai jau turi Wikipedia versiją žemaičių kalba. Mane sunku nustebinti, bet buvau apakęs ;)
   Grįžtant prie Pakso, tai kai Giga privertė mane peržiūrėti pirminius šaltinius, aš dar kartą įsitikinau, kad jis padarė tai kas jam inkriminuojama. Tai nėra išsigalvojimas. Jis iš tikro išdavė Borisovui paslaptį, iš tikro reketavo kelininkus. Tie patys įrodymai buvo naudojami tiek KT tiek AT sprendimuose. Pakso kaltė nekelia jokių abejonių. Aukščiausio teismo kompetencija ir konkrečiai Greičiaus, man kelia didelis abejones.

   • nerijus

    Žemaičių kalba wikėj, jau senai yra ;)

    O man kelia abejones Kūrio kompetencija, vien dėl to, kad mano draugas apie jį nelabai kaip atsiliepė ( kaip dėstytoją ). Vat.
    Neginčiju jo Konstitucijos žinojimo ir gebėjimo išaiškinti, bet kur joje rado dvasias? Bandžiau ieškoti- bergzdžias reikalas. Gal Šatrijos ar kokią kitą raganą pasikviesti- greičiau rasim? Tsakant.

    • WU

     Kūris yra puikus dėstytojas, kaip ir konstitucinės bei teisės teorijos specialistas. Turbūt tas tavo draugas gavo atitinkamai už savo žinias ir dar dabar jaučia nuoskauda :) Beje, jei jis būtų atidžiai Kūrio klausęs, tai būtų išgirdęs apie tokį Šarli Luji Monteskje, kuris pavarašė veikalą pavadinimu „Apie įstatymų dvasią“. Jeigu jis būtų bent bandęs studijuoti konstitucinę teisę, būtų supratęs kas yra įstatymo ar Konstitucijos dvasia. Dažniausiai ant Kūrio tokie ir deda..

     • GIGA

      Ku (tarp kitko puikus dėtytojas ir…. sugėrovas (teko kaip minimu du kartus baliavot),bet tai ne profesija…Teisybės dėlei,necituoju čia komentarų ką išgirdau iš profesoriaus per tuos du baliukus…UŽSAKYMAS ir tiek ..Lengvas sufleravimas-gal kas galit pakomentuoti kaip gerb Kuris tapo konstitucinio teismo teisėju?KAS PASIŪLĖ?KAS PRIEŠINOSI?

     • GIGA

      Atsiprašau ne Ku,o Kuris

     • GIGA

      Argumentų stokoje ir jei amžius nevišija 21 metų galima naudoti ir tokį argumentą:)Subjektyvu,bet sunkiai neigiama (nebent pažyma iš atitinkamos vietos)

     • WU

      Pasižiūrek į savo argumentus dviem komentarais aukščiau. Ir tada pasiskaičiuok kiek tau metų.

     • GIGA

      Pažiūrėjau,čia dė užstalės su Kuriu.Deja gyvenimas yra toks…Prašantieji ir prašantys keičiasi rolėm….

     • nerijus

      Mano draugas vidurinę baigė „raudonu diplomu“, o teisėje nusimano tikrai ne praščiau nei tamsta- WU ar bang. Taip, kad nereikia…
      ;)
      Be to, jis ir neneigia, kad jis specialistas, bet gal jam dvasios padeda?

     • bang

      GIGA, „Ku (tarp kitko puikus dėtytojas ir…. sugėrovas (teko kaip minimu du kartus baliavot),bet tai ne profesija…Teisybės dėlei,necituoju čia komentarų ką išgirdau iš profesoriaus per tuos du baliukus…UŽSAKYMAS ir tiek Atsiprašau ne Ku,o Kuris“ – turi galvoje buvusį Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo pirmininką Egidijų Kūrį ?

     • GIGA

      Taip,bang

     • bang

      Tai nori pasakyti, kad E.Kūris tau prisipažino (ar leido suprasti), kad konkrečiai KT sprendimas dėl Pakso padarytų LRKT pažeidimų paprsčiausiai buvo kakžokios suinteresuotos grupės/klano užsakymo įvykdymas, ar kad apskritai visi KT sprendimai priimami vadovaujantis ne teise, o vykdant klanų užsakymus ?

     • GIGA

      Tikrai ne ir,manau,niekam neprisipažins.Aš netgi tokio klausimo neuždaviau-jis gi man ne prietelius.Tačiau girdėjau pokalbį „vokrug do okolo“ su vienu gerb.juristu signataru,Pakso advokatų komandos vertinimą ir t.t.

     • bang

      “vokrug do okolo”, kad „UŽSAKYMAS ir tiek“ ?

     • Mykoliukas Beraštis

      Bang, jei turit ragus – sakykit. Nulaušiu (kad nusiramint). Maniau, kad idiotizmas yra liga. Pasirodo, tai tik požiūris ir pozicija gyvenime.

     • GIGA

      matai,bang, mintis galima skaityti tarp eilučių-iš to pokalbio prisimenu,kad ne taip viskas paprastai ėjosi gerb. profesoriui tampant KT teisėju.Buvo nemažas pasipriešinimas,bet Adamkus atstovėjo savo kandidatą.Ir tai jau nemažai pasako… (o gal nieko nepasako,bet jeigu tu taptum kapinių sargu dėdės Petro dėka,jam numirus,matyt,pasistengtum,parinkti ex geradariui gražesnę vietą,kur po pušele.Visiems buvo aišku kas taps Prezidentu nuėmus Paksą ir kas netapo…).Aplamai daug ko ir neparašysi.Nenoriu aprašinėti „pletkų“.Temą baigiau.

     • Mykoliukas Beraštis

      Bang, papasakočiau prie alaus Tamstai išjungus telefonus ir išėmus SIM korteles (esu TELECOM specas, žinau kaip šis mėšlas veikia, patikėk). Papasakočiau apie S.S ir E.K tokių istorijų su A.P, kad ap.. iš laimės ir džiugesio, kad turi pinigų nusipirkti bilietui į vieną pusę. Aš jau nusipirkau ir senai. Mano telefono numerį senai žino VSD, gali pasiteirauti (tingiu pasikeisti numerį, nes telefonu vis tiek tik Mamai sakau, kad ją Myliu, o skype turiu draugų, todėl esu buratinų nesusekamas). Tai tiek šiam vakarui.

   • Auksinis kardas

    Valentinai, simpatizuoju tamstos principingumui ir nuoseklumui, tačiau apkalta jau baigta, bet tebeturime skirtingo reiklumo bėdą. Kaip tik ši labiausiai glumino platesnio rato RP apkaltos kritikus. Mat, galima turėti „standartus“, bet juos sunaikinti nestandartiškai taikant.

   • GIGA

    ar Prezidentą reikia nuimti dėl to,kad jis savo rėmjui,tarkim pavarde „Petrov“ pokalbiu telefonu pasako-„tėvai,man atrodo,kad tave pasiklauso“…Debiliukas pasakys,kad taip,bet jul Valentinas ne toks?!

    • Mykoliukas Beraštis

     Įrodymas būtų, kad klausėsi A,B ir C pokalbių, kasetes rytoj Tau atveš Petras. Visais kitais atvejais, mane asmeniškai bent porą kartų per dieną būtų galima sušaudyti, nes tokių dalykų pasakau…

  • romas

   Paksas buvo du kartus premjeru. Laiko trukmės neskaičiavau, bet galimai panašiai tiek pat, kiek ir Kubilius. Indėlis į ta padėtį, kokioje dabar esame, Pakso ir Kubiliaus yra panašus. Taip pat Paksas turėtų apsispręsti, ar tauta yra runkeliai, ar ne, nes pats pirmas tą išsireiškimą ir pritaikė ūkininkams pavadinti. Žiūrėkit, Mykokiuk, atviromis akimis į gyvenimą ir per daug politikų neįsimylėkit :) Žinokit, Lietuvoje puikiai veikia PR kompanijos ir moka pūsti miglą į akis. Daugelis tokie apipūsti (ne apsipūtę) ir vaikšto.

   • Mykoliukas Beraštis

    Vargeli Tu mano neapskaitytas…

    • GIGA

     Kuo toliau į mišką,tuo daugiau malkų…Gerą oponentą įsitaisei,Mykoliuk….:)

     • Mykoliukas Beraštis

      Ano, pan GIGA. Bet kolegos yra kolegos. Todėl teks labai pagarbiai ir delikačiai pystelt į dantis, ir ramu.

 • Pingback: Common sense » Įspūdžiai iš Login2009: tik nereikia mūsų dulkinti!()

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, o kaip dėl Wlodek Adamkievicz?

 • Mykoliukas Beraštis

  Užmigo Žemė, tik Dangaus, negęsta akys, Valiaus, sidabrinės. (teisingai sudėliojus ritmo ir minties akcentus, rimuojasi)

 • levas

  Sveikinimai:)
  Nesitikėjau tokios Jūsų sėkmės. Iš tikrųjų labai retai rašau komentarus. Bet norėčiau atkreipti dėmesį: anksčiau „Respubliką“ laikiau rimtu dienraščiu (čia gal prieš kelis metus, nepamenu kada nutrūko skaitymas). Šiandien netyčia paėmiau ir paskaičiau. Informacija vienpusiška, nors Jie skelbiasi pateikiantys abi puses. Bet labiausiai sudomino Jų reklaminė akcija „Draugaukime“. Ten toks S.Alperavičius pareiškia, kad Jam „Respublika“ tokia anokia….
  Prisimenant „Respublikos“ straipsnius apie žydus, man pasidarė keista, kad Jų „Lyderis“ ten reklamuojasi.

  Gerb. Artūrai, žinant Jūsų požiūrį į „Respubliką“ keista kad jokio įrašo nėra.

  P.S. Nejau tai reiškia LETS PARTY ir „Respublika“ su žydais susitaikė?

  • Levai, atsiprašau, būna dienų, kai neperskaitau visų Lietuvoje leidžiamų laikraščių ir žurnalų ir neperskaitau visų naujienų portaluose paskelbtų naujienų. Ir visus Lietuvos tinklaraščius būna ne kasdien patikrinu…

   Įdomu, ką tai galėtų reikšti?

   • levas

    Atleidžiu, būna tamstos Blog’a tik po keliu savaičių pavartau. Patinka, gerbiu.
    Mano paprasta nuomonė: kas moka tas ir muziką užsako! Bet tikiuosi, kad ta orgija tarp Jų greit baigsis. Tačiau nesitikiu, kad „R“ pasikeis. Negražu taip sakyti, bet tam tikras amžius duoda savo.

 • matotaupa

  Tas WU tai tikrai iš kelmos spirtas jaunuolis (jaunuolė?) :-)

 • matotaupa

  Truputį juokinga, kai „bananinės“ (jei norite – Centrinės Azijos) demokratijos šalyje ginčijamasi, ar teisėtai nušalintas prezidentas. Tokiose sistemose atsitiktinumų nebūna – viskas sustyguota, suderinta ir apmokėta: prezindentų nušalinimai, stambių įmonių vadovų galvų nupjovimai, paskui tų įmonių atidavimai (pardavimai?, paskirtų prezidentų išrinkimai. Reikia paprasčiau žvelgti į tokius dalykus…

  • romas

   Bananinėj respublikoj ir prezidentus renka kaip skalbimo miltelius. Pakso rinkimų kampanija ta prasme panaši į „Ariel“ reklamą (brangi). Bet higienos tarnybos susisgribo, kad produktas neatitinka reklamoje nurodytų savybių ;)

   • matotaupa

    „Bananinėje“ respublikoje prezidentai nerenkami – paskiriami…

    • romas

     Kas?

     • Mykoliukas Beraštis

      b… per šakas…, Romai Jūs apsimetate ar rimtai?

   • romas

    Jei bananinėj respublikoje prezidentus paskiria, tai matyt tai nėra dievas. O jei nėra dievas, tai turiu įtarimą, kad asmenys. O jei asmenys, tai turi kokiu tai būdu įtikinti rinkėjus, kad balsuotų. O tam reikia pinigų, kaip ir norint įtikinti pirkti „Ariel“. Abejoju, ar Lietuvos žmonės pažinojo Paksą asmeniškai. Galėčiau duoti ir nuorodas, kas padarė Paksą vyru, bet nenoriu.

    • Mykoliukas Beraštis

     R.Paksą vyru padarė Laima, o gal ir kita Moteris. Mane vyru padarė Moteris vardu Virginija. Ir ką?

     • romas

      Mykoliuk Berašti, čia aš apie įvaizdį kalbu, o ne apie ejakuliaciją.

     • Mykoliukas Beraštis

      Pagodokite man, mielasai, kuom skiriasi įvaizdis nuo vaizdo ir ejakuliacija nuo drėgnumo apatinukėse sapno metu?

     • Mykoliuk, gal tokias temas kitoje vietoje aptarinėtumėte?

     • romas

      Jei atsimenate buvo vienas XX amžiuje, jai Jis buvo vyras, o tauta jo moteris. Jo chebra irgi mėgo fakelus ir tvarką su teisingumu. Manau pijarščikai mėgino sudirginti tas pačias tautos erogenines zonas. Beje anas į mistiką irgi buvo pasinešęs.

     • Mykoliukas Beraštis

      Romai, dėl Prezidento R.Pakso mistikos aš jo ir nemėgstu. Nemėgstu myžnių (atsiprašau nuoširdžiai tikinčių, tai skirta ne Jums, mielieji), kurie šliaužioja keliais sudėję delnus ir amžinai apsiašaroję. Tame man R.Paksas yra boba ir lochas paskutinis. Dėl to sutinku. Bet tai nieko nekeičia, jis buvo teisėtai išrinktas ir neteisėtai (perversmo būdu) nuverstas. Pagarbiai, Mykolia.

     • Musė

      Mykoliukas šiandien siautėja.

      Aš tai skelbiu savo asmeninę nominaciją „metų citata“ -„R.Paksas yra boba ir lochas paskutinis“. Mykoliuk, taip ir toliau.

     • Mykoliukas Beraštis

      Muse, mušeklis po ranka, nezyzk, maže, bo galiu ir…

     • romas

      Ar žinote prie ko veda abejonės savo valstybinės valdžios veiksmų teisėtumu? Tokia idėja yra destrukcinė. Vieni išrinkti kitą išrinktą teisėtai išmetė ir nieko daugiau čia neatsitiko. 28,5 proc. rinkėjų, rinkę Paksą, liko nepatenkinti, o 71,5 procentams – vienodai (kai kurie net džiaugiasi). Kas kaltas, kad tuos, kuriuos Konstitucija vadina tautos atstovais, būtent ir išrenka? Yra demokratiniai būdai rinkti kitokius, bet kol tokie renkantys, kitokių išrinktų nėra ko tikėtis. Todėl manau, jei čia kam nepatinka, tai sienos nėra uždaros, kaip ir atviros, kuriems čia visai neblogai.

     • Mykoliuk,
      Drėgnumas (arba sudrėkimas) apatinukėse sapno metu turi specifinį pavadinimą – Poliucija. Beveik esu įsitikinęs, kad sugalvojo ne Lobačevskis.
      Beje, žinių kiekis rodo ne intelektą, bet erudiciją. Galima turėti daug žinių ir būti durnam. Kaip, kad tu keli tokią versiją apie Donskį :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Šeštadienio išmintis: Kiekvienam, bent kiek apdovanotam žmogui, aišku, kad bėgiai begalybėje susikera. Bet visada atsiras kvailys, kuris iš vienos valstybės nušliauš keliais su liniuote rankose bėgiais iki kito kazachstano ir įrodys, kad bėgiai niekur jo kelyje nesusikerta, ir dar tai paskelbs Kedainių laikraštyje. Viešpatie saldžiausias, kai liepei mums daugintis, pamiršai įrašyti kai kurias sąlygas…

  • nerijus

   Viešpatie saldžiausias… :)
   Smagiai pasijuokiau iš tamstos komentaro apie bėgius ir Viešpatį :)
   10 balų ;)

  • Mykoliuk,
   Atsirado kvailys, sukūręs neeuklidinę geommetriją, kuris įrodė, kad paralelinės tiesės gali susikirsti :)

   • Mykoliukas Beraštis

    Valentinai, jei jau norite mane priblošti savo intelektu kaip musę mušekliu, tai darykie tai iki galo, ir pasakykite kad tai sumąstė Lobačevskis. Guliu – rūkau.

 • šiaip tai liūdna, kai vyksta pseudo rinkimai (tinklaraščiai – login2009) ir ten prasikala iš kiaušinio pseudo nugalėtojai. su tokiais rinkimų rezultatais aš net siūlyčiau nerengti pačios „pramogos“ o po namus išvežiot dovanėles nugalėtojams ir basta. šiaip apskritai „džiugu“, kad blogų konkursą laimi politikos apžvalgininko blog’as. tai patvirtina demokratišką interneto laisvę, dydį ir galimybes! net nežinau, kas labiau susimovė: .lt ar login9?

  • Kenterberi, tamstos pasąmonės srautas labai įdomus… Bet gal giliai įkvėpkite, prisikaupkite drąsos ir pasakykite viską, ką norite pasakyti žmonių kalba: aiškiai, suprantamai (be keiksmų ir įžeidimų) ir su argumentais. Kodėl rinkimai buvo pseudo? Kodėl buvo pseudo nugalėtojai? Kuo politikos apžvalgininko (žurnalisto) blog’as yra blogesnis už kitus blogus? Kur trūksta laisvės ir demokratijos? O tai grumuluojate dabar čia kažką be ryšio ir be jokios minties…:)

   • Kenterberis

    Tamstos srautas žymiai margesnis ir žaismingesnis: „giliai įkvėpkite, prikaupkite drąsos“, „be keiksmų ir įžeidimų“ „gromuluojate be ryšio“. Iš jų tampa aišku, kad jokių konkretesnių argumentų nereikia. Negi nesilankėte internete ir nieko daugiau nematėte?

 • ledynmečio voverė

  Ale per visą diskusiją apie garbę, tapšnotojus,baudžiamąją teisę, Pakso reketą kelių bendrovei, Borisovą, Tautą, ir, galiausiai, laimingą Seimo primtą pabaigą, neatsirado vietos užuominai apie Teismo Pirmininko ir Kaltintojo slaptą susitikimą alubaryje. :) t.y. neatsirado vietos svarbiausiam, esminiam įvykiui apkaltos istorijoje. Normaliame pasaulyje koks kūris mieliau apsidžiaugtų užkluptas su prostitute stoties rajone, o mūsų šalyje viskas taip supaprastinta, nereikšminga, jog jau baigiama pamiršti.. ;) Tik mes, voverys, nepamirštam, nes mes ten buvom ir viską girdėjom! :o

  • Mykoliukas Beraštis

   Pagarba. Mano lovoje visada atsiras Jums šilta vieta.

  • GIGA

   tai va,tai va…Bet mūsų užzombintoje visuomenėje toks susitikimas visai normalus dalykėlis-blogį reikia versti visomis priemonėmis,kam čia tie reveransai.O po to sėdi žmogeliukai ir aiškina-„reikia vadovautis KT,jis gi teisėtas ir sąžiningas“

 • Mykoliukas Beraštis

  Kvailokai gavosi, pats nesuprantu kodėl. Gal galėčiau paprašyti, kad ištrintumėt?

  • Mykoliuk, netrinsiu, paliksiu kaip gyvą sąžinės priekaištą:)

   • Mykoliukas Beraštis

    Padarė mane Tėvelis ir Mamytė iš kraujo lašo, iš pieno šlako. O paskui atėjo A.Račas ir PADARĖ. Bet kaip toj gražioj dainoj „Nieks kic čia nekalc, mergužėle, tu pati…“ (Taikoma Mykoliukui Beraščiui).

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, iš kur gaunate tokio kokybiško kokaino? Europoje jo praktiškai neįmanomo gauti. JAV vadovaujasi vertybėmis, o ne pragmatiniais tikslais… Jums, Valentinai, Nobel Prize, garantuotas. Patylėsiu apie tai, kokioje srityje… GIGA, statau alaus. Vakaro tema – Valentinas.

 • Pingback: Po login2009: ką atskleidžia reakcijos blogosferoje?()

 • Pingback: Login 2009 – Lietuvos verslas bandys “blogerizuotis” | PDFONTOUR tinklaraštis()