Ar jūsų žmona jums ištikima?

Savaitraštis 15min 2012 09 07 (adaptuota turiniu ir forma, atsižvelgiant į ribotą vietą, versija)

*******************************

Įsivaizduokite, jog esate vedęs vyras ir turite nuostabią žmoną, su kuria gražiai gyvenate jau kokius 20 metų.

Vieną dieną susitinkate kaimyną (kuris neseniai išsiskyrė po to kai žmona užklupo jį su meiluže) ir jis į ausį pašnibžda, kad jūsų geroji žmona jums neištikima.

Žinia tikriausia jus pritrenkia, bet neprarandate sveiko proto ir nusprendžiate vien gandais nepasitikėti. Negražu, bet patikrinate žmonos elekroninį paštą, telefono išklotines, banko sąskaitas – nieko įtartino. Įdėmiai apžvelgiate rūbų spintą, įskaitant apatinio trikotažo skyrelį, panaršote papuošalų dėžutes – viskas, kaip visada, gražu, madinga, tačiau neviršija gaunamų pajamų.

Norite būti visiškai tikras, tad pasamdote privatų seklį, kuris po dviejų savaičių jums praneša, kad žmona, nors ir lankosi sporto klube, kavinėse, teatre bei kartą iki išnaktų vakarojo pas draugę, svetimo vyro kompanijoje nepastebėta, darbo metu dirba, o po darbo važiuoja namo.

Jums pasidaro lengviau, jūs atsikvepiate ir padarote vienintelę teisingą išvadą – jūsų žmona aiškiai neištikima. Nes faktai akivaizdūs – ji moteris (o jos juk būna neištikimos), rūpinasi savimi, stengiasi gražiai atrodyti ir jums niekada nekilo net minties apie tai, kad ji gali būti neištikima.

Sakysite, kvailystė? Taip nebūna?

Paskaitykite Konstitucinio Teismo trečiadienio nutarimą R,Pakso byloje ir suprasite, kad ne tik būna, bet ir yra. Tiesa, skaityti reikia pradėti nuo 2004 metų gegužės 25 dienos nutarimo, o gal net dar anksčiau – nuo apkaltos, ką tikriausiai Lietuvoje ne visi yra pajėgūs padaryti. Įskaitant ir žurnalistus, nekalbant jau apie didžiąją dalį politikų.

Atpasakoti viską sunku, bet pacituoti kai ką vis dėlto verta.

Taigi, Konstitucinis Teismas sako, kad “Konstitucijos šaltinis yra pati valstybinė bendruomenė” ir kad ji “aukščiausios teisinės galios aktas”.

KT taip pat nurodo, kad “Tauta Konstituciją keičia tiesiogiai arba per savo demokratiškai išrinktus atstovus ir tik pagal pačioje Konstitucijoje nustatytas taisykles”. Tos taisyklės labai aiškios – arba balsavimas Seime, arba referendumas. Čia ginčo nėra.

Ginčytis sunku ir dėl kitos KT nutarimų citatos: “Konstitucijoje negali būti ir nėra spragų”.

Toliau – šiek tiek sudėtingiau: “Konstitucijos raidės negalima aiškinti ar taikyti taip, kad būtų paneigiama Konstitucijos dvasia”. Suprask, tai kas parašyta – svarbu, tačiau daug svarbiau tai, kas neparašyta.

Ir tada jau visiškai sudėtinga: “Konstitucijoje nėra numatyta, kad praėjus kokiam nors laikui respublikos Prezidentas, kurio veiksmai Konstitucinio Teismo buvo pripažinti šiurkščiai pažeidusiais Konstituciją, o jis pats – sulaužęs priesaiką …. galėtų būti laikomas nesulaužiusiu priesaikos, nepažeidusiu šiurkščiai Konstitucijos”.

Bet (kaip ir “neištikimos” žmonos atveju) toliau vėl viskas lengva ir paprasta: “Konstitucijoje yra įtvirtintas toks teisinis reguliavimas, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš respublikos Prezidento pareigų už priesaikos sulaužymą, šiurkštų Konstitucijos pažeidimą niekada negali būti renkamas Respublikos Prezidentu”.

Raidės nėra, o dvasia kužda – niekada.

Vis dar esate tikras, kad jūsų žmona jums ištikima?

Ir vis dar tikite, kad esate Konstitucija yra aukščiausios teisinės galios aktas, o jūs to akto šaltinis?

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...