RAIT: lenkiu galvą. Ir nemokamas patarimas

… Pirmiausia, noriu pasakyti ačiū visiems čia besilankantiems už tai, kad elgėtės gana padoriai, kol manęs nebuvo (su keliomis labai retomis išimtimis, kurių minėti neverta).

Dabar grįžau ir vėl prie darbų:)

*****************************

Esu ne kartą viešai rašęs ir kalbėjęs apie visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovę RAIT. Bet man negaila…

Mano nuomone, tai yra viena geriausių, o gal net pati geriausia tokias paslaugas Lietuvoje teikiančių bendrovių.

Tai patvirtino ir paskutinė RAIT vykdyta rinkėjų apklausa (exit poll).

Tos apklausos rezultatus visi žinote, apie ją visi kalbėjo ir rašė rinkimų naktį. O aš noriu priminti ir pakalbėti dar kartą. Kad įsitvirtintų atmintyje, kad nepamirštumėte, kad žinotumėte (vėlesniame įraše dar paaiškinsiu, kodėl tą daryti reikia).

Taigi, RAIT apklausa parodė tokius rezultatus:

Darbo partija

19,8%

Lietuvos socialdemokratų partija

17,8%

Tevynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai

16,7%

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

8,5%

„Drąsos kelias“ politinė partija

8,5%

Partija Tvarka ir Teisingumas

8,4%

Lietuvos lenkų rinkimų akcija

4,8%

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

4,7%

Liberalų ir centro sąjunga

3,0%

Krikščionių partija

2,1%

Politinė partija „Sąjunga Taip“

1,3%

Socialistinis liaudies Frontas

1,2%

Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“

1,2%

Emigrantų partija

0,4%

Lietuvos žmonių partija

0,4%

Respublikonų partija

0,4%

Partija „Jaunoji Lietuva“

0,4%

Demokratinė darbo ir vienybės partija

0,4%

Viso:

100,0%

O Vyriausiosios rinkimų komisijos rezultatai parodė štai ką:

Darbo partija

19,84

8

Lietuvos socialdemokratų partija

18,38

5

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai

15,06

1

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

8,57

6

„Drąsos kelias“ politinė partija

7,98

9

Partija Tvarka ir teisingumas

7,31

7

Lietuvos lenkų rinkimų akcija

5,83

14

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

3,88

16

Liberalų ir centro sąjunga

2,06

18

Politinė partija „Sąjunga Taip“

1,76

13

Socialistinis liaudies Frontas

1,21

11

Krikščionių partija

1,20

10

Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ (Lietuvos centro partijos, Lietuvos socialdemokratų sąjungos, Tautininkų sąjungos ir Tautos vienybės sąjungos koalicija)

0,94

15

Partija „Jaunoji Lietuva“

0,63

4

Demokratinė darbo ir vienybės partija

0,32

17

Emigrantų partija

0,29

2

Respublikonų partija

0,27

12

Lietuvos žmonių partija

0,25

RAIT iš anksto paskelbta galima apklausos paklaidos riba buvo 1,5 procento.

Palyginti apklausos ir rinkimų rezultatus nesunkiai galite patys. Ir išvadas pasidaryti – taip pat.

Taip, TS-LKD realus rezultatas šiek tiek tiek viršija paklaidos ribą. Kita vertus, palyginkite Darbo partijos, Liberalų sąjūdžio, Drąsos kelias rezultatus.

Taip, paklaidos riba lėmė, kad Lenkų rinkimų akcija nebuvo tarp laimėtojų po apklausos, taip, kiek per daug optimistinis buvo Valstiečių partijos rezultatas.

Kita vertus, palyginkite RAIT apklausos rezultatus su visomis iki rinkimų skelbtomis apklausomis…

Ką norių pasakyti?

Nieko ypatingo. Tiesiog džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra gerai dirbančių bendrovių, kuriomis galima visada pasitikėti ir kurios vadovaujasi etikos ir normalios verslo kultūros taisyklėmis.

Kita vertus, man liūdna, kad tokioms bendrovėsm Lietuvoje dažniausiai būna gerokai sunkiau nei toms, kurios neturi jokių taisyklių, kurioms verslo etika yra nsuprantama sąvoka ir kuriomis pasitikėti negalima niekada.

Esu naivus, bet vis dar tikiu, kad ir Lietuvoje kada nors bus kitaip.

O kol kas lenkiu galvą prieš RAIT. Ir kartu duodu nemokamą, bet labai vertingą patarimą visiems – jei jums kada nors reikės rinkos tyrimų paslaugų ir tos paslaugos bus reikalingos priimti teisingiems sprendimams, rinkitės RAIT. Tada nebankrutuosite:)

(10 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Fizinis bankrotas yra mažiau skausmingas už moralinį.
  Kiekvienas gali pasitikrinti ar gyvena nebankrutavusioje zonoje. Ypatingai nenuovokiems paaiškinu – žalia ir šviesiai žalia spalvos http://vrk.maps.arcgis.com/apps/OnePane/basicviewer/index.html?appid=0c161c01d1284cf693abcdab9a76a72d

  • Bobutė

   Apmokėta iš Ts LKD rinkiminės sąskaitos Nr. ?

   P.S. Fredi, patikėk,- reklama užkniso juodai.

   • Fredis*

    Bobute, dar ryškiai oranžine ir ruda spalvomis pažymėtos teritorijos nėra moraliai subankrutavusios. Ne mano reikalas, tačiau man pasidarė smalsu sužinoti kokia Bobutei spalva šiame žemėlapyje yra gražiausia?

 • mustangas

  Statistiškai jie net negalėjo duoti 1.5 proc paklaidos. Paklaida visada bus 3 proc. Yra parašytos disertacijos, kur skaičius panašus į 3 yra pagrįstas.

  Na bet jei davė ir žino kodėl, jie outright šaunuoliai!

 • sigitas

  Fredi , na niekaip neradau tame žemėlapyje, kuriame regione savo 8 procentus surinko drasiaus šutvė.

  • Nuomonė

   Žemėlapis gali būti gan platus: aš ir dar keli mano bičiuliai balsavome už DK Dubline, taip pat keletas – Londone, o draugo brolis – Ispanijoje. Juose matėme gerus šansus pakedenti supuvusią teisėsaugą, kuri, kaip žinia yra Teisingos Valstybės pagrindinė sąlyga.
   O tamstos nuomone gal Kubiliaus šutvė dirbs šia kryptimi? O gal Butkevičiaus? Tai gal svarščiko?
   Sigitai, galėtum man atsakyti, kas priimtiniau,- būti ubagu dvasios ar kišenės? Tuo tarpu Lietuva smagiai ritasi abiejų link, – rinkimų rezultatai – švenčiausi to liudininkai.

 • Vingių Jonas

  Skaičiai niekada nemeluoja kaip 2×2=4 tik tada, kai nėra nurodomi kiti skaičiai, galintys turėti įtakos galutiniam rezultatai:)) Pvz. 2x(1+z)=? Gerai, jei z=1, tada „viskas ir taip aišku“ – lygu 4, o jei z=0,(6)?:)) Čia tik šiaip pasvarstymai. Kitas dalykas, kai skaičiai apskritai nepateikiami, kaip nutiko per šiuos rinkimus. Šiemet neradau (gal blogai ieškojau?), kiek rinkėjų kortelių liko neįteikta. Kaip ir prieš keturis metus liko neaišku, kodėl rinkimų dieną išduodami tokie kvadratukai su vienu skaičiumi, atėjusio į rinkimus eilės numeriu, o paskui paaiškėja, kad eilės numeris nieko nereiškia, nes reikšti negali:)), nes rinkėjų atėjo kokiais 200 mažiau, nei užrašyta eilės numeryje buvo? Kai rinkiminėje apygardoje yra 15 apylinkių ir 30 000 rinkėjų, tai pro šalį praėję 200 eilės numerių bendroje sumoje jau sudaro 3 000 rinkėjų arba 10% visų rinkimų teisę turinčių rinkėjų toje apygardoje. Tai va, spėti sąžiningai ir tiksliai galima tik su 10% paklaida tokiuose rinkimuose. 1,5% paklaida galėtų būti taikoma tik tokiuose rinkimuose, kuriuose atėjusių rinkėjų skaičių fiksuoja vaizdo kameros. Ar taip spėjo minima kompanija? Nežinau. Kad VRK suskaičiavo atėjusių rinkėjų skaičių be vaizdo kamerų ir be jokių paklaidų, tą žinau. Kaip VRK ištirs vienos kandidatės skundą dėl pradingusių 200 rinkėjų? Ar taikys 10%, ar 1,5% paklaidas? Nežinau. Ar sužinosiu? Irgi – nežinau. Nemokamas patarimas – „pasitikėk, bet pasitikrink“:))

  • Bobutė

   Jonai,

   Kai kitaip nei visi Lietuvoje paskaičiavot mokesčius, galima buvo pagalvoti, kad atsitiktinumas.
   Dabar matydamas faktą, jog RAIT paklaida yra apie 1,5%, Jūs, naudodamas tik Jums vienam žinomą metodiką, „suskaičiavote“, kad paklaida yra/gali būti tik 10%…:)

   Dabar tikrai patikėjau, kad esat Vingių vaikis…
   Tėvas:
   -Jonai, eik aritmetikos mokytis.
   Jonas Vingių:
   -Taigis, kaipgis, taigis o pats ar negali?

   • Vingių Jonas

    Miela Bobute,

    Teipgis, teipgis, o keipgis – teip ir pamaniau, kad Tamsta mane „tinginį“ paprotinsite.
    Dabar žinosiu, kad nuo 30 000 rinkėjų skaičiaus 3 000 tesudaro 1,5%. Ačiū už pamoką:)
    Na, o kad kitaip kaip visi Lietuvoje paskaičiavau mokesčius, tai Lietuvai, manau, tik blogiau – vėl reikės 7,6 mlrd litų skolintis, nes visi mokesčius skaičiuoja „teip, keip reikia“, Kad geriau Būtų Lietuvoje. Ar ne?:)

    • Bobutė

     Aš gal ir naiviai, bet nuoširdžiai manau, kad Jūs čia tik durnių valiojat…

     • Vingių Jonas

      „Durnių valioja“ tik dauguma kandidatų savo pažadais:)).
      Nežinau, kaip kitos įmonės moka mokesčius, bet, kai aš mokėjau pagal principą PRIE „ant popieriaus“, teismo sprendimu buvau priverstas sumokėti ne tik NUO „ant popieriaus“, bet ir baudą bei delspinigius, nes „apie tax tašks lt nepagalvojau“. Tenka sutikti su Tamsta – „reik eit aritmetikos mokytis“ ir ne kitaip:)

 • Šamanas

  Matyt Vaigauskas skaičiavo pagal RAIT duomenis.:)

  • Nuomonė

   Šamane, šita baika gali būti ne visai baika – išvakarėse žmonių smegenis praplauti – vienas iš būdų amortizuoti nepasitenkinimą iš anksto suplanuotais ir po rinkimu pateiktais „teisingais“ rezultatais.

 • Ugne

  Džiugu, kad šį kartą RAIT neapsiriko, tačiau ne visų patirtis tokia – mano koordinuota sutartis su šia įmone nuolat kybojo ant nutraukimo ribos dėl sistemingai pateikiamų nekokybiškų ataskaitų…

  • Ugne, o kodėl jos buvo nekokybiškos? Ne tokios, kokių reikėjo:)

 • Ugne

  Visai ne. Nekokybiškos todėl, kad nebuvo įžvalgų, padarytos paskubom, su klaidomis. Buvo keista, kad daug metų rinkoje dirbanti įmonė taip dirba.

  • Ugne, ačiū už atsakymą. Dabar beliko tik pasakyti apie kokią įmonę kalbame. Tikiuosi, jums tai nesudarys jokios problemos. Ir neabejoju, kad apie tuos trūkumus, kuriuos čia nurodote, jūs atvirai pasakėte RAIT.

   • Ugne

    Dirbau ne įmonėje, o valstybinėje institucijoje. Ataskaitos buvo recenzuojamos nepriklausomų ekspertų, RAIT buvo išsakyta tiek ekspertų, tiek mūsų nuomonė. Neturiu pagrindo teigti, kad ši įmonė visada dirba blogai, bet Jūsų pasisakymas apie šią įmonę man pasirodė pernelyg entuziastingai teigiamas, todėl ir parašiau su kuo pačiai teko susidurti.

    • Ugne, neatsakėte į klausimą:) Deja. Todėl drįsiu teigti, kad tamstos komentarai yra nepatikimi ir siūlau visiems nekreipti į juos dėmesio.

     • Ugne

      Cha, cha, cha, p. Račai, prajuokinote, žinoma, kad reikia atsižvelgti tik į Jūsų autoritetingą nuomonę. Kaip supratau, čia pasisakote kaip individualus asmuo, o ne kaip institucija. Aš taip pat, todėl, kad toje įstaigoje jau nebedirbu ir iš viso dabar gyvenu užsienyje, tačiau čia aprašiau savo tiesioginę patirtį. Ir dar – gal palikite „visiems“ patiems apsispręsti, kreipti dėmesį į komentarą ar ne. Aš taip pat turiu savo tinklaraštį, tiesa ne politinėmis temomis, bet man niekad nešovė į galvą mintis komentatoriams parašyti, kad siūlau į jų komentarus nekreipti dėmesio.

     • Na, štai, kaip gražu… Į mano nuomonę nebūtina atsižvelgti, bet ją galima patikrinti. Taip, rašau, kaip individualus asmuo ir taip – kaip asmuo žaviuosi RAIT darbo kokybe. Tamsta gi dergiate kaip anonime, bijodama pati savęs ir galbūt dar ko nors. Tad ir sakau, kad visos tamstos įžvalgos yra nepatikimos, nes jūs pati nepatikima – jūsų negalima niekaip patikrinti. Tik tiek ir nieko daugiau.

      Kas tamstai nešovė į galvą nėra joks rodiklis. Rodiklis yra tai, kad aš esu pasirengęs prisiimti atsakomybę už tai ką sakau viešai, o tamsta ne. Jaučiate skirtumą? Nieko tokio, jeigu ne, nes tai visai nesvarbu, nes į tamstą nereikia kreipti dėmesio:)

     • Nuomoné

      Ugne, ar jusu pasirinkimas gyventi užsienyje kaip nors susijes su politine, ekonomine ar kriminologine situacija gimtineje? Aciu.

 • Ugne

  Ir dar – tikiuosi jūs ir apie aptariamos apklausos kokybę spendžiate ne iš to, „tiko“ rezultatai ar ne…

  • Nuomonė

   Paantrindamas norėčiau pasakyti, kad RAIT duomenys kainuoja pigiau nei visuotiniai rinkimai, logiška būtų seimą rinkti atsiklausus tik RAIT,.. ir baigtas kriukis.
   Tereikia pataisyti konstituciją, kas yra smulkmena.

   • Nusišnekėti galima. Bet geriausiai – kitoje vietoje. Čia šiaip – draugiškas patarimas:)

    • Nuomonė

     Esu perskaites visus paskutinių penkių temų komentarus ir mano kuklia nuomone apie 30 proc. – nusišnekėjimai ir apie 45 proc. šiaip pablevyzgojimai. Bet man patiko. Čia šiaip – draugiškas pastebėjimas:)
     —————————-
     P.S. TV3 ką tik parodė prokurorą Ūso byloje. Prokuroras reikalauja iškelti baudžiamąją bylą D.Kedžio tėvui už melagingus parodymus – esą liudytojo teiginys, šis matęs Ūsą Stankūnaitės bute vien su triūsikais(prokuroras taip ir pasakė) mergaitei ten esant, niekuo neparemtas.
     Iki šiol maniau, kad liudininkų pareiga – liudyti, bet ne triūsikus atiminėti, kad vėliau galima būtų paremti savo liudijimą.
     Tai va tokie prokurorai, tai tokia tatai teisėsauga.

  • Ir dar – mes apie kokybę sprendžiame vadovaudamiesi ilgamete patirtimi, įrodančią RAIT darbo kokybę.

   • Nuomonė

    Tai gerai, gerai. Kaip mes čia Airijoje sakom – NP !
    Džiaugiuosi kartu su tamsta ir sveikinu :)

    • Nuomoné

     P.S. Lietuvos rinkejai irgi matyt vadovavosi ilgamete patirtimi, todel sykart (kaip niekad anksciau :)) ) issirinko atstovus, kuriems jie rupi :)))

 • Ugne

  Ne, susijęs tik su meile :))))

 • Nuomoné

  Meile gimtai šaliai ?

 • Ugne

  Na meilė gimtai šaliai prie emigracijos turbūt neprivestų :) Ne, meilė savo vyrui ir kūdikiui.

  • Nuomoné

   Mane privedé.
   Vyrai užsienieciai gerai. Mano valia butu, visus Lietuvos vyrus paversciau užsienieciais.

 • Nesvarbu

  jei jau dirbti, tai tik su uzsienio kompanijomis, o ne su visokiais Lietuvos uab’ais. Mano patarimas jums.

  • labai kvailas patarimas

   • Nuomoné

    Na kodel gi. Mes, emigrave, dirbam iš esmes tik su užsienio kompanijomis ir nieko, dirbam, uzdirbam, gyvenam, va jau netrukus R.Dambrauskas atvyks, aisma paklausyti giesmés apie rudeniny paukšty, garantuotai bus smagu. O paskui vél dirbsim su jomis ir jose. Ir nieko tame kvailo nematau. Mano kuklia nuomone kvailiausias patarimas – rinkti I seima „patyrusius“ politikus, o patyrimas tas ju kame? Aferas stumdyti ar gamtos desnius prie atšalusio pensininko konstatuoti?

    • D.

     tai jei dirbat tik su užsienio kompanijoms tai kam dar jums Dambrausko klausyti reikia, juk tai ne lygis, eikite į kokio E.Johno koncertus.

     • Nuomoné

      Kažkaip tikejausi panašaus išsišokimo :)
      Pasakysiu taip: o mums vienodai, Dambrauskas tai ar Ejohnas, kur norim, ten ir einam. Nelygis, mielasai D., yra galvoti, kad Dambrauskas – ne lygis, o Ejohnas jau lygis.

 • Bobikas

  Paklaida turetu buti matuojama „procentais balsu“, nes jei matuoti procentais ji vietom gaunasi apie 10 %.

 • Edvinas

  Dėl „Kita vertus, palyginkite RAIT apklausos rezultatus su visomis iki rinkimų skelbtomis apklausomis…“
  Nemanau, kad po tokio palyginimo sužinosim kažką apie išskirtinį RAIT apklausos patikimumą.
  Vieną exit poll’ą yra prasminga lyginti tik su kitu exit poll’u. Kitos apklausos iki rinkimų, matavusios respondentų ketinimus, užgriebė ir „pilkąją masę“, mėgstančią sprendimus priimti paskutinę minutę.

 • Inga Nausėdienė

  Ačiū, Artūrai už gerą vertinimą ir pasitikėjimą. Ačiū visai RAIT komandai už darbą ir tikrai gerą rezultatą. Dirbame sąžiningai, skaidriai ir profesionaliai. Žinoma, šiais laikais nelengva taip dirbti, nes dažniausiai už mažiausią kainą reikia išspausti maksimalų rezutatą. Būna sunku, tačiau visas kolektyvas visada to siekia. Na, o klaidų būna, ir nepatenkintų visada atsiranda… :). Gerai, kad patenkintų daugiau :).

 • Sigitas

  Tai gal RAIT galėtų pradėti daryti ir priešrinkimines apklausas. Bet matyt nelabai drąsu, nes kai tai darė, pavykdavo daugmaž taip pat kaip ir kitoms tyrimų agentūroms. Tai, kad 1992 m. kažkokiam psichologui (būtent psihologui, o ne sociologui) su neaiškia vokiečių kompanija nepavyko padaryti exit poll’o, dar nereiškia, kad jį gali padaryti vien tik RAIT. Tą, manau, įstengtų dauguma tyrimų agentūrų.
  Tai nereiškia, kad RAIT yra bloga agentūra, bet rinkos tyrimai nėra jos stiprioji pusė, nes sčia nepakanka vien mokėti teisingai atlikti tikimybinę atranką. Jiems reikia ne tik mokėti gerai atlikti apklausą (surinkti duomenis), bet ir turėti suvokimą apie rinkodarą bei sugebėti pateikti įžvalgas. Ko matyt RAIT tikrai trūksta.

  • mielas Sigitai, jei parašytumėte savo pavardę ir dar kurioje agentūroje dirbate, būtų viskas aiškiau. Ir akivaizdu, kad geriausiai visus išvardytus darbus dirbate tamsta.

 • Sigitas

  Ne, tyrimų agentūroje aš nedirbu (dirbu kitoje pusėje, esu klientas), bet šiokį tokį supratimą apie tai turiu. RAIT tvarkoj kontora, bet ne vienintelė tokia.