„Apple“ gerbėjas man siūlo „copy paste“

Grįžęs iš atostogų, savo pašto dėžėse radau nemažai laiškų. Visokių jų ten buvo – ir studentų prašymai atsakyti į klausimus apie žiniasklaidą, ir komentarai dėl kai kurių įrašų, ir net vienas pasiūlymas reklamai:)

Bet labiausiai mane pralinksmino laiškas, kurį pasirašė „Third Soul“.

Žinau, kad atsiras tokių, kurie sakys, jog privačių laiškų skelbti negalima, tačiau man atrodo, kad kartais juos skelbti tiesiog būtina, kad kitiems nekiltų noro tokių laiškų rašyti.

Taigi, štai ką man parašė „Third Soul“ (kalba netaisyta):

Sveiki, turiu nedideli prasyma. Nesenai sukuriau blog’a : iblog.lt kuriam skelbiu visas naujienas apie Apple produkcija. Puslapy dar nera labai daug naujienu, bet viskas su laiku :). Noreciau  jusu paprasyt vienos paslaugos, gal galetumete parasyt nedideli straipsni jusu http://racas.lt tinklalapi? As galeciau teksta pats parasyt, o jus tik „copy paste“ kaip sakant. Buciau begalo dekingas :)

… Aš žinau, kad Lietuvoje yra „žurnalistų“, kurie dirba panašiais metodais ir man, kaip žurnalistui, dėl to gėda.

Bet kažkaip tikėjausi, kad blogosferoje ši yda dar nespėjo paplisti.

Aš taip pat žinau, kad Lietuvoje yra „žurnalistų“, kurie „copy paste“ metodu užsidirba sau pragyvenimui ir man dėl jų liūdna.

Bet man vis dėlto atrodo, reikia būti visišku idiotu, kad galėtum siūlyti už dyką reklamuoti „copy paste“ metodu puslapį, kuris pats siūlo talpinti reklamą. Dar didesniu idiotu reikia būti siūlant tai man… 

Ypač idiotiškai tas pasiūlymas skamba todėl, kad pažiūrėjus į tą puslapį man kažkodėl kyla įtarimas, kad tai visai ne privati iniciatyva… 

P.S. Beje, puikiai suprantu, kad šiuo įrašu iš esmės patenkinau „Third Soul“ prašymą pareklamuoti jo tinklaraštį…:)

Bet, gal jau geriau tokia reklama nei „copy paste“ metodas, kurį galbūt kas nors nuspręs panaudoti. Juk laišką „Third Soul“ tikriausiai parašė ne man vienam.

(8 balsų, vidurkis: 3,38 iš 5)
Loading...
 • Slyvanosis

  Pavarau Apple (nukąsto obuolio) reklamą nemokamai už jus, Artūrai. Nemokamai, copy – paste metodu: http://www.apple.com/.
  Atleiskit, kad esu neprincipingas, dargi ne žurnalistas ir naudojuosi svetima teritojija – racas.lt

 • mdxacuk

  Norėjau parašyt kokią nors šlykštynę su variacijom apie Pylimėlių gatvės duobes ir reklamos darymą pigiai. Bet apsigalvojau – vis tik adventas, dvasinio apsivalymo metas.

  • mdxacuk, varykite. Galite net duetu su fredziu. Ir dar nemapirskite apie V.Uspaskicho gimtadienį, LRT tarybą. O dar pasufleruosiu: esu dirbęs „Lietuvos ryte“, rašiau komentarus „Laike“, buvau R.Pakso inauguracijos pokylyje, esu buvęs primėmimuose Rusijos ir Kinijos ambasadose.

   Rašykite daug ir gausiai. Su malonumu paskaitysiu.

   • Rytis I

    Pamiršot Neringos gimtadienį:) (kgbistų lizdas)

   • mdxacuk

    p. Račai

    O iš kur jūs ištraukėt, kad aš norėjau rašyt apie tamstą, ir dar negatyviai? Aš galbūt tam jaunuoliui norėjau parodyti, kaip klastingai pigias reklamas darosi senas nomenklatūrščikas Imbrasas. Ir kaip mikliai jo gudrybes perkanda dori ir nepaperkami naujosios kartos žurnalistai. Kodėl jūs toks piktas ir įtarus? Sugadinot man Advento nuotaiką. Gal geriau Šv. Kalėdų proga nueitumėt spaviednės ir susitaikytumėt su Fredžiu?

 • Echh… :))) Dekuoju, praskaidrinot ryta :)… Kas liecia copy paste, tai turejau omeny: Jusu parasytumete post’a su mano tinklalapio aprasymu, jeigu nenoretumete rasyt as galeciau si teksta pats parasyt o jus ji butent tik „copy-paste“ i savo tinklalapi… :)

 • Slyvanosis

  Dar gi noriu pasigirti, kad jums, Artūrai, atostogaujant, „uždibau“ kelis litus dovanėlėms našlaitėliams.
  Tikiuosi aukštai įvertinsite mano lojalumą jums.

 • Pirmas „postas“ po poilsio ir jau sklidinas nihilizmo.

 • Mielas Slyvanosi, reiškiu tamstai asmeninę padėką.

 • max

  na nuėjus į tą iBLOGA man , kaip iPhone fanatui pasirodė, kad visos žinios ten sudėtos tuo pačiu copy paste principu. Tik jau iš kitų iPh ineto leidinių.

  • Taip, deja kadangi puslapys visai naujas (4 dienas tegyvuoja), tai dauguma naujienu yra verciamos is Anglu kalbos saltiniu. Niekas ir nesake kad cia bus unikalus labai blog’as :), bet ka gali zinot, viskas dar pries akys…

   • max

    aš tai parašiau tikrai ne kaip priekaištą, bet manau, kad tikrai vertingam iBlogui paleisti lietuviška iRinka tikrai persekli.Tai patvirtina ir keli anksčiau paleisti iProjektai, dalis iš kurių jau sėkmingai užsilenkė, ar juose kabo šio pavasario infa. Deja, tokia realybė – mūsų tik 3 limonai. O šiap iniciatyva tikrai gera, sveikinu ir visapusiškai palaikau.

   • Šiaip daugumai blogerių lengviau straipsnį tiesiog imti ir parašyti (beje, dėl to spontaniško rašymo blogai paprastai ir būna sukuriami), o ne išversti, todėl tamstos argumentacija dėl blogo naujumo yra keistoka.

 • Rytis I

  Šiaip problema su „copy-paste“ labai gili ir turbūt mūsuose jau sunkiai išgyvendinama. Anksčiau tai daugiau lietė ekonomines temas („stavkė“), dabar mada persimetė per visą laikraštį. Niekada negali žinoti, kieno tekstą skaitai. Ne vien žurnalistai kalti – jie to išmoko iš savo redaktorių.

  • Pritariu Ryčiui. Mūsų žiniasklaidoje (beje, jai oficialiai priskiriami ir tinklapiai) tarpsta masinio plagijavimo ir „copy-paste“. Užtenka tik pažvelk į kelis naujienų portalus, kažko gilesnio nei BNS telegrafinio stiliaus nerasite. Tas pats ir TV. Faktai. Faktai. Faktai. O kas iš tų faktų tai ir patys žurnalistai nesupranta. Tiesa, dar egzistuoja lietuviška „publicistika“ krivicko stiliumi, kaip iš š… vašką spaust ir sąmokslų teorijų kūrėjai.
   Trumpai, liūliuoja plati, kiekiniu požiūriu ir sekli, erudicijos požiūriu „žurnaliūgų“ jūra.

 • Slyvanosis

  Žaviuosi jumis, Artūrai, kad mano žemą aistrą papletkavot ir pablevyzgot virtualioje žiniasklaidoje, jūs subtiliai nukreipėte kilniems tikslams.
  O jeigu kam nors užkliūva jūsų spaudimo „autoritetu“ buvusiam merui dėl Pylimėlių gatvių istorija, tai galiu patikinti, kad pelai – visai neblogas atsinaujinantis biokuras (ypač supresavus juos į granules arba briketus).

 • lida

  Vienu atveju prašant pareklamuoti už dyką įdedant tekstą, nuorodą, paspausti ant banerio už 5 cnt. „reikia būti visišku idiotu“, kitu – ne, nors abiem atvejais galima paprasčiausiai to nedaryti.

  • lida, o žinote, kuo skiriasi beržas nuo biržos?

   • lida

    Tingiu aiškinti.
    Google.com > I`m feeling lucky

   • simsim

    p. Artūrai, iki pasinaudojo jumis prisdengdama pseudolabdara (nes labdara daroma tyliai ir savomis rankomis. Taip kad lida teisi – is esmes, rezultatas tas pats, tiek kad iki tai padare gudriau. laukite reklamos festivaliu ir isgirsite ne karta, kaip net principingasis p. Racas nemokamai reklamavo IKI ir dar netgi kelis kartus paragino spaudyti baneriuka :D

    • simsim, taip aš reklamau IKI, kuris skiria lėšų labdarai. Ir nereklamuoju Maximos, kurios savininkai vagia iš mano kišenės pasinaudodami įstatymų netobulumu ir politikų kvailumu arba godumu. Ir tai visai kas kita, nei reklamuoti ką nors, ko tu nepažįsti ir kas tau siūlo reklamuoti apgaudinėjant.

     Nesuprantu, ar kai kurie iš jūsų (įskaitant mielą lidą) iš tiesų tokie avinai ir pusgalviai, ar tik apsimetat tam, kad pasiginčytumėte.

     • simsim

      O gal geriau butu reklamuoti labdara, o ne IKI? abejoju, ar IKI jus zinote geriau. na, nupirko torta, dar kaip teisingai „palaike viesosius rysius“ ir viskas, susilydome del 5000 lt „labdaros“? o kiek ta pati IKI nuplese is gamintoju, tiekeju, kiek smulkiuju nestekeno, kokius atkainius uzraite? pasikalbekit su gamintojais – tiek IKI, tiek RIMI dirba pagal Maximos sukuras taisykles ir vadovaujasi tais paciais principais „nemokesi – digsi is lentynu“. Tad tikrai nereiketu virs vieno is oligopolistu galvos paisyti sventumo nimbo.

     • lida

      Artūras turbūt sąžiningai nesupranta, kodėl kai kurie pusgalviai nesusigundo pirkti pusę poros, kad gautų antrą batą nemokamai. Stebėdamasis reklamos vingiais (http://racas.lt/copy-paste-veikia/) visgi įtaria, kad yra atsilikęs.

     • lida

      Tik dabar supratau, kad Artūras sakydamas „pusgalviai“ turėjo galvoje, kad „pusiau durni“. Atsiprašau.

     • Rytis I

      Kažkada, seniai labai patiko daina apie žirafą, – pas kurią pats ilgiausias kaklas:)

 • O aš, kiek prisimenu, gerokai ankščiau pastebėjau tendenciją, kad į blogosfera iš žiniasklaidos periminėja ne pačius geriausius darbo metodus… Ir niekas tinkamai į tai dėmesio netkreipė. O jei kalbant apie lietuviškus IT blogus, tai ten išvis chaosas – dauguma tik ir daro copy paste…

 • Smokas

  Kuriu klausimėlį. Kodėl Lietuvoje prigijo blog’ai, o podcast’ai iki šiol nedygsta ? Kame čia reikalas galėtų būti ?

  • Rytis I

   O blogas kartais dabar ne „tinklaraštis“?

  • uo

   podcastu yra, pvz. ore.lt – turi visa rubrika.

 • Mantas

  vienaip ar kitaip padaret jiems reklamos:}

 • Pralinksmino įrašas, išties gražus ir kreipinys, ir atsakymas.
  Šiaip tai Džiugas yra jau pakūręs manofono.lt tinklapį, kuriame talpina vieną kitą naujiena apie apple produkciją. Neabejoju, kad lietuviškų tinklapių yra ir daugiau, vis gi visos naujienos būna daugiau ar mažiau „copy-paste“. Apgailėtinai atrodo, kai 100% copy…

 • Erikas

  A.R. straipsnis logiškas, nieko neprikiši. Bet gi tas pats copy paste visam net’e. Visi perka iš BNS ir copy paste :)))
  Ir iš Delfio ar kitų A.R nesityčioja. Nes šie $$$ duoda. Užtektų šio vaikino (third soul)paprašyt šiek tiek LTL ir viskas būtų kasdieniška.
  Geros dienos!

 • Beabejo, jeigu rimtos svetaines suteiktu dalintis unikalia informacija – mokeciau :).

 • Copy + Paste Lietuvoje klesti. Visose mokyklose ir universitetuose kontroliniai ir namų darbai, egzaminai ir atsiskaitymai atliekami copy + paste metodu. Šiaulių Universiteto dekanė (ar kas ji ten tokia) netgi monografiją tokiu metodu parašė. Daktarų disertacijos tokiais metodais ginamos.

  Kur bepažvelgsi – visur copy+paste. Man, kaip ir bet kuriam kitam protingam skaitytojui, nėra sunku atskirti kuri žiniasklaidos priemonė ar tiklaraščio autorius yra verti dėmesio, o kurie – ne. Didžiausia bėda, kad nemaža netgi šio tinklaraščio komentatorių dalis neįžvelgė pagrindinės copy+paste metodo blogybės.

 • Supoplex

  O gal jis parašė du laiškus?
  Vienas buvo šis, o antrasis buvo, prašymas patalpinti pirmąjį. Žinome antrajame buvo parašyta be klaidų ir buvo iškeltas pasiūlymas. Taip apsimesiu, kad esu šaunus žurnalistas ir pareklamuosiu svetainė. Vienu šūviu nušauti du zuikiai.
  Negalima atmesti ir tokio varianto.

  Bet taip galvoti nėra labai protinga. Nes tada galima būtų kurti istoriją be pabaigos :) Panašiai, kaip sekama močiutės istorija.

 • Pingback: “Copy paste” veikia? | Artūras Račas()

 • Rytis I

  Einu jau miegot, bet… va bau, užkliuvau už –
  „susilydome del 5000 lt “labdaros”?
  Čia gal… na.. kur teisininkai? Gal ne teip supratau…

 • mjo… ziauru :D

 • jpnas

  cia taip blogeriai dirba: kad auksciau reitinguoti tavo blog’a google search egine, tai is populiaraus blog’o(aukstai stovicio search’e) turi buti linkas i ta naujaji

  Arturai, tavo blogas populiarus, gali is to uzsidirbti! :)))