Citata #348 Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas siūlo kaip kovoti su cigarečių kontrabanda. Aš pritariu!!!

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas K.Glaveckas T.Dapkaus laidoje „Dienos tema“  dalijasi idėjomis, kaip būtų galima kovoti su cigarečių ir kitų akcizinių prekių kontrabanda (cituoju iš atminties, nes įsirašyti nespėjau, o laidos įrašo LRT archyve dar nėra):

Būtų galima skatinti tuos, kurie cigaretes perka parduotuvėje ir padaryti taip, kad jų gauti pirkimo kvitai dalyvautų loterijoje. Toje loterijoje galėtų būti vertingų prizų, tada visi suprastų, kad pirkti legalias cigaretes apsimoka.  

… Na ką galiu pasakyti…

Aš, žinoma, visapusiškai ir visuotinai pritariu šiam pasiūlymui.

Ir dar pasiūlyčiau, kad vertingiausi prizai loterijoje būtų perkantiems brangiausias cigaretes. Ir dar būtų galima įstatymu numatyti, kad loterijų fondui yra skiriama bent menka 1 proc. dalis visų iš akcizinių prekių surenkamų pajamų.

Ir dar siūlyčiau, kad loterijose dalyvautų ne tik kvitai už tabako gaminius, bet taip pat ir kvitai už perkamus degalus bei alkoholinius gėrimus (gal tik alų, sidrą ir „rašalą“ rekėtų išbraukti iš šio sąrašo, nes dalyvaujančių loterijoje tada būtų labai jau daug).

Įsivaizduojate, koks gyvenimas būtų?!.

Visa Lietuva dalyvautų loterijoje. Ir šansai laimėti galbūt būtų didesni nei „Teleloto“. Na, jei, žinoma, I.Šimonytė neužspaustų to 1 proc. akcizų.

Pamirštų visi, kas yra kontrabanda ir elėse stovėtų prie cigarečių, vyno ir degtinės bei benzino ir dyzelino.

Pamirštų net krizę ir nedarbą.

O prizai galėtų būti išduodami Seimo priimamajame. Seimo reitingai kaip mat pakiltų.

Ne, nu negaliu, tiesiog genialiai paprasta.

Ir kaip niekas anksčiau nesugalvojo…

P.S. Laida archyve jau yra. Pasiūlymas – maždaug nuo 23:30 minutės.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • neidomu

  tokie Glavecko sapaliojimai tik dar kartą įrodo, kaip seimūnai įstymus skaito – LR tabako kontrolės įstatymas
  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=324089

  3 straipsnis. Valstybės tabako kontrolės politikos principai
  Valstybės tabako kontrolės politikos principai yra:
  1) ginti žmogaus teises į aplinką be tabako dūmų;
  2) mokesčiais ir kitomis valstybinio reglamentavimo priemonėmis mažinti tabako gaminių prieinamumą, ypač nepilnamečiams asmenims;
  3) drausti naudoti valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšas tabako auginimui, jo gaminių gamybai, prekybai, importui ir įvežimui plėtoti;
  4) valstybinio teisinio reglamentavimo priemonėmis užtikrinti, kad dalis valstybės biudžeto lėšų, gautų iš tabako gaminių gamybos, importo ir prekybos, būtų skiriama sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo programoms rengti ir įgyvendinti;
  5) drausti tabako gaminių reklamą;
  6) drausti tabako gaminių įsigijimo ir (ar) vartojimo skatinimą ir riboti rėmimą;
  7) didinti visuomenės informuotumą apie tabako gaminių vartojimo daromą žalą žmonių sveikatai, taip pat socialinę ir ekonominę žalą valstybei;
  8) skatinti rūkančius asmenis mesti rūkyti ir teikti jiems pagalbą;
  9) vykdyti tabako gaminių kontrolę ir stebėseną (monitoringą);
  10) remti socialinę reklamą, nerūkymo propagavimą per visuomenės informavimo priemones;
  11) siekti sukurti darbo, poilsio ir gyvenamąją aplinką be tabako dūmų.

  O jūsų ironija, deja, ne visiems bus suprantama :) Laukit pasipiktusių dundukų choro :D

  Beje, dėl visa ko visiems priminsiu – rūkai, save žudai.

  • mielas neįdomu, koks tamsta nuobodus… Įstatymai kažkokie, politikos principai, aplinka be dūmų… Žmogus siūlo gyventi džiaugsme ir naikinti kontrabandą!!! Be to, įstatymus ir pakeisti galima.

   O dėl dundukų tai jūs jau visai klystate. Neabejoju, kad dauguma tinklaraščio skaitytojų man pritars ir visapusiškai ir visuotinai palaikys puikią K.Glavecko iniciatyvą.

   Ir dėl žudymo tamsta klystate – va, rūkau, ir gyvas. Ir senelis mano rūkė ir beveik iki 100 gyveno. O aš daugiau ir neorėčiau:)

   • neidomu

    mea culpa, kas gi dar šiais laikais kažkokiais įstatymais domisi. Todėl siūlau kiekvienam, perkančiam „legalias“ cigaretes po medalį įteikt. O tam, kurs daugiausia surūkys – ir paminklą pastatyt. Ką čia smulkintis.

    • sigitas

     paminklą po mirties.

   • stogas

    O mano draugelis vartoja herojina, vis dar gyvas :( ir vyresnis uz mane. Bukite vyras ir prisipazinkite , juk neturite jegu ir valios mesti rukyti. Cia kaip narkotikas, uzsedot ir atia. O teisintis galite kuom norit..

 • stogas

  O dar geriau butu pristacius kvitus VMI sumazintu mokescius 15% metu pabaigoje

 • Regis

  „Serse la fam“ (ieškok moters). Lietuvoje galima perifrazuoji atsižvelgiant į vietinius ypatumus – ieškok intereso.

  Spėju, kad loterija tai utopija, bet vat tas procentas ar jo dalis matyt kažkam skatina seilių išsiskyrimą..

  O šiaip tai, sukurti efektyvią iš esmės skundimo su paskatinimais sistemą. Ir tie kontrabandininkai pradės bijoti savo šešėlio. Dabar gi daug kas žino, bet jiems nėra to pačio intereso kur nors pranešinėti. Kai gaus premijas, ir dar suveiks lietuviškas pavydas, kad kažkas iš kontrabandos geriau gyvena, iš karto bus rezultatai. Tačiau vėlgi, jeigu iš muitinės dingsta vilkikai, kas garantuos, kad tokių skundų tyrimas bus efektyvus.

 • linius

  ir ant cigarečių pakelių spausdinti ne grasinimus o padėkas …pvz. dėkojame, kad perkate legalias cigaretes…..arba sūrūkęs 200 pakelių išlaikote vieną pensininką….ir tt…. :(

 • Kestas

  Taip ir nesupratau, ar čia Artūras rimtai…. :)

  O dar blogiau, kad ir aš neapsisprendžiu. Iš vienos pusės kažkokia nesąmonė – valstybė rengia loterija tiems, kurie perka legalias cigaretes. Taigi skatiname rūkyti.

  Bet iš kitos pusės aš taip nusivylęs Lietuvoje vyraujančia masės psichologija, kad nuojauta kužda, jog šitas reikalas išdegtų :-)

  Tik bėda ta, kad visuomenės tokiu būdu nepaedukuosi – tektų ilgam rengti loterijas, kol kontrabandininkai atprastų nuo savo amato. Kažin kiek reikėtų laukt? :D

 • sigitas

  aš tai prizu skirčiau cigarečių . Surūkiai pakelį , nuėjei su čekiu ir gavai dar vieną. Išgėriai bonkę, už čekį gavai dar vieną. Ir t.t. Po metų Lietuvoje pasidarytų taip erdvu ir lengva.

  • lida

   Nu ne tiek jau jusu ir daug.

 • 7x

  Į nekontrabandinių cigarečių vartojimo skatinimą reikia žiūrėti sistemiškai. Lietuva yra katalikiškas kraštas, tad pirmasis tokio skatinimo ramstis turėtų būti bažnyčia. Vilniaus arkikatedroje vietoj smilkalų galima deginti Marlboro, o jauniesiems, prieš sujungiant amžinaisiais santuokos saitais, pasiūlyti užsirūkyti, kad svarbiausias sprendimas jų gyvenime būtų priimamas šviežia galva. Gerbiamas A. J. Bačkis galėtų sukurti viral klipus youtubėje, kuriose jis (šiaulietiškai) sakytų „Legalias rūkai, didėj akcizaj“ (kirtis ant j) arba „Mesk rūkyt… kontrabandą!“.
  Po to galime pajungti kitą „Lietuvos balsą“ – Kedžio gerbėjus, tarkim pradėti kampaniją: „Kontrabandą rūko tik pedofilai“. Dar galima reikalauti, jog dalis cigarečių akcizo mokesčio būtų skiriama tiesioginei kovai su vaikų prievartavimu ir, žinoma, visas legalias cigaretes nuspalvinti žavia violetine spalva, kas šimteriopai turėtų padidinti jų paklausą.

  • Meri

   puikiai!

 • skaitau

  Koks operatyvumas :)
  http://bit.ly/aKYjVz Sutapimu t.y stebuklu nebuna :)

 • Nerūkai>neperki>nelami yra atmetimo principu sudaryta sistema, kaip ir primetimo dirpk>pirk>mirk ;D

 • Kadangi loterijose, tokiose kaip Teleloto, dažniausia dalyvauja pensininkai, tai po metų kitų šios loterijos tokios problemos kaip pensininkai Lietuva jau greičiausia nebeturėtų :) Bet čia geras, užskaitau šitą Glavecko mintį :))

  O jei rimtai, kuo toliau, tuo labiau galvoju, kad Lietuvai reikėtų pasisamdyti kitos šalies muitinės paslaugas, na kaip būna įmonės samdosi buhalterinės apskaitos firmas, tai Lietuva pasisamdytų kokių 5 metų laikotarpiui Vokietijos muitininkus. Lietuvis yra sugadintas, pernelyg sugadintas. Ir perauklėti jį jau vėlu.

  • dzyvai

   Vita, ar manai kad Vokietijos muitininkas už du šimtu eurų uoliai bėgiotų rizikuodamas savo gyvybe prie mūsų sienos? Ėgi čia tuoj kokia turkų diaspora įsisuktų į šį biznelį…

   • Aš, žinoma, suprantu vokiškų ir lietuviškų algų skirtumą, bet sutikčiau net mokėti vokiškus atlyginimus – vis tiek atsipirktų.

  • aidas

   Vita, mintis Jūsų puiki.. kažin ką.. Dėl muitininkų. O dar reikėtų pasisamdyti aukčiausio lygio vadybininkų komandą vietoj mūsų vyriausybės :)

 • Geriausia kova su kontrabanda – mažinti esamas kainas. Už LM 5 lt. ir problemos nebėra.

  • Geriausias pasiūlytas sprendimo būdas. Kol kainą bus parduotuvėje tokią kaip dabar o pas „bobutė“ galėsiu nusipirkti 2x pigiau, tikrai nerūkysiu legalių cigarečių.

 • Begalvis Glaveckas

  būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu..

 • Marius

  Po tokių Glavecko nusišnekėjimų imu abejoti šio žmogaus kompetencija ir sugebėjimais.

 • Visos tos „kovos su kontrabanda“ labai jau primena Sauso įstatymo laikus Amerikoje. Gal man tas panašumas vaidenasi tik todėl, kad dabar kaip tik žiūriu serialą „Boardwalk Empire“, bet tokios panašios kalbos…

 • Vytas

  Puiki mintis. Tik genijus pamiršo pridurti, kad galima ir užrašus ant cigarečių pakelių pakeisti, rūkymas ne tik, kad ne žudo, bet dar gali laimėti garapuodį, keptuvę ar net automobilį. Pirk, rūkyk ir laimėk prizą. Įdomu ką galvoja apie Glavecko idėjas Kęstutis Daukšys?

 • mdxacuk

  Kažin kodėl ta “Citata #348″ kartojasi du kartus? Ar čia tik man taip dvejinasi? O be to kažkaip atsidūrė pirmiau visų kitų, vėlesnių?

  • lida

   Prastūminėja idėją.

  • mdxacuk, kai papildžiau įrašą nuoroda į LRT archyvą, netyčia uždėjau paukščiuką, kur jo nereikėjo. Dabar jau nuėmiau.

 • ooo

  Tragicomedy. Jei čia tik išsprūdo, baika. Jeigu rimtai jis taip mano, tai Glaveckas savo sveiko mąstymo padargus megina laidoti labai sėkmingai.

  O, kad neskambėtų viskas taip niūriai, tai kova su kontrabanda/palydinčiomis prekėmis negalima be:

  a) kosminiu nuobaudų ir konkretaus atsakomybės prisiėmimo už kompetencijas.

  b) kai įvykdomas nusikaltimas muitininko/aukštesnio lygio pareigūno/etc – pagal pilną programą bausti. Ir labai skaudžiai.

  c) kadangi kontrabandinių nusikaltimų nemažai „neišaiškinama“/neišaiškinama, tai išsiaiškinti bent pinigine išraiška didžiausius srautinius kanalus įmanoma tikrai. Nors smulkmė beveik esmė, bet čia neveikia vienas puktas d), o reikia visos abecėlės ir ne tik lietuvių.