Apie žiniasklaidą ir dieviškus dėsnius

Galbūt nepastebėjau, tačiau man pasirodė, kad niekas taip ir nesureagavo į žiniasklaidos atstovų pasiūlymus, kurie buvo pateikti po gegužės 7 dieną prezidentūroje vykusio žurnalistų bendruomenės forumo „Žiniasklaidos laisvė ir atsakomybė“.

O pasiūlymų daug ir kai kurie jų labai įdomūs.  Dar net nespėjau susidaryti apie juos galutinės nuomonės.

Kam įdomu, galite visus juos rasti prezidentūros puslapyje.

Tačiau atkreipiau dėmesį į LRT problemų akcentavimą, o ypač – siūlymus įvesti abonentinį mokestį ir „svarstyti galimybę, kaip ministerijų veiklos viešinimui skirtus pinigus skirti Nacionaliniam transliuotojui(LRT) finansuoti“. Nors man asmeniškai labiausiai patiko siūlymas „keisti LRT valdymo, veiklos ir administravimo principus“

Įdomūs yra ir pasiūlymai dėl užsakomosios informacijos skelbimo, baudų už paslėptą reklamą didinimo („Telemanijos“ pavyzdys puikiai iliustruoja, kad tai svarstyti verta), bei žurnalistų statuso (na, tikrai, koks iš K.Krivicko ar J.Morkūno žurnalistas?).

Tačiau labiausiai man patiko pasiūlymas Nr. 20. Jį verta pacituoti visą:

Kitas, labai svarbus aspektas, yra ideologija. Jei žiniasklaida propaguoja vartotojišką, amoralią ideologiją, už tai atsakomybė tenka valstybės vadovams. Jie turi išspręsti šią esminę problemą ir suvaldyti amoralios, vartotojiškos, hedonistinės kultūros propagandą, nes jos paveikta lietuvių tauta nyksta, mažėja gimstamumas, daugėja problemų šeimose ir ima vyrauti blogio pasiūlyti modeliai prieš moralius, dieviškus dėsnius

 Štai taip… Blogio pasiūlyti modeliai prieš dieviškus dėsnius… Skamba kaip Adomėnas su Gražuliu…

…Ir pasidarė įdomu, kas gi tuos pasiūlymus surašė…

Kadangi paskelbta Prezidentės puslapyje, logiška būtų manyti, kad kažkas, dirbantis šioje isntitucijoje.

O gal kas nors atsiuntė jau surašytus?

Smalsu…

(5 balsų, vidurkis: 3,40 iš 5)
Loading...
 • Aurimo Radkevičiaus stilius… Mačiau, kad dalyvavo. O ir per paskaitas panašiai postringavo;)

 • rtūrai, rašė visi dalyvaujantys. manau, kad iš to maždaug 50 žmonių kas nors taip ir sumąstė. NBet atgarsisi tikrai yra. Pasakityk bernardinuose Gražinos Sviderskytės šios dienos komentarą. manau, kad bus ir daugiau reakcijų. Kai kurios jos gal ir nematomos, bet yra. Štai aš antradienį dariau laidą apie pasp;ėtą reklamą. Manau, kad laikas numatyti atsakomybę ir paslėptos reklamos užsakovams. Iki šiol jie niekuo neatsakė.

  • Dainiau, bet tai yra pristatoma kaip visų dalyvavusiųjų bendras pasiūlymas… Turėčiau suprasti, kad ir Tu jam pritari. Ir iš karto pasakyti, kad aš Tavęs nesuprantu:)

 • max

  na štai , Kubiliui jau tenka atsakomybė ir už KaKa2 ,ir kaka3, ir už visus kitus lietuviškos žiniasklaidos briedus. Atrodo, kad Lietuva stabiliai kraustosi iš proto.

 • lida

  „laikas numatyti atsakomybę ir paslėptos reklamos užsakovams“ – khm, khm.

 • Man labai įdomu, koks yra bandymo žūtbūt sulyginti Adomėną su Gražuliu tikslas? Ir ar bet kas, nors kiek užsimenantis apie moralę ir apie Dievą yra vertas BNS šefo paniekos?

  • mielas Martynai, jūsų klausimai labai gilūs ir verčiantys susimąstyti. Deja, neturiu jums tinkančio atsakymų. Todėl lengviausia bus, jei susigalvosite juos pats. Jei kils problemų, kreipkitės patarimo į lidą, užkalnį, fredijų ar mdxacuk’ą. Neabejoju, kad rasite iš ko pasirinkti.

   • Bet aš ir nenoriu būtinai man tinkančio atsakymo, aš tiesiog norėčiau nuoširdaus jūsų atsakymo.

    • romas

     Pasakysiu, kaip atrodo iš šalies. Gražulis turi populisto bei skandalisto aurą ir yra tik runkelių (terminas Pakso) mėgiamas. A.Račas yra nuovokus visuomenės stebėtojas ir supranta, kad Adomėno ir Gražulio sugretinimas nebus suprastas kaip Gražulio intelektinių galių įvertinimas, bet greičiau – atvirkščiai.

     • mielas Romai, su tamstos požiūriu į mano sąžinę ir jos saugotojus tamstos nuomonė apie mane man yra tokios pat vertės kaip lailos ar užkalnio. Tad diskutuoti apie mano asmenį siūlyčiau kurioje nors kitoje vietoje.

     • romas

      Juk niekam nėra uždrausta galvoti, ar ne? Gretinimas dviejų asmenų turi kažkokią paslėptą prasme, kurią privalome išsiaiškinti mėgindami suvokti tekstą. Jei supratau negerai, tai geriau paaiškinti, nei siųsti kažkur.

     • mielas Romai, jei labai atvirai – nematau prasmės ką nors aiškinti tiems, kurie apie visus viską žino ir kuriems viskas visada aišku. Jūs ten geriau tarpusavyje viską apie mane aiškinkitės. Bus greičiau ir suprantamiau.

     • laila

      Kaip juokingai darote, šalindamas visai nereikšmingus komentarus…tipo laila ir vėl kažką blogą parašė…:)
      Artūrai, Jūs tikras viešųjų ryšių specialistas.

     • miela Edita Šereliene, retai taip būna, bet šį kartą visiškai tamstai pritariu. Diskusijos su vasia apie jūsų tarpusavio simpatijas ir tamstos kūno dalis tikrai yra visiškai nereikšmingos ir niekam neįdomios. Todėl joms čia ir ne vieta.

     • laila

      kokios kūno vietos :)))??? Ir ką Jūs čia vėl???

     • romas

      Galų gale įsikirtau apie ką Jūs, gerb. Artūrai. Manau, kad per greitai skaitėte ir per greitai padarėte išvadas. Ten yra pajuokavimas greičiau situacijos tema, nei kažkas pasakyta apie sąžinę. Juk būna ir prie kompiuterio išoriniai įrenginiai. Nemėgstu šposų aiškinti, bet ten ta prasme:)

     • Stebėtinas sugebėjimas šviesos greičiu marginalizuoti visus priešingos nuomonės besilaikančius.
      Lietuviškos žiniasklaidos bruožas?

 • Komentaras pašalintas A.R.

  • J. naivusis

   Keista, lyg nebuvo jame kažko tokio.

 • laila

  cha cha cha, „pažaboti“ p.reklamą:)))

 • Benedikta Vaivadaitė

  Perskaičiau pasiūlymą Nr.20 ir prisiminiau Vidmanto Valiušaičio straipsnį, kurį jis rašė po to, kai Lietuvos kultūrininkai išsiuntė laišką Prezidentui Adamkui „dėl lietuviškosios žiniasklaidos tendencijos“. Autorius tada stebėjosi tokiais mūsų kultūrininkų veiksmais ir prašė įsisamoninti, kad nei Prezidentas, nei kuris nors ministras neturi nė mažiausios kompetencijos reguliuoti spaudą ar kurį privatų TV kanalą. O visuomenės branda – svarbiausias veiksnys žiniasklaidos kokybei laiduoti – pas mus vis dar laikomas antraeiliu reiškiniu.
  Iš tikrųjų keista, kad demokratinėje valstybėje kažkam norisi, kad už žiniasklaidos ideologiją atsakytų valstybės vadovai.

 • vasia

  „koks K.Krivicko ar J.Morkūno žurnalistas?“- tai tada zurnalistas tipo Gaivenis ? Ar tipo raso ne ta kas patinka Valatkai ar AR? Kam tos klises ? Kiekvienas turi savo veida ir nisa uzkalti litukus.

 • Musė

  Komentaras pašalintas A.R.

  • laila

   Tiap tiap…

   • vasia

    Komentaras pašalintas A.R.

    • laila

     Komentaras pašalintas A.R.

     • vasia

      Komentaras pašalintas A.R.

 • max

  nežinau, kas ten bvo rašoma tuose pašalintuose komentaruose , bet tendensija akyvaizdžiai juokingai įtartina.

 • A.G.

  Manau jei taip ir toliau Lietuvoje „judės“, žmonės jau ne šauks, o rėkte rėks ieškodami demokratijos (paga šiandienos supratimą diktatūros įstatymui, tiksliau geram įstatymui).
  Pirmieji, hjau susigaudo.
  Gaila, bet paskutiniai manau bus taip vadinami „docentai su studentais“. Gal todėl ir bus jau šaukštai po pietų. Kaip viena garbi ponia išsireiškė „Europa taps Azijos Vakaraais“. Tad bėgimas į anglijas gali ir nesuveikti, – matyts gerai daro, kas rimtai kala kinų žodyną…

 • Karolis Jachimavičius

  Bravo! Valdžia vis dar atvirai pasakoja, kad papirkinėja žiniasklaidą. „Kaip ministerijų veiklos viešinimui skirtus pinigus skirti Nacionaliniam transliuotojui(LRT) finansuoti!“.

  Gali būti, kad su hedonistiška kultūra kovoti siūlo Radkevičius. Jis pas Sai Babą buvęs, turbūt omą, amą, omeny ir žadą gerai išmano.

 • GyVai

  Hmm.. O reklama negali būti laikoma vartotojiška ideologija? Ar bent jos skatinimo priemone? Tokiu atveju LRT netektų teisės į dideles pajamas..

 • fsm

  >> dieviškus dėsnius

  Gal kas nors galite rekomenduoti populiarią knygutę apie „dieviškąjį mokslą“ ir jo „dėsnius“?

 • Kawianskas

  Už 20-ą punktą geresnis yra tik LŽS pirmininko D.Radzevičiaus komentaras. Reikia suprasti, kad tuos 30 punktų rašė 50 žmonių po 0,6 punkto kiekvienas ir LŽS pirmininkas jo net neskaitė.
  Svarbu juk pati veikla, o ne rezultatas. Ar ne? Laikas numatyti atsakomybę už pernelyg kuklius paslėptos reklamos pasiūlymus.
  Žurnalistikos flagmanas, mlia.

 • Jonas III

  Pasiūlymas Nr. 20 tai grynas plagiatas – nurašytas iš praeito šimtmečio 8-tojo dešimtmečio spaudos, bet kas dėl pasiūlymo “svarstyti galimybę, kaip ministerijų veiklos viešinimui skirtus pinigus skirti Nacionaliniam transliuotojui(LRT) finansuoti”, tai pilnai pritariu – nacionalinės ministerijos turi palaikyti Nacionalinį transliuotoją.