Apie „Vilniaus dieną“, matematiką, „Maximą“ ir puodus

Kaip žinia, „Maximose“ neperku – nuo 2004 referendumo. Todėl apie ten vykstančias akcijas sužinau tik iš spaudos.

Šiandien štai paskaičiau „Vilniaus dieną“ ir sužinojau, kad ten pirkėjams būna parenghti specialūs pirkinių krepšeliai, kurių kaina – lygiai 50 litų. Labai patogu – apsiperki ir gauni lipduką, už kurį vėliau gali nusipirkti puodą ar keptuvę. Tiesa, tam virtuvės prietaisui nusipirkti reikia surinkti 25 lipdukus – iš viso 1250 litų. Bet vis tiek labai patogu, nes kai yra krepšeliai po 50 litų, neprarandi nė cento.

O štai „Rimi“ prekybos centruose ne taip patogu. Ten lipduką gauni už 25 litus, o lipdukų reikia net 40. Tačiau priešingai nei „Maximose“ ten nėra fiksuotų krepšelių…

Cituoju Vilniaus dieną:

„Rimi“ vienas lipdukas – už 25 litus, iš viso reikia 40. Vadinasi, vien iš mano piniginės jie gavo mažiausiai 1400 litų, nes juk pirkdamas, tarkim, už 49 litus lipduką vis tiek gauni tik vieną.
„Maximoje“ reikia surinkti bent 25 lipdukus, duodamus perkant už 50 litų, vadinasi iš viso reikia įsigyti prekių už 1250 litų. Logika paprasta: bent dar vieną puodą virtuvėje turi, o valgyti pirkti vis tiek būtų reikėję.

Apie „Rimi“ teisingai parašyta, pats ten perku ir gerai žinau. Jei perki už 60 litų, gauni du lipdukus, o jei už kokius 72, tai pasiūlo dar pasiimti gumos ar sulčių, kad išeitų trys. Beje, peiliai už lipdukus – tikrai kokybiški.

Bet labai įdomu, jei „Maximoje“ neimi krepšelio už 50 litų ir perki už 63 litus, tai duoda lipduką ir kito skiautelę. O jei perki už 99, tai jau duoda du?

„Vilniaus diena“ apie tai kažkodėl nerašo. Gal kas galite mane apšviesti.

Nes aš irgi mokykloje mokiausi matematikos ir man gaunasi, kad „Vilniaus diena, skaičiuodama, kiek reikia išleisti „Rimi“, kad galėtum pasiimti peilį, skaičiuoja maždaug taip: kažkodėl tai ima ne 25 litus, o prie 24 prideda 49 (iki lipduko vienas litas) ir šią suma dalija iš dviejų. Gaunasi 36,5.

Jei laikantis tokios pat logikos (tai yra, jei „Maximoje“ nebūtų pirkinių krepšelių už 50 litų) būtų skaičiuojama, kiek reikia išleisti „Maximoje“ puodui ar keptuvei gauti, išeitų 1850 (49+99):2×25).

Žodžiu, išeitų, kad peiliui gauti „Rimi“ reikia išleisti 1400 litų, o puodui ar keptuvei „Maximoje“ – 1850.

Bet taip būtų jei nebūtų specialių pirkinių krepšelių „Maximoje“, kurie leidžia pirkti už lygiai 50 litų.

Tai patvirtina ir straipsnio pabaigoje paryškinta maža lentelė:

Jei gavote keptuvę „Maximoje“, išleidote per 1250 litų. (Prizą galima atsiimti iki rugpjūčio 20 d.)

Jei gavote peilį ar stalo įrankių rinkinį „Rimi“, išleidote per 1400 litų. (Lipdukus galima rinkti iki rugpjūčio 29 d., prizus atsiimti iki rugsėjo 12 d.)
Gerai tiems, kurie perka „Maximoje“ ir blogai tiems, kurie mokykloje nesimokė matematikos.
P.S. Beje, minėtas straipsnis „Vilniaus dienoje“ iliustruojamas dviem nuotraukomis: vienoje keptuvės, o kitoje – kasininkė su tokiu gražiu baltai mėlynai raudonu kaklaraiščiu. Nežinau, kokio prekybos centro, bet tikrai atsimenu, kad „Rimi“ kasininkės tokių neryši.
(11 balsų, vidurkis: 4,36 iš 5)
Loading...