VP, A.Valinskas ir 2003-ieji…

„Vilniaus diena“ šiandien rašo, kad viešas N.Numavičiaus atsiprašymas už  „Leo LT“ steigimo metu mestus kaltinimus „MG Baltic“ grupei ir jos prezidentui bei Ž.Marcinkevičiaus  „stumtelėjimas į šoną“ tėra „gudriai surežisuoto informacinio karo pradžia“:

Įtariama, kad tai gali būti gudriai surežisuoto informacinio karo pradžia. Esą VP grupė tik bando vaizduoti, kad susipyko ir yra per silpna kovoti su Vyriausybe, bet iš tiesų rengiamasi pulti konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus Vyriausybę ir įrodinėti, kad jos veiksmams diriguoja „Leo LT“ kūrimui priešinęsis D.Mockus. Formalų pagrindą pulti VP grupė turi – pernai, prieš Seimo rinkimus, D.Mockaus „MG Baltic“ koncerno įmonės konservatoriams paaukojo mažiausiai 100 tūkst. litų.

Įdomi versija…

Tačiau nemanau, kad „VP“ grupė šiandien norėtų atvirai kariauti su kitais verslininkais.

Man kur kas įdomiau atrodo A.Valinsko istorija šiame kontekste.

Ypač – prisimenant tą žymiąją laidą per TV3 bei jau iš jelių skirtingų šaltinių girdėtas kalbas, kad TV3 Antis yra to paties A.Valinsko produktas.

Svarstydamas apie A.Valinsko nuvertimo istoriją, vis niekaip nerandu atsakymo į keletą klausimų: kodėl dabar, kas yra pagrindinis scenarijaus autorius ir kokios bus A.Valinsko nuvertimo pasekmės dabartinei koalicijai ir jos suformuotai Vyriausybei?

Ir norom nenorom prisimenu 2003 metus…

(7 balsų, vidurkis: 2,57 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Apie Tv Antį galė tų pasisakyti Aidas :)

 • backstage

  taip. tv anti daro TVartas. Valinsko firma.

  • Ne visai Valinsko. Jis turi tik penktadalį akcijų. O dėl gandų apie tai, kad TV Antis yra jo produktas – linkiu, Artūrai, savo tiesioginiame darbe vadovautis šiek tiek patikimesniais šaltiniais :)

   • Reiktų žinoti kas yra likusių akcijų savininkai ir tada spręsti ar čia Valinskas prikišo leteną ar ne. Jeigu tai Valinskienė plius koks nors Valinsko uošvis tai būtų kaip ir aišku ;)

 • Valdas K

  Artūrai galbūt galima plačiau, kas buvo 2003 m. Pakso nuvertimas?
  Kaip čia tai susyja su A.Valinsku.

  • Valdai K, R.Pakso nuvertimas 2003 -aisiais ir A.Valinsko vertimas 2009-aisiais susiję būdu, kuriuo tai yra daroma. O apie tai, kas buvo R.Pakso nuvertimas šiame tinklaraštyje jau labai labai labai daug buvo rašyta. Ir rašiau ne tik aš…:)

   • Daug rašyta ir vis dar tebegaila Pakso.

    • A.G.

     Prie ko čia gaila ar negaila. Reikėjo ar ne. Faktas tas, kad nuvertė aligarchai, lietuvių rankomis.
     Gera operacija ta, kai jos vykdytojui nereikia įsakymo – pakanka leidimo.
     Tam yra priemonės.
     Ypač lengva tokias operacijos vykdyti puslaukinėse gentyse. Numetei gabalą – esi garantuotas.
     Už tat tokiose gentyse – gėris sunkiai skinasi kelią.
     Čia tik nuomonė. Joke, kitaip sakant.

     • lida

      Gal neekologiškų daržovių užkandot, kad taip faktai aiškūs ?

     • Rytis I

      Operacija gera, kai ji atlikta „švariomis rankomis“:)

     • A.G.

      Ryčiui I
      Šioje vietoje žodžiai „gera operacija“ yra su potekste, kaip ir visas čia tekstas.
      Kaip pvz. po 1990 m., kai Sąjūdžio provokatorius siūlė rusų kariškių šeimoms neduoti tų vadinamų pajokų.
      Operacija labai „švari“ – psiaudopatriotams paširdžius pašildo, o Š. miestelio Vilniuje tankistams net įsakymo nereikia, pakanka leidimo.
      Štai ir…
      Provokatoriai nėra matyt tokie durniai, – juk Kremliaus samdinių visą dvidešimtmetį veikimo principas panašus, už tat rezultatas stulbinantis (1.9 mln. lietuvių deporatacija, kitų…).
      Taip būna, parašai – galvoji, kad ir kiti tavo mintis skaito… juk tekste mintys nėra įdėtos (jos pasiliktos, šiuo atveju – taupant savo ir kitų laiką).

     • Rytis I

      Aš beveik apie tą patį. Politinis „operacijos“ scenarijus labiau vertinamas ir turi didesnę sėkmės tikimybę, kai ji (operacija) atliekama veikėjams/vykdytojams nežinant scenarijaus. Būtina sąlyga – kad vykdytojų rankos būtų „švarios“.

   • GIGA

    o man buvo įdomu ar Valentinas ir co tą pamatys (kalbu apie Jūsų patebėjimą dėl Pakso ir Valinsko vertimo būdu.mano nuomone labai daug panašumų-tik va Pakso atveju,ta kompanija apšaukinėjo mane paksistu,įdomu ar dabar apšaukinės valinskininku.kas kas o Valentinas turėtų prisimint mano diskusijas su Virgiu…

    • GIGA, nekelk manęs iš užmaršties :) Kol kas aš matau vienos žiniasklaidos grupės įnirtingą ataką į Valinską. Tai yra ta pati žiniasklaidos grupė, kuri užtikrino informacinį Pakso apkaltos pagrindimą. Paksas su Valinsku turi bendra tai, kad abu jie suteikia medžiagos šiai atakai: Paksas reketavo ir išdavinėjo valstybę, Valinskas draugauja su nusikaltėliais. Kaip bus toliau pamatysime.
     Beje, neseniai girdėjau per žinių radiją Medalinsko pasisakymą apie savo vaidmenį Pakso apkaltoje. Sako, tada buvau šventai įsitikinęs, kad esu teisus, dabar, pamatęs kas tai per žmonės, taip nebedaryčiau :)

     • nerijus

      Valentinai

      Mes bendraujame su Aidu Puklevičiumi ( žinome kur jis buvo ). Taip išeina, kad mes su juo negalime bendrauti?
      O Stoma?

     • GIGA

      Gal galima smulkiau apie tai kaip Paksas reketavo ir išdavinėjo valstybę ir kodėl jis dar ne kalėjime?Ar tai eilinis nusišnekėjimas?Tiek Paksas nebuvo reketininkas,tiek Valinskas ne nusikaltėlis,nežiūrint to,kad tas ar tas neatitinka „eurointegracinių Seimo pirmininko kriterijų“:)

     • GIGA, gal nepradedame iš naujo. Paskaityk KT teismo nutarimą, ten viskas parašyta. Ech pamiršau, tau gi KT yra sistemos įrankis, o Kūris „prodažnaja škūra“. Tada niekuo padėti nebegaliu. :)

     • Tiesa, visi sistemos nekentėjai ir Čilinsko gerbėjai. Gal galite pakomentuoti kodėl NDX Energija siūlo tą patį Leo likvidavimo būdą kaip ir Čilinskas – restituciją? Čia kaip suprasti :)

     • Nerijau, mes nepolitikai. Su kuo norime, su tu bendraujame.

     • nerijus

      O Jūs, Valentinai, gal galite pakomentuoti europietiškosios D.G. elgesį LEO atžvilgiu?
      Kas dėl Čilinsko- daug kalba, mažai veikia…

     • Rytis

      Tarp kitko, „reketavo“ greičiau Račkauskas, ne Paksas. Pats prisipažino – bet jį privertė. Vargšelis.. O jis dabar vėl „aukštumose“, jokių nuobaudų neturi. Kaip čia taip?

     • Nerijau, o ką komentuoti. Ji pasakė, kad Leo reikia ardyti. Yra kažkokių naujų žinių?

     • GIGA

      Parašyta,kad reketavo ir išdavė valstybę?????Gal,Valentinai,jau laikas ne tik pradėt suprast ką pats rašai,bet ir suvokti ką parašei

     • GIGA

      suvokt,turėjau omeny,kas parašyta KT išaiškinime

     • Neužsivesk Giga. Mūsų tarpusavio pasilazdavojimai niekam neįdomūs. Tu puikiai suprantti ką aš turėjau galvoje. Ruduo darbų metas. Koncentruokimės ties pagrindiniu gyvenimo užsiėmimu :)

     • GIGA

      Tai tame ir yra esmė,mūsų „lazdavojimuose“,kad tu visada pateiki neteisingą informaciją,kuri iškraipo prasmę ir esmę ir tada jau atmetęs rudens darbymečio pagrindinius darbus,turiu taisyti gerb. komentatoriaus mintis

     • Tavyje daug pykčio. Linkiu ramybės :)

     • GIGA

      Iš kur tau tas pyktis vaidenasi?Ramybės linkėjom viens kitam sekmadienį bažnyčioje:)

     • nerijus

      Valentinai

      Nėra, dėl tos priežasties ir klausiu.
      Bet kuris iš mūsų, gali pasakyti- ardyti, kaip ir D. G. Bet D.G. turi daugiau galių pastūmėti šio projekto likvidavimą.
      Ar mūsų žiniasklaida neinformuoja?

     • Giga, kadangi nebuvau bažnyčioje sekmadienį, tai tau ramybės nelinkėjau :)
      Gal tada palinkėsiu daugiau gėrio širdy. ;)

 • Trka

  neabejotinai pagrindinis Valinsko nuvertimo iniciatorius yra. Kaip ir rimta dingstis tą padaryti. Talentingai manipuliuodamas jis vis naujomis ir rėksmingesnėmis detalėmis maitina žiniasklaidą. Bene griausmingiausiai Valinsko nuvertimo darbe dalyvauja LNK kūrybinė grupė su visomis „reitinginėmis“ laidomis. Vargu ar tai autoriai daro spontaniškai? Panašu, kad turėdami „MG Baltic“ pritarimą? Antraip, išvengdami dabartinės koalicijos griūties, konservatoriai tartų žodelį kitą savo rėmėjams…

 • Žvelgaitis

  Na, anas (Pakso) nuvertimas tikrai buvo nuvertimas. Valinsko niekas neverčia ir net bandymai taip bandyti reikalą pateikti yra nekorektiški. Tokio neadekvataus Seimo Pirmininko pareigoms Valinsko elgesio nuo pat pirmos dienos sunku buvo tikėtis net kvailiausiame sapne. Sutikime, būkime sąžiningi: Valinskas pats save verčia ir labai primityviai. Net sakyčiau atvirkščiai: iki šiol buvo stipriai jaučiamos pastangos bandyti jį išgelbėti.

  • nerijus

   Žvelgaiti

   Kaip galima sieti asmeninį Seimo vedėjo elgesį su pareigomis?
   Akivaizdu, jog A.V. neįtinka D.G. ir ji tai aiškiai pasakė ir be prokuratūros tyrimo.
   Ar taip dera elgtis prezidentei demokratinėje valstybėje, kur kaltas ar ne kaltas sprendžia teismas?

   • Žvelgaitis

    Nerijau,
    tik padariau kelis štrichus Valinsko adekvatumo aplinkai ir pareigoms portretui. Tik norėjau pasakyti, kad būtų Valinskas bent kiek mažiau arogantiškas su aplinka ir ypač su saviškiais, kurie jam nuolaidžiavo pakankamai ilgai, kol galų gale nebeapsikentė, būtų Valinskas bent kiek klausęs aplinkinių, draugų (jei tokių turi), samdytų PR-ščikų… man atrodo, kad net žmonos neklausė, kuri atrodo gerokai protingesnė. Taigi, jei būtų bent per trupinį matęs save veidrodyje, niekas jo nebūtų net pagalvojęs versti. Jis buvo daug kam labai patogus.

    Apie Prezidentę šitame kontekste visiškai netinka šnekėti. Visai kita tema.

    • nerijus

     Žvelgaiti

     Dėl nevertimo vien dėl jo nuoširdiškesnio elgesio- abjejoju.

   • Nerijau,
    Grybauskaitės pozicija yra pati teisingiausia ir europietiškiausia. Jeigu politikas pradeda figūruoti nešvariuose reikaluose, jis privalo atsistatydinti ir tada ginti savo garbę. Tai yra europietiška norma. Seimo pirmininkas pakliuvęs į skandalą dėl ryšių su mafija yra žala valstybei nepaisant to ar jis iš tikro susijęs ar ne. Galima pagalvoti, kad Valinskas tapo Seimo pirmininku ne tam, kad dirbtų Lietuvai, bet, kad padidintų savo puikį :)

    • lai lai lai

     Labai aiškiai išdėstyta. O! Kad dar ir „seimo prisidirbėliai“ tai suprastų…
     …užsisvajojau… :)))

    • nerijus

     Valentinai

     Pagal Jus, visas Seimas turėtų atsistatydinti, nes kiekvienam galima rasti kabliukų?

    • nerijus

     Valentinai

     Grybauskaitės pozicija: „čia ir taip viskas aišku“, labai jau dviprasmiška. Yra prokuratūra ir ji sudėlios taškučius ant „i“ ir „ė“…Tsakant, gyvename teisinėje valstybėje ar nuomonių?

     • GIGA

      Grybauskaitės pozicija dažni būna populistiška,ji sako tą ką masės nori girdėti,dažnai iš viso pamiršta,kad ji ne generalinis prokuroras,premjeras ar koks ministras…

     • nerijus

      GIGA

      Kodėl niekas netiki populistiniais Zuoko, Adamkaus ( nors dėl plytinės ir savartyno- patikėjo ), AMB, Pakso, Kubiliaus pasisakymais, o tiki D.G.? Keistas reiškinys?
      Visi mato, kaip ji ir jos komanda nesuklupdama ir pateisindama rinkėjų lūkesčius dirba iš peties…
      Darau išvadą, jog reikia prikti akinius… :)

     • Rytis I

      nerijau..
      nors ir ne man adresuota, gal ir neturėčiau kištis į jūsų diskusą, tačiau:
      – liudija – kaip ir kitos, kai kurios pačio įrašų vietos – netolerantišką, gal net tendencingą požiūrį į esamą Prezidentę… Gal klystu.
      Trumpiau – iš kur toks nusistatymas? Tai, kad ji nešaukia ką prieš mėnesį šaukė – manau kad tai ne kaltinimas, tai – pagyrimas. Negali vien šaukti, ypač tokiose pareigose. Ar ne taip?

     • Rytis I

      ..Pasirodo, kai kurie simboliai šitame bloge traktuojami kaip tarnybiniai, todėl „neišėjo“, kartoju:
      „čia ir taip viskas aišku”, labai jau dviprasmiška.“ – liudija tavo tendencingą požiūrį į esamą Prezidentę. Ką turėjo pasakyti p. gerb. Prezidentė tavo požiūriu, kad būtų ne taip dviprasmiška? Kažkaip nematau variantų, niekas netinka..

     • nerijus

      Ryti I

      Prezidetė negali kalbėti apstrakčiai, tai rodo jos komandos negebėjimą/ nesusikalbėjimą paaiškinti ir patarti.
      Pasakytų, jog, aš, ameniškai siūlau Valinskui pasitraukti iš užimamų pareigų ir taip nekompromituoti Seimo. Bet…Iš to lošia pati prezidentūra, nes reitingai kyla.., o seimo sminka į gilesnę duobę…

      Ryti I
      Juk negali visi jos mylėti..? :)

     • nerijus

      Ryti I

      Adamkus taip pat „šaukė“, jog griaus namelius Nidoje ir kitose uzurpuotose vietovėse, o taip pat- statys plytinę ir neleis statyti sąvartyno…Ir kas gavosi iš jo „šaukimo“- nieko vertas šnipštas, o kitaip Prrr…pr…pr-as…
      Tą patį, bent kol kas, matau ir Lietuvos Dalios veiksmuose- PR- as…

    • nerijus

     Valentinai

     Turėjom amerikietišką prezidentą, dabar turim europietišką prezidentę, o kada bus grynas/ a lietuviškas/ a? :)

     Bijau tik, kad tas „grynas“ nebūtų iš „mažumų“ tarpo- olandiškas? :)

     • Nerijau, tiek Adamkus, tiek Grybauskaitė vykdo prolietuvišką politiką taip kaip jie supranta. Nepatinka, kitą kartą išrinksime kitokį.
      Be to, kol kas Grybauskaitė dar nepadarė nieko populistiško. Valinskas įsivėlė į šūdą, ji ir pasakė, geriau pasitrauk, darai žalą valstybei. Absoliučiai teisinga, pozicija.

     • nerijus

      Valentinai

      Būtent, kad ji pasijuto teisingumo vykdytoja, o ne išsakė savo nuomonę, o tai du skirtingi dalykai.

     • Džiaugiuosi Nerijau kad žinai kaip pasijuto prezidentė ;)
      Apskritai matau, kad jūs su Lietuvos Dalia (tik tu vienas ją taip švelniai vadini) ieškote vienas kito. Jūsų širdys trokšta susilieti vienyje.

      Nerijau, jūs su Giga juoksitės, bet Grybauskaitė nevykdė teisingumo, o kalbėjo apie politinę atsakomybę. Palyginkime su krepšinio komanda. Jei aikštelėje atsiranda žaidėjas, kuris nesusitvarko su savo darbu, kurį priešininkai sugeba apeiti ir taip sava komanda pradeda pralaiminėti, tas žaidėjas turi būti keičiamas. Visiškai nesvarbu dėl kokių priežasčių tai vyksta.
      Jei Valinskas atėjo į politiką dirbti darbus vardan Lietuvos ir jis įėjo į koaliciją siekdamas dirbti realius darbus, tai dabartinė situacija veda prie to, kad tie darbai neatliekami. T.y. kyla grėmė Leo likvidavimui, ekonominei politikai ir t.t. Jei Valinskui visa tai rūpi, jis privalo atsistatydinti (taip išmušant visus ginklus iš priešininkų rankų) ir toliau dalyvauti koalicijoje kokiame nors kitame formate. Pavyzdžiui kokio nors komiteto pirmininko poste ar panašiai. Tačiau jei jam rūpi tik jo puikis arba kažkokie piniginiai interesai, tada jis neatsistatydins. Man atrodo tai visiškai akivaizdu ir džiaugiuosi, kad Grybauskaitė neišsigando galimo politinio chaoso galinčio kilti ir pasakė viską taip kaip yra. Tai rodo, kad tokiomis vertybėmis kaip padorumas ji teikia prioritetą. Kaip Paksui buvo nepadoru vadovauti reketininkų gaujai, taip ir Valinskui yra nepadoru turėti ryšių su mafijozais net jeigu ten nieko neteisėto nėra.
      O rinkėjai gal šį kartą padarys išvadą ir neberinks gelbėtojų.

     • GIGA

      Valentinai,ji ne prokurorė.Įsivėlė Valinskas į šūdą ar ne galima pajusti tik stovint šalia ir uostant.Man labai patinka ši situacija,nes pats negalėsi manęs apkaltinti,kad esu valinskininkas,o aš sakau nereikia ažiotažo,yra tarkim VSD tegul aiškinasi,o tai pas mus Lietuvoje dabar sistema tokia – jei šūde braido Adamkus,Brazauskas ir kt,kurių dėl laiko stokos neminėsiu,niekas nemato,jei kažką padaro Paksas,Uspaskichas,Valinskas,galima dadėti tarkim Karbauskis ar Veselka matom ir ginčytiną,neįrodytą ar norimą tikėti faktą pateikiam kaip didžiausią tiesą.Siūlyčiau vieną kartą tai baigti

     • Giga,
      Prie ko čia įrodymai? Pats faktas, kad Valinskas malamas su šūdais rodo, kad jis yra koalicijos silpnoji grandis. Šioje vietoje koalicija bandoma sugriauti. Jei Valinskui rūpi ne jo šikna o darbai jis privalo atsistatydinti. Ir dar kartą kartoju politinė atsakomybė reiškia, kad vien tai, kad Valinskas minimas tokiam kontekste, jis negali vadovauti seimui. Tas pats galioja ir kitiems tame tarpe brazauskams. Tai yra normalios politinės kultūros išraiška. Deja, pas mus ji kol kas tik pradinėje stadijoje.

     • nerijus

      Valentinai

      Jei Paksui teisingumą vykdė KT ir teismai, tai Valinsko atveju? Ar Jūs taikote dvigubus standartus?

      Sutinku, kad Valinskas arogantiškas savimyla, bet yra VSD ir kitos teisėsaugos institucijos ir nereikia sakyti „čia ir taip viskas aišku“…Gal ir užsiciklinau, bet…Kas aišku, taip ir nepasakė :)
      Peržiūrėjau jos dosjė ir niekur neradau parašyta, jog ji teisininkė..?

     • nerijus

      Valentinai

      Jūs vienaip suprantate Dalią, Račą, Brazauską, Zuoką, o mes kitaip… :)

     • Nerijau,
      Tau tiesiog labai norisi prisikabinti prie Grybauskaitės ir kadangi nėra prie ko prikibti, kabiniesi kaip už šiaudo prie jos tariamo „teisingumo“ vykdymo. Dar kartą kartoju. Čia joks teisingumo vykdymas. Padoraus politiko priminimas nepadoriam politikui, kad politikoje reikia elgtis padoriai.

     • nerijus

      Valentinai

      O kokios padorumo ribos ir kas jas nustatė?
      Norėjau pabrėžti, o negriebtis šiaudo, kad prezidentui ar kitam valstybės tarnautojui, nevalia vertinti, o tik išreikšti nuomonę ir siūlyti variantus, kaip viską galima ištaisyti.
      Šiuo atveju, kai ji ( kartojuosi ) pareiškė, kad „čia ir taip viskas aišku“- nuskambėjo, kaip teisėjo nuosprendis „kaltinamajam“. Kur įrodymai, kad viskas aišku?

      Valentinai, sutinku, kaip ir daugelis, kad A.V. laikas pasitraukti, o garbingai ar ne- sprendžia tik jis pats, o ne V. L., D. G., A. Z, abonentas ir pan.

  • GIGA

   Panašus komentaras į vieno kolegos Pakso apibūdinimą -„neatitiko eurointegracinių kriterijų“…

 • Trka

  Kodėl Valinsko nuvertimas galėtų būti naudingas valdantiesiems? Jie galės valdyti vadovaudamiesi mėgiamu metodu „skaldyk ir valdyk“. Jei pripažįstame, kad šiandieninę LT politiką valdo interesai, susipriešinę ir skambų Prisikėlimo vardą sukompromitavę koalicijos partneriai norėdami reabilituotis savo balsais rems politikos senbūvių sprendimus. Tuo tarpu nepaklusnus Valinskas bus atstatydintas ir nublokštas į įtakos užribį…

 • Keista ieškoti priežasčių ir pasekmių veikloje, kurios pagrindas yra visa ko užkodavimas, intrigos, painiojimas, slėpimas ir kt.

 • Na, mano manymu, yra viskas paprasciau nei paprasta. Trumpai uzmirskite kas yra valdzioje ir pagalvokite ka imanoma padaryti Lietuvoje, kai tavo rankose yra: Seimo dauguma, Seimo Pirmininkas, Vyriausybes vadovas su dauguma ministru, Prezidentas su Prezidentura… Vienas zmogus man visai neseniai pasake: Lietuvai reikia savotisko diktato, kad pagaliau butu imanoma pradeti valdyti sali, nes Lietuva niekada nebuvo valdoma… Gal tai kelias i ta diktata? Bet tuomet kodel valdantieji neissivalo savo gretose o tik dziaugsmingai priimineja tikrai itartinus perbegelius is TPP??

 • Matotaupa

  Aš tai nejučia pradėjau gailėtis Valinsko (gal labiau Valinskienės) :-))))

 • Giedrius U.

  Viena absoliučiai aišku, tokios kompanijos kaip VP nebyra tokiais būdais, o visa ši dūmų uždanga – opiumas liaudžiai

  • nerijus

   Šiek tiek ir aš įžvelgiu, jog skalabijimas A.V. atžvilgiu, tai VP priedanga LEO klausimu…
   Klausimas:
   Jei A.V. nuo pat pradžių, neva, siejamas su VP, tai gal, tai veikiama iš vien- su abipusiu tikslu?

 • inf

  >>Svarstydamas apie A.Valinsko nuvertimo istoriją, vis niekaip nerandu atsakymo į keletą klausimų:

  >>kodėl dabar,
  Leo LT. Argi šiuo metu yra aktualesnių temų? Kada iššauti, jeigu ne dabar?

  >>kas yra pagrindinis scenarijaus autorius
  VP-„socdemai“-pats Valinskas

  >> ir kokios bus A.Valinsko nuvertimo pasekmės dabartinei koalicijai ir jos suformuotai Vyriausybei?

  Variantas A – koalicija nesubyrės, netgi nuvertus Valinską. Priklauso tik nuo exTPP. Na ir zuokiniai peilį į nugarą bet kada gali suvaryti. Nothing personal, žinoma, tik politika.

  Variantas B – koalicija nesubyrės, į ją bus paimti darbiečiai arba TT. Bet konservai lankstumu niekada nepasižymėjo, todėl sunku tikėtis. Be to neaišku ar šios partijos norės eiti su konservais į koaliciją. Gal joms „socdemai“ artimesni.

  Variantas C – buriama nauja koalicija, kurioje galės dalyvauti visi, kurie pasižadės neskriausti 10-ties gango.

  Tik galvoju, kad politikai pamiršta, kad vieną kartą jie Leo jau prastumė, bet visuomenės nuomonė privertė pakeisti sprendimus. O taip pat šiuo metu Lietuva turi Prezidentę, o ne tuščiagarbį senuką. Tariamais reitingais DG nenupirksi.

  Tokia mano nuomonė.

  • max

   manau, kad Variantas C – tik labai jau rizikingas patiems sumanytojams.

  • mdxacuk

   Buvo „Lietuvos žiniose“ straipsniukas su visokiom schemom apie sachariukų ir Abonento ryšius. Manau, kad Valinsko kelionės po Tailandą su Micha yra tiktai vaikų žaidimai palyginus su zuokinių užmojais.

   • nerijus

    mdxacuk

    Riekia nepaimiršti sachariuko ankstensnę darbovietę ir ten likusius DRAUGUS :)
    Visi mėgsta pasinaudoti pažintimis, o ypač, jei tai VSD…- geras užnugaris?

    Malakauskas lankosi pas D.G.
    D.G. „pabara“
    A.V., tariami, ryšiai su „seselėmis“ :)

  • Aš irgi balsuočiau už C variantą. Nejaugi dabar jie apsiramins, kai pamatė, kaip gana nesunkiai galima prastumti a la Leo projektus?

 • Zilvinas

  Iš interviu su trečiu asmeniu valstybėje (VŽ; 2008.09.16)
  „Ponas A. Valinskai, kokiu akciniu bendroviu akciju turite?
  Lietuvoje ir uzsienyje.
  Turiu akcijų kūrybinėje UAB „TVartas“ kartu su Marijonu Mikutavičiumi, Dariumi Lukoševičiumi, Linu Kunigėliu ir Aidu Puklevičiumi. Akcijos padalintos lygiomis dalimis. Turiu savo individualią įmonę. Bet kuriuo atveju, jokių investicijų į pramonės akcijas ar finansines struktūras neturėjau ir neturiu“

  O dėl pokyčių VP ir A.V. vertimo. Koks tikrasis tikslas- parodys laikas. Mano nuomone, tai dūmų uždanga nutraukianti dėmesį nuo Leo reikalų. O VP atsiprašymas- diplomatinio tilto tarp VP ir MG (o tuo pačiu ir konservų) užmezgimo. kartais versle priešai tampa geriausiais draugais, kai kvepia pinigais. ir dideliais. O A.V. tik avinas, kuris pats pasimovė.

 • sofalova

  Man irgi Valinsko atvejis primena sistemos veiksmus, siekiant atsikratyti nebereikalingo varžtelio. Manipuliacijos, purvinos užkulisinės strategijos ir taip toliau. Šleikštus reikalas.

  • nerijus

   sofalova

   Pagal Jus išeina, kad „sistema“ ir D.G., nes jos pozicija A.V. atžvilgiu tiesmuka/ pasakyta pasikarščiavus..?

 • Kažkada jau esu lyginęs Valiu su Paxu. Nors jie vienas nuo kito stengiasi atsiriboti, bet kažkokie panašūs abu. o ir jų finalas panašus. siaip jau ne vienas su tai nusikaltėliais yra nusifotografavęs, o ir per sarašus į savivaldybių tarybas įvairios publikos prilenda. Tik šiaip ar taip tikrlas p[asiektas – valinskas gal ir gali koki susirėmimimą laimėti, bet karą, jis jau regis beviltiškai pralaimėjo.
  http://naujapilis.livejournal.com/#asset-naujapilis-11938

 • jeigu jau žaidi „surask panašumus“, tai verta matyti ir tokį pilktelėjusį kardinolą Sadecką – ir prieš šešetą metų, ir netoli Sacharuko.

  • Žvelgaitis

   Aurelijau,
   galima, žinoma, Sadecko šešėlius čia išskaičiuoti, bet kita vertus visiškai nebūtinai čia jie yra (nebent ką žinote). O dėl sąmokslo teorijų, tai Valinsko patekimas į Seimą, o tuo labiau jo išrinkimas Seimo pirmininku – žymiai panašiau į sąmokslą, nei jo vertimas. Tai kad jo ir versti nereikia. Tiek prisidirbo. Kita vertus, tapo visiškai aišku, kad kaip Pirmininkas kuo toliau, tuo labiau diskredituotųsi. Taigi, Valinskas greičiau nepateisino vilčių, lūkesčių ar kažkieno sąmokslo teorijos ir praktikos ir dabar artėja natūralus sprendimas. Juk sąmokslus kuria protingi žmonės, pamatę klaidas jas taiso.

   • nerijus

    Žvelgaiti

    Prisidirbo? Ką?

    Suprantama, jog žmogus išoko ne į tą vežimą. Bet…
    Kiekvienam Konstitucija garantuoja teisę būti renkamam ( išskyrus išimtis, kai to nagalima ).
    Kaip galima sakyti, jog A.V. netinkamas vedėjas, o Juršėnas ar Paulauskas ir atvirkščiai…Tą patį, galima pasakyti apie bet kurį: Jus, mane, Artūrą ir t.t.
    Iš ko sprendžiama, kad jis tinkamas, o kiti- ne: akių, plaukų, antakių spalvos, kojų, nagų, rankų ilgio ir pan?

    arogantiškas A.V., pasipūtęs A.V…

    Žmogus, bent kelyje pasitaisė- nebevažinėja darban ( bent kol kas ) priešprieša ir netrukdo eismui :)

  • Žvelgaitis

   Ką pirmame komentare tik paabejojau, tai tik ką peržiūrėta Rūtos laida tik papildė nors ir padrikoka, bet vis tik neabejotina faktologija. Tai dar kartą sakau: ne Valinsko nuvertimas yra sąmokslas, o jo atėjimas yra sąmokslas, jei ne kriminalas. O Valinsko virtimas toks greitas ir platus tik todėl kad jo visa „kompanija“ pakankamai vienodo mentaliteto, na ir griūna visi drauge , „varo“ visi viens ant kito drauge, na ir pasibaigs, matyt visi drauge. Ir niekas jų negriauna, jie patys tokie smaguoliai „protagalviai“.

   • nerijus

    su šituom sutinku :)

 • vasia

  mano kunas nukentejo nuo daktaru gaujos, tai man valiaus ne kiek negaila. Tegu vercia, man net baisu ziuret: seimo pirminnkas geria su daktaru gauja. Nu blyn kompanija.

 • max

  bet sutikit , kad tiek Paxo , tiek Valinsko atveju visos „vertėjų“ pastangos būtų nieko vertos, jei nebūtų tokių žiniasklaidos „priemonių“ , kaip LRytas,LNK, TV ir pan.

  • A.G.

   Tai jei pinigų net žiniasklaidai neturi vieno kito lito… tai toks tuomet ir vertėjas (nebent iš lietuvių į latvių kalbą).

 • dariusm

  versija

  1. Konservai pradeda griauti VP ir LDDP junginį LEO.
  2. Reikalams pakrypus netikėta VP market linkme, į areną pradeda lįsti AMB ir kiti „autoritetai“. AMB jau pareiškia netikįs vyriausybės gebėjimais. Pradedamas informacinis karas. Aktyviai dalyvauja lietrytis. Pradedami ruošti runkeliai valdžios persversmui.
  3. verčiamas Valinskas. Jei jau jį pradėjo versti lietrytis, tai jau iškart aišku, kad užsakymas „didelis“.
  4. nuvertus Valinską byra valdančiųjų koalicija. Likę valinskininkai prisijungia prie kokių nors Zuoko liberalų, šis prisijungia prie LDDP, tfu LSDP.
  5. Seime perversmas, į valdžią grįžta LDDP, tfu LSDP, stabdomas LEO griovimas, viskas apsisuka palankia VP linkme…

 • nerijus

  Socdemai A.V. si8lo „garbingai atsistatydinti“:

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10288538/?Socdemai.Valinskui.siulo.garbingai.atsistatydinti=2009-09-01_13-36

  Dauguma keliate klausimą, jog A.V. socdemų „projektas“, tai…Jiems būtų patogiau, kad jis „garbingai pasitrauktų“, nes balsuojant dėl nepasitikėjimo ir vedėjo atstatydinimo, būtų sunku neparodyti simpatijų :)

 • nerijus

  Pamenu, kai Pakso skandalo atomazgoj, buvo leptelta, jog vyksta apsivalymas ir jis įvyks…- antras „valymo“ etapas?

 • inf

  @max
  visos niekdarių pastangos būtų nieko vertos, jeigu lietuviai nebūtų veršių tauta.

 • Rytis I

  Galima atsakyti paprastai: A.V. verčia, nes tai pagal planą. Planą rašo VP arba nusamdytos agentūros. Nuvertimo pasekmės – nestabili vyriausybė, galimybė šantažuoti. Nebūtinai versti. Atsakyti sudėtingai negalėčiau, nesu pakankamai „apsišvietęs“ politiškai. Man įdomu visgi, kodėl VP žūtbūt nori atstatyti gerus santykius su MG – tai tik komerciniai reikalai ar siekis garantuotis kažkokių politinių jėgų palaikymą vykdant tolesnius žingsnius?

 • nerijus

  Rūtos laida viską „sumakalavo“, nes daug ką įsivaizdavau kitaip, o čia, pasirodo Ž ( j- jaunesnysis ) :)
  Ž ( j )+ R. ( Ūkio bankas, Žalgiris,.. ) Ž + konserv.? Įdomu, labai įdomu… :)
  Tik niekaip nesuprantu Sacharuko, jei, jis atsakingas už parašų rinkimą, tai kaip jis gali paduoti pareiškimą prokuratūron prieš save?

  Bloga Sacharukui, bloga…

 • liuka

  Bus derybos, grupuotės skubiai susitars(ba per daug lenda kompromatų),o Valinskas tik šiaip,išspjaus ir pamirš. Pamiršim ir mes.

 • Quantum

  Gal kam nots bus idomi tokia detalė visame šiame kontekste. Šeštadienio Vakaro žinių numeryje buvo du straipsniai. Vienas interviu su Staškevičiumi apie taip, kaip valdžia nori atimti, sugriauti bla bla bla Lietuvos energetiką, o dviem puslapiai į priekį apie tai, kaip valdžia pakėlė mokesčius, o Maxima nedidins kainas. Reikia tik pridurti, kad straipsniai labai profesionaliai parašyti ir, manau, „runkelius“ griebė už širdies.

 • komeras

  Atakos prieš A.V. – būdas silpninti konsevatorių pajėgas ir Lubinių įtaką seime.

 • Valinskas yra Paulausko ir Muntiano kalibro politinis veikėjas, gretinti su Paksu jį būtų didelis nesusipratimas. Keistos analogijos su 2003-aisias, viskas vyksta vangiai, tingiai ir be jokių pastangų rudeninėje atokaitoje klykiant Lryte Godai Juocevičiūtei dėl apkarpytų pašalpų…

 • dzyvai

  Kad taip jau giliai politiškai kapstote VP ir Valinsko peripetijas, siūlau dar vieną įvykių versiją.

  Kaip žinia, VP savininkams svarbiausia pinigai. Ir ta Valinsko „dūmų uždanga“ gali būti ne dėl VST / LEO LT. Yra ir dar didesni pinigai.

  Jeigu VP savininkai pasijuto nesaugiai (gal kalėjimo bijo :), išsigando kad valstybė neprisiteistų sau pas juos nugulusių milijardų, pats optimaliausias būdas jiems VP milijardus išsigryninti ir išvykti į užtarnautą poilsį pasislepiant nuo teisėsaugos į kokią Malaiziją – tai „užlenkti“ maksimą – juk šiais pinigų stygiaus laikais surasti dosnų VP pirkėją būtų sudėtinga.

  Taigi, kol visi svaigsta apie LEO ir Valinską, jie tyliai „persidalina“ VP akcijas, manipuliacijomis išpumpuodami iš įmonės kapitalą (o juk į maximą savo pinigus yra sumerkę visi tiekėjai), ir tada kukliai paskelbia bankrotą. Atspėkite, kokia suma pinigų maximą šiuo metu yra kreditavę prekių tiekėjai (įskaitant tiek įsiskolinimus už parduotas tiek už dar neparduotas prekes)?

  Po tokio fejerverko ir jo poveikio ekonomikai Leo LT atrodytų tik „žiedeliai“.

  • nerijus

   dzyvai

   VP dešimtukas pinigų Lietuvoje tikrai nelaiko, nebent, yra patys kvailiausi iš kvailiausių…Jie, kaip galvoju, Šveicarijos banke, nes…Šveicarijos bankai neturi teisės atskleisti kas yra jų klientai ir kiek jie turi sąskaitų bei pinigėlių juose, išskyrus atvejį: jei asmuo nužudė žmogų :)
   O VP dešimtuko asmenys, negirdėjau, kad būtų ką nors pasiuntę anapilin…

 • Arminas Boguševičius

  Valinsko skandalas – dėmesiui patraukti nuo…

  klausimas tik ko?

 • inf

  Turbūt reikėtų savęs paklausti, kam naudinga ši situacija.
  Visų pirma naudinga visai Seimo opozicijai. Valinsko galimas atstatydinimas išjudintų esamą situaciją ir sudarytų sąlygas pasigerinti užimamas pozicijas. Bet visi laimėti vargu ar galės. Stipriai varant ant Seimo vedėjo, vėliau gali būti sunku paaiškinti, kodėl staiga dabar jį reikia paimti į kompaniją.
  Antra, naudinga visiems, kam dabartinė Vyriausybė prikirpo ar žada prikirpti uodegą. NDX’as, prekybos tinklai, smegenų plovimo įstaigos, pastačiusios už kitus kandidatus (Lrytas, TV3 ir t.t.) ir dar daug kitų.
  Trečia, naudinga tiems, kas drumstame vandenyje žuvelę gaudo. Vėl gi ateina į galvą tie, kurie iš naujienų, gandų ir paskalų duoną valgo :).
  Kam nenaudinga? Kol nerado išeities iš susidariusios situacijos, nenaudinga koalicijai.
  Visą tai įvertinus, galima sakyti, kad Valinsko dienos suskaičiuotos. Manau, kad beveik visos šalys jau peržengė „no return point“.
  P.S. Atsiprašau už pakartotinį ir ilgą įrašą.

 • burokas

  Galima itarti kad klounas seimo pirmininko kedeje neitiko naujai prezidentei, nes vos tik jai atejus jis vejamas. Kita vertus siauo atveju kaip ir 2003 metu atveju yra ne taip svarbu, kad galbut kazkas surezisavo situs ivykius. Cia daug svarbiau yra, kad nekompetetingi ir susitepe asmenys yra pasalinami. Valinskas net ir be sio skandalo niekada nederejo su seimo pirmininko pareigom. Ir apskritai ar reikalingi cia dar kokie irodymai? Seimo pirmininkas negali bendrauti su nusikalteliais, o jis ir pats nepaneige kad bendrauja taigi….
  O paksas? koks ten is jo prezidentas, kuris net anglu kalbos nemokejo, kai jo pagr funkcija uzsienio politika… Ir kalbet net nemoka normaliai, vis kaip apsizliumbes vapedavo kazka …
  O kadangi Arturas Racas dirba Tvarkai ir Teisingumui tai cia jam Valinsko istorija yra dar vienas budas parodyt kad LT veikia koks tai valstybininku klanas, kuris nuverte ta pati „nekaltaji“ runkeli prezidentu tituluota ir dabar stai toliau siauteja….

  • Mielas buroke, savo įraše tamsta skleidžiate žinomai melagingas žinias, todėl jei jų nepatvirtinsite kokiais nors faktais arba viešai čia nepaneigsite, komentuoti šiame tinklaraštyje tamstai daugiau nebus leidžiama.

 • Donatas

  atsiprašau visų, kad klausiu ne į temą, bet neradu Artūro įrašo apie uspacksicho 50 metų balių. ar Artūras rašė kur nors savo komentarą apie tai ir gal kas žino, ką jis (Artūras) ten veikė ir kodėl? įdomu būtų…

 • Donatai, ar jūs … ar tik apsimetate?:))

  • Donatas

   na, kadangi neapsimetu, tai belieka … :)

   • Nelyginamas dydis

    Paskaitinėkite straipsnelį Optimizacija pagal SEB. Tinklaraščio šeimininkas nusprendė, kad jo dalyvavimas pas generalinį šalies suvirintoją yra nevertas atskiro įrašo, bet su tuo nelabai norėję sutikti komentatoriai diskusiją „atidarė“ niekuo su tuo nesusijusiame įraše :)

    • Donatas

     Ačiū, einu skaityti :)

    • Donatas

     Ačiū už nuorodą dar kartą.
     ir pasirodo, kad ir pats pradžioje buvau pakomentavęs porą kartų tą ‘sebo optimizaciją’, o vat diskusijos dėl uspaksciho jubiliejaus nebesulaukiau – išėjau atostogų :)) na, bet sakoma, geriau vėliau nei niekada :)
     suprantamas Artūro noras tūrėti privatumo ‘kur noriu, ten einu, ir nematau reikalo jums aiškintis’, bet kai jau jis rašo savo ‘bloge’ ir apie globalius/lietuvos dalykus ir apie pražydusias gėles savo sode, tai norėtųsi komentaro ar pasisakymo ir tokiu įvykiu, kuris net nurungė ‘sebo optimizaciją’.
     nors pozicija ‘darau ką noriu ir jums man pašvilpkit’ suprantama, tačiau reiktų suprasti ir mus, šio blogo skaitytojus – juk be mūsų ir šio blogo nebūtų, nusibostų Artūrui rašyti į tuščią eterį, ar ne? todėl vien dėl ištikimų skaitytojų/komentatorių gal vis tik reikėjo normalaus įrašo su motyvais ir tikslais, kaip kad buvo padaryta dėl paskyrimo į LRT, o ne tik ‘atsišaudyti’ atskiruose komentaruose prie ‘sebo optimizacijos’? juk reakcija parodė, kad tema ‘moralus/nemoralus’ aktuali ir dėl uspakcisho, ne vien dėl VP10…

     • Donatai, jei prezidentė būtų paskyrusi nueiti į VU gimtadienį, būčiau gakl ir pakomenatavęs. Šiuo atveju nemčiau ir nematau prasmės, nes tai buvo visiškai privati mano gyvenimo dalis. Be to, renginys buvo viešas ir žiniasklaidoje labai plačiai aprašytas. Taigi, sudėjus viską į krūvą, teiginys, kad turiu dėl tokių dalykų aiškintis, rteikštų, kad turiu aiškintis dėl to, su kuo einu į kiną, kodėl žiūriu vieną ar kitą filmą, kodėl pakviečiau vieną ar kitą žmogų į savo gimtadienį, kodėl klausausi vienokios ar kitokios muzikos ir t.t. Prašyčiau nepamiršti, kad nesu nei valstybės tarnautojas, nei pareigūnas, o viso labo žurnalistas, dirbantis privačioje bendrovėje. Todėl manau turįs teisę į privatų gyvenimą, nepaisant to, rašau tinklaraštį ar ne, ir nepaisant to, kiek žmonių jį skaito.

     • lida

      Taigi, jei taip asmeniška, tai esate Viktoro vaikystės draugas ar ne ? Juk nebūtinos asmeninės šeimos nuotraukos, kaip iš kelionės po Nidą. Ar ir tai sunku išduoti ? O gal absoliučiai į visus gimtadienius einate – ir nepažįstamų žmonių, grynai skrandžio sumetimais, kur pakviečia ? Iš mandagumo bologo lankytojams, juk nesunku būtų pasakyti – daugelis domisi.

     • Donatas

      žinoma, Artūrai, manau, niekas čia neketina atimti jūsų teisės į privatų gyvenimą :) ir, manau, mažai kam čia skaitančių būtų įdomu, „su kuo einate į kiną, kodėl žiūrite vieną ar kitą filmą, kodėl pakvietėte vieną ar kitą žmogų į savo gimtadienį, kodėl klausotės vienokios ar kitokios muzikos ir t.t.“.
      bet jūs esate ne šiaip sau „viso labo žurnalistas, dirbantis privačioje bendrovėje“, o lietuvoje žinomas ir daugelio, manau, gerbiamas žurnalistas. tik „viso labo žurnalistas“ nebūtų sugebėjęs be jokių organizacinių pagalbų surinkti tiek parašų dėl leo-lt aferos bei pritraukti masę bendraminčių, „viso labo žurnalisto“ neklaustų nuomonės komentuojant įvairius reiškinius lietuvoje. o VU yra viešas asmuo, kuris yra vertinamas kontraversiškai – vieniems jis kėdainių ir lietuvos gelbėtojas, kilnusis milijonierius-darbdavys, kitiems – eilinis aferistas ir vagis, pralobęs iš rusų dujų aferų bei mokesčių vagysčių. bet kuriuo atveju, šiuo metu jis yra europarlamentaras, ketinantis europarlamente veikti prieš lietuvos valstybę savo asmeninių interesų naudai.
      todėl jūsų sudalyvavimas tame baliuje, bet jau iš šalies žiūrint, tikrai neatrodo toks jau privatus reikalas, kaip pvz. ėjimas į kiną ar muzikos klausimasis… nors žinoma, aš galiu klysti :)

     • Donatas

      beje, jei neklystu, juk VU iš pradžių buvo prieš leo-lt aferą, tačiau kai gavo kažkokių pažadų iš socdemų (ko gero, kad jo ‘persekiojimo’ byla bus atidėta iki po rinkimų, kai jis jau bus europarlamente (prisimenat, kaip jis pats pirmas puolė gauti pažymėjimo :)), tai tada jis ir visa jo frakcija prabalsavo už… o juk dėl VU leo-lt savo laiku galėjo ir nepraeiti…

     • Mieloji lida, net jei V.Uspaskich būtų mano vaikystės draugas ar meilužis, kas tamsta, atsiprašau tokia esate, kad turėčiau jums tai pasakoti?!! Kas tamstai pasakė, kad turite bent menkiausią teisę reikalauti iš manęs kažkokių pasiaiškinimų. Atsibuskite gal vieną kartą ir pradėkite žiūrėti į gyvenimą (ypač savąjį) šiek tiek blaiviau ir racionaliau.

     • lida

      Čia norėjote pasakyti, kad neturiu menkiausios teisės net paklausti ?

 • burokas

  A kaip cia irodyti? Visi zino, kas daugiau skaito ar klauso ka kalba per interviu Arturas Racas, kad jis visada teisina ir uzstoja Paksa ir niekada ten neras jis nieko neigiamo, kai apie kitas partijas ir politikus kaip mat atranda kritikos. Siame bloge ne karta ne vienas komentatorius yra rases kad apie paksa arba gerai arba nieko. Ant Adamkaus Racas pila kritika kaip ismanydamas, netgi kartais ir nepataiko, kaip buvo su Siauliu miesto garbes piliecio vardu, o stai Imbrasas net ir parduotuvej netycia sutiktas paprasytas suremontuoti kelia – stai ta ir padaro, mazdaug suprask, stai kaip TT rupinasi pilieciais, o Naviskui vos tik pakeitus Imbrasa is kart isknisama jo mokesciu deklaracija.. :)))
  Dabar vel bandoma iskelti ta pati piktaji klana kuris dabar tom paciom 2003 metu rankomis doroja Valinska. Gal tas pats klanas ir Paulausko laikais ant jo pavaldiniu automobiliu sedyniu sunis pasodino? O gal ir Muntiana i kysiu skandalus ivele? Gal sis klanas ir 1992 – 3 metais ir Valinska priverte zaidimus su mafijozais vesti mafijos restorane? kur ir prasidejo jo pazintys?
  Beje jei kas del melagingu ziniu tai kazkaip nepavyko rasti Arturo Raco paaiskinimo po to kai jis buvo paskleides melagingas zinias dar pries prasidedant prezidento rinkimu kampanijai apie tai kad Grybauskaite nekandidatuos, o paskui pastarajai pareiskus kad visgi kandidatuos, Racas toliaus skleide melagingas zinais kad nesurinks parasu, ka ji padare visgi lengvai ir kaip bebutu kai kam gaila nepaliko sansu Mazuroniui :))))
  O Racas stai ir dabar komentare demonstruoja kad jis tikisi liaupsiu Lietuvos gedai paksui, kuomet apie ji rasoma tiesa, grasinama neleisti komentuoti, mazdaug arba apie paksa rasai gerai arba is vis nerasai. Bet ka galima gero parasyti apie prezidenta kuris ne kalbeti vyriskai nemoka, o vis zliumdavo is tribunos atsistojes ir populistinias pazadais svaistesi.

  • Nelyginamas dydis

   Man dar įdomu, kas yra „žinomai melagingos žinios“. Kad A. Račas dirba TT partijūkštei? Aš pvz., tikrai nesu užtikrintas, kad tai melagingos žinios. Taip kad gal ir melagingos, bet tikrai ne „žinomai“ Taip, tai sąmokslo teorijos, bet kuriamos ne iš oro (pasižiūrėjus į A. Račo nuotrauką), o jo kalbų, rašinių ir elgesio pagrindu. Kaip, beje, ir teorija apie AR penėjimąsi iš Rusijos rankyčių. Kadangi po dalyvavimo pas VU (ir ypač po paties dalyvio komentarų apie tą dalyvavimą) kalba apie dalyvio principus, vertybes ir panašius dalykus „nebeina“, tai tikrai nieko negalima atmesti. Kaip, beje, ir teigti, neturint įrodymų. Bet juk AR irgi turi įtarimų, kad kai kurie komentatoriai užsiima žaginimais, šlapinimaisi, vagystėmis ir dar bala žino kuo.

   • Nelyginamas dydi, žinomai melagingos žinios“ yra tokios žinios, kurios yra žinomai melagingos, nes negali būti pagrįstos jokiais įrodymais ar faktais, be to, prieštarauja viešai žinomiems faktams. Tuo jos ir skiriasi nuo įtarimų.

    • Nelyginamas dydis

     Viskas čia yra gana painu :) Bet buroko komentare buvo pateiktas teiginys „dirba“, todėl tikrai sutinku, kad jis prašosi įrodomas / pagrindžiamas. Jeigu būtų parašyta: „mano nuomone, AR dirba…“, tuomet tai tikrai nebūtų „žinia“, o tik nuomonė. Panašiai, jei neklystu, buvo su Mockum ir Marketavičium – netgi teismas, nustatė, kad buvo paskelbta tik nuomonė apie KGB.
     Bet visgi jeigu nagrinėtume išsireiškimą lingvistiškai (o ne juridiškai, jei toks terminas „žinomai melagingos žinios“ egzistuoja), tai jis nėra teisingas. Nes ŽINOMAI melaginga žinia būtų tokia: TIKRAI ŽINAU, kad AR nedirba TT partijai, bet skelbiu, kad dirba. O kuris iš mūsų, čia komentuojančių, tą tikrai žino? :)
     Na, gal ir nuobodokai pakomentavau, todėl baigiu :)

  • Mielas buroke, tamstos ilgame komentare neradau faktų, pagrindžiančių jūsų ankstesnį teiginį („Arturas Racas dirba Tvarkai ir Teisingumui“), todėl jei artimiausiu metu tokių faktų nepateiksite, siūlau melagingų žinių platinimui susirasti kitą vietą.

 • burokas

  OJ oj oj kaip norisi buti svariu ir nepriklausomu. Aisku fakto kad Racas idarbintas oficialiai TT kaip suprantu nera. Bet pvz, kad Valinskas bendradarbiauja su mafijozais – tokio fakto irgi kaip ir nera, nes atrodytu kad gerimas kartu nebutinai reiskia bendradarbiavima, kai tuo atrpu visiem akivaizdu kad valinskas susijes su mafijozais. O stai VSD pateikia pazymas, kad nesusijes.
  Cia kaip tokioj situacijoj kaip pamatytum pijoka, melyna nosimi, israudusi, smirdanti alkoholiu, bet vat … as jo buteli geriant nesu mates – vadinasi faktu patvirtinanciu kad jis alkoholikas nera.
  Galiu pasitaisyti. MANO MANYMU Arturas Racas dirba arba labai simpatizuoja arba yra susijes su tvarkos ir teisingumo taip vadinama partija. Manau, kad didzioji dauguma tiek cia komentuojanciu tiek labiau besidominciu zurnalistais ir politika mano panasiai.

  • lida

   Gal savo laiku Paksas kokią šiltą vietą buvo pažadėjęs ar dar žada, todėl ir stengiasi :) (Čia ne faktas, o mano spėjimas).

  • Mielas burokai, džiugu girdėti, kad prisipažinote melavęs. Būtų dar gražiau, jei išmoktumėte pasakyti „atsiprašau“.

   O kai dėl tamstos, lidos ir panašių į jus manymų ar spėliojimų, tai esu įsitikinęs, kad tarp čia komentuojančių tokių kaip jūs absoliuti mažuma. Kokie 5-7 geriausiu atveju.

   • sofalova

    Aš jūsų vietoj į teismą paduočiau. Nesvarbu, kuo baigtųsi, bet pernelyg įkyrus tauzytojas, iš nuomonės perėjęs į šmeižtą, tegu patiria kinkų drebulį. Bent jau tiek gerai būtų.

 • burokas

  Aš neketinau meluoti, galbūt ne tiksliai išsireiškiau, jeigu jau čia reikia jums tokio tikslumo. Jeigu oficialiai nepriklausot TT ar nesat ju idarbintas dar nereiškia, kad slapta nepasibičiuliaujat ir nepasitariat ka ir kaip kada parašyti ar pasakyti.
  Negana pas Leonidą laidoje dievagotis esant nepriklausomu žurnalistu, reikia tai įrodyti darbais – tai yra rašiniais ir interviu pasisakymais.
  Net jei ir 2003 ivykiai nebuvo skaidrus tai ir po to is Raco pastoviai eina tendencingas TT palaikymas ir ju priesininku kritika.
  Atsiprašyti galėsiu tada, kai Ponas Račas paaiškins, o gal ir pats pripažins klydęs kai čia skelbė, kad Grybauskaitė nekandidatuos, o paskui skelbė kad parašų nesurinks. Taip pat pasitaisymas ar atsiprašymas reikalingas dėl straispnio apie Adamkaus ir Šiaulių piliečio vardą, kur buvo ryškiai prašauta norint eilinį kartą pavaryti ant Adamkaus, kad jam neva negali būti suteiktas titulas nes jis nėra mieste gyvenęs. Deja žurnalistas nepasigilino, kad net ir užsieniečiams gali būt suteikiamas šis titulas. Kur atsiprašymas? Viskas eilinį kartą baigiasi tyla.
  O kas dėl to, kad taip manančių kaip aš čia yra kokie 5 ar 7 tai manyčiau, kad likusieji tiesiog bijo atvirai apie tai rašyti, nes bijo, kad paskui iš vis negalės čia rašyti. Aš drąsus žmogus.
  Beje, kas dėl Valinsko istorijos tai šiame įraše apie tai vos teužsimenama. Prašom sekantį įrašą su daugiau paaiškinimų, ir kaip tai sietina su 2003 ir ar čia Valinskas teisus ar nekaltai užpultas?

  Dar apie Valinsko istoriją. Manyčiau, kad konservatoriams jis ir jo šaika nepatiko ir nepatinka. Kubilius prieš rinkimus juos atvirai niekino, po rinkimų kai reikėjo koalicijos ėmė jau įdomia partija vadinti. Juknevičienė po pirmojo nepavykusio seimo speakerio rinkimo gyrė Valinska ir žūtbūt žadėjo vos ne priverst visus saviškius už jį balsuoti. Dabar prieš berods porą savaičių ta pati Juknevičienė žinių radijuje apkaltino netgi tautą, kad atseit patys žmonės kalti, kad balsavo už valinskininkus ir atseit davė suprast kaip galima buvo balsuoti už tokius, už tai dabar kilo problemos ir tauta irgi yra kalta dėl to. Kitaip tariant manau išsidavė, kad nemėgsta jie vaflinsko.
  Na ir dabar skilus klounu sambūriui – koalicija gali išsilaikyti ir be vyr. klouno. Todėl jis tampa nereikalingas ir ištraukiama į viršų jo istorija, kad galiausiai juo nusikratyti. Beto Grybauskaitei jis manau taip pat nepatiko ir nepatinka.
  Atkreipkite dėmesį, kaip Kubilius dabar pradėjo kalbėti apie TPP santykių vieša aiškinimasi (Mia ir zvonke). TIK dabar pradėjo, aiškiai sekdamas Grybauskaite, nes ji tai padarė pirmiau. Gudras velnias – trypčioja vietoje kaip turgaus boba bet tik ir laukia, kad valinska išspirt, o geriausia dar ir kitų kojom..

  • Mielasis buroke, į tamstos labai ilgą komentarą galiu atsakyti tik tiek: tamsta nemokate skaityti arba skaitydamas galite tik atskirti žodžius, bet nesugebate suprasti bendros minties. Dėl jūsų prašymo paaiškinti – skaitykite neseniai parašytą mano komentarą tamstos bendramintei lidai ir kaip ir ji pasistenkite kuo greičiau sugrįžti į realų pasaulį. Su geriausiais linkėjimais

  • Rytis I

   Burokas – neblogas poetas buvo.. Turbūt ne giminė?
   Man patiko: „Aš drąsus žmogus.“ – kažkodėl iškart pagalvojau apie vieną seimūną..

 • burokas

  Taip aš esu poetas, esu nemažai dailių eilių parašęs.

  O pagal Artūro Račo komentarą supratau, kad anas norėjo pasakyti, kad niekam neprivalo aiškintis ar atsiprašinėti ir ne skaitytojų reikalas ką jis rašo, nes jis gali rašyti ką tinkamas. Gal ir tiesa, bet tai skamba nekultūringai ir nepagarbiai mums skaitytojams. Juolab, kad tai ne tik neišblaško abejoniu nešališkumu, bet priešingai jas tik padidina.

  • inf

   @burokas
   >>O pagal Artūro Račo komentarą supratau, kad anas norėjo pasakyti, kad niekam neprivalo aiškintis ar atsiprašinėti ir ne skaitytojų reikalas ką jis rašo, nes jis gali rašyti ką tinkamas. Gal ir tiesa, bet tai skamba nekultūringai ir nepagarbiai mums skaitytojams. Juolab, kad tai ne tik neišblaško abejoniu nešališkumu, bet priešingai jas tik padidina

   Ginsiu ne gerb. Račą, o principą. O principas paprastas – mano blogas, ką noriu tą ir rašau. Mes – skaitytojai – galime rinktis skaityti ar neskaityti, ar sutikti su autoriaus pozicija, ar nesutikti. Jeigu kam ypatingai kliūna gerb. A.Račo pozicija ir blogas, gali sukurti savo blogą antiracas.lt ar panašų, ir skleisti savo tiesas.

   Nepagarba skaitytojams yra akivaizdžių prasimanymų skelbimas, piktnaudžiavimas skaitytojų dėmesiu (esu kaltas :| ), ad hominem atakos, piktybinė reklama ir t.t. Kiek pastebėjau, kitokia nuomonė ar situacijos matymas šiame bloge yra toleruojami.

   Tokia mano nuomonė.

 • giedrius

  Numavicius atsiprasho, jooooo, bet laiko iškeles kirvi prieš Mockaus koalicija…

 • guest’as

  maximai – NE