Apie vidutinybes II – Valentino nuomonė

Tęsdamas tradiciją, siūlau Valentino tekstą apie vidutinybes, kuris buvo parašytas kaip komentaras į mano įrašą.

Man patiko, ir nenorėdamas, kad pasimestų tarp kitų komentarų (tikiuosi, Valentinas nesupyks) siūlau visiems paskaityti atidžiau.

******************************************************************************************************

Šiandien man sekasi. Pirma, kažkas savo komentare panaudojo žodį TOMKOSOSAS, kurį sugalvojau. Reiškia žodis pradėjo savo gyvenimą, gal ir išgyvens. Antra, ryte sugalvojau pravardę Devalveckas, o vakare jau išgirdau kaip peliukai ją naudoja per Dvyračio Žinias. Dabar perskaičiau, kad Fredis naudoja mano citatą išsivadavimui iš Račo blogo apibūdinti.

Šiaip visada norėjau parašyti Odę vidutinybei.

Kaip bežiūrėsi, labiausiai gyvenime sekasi talentams. Talentų reikia visur, jie visiems patinka.

Būna vaikinų, dėl kurių svaigsta visos merginos ir be jokių pastangų skina vieną rūtelę po kitos. Būna merginos, tokios gražios ir patrauklios, kad vyrai dėl jų pasiruošę aukoti ramybę, pinigus.

Štai kažkas mokslo genijus nuo vaikystės visose matematikos olimpiadose laurus skynė. Kitas, nuo pirmų muzikos pamokų išsiskyrė iš visų ir tapo klepo genijumi. Kažkieno charizma tokia stipri, kad be vargo tampa lyderiu paskui kurį seka žmonės. Kažkas toks gabus vadybininkas, kad užsidirba milijonus. Mes trokštam talentų, mes ieškom talentų, mes šlovinam talentus.

Deja, talentų yra nedaug. Visus kitus mes paniekinamai vadiname “vidutinybėmis”.

Štai Grybauskaitė “kitokia” visi kiti vidutinybės, nes “nedrįso”. Štai Mamontovas talentas, visi kiti vidutinybės “chaltūrščikai”. Štai garsus talentingas žurnalistas, kiti vidutinybės, prispausti po redaktorių padu, bijantys turėti savo nuomonę.

Vidutinybė, tai kažkas blogo, smerktino. Jei tu nesi talentas, automatiškai gyvenime nieko nepasiekei, nes savo laiku “nedrįsai”, “nežengei pirmo žingsnio”. Jei nežaižaruoji, jei tavyje nedega ugnis, jei tavo gyvenimas yra ramus rymojimas darbe prie kompo, vakare prie teliko tai esi niekingas vidutinybė.

Jei gyveni mažame miestelyje, nesi matęs pasaulio, jei tau užtenka to ką turi – tu esi miręs. Gyvenimas yra tik ten, kur judesys, energija, veiksmas. Ten kur ramu – pelkė.

Jei tu važinėji su brangiu automobiliu, tai rodo, kad puikuojiesi. Jei perki brangius drabužius, demonstruoji savo statusą. Jei perki butą už 800 000 (40 metų išsimokėtinai) pinigus leidi beprasmiškai, kaip vidutinybė. Jeigu nesi perskaitęs Kanto – esi beviltiškas kvailys. Jei nusidažei plaukus – esi tuščiagalvė blondinė. Jei neatitinki intelektualų sugalvotų pilnativškos asmenybės kriterijų – esi vidutiniška, beviltiška, žlugusi, niekinga vidutinybė. Jei nesi herojus – esi niekas.

Šlovindami talentus ir niekindami vidutinybes pamirštame, kad kiekviena, net ir pati didžiausia vidutinybė yra būties unikumas, kokio nebuvo niekada ir nebus daugiau niekada.

Yra toks dalykas kaip siela, kurios vertė visiškai nepriklauso nuo talentingumo ar vidutiniškumo laipsnio. Apakinti talentų mes idiotiškai nematome visatos, kuri yra pačiame vidutiniškiausiame iš mūsų.

Taip, kiekvienoje vidutinybėje (netgi dažytoje blondinėje su armani džinsais)spurda ugnelė, kuri nori būti pastebėta, pamatyta ir įvertinta. Ne kiekvienam lemta būti Grybauskaite, kažkas turi būti ir valytoja Stasyte. Mėgaukitės ir toliau savo talentais.

(13 balsų, vidurkis: 4,54 iš 5)
Loading...
 • austras

  Arūrai, prisiminiau, kad mėgstat surinkti įvairias antraštes, pavyzdžiui, apie „LEO LT“ ir Konstitucinio teismo sprendimą. Siūlyčiau tuo pačiu būdu surinkti kelias antraštes apie vakar įvykusį studentų mitingą, kuriame protestuota prieš vyriausybės įgyvendinamą liberalią švietimo reformą, naudingą užsienio kapitalo bankams. Taigi:

  Prie Seimo šurmuliavo reforma nepatenkinti dėstytojai ir studentai
  lrytas.lt

  G.Steponavičiaus galvos prie Seimo reikalavo apie pusė tūkstančio žmonių
  delfi.lt

  Mitinge prie Seimo – apie pusė tūkstančio protestuotojų.
  balsas.lt

  Ir (atleiskit, bet šiek tiek pakomentuosiu) greta viso šito labai tinka „teisingos“ Valentinavičiaus žiniaslaidos pavyzdys:

  Prie Seimo mitingavo studentija ir Murza
  alfa.lt

  Ar nepanašu į eilinį neoliberalaus šovinizmo pavyzdį?

  • austras

   Apskritai Valentinavičiaus „šedevrai“ vertinant kairiąją politinę mintį Lietuvoje verti atskiros knygos… Čia galima būti ir stipriau išsireikšti, kaip kad Jūs apie Glavecką…

 • J. naivus

  Kažką čia mes maišom su tom vidutinybėm ir talentais.
  Kiekvienas žmogus talentingas. Tik ne kiekvienas tą talentą savyje suranda..

  Visi yra menininkai, bet tik menininkai tą žino.
  ( Užrašas ant arch.Čekanausko projektuotų Parodų rūmų)

  Pasaulis negailestingas, bet teisingas. Gyvenime nebūna juodraščių. Kažkur ne taip pasirinkai ir žiū, tai apie tave – organinį žemės rūbą – parašė A.Mikuta:

  Man gaila žvejo ir poeto,
  Kontoroj sagstančių raštus,
  Man gaila tų, kurie ištirpo,
  Susėdę ne į tuos ratus…

  Aišku, gali guostis bravuriškais J.Erlicko:

  Paskutinių rudeninių
  Lapų saujoj,
  Parašysiu sau gyvenimą
  Iš naujo…

 • Gražiai, Valentinai, parašei. Kadangi mano pozityvumas žmonėms įtartinas, per daug neišsiplėsiu. Bet… Visvien parašysiu savo stilium: „Kiekviena vidutinybė siekia būti geriausia vidutinybe pasaulyje!“:)

  • Valentinas

   Čia jau iš Karslono, kuris gyvena ant stogo repertuaro ;)

 • Auksinis kardas

  „važinėji su brangiu automobiliu“ – kadaise buvau dėl to pataisytas, ir dabar padėsiu sekančiam: rašome plunksnakočiu, važinėjame automobiliu, gal ir su draugu ar drauge.

  • Auksinis kardai, jeigu tu padedi, tai ir aš tau padėsiu. Tik nesupyk. Turi būti ne „padėsiu sekančiam“, o „padėsiu kitam“. Pagal tam tikras taisykles:)

   • Valentinas

    Teisingai ir mane mokino – ne „sekanti stotelė“, o „kita stotelė“. :)

    • Valentinai,
     ne mokino, o mokė :)

     • Valentinas

      Manau komentatorius AR bus ekstazėje, jei pamatys kaip paslaugiai ir geranoriškai mes taisome vienas kito klaidas :)

   • Auksinis kardas

    Aš nežinau kuo tiksliai grindžiama teisė kėsintis į žodžio „sekantis“ prasmę parašytame sakinyje. Omenyje turėjau kaip tik sekos, sekančio prasmę. Žodžio „kitas“ prasmių omenyje neturėjau, nors kai kurios jų ir priartėja prie žodžio „sekantis“ prasmės, bet ne tiek, kad ją pajėgtų išstumti. Manau, už „esu girdėjęs, kad“ didesnį įspūdį privalėtų palikti kai kurie žemiau pateiktų pavyzdžių naudotojai. Atkreipkite dėmesį, kad tas pats žodis „kitas“ pažymimas kaip žodžio „sekantis“ sinonimas, o tai reiškia, kad jie persidengia prasmėmis, ir vieno pretenzijos išstumti kitą yra nepagrįstos. Gaila, nematome ant stalo padėtų „tam tikrų taisyklių“.

    http://www.lkz.lt:

    sẽkantis, -i adj., sekąsis, -anti
    1. M, NdŽ einantis po ko nors, kitas: Sẽkantis laikraščio numeris DŽ. Todėl tur kiekviens … taipo pasirūpyt, kad kožna diena, nusikandus savo dalyką, dar ir sẽkančiai n’užmirštų reikalą skalsyt K.Donel. Kad jus koks spietlius vieną kartą taip apgavo, tai sekančią dieną ant tokio aulio labai dabokiat S.Dauk. Sekančius (kitus) metus rugiai gerai derės TŽIII372. Sekančioje sabatoj vos ne visas miestas susirinko BtApD13,44. Apie tatai tuojaus trečioje sekančioje dalyje bus išguldyta MT25.

    • Jonas III

     Jūsų pasakymas „kadaise buvau dėl to pataisytas, ir dabar padėsiu sekančiam“ visviena kelia abejonių. Jeigu būtumėte sakęs: „kadaise pataisiau vieną, o dabar padėsiu sekančiam“, situacija būtų aiškesnė.

     • Auksinis kardas

      Ir vėl kėsinatės į prasmę: kadaise buvau pataisytas, o dabar pats taisau sekantį. Esu eiliškumo, sekos dalyvis. Tai norėta pasakyti, tas ir buvo pasakyta.

      Žodžio „kitas“ naudojimas nenusakytų sekos, eiliškumo taip gerai, kadangi jo plačiau taikoma prasmė yra iš „tas – kitas“ poros, „ne tas“, o galimybė nusakyti sekos dalyvį tėra kažkelintos eilės ir yra naudojimo aplinkybių įkaitė ;-)

      Nenustebkite, kad kai kurios kalbos dogmos yra iš piršto laužtos, išradinėjamos tuščioje vietoje, tuo tarpu tikras jaunuolyno raštingumas ir kalbos būklė jums ryškiai šviečia kiekvienoje atviresnėje žiniatinklio erdvėje.

      Be to, kalba yra gyvo pobūdžio, galinti plėstis, augti, net nereikėtų jos suvokti kaip negyvo nusistovėjimų rezginio. Tame yra ir gerumo – ji sugebės pati priaugti trūkstamų kūno dalių, bet ir pavojų – didžiausią matau tame, kad tarptautiniai, svetimi atitikmenys išstumia nustojamus naudoti gimtuosius. Pagrindinės to priežastys gana menkos – kalbėtojai įsivaizduoja kalbantys protingiau, naudojant svetimus žodžius (neretai tai vyksta jiems net nenutuokiant, vien vedamiems paklaidinančio jausmo). Kaip ir daugelis dalykų Lietuvoje, dėmesys kalbai yra gerokai nuskriaustas. Bet pastaraisiais metais kai kurie daromi žingsniai džiugina – labai gražus sumanymas yra diktantas, vakar perskaičiau apie iškalbos varžybas, kur nugalėjo bičiulių sūnus – kažkas smagaus čia vyksta, ir tai gerai, tikėkimės vyks vis labiau.

   • Auksinis kardas

    Na, ir pribaigti suvisam merginą galima kreipinio „kardai“ suvarpymu išcentrinėmis kulkomis. Štai jos, kovos Už Tėvynę XXI amžiuje.

  • Valentinas

   Pastebėjau kai jau po to kai paleidau į eterį :) Gaila, kad neturime galimybės redaguoti savo komentarų. Dar pridursiu, kad grojame gitara, o ne su gitara. :)

   • Auksinis kardas

    Bet galima su mergina ;-)

    „kai jau po to kai paleidau į eterį“ – išlaisvinimo kovos, kovos: tai gal šitas trumputis iškeliavo pelnęs pakankamai dėmesio?

    Marš, marš, tra-ta-ta. Buvo toks lietuviškas filmas, labai netgi kietas, kažkur turiu įrašą. Vertėtų pakelti ir parodyti šeimai, pačiam peržiūrėti, jei tik pajėgčiau atplėšti užupakalį nuo šitos išsėdėtos kėdės… Štai ji, tikroji XXI amžiaus vergija.

   • nerijus

    Gera mintis, kaip skypej…

  • Ar

   Niekad klaidų netaisiau – nesu lietuvis, bet visada užkabina „sveplas“ rašymas. :)

 • algis

  Saunuolis Valentinai, idomiai parasyta, man l.patiko ir stilius ir minties isdestymas…

 • J. naivus

  TESTAS: pasitikrink žinias apie Kovo 11-tąją

  http://www.alfa.lt/tekstas/147610

  • nerijus

   Sudalyvavau

   Apgailėtina. 7 iš 10 teisingai atsakiau, o kiek dar pataikiau „aklai“..?

  • Auksinis kardas

   8 iš 10, kiek geriau, bet kai kas irgi spėliota apgraibomis (moterimis anuomet ne itin pasikliauta). Atsižvelgiant į klausimus, ne taip jau blogai.

   (Kelintais metais Klaipėdai suteiktos miesto teisės – anksčiau, ar vėliau už Vilnių?)

   • Miesto teisės pirmiau buvo suteiktos Klaipėdai (Liubeko teisė). Tačiau anuomet Lietuva nevaldė Klaipėdos krašto, todėl pirmuoju miestu gavusiu savivaldos teises Lietuvoje yra laikomas Vilnius (Magdeburgo teisė).

  • Sarunas Skyrius

   9/10. Susimoviau su moterų skaičiumi…

 • nerijus

  Valentinai

  Kažkada tvirtinai ir teigiai, kad žodis „tomkososas“ buvo sugalvotas Nepriklausomybės aušroje,o ne tamstos?

  Nebūk ir netapk vienu iš vidutinybių.

  • Valentinas

   Tomkus sugalvojo SOROSOAS, aš sugalvojau TOMKOSOSAS. Kitaip negalėjau tvirtinti.

   • xerksas

    Valentinai, SOROSOSUS sugalvojo ne Tomkus, o Kremliaus propagandistai, pradėję kampaniją prieš visuomenines organizacijas, gaunančias finansinę paramą iš užsienio privačių ar visuomeninių fondų. Tiksliai datos dabar nepasakysiu, bet kažkur 2003-4 metai. GEROKAI anksčiau už Tomkų.

 • Karvė

  „Šlovindami talentus ir niekindami vidutinybes pamirštame, kad kiekviena, net ir pati didžiausia vidutinybė yra būties unikumas, kokio nebuvo niekada ir nebus daugiau niekada.“ – nuo čia jau galim tęsti, kad ir kiekvienas namų augintinis yra „buties unikumas“…

  Be abejo reikia skatinti talentus, nes jie yra civilizacijos variklis, o vidutinybės – balastas – kartais reikalingas, dažnai trukdo. Tik manau, kad būti visuomenės vidutinybe savaime nėra blogai, blogai yra tai, kokia ta visuomenė, kurios vidutinybė esi. Juk jei visuomenė būtų geresnė, tai ir epitetas „vidutinybė“ turėtų mažiau neigiamą reikšmę.

 • ledynmečio voverė

  Perskatęs prisiminiau mokyklą, dvyliktą klasę, lietuvių kalbos pamokas: jei tik būdavo galimybė pasirinkti laisvą temą ir išvengti Maironio arba S. Neries kūrybos interpretacijų, su vaikišku, visažinančio paauglio pasaulio suvokimu skaldydavau rūsčius rašinius apie vidutinybes, gyvenimo tuštybę ir apie visa kita, kas suvirpina skaitančių senmergių sielas.

  • Valentinas

   Aš taip pat :)

 • Kaip puiku, kad komenaruose vėl grįžtama prie įrašo temos:)

  Tenorėjau pridurti, kad tai, kas vadinama talentu, labai priklauso nuo konteksto: konkrečios visuomenės, joje vyraujančios pasaulėžiūros, etc. Todėl būtų galima dar formuluoti taip: visi yra talentai, tik ne visi gimę savo vietoj ir laiku:)

 • Martynas Stonys

  Perskaicius si komentara man atrodo, kad autorius pats jauciasi vidutinybe ir pavydi, tiems, kurie tokiu nesijauciu. Arba bando sitaip padrasinti tuos, kurie jauciasi vidutinybem. (Izvelgiu galima samoksla, nes talentams reikalingos vidutinybes, tam kad issiskirtu; bet ne apie tai cia)

  Vidutinybe, kalbant apie zmogu, apie asmeni, nemanau kad skamba labai teigiamai. Tai kam tada bandyti pakeisti supratima apie vidutinybes, jeigu galima iskart kalbeti apie kiekviena, kaip ipatinga, o ne vidutinybe su „ugnele“

  Pati vidutinybe butu neissiskyrimas is kitu – pilka mase. Taciau tokiu zmoniu nepazystu. Nepazystu vidutinybiu. Vidutinybe yra zmogus minioje, taciau kiekvienas atskirai yra vis kitoks, turintis kitokiu talentu. Esame visi skirtingi. Visi gyvenam skirtingomis aplinkybemis, turim skirtingas patirtis, poreikius, noriu, svajones. Tai kur mes randame sita vidutinybe? Tame kad visi SVAJOJAME? Kad visi turime vienokia ar kitokia PATIRTI?

  Noredamas kalbet apie vidutinybes, ir jas pabrezti, kalbeciau apie panasumus. Noredami kalbeti apie talentus, apie asmenybes, kalbeciau apie skirtumus.

  Kodel buti Grybauskaite yra gerai, o buti valytoja Stasyte yra blogai? Tai tiesiog skirtingi dalykai, kur yra daug privalumu ir daug minusu. Ir negaleciau sitoj vietoj sakyti, kad buti vienokiu yra blogiau uz buvima kitokiu. Kiekvienas zmogus renkasi, kaip jis nori gyventi. Vieni nori kazko siekti, kiti nori ramaus gyvenimo neissisokant. Ar turetumem cia izvelgt tik to, kuris issoka, talenta? Nemanau…

  Visi turim talentus ir naudojames jais kaip norim. Visokiu zmoniu yra. Taciau niekada neaukstinciau vidutinybes, nes tai daro zmones vienodus. Aukstinciau talentus, nes talentai uzdega kiekviename zmoguje ta ugnele, kuri juos veda i prieki. Tiesiog talentai yra skirtingi ir ne visus juos matom, o galetumem.

  • Valentinas

   Martynai, negi nesupratai, kad aš pasakiau lygiai tą patį ką ir tu? Račas savo įraše išdėstė, kad tie, kurie nėra tokie iškilūs kaip Grybauskaitė, Landsbergis ir t.t. yra vidutinybės. Jis netgi Fredį pavadino vidutinybe! Be to, Artūras pažėrė ir eilę šabloniškų vertinimų, kad tie, kurie puikuojasi žurnalų viršeliuose, perka brangias mašinas, kuriems rūpi pinigai automatiškai yra vidutinybės. Aš pabandžiau juos apginti, nes irgi nesijaučiu ypatingu talentu, (kaip teisingai pastebėjai), bet man nepatinka kai mane vadina vidutinybe už tai, kad aš nesu asmenybės gigantas. :)

   • Valentinai, mano nuomone nebuna vidutinybiu. Netgi jus,turite savo nuomone, esate zinomas bent sio blogo skaitytojams. Ir visi turi kazkoki talenta, tik vieni juo naudojasi, o kiti – ne. Ir tai nera nieko smerktino. Tik as nevadinciau jokio zmogaus vidutinybe, nes pats zodis vidutinybe nedrasina ir nestumia i prieki.
    Sveikinu su tuo, kad ginate „vidutinybes“. Taciau jas ginti reiktu, mano nuomone, nevadinant vidutinybemis. Nera nieko smerktino buti „vidutinybe“.
    Ir uzdrausciau jums ir visiems, jeigu tureciau tokia galia, vadinti ka nors vidutinybe.
    Jus rasote: „Šlovindami talentus ir niekindami vidutinybes pamirštame, kad kiekviena, net ir pati didžiausia vidutinybė yra būties unikumas, kokio nebuvo niekada ir nebus daugiau niekada.“
    Kas yra tas zmogus, kuris yra didziausia vidutinybe?
    Manau reiktu ginti ne vidutinybes, o smerkti poziuri i kitokius, nei „kitokie“ – kuriuos vadinam talentais. Ir nesumenkinti nematomu zmoniu vadinant juos vidutinybemis, nes jie tokie nera.

    Ir aciu uz tai, kad pamatete mano komentara ir atsakete.

 • austras

  „Demokratija – užkonservuota, tolerancija – uždrausta“. Tuo įsitikinusi piliečių judėjimo „Už Lietuvą – visiems“ iniciatyvinė grupė, Kovo 11-ąją surengusi demokratijos laidotuves ir nuo sostinės Katedros aikštės iki Vinco Kudirkos aikštės nešusi karstą. Akcijos sumanytojai taip išreiškė pasipiktinimą Vilniaus miesto savivaldybe, Kovo 11-ąją leidusią žygiuoti neonaciams, tačiau uždraudusią Žmogaus teisių stebėjimo instituto kartu su Lygių galimybių plėtros centru prašytoms eitynėms.
  Kaip aiškino vienas akcijos organizatorių rašytojas, vertėjas Darius Pocevičius, karsto nešimas – protestas prieš valdžią ir savotiškas Kovo 11-osios šventimas. Karsto priekyje ėjo klouno kostiumu vilkintis vyras, ant kurio lagamino buvo užrašyta „aš nacis, bet turiu leidimą“. Jis linksmino praeivius, dalino jiems konservus ir gėles.
  Štai ir anarchistai kažką nuveikė…
  Pagaliau ir pas mus įsibėgėja demokratinis procesas. Protestuojama, kovojama, rengiamos akcijos. Bent jau gatvėje kartais vyksta normalus įvairiausių politinių ideologinių krypčių gyvenimas ir saviraiška. Gal kartais ir radikalių, bet… Vis geriau nei pusantro šimto tarpusavy niekuo nesiskiriančių ponų, priiminėjančių tik jiems ir stambiam kapitalui naudingus įstatymus..

  • J. naivus

   Panašu, jog gana lėkšta diskusija išsikvėpė, matyt, visi savo rogėse…
   Įvykiai gi klostosi įdomiai. Karste (sic!) – lietuviška demokratija, plazda daug raudonų vėliavų, jas neša net du signatarai, gedulingai nulenktos trispalvės.
   Ir tai vyksta šiandien, kai apie krizę tik šnekama, kas bus ,kai jos gniaužtus pajusime realiai- gal net fiziškai…

   Taip ir norisi paklausti antrosios respublikos bendrapiliečių – ar pasislėpę už kampo, nepabijosite žengti pirmą žingsnį,ar nepavėluosite?

   Ar ramiau – tikėti ir tikėtis, kad nesulauksime trečiosios respublikos…
   O gal atvirkščiai…

 • Rasa

  Na perskaičiau alfoj apie vidutinybes ir pagalvojau, kad landsbergio vietoje tikrai nenorėčiau būti, o kas tas mamomontovas, net nežinau, gal konservų rėmėjas.

  • Rasa, „mamomontovo“ ir aš nežinau, deja… Žinau tik garsų Lietuvos dainininką Andrių Mamontovą ;)

 • Benedikta Vaivadaitė

  Valentinai, kurkit savo blogą :)

 • Regis

  Valentinai, pagarba :). Pritariu minčiai – laikas pagalvot apie savo blogą.

 • Marius

  kuo man šis blogas ir patinka, kad komentarai kartais žavi nemažiau negu Artūro tekstai.
  Valentinai, super!

 • praeinant

  Valentinai rašai:
  „Yra toks dalykas kaip siela, kurios vertė visiškai nepriklauso nuo talentingumo ar vidutiniškumo laipsnio. Apakinti talentų mes idiotiškai nematome visatos, kuri yra pačiame vidutiniškiausiame iš mūsų.“

  Hi, dar vienas matuotojas – rūšiuotojas atsirado… (ne sielų, gal kūnų…)
  Nu, jei pasakei a pasakyk ir b… tai imk ir išrisk dabar čia kiekvieno komentatoriaus talentingumo – vidutiniškumo laipsnį…:))

  Echh ir kaip drąsiai save galiu laikyti vienu iš ne „mes“… (atsiprašau, kiek idiotiškai atrodo kai kalbi/matuoji už visus…:) )

  Kaikuriais aspektais taip suveli logiką, kad be bonkos nesuprast…:))

  Na, ir talentingos dienos pačiam, o ir likusiems…:)

  • romas

   Ne „mes“ nebūna. Žmogus toks socialus. Jam net būnant išskirtiniu ar atsiskyrusiu, reikalingi stebėtojai, kad įvertintų ir įvardintų jo būseną. Kiekvienas save sureikšmina ir sulaukia dėmesio savaip. Tai nėra blogai. Tokia yra žmogaus prigimtis.

   • praeinant

    Nu, taigis, kad gal būna…:)
    Jei pavyzdžiui apsibrėžti tik tais individais, kurių neakina… taigi čia gal gali būti daug ir įvairių „gylių“ atspirties taškų.
    Ir kodėl „kiekvienas“, o gal tik kas antras…:))?

    O jei laikytis nuostatos, kad visi mes esam tik žmonės – stori, ploni, su vienokiais ar kitokiais gebėjimais, norais etc.
    Namas būna sudėtas iš plytų, bet plyta – iš namų rečiau…:)
    Žmogus „sudėtas“ iš savybių, bet savybė nesudėta iš žmonių, gal…:)
    Žmogus negali būti talentas, žmogus gali tik turėti talentą – nu, reiktų bent belenkada (ir bent rašymo profams) jausti tarp šių skirtumą…:)) (tai gal sakom ir – vidutiniška plyta – „briedas“ kažkoks…:)))) )

    Nu nafig man reikia žūtbūt kažką nugalėti (jei jau turiu lyginti, tai lyg ir turėčiau siekti savo poziciją užkelti aukščiau už kitų…:)) )
    Nu, ta rinkos ekonomika kiek užsėmė smegenis… masiškai..:)

    … ir gal ši diskusija esmėj yra apie nepilnavertiškumo kompleksus…

    • Ar

     Labai pritariu.
     Gal dažniau nepraeikite pro šalį.:)

    • romas

     Ta diskusija ir prasidėjo nuo to:
     „Dėl to, kad šalia D.Grybauskaitės ar V.Landsbergio ar A.Sabonio ar A.Mamontovo visą laiką yra pilka masė, kuri taip pat norėtų būti grybauskaitėmis, saboniais, landsbergiais…“
     Tiesiog atspalvis nepatiko. Pvz. moksle 95 proc. darbo padaroma tam, kad išsiaiškintum ėjęs klaidingu keliu. Nei vienas paklydęs dar Nobelio premijos negavo :) Tai čia dar apie „auktšumas“… Bet kažkas juk ir laboratorijos tualetus tuo metu valė, kol gimė genialios mintys. Matyt laboratorijoj buvo elektra, o į darbą šviesulys atėjo nusiprausęs (muilu) ir apsirengęs. Kaip bet kuris čempionas atrodytų, jei aplink nebūtų viso to savaime suprantamo patogumo? Manau iš didelio savo vertės ir individualumo pervertinimo žmonės nebesugeba gerbti vienas kito. Visuomenė išsisluoksniuoja. Aukštesni sluoksniai į apačią žiūri su panieka. Mano juos esant mažiau vertus ir atitinkamai įvertina (minimumu). Apačios gyvena nuoskaudoje ir pavyde. Ir viskas iš „mes“ nematymo. Tokie žodžiai kaip pilka masė, vidutinybė ir pan. yra žvelgiant iš aukštai (tik iš ten bendras vaizdas matosi, matyt:)) Neneigiu žmogaus individualumo, bet turėtų būti balansas.

 • Linas

  nežinau,nežinau.Gal iš tikro yra labai prasminga laisvos dienos geriausią laiką skirti tuščiažodžiavimui ir sakinio miklinimui.Mano ir A.R.skoniai skiriasi:asmeniškai daugiau vertinu ne diskusijas apie gyvenimo ar asmens egzistencijos,prasmės bei tobulybės kriterijų paieškas(ką nors supratote?).Lietuvoje ir ne tik pilna kitų temų diskusijoms.Štai neseniai per Sport 1 kanalą susidūriau su A.R.komentarais sporto finansavimo klausimais,kur,beje,autorius pristatomas kaip ekonomikos ekspertas.Kiek čia lėšų paleidžiama vėjais.Bet sukurta sistema,už kurios kyšo kažkada galingų V.Nėniaus ir Z.Motiekaičio ausys,ir kur toliau vartomasi kaip inkstai taukuose.Ir tokių vietų ne viena ir ne dvi,vienus eksministrus keičia kiti,bet sistemos pagrindai nesikeičia.Kur žiūri saulėlydžio komisija?P.S.nuo kada Mamontovas – talentas?Na,žinot,vien „Laužo šviesos“ar „Mono arba stereo“tikrai nepakanka.Talentai Lietuvoj yra Erlickas,
  Sauka,Kuzma,a.a.Beresnevičius.Muzikanto nematau nė vieno.

  • Valentinas

   Linai, Lietuvos muzikiniai megatalentai yra:
   Geniušas, Mūza Rubackytė, Petras Vyšniauskas.

  • Regis

   galima klausimą? muzikiniai talentai tai čia kas – solistai, kompozitoriai, dirigentai, tekstų autoriai ir t.t. ar tik pop grupės ir / ar jų lyderiai..?

 • Musė

  Valentinai, sveikinu, aš sužavėta.

  Nuostabus komentaras, antras pagal gerumą po „Kaip kuriami geriausi blogai“ (kurį aš vis iš naujo perskaitau ir kaskart randu naują, anksčiau nepastebėtą sluoksnį).

  Bet ar tu, Valentinai, nebijai? Ar žinai, kas atsitinka komentatoriams, kurių komentarai tampa įdomesni už šeimininko straipsnius……?

  • Muse, nereikia čia tokių užuominų. Aš šiandien blogai miegojau:)

  • J. naivus

   Петр I издал указ: «Подчиненный перед лицом начальствующим должен иметь вид лихой и придурковатый, дабы разумением своим не смущать начальство…»

  • Valentinas

   Muse, paskaityk mano diskusiją su Nerijumi. Valentinas yra radioshow lėlė, personažas nieko neturintis bendro su žmogumi maigančiumi maigyklę. Todėl, Valentinas personažas, jei labai paprašysi, gali pradėti bijoti.:) Žmogui maigančiam maigyklę dzin. Be to, aš Artūro nekaltinu nei kriminaliniais, nei moraliniais nusikaltimais, o tai reiškia nėra jokių pretekstų.

   • Musė

    Na ko tokie irzlūs? Pasirodo, nes aš viena pastaruoju metu blogai miegu – pilnatis, egzistencinis nerimas kamuoja :)

    Valentinai, aš visiškai sutinku dėl virtualios realybės netikrumo, tad man iki šiol keista, kai žmonės sugeba iš tikrųjų supykti ar rimtai susipykti, kai tai yra tik žaidimas.

    Visi mes čia šaržuoti personažai su sutirštintomis spalvomis, aš pvz. gyvenime nesu nei tokia arši, nei skriaudžiamųjų gynėja :)

    • Valentinas

     Ar tai reiškia, kad esi skriaudžiamųjų skriaudėja? :)

     • Musė

      Kuo remiantis taip apie mane sprendi? :) Prašau pagrįsti arba atsiprašyti :)

     • Valentinas

      Čia buvo tik klausimas. Bet vis tiek atsiprašau. Negali gi užpykdyti šešiakojo, kuris tau pirks šampaną :)

     • Musė

      Taip, šampanas yra gerai:) Bet mane labai neramina situacija su Mykoliuku. Aš tikiuosi, jis nepabėgo iš blog’o vien dėl tų nelaimingų praloštų kvepalų. Visad nesmagu pralaimėti, o dar moteriai… Tiek to, nebaisiai man jų reikia, Mykoliuk, sugrįžk.

 • Rytis

  Laba diena. Kovo 11-osios proga skaičiau blogus. Gal čia pas jus ir nieko, va tik kodėl apie vidutinybes, – tokią dieną? Nors gal tai ir simboliška.

  Apie vidutinybes išmanau nedaug, gal todėl kad beveik visame kame toks pats esu. Bet manau, kad vidutinybė turi daug daugiau galimybių “iškilti”, nei koks super talentingas poetas, aktorius ar dar kažkas. Norėčiau trumpai papasakoti apie vieną, mano galva “vidutinybę”, kuri visdėlto sugebėjo pasiekti VISKO.

  Sovietiniais laikais jis apvažinėjo visą pasaulį, susitiko su daugeliu talentų ir pol. veikėjų, užėmė aukščiausias pareigas, buvo gerbiamas.. Jau prie sovietmečio turėjo GERIAUSIĄ MAŠINĄ Lietuvoje (buvusio prezidento).

  ..Bet skaitydamas jo “memuarus”, supratau, kad jis buvo visiškas vidutinybė – kalvis, režisierius, artistas, žurnalistas, poetas, oratorius, ELTOS direktorius.. Brandžiame amžiuje rašė pvz taip:

  Tarp mūsų vakar dar buvai
  Ir laisvės dainą dainavai..
  Už liaudį šiandien tu žuvai..

  Džiaugeis gyvenimu nauju, –
  Aplaistei jį širdies krauju.

  Tarybų kraštas tau brangus, –
  Ir laisvę mylintis žmogus

  Brangioj Tarybų Lietuvoj
  Tave minės darbe, dainoj.

  Šlamės tau tėviškės klevai:
  “Tu liaudžiai šauniai tarnavai!”

  —–
  Bet ambicinga vidutinybė žino – “kur vėjas pučia”. Prieš karą kovojo už vargdienių teises, sakė prakalbas ant sunkvežimio ir po prezidento balkonu. Vadovavo “Liaudies frontui” (!).. Kovojo prieš monopolijas (pvz – degtukus Smetona draudė gaminti Lietuvoj, nes juos veždavo kažkoks švedas. Todėl buvo labai labai brangūs). Turėjo gerus “sponsorius”. Ir jie jam padėjo! Net tie talentingi poetai, jo kolegos ir bendraminčiai – tik daug talentingesni (konkurentai?) – stebėtinai greitai išmirė, kaip a. žuvelei paliepus. Kas nuo kepenų vėžio, kas su panašiais simptomais. Na spėjo kažką dar parašyti ant neštuvų, bet argi vidutinybei gaila.. Išgyvena vistiek “Vidutinybė”!
  (Tarp kitko, praeitais metais rodė tokį rusišką filmą su Sudoplatovu, jis pasakojo apie “vaistus”, ištobulintus dar pirmųjų valymų metu. Vieni iš jų “padeda” susirgti kepenų vėžiu.)
  Bet nėra įrodymų. “Sponsoriai” tuom visada pasirūpins. Kolegos buvo nebereikalingi, jau panaudoti, kaip ir Leninas kažkada. Be to, buvo nelabai nuspėjami. Verkšleno, pamatę iš arti “realųjį socializmą”. O jų paminklai – tegu stovi, tegu liudija “liaudies pasirinkimą”…..

  ——
  Kažkaip kelias dienas nepalieka mintys, kad kažkas kartojasi, vis arčiau ir arčiau ta diena.. Keistai atrodo tie visa turintys ir visur įsipainioję, šaukiantys apie beturčių dalią..
  Na bet atsiprašau už ilgą opusą – esu tik vidutinis (retai praktikuojantis) rašeiva:)

 • J. naivus

  Dar vienas Petro I ukazas:

  „Piši, daby glupostj tvoja byla vidna i posle.“

  Šimtą kart esu įtikėjęs šio ukazo minties universalumu ir teisingumu, šimtą kart pasižadėjęs jo laikytis, bet, gyvenime gaunasi, kaip gaunasi…

  Geros dienos – geriau ne „posūkio taške“:))

 • A.G.

  „…Jei gyveni mažame miestelyje, nesi matęs pasaulio, jei tau užtenka to ką turi – tu esi miręs. Gyvenimas yra tik ten, kur judesys, energija, veiksmas. Ten kur ramu – pelkė…“
  Ir dar citata iš citatos: „…Gyvenimas yra tik ten, kur judesys, energija, veiksmas…“
  Bet. Juk jie padeda šaukštą nei dienos negyvenę – štai kur štuka.
  Beje, aš irgi taip gyvenu – bet aš žinau, kad šaukštą padėsiu nei dienos negyvenęs.
  O Anastasija. Tikiu, kad kežkurie yra perskaitę Migre knygas apie Anastasiją… Ji juk mato sualėtekį, saulėlydį – ji gyvena (dar kartą paticituota citata iš citatos „…Ten kur ramu – pelkė…“ – ji gali būti ir niekinė. Nors ir aš taip manau, bet aš žinau, kad šaukštą padėsiu nei dienos negyvenęs. Tad ar nėra šventvagiška kurstyti žmones gyventi taip, kad padėtų šaukštą nei dienos negyvenę. Tas labiausiai tiko tiems, kurie dirbo dvyniuose, ypač regakcijose, o taip pat ir BNS-e – jie tai tikrai taip pat, kaip ir aš, šaukštą padės nei dienos negyvenę… gal karališkuose rūmuose, kad infarktas juos ištiks net rolsroise… – bet jie padės šaukštą taip nei dienos negyvenę, skirtingai nei Anastasija (nors mes, aš jos vietoje pasijustume pelkėje – mirtume iš nuobodulio, nes mes robotukai, ne žmonės ir mes šaukštą padėsime nei dienos negyvenę, kaip tas krminas pririjęs lavono mėsos…).

 • Asocijavosi:

  Nepakartojama unikumų vienodybė

  Kokie mes visi kraupiai skirtingi- kiauraalkūniai paaugliai ir iš senatvės benukvanką milijonieriai, ilgaplaukiai intelektualai ir skustagalviai riebiasprandžiai, liberalūs valkatos ir konservatoriški valstiečiai, neįgalūs nelaimėliai ir laimingi sportininkai, apsirūkę hipiai ir blaivūs policininkai, beviltiški ligoniai ir daug vilčių teikiantys gydytojai, su viskuo susitaikę įkaitai ir su niekuo nesitaikstantys teroristai, žalieji natūralistai ir invazinės genetikos mokslinčiai, atviraširdžiai arabai ir pasalūnai žydai, nesuprasti poetai ir pripažinti genijai, puritoniški šeimynykščiai ir palaidi homoseksualai, kompleksuoti altruistai ir savanaudiški donžuanai, murzini šachtininkai ir sterilūs kosmonautai, nusižeminę tikintieji ir savimi pasitikintys ateistai, vangūs studentai ir žvitrūs profesoriai, išpuikę valdovai ir puikūs vergai, išmintingi papuasai ir civilizuoti psichopatai, nimfomaniški vyrai ir frigidiškos moterys arba atvirkščiai…

  BET MEILĖS VISI TROKŠTAME TAIP VIENODAI!

  http://lt.netlog.com/vaidilosvainis/blog/blogid=22730#blog

 • Linas

  Valentinui.Oho,jau esam turtingi ir megatalentais.Ką gi,gerai.Mamontovas,reiškia,ne mega,o tik paprastas,apmaudu.Įdomu,ar turim megatalentų politikoj(neminint Landsbergio,žinoma),moksle,vadyboj(išskyrus Mažeiką,žinoma)?

  • Valentinas

   Moksle jei skaitytume litvakus gavusius Nobelio premiją tai turime :) Deja, daugiausia megatalentų turime sporte: Sabonis, Jasikevičius, Alekna.

 • Šaunu, Valentinai. Tuo labiau, kad 95% mūsų laikomų talentų dažniausiai temoka gražiai išlankstyti savo mintis. Ieškodami talentų turėtume ieškoti ne ausimis, o akimis, t.y. matydami jo darbus. Girdėti tėra pradinės informacijos gavimas, kurią privalu patikrinti akimis.

 • Musė

  Valentinai, man nuostabi atrodo mintis, kad „kiekviena, net ir pati didžiausia vidutinybė yra būties unikumas, kokio nebuvo niekada ir nebus daugiau niekada“.

  Ar ji nėra kilusi iš „Nėra žmogaus, kuris būtų atskira SALA; kiekvienas esame gabalėlis KONTINENTO, ŽEMĖS dalis; jeigu JŪRA bent GRUMSTĄ nuplautų, EUROPA mažesnė taptų; taip pat jei užlietų IŠKYŠULĮ arba nugriautų DVARĄ – tavo DRAUGŲ ar TAVO PATIES; kiekvieno žmogaus MIRTIS nusineša dalelę MANĘS, kadangi aš priklausau ŽMONIJAI. Ir todėl niekados neklausk, kam skambina VARPAI; jie skambina TAU“…

  Puiki citata iš mano pačios pačiausios knygos.

 • Laima

  ech, Muse ,ką čia ir bepridursi po tokios citatos…visi mes SALOS ir UNIKUMAI ,bet manau kad Račas kita prasme apie vidutinybes rašė, o diskusija pakrypo visai kita linkme

  • Taip, Laima, jau vien šis „Jei gyveni mažame miestelyje, nesi matęs pasaulio, jei tau užtenka to ką turi – tu esi miręs. Gyvenimas yra tik ten, kur judesys, energija, veiksmas. Ten kur ramu – pelkė“ sakinys leidžia daryti prielaidą, kad Račas ironiškai žvelgia į tuos, kurie visą gyvenimą atkakliai skverbiasi į priekį ir tai daro tam, kad vėliau galėtų tau paniekinamai sakyti, jog tu esi tik paprasčiausia žiurkė, lindinti po jo namų grindimis. Ir, deja, tokių žmonių pasidarė dauguma. laimei – ne visi.

 • Laima

  oi ,marteli, nelabai supratau, ką norėjot pasakyti…

 • Ka padarysi, nesupratot tai nesupratot.