Valentinas apie inauguraciją

Jau nebe pirmą kartą pasinaudosiu galimybe, kurią suteikia buvimas šio tinklaraščio šeimininku…

Tai galimybė pasinaudoti kūryba tų, kurie čia lankosi ir kurie neabejotinai turi neišnaudotų talentų.

Taigi – taip pat nebe pirmą kartą – Valentino pastebėjimai apie Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguraciją.

Man patiko:)

******************************************************************************************************

1. Adamkus linkėjo tęsti užsienio politiką, Valinskas sakė, kad Adamkaus autoritetas užsienyje yra neabejotas, Grybauskaitė pasakė, kad Lietuvos regioninė lyderystė yra įsikalbėta. Tai turbūt vienintelis dalykas kur buvo galima įžvelgti skirtingas pozicijas.

2. Grybauskaitė žada imtis teismų ir oligarchų. Tai svarbiausias pažadas, jei iš tikro imsis, bus cool.

3. Prie ko buvo tas kunigas? Ar bažnyčia neatskirta nuo vlastybės? Beje, Erikos Jenings akcentas yra lygiai toks pat kaip ir to kunigo Bačkio, tik Erika kalba lietuviškai šiek tiek taisyklingiau.

4. Grybauskaitė prašė pagalbos iš dievo, o bažnyčioje suvalgė “plotkės”. Ką tai reiškia? Ar ji yra tikinti? Kada įtikėjo? Ar tikėjo jau tada, kai dirbo partinėje mokykloje? Kada iki šiandien paskutinį kartą ji buvo bažnyčioje ir kaip reguliariai ją lankė? Gal ji nusprendė papraktikuoti katalikybę tam, kad nesukeltų papildomų ir niekam nereikalingų problemų? Jei taip, tai ar tai sąžininga pozicija?

5. Grybauskaitė aprengta buvo siaubingai. Senasis kostiumėlis jai tiko labiau. Į inauguraciją ji atvyko siauriais bateliais su siauriais kulnais. Jai buvo aiškiai nepatogu ir į prezidentūrą ji atvyko jau pasikeitusi batelius – mažesniu, platesniu kulnu. Tai byloja, kad prezidentė ryžtingai sprendžia problemas ir drąsiai priima sprendimus net ir įpusėjus projektui.

6. Dievas neleido Valinskui tapti prezidentu vien dėl Valinskienės. Siaubingai netinkantis, nestilingas, neelagantiškas, ružavas kostiumėlis su burbulais. Jai reikėtų nueiti į elegancijos kursus pas Almą.

7. Pagrindinė žinia, kurią Artūras turi suvokti iš Grybauskaitės – “Nuo valdžios kritikos iki valstybės griovimo – vienas žingsnis”. Artūras kol kas yra tarp tų kelių žurnalistų, kurie negriauna valstybės.

8.Landsbergis su AMB draugiškai, vos nesusikabinę rankutėmis, šnekučiavosi. Abu atrodo labai susibaigę.

9. Per koncertą Kubilius laikė virš Grybauskaitės skėtį. Atrodė paniuręs. Ką tai signalizuoja? Prezidentė pasidavė konservatorių įtakai? Kubilius nori atgauti darbą?

10. Valinskas po savo skėčiu priglobė ne tik Ingą, bet ir Kubilienę. Atrodė dar labiau paniuręs. Ką tai reiškia? Koalicija stiprėja? Koalicija braška?

11. Dainuojant Tele bim bam vaikams, Valinskų akys romantiškai blizgėjo. Ką tai reiškia? Niekas nematė virš seimo besisukiojančių gandrų?

12. Eurokomisaras ir “nepriklausoma žurnalistė” atrodė juokingai. Abu su akiniais nuo saulės, lietpalčiais, po skėčiu, tarsi Belgijos žvalgybos agentai.

13. Kažkas pasakė prezidentei, kad šventinio koncerto pradžioje reikia išklausyti lietuviško smūro, niūrių liepaičių, apsirengusių 19 a. pabaigos suknelėmis ir psichodelinės Jautakaitės, kuriai niekas nepasakė, kad ji nebemoka dainuoti, ūbavimų. Pasigedau naujoviško mąstymo ir drąsaus sprendimo kovoti su lietuviškų švenčių oligarchizacija. Kodėl tiesiog negalėjo pasakyti “šiandien pasilinksminkime, o rytoj kibkime į darbus”?

14. Anties žinutė prezidentei: “Labas vakaras ponia. Kaip gerai, kad jūs rimta!”

15. Propagandinis filmas apie Grybauskaitę,kaip ir sakė Artūras, buvo fui! Kas režisierius? Į juodus sąrašus jį! Gėda!

16. Filme parodyta, kad Grybauskaitę oficialiai nuotraukai fotografavo Tomas Kauneckas. Tai vienas iš labiausiai “prestižinių”, atitinkamai brangiausių fotografų iš fotostudijos Ciklopas. Ar jis dirbo už dyką ar už pinigus? Kodėl pasirinktas būtent jis? Kas priėmė sprendimą? Kiek buvo sumokėta? Ar buvo konkursas? Iš kokios biudžeto eilutės mokama už tokius dalykus?

(13 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...