Valentinas apie inauguraciją

Jau nebe pirmą kartą pasinaudosiu galimybe, kurią suteikia buvimas šio tinklaraščio šeimininku…

Tai galimybė pasinaudoti kūryba tų, kurie čia lankosi ir kurie neabejotinai turi neišnaudotų talentų.

Taigi – taip pat nebe pirmą kartą – Valentino pastebėjimai apie Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguraciją.

Man patiko:)

******************************************************************************************************

1. Adamkus linkėjo tęsti užsienio politiką, Valinskas sakė, kad Adamkaus autoritetas užsienyje yra neabejotas, Grybauskaitė pasakė, kad Lietuvos regioninė lyderystė yra įsikalbėta. Tai turbūt vienintelis dalykas kur buvo galima įžvelgti skirtingas pozicijas.

2. Grybauskaitė žada imtis teismų ir oligarchų. Tai svarbiausias pažadas, jei iš tikro imsis, bus cool.

3. Prie ko buvo tas kunigas? Ar bažnyčia neatskirta nuo vlastybės? Beje, Erikos Jenings akcentas yra lygiai toks pat kaip ir to kunigo Bačkio, tik Erika kalba lietuviškai šiek tiek taisyklingiau.

4. Grybauskaitė prašė pagalbos iš dievo, o bažnyčioje suvalgė “plotkės”. Ką tai reiškia? Ar ji yra tikinti? Kada įtikėjo? Ar tikėjo jau tada, kai dirbo partinėje mokykloje? Kada iki šiandien paskutinį kartą ji buvo bažnyčioje ir kaip reguliariai ją lankė? Gal ji nusprendė papraktikuoti katalikybę tam, kad nesukeltų papildomų ir niekam nereikalingų problemų? Jei taip, tai ar tai sąžininga pozicija?

5. Grybauskaitė aprengta buvo siaubingai. Senasis kostiumėlis jai tiko labiau. Į inauguraciją ji atvyko siauriais bateliais su siauriais kulnais. Jai buvo aiškiai nepatogu ir į prezidentūrą ji atvyko jau pasikeitusi batelius – mažesniu, platesniu kulnu. Tai byloja, kad prezidentė ryžtingai sprendžia problemas ir drąsiai priima sprendimus net ir įpusėjus projektui.

6. Dievas neleido Valinskui tapti prezidentu vien dėl Valinskienės. Siaubingai netinkantis, nestilingas, neelagantiškas, ružavas kostiumėlis su burbulais. Jai reikėtų nueiti į elegancijos kursus pas Almą.

7. Pagrindinė žinia, kurią Artūras turi suvokti iš Grybauskaitės – “Nuo valdžios kritikos iki valstybės griovimo – vienas žingsnis”. Artūras kol kas yra tarp tų kelių žurnalistų, kurie negriauna valstybės.

8.Landsbergis su AMB draugiškai, vos nesusikabinę rankutėmis, šnekučiavosi. Abu atrodo labai susibaigę.

9. Per koncertą Kubilius laikė virš Grybauskaitės skėtį. Atrodė paniuręs. Ką tai signalizuoja? Prezidentė pasidavė konservatorių įtakai? Kubilius nori atgauti darbą?

10. Valinskas po savo skėčiu priglobė ne tik Ingą, bet ir Kubilienę. Atrodė dar labiau paniuręs. Ką tai reiškia? Koalicija stiprėja? Koalicija braška?

11. Dainuojant Tele bim bam vaikams, Valinskų akys romantiškai blizgėjo. Ką tai reiškia? Niekas nematė virš seimo besisukiojančių gandrų?

12. Eurokomisaras ir “nepriklausoma žurnalistė” atrodė juokingai. Abu su akiniais nuo saulės, lietpalčiais, po skėčiu, tarsi Belgijos žvalgybos agentai.

13. Kažkas pasakė prezidentei, kad šventinio koncerto pradžioje reikia išklausyti lietuviško smūro, niūrių liepaičių, apsirengusių 19 a. pabaigos suknelėmis ir psichodelinės Jautakaitės, kuriai niekas nepasakė, kad ji nebemoka dainuoti, ūbavimų. Pasigedau naujoviško mąstymo ir drąsaus sprendimo kovoti su lietuviškų švenčių oligarchizacija. Kodėl tiesiog negalėjo pasakyti “šiandien pasilinksminkime, o rytoj kibkime į darbus”?

14. Anties žinutė prezidentei: “Labas vakaras ponia. Kaip gerai, kad jūs rimta!”

15. Propagandinis filmas apie Grybauskaitę,kaip ir sakė Artūras, buvo fui! Kas režisierius? Į juodus sąrašus jį! Gėda!

16. Filme parodyta, kad Grybauskaitę oficialiai nuotraukai fotografavo Tomas Kauneckas. Tai vienas iš labiausiai “prestižinių”, atitinkamai brangiausių fotografų iš fotostudijos Ciklopas. Ar jis dirbo už dyką ar už pinigus? Kodėl pasirinktas būtent jis? Kas priėmė sprendimą? Kiek buvo sumokėta? Ar buvo konkursas? Iš kokios biudžeto eilutės mokama už tokius dalykus?

(13 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...
 • Smagu, kad iš komentatorių tarpo išsirinktas stabas manęs nenuvylė;) Šmaikštūs pastebėjimai, skaitydama visą laiką šypsojaus x)) Šitą punktą rinkčiausi savo favoritu: „5. Grybauskaitė aprengta buvo siaubingai. Senasis kostiumėlis jai tiko labiau. Į inauguraciją ji atvyko siauriais bateliais su siauriais kulnais. Jai buvo aiškiai nepatogu ir į prezidentūrą ji atvyko jau pasikeitusi batelius – mažesniu, platesniu kulnu. Tai byloja, kad prezidentė ryžtingai sprendžia problemas ir drąsiai priima sprendimus net ir įpusėjus projektui.“ Gi neįtikėtinas pastabumas!

 • Skirgaila

  Išties keistai atrodė arkivyskupas Seime atliekantis invokacijas, vėliau mišios vos ne kaip sudedamoji oficialios ceremonijos dalis. 43 Konstitucijos straipsnis matomai tėra šiaip deklaratyvus prikeverzojimas ant popieriaus.
  Kam paskui kalbėt apie teismus, oligarchus, jei patys pradedam nuo pagrindinio įstatymo laužymo?

  • Skirgaila, labai gera pastaba. Tik gaila, kad ne visi supras apie ką jūs kalbate. fredis – geriausias pavyzdys.

   • Norėčiau pasisakyti kaip aš supratau Šv.Mišias. Pas mus juk labiausiai paplitusi krikščionybė, tiesa? O D.Grybauskaitė nuolat akcentuoja tarnystę žmonėms. Tad ar nebus tai toks simbolinis pataikavimas masei?:)

    • P.S. Jeigu ką, į tą masę įsipaišau ir aš x))

     • romas

      Esu garantuotas, kad tai taip ir buvo:) Šiandien buvo diena, kai buvo pilna visokios simbolikos ir pasiųsta visokių ženklų. Taip kaip į tuos ženklus vieni reaguoja su susierzinimu, taip kiti su pritarimu. Manau, kad patarėjai žino ką patarti:)

  • Nieko blogo tame nėra. Invokacija nereiškia, kad Lietuvoje atsirado valstybinė religija. Tiesiog nėra didesnio autoriteto tokiai progai. Be to, Romos Katalikų Bažnyčią valstybė pripažįsta kaip tradicinę pagal Konstitucijos 43 straipsnio 1 dalį. Tai ir duoklė tradicijai, nes katalikai – didžiausia konfesija Lietuvoje. Pagal Konstituciją, kai prisiekia tikintis prezidentas, priesaika užbaigiama žodžiais „Tepadeda man Dievas“. Tą D.Grybauskaitė ir padarė. Mišios vyko tarp inauguracijos ir karinės rikiuotės. Kadangi katalikė – mišiose dalyvavo. Būtų kito tikėjimo – apeigos būtų vykę ne Katedroje, o kitoje šventovėje. Galiausiai, bažnyčiai niekas nedraudžia melstis net ir už netikintį prezidentą.

  • nerijus

   Pritaikyčiau ir 44 straipsnį.

  • nerijus

   Skirgaila
   Pritaikyčiau ir 44 str.

 • Jonas Žvelgaitis

  Tikrai neblogai. Yra net perliukų. Sveikinu.

 • inf

  Mano nuomone, Grybauskaitės apranga buvo visai ne siaubinga, o tikrai gera. Manau, kad gerb. Valentinas savo inauguracijai irgi naują drabužį įsigytų, o neitų su senu, visiems labai pažįstamu kostiumu. Dėl Grybauskaitės apavo negaliu pasakyti, nepastebėjau kuo ji avėjo Seime. Ne nuo pradžios žiūrėjau.

  Be gerb. Valentino pastabų, man dar įstrigo jos kvietimas merus ir seniūnus(?) rinkti tiesiogiai. O dėl įsikalbėtos lyderystės ji gerai pasakė.

  • Rytis I

   Iš pradžių uždės visiems antsnukius, paskiau statys valdžios vertikalę? Kažką tai primena..

 • Dalius

  Jeigu jūs sugebate toleruoti homoseksualizmą, tai gal sugebėsite toleruoti ir Krikščionybę, tradicijų tęstinumą? Nes pavyzdžiui mane labai nervino ta patranka. Nu kokia velnio ten jinai šaudė? Įdomu kaip čia teisiškai jie pagrindė, kad buvo šaudoma su patranka? Lietuva juk ne militaristinė valstybė!!

  • Musė

   Daliau, puikiai parašėte. Turbūt jei vietoje A.J.Bačkio būtų kalbėjęs Lietuvos gėjų lygos prezidentas V. Simonko, A. Račas nė pyptelėjęs nebūtų.

 • A.G.

  Aš supratau, kad suknelė buvo suprojektuota tam momentui, kai bus uždėtas apdovanojimas – juk tuomet atrodė kaip karalienė. Ir jau dėl to nereikėtų niekam čia gadinti nuotaikos (joke).

 • Musė

  Valentinai, kaip tavo puikis dabar laikosi? :)

  • Šiuo metu pakilęs. Laukiu kol kas nors nuleis :)

 • Aras

  I.Valinskienė turi išlaikyti veltėdį vyrą (800 Lt. algos), didžiulį namą ir du paauglius vaikus. Kur ji,gyvendama tokiomis sąlygomis, gaus elegantišką kostiumėlį? Persiuvo savo studentavimo laikų suknelę, pasiiėmė parankėn Valinską ir nuėjo šventėn.

 • J.naivusis

  Svarbiausias akcentas – Prezidentės žodžiai apie įsikalbėjimą. Valentinas teisus- tai pirmas punktas. Sakyčiau – svarbiausias.

  Dėl suknelės – mano ponia sako, jog PUIKI, o ji tuos reikalus išmano profesionaliai.

  Dėl komunijos priėmimo buvau nustebęs, tam yra tam tikros taisyklės. Tai ne plotkė, kuria katalikai dalinasi per kūčias šeimoje prie stalo.

  Ne tik suklusti, bet ir rimtai sunerimti reikia dėl:
  „“Nuo valdžios kritikos iki valstybės griovimo – vienas žingsnis”.

 • Kristina

  Mano vyras vakar atsidusęs pasakė: „Kažin, ar sulauksime, kad Prezidentas prisiektų be paskutiniojo sakinio?“ Tad Valentino 4 pastebėjimas apie vieną tokią absoliučiai tuščią mūsų Konstitucijos nuostatą yra labai geras.

 • nerijus

  Kristina

  „Te padeda man dievas“ ( jei taip supratau? )- galima ir nesakyti, bet norint išlikti populiariam „krikščioniškajame“ mūsų krašte- tai, kaip ir privaloma :) Kaip sakoma: „bobutės“ valdo. Negi, D.G. norės prarasti, vienų iš pagrindinių, rinkėjų balsus?

 • Prezidentė pagerbta senoviniu falo simboliu – patranka:
  http://karloblogas.blogspot.com/2009/07/patranka.html

 • Berge

  „Tepadeda man Dievas“ ir Kristaus inkronizacija Vilniaus rajone – ar toli viena nuo kito?

  • nerijus

   Vilniaus rajonas, kaip žinia, valdomas lenkų, o žinant jų fanatiškumą katalikybei- nieko keisto.
   Stebiuosi, kai mūsų politikai sėdi Katedroje, kurioje lankosi tik per inauguracijas ar Valstybines šventes ir dedasi tokiais pamaldžiais ir tikinčiais, jog nežino, kad užėjus bažnyčion, reikia žegnotis, klauptis ir t.t.
   Aš nepastebėjau, o Jūs?

 • Štai ir atsakymas į vieną iš iškeltų klausimų.
  Iš Delfio:
  „Prezidentūros Spaudos tarnyboje darbuosis žurnalistė Daiva Ulbinaitė. Liepos 12-ąją per Lietuvos televiziją buvo parodytas jos sukurtas dokumentinis filmas apie prezidentę D.Grybauskaitę. D.Ulbinaitė yra dirbusi TV3, Lietuvos televizijoje, buvo tuomečio vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio atstovė spaudai. “
  Sukūriau filmą apie prezidentę – įsidarbinau prezidentūroje. Gera pradžia pusė darbo :)

  Čia dar viena akcentas fotografo temai iš to pačio straipsnio:
  „Iš buvusios tarnybos kvietimą pasilikti gavo Lina Gorbačiovienė, ilgametė prezidentūros fotografė Džoja Gunda Barysaitė ir operatorius Romas Kuprys.“

  Pasirodo Prezidentūra turi etatinę ilgametę fotografę. Tačiau prezidentinei nuotraukai samdo prabangų fotografą. Ką tai reiškia? Prezidentūroje dirba nepakankamai kvalifikuotas specialistas,negalintis padaryti prezidentės nuotraukos?