Ukrainos klausimu: kuo skiriasi keptų šonkauliukų mėgėjai nuo ES gerbėjų?

welovelocalgovernment.wordpress.com

welovelocalgovernment.wordpress.com

Pastaruoju metu čia manęs daug kas klausinėja, ką aš galvoju apie įvykius Ukrainoje. Tai nusprendžiau imti ir pasakyti, nors žinau, kad tai daug kam nepatiks.

O galvoju aš štai ką: man nepatinka ta egzaltuota isterija, tos visos vėliavėlės, mašinytės, Lietuvos Dalios dovanojamos šlepetės ir baltų konservatoriškų pirštinių mitingai.

Man nepatinka vietiniai patriotai, kurie nė velnio neišmano apie Ukrainą, o vaizduojasi esą didžiausi ekspertai.

Ir dar labiau man nepatinka, kai visame tame kontekste kalbama apie „demokratiją“ ir „vakarietiškas vertybes“.

Nes Ukraina, mano subjektyvia nuomone, tai tas pats, kas Afganistanas, Iranas ar Irakas. Ar Somalis.. Visas tas šalis vienija būtent bandymas įdiegti vakarietiškas vertybes ir pagal jas konstruojamą demokratiją.

Dar viena tokia šalis buvo Gruzija, dėl kurios prieš penkerius metus visokios baltos pirštinės ir tada dar kitokios šlepetės taip pat alpo, mitingavo ir rėmė. Plojo katučių, kai Miša iš Olandijos savo lėktuvu S.Stone vizito proga 30 000 rožių skraidino ir tylėjo, kai jis kišo savo oponentus į cypę.

Bet kaip tik Gruzją pirmiausia ir prisiminiau, stebėdamas tą dabartinę isteriją dėl Ukrainos. Ir noriu čia jums pateikti trumpą citatą iš tokios naujienų agentūros „Reuters“ laikaskalės (jei ne snukiaknygė, pats niekaip nesugalvočiau kaip išversti  „timeline“) apie Gruzijos ir Rusijos karinį konfliktą:

August 2008 – Georgian forces attack South Ossetia’s capital Tskhinvali to re-take the breakaway region. Russia says its troops were responding to the assault and Georgia’s Saakashvili says t…he two countries were at war.

Georgian forces pull out after three days of fighting. Russia says its troops control most of Tskhinvali.

Galėčiau ir dar daugiau visko pacituoti, bet tie, kas ne isterikai ir be baltų pirštinių ir patys viską žino. Kaip ir apie masinio naikinimo ginklus Irake (pamenu kaip toks A.Matonis vienoje TV laidoje net springdamas aiškino, kiek daug ten jų yra) O juo labiau kalbame ne apie Gruziją ir ne apie Iraką, o apie Ukrainą. Ir ten diegiamas „vakarietiškas vertybes“.

O situacija tokia. Man, kaip pakankamai demokratiškos šalies piliečiui demokratija patinka. Ir aš, žinoma, nesiginčysiu, kad Ukrainoje jos gerokai mažiau nei Lietuvoje. Gal šiek tiek daugiau nei Irake, bet mažiau nei toje pačioje Gruzijoje po to kai Miša praėjusį lapkritį susivyniojo savo meškeres.

Korupcijos ten daugiau nei Lietuvoje, bet gal šiek tiek mažiau nei Somalyje.

V.Janukovyčius yra valdomos demokratijos atstovas. Iki V.Putino jam dar , žinoma, tolokai, laikaskalėje jis būtų jis kažkur tarp A.Lukašenkos ir D.Grybauskaitės. Tiesa, Vitioko biografija, priešingai nei Dalios kaip ant delno – du kartus teistas, tikras komunistas, juodo diržo neturi. Bet čia, žinoma, smulkmenos.

O Ukrainoje šiandien šaudo ir ten žūsta žmonės ir man dėl to labai liūdna. Nesvarbu, ar tie žuvę yra iš „Berkut“ ar iš UDAR. Ar iš pozicijos, ar iš opozicijos.

Egazltuoti isterikai šioje vietoje, žinoma, puls klykti ir taškytis seilėmis kalbėdami apie valdžios susidorojimus ir mals kitą š.., bet leisiu sau priminti, kad šaudė visai neseniai ir Lietuvoje. 2009-aisiais. Tada egzaltuoti isterikai kažkodėl tai neklykė ir neaimanavo dėl baisios valdžios. O aš tada skaiua, kad taip ir reikia, nes valdžia tam ir turi būti, kad neleistų bet kokiam dundukui ar gezui daužyti parlamento langų.

Valdžia dar yra tam, kad paimtų K.Uoką ir P.Gražulį už pakarpos, kai šie lipa per tvorą ir stumia ant policininkų arba kad tiesiog išneštų pastarąjį, nors jis gailiai šaukia „Už Lietuvą vyrai“. Nes visi supranta, kad P.Gražulio Lietuva truputį kitokia, ne dauguma mūsų ją įsivaizduoja.

Bet aš čia šiek tiek nukrypau nuo esmės, kuri yra labai paprasta: kaip Lietuvoje, taip ir Ukrainoje valdžia turi teisę malšinti protestus, kurie peržengia įstatymų numatytas ribas. Geriausia, žinoma, kai tai yra daroma vandeniu ar ašarinėmis dujomis, bet kartais, kaip ir Lietuvoje, tenka pašaudyti (kadangi Lietuvoje, kaip minėta, korupcijos mažiau nei Ukrainoje, tai čia šaudoma guminėmis kulkomis, nes jos pigesnės).

Ir ne tik Lietuvoje. Lygiai taip pat būtų šaudoma ir Vokietijoje, ir Prancūzijoje ir demokratjos tvirtovėje Amerikoje, jei pievelėje prieš Baltuosius rūmus ar prie Vašingtono paminklo kas nors sugalvotų pasikepti šonkauliukų ant atviros ugnies kaip Maidane ir visus atėjusius policininkus siųstų ant trijų raidžių ir apmėtytų juos akmenimis ar savadarbiais Molotovo kokteiliais.

Žmogaus teisių gynėjai, žinoma, aimanuotų kaip mūsų baltos pirštinės dabar, tačiau dauguma suprastų, nes toks valdžios darbas. Ginti tvarką. Ir nesvarbu, ar tą tvarką laužo keptų šonkauliukų mėgėjai ar Europos Sąjungos gerbėjai.

Taip, taip. Tiems, kas neskaito Užkalnio knygų, tikriausiai jau dašuto, kad čia ir priėjome, kaip sakoma, finalinę destinaciją ir raktinį punktą.

Nes visi juk žino, kad tai, kas šiandien vyksta Ukrainoje, vyksta dėl Europos Sąjungos. Dėl to, kad Vitiokas nepasirašė asociacijos sutarties. Nes vova jam pasakė, kad jei pasirašys, bus šakės ekonomikai (ir Vova, jei ką, buvo iš esmės teisus).

Bet ar kas nors pabandė ramiai išsiaiškinti, kodėl Vitiokas, tai yra, Janukoyičius (jis yra Ukrainos prezidentas, o ne Kazachstano, jei skaitote Užkalnio knygas) tos sutarties nepasirašė? Ne klykti „Kaip jis galėjo?“, „Koks jis blogas!“, „Kur demokratija?!“, o pažiūrėti į faktus. Ramiai ir demokratiškai.

Pirmiausia, pavyzdžiui, prisiminti, iš kur atsirado V.Janukovyčius? Ogi, iš esmės iš V.Juščenkos, kuriam Vitiokas pralaimėjo rinkimus 2004-aisiais (čia kai Lietuvoje kitas šlepečių mėgėjas valdė) ir kurį tas pats V.Juščenka 2006-aisias paskyrė premjeru, nes su J.Tymošenko niekaip neišėjo susikalbėti. Beje, verta prisiminti ir tai, kad po 2004 metų prezidento rinkimų, kuriuos V.Janukovyčius po pakartotinio antro turo pralaimėjo, jis pats atsistatydino iš premjero posto, nors tada situacija buvo panaši į dabartinę. Vėliau jis aiškono, kad taip padarė todėl, kad norėjo išvengti kraujo praliejimo, nors tuo, žinoma, nebūtina tikėti.

Bet važiuojam toliau. O toliau buvo 2010 prezidento rinkimai, kuriuose V.Janukovyčius antrame ture nedidele persvara laimėjo prieš J.Tymošenko. Julia ten visokius skundus rašė, bet jie buvo atmesti, tai todėl paskui Lietuvos Daliai teko ją kalėjime lankyti.

Dar vėliau buvo parlamento arba kaip jis ten vadinasi Verkhovna Rada rinkimai. Visai neseniai – 2012 metų spalį. Žinot kokie buvo rezultatai? Vitioko partija gavo 30 proc. rinkėjų balsų ir 41,56 proc. kėdžiū toje Radoje (nes ten rinkimai, kaip ir pas mus vyksta pagal mišrią sistemą). Dar 13 proc. balsų ir 7 proc. kėdžių gavo komunistai.

O žinote, kiek procentų ir kėdžių gavo V.Klyčko UDAR? Ogi atitinkamai 14 ir 9.

J.Tymošenkos opozicinis Tėvynės blokas gavo atitinkamai 25,5 ir 23 proc.

Skaičiuoti mokate? Tai suskaičiuokite ir pažiūrėkite, kas gaunasi.

Rinkimai, žinoma, gal nebuvo tokie demokratiški, kaip pas mus Lietuvoje, tačiau Ukrainos Konstitucinis teismas jų rezultatų nekeitė, o Vakarų demokratijos šalys jokio pasipiktinimo dėl rinkimų eigos neišreiškė. Išeitų, kaip ir beveik demokratiškai viskas vyko, ar ne.

Tai tada gal pažiūrim, ką turim: demokratiškai išrinktas prezidentas (Vitiokas) – turim. Demokratiškai išrinktas parlamentas (Vitioko partija ir komunistai sudaro daugumą) – turim. Demokratiškai išrinkto prezidento ir demokratiškai išrinkto parlamento sudaryta vyriausybė ir premjeras – turim.  Ar ko nors trūksta iki demokratiškai išrinktos ir tautos mandatą turinčios valdžios? Kaip ir ne. Na, nebent šlepečių.

O jei valdžia demokratiškai išrinkta ir turi tautos mandatą, tai ką ji turi daryti? Būtent. Vaikyti visus, kurie nori išsikepti šonkauliukų ant pievelės prieš prezidentūrą ar parlamento pastatą. Nes, kaip jau minėta, valdžios pagrindinis uždavinys yra užtikrinti tvarką ir įstatymų laikymąsi. Panaudojant visas turimas priemones. Kad ir kaip mums nemalonu tai būtų.

Ir būtent tai ir yra tikroji demokratija. Žiauri, nemaloni, kruvina, su aukomis. Deja. Bet tokia ji daug tikresnė nei ta, kuri yra Afganistane ar Irake.

Ir kai yra tikra demokratija, visai nesvarbu, kas mėto plytas į parlamento langus: šonkauliukų mėgėjai, tie, kuriems nepatinka, kad už autorinius reikia mokėti „Sodrai“, tie, kurie už referendumą dėl žemės pardavimo, ar tie kurie už Europos Sąjungą. Su jais visais turi būti elgiamasi vienodai. Nes tokia juk ir yra demokratijos esmė: visi yra lygūs prieš įstatymą.

O pagal įstatymą į Europos Sąjungą su plytomis, laužais ir Molotovo kokteiliais negalima. Net jei gerai boksuojiesi.

Reikėjo kitaip: su alumi, skalbimo milteliais ir cukrumi. Tada ramiai, greitai ir be kraujo.

Girdėjote Račo žodį Ukrainos klausimu.

Amen.

O dabar jau galite pradėti egzaltuotai isteriškai loti. Fas.

 

 

 

(77 balsų, vidurkis: 3,38 iš 5)
Loading...
 • Comment

  Sulyginti 2009 m. riaušininkus su Maidano mitinguotojais – stipru! Čia kaip liaudyje sakoma b$%į su pirštu palyginot. Na nieko, būna, visiem pasitaiko nusišnekėti. Bet teigti kad Prancūzijoje ar Vokietijoje į protestuotojus būtų šaudoma kovinėmis kulkomis ir būtų aukų – iš viso turbūt su anuo pasauliu reikia kalbėtis, kad tokias nesąmones įsivaizduoti…

  • ArturasR

   Mielas anonimini dunduke, jei paaiškintumėte, koks yra skirtumas, vertinant įstatymo aspektu, gal būtų galima toliau diskutuoti ir aiškintis, kuris iš mūsų nisšneka. O kalbant apie anuos pasaulius, duosiu tamstai užuominą: 2010 metai, Prancūzija, Grenoblis. Jei dar ne visiškas dundukas, gal suprasite.

 • švedas

  suomi, tu čia apie Lietuvą ar Ukrainą?

 • Aistė

  Nesu tokia įsigilinus, kad galėčiau užtikrintai diskutuoti šia tema, bet tai, mano požiūriu, vienas geriausių pasisakymų feisbukinių myžčiojimų Ukrainos tema.
  P.s. o rašymo lengvumo ir žodžių žaismo tiesiog pavydžiu autoriui.

  • ArturasR

   Aiste, ačiū, kad skaitote.

 • Tomas Šatas

  O kokia yra riba tokių teisėtai išrinktos valdžios pareigų vykdymui? Lietuvoje tuomet prie seimo baigėsi guminėmis kulkomis. O kiek teisėtai tai gali vykti Ukrainoje? Pradžioj bandė vandeniu ir lazdomis – neišsilakstė. Dar bandė tartis, derėtis – nesusikalba (vieni apie batus iš ritų, kiti apie tapkes iš vakarų). Tada šaunamaisiais ginklais – bet ir vėl atsišaudo ir dar daugiau renkasi jų ten į aikštę pasiruošusių mirti. O kas toliau? Turi nužudyt vieni kitų po tam tikrą skaičių? Juk ir prieš hitlerį kol išdrįso veiksmų imtis – jau kiek išžudęs buvo? O tada Dūmus leis (kaip Sirijoje)? O gal į krosnį? O gal kur toliau išvež? Ir čia tvarkoj viskas – demokratiškai išrinkta valdžia daro tai, kas jai priklauso? Užtikrina tvarką ir saugumą? Aš tai čia nebe suprantu jau.

  Nejau nėra jokio mechanizmo toje demokratijoje, kad be žudynių apsieiti?

  Kažkoks absurdas.

  • Darius Lapinskas

   Gaila, kad į šio komentatoriaus klausimą apie ribą taip ir nebuvo atsakyta…

  • praeinant

   Na, atsakymas į tai yra visai aiškus ir vienareikšmis.
   Kadangi fiziškai įstatymais galima reglamentuoti tik: kiekvieną statinį rezultatą (a) ir tik pačius įvykių procesus (b).

   (a) „Reglamentuoti kiekviena rezultatą“ reiškia reglamentuoti kiekvieną įvykį, padėtį, ketinimą ir t.t.
   Sakykim, Maidane kažkas kažkur užreglamentuos, jog galima nušauti penkis žmones (makabriška). O jei realiai nušaus keturis ir sužeis dešimt? – vėl būtų reikalinga dar kita reglamento „kaip elgtis“ eilutė. O, tai reikštų, jog į reglamentą „kaip elgtis“ reikia įrašyti reakciją į absoliučiai visus įmanomus būsimus rezultatus – o tai jau yra nei techniškai, nei teoriškai įmanoma.

   Taigi reglamentinis rezultatų valdymas visiškai netinka supersudėtingoms sistemoms (gyvybei, jų sistemoms, tame tarpe ir visuomenei). Taškas.
   (Ar matė kas kiškį su popieriniu reglamentų sąvadu ant kupros ir su tuntu teisininkų, lekiančių iš paskos ir prižiūrinčių visus tuos reglamentus? Ne :) )

   (b) Taigi greta reglamentinio statinio rezultatų aprašymo žengia veiksmo procedūros aprašymas (organinis valdymas).
   O šiame tėra tik trys pagrindinės procedūros. Taigi, paėmus už įstatymą tik vieną atitinkamą procedūrą ir tik ja naudojantis „visiškai“ nebereiktų sukti galvos dėl tolimesnės ateities. Viskas suktųsi automatiškai ir tik pozityvia linkme ir pozityvios savireguliacijos rėmuose…

   Praleidus aibę „nuobodžių dalykų“ visas tas organinis savivaldymas praktiškai būtų kažkas panašaus į realią savivaldą. Ne fiktyvią. Ne fiktyvią, ne selektyvinę, ne valdomą, ne policinę, ne deklaratyvią ir t.t. demokratiją. Visose tokiose demokratijose negatyvas kaupiasi, o kai kaupiasi kažkada tas kaupinys turi ir pratrūkti.

   O reali savivalda (ir „atėjusi per kojas“) ir labiausiai išvystyta turbūt yra Šveicarijoje. Postų rotacijų, referendumų etc. joje per metus vyksta turbūt daugiau, nei pas mus (prie esamos struktūros) įvyktų per tūkstantį metų.
   Taigi pats svarstymas kaip korektiškai išspręsti dabartinius įvykius Ukrainoje esmėje jau yra pavėlavęs trejetą dešimtmečių (o praeities kaip žinia pakeisti jau nebegalima).
   Taigi, jei belekur (Amerikoj, Užpaliuos…) negatyvas kaupiasi, reiškia tenais naudojamas primityvus valdymas „rezultatų reglamentu“…

 • Ričardas Peldžius

  Evangelija pagal Ačą.. Visiškas feilas, pavarėt ant Užkalnio, publikos taškų susirinkot, bet išaiškint, kodėl (kad ir demokratiškai išrinkta, bet iki gerklės savo savivaliavimu ir korupcija įsiėdusi) valdžia yra šventa karvė, taip ir nesugebėjot. Labai patogu tą demokratiją kaip pripučiamą lėlę lovoj visaip varyt

  • ArturasR

   Mielas Ričradai Peldžiau, man taškų nereikia, aš jų prisirinkęs jau tiek, kad užteks iki gyvenimo pabaigos. Čia tokie kaip tamsta atbėgate kaip šunyčiai ant stulpo pasižymėti. O kalbant apie tai, kad kažko tamstai neišaiškinau, tai labai nepergyvenkite. Mat ne kiekvienam duota suprasti. Gal geriau meskite tuos skaitymus ir eikite kokių griovių kasti. ten viskas aiškiau.

 • aurimas

  durnas liks durnu..

  • ArturasR

   Mielas aurimai, visiškai su tuo sutinku. Ir todėl tamstą šiek tiek užjaučiu. Bet tik truputį.

 • VVV

  Mielas autoriau, o visaip kankinti, pjaustyti ausis ir kitaip tyciotis is taikaus automaidano veikejo tai labai legytimu, ar jis ten pats sau delnus persikale? Na ir isvis didysis maidanas ivyko po to kai maza studentu grupele, tamstos nuomone labai legitymi milicija isvaike gan necivilizuotai, tik tada prasidejo didieji mitingai, kaltinimai kad Janukovicius labai jau kerepleiskai laviravo tarp Europos is Rusijos ir galu gale parsidave ar neparsidave Rusijai neaisku. Zmonems buvo idomus sie klausimai. O jei pats toks geras Ukrainos reikalu zinovas tai reikia zinot ir tai kad norint valdyti tokia sudetinga sali reikia ir ismintis kazkiek tureti, ko Janukoviciui man atrodo pritruko katastrofiskai bei nusikalstamai. Maidane zmones zinot ne sonkauliukus kepe, bet svarste ar visus juos kaip kokius avinus viena diena neispjaus, zodziu ar su jais galima daryti bet ka, parduoti Putinui uz 15 milijardu kartu su visu Sevcenjka ir tt. Demokratiniu saliu pareigunai taip pat atvaziuodavo ir idomavosi kas toliau su Ukraina bus. Na ir „antiterosristine operacija“ prasidejo kaip tik ta diena kai Rada ruosesi svarstyti klausima apie prezidento galiu sumazinima. Sutapimas turbut. Nors mano nuomone ne premjera atsatydinti ten reikejo, bet gerbiamam prezidentui paciam atsistatydinti. Na ir zmoniu uzmusinet taip pat nereikejo. Bet vistiek malonu kad taip elegantiskai pastatet i vieta visus tuos musu nusiegzaltavusius romantikus – nusprende prezidentas kad dabar bus autoritarizmas Lukasenkos bei Putino pavyzdzio (jie ir musu Paksa sitaip pravardziavo) tai tegul ir buna ir tt. koks skirtumas.

  • ArturasR

   Mielas WW, į daugumą tamstos klausimų mano atsakymai yra neigiami. taip pat nelabai suprantu, kodėl man aiškinate, kad kvailiai negali valdyti šalies. Tą labai gerai pamenu iš Lietuvos nesenų pavyzdžių. Ukrainos kainos komentuoti negaliu, kaip ir operacijų pradžios, nes neturiu tam pakankamai faktų. Tamsta, matau, viską puikiai žinote. Tkriausiai skaitėte daug delfių.

 • Albinas

  aaa
  a

  • ArturasR

   Mielas Albinai, nelabai supratau tamstos pasisakymo prasmę. Gal grįžkite į mokyklą?

 • Adas

  Gerai viskas susakyta.

  • ArturasR

   Adai, ačiū, kad sakitote.

 • Pilnatis much?

  Autocorrect neveikia ar tiesiog galvojat, kad labai gerai parasytus zodzius kompiuteris jums pabraukia del grazesnio bendro vaizdo?

  • ArturasR

   Mielas pilnaties broli, nelabai supratau, kokius čia blėnius kalbate, todėl gal tiesiog mėžkitės iš čia ir nebgrįžkite.

 • Inga Baranauskienė

  Pagal Račo logiką ir Hitlerį reikėtų garbinti kaip demokratiškai išrinktą, bet liūdniausia ne tai – liūdniausia, kad ne tik Janukovičius, bet ir mūsų valdžiažmogiai ir jų svita visai nuoširdžiai galvoja, kad kiekvienas „demokratiškai išrinktas“ veikėjas gali šaudyti į ką panorėjęs. Liūdna perspektyva ir mums, ir jiems.

  • ArturasR

   Miela Inga Baranauskienę, nereikėtų, kaip sakoma, nuo nesveikos galvos ant sveikos. Mano, jei ką sveika, o tamstos bandymas primesti man savo nesveiką logiką yra vienas iš požymių, kad nesugebate suvokti teksto.

 • Antanas M

  „Nes visi juk žino, kad tai, kas šiandien vyksta Ukrainoje, vyksta dėl Europos Sąjungos. Dėl to, kad Vitiokas nepasirašė asociacijos sutarties. Nes vova jam pasakė, kad jei pasirašys, bus šakės ekonomikai (ir Vova, jei ką, buvo iš esmės teisus).“ Nežinote, tai ir neskleiskite pasakų (šia prasme niekuo nesiskiriate nuo savo niekinamo Užkalnio, kuris irgi visada viską žino). Žmonės gatvėse, nes Janukovyčius pirmas pakėlė ranką prieš savo šalies piliečius. Žmonės gatvėse, nes jiems nusibodo korupcija. Žmonės gatvėse, nes nori permainų. ES – tik labai maža dalelė to, kas vyksta Ukrainoje. Jūs galite paistyti niekus, o aš buvau Kijeve, ir su žmonėmis kalbėjausi. Ir nepamirštu, kad „teisėtai išrinkto prezidento“ įgaliojimai 2010 metais, praėjus pusmečiui nuo rinkimų, buvo neteisėtai išplėsti. O vienos paskutiniųjų gruodžio mėnesio apklausų rodė, kad jis pralaimėtų Klyčko ir gal net Jaceniukui. Tai buvo prieš kraujo praliejimą.

  • ArturasR

   Mielas Antanai M., neabejoju, kad pabuvęs Kijeve, tapote Ukrainos ir jos ekonomikos ekspertu. Man taip irgi būna kai nueinu į sporti prekių parduotuvę: pačiupinėjęs slides tampu geriausiu slalomo specialistu.
   Beje, kai sakote, kad kažkas buvo padarta neteisėtai, tai turite galvoje ką? Kad kažkas buvo padaryta nepaisklausus tamstos?
   Ir dar – apkalusos rodo, kad, berods, ketvirtdalis tiki pomirtiniu gyvenimu ir Jėzaus stebuklais. Spėju, tamsta tam ketvirtadaliui priklausote. Su kuo ir sveikinu.

   • nustebęs

    Nu bet ir tuščias jūs ponas Račai… buvau tikrai geresnės nuomonės apie patį.

    • ArturasR

     Mielas nustebęs, jei nebūtumėte bailys ir pasirašinėtumėte savo vardu, gal man ir rūpėtų, kokios tamsta nuomonės apie mane buvo„te ir esate. O dabar rūpite tiek pat, kiek suplyšusios ir seniai išmestos kojinės.

 • Ar čia kažkoks „demokratijos“ testas ir norite pažiūrėti kiek žmonių ant jo pasimaus ar jūs iš tikro manote, kad tai yra demokratija? Išrinktos daugumos diktatūra yra tik viena demokratijos formų ir, mano kuklia nuomone, pati prasčiausia forma. Dauguma tikrai reikalinga norint priimti bent kažkokius sprendimus, nes kitaip baigsis kaip Lietuvos-Lenkijos respublikai, kur kiekvienas plikbajoris galėjo vetuoti sprendimą[1] arba kaip Belgijai, kuri daugiau negu metus buvo be valdžios iš viso [2]. Tarkime Tomáš Garrigue Masaryk[3] sakė, kad demokratija yra diskusija, ir turbūt negalėčiau išsireikšti tiksliau. Ar prieš Lietuvoje vykstančias riaušes vyko diskusija? Ne, bet tuo metu tai buvo reikalingi greiti sprendimai. Galbūt diskusija ar paaiškinimas būtų padėjęs riaušių išvengti iš viso, bet ar buvo kada diskutuoti, kai prieš tai buvęs premjeras kaip užstrigusi plokštelė sakė, kad krizės nėra. Ar Ukrainoje vyksta diskusija? Ne arba jei vyksta, tai labai nesėkmingai. Kitas dalykas, kad dauguma atveju kai žmonės galvoja apie demokratiją, jie galvoją apie liberaliąją demokratiją[4], o ne apie Senovės Graikiją, kur balsuoti teisę turėjo tik graikai vyrai, o demokratijos aukščiausia forma buvo triremos irklavimas[5].

  Aš negaliu sakyti, kad su viskuo, ką pasakėte nesutinku, ribos Ukrainoje peržengtos iš abiejų pusių stipriai ir seniai, bet tai niekaip nepateisina žmonių žudymo.

  [1] istorinio fakto netikrinau

  [2] http://en.wikipedia.org/wiki/2010%E2%80%9311_Belgian_government_formation

  [3] http://en.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Garrigue_Masaryk

  [4] http://lt.wikipedia.org/wiki/Liberalioji_demokratija

  [5] http://en.wikipedia.org/wiki/Trireme#Crew

  • ArturasR

   Mielas Daliau, kadangi nesupratote, paaiškinu specialiai tamtai, kad tai nebuvo testas, o viešas nuomonės išsakymas, kas yra būdinga demokratijoms ir kas mane labai džiugina.
   Bčiau dėkingas, jei apšviestumėte mane apie kitas – ne daugumos demokratjos formas.
   Ir jei ką, aš niekur neteisinau žmonių žudymo. Priešingai, sakiau, kad man labai gaila, kad žūva žmonės, nesvarbu, kurioje pusėje.

   • Aš kalbėjau apie daugumos diktatūrą, ne daugumos demokratiją. Tiek to. Skritumas tik diskusijoje – ar ji yra ar jos nėra.

    Jūs paėmėte kietą poziciją ir man atrodo truputi per kietą. Gal klystu. Pvz.: „valdžios pagrindinis uždavinys yra užtikrinti tvarką ir įstatymų laikymąsi“ (citata iš jūsų teksto). Čia suplakėte įstatymų vykdomąją ir leidžiamąją valdžias. Aš pvz. galiu pasakyti, kad „valdžios pagrindinis uždavinys yra leisti įstatymus, kurie maksimizuotų žmonių gerovę“ ir mes niekada nesusišnekėsime, nes galvosime apie skirtingas valdžias.

    Šiaip kaip sakiau, kad yra tikrai daug vietų, kur su jumis sutinku, ir kabinėjuosi tik dėl to kad netikiu jog Ukrainoje buvo galimas Baltijos Kelio analogas.

  • Auksinis_kardas

   Sprendimų buvę gausu nereikalingų, nors ir greitų. Viena laikysena yra ginti šalies ekonomikos stabilumą, visai kitokia – greitai pakeisti daugelį žaidimo taisyklių, kurias po to dar tenka ilgai lopyti, nes jos niekam tikusios. Ir stabilumui tai – kas be ko – tikrai nepasitarnavo. Šalis krizės akivaizdoje turėjo dantimis įsikibti į stabilumą, išlaikyti ir stiprinti pasiektą ekonomikos inerciją, o ne mesti viską iš rankų. Kaip žinome, ir skolinimosi baruose Kubiliui, galiausiai, rezultatas nutiko ne geriausias. Atsakant į pradžios teiginius: dar prastesnė demokratijos forma yra riaušės. Ji nėra užskaitoma civilizuota NIEKUR.

   • Aš nesakau, kad visi sprendimai buvo geri, bet greitai dirbant nepadaryti klaidų yra be šansų. Jei nesate atsidūręs situacijoje, kai darbus reikia pabaigti greitai, tai matyt net neįsivaizduojate kokie šansai nepadaryti klaidų.

    Šiaip apie padarytus sprendimus Šimonytės tinklaraštis labai gera vieta paskaitymui. Taip riaušės dar prastesnė demokratijos forma, bet ką tu siūlai ukrainiečiams?

    • Auksinis_kardas

     Tą patį, ką siūlome ir lietuviams: naudotis numatytomis demokratinėmis institucijomis.

     • Oficialiomis ar idėjinėmis?

     • Auksinis_kardas

      Demokratijos idėjos įgyvendinamos įstatymais nustatytomis – tad visiškai oficialiomis – priemonėmis.

     • Įstatymais nustatyomis priemonėmis įgyvendinamos demokratiškai išrinktų žmonių idėjos, kurios nebūtinai yra demokratinės/demokratijos idėjos. Nebent laikytis apibrėžimo, kad demokratiška yra tik tai, kas priimta daugumos priemone. Tačiau kai kalbama apie demokratiją tai dauguma žmonių galvoja apie liberaliąją demokratiją, kuri tarkime turi tokias savybes kaip ginti mažumų teises (tautinių, rasinių ir t.t.) arba individo teises. Dauguma tų teisių yra aprašytos Žmogaus Teisių Deklaracijoje arba kad ir mūsų Konstitucijoje. Pvz.: P. Gražulis pasiūlė ne vieną įstatymą, kuris nėra demokratiškas pagal liberalios demokratijos principus, bet jeigu būtų priimtas būtų demokratiškas pagal jus.

      Tik demokratinis principas pats savaime nereiškia demokratijos, nes jei taip būtų tai Baltarusija irgi būtų puikiai veikianti demokratija. Bet taip nėra. Baltarusiams gal irgi siūlote naudotis numatytomis demokratinėmis institucijomis. Gal galite pasakyti kada jos suveiks?

     • Auksinis_kardas

      Kokybinis įstatymų, procedūrų, institucijų atitikimo šiuolaikiniam demokratijos supratimui įvertinimas vyksta per kitų demokratinių šalių pasiekiamą pripažinimą. Kaip ir rašoma tekste – skirtingai nuo Baltarusijos, reikšmingų procedūrinių pažeidimų Ukrainai nekelta, šalis nebuvo iš esmės vertinama kaip nepasiekusi demokratijos. Taip, būta vidinių politinių įtampų dėl Timošenko asmenybės – dėl ko Ukrainos vadovybei išties priekaištauta.

     • Pripažįstu, kad su Baltarusija padauginau truputi :-)

      Taigi kaip ir įteisinote rinkimus, bet ne visiškai demokratiją Ukrainoje. Čia su sąlyga, kad galime sutikti su principu, kad įvertinimas per kitų demokratinių šalių pasiekiamą pripažinima vyksta nuolatos, o ne tik per rinkimus.

      Dar pridėkime Ukrainoje priimtą anti-riaušinį įstatymą (jau atšauktas) ir tada galbūt galime pripažinti, kad Ukraina po truputi buvo ėmusi judėti link diktatūros (apsimetinėjančios demokratija)? Ar būdamas ukrainiečiu lauktūmėte kol tapsite Baltarusija ir ar esate tikras, kad demokratinės institucijos būtų padėjusios?

      Jau Račui rašiau: kabinėjuosi tik dėl to kad netikiu jog Ukrainoje buvo galimas Baltijos Kelio analogas. Netgi galime pastebėti, kad jie turėjo Oranžinę Revoliuciją, kur puikiai atitinka jūsų demokratinių institucijų reikalavimus.

     • Auksinis_kardas

      Jei nėra panaikintos tikros galimybės laisvai kelti kandidatus, ir juos laisvai rinkti – turime veikiančią demokratiją. Bet čia atsiranda ir kitų rodiklių, kurie formaliai demokratijos veikimo neturėtų lemti, bet praktiškai lemia: imkime tas manipuliacijas, kurias parodė Putinas tikrai rotacijai išvengti, formaliai tenkindamas bendruosius demokratinės rotacijos kriterijus. Bet čia įvertinti galime pagal rezultatą: Rusijoje tikrosios vadovų rotacijos nėra, tad valdymas jau ilgai išlaikomas uzurpuotas. Ar Ukrainoje judėta link diktatūros – ir taip ir ne, neturime patvirtinimo, kad Janukovičius ilgainiui piktnaudžiavo Rusijos pavyzdžiu, bet kad jis galėjo būti patrauklus – tikriausiai. Ne mažiau svarbu būtų suvokti tai, kad pastaroji valdžia Ukrainoje išversta visiškai nedemokratiškų riaušių būdu, tuojau paminant susitarimus, pasiekiamus dalyvaujant tarptautiniams tarpininkams – tai tikrai nėra geras pavyzdys, atvirkščiai, precedentai itin pavojingi. Iš tokių šposų stabilūs gerbūviai neatsiranda.

     • O čia jau leiskime istorijai parodyti ar gerbūvis atsiras ar ne.

 • Siaip

  Aga, nesistebiu, kad tovariščiui Račui vsio zakonno. Labai teisėta valdžia samdo labai teisingus tituškes, kurie po Berkuto atakos damuša (prieš tai apiplėšdami) be sąmonės gulinčius. Labai teisėta valdžia ant beginklių žmonių paleidžia snaiperius ir Alfa būtio automatininkus, kurie pyškina į minią labai neisirinkdami taikinių. Ai ką čia ir bekalbėti. Tie, kas domisi Ukrainos įvykiais iš arti tokių niekų nešneka. O lyginti 2009 Sausio riaušes su Maidanu ar Ukrainos įvyksiu su Gruzija gali tik propagandonas.

  • ArturasR

   Mielas šiaip anonime, suprantu, kad tokiems padugnėms, kaip tamsta, labai baisu reikšti nuomonę savo tikruoju vardu. Bet siūlau kada nors pabandyti. Ir iš tamstos komentaro suprantu, kad stovėjote Maidane ir viską matėte savo akimis? Ir todėl esate ne propagandistas, o tiesos nešėjas. Tai tokiems aš sakau: ukš iš čia atmata. Ir negrįžk.

  • ArturasR

   Gal tamsta tiesiog mėžkitės iš čia kur nors pas Adomėną ar Juknevičienę. Su jais rasite bendrą kalbą, nes čia, tarp normalių žmonių tamstai ne vieta.

 • Objektyvuolis

  Nors ir esu SąRaČe, tačiau šį kartą palaikau jūsų mintis, Artūrai. Po truputi formuoju kitą nuomone. Ačiū.

  • ArturasR

   Mielas Objektyvuoli, ačiū, kad skaitote. Ir, jei pamiršote, išsibraukti iš SąRaČo yra labai lengva. Instrukcija pateikta prie jo.

 • Vendeta

  Bijau kad viskas kur kas paprasciau… valdzia tiesiog pamirso, kad ji tarnauja tautai, o ne tauta jai. Ir ne tautai reiktu bijoti valdzios, o valdziai tautos… todel visai nesvarbu kokiu budu ta valdzia atejo i valdzia, demokratiniu ar „maziau“ demokratiniu. Jei ji nepateisina visuomenes lukesciu, ji turi pasitraukti. O jei savo noru nesitraukia, ginasi ir vaiko taikius protestuotojus, tada ateina metas kai visuomenes kantrybe truksta. Zmones iseina i gatves. Valdzia tada sedi ir dreba nes suvokia, kad neuzteks nei ranku, nei priemoniu visus isvaikyti. Butent tai ir vyksta Ukrainoje.

  • ArturasR

   Mielas/a vendeta, o mūsų valdžia patenkina tamstos lūkesčius? O jei kartais ne, tai gal eisite į gatvę. Nes aš ateičiau pažiūrėti, kaip jums išėjus, valdžia pasitraukia. Nes ji mano lūkesčius irgi ne visai tenkina.

 • Brolis

  Seni, išsitrauki iš konteksto dalykus, kurie patogūs tau paloti – viso kito lyg nebūtų, keista kaip tu gretini „demokratijos nešimą“ į Afganistaną ir iraką, nekalbu Siriją, ir Ukraina. Ir ryškiai per sovietinį kompleksų komplektą praklausiai pamokas apie demokratjią. Negi ir aš toks dundukas tapsiu, kai visai nupliksiu… dundun dundun. Parašei, kad toks mažas palotum, o tada visi los atgal. Ir bus taip tau faina – jergau jergau….

  • ArturasR

   Mielas Broli, kadangi, panašu, esate dundukas, tai net neprašysiu paminėti, ką itraukiu iš konteksto ir kokias pamokas ir kada tamsta klausėte apie demokratiją. O kalbant apie plaukus, tai nepergyvenkite, net ir neunuplikęs, jau esate klasikinis dundukas. Panašu, procesa negrįžtamas.

 • Egle

  Fui… Tikiuosi, kad gautus rublius už straipsnį tinkamai panaudosi… :)

  • ArturasR

   Miela Egle, viską ką turiu naudoju tinkamai. Tą patį darau ir su lietuvių kalba, todėl tamstos atveju panaudosiu tinkamiausią tamstos apibūdinimą: esate tuščiagalvė atmata. Todėl mėžkitės iš čia ir negrįžkite.

 • Žemaitis

  Gerb. Rače, palaikau Jus, pritariu Jums ir linkiu, kad ir Jums ir man nereiktų bėgti iš Lietuvos, nes mes turime nuomonę. Vakarų demokratinis pasaulis pasiekė 1980m. KGB lygį , kada žmogus turintis nuomonę arba turi tylėti arba jam gresia susidorojimas, kaip su Rusijos spec. tarnybų atstovu. Liudna , bet taip yra. Ir susidorojimą laikau kol kas ne fizinį bet dvasinį: jau dabar yra faktų, kada žmonės su savo pažiūromis metami iš darbų, verslininkus atakuoja mokesčių tarnybos ir.t.t. Tai ką Jūs rašote viskas tvarkoj, bet Ukrainos krizė yra gilesnė nei atrado. Jūs pats paminėjote Gruzijos karą. O tas karas buvo pirmas veiksmų planas per kurį buvo siekiama karo tarp NATO ir Rusijos, tik jis nepasisekė. NATO ir Amerika tikėjosi, kad Pasaulis labai karštai sureguos į Rusijos veiksmus Gruzijoje ir metę Olimpiadą Pekine ragins duoti Rusijai atkirtį, bet taip neįvyko.
  Dabar scenarijus kartojasi, sekmadienį Olimpiados uždarymas. Šeštadienį gali smarkiai padidėti išpuolių prieš rusakalbius gyventojus tam , kad Rusija pasiduotų provokacijai ir įsiveržtų į Ukrainą gelbėti Krymo rusų. Būtent , stovintys prie Sochio kariniai USA laivai pradėtų ataką prieš Rusiją. Gal aš klystų, bet. Dabar Rusijos politikai ir strategai konsultuoją Putiną, kad jis atsilaikytų nuo Vakarų ir Maidano provokatorių ir nebandytų gelbėti Ukrainoje gyvenančių 5milj. Rusų gyventojų. Bet Rusija gina savo tėvinainius ir niekaip nežino kaip iš Ukrainos juos ir Jų turtą ištraukti. Bet per Ukrainą Rusijai grasinama karu.
  NATO ir Amerikai reikia karo su Rusija, nes jie nori parodyti pirštą „niu, niu , niu“ Kinijai. O kinijos jie jau pradeda bijoti. Todėl reikia skubėti kariauti su RUSIJA.

  • ArturasR

   Mielas Žemaiti, sutinku su tamsta, kad tai, kas vyksta Ukrainoje, nėra vien Ukrainos reikalas. Taip pat net nekiltų mintis ginčytis, kad Ukraina yra geopolitinių interesų centre, ir kad Rusijos interesas yra vienas iš didžiausių. Negliu prieštarauti ir tam,, kad Ukrainos krizė daug gilesnė ir tikriausiai siekia praėjusio šimtmečio 30-uosius metus.
   Tačiau kokią matote išeitį? Pagaliau, ar tikite, kad jei, tarkim, opozicija išvaikys dabartinį parlamentą ir nulinčiuos Janukovyčių, tai jau visos krizės baigsis?

 • ArturasR

  Ačiū visiems, kas skaitė ir komentavo arba pademonstravo, kad raides pažįsta, bet yra dundukai. Visiems, atsakysiu, bet kiek vėliau. Nes turiu svarių priežasčių poilsiui:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=815372008478688&set=a.543351855680706.148667.100000176907448&type=1&stream_ref=10

 • austras

  Akivaizdu, kad situacija tikrai nėra paprasta, tačiau kaip tiksliai pažymėjo vienas komentatorius, ir Adolfas Hitleris tapo Vokietijos kancleriu visiškai demokratiniu keliu, tik neatsirado jokios jėgos, kuri jam organizuotai bei sėkmingai pasipriešintų. Aišku Janukovičiaus palyginimas su Hitleriu būtų pritemptas, tačiau palyginimai su Gruzija, o juo labiau su Iraku ar Afganistanu yra lygiai taip pritempti, nes Ukraina yra BŪTENT Ukraina su savo specifine situacija. Negalima visko analizuoti tik per JAV ar (daug menkiau) ES siekį plėsti savo įtaką ir galią atskiruose pasaulio regionuose, ir nesvarbu kaip stipriai būtume veikiami vienokios ar kitokios propagandos. Nes tai yra vieno veiksnio ištraukimas, nematant, arba tiesiog praleidžiant daugybę kitų niuansų. Ukrainoje susikerta įvairių valstybių įtakos. Pirmiausia tai geopolitiškai savitai padalinta valstybė su istoriškai skirtingai orientuotais regionais, skirtingomis religijomis, etninėmis grupėmis, kalba bei politinėmis vertybėmis. Ir tai yra svarbiausias dėmuo, išskiriantis ją iš kitų. Nei Irake nei Gruzijoje nerasite provincijos, kurią 120 metų valdė Austrija-Vengrija, iš kurios susiformavo visos Vidurio Europos valstybės, su savo politinėmis tradicijomis. Tačiau Vakarų Ukrainoje ši politinė tradicija po Pirmojo pasaulinio karo buvo užgožta, ir kovodama su savo oponentais palaipsnui tapo kraštutinio nacionalizmo reiškėja. Ne veltui buvę SS legionai, kovoję su RA Vakarų Ukrainoje tebelaikomi nacionaliniais didvyriais. Daug labiau panašu į Latviją. :)Vakarietišką demokratiją savo vertybe Ukrainoje šiandien skelbia kraštutinio nacionalizmo šalininkai, kuriems iki tikros demokratijos, panašiai tiek pat, kiek islamo fundamentalistams. Demokratijos jiems reikia kaip vėzdo, su kuriuo būtų galima smogti Rusijai. Tik tiek. Jei vyraujanti Vakarų ideologija šiandien būtų totalitarizmas, tai vietoj „demokratų“ jie puikiausiai virstų totalitaristais. Kad tik Rusijai blogiau. Beje, kaip totalitaristai, jie kur kas mažiau keistų savo tikrąjį politinį turinį, kurį dabar pridengia „demokratijos“ lapeliu. Sutikite, labiau panašu į 1990 metų Lietuvą. :) Tuo tarpu kai Galicija ar Bukovina savo mąstymu primena Pabaltijo valstybes, Janukovičius atkeliavo iš tos Ukrainos dalies, kuri po 1667 metų Andrusavo taikos atiteko Rusijai. Nemanau, kad tos Ukrainos dalies mąstymas kažkuo skirtųsi nuo dabartinės Rusijos žmonių mąstymo. Tai įrodo veikianti ekonominė bei politinė sistema, kuriai labiausiai tiktų oligarchijos vardas. Ir visos šios „nedemokratinio“ mąstymo problemos padidėja keleriopai, jei paminėsime šalies teritorijos dydį bei gyventojų skaičių. Keletą milijonų pabaltijiečių, tokių panašių į Galiciją, ES absorbavo be didesnių problemų, tačiau tai ne 50 mln. nacionalistiškai oligarchinio mišinio. Pabaigai. Labiausiai iš viso p. Račo teksto patiko mūsų ir Ukrainos gyvenimo sulyginimas. Tarytum „demokratija“ turėtų sau priimtinas veikimo formas: kartais – plytų, laužų bei Molotovo kokteilių , o kartais – skalbimo miltelių bei alaus… :)

  • ArturasR

   Mielas Austrai, džiugu tamstą čia vėl matyti (teisingai tikriausiai žmonės sako niekada nesakyk niekada)
   Su tamstos pamąstymais iš esmės sutinku, turiu gal tik vieną pastabą. Keista, kad tamsta, kaip ir partinis istorikas T.Baranauskas nesupratote, kad kai sakiau, kad Ukraina panaši į Somalį ar Afganistaną, turėjau galvoje, kad jos panašios ne taip, kaip kairys batas į dešinįj, o kaip apavas. Tai yra, tai, kad Ukrainos visuomenė dar nėra pribrendusi iki tokios demokratijos, kokia yra pavyzdžiui Parncūzijoje ar Lietuvoje. Kaip ir Lietuva prieš 10 metų nebuvo pribrendusi tokiai demokratijai, kokia čia yra šiandien. Juk ji yra, ar ne?
   O jei ji yra, tai nelabai suprant, kodėl jums kelia abejonių, kad demokratija turi priimtinas veikimo formas. Aš sakyčiau, kad būtent tai, kad veikimo formos yra visiems priimtinos ir yra būtina demokratijos sąlyga. Tai yra, kai pavyzdžiui, Austras negali ateiti į mano namus, nes jam nepatinka mano nuomonė ir daužyti mano namo langų ir skiria demokratiją nuo kitokios valdymo formos, kurioje Austras su Užkalniu galėtų pasiimti mano automobilį ir mane užmėtyti akmenimis, nes aš mat ne taip galvoju.

   • austras

    Manau kad šįkart paskutinio mano sakinio Jūs nesupratot, nes ironija tekste be intonacijos kartais sunkiai pastebima. Aš tai sakyčiau, jog tiek laužai, Molotovo kokteiliai, bei gatvės grindinys, tiek skalbimo milteliai ir alus, perkant rinkėjus, normaliai demokratijai yra vienodai nepriimtinos politinio veiksmo formos. Ir tuos paskutinius Jūsų sakinius palaikiau tiesiog ironija. Kuri, man labai patiko.
    Nesutinku su Jūsų nuomone, jog Ukrainai pavyzdžiu galėtume rodyti Lietuvą arba Prancūziją, nes Lietuva savo demokratijos lygiu yra labai netoli Ukrainos. Tik žmonių pyktis ir neviltis čia neprasiveržia atvirais gatvės protestais miestų aikštėse, nes pas mus dar dažniau nei Ukrainoje balsuojama kojomis, o įstojus į ES, kitaip nei Ukrainoje, tam atsirado daug geresnės sąlygos. Ir, mano subjektyvia nuomone, vienintelis žymus pastarųjų 10 metų lietuviškos demokratijos pasiekimas – daug daugiau žmonių vietoj to, kad dalyvautų profsąjungų veikloje, inicijuotų politinį protestą ar kitaip kovotų už politinius ar socialinius pokyčius, pasirinko gyvenimą svetur. Nes taip tiesiog lengviau.

 • Vidas Bauševičius

  Legatimumas nėra absoliuti sąvoka ir juo negalima teisinti nusikaltimų prieš piliečius.

  Jeigu diplomuotas, turintis licenziją (šia samprata kaip ir
  legatimus) chirurgas operuodamas „papjauna“ ligonį ir net ne
  vieną, jūs toliau tikėsite jo turimu diplomu („legatimacija“) ir patikėsite jam operuoti savo vaikus?

  Jeigu jūsų kaimyno šeimoje (tauta kaip didelė šeima)
  tarpusavyje susivaidijus broliams, tėvas gindamas nuskriaustąjį
  sadistiškai primuštu (o šiuo atveju net ir užmuštu) vaiką skriaudiką.
  Jūs postringautumėte apie legatimumą ir nesikišimą į šeimos
  reikalus?

  Demokratiniais metodais suvaldyt situacijos nesugebanti, net
  ir legatimi valdžia privalo pasitraukti ar bent jau atsitraukti.
  Skelbti rinkimus ir demokratiškai spręsti konfliktinę situaciją.

  Jeigu
  tautai tikrai bus reikalinga tokia, šautuvais ir uniformomis
  perrengtų „tituškų“ demokratiška valdžia ir ji už tai balsuos ,
  reiškia ši tauta tik tokios „demokratijos“ ir verta. Tokios tautos
  neišgelbės nei putiniškai tyras Rusijos altruizmas nei Supuvusių
  vakarų grobuoniškas spąstuose prisegtas nemokamo sūrio šmotas.

 • Vidas Bauševičius

  Lyginti sausio 16 d labai neprofesionalius
  atsišaudymus guminėmis kulkomis su spec. tarnybų snaiperiais o juolab
  „torpedinių“ grupuočių „tituškų“ pasitelkimą į pagalbą net perrengiant
  juos uniformomis sunkiai suvokiamas laisvamaniškumas.

  Kiekvienas turi teise reikšti savo nuomone , turi teise ir klysti,
  jeigu nori, gali sau separuotis faktus, ,ir negirdėti jam nepriimtinų
  argumentų, bet manipuliuoti , melą praskiedžiant „prasijotais faktais“
  visai ne žurnalistiška.
  Tai jau ne teisė reikšti nuomonė,
  tai jau darbas ir net veslas ir ne retai „juodas“ . Kas , iš kokių
  buhalterijų, ir kuo už tai sumoka …….

  Taip, man irgi nepatiko „šlepetinis“ teisės supratimas
  mūsų valstybėje, bet nesigailiu balsavęs „už „, nes tuometė
  alternatyva „pirmasis prokuroras“ dabar jau parodė savo tikras
  vertybes „pabrukęs uodegą“, „kiaulės akimis“ , linkčiodamas
  „kniaziškam teisingumui“. O kam tai patinka, galės vėl už tai balsuoti
  štai čia ir yra demokratija.
  Prisiminkime kiek tuo metu buvo „vsio zakono“ ir pamąstykime iš
  kokių vertybių tas „vsio zakono“ išaugo. Jau daugumai išbluko iš atminties
  premjero „dešimt procentų“ ir „maišiagališkos diplomatijos“ vertybių prisiminimai.

  ir dar apie tuos skalbimo miltelius ir tą „alų“. Aš pažįstu
  žmonių kurie nesuprantą ir kas yra ta ES, bet nepažįstų žmogaus kuris į
  referendumą ėjo dėl tų „miltelių“ ar alaus. Gal prisipažins tie
  „račai“ , „šliužai“, „pankos“, „paleckiai“ ar „krimprelevičiai“ kas iš
  jų, dėl to alaus į ES įstojo. Gal tada Ir aš turėsiu pagrindo
  suabejoti šio sprendimo legatimumu .

  Dar kvailiau atrodo kai kai šį kozirį traukia į „bambalinį“
  elektoratą tikslingai nusitaikiusieji politikieriai. Čia kuo smirdi tu
  bando tepti ar „aptapšnoti“ kitus.

  • ArturasR

   Mielas Vidas Bauševičius, jei pasakytumėte, ką lyginti būtų profesionalu būčiau dėkingas. Taip pat bčiau dėkingas, jei užuot egzaltuotai krykštavęs, nurodytumėte argumentus, kuriuos nematau ir kurioje vietoje meluoju. Jei to nepadarysite, nepyksiu, nes suprasiu, kad esate tik vienas iš bukagalvių dundukų.
   Kalbant apie referendumą – jei pažiūrėtumėte aktyvumo statistiką per balsavimą dėl referendumo, gal sugebėtumėte suprasti, ką reiškia žodžiai „faktas“ ir argumentas“.
   Ir pabagai – pagal raiškos būdą, esate ne tik dundukas, bet ir atmata, nes tik tokie žemina tuos, kurie turi kitokią ir argumentuotą nuomonę. Tad gal nušokite nuo tilto progai pasitaikius – Lietuva taps švaresnė.

 • AA

  Visiškai sutinku su Dariumi.

  Ar prieš Vitioką negalima protestuoti, net jei jis vien tik apie savo milijonus užsienio bankuose galvoja?!

 • Linas

  Kai mažiau nei 50% nesutinka su valdzios sprendimais (jie vadinami opozicija), tai jiems neduoda teisės griauti miesto ir skaldyti šalies, nes mat nepatenkinti. Gali prieštarauti ir tartis, bet tokios priemonės kaip dabar… Tiesą sakant, man gal net negaila tu Maidaniečių, kad juos ten biški pašaudys, patys prisidirbo – tokios valdžios tikrai nenorėčiau Lt.

 • Izbliondimas

  Visiškai sutinku. 10 balų.
  Tik pridėčiau, kad Maidano smogikai neturi nieko bendro su opozicija. Kad tai nusikaltėliai.
  Dar daugiau, kad kaip žinote, šiandien Sikorskis Maidano smogikų atstovams pasakė, kad jei Maidano smogikai ir toliau žudys ir provokuos, nevykdys susitarimo tarp pozicijos ir opozicijos, – mirsite, nuo kariuomenės.
  Esminis dalykas, manau, yra štai toks, – kodėl žiniasklaidos savininkai slėpė, kad opozicija su Maidano smogikais neturi nieko bendro, t.y. kad smogikai opozicijos nepripažįsta ir akyse matyti nenori.
  Antra. Kodėl opozicija Vakaruose buvo priimta atstovauti Maidaną . Kodėl.
  Gal vakariečiai nežinojo, kaip Kasčiūnas, kuris stebėjosi kodėl Juščenkos priimamajame sėdi opozicijos vadai, o ne pačiame Maidane tą naktį, kai turėjo beruktas „išvalyti“ Maidaną nuo banditų.
  Dabar, kai sužinojo ir tie, kuriems žiniasklaidos savininkai makaronus kabino, kad Maidano smogikai visomis dienomis pradėdavo deginti, daužyti, žudyti pirmi, – kam tada Lietuvoje buvo paskelbta gedulo diena.
  Ar žuvusiems milicininkams (berods tada iš tų trijų dešimčių, milicininkų žuvo 9 ar 10) ginantiems valstybę nuo perversmininkų, t.y. banditų. Ar banditams. Ar nusiplaus Lietuva gėdą, kad gedulo diena buvo paskelbta nusikaltėliams.

  • ArturasR

   Mielas Izobliondine, užduodate klausimus, nuo kurių dundukams gali perkaisti smegenys. Būkite gailestingesnis.

  • Grybauskaitės anūkas

   Autoriau rašykite paprasčiau, kad galima būtų suprasti. Taip pat galėtumėte (pageidautumėme) daugiau pavyzdžių, palyginimų, patarlių, schemų. Supraskite, kad ne taip lengva po nuostabaus šuolių į vandenį konkurso, atrankos i Euoviziją, ar puikių rytų politikos ekspertų įžvalgų, skaityti tokį Jūsų įvykių komentarą. Juk Pasaulyje vyksta gėrio ir blogio dvikova… O Jūs begėdis pabandėte tai paneigti… Juk juk…juk… vakarai yra gėris, o rytai yra blogis… O Amerika yra Pasaulio policininkas… O mes amžinoje lenkiškų ir lietuviškų gatvių lentelių sandūroje… užprogramuoti šuoliui nuo tilto i vakaruussss…………..

 • Rokas
  • ArturasR

   Mielas Rokai, ačiū už nuorodą. Smagu, kai tavo kūrybą nemokamai verčia į kitas kalbas.

 • ArturasR

  Mielas Ričardai, Lietuva už Ukrainą demokratiškesnė todėl, kad D.Grybauskaitė, nors pajėgi liepti prokurorams sustabdyti tyrimą dėl jos kontoros (o galbūt net jos pačios ) nutekintos informacijos, ji vis dėlto tik sau atrodo labai baisi. Protingiems žmonėms ji juokinga ir tikrai negalėtų pasiųsti armijos, pavyzdžiui, prieš referendumo organizatorius.

 • ArturasR

  Mielas Puoduke, žaviuosi tamstos drąsa ir nusiteikimu ginti savo laisvę nuo baisios valdžios bei mirti už demokratiją.

 • ArturasR

  Mielas ukrainieti, o gal galėtumėte pateikti sąrašą už ką kovoti galima akmenimis ir šautuvais, o už ką tik daužant langus ar dainuojant. Tada gal lengviau būtų susikalbėti.

 • ArturasR

  Mielas Vaida Karpavičiau, net nežinau, ką tamstai atsakyti, nes nelabai supratau, ką norėjote pasakyti. Spėju, esate TS-LKD narys?
  Beje, o už ką, tamstos nuomone, žūsta žmonės?

  • Vaidas Karpavičius

   Nesu jokios politinės organizacijos narys. O ten žmonės žūsta už savo įsitikinimus, už geresnės ir teisingesnės ateities viltį. Tik taip jau istoriškai susiklostė, kad ant idealistų pečių visada patogiai įsitaiso savanaudžiai… Gerai, kai dar tik ant pečių, šiuo atveju aukos jau persirito pusę šimto. Kol neprasidėjo kraujo praliejimas, visiems buvo pofig. Daugybei visiškai vienodai ir dabar. Nesu toks naivus, kad nesuprasčiau užkulisinio virvučių tampymo tokiuose „vakarėliuose“, kai abi pusės vykdo ir informacinį karą, ir į provokacijas nespjauna. Kai žuvusieji tampa skaičiukais ir svertais, kuriais manipuliuojama norimam rezultatui gauti… Ir vis tik užjaučiu ir palaikau tuos idealistus, ant kurių ir laikosi visas pasaulio gėrio ir teisingumo suvokimas. Ir gerbiu Lietuvos medikus, kurie išvyko į pagalbą nukentėjusiems. Neturiu vilties kad Ukrainos revoliucija išpildys visų jos dalyvių troškimus, pernelyg skirtingi žmonės susirinko. O ir nuoskaudos ir praradimai didėja… bet kažkuo tikėti reikia. P.S. Vos iššifravau ką ta Tarybų Sąjunga ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė reiškia… Tikrai, ne iš karto supratau. Man visos lietuviškos partijos vienodos, kaip ir ne tik lietuviškos, bet tai jau atskira tema.

 • ArturasR

  Mielas Alfonsai, o tamsta, spėju, esate atmata?

 • ArturasR

  Mielas Eilini lietuvi, tamstai iš dalies pritariu. Bet, jei galima, noriu paklausti: o tuos, kurie žudė milicininkus, reikia bausti, ar ne?

 • ArturasR

  Mielas general, aš už tamstą džiaugiuosi. Jei suma pakankama, nusipirkite vaistukų.

 • ArturasR

  Miela Maja, nežinau. Bet spėju, kad taikos ten kurį laiką nebus, nes nueita per toli.

 • ArturasR

  Mielas atmata, spėju, tamsta bandėte ir nepavyko. Todėl gal geriau šokite nuo tilto.

 • ArturasR

  Mielas Daliau, taip sutinku, kad demokratija reiškia teisę nesutikti ir priešintis. Tik štai klausimas, kokiais būdais. Tačiau nesutinku, kad valdžia neturi teisės šaudyti. Turi, priklausomai nuo aplinkybių. r, pavyzdžiui, negalima būtų šaudyti ir į tuos, kurie įkaitais paimtų pusę mokyklos reikalaudami 100 mln išpirkos?
  Taip pat darote vieną klaidą: negalima lyginti Ukrainos su Lietuva 1990-aisiais ar vengrija ar Čekoslovakija. Visais šiais atvejais vyko kova tarp okupuotų ir okupuotųjų. Ukrainoje to nėra ir tai esminis skirtumas. Aš lyginčiau Ukrainą su Egiptu ir manau, kad ilgalaikėje perspektyvoje scenarijus gali būti panašus.

 • ArturasR

  Na, dažniausiai per vieną kadenicją taip neatsitinka. bet jei D.Grybauskatė bus išrinkta antrą kartą, ką gali žinoti. Ir tikrai nežinau, ką darysiu.

  • jonas

   na Baltarusija Jums taip pat demokratinė liaudis isrinko gal truputy nedemokratiškai bet tai Jums nemaišo ir vadas išeiti pamiršo vis dar sedi ir niekur eiti nesiruošia užtai visas turimas priemones naudoja visokiems dešrelių kepėjams vaikyti… žodžiu padeda jiems pradingti… na tai ka ponai už demokratiją forewer arba kitaip sakant Jūsų demokratija negali susilyginti su mūsų

 • ArturasR

  Mielas Jori, sprendžiant iš klausimo, esat koks trečiokas ar ketvirtokas. Bet mielai tamstai padėsiu: atsakymas yra taip, žinoma, turi.

 • Stabdyk stribą

  Visa Rusijos spauda vos nemyžtelėjo iš laimės pamatę šitą reikalą – verčia, spausdina, interviu su Raču daro ir ploja katučių, kad agentas nors ir stipriai prasigėręs, bet toliau puikiai atlieka savo vaidmenį. Kur kas geriau nei Padleckis, nes tas galvos neturi. O Račas išsilavinęs, įvaldęs stiliuką, kuris daro įspūdį keletui pseudo-intelektualų, bet svarbiausia, kad jis turi konkretaus urodo sielą ir iš kartos į kartą einančią stribišką patirtį bei neapykantą savo tautai, tad nepalyginamai vertingesnis resursas. Fas Račai, fas, apsimyžęs komunistėli. Negaliu sulaukti eilinio susitikimo Olympic kazino, kur vėl apsivėmęs verksi, kad negerai krupjė pamatė ir maldausi gražinti žetonus, ubage prakeiktas

  • ArturasR

   Tamsta teisus, tokius stribus kaip tamsta tikrai reikia stabdyti. Bet tikriausiai dabar jau dirbate VSD? Bet tamstai nepasisekė – stsu tokiais padugnėmis nesusitkinėju nei Olympic Casino, nei Daukanto akštėje. ir nebūtinai juk visi ten nuėję vemia ir verkia kaip tamsta. Kita kartą, kol dar sugebėsite matyti, apsižvalgykite. Tik čia jau nebegrįžkite, nes pakankamai prismardinote.

 • sigitas

  man tai labai patiko – vakar Rada susirinkusi priėmė sprendimą paleisti iš cypės Timošenko. Geras. Pasodino TEISMAS , o išlaisvino RADA. Ir kaip tai suderinama su įstatymais, kaip bus įformintas tas paleidimas? Pabandykit įsivaizduoti – Seimas priima sprendimą paleisti H.Daktarą iš cypės. Totalus iškrypimas.
  Apskritai , tai manau, kad tolimesnis scenarijos toks – Janukovičius pabėgs, priešlaikiniai prezidento ir rados rinkimai bus ne gruodį, o , sakysime, kovą-balandį, išsirinks Kličko, premjere Timošenko, atsiskirs nuo Ukrainos rusiškoji jos dalis, ten bus paprašyta dislokuoti Rusijos kariuomenę, kas bus greitai ir sėkmingai padaryta, iki rudens visi maidanininkai nusivils nauja valdžia ir viskas prasidės iš naujo.

 • Seras Žurnalotas

  Artūrikai, ar tikrai viskas nuo tos ES sutarties prasidėjo? Nes kažkaip tai šviečiasi, kad pabudęs vidury miego būsi. Nes jei atmintis neapgauna, į gatves buvo išeita, kai studenčiokai pakėlė šumą (nebent patsai neigi studentų egzistenciją, tada suprantu ko tu čia praleidai šitą dalį). Kartu su studentais ir kiti žmonės išėjo, nes „Mūsų ateities kartoms turi būti užtikrintas geras gyvenimas Ukrainoje“ šaukė tada jie… O tas susitarimas neįvykęs tarp ES ir Ukrainos tai buvo tik kokie 30% priežasties dėl ko viskas kilo. Gal dar mažiau. Taip, kad patsai Artūrai nelabai šaudaisi visam reikale :) Oi, tarp kitko ir susirėmimai prasidėjo dar prieš ES norą labiau prisisiurbt Ukrainą. Taip, kad pradedi nuo vidurio viską… Kaip buvęs BNS vadovas, tai biškį galėjai ir pasistengt.
  p.s. labai gražu, kad į viską žvelgiama taip kaip priklauso, šiame komentare. Kalbu apie tai, kad yra įstatymai, kuriais reikia vadovautis ir kas juos pažeidžia yra baudžiamas. Bet reikia pripažinti, teisėti įstatymo vykdytojai perlenkė lazdą ne vienoje vietoje, kas kurstė dar didesnį protestuotojų įniršį ir gavosi kamuoliuko šokliuko efektas – kuo stipriau trenki, tuo stipriau atšoka… Vėl Artūrai kažką pramiegojęs būsi…

  • M_a_u_r_a_s

   Reikalo chronologija ir eskalacija neblogai išdėliota Katkevičiaus „Verslo klasėje“. Verta susipažint su kruvinų įvykių priešistore.

 • Auksinis_kardas

  Jei tai išties išvystyta demokratija, ji bus numačiusi priemones ir ribas, kuriose reikštini nepritarimai. Kaip žinome, net demokratijoje, vardu Lietuvos Respublika, šių priemonių nepaisymas vertinamas ganėtinai griežtai. Kas link kovos su Tarybų Sąjungos pančiais – ši valstybė, žinia, nepretendavo į kokybiškos vakarietiškos demokratijos kvalifikacijas, tad visai neturėjo numatytų oponuojančios saviraiškos priemonių, ribų. Čia teko kalbėti apie pasipriešinimą nedemokratiškai sistemai, o ne riaušes valdžios užgrobimui, nepaisant įstatymų nustatytos tvarkos valdymo įgaliojimams teikti.

 • Auksinis_kardas

  Tos pačios Padniestrės pavyzdžiu, jei bus norima išlaikyti dabartinį šalies vientisumą, komplikuosis perspektyvos ES šviesoje. Ši sąjunga nebus linkusi praturtėti šalimis su aktyviomis, nespręstomis vidinėmis prieštaromis. Jei Vakarų Ukraina pasiryš atsiskirti (mažai tikėtina), ji galėtų galvoti apie ES. Kaip vieninga visuma, Ukraina itin smarkiai pasiblogino savo padėtį – žmonės gatvėse apie tai, aišku, negalvojo, jiems tai pernelyg sudėtinga. Taika galėjo būti tik nuosekliai auginant vidinį vieningumą, tuo tarpu pastarieji gatvinių sprendimų su kulipkomis ir degiais skysčiais posūkiai yra priešingo tam pobūdžio. Šalis atsidūrė gerokai arčiau susiskaldymo, nei vieningumo – akivaizdu.

 • Auksinis_kardas

  Esate tikras, kad ginkluotų nusikaltėlių būrius nuskausmina garsinėmis kulkomis, vandens patrankomis, ar ašarų varymo dūmais? Tokia demokratijos citadelė JAV teroristus, neatsisakančius ginklo, linkusi sutvarkyti tame kvadratiniame metre, kuriame juos, nepaklūstančius, užtinka.

 • Izbliondimas

  Tai juk ir Maidano smogikai, kurie pirmieji ir kelis kartus pradėdavo (ką žiniasklaida nuslėpė) milicininkų žudymą, jų kūnų deginimą, daužymą akmenimis, t.y. milicininkų, kurie gynė valstybės demokratiškai išrinktos valdžios būstines, – nebuvo opozicijos atstovai, o tikrieji banditai, žudikai… kai jau prieš dieną milicija buvo išvežta, jie sakė, kad nevykdys susitarimo tarp pozicijos ir opozicijos, dalyvaujant Sikorskiui ir kt., tad… čia veikė tikri žmogžudžiai, gal net be analogo, turint omenyje Europą. Kuriuos pagerbė ir gerbia Lietuva.

 • Nerijus

  Hitleris irgi buvo demokratiškai išrinktas. Ir tai reiškia, kad jis buvo teisingas? Pokario partizanai kovoju prieš tuometinę valdžią, tai reiškia jie buvo banditai ir teroristai? Taip drauge Račai?

  • ArturasR

   Mielas Nerijau, pagal raiškos būdą ir klausimų kvailą formuluotę tamsta man į draugus nelabai tinkate. Gal eikite paieškoti jų kitur.

 • Andrius

  Artūrai, norėjau tik paklausti – ar yra kas nors, dėl ko pats galėtum išeiti į gatvę prieš automato vamzdį? Į pačias priekines eiles, be lazdos, be šalmo, be skydo. Man tai būtų labai sunku, aš nežinau, ar pasiryžčiau išeiti netgi sausio 13d. prie mūsų televizijos bokšto. Ar stovėčiau, kai man galvą norėtų suknežinti automato buože ar bananu. Jei ne mirtis, tai bent kaukolės lūžis garantuotas.
  Ar gali pats dėl ko nors taip įpykti, kad išeitum su akmenim prieš automatą, nes matyt, jau nematai kitos išeities?
  Dar svarbesnis klausimas – koks turėtų būti tavo paties gyvenimas, jo kokybė, kad tave KAS NORS KITAS įtikintų į tas priekines eiles išeiti? Nebent adrenalino kiekio, kurį sukelia tik mirties akivaizda, trūkumas.
  Aš galvoju, Janukovyčius klaidą padarė, kad nepasiekė laisvo judėjimo su ES – niekas būtų į Maidaną neišėjęs, visa šalis būtų išvažiavusi. Gal dėl to ES Ukrainai sienų ir neatidarė (šiuo klausimu tu, manau, žinai daugiau už mane).
  P.S. 2013 metų gruodį viešėjau ukrainiečių šeimoje. Besikalbant šeimininkei, mokslo darbotojai, išsprūdo – „tai ir iš mūsų butą bet kada gali atimti“. Klausiu, „Kaip tai?“. „Na kaip“, sako, „paprastai – ateis, lieps pasirašyti, kad dovanojame ir išmes į gatvę.“ Toks paprastas pokalbis, o tokia žiauri realybė, kurioje ukrainiečiai gyvena.
  Vaikščiodamas saulėtu Maidanu pernai metų gegužę nebūčiau net pagalvojęs.

  • ArturasR

   Andriau, tokkų dalykų yra daug. Tai laisvė, šeima, vaikai, jų būsimi vaikai.

   • Andrius

    Tai galvoju, kad ir pirmieji, ir dauguma to Maidano dalyvių, dėl to ir ėjo. Ne viską buvo galima sukontroliuoti tokioje situacijoje, o kaltieji iš abiejų pusių turėtų būti nubausti. Turėtų būti, bet taip nebus – bus ir persekiojimų, bus ir nenubaustų kaltųjų.
    Juk žinome, kad galime reikalauti aukščiausių moralės standartų, bet tokiose suirutėse nepavyks jų išlaikyti.
    K. Girnius knygoje apie Lietuvos partizanus aiškino, kodėl jų negalima vadinti banditais, nors būtent taip juos vadino rusų propaganda. Kai Vietname buvo išžudyta 5000 vieno kaimo gyventojų už bendradarbiavimą su amerikiečiais, tie, kurie tai padarė, vis tiek buvo vadinami partizanais, nes priešinosi okupacijai.
    Ukrainos atveju greičiausiai buvo tikrų nusikaltimų ir iš opozicijos pusės, bet imant bendrai, dėl to nereikėtų diskredituoti viso Maidano.
    Ir pabaigai – apie demokratiją ir ją ginančią mažumą. Kai sakome „demokratija“, tai pats žodis savaime suprantamas, kaip teigiamas, kaip kažkas, geresnio už pvz. „monarchiją“. Drįsčiau teigti, kad terminas „demokratija“ siejamas su teigiamomis moralinėmis vertybėmis, todėl gindamas moralines vertybes, atrodo, negalėtum eiti prieš demokratiją.
    Prisiminkime – į Sąjūdžio mitingus retai kada susirinkdavo 100’000 žmonių, o šis skaičius tuo laiku sudarytų tik 1/350 Lietuvos populiacijos. Bet argi jie buvo neteisūs? Argi prie bokšto buvo susirinkusi visa Lietuva ar bent jau 51%?
    Niekada dauguma neišeis į gatves dėl laisvės ar demokratijos, nebent kaip graikai – dėl apkarpytų atlyginimų.

 • Andrius

  Kažkaip prisiminiau Venesuelą ir jos demokratiškai išrinktą prezidentą. Jei turi nuomonę, galėtum pasisakyti ir šiuo klausimu. Šiuo metu žmonės aikštėse dar tik bendrai meldžiasi…
  https://sh8ausi8t5zbg6zcefy4.r.worldssl.net/video/que-el-mundo-sepa-whats-going-on-in-venezuela-en-ingles/#.UwGQ62OcNtI.facebook

 • ArturasR

  Miela Rūta, o tamstą čia kas nors kvietė? ir patarimų prašė? O tėveliai nemokė, kaip su vyresniais bendrauti? Ukš iš čia.

  • Gintaras

   Artūrai, skaitau tavo straipsnius su įdomumu. Dabar, deja, perskaičiau ir tavo komentarus, kuriuose viešai niekini savo oponentus.

   • ArturasR

    Mielas Gintarai, ačiū, kad skaitote. Tačiau norėdamas atsakyti į tamstos pastabą, turėčiau pirmiausia paklausti, ką reiškia žodis „oponentai“, o tada dar paprašyti, kad duotumėte nuorodą, kur aš tuos „oponentus“ niekinu. Su įdomumu lauksiu.

 • ArturasR

  Mielas Vykintai, būčiau dėkingas, jei apšviestumėte, o kaip dar, jei ner laisvus rinkimus, pasireiškia demokratija? Ir kaip įtvirtinamas „legitimumas“ jei ne per įstatymus ir kitus teisės aktus?
  Beje, ar lažintumėtės, kad kiti rinkimai Ukrainoje bus demokratiškesnis už praėjusius?
  O kalbant apie dudndukas, tai dundukas ne tas, kuris turi kitokią nuomonę. Dažniausiai dundukas yra tas, kuris nuomonės apskritai neturi, nes nieko nežino, niekuo nesidomi ir tik kaip avis kažką neraiškaus bliauna kartu su didesniąja bandos dalimi.

 • ArturasR

  Mielas Dariau, na, nebūtina juk apie kitus spręsti pagal savo nuotaikas. Gyvenu puikiai ir viskas mane aplink džiugina,
  O į tamstos klausimus net nematau reikalo atsakinėti, nes jie man skamba kvailai ir visiškai ne į temą.

 • mari07

  Simboliškai Rusija tikrai ne prie širdies, įskaitant ir mr. Vladimerą prie to pačio, ir nuomonės tikrai neketinu keisti, bet kritikos vakarams taipogi reikia paragauti.
  Sakyčiau, ne tik reikia, bet ir būtina!

  Matot, pavydžiui su britais yra toks dalykas, kad prie visuomenės informavimo priemonių dirba labai rimti ir labai protingi dėdės ir tetos, ir jiems tūlą Lietuvos ar betkokį kitą pilietį apgauti yra lengviau nei iš vaiko saldainį atimti :)

  O dw pabūnam nepopuliarūs ir paklausom ka Vladimeras mums pasakys a?

  Kad ir kaip ten būtų į žmones kalašnikovais ir snaiperiais šaudyti negalima.

  Labai rimtai.eina ** tokie dalykai nejuokai…
  Ir būtent dėl šios priežasties, negaliu nekritikuoti ukrainos dabartinės valdžios, už leidimą kurio pasekoje žuvo 88 ŽMONĖS.

 • praeinant

  Pagarba ponui Račui. Ir nebūtinai todėl, kad esmėje su juo sutinku. Pagarba už tai, jog turi savo nuomonę ir nebijo jos viešai skelbti.
  Na, ir stiprybės jums atlaikant „banderloginių“ grupių puolimą. Juk įvairių žmonių
  esama, o kai kas geba tik kąsti ir tyčiotis, o tokie paprastai dar būtinai moka
  ir vienytis į dideles bendraminčių grupes.

  Socialinėje erdvėje tas „banderloginis“ elgesys kiek sunkiau analizuojasi.
  Bet tame „banderloginiame“ elgesyje (tik kitur) būna ir komiškų situacijų. Jei tie „banderlogai“ randa puolimo objektą (individą) ir tas individas pradeda deklaruoti
  banderlogines tiesas – pastarasis vis tiek ir su tuo pačiu įtūžiu yra puolamas.
  Taip pat su tuo pačiu įtūžiu puolamos ir tos savo „banderloginės“ tiesos :)

  Iš kitos pusės įstatymai yra labai gerai. Labai gerai būtų, jog visi jų laikysi.
  Bet kai įstatymai tampa tik sausu reglamentu, kur mes nueisime?
  Vaikai paišyti kreidelėmis jau ne visada gali, kokiam Panevėžy kelios moterėlės irgi
  stabtelti nebegali belekur.
  Ką darysim, jei dar užsireglamentuosim, jog einant šaligatviu nuo jo akis galima pakelti tik vienai sekundei?
  Kaip suprantu jūs esate reglamentinio elgesio šalininkas, bet mano supratimu jis (pilnu taikymu) labiau tinka mašinoms, o ne žmonėms.
  Kažkada sausas reglamentas visgi turi pereiti į moralės, kultūros lygį.
  Kitaip, pagal mane, smulkiausių reglamentavimų taikymas ir jų priežiūra išvirs į absoliučią policinę diktatūrą?

  Taigi kaip jūs čia įžvelgtumėte netapimą policine valstybe?

 • praeinant

  Pagarba ponui Račui. Ir nebūtinai todėl, kad esmėje su juo sutinku. Pagarba už tai, jog turi savo nuomonę ir nebijo jos viešai skelbti.
  Na, ir stiprybės jums atlaikant „banderloginių“ grupių puolimą. Juk įvairių žmonių
  esama, o kai kas geba tik kąsti ir tyčiotis, o tokie paprastai dar būtinai moka vienytis į dideles bendraminčių grupes.

  Socialinėje erdvėje tas „banderloginis“ elgesys kiek sunkiau analizuojasi.
  Bet tame „banderloginiame“ elgesyje (tik kitur) būna ir komiškų situacijų. Jei tie „banderlogai“ randa puolimo objektą (individą) ir tas individas pradeda deklaruoti
  banderlogines tiesas – pastarasis vis tiek ir su tuo pačiu įtūžiu yra puolamas.
  Taip pat su tuo pačiu įtūžiu puolamos ir tos savo „bandreloginės“ tiesos :)

  Iš kitos pusės įstatymai yra labai gerai. Labai gerai būtų, jog visi jų laikysi.
  Bet kai įstatymai tampa tik sausu reglamentu, kur mes nueisime?
  Vaikai paišyti kreidelėmis jau ne visada gali, kokiam Panevėžy kelios moterėlės irgi
  stabtelti nebegali belekur.
  Ką darysim, jei dar užsireglamentuosim, jog einant šaligatviu nuo jo akis galima pakelti tik vienai sekundei?
  Kaip suprantu jūs esate reglamentinio elgesio šalininkas, bet mano supratimu jis (pilnu taikymu) labiau tinka mašinoms, o ne žmonėms.
  Kažkada sausas reglamentas visgi turi pereiti į moralės, kultūros lygį.
  Kitaip, pagal mane, smulkiausių reglamentavimų taikymas ir jų priežiūra išvirs į absoliučią policinę diktatūrą?

  Taigi kaip jūs čia įžvelgtumėte netapimą policine valstybe?

 • Jurgis Pralgauskis

  > valdžios pagrindinis uždavinys yra užtikrinti tvarką ir įstatymų laikymąsi.

  o ką daryti, jei valdžia to neužtikrina?
  pvz, korupcija klesti… ir netgi tikėtina, kad valdžia savo veiklą grindžia korupcija…?
  o neretai ir šaudymais… jei tikėt tokio blogerio Rokiškis užrodytu filmuku https://www.youtube.com/watch?v=dzKmAxUDggM#t=14

 • Klebonas

  http://inpress.ua/ru/politics/26304-nad-donetskoy-oga-podnyali-rossiyskiy-flag-vmesto-ukrainskogo
  gali būti ne kas, dar Rumunija ir Vengrija prakalbės apie teritorijų grąžinimą, tai bus krachas tai Ukrainai. Pasirinkimas puikus: Ar korupcionierių oligarchų pusiau fašistinė chunta ar prorusiškas korupcionierių oligarchų nedemokratinsi režimas, viska blogai, jau ir taip kiek to kraujo išlieta…

 • Marius

  Sveiki Artūrai! Taip jau nutiko, kad pastarąsiais apie 10 dienų lietuviškos žiniasklaidos beveik neskaičiau, nei žiūrėjau TV, nei skaičiau jūsų blogą. Tad dabartinė lietuviška isterija Ukrianos klausimu, man svetima. Net dabar po visų įvykių noriu parašyti, kad pritariu jūsų pozicijai. Jei Janukovičius būtų parodęs tvirtą stuburą ir dar prieš kokius 2 mėnesius būtų išvaikęs šituos maidanininkus tolimesnės eskalacijos nebūtų buvę ir komplikacijų su Krymu taip pat. Legitimi valdžia turi teisę ir privalo išlaikyti viešąją tvarką, gi maidanininkai senai Kijevo centrą pavertė šiukšlynu. O visi čia inkščiantys yra veidmainiai, kažkaip pamiršta, kad ir Lietuvoje 2009 metų sausio 16 dieną buvo išvaikytas mitingas vien dėl keletos išdaužtų Seimo langų, kažkaip užmiršta kad ir JAV buvo išvaikytas Occupy Wall street iš Niu Jorko centro. Lyginimai komentaruose su Hitleriu yra demagogija arba neišmanymas. Hitleris absoliučios daugumos niekada neturėjo, po rinkimų savo sąjungininkus išvaikė – nieko panašaus Ukrainoje nebuvo.

 • Kitkas

  Pasverta pakankamai objektyvi atsargaus žmogaus nuomone. Jei kam idomu čia ne ka mažiau idomi ir bei aštresnė nuomonė http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/karas__ne_kijevo_o_maskvos_ir_vasingtono

 • Ričardas Ronkaitis

  užmiršot konstitucijos dvasią…