Išvažiuojamasis Vyriausybės posėdis

… Vakar visai netyčia buvau patekęs į Vyriausybės išvažiuojamąjį posėdį…

Nacionalinėje dailės galerijoje.

Na, dalyvavo ne visi Vyriausybės nariai, bet kvorumas atrodo buvo.

O pirmininkavo pati Seimo pirmininkė I.Degutienė…

Pagrindinis darbotvarkės klausimas buvo Delfi 10 metų gimtadienis:)

Dairiausi aplink ir (matydamas dar ir D.Mockų, I.Staškevičių, A.Rakauską ir daugelį kitų pažįstamų veidų) galvojau: retas dešimtmetis gali pasigirti tokia kompanija… 

Bet tikriausiai retas per 10 metų sugeba taip išaugti ir subręsti.

(10 balsų, vidurkis: 2,90 iš 5)
Loading...
 • šiandieninė karta subrendo, užaugo su DELFI, tarp kitko žinios, naujienos – subalansuotos, ne propagandinės, nepataikaujama niekam – nei konservatoriams/krikščionims demokratams, nei liberalams, nei socialistams, o marginalai – apskritai paraštėje. M.Garbačiauskaitė – šaunuolė.

  • Fredi, aš visada jums klausimą turėjau. O jūs kaip su Alfa.lt susijęs?

   • nerijus

    Vaidai

    Kiek teko skaityti Fredžio* pasisakymus- taip, jis teigė, kad susijęs. Turit įtarimų? Pasidalinkit :)

 • Zilvinas

  Jei susirinkjo tokia kompanija, vadinasi Vyriausybes posedis pavyko…:) Pritariu Arturo sarkazmui, tik keista, kad tokiuose Vyriausybes posedziuose dalyvauja ir mineti asmenys, o gal jie netycia susitiko?

  Beje, parasysiu visai ne i tema, taciau siandien vienoje svetaineje gana idomus straipsnis kaip kaunietis vairuotojas iveike bankus del ju prasomu komisiniu mokesciu uz pavedimus. Esme ta, kad tai spyris Sarkinui ir vyriausybei, tik ar kas keisis nuo to, ar prokuratura imsis ginti visuomenes intereso?

 • lida

  Iš Seimo pirmininkės blogo:
  „Dairiausi aplink ir (matydama dar ir D.Mockų, I.Staškevičių, A.Rakauską, A.Račą ir daugelį kitų pažįstamų veidų) galvojau: retas dešimtmetis gali pasigirti tokia kompanija…
  Bet tikriausiai retas per 10 metų sugeba taip išaugti ir subręsti.“

  • lida, norėčiau paprašyti, kad būtumėte atidesnė rašydama savo pašto adresą ir vardą. Nes kai parašote skirtingai, jį reikia iš naujo patvirtinti. Jei neklystu, esate patvirtinta keturiais skirtingais būdais…:)

   O komentaro nesupratau. Matyt per daug gilus mano sekliai minčiai…

   • nerijus

    „…patvirtinta keturiais skirtingais būdais… :)“
    Gan dviprasmiškai nuskambėjo :)

  • Rolandas

   Ir nesuprast, čia juk lidos žvilgsniu tas vyr. išvažiuojamasis. Išvada-ir ji ten buvo:)

   • lida

    Komentaro esmė požiūryje į įvykį iš kito taško (įdėmiau skaityti dalyvių pavardes :)

 • Rytis I

  Pijarščikai bent jau anksčiau Delfi išskirdavo kaip ypatingai kietą riešutėlį… Turbūt ir dabar.

 • max

  šiaip Delfi per 10 metų tikrai pagerėjo. Su tuo ir sveikinu. Bet jau komentarai (tiksliau komentatoriai) tragiški. Dabar jau jų net nebeskaitau. Ką jau ten sakyti apie komentavimą. Kažkos psichopatų sambūris. Pamenu, kai prieš 10 metų buvo komentarų labai mažai, bet juos buvo kartais įdomiau skaityti nei patį straipsnį. Gal tikrai Lietuva psichinių ligonių šalis? Nes tokio mėšlo niekur kitur ( net Rusijoj) netenka matyti.

  • Rolandas

   Pritariu 100 procentų. Ir stebiuosi, negi sunku adminams pratrinti nepraustaburniu komentarus, o pačius įžūliausius užbaninti?

   • Rytis I

    Vienas iš dviejų – arba nėra etatinio komentarų „prižiūrėtojo“ (turbūt adminai kratosi tokio darbo) arba skaitytojai patys mėgsta paskaitinėti „riebius“ pasisakymus, – juk ten organizuotas savireguliavimas (opcija „siūlau šalinti“).

 • O man Delfi’s visviena asocijuojasi su pacia pradzia ir tais on.lt grobimais. Aisku laikas bega ir po 10 metu publika skaitanti ji keiciasi, naturalu, kad negrazus dalykai bus pamirsti…

 • curry

  Visi sveikiname DELFI, sveikiname jos reklamos reitingus ir įkainius, paremtus skandalingomis antraštėmis bei provokuojamais anonimų komentarais. Aš ne prieš spaudos laisvę. Aš tik nevertinu tabloidų. Įdomu, ar į kokio „The Sun“ n-metį atvyktų tokios galvos…?

 • Regis

  Svarbiausia pažymėti tipinio Delfi’o komentaro dešimtmetį. Tai jau reiškinys. Visa karta susiformavo beskaitydama ir berašydama tuos komentarus. Už ką Delfi’ui reikėtų padėkoti tai už galimybę jau 10 metų tarkim taip išsikalbėti. Ir beveik be jokių atsakomybės, gėdos, padorumo, kultūringumo jausmų. Už tai tikrai didelis didelis ačiū. O visa kita mano galva nieko ypatingo. Atsirado pirmi tinkamoje vietoje tinkamu laiku. Ir eilę metų galės džiaugtis ir reklamuotis kaip pirmieji, tačiau tai ne tas pats kaip būti geriausiems.

  p.s. Savaime aišku tai tik mano nuomonė :)

 • J. naivusis

  Gal retas atvejis, kai delfi geras, ko nepasakysi apie „delfistus“
  Nesuprantu A.R. reakcijos:
  -tikrai nuoširdus nustebimas
  -džiaugsmas
  -sarkazmas
  -pavydas (baltas???)
  -???
  Vis tik apmaudu- atsilikom nuo „lėtapėdžių“ estų.

  O juk tai mes skelbėmės Šiaurės Atėnais.

 • Žvelgaitis

  DELFI’s be jokių abejonių tapo elektroninės žiniasklaidos vienu flagmanų. Jubiliejaus proga būtų stipru ir garbinga pradėti registruoti komentatorius. Ta DELFI’o dalis dabar save gerbiančiai žiniasklaidai gerbės nedaro ir atrodo visiškai neprofesionaliai. Netgi siūlyčiau pagalvoti apie vieno komentatoriaus komentarų skaičiaus limitą, kas dar labiau suteiktų kokybės. Dešimties metų jubiliejus ir patirtis leidžia, o gal net įpareigoja, pozicionuotis solidžiau.

  • Bobutė

   Kaip ir pritariu tokiam Delfio vertinimui, o ypač apie komentatorius, nedarančius garbės pačiam Delfi’ui…
   Nors turiu abejonę… Sakykim, kad pagaliau Delfi’s sutvarkys komentarus – daug ištrins, užblokuos. Ar nepasirodys, kad lankytojų sumažėjo per pusę, nes jie ateidavo tik „išsivemti“?

   • Rytis I

    Komentavimas bendrąja prasme – unikalus reiškinys. Kur daugiau taip gerai išvysi masių nuotaikas? Na, ne visa tauta, bet visdėlto. Jei būčiau darbdavys, turbūt nedrausčiau retkarčiais papezėti online, – po to darbuotojai turėtų tapti draugiškesni, darbingesni, apsivalę:) Ir ant viršininko gali „pavaryt“… Būna aišku ir sunkiai išgydomų atvejų. Vienu žodžiu, – ir laikraščiui gerai, ir peleninės tuštesnės, ir daugiau šypsenų aplink. Nesvarbu, kad ką tik putodamas keikėsi ir koneveikė viską aplink:)

    • linas pl

     Tame „portale“ šiuo metu rašo bent dvi komentatorių apšildymo „komandos“, nežinia, tiesa, ar už partines lėšas ar valstybines. Jos ir sudaro nemažą dalį komentarų.

     IŠ kitos pusės, „Delfi“ šiuo metu yra beveik valstybinė naujienų skelbykla. Skirta, bent jau kaip mano jo kūrėjai, liaudžiai, esanti savotišku internetiniu „Panoramos“ atitikmeniu. O tuo ir paaiškinamas garbiųjų aukštųjų dalyvavimas 10-mečio minėjime.

     O visu tuo, kartu paėmus, paaiškinama ir komentarų kokybė. Tik apie masių nuotaikas iš to spręsti neverta. Galima labai apsirikti. —

     Nors, kas taip sprendžia, tegul sau sprendžia. Negi man gaila, kad kažkas, pasižiūrėjęs į veidrodį, pasibaisės veidu? Tegul nors daužo. Veidrodis jo savas ir ranka sava tuo labiau …

  • lida

   Taaaip, Lietuvos piliečiai Delfiui garbės nedaro.

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Ar jūs rimtai apie „Delfi“ šnekat, ar užsiimat santykių gerinimu? Subrendę? „Delfi“ idealiomis sąlygomis būtų vidutiniškas regioninis laikraštis. Pastebėjau kokius porą tris žurnalistus ten gerai dirbančius, kitiems kyla ir minties raiškos sunkumų, ir informacijos atrankos, ir nuoseklumo, ir paprasčiausių žanrų išmanymo. Su tuo pačiu BNS net negalima lygint.

  Paprasčiaus pavyzdys. http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/popieziaus-jono-pauliaus-ii-aikstei–vieta-salia-ausros-vartu.d?id=28603329

  Trumpoj žinutėj – reportažinis sakinys: „Būtent čia prasideda daugelio turistų, ypač piligrimų, maršrutas po sostinės senamiestį“. Juk ne apie aikštę pasakojimas, o naujienas apie valdžios sprendimą, kur tą aikštę perkelti. Turėtų būti kažkas panašaus į „Savivaldybė tokį sprendimą ruošiasi priimti dėl turistų pamėgtų maršrutų“ ar pan.

  Ką jau kalbėt apie socialdemokratines feministines pozicijas (valingas ar ne) ir nuogas krūtines šalia. Arba presrelysų kopipeistinimus, kai įvykiai iš televizijų nuleidžiami atvirai. Arba apie požiūrį „Dedam viską“.

  Galėčiau tęsti visą dieną. Tai net nėra geriausia, ką turime! :)

  Jo…

  • lv

   Pritariu.

  • mdxacuk

   Tai kad tas paprasčiausias pavyzdys greičiausiai yra savivaldybės pranešimas, o ne „Delfi“ produkcija. kitas dalykas, kad taip jau įprasta pas mus rašyti, jog nesusigaudysi kur citata. kur informacija, kur komentaras. Garantuotai identiškas tekstas kur nors išlys kaip BNS arba ELTOS pranešimas tokiu pačiu jovalo stilium.

   • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

    Viskas yra informacija – viena informacija yra savivaldybės sprendimas, kita – ką sakė tas ir tas etc. Pranešime taip pat gali būti naudingos informacijos, iš kurios galima rašyti žinutę.

    Aj…

  • nerijus

   sakoma: kokia Tauta, tokie ir „išrinktieji“!!!
   Koks delfis- tokie ir komentatoriai :)

  • mielas Karoli, lyg ir nesakiau, kad tai geriausia, ką turime. Kita vertus, šiandienos žiniasklaidos peizaže tai tikrai ne blogiausia, ką turime.

  • Ar

   Ypač tinka tas „Jo…“ :)

  • Martynas

   Taigi jie is pradziu ir buvo naujienu agentura copy paste. ir tik veliau pradejo samdytis savus zurnalistus. Bet ka jie pirmi padare, tai komentarus. Uz tai gali pasistatyti paminkla.

 • Slyvanosis

  …. visai netyčia buvau patekęs į Vyriausybės išvažiuojamąjį posėdį…
  Dairiausi aplink: I.Degutienė (MinPir), D.Mockus (UkMin), I.Staškevičius (EnMin), A.Rakauskas (ApMin)ir kiti pažįstami veidai (galvojau: kur aš juos mačiau?)
  … retas gali pasigirti tokia kompanija…
  Mmm das odnakož…

  P.S. Gal patartumėte, kur lietuviškoje žiniasklaidoje paskaityti apie Kaliningrade sausio 30 dieną vykusį anti vyriausybinį mitingą…

  • Slyvanosi, prenumeruokite BNS:)

  • mdxacuk

   O dar paprasčiau nieko neprenumeruot, o pasiklausyt „Svobodą“ rusiškai. Galima internetu kiaurą parą, bet kadangi tamstai norisi ko nors iš lietuviškos žiniasklaidos, tai galima kas vakarą klausyt „Svobodą“ per „Žinių radiją“. Ten apie Kaliningrado mitingą triūbino kelias dienas iš eilės, gal dar ir dabar nenustojo.

 • Jurga

  Manau, kad Delfiui reiktu ivesti kazkoki komentaru filtra, nezinau, ar tai – teisinga, nezinau, ar imanoma, taciau pastebejau tai, kad tai bene didziausias portalas, kuriame ispilama tiek „meslo“ komentaruose. Ir tas zenkliukas „netinkamas komentaras“, atvirai tariant, yra niekinis. Kelis kartus spaudziau keliose publikacijose – jokios rekacijos, nors tie mano nurodyti komentarai buvo tikrai neetiski, bjaurus ir, manyciau, smeizikiski. Beje, pastebejau kad kitoje svetainje (nenoriu jos reklamuoti cia, nes manau, kad galbut nelabai galima :) redaktoriai i tokius pranesimus sureaguoja. Pagarba uz tai :)

 • nerijus

  Žiūrint delfis.lt delfio reklamą apie savo 10 metukų…Ne itin „skaniai“ nuskambėjo žurnalsitės pasakojimai apie jų nepaperkamumą… :)
  Neįtikėtina!!!

  Su delfiu „užaugo“ ir delfio komentatorių karta.

 • Ysidor GB

  Bet tikriausiai retas per 10 metų sugeba taip išaugti ir subręsti.

  O prisiminkime kaip viskas prasidejo:
  Delfis tik isikures pavoge viena didziausiu tai dienai domenu on.lt ir taip pradejo savo „profesionalia“ karjera.
  Su kuo ir sveikinu.

  • lida

   Berods, susipainiojot.

   • Vat ir ne. Nieko nesupainiojo, tiesiog per 10 metu zmones sugebejo pamirsti Delfi isikurimo istorija.
    Placiau pvz cia galima paskaityti http://www.on.lt/piracy/

 • Slyvanosis

  Ak mielas mdxacuk,
  ar tikrai svobodanews.ru yra lietuviša žiniasklaida?
  Taip, aš klausiau S. Ginzburgo pasakojimo visą valandą. Tarp kitko, žmogus susisielojęs, kad atleido V.Ušacką.
  Man atrodo, kad Lietuvoje mažai kam įdomu, kas dedasi šalia mūsų.
  Žymiai įdomiau papletkavot apie dvaro intrigas, medžiot Kremliaus lakštingalas…

 • fsm

  Ir turbūt 10-mečio proga paskelbė amnestiją užbanintiems komentatoriams. Nes man vėl yra leidžiama Delfyje pareikšti savo kuklią nuomonę.

  Į jų nemalonę pakliuvau parašęs savo nuomonę apie vadinamuosius „socdemus“, kad pastarieji yra „iš anksto susitarusių daugiau nei 3 asmenų grupė, turinti bendrą kasą, pastovius tarpusavio ryšius bei aiškų vaidmenų pasiskirstymą… (BK 227-1)“. Tai buvo taikyta Kirkilo laikų „sociams“, ne dabartiniams.

  Todėl sveikinu juos paskelbus amnestiją, bet turiu atskirą nuomonę apie tą kompaniją.

 • Marius

  Gėda. Tiems politikams kurie dalyvavo šio pusiau bulvarinio portalo gimtadienio šventėje turėtų būti gėda. Delfio stiprybė yra ta kad jis buvo pirmasis naujienų portalas, išpopuliarėjo ir daugelio žmonių sąmonėje vardas užsifiksavo (matyt ir seimūnų tarpe). Delfio vengiu, tai pigių sensacijų, pseudožvaigždžių skandalų, pseudoapžavalgininko Laučiaus, isterikės Vasiliauskaitės portalas.

 • Rytoj, balandžio 15d. Išvažiuojamasis Vyriausybės posėdis Panevėžyje. Keista:), bet Kubilius nepageidavo susitikti su visuomene :)