Įsivaizduokite, jog Lietuva – tai JAV…

Įsivaizduokite…

B.Lubys, D.Mockus, A.Rakauskas, V.Romanovas, V.Uspaskich, A.Zuokas, R.Baranauskas, N.Dagilis, J.Garbaravičius, L.Pinkevičius, A.Avulis, B.Gudelis, D.Kreivys, N.Numavičius, Ž.Marcinkevičius, V.Matijošaitis, G.Žiemelis, T.Karosas, R.Karbauskis ir dar kelios dešimtys Lietuvos viduriniosios klasės atstovų rytoj paskelbia pareiškimą:

„Mes, patriotiškai nusiteikę Lietuvos piliečiai, norime pareikšti, kad per pastaruosius kelioliką metų, padedami Lietuvos valstybės ir pasinaudodami visuomenės indėliu, susikūrėme asmeninę gerovę sau ir savo artimiesiems ir esame pasirengę grąžinti moralinę skolą.

Mums rūpi mūsų valstybės ir joje gyvenančių žmonių ateitis ir todėl, matydami sunkią „Sodros“ padėtį ir augančią Lietuvos valstybės skolą, kuri sunkia našta guls ant pečių mūsų ir jūsų vaikams ir trukdys tolesnei šalies pažangai, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Seimą, Prezidentę ir Vyriausybę ir siūlome panaikinti visas šiuo metu galiojančias mokestines lengvatas pajamoms iš kapitalo, kuriomis mes iki šiol naudojomės. Taip pat siūlome panaikinti mums PVM lengvatą šildymui, kurios mes visiškai nenusipelnėme, atimti iš mūsų galimybę važinėti įmonės vardu perkamais automobiliais, ir apmokestinti visas, be išimties, mūsų pajamas tokiais pačiais mokesčiais, kokius moka bet kuris pajamas iš darbo santykių gaunantis Lietuvos pilietis.

Jei to nepakaks, vardan tos Lietuvos esame pasirengę pasiaukoti ir mažiausiai penkerius metus (kol bus panaikintas valstybės ir „Sodros“ biudžeto deficitas) mokėti 15 proc. didesnius nei visi Lietuvos piliečiai, mokesčius nuo savo pajamų.

Tikimės, kad mūsų sveiko proto balsas bus išgirstas ir mes visi kartu pasieksime, kad Lietuva taptų gerovės ir socialinio teisingumo pavyzdžiu ne tik visoje Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje“.

Sakysite, nesąmonė, eiliniai užkalnio kliedesiai?

O aš sakysiu, kad „Vakaruose“ tai visiškai įmanoma.

Ir ne kokiuose nors supuvusiuose Vakaruose, o demokratijos ir žmogaus laisvių bei teisių ir visų kitų gerovių citadelėje – Jungtinėse Amerikos Valstijose.

O mes juk labai norime būti į juos panašūs, ar ne?

(7 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...
 • gvidas

  siūlyčiau ponas Artūrai labiau pasidomėti Amerikos santvarka, ir labiau pasidomėjęs tikrai nenorėtumėte, kad Lietuva panašėtų į JAV. Galima pradėti, kad ir nuo dokumentinio filmo „Inside Job“. Treileris nuoroda žemiau:

  • aušra maldeikienė

   Jei labiau gvidai pasidomėtumėte, kas yra Lietuvoje, tai net labai norėtumėte, kad Lietuvoje būtų nors truputį truputį panašiau į JAV. Nes JAV yra kapitalizmas ir rinka su visomis tos sistemos bėdomis, kurias yra būdų švelninti, (NES YRA IR KAPITALIZMO PRANAŠUMAI), o Lietuvoje praktiškai nėra rinkos, kapitalizmas taip ir neatėjo… Taigi, iki kapitalizmo bėdų švelninimo, reikia kad tas kapitalizmas atsirastų.

   • K.

    Gerb. Aušra, gal galėtumėt pakomentuoti teiginį, kad Lietuvoje nėra rinkos ir kapitalizmo? T.y. kas tada yra pas mus?

    • K.

     Taip ir neatsakė p. Aušra. Turbūt neteks man pasidžiaugti rinkos privalumais. Nėra rinkos Lietuvoje. Barai Vilniuje yra socializmo atstovai turbūt.

   • Gerbiama, Aušra. Jav mano hobis ir turiu tokią nuomonę:
    Conclusion
    The US is on a fiscally unsustainable path and has almost entirely wasted the opportunity the crisis represented to get its house in order.

    Obama, and whoever sits in the oval office next, has an enormously difficult task of explaining to ordinary people why the belt tightening that is to come applies to them and not to the banks that created the mess and are feverishly handing out record bonuses as a result.

    Given this constraint, and the general paralysis of logic that now grips DC, we can almost certainly expect that the resolution to the multi-decade game of kick-the-can will be a crisis of sorts. The IMF has weighed in with its very measured and dry, if not boring, recitation of the risks involved.

    I admit to some affinity to their assessment, at the risk of letting my guard down, because they have finally conformed to the views I have been writing about for years. Debt-based money is in a bind. It’s damned if we do and damned if we don’t.

    The only way out is to accept the idea that living standards have to fall to match the prior excesses, an admission that ‘experts’ agree is politically impossible in the US at this time.

    Yet the conditions and risks remain, regardless of what experts think is doable.

    The job of any primary bear market, and we are in the mother of them all, is to destroy wealth.

    Your job is to preserve wealth. But buckle up, it’s going to be a rough ride.

    My overall advice for what’s to come remains: convert your fiat money to useful things. True, gold doesn’t earn any interest but neither does money in the bank these days, and gold can’t be devlaued away by reckless monetary policy. So holding precious metals for purchasing power preservation should be a fundamental part of your plans. And while there is real risk of a short-term deflationary downdraft in commodities as the Fed jawbones about ending quantitative easing, my general advice is anything that you expect to buy over the next year you should just buy now. What the heck, you’ll use it anyways and you just might buy it for a lot cheaper than later on.

    Enjoy life, love your family, note that the sun still rises and the birds still sing, and all of our human foibles will resolve themselves eventually. We’ve arrived at a peculiar point in history where attitude is a tangible element of your future wealth and paper money has become like fog on a warm morning.

    Make of it what you will. My wish is that you enjoy the ride.
    visas straipsnis čia:
    http://www.chrismartenson.com/blog/insolvent-and-going-deeper/56407
    ką jūs į tai?

   • Šiaip Čiūvas

    nelyginkite JAV su niekuo, nes jų mentality yra visiškai kitoks. Kas nepagyveno ten, niekad nesupras jų mąstymo ir veiksmų. O kad JAV verslo elitas susimestų gelbėti sodrą – labai vargiai galiu įsivaizduoti. Vienas dalykas, visi amerikiečiai įpratę viską daryti patys ir jokios sodros neturi, valstybinė pensija ten kaip pašalpa, visi kas gali, taupo patys senatvei. O štai labdaros tradicijos pas juos yra tikrai nuostabios, bet jos irgi kilusios iš jų įpročio rūpintis savim ir laukinių vakarų gyvenimo stiliaus.
    O pas mus visi laukia kol visais pasirūpin mama sodra, dėdė ministras pirmininkas ar teta prezidentė.

    • nerijus

     Šiaip Čiūvai

     Ar esate pasirašę pensijų kaupimo su fondu sutartį ir jei ne paslaptis: kurį punktą rinkotės?..

     • Šiaip Čiūvas

      turiu kažką ten II pakopoje, kadangi pasirašinėjau 2006, kada man, kaip ekonomistui, burbulo plyšimas buvo akivaizdus (klausimas buvo tik kada), rinkausi konservatyvų variantą. Bet ir iš to daug nesitikiu – investuoju papildomai keliom kryptim ir tikiuosi kad per likusius 30 metų pavyks kažką sukaupti savarankiškai. Bent jau taip daro didesnė vakarų pasaulio pusė.

      Bet kodėl pačio toks klausimas?

 • gvidas

  P.S. Turėjau vilčių, kad Obama kažką pakeis, bet po šio filmo gale išdėstytų faktų, jos subliuško. :(

  • mustangas

   O, aš bijojau, kad JAV su Obama ateis komunizmas kaip buvo prie Brežnevo. Ačiū Dievui iki sekančių rinkimų tikrai pratempsime. Sistema veikia nepriekaištingai.

   • Regis

    B.Obama ir L.Brežnevo komunizmas Amerikoje eilinis kliedesys. Vėlgi sąmoningas arba ne. Pradėt reikėtų nuo valstybių sandaros skirtumų ir kiek tas pats buvęs L.Brežnevas turėjo valdžios „vadžių“ ir kiek turi B.Obama kuriam reikia, kad ir pvz. kovoti su konservatoriais. Demokratijos lygių skirtumų liesti matyt net nėra reikalo. Žodžiu kažką kažkur girdėjau ir dabar kažko bijau (arba nebijau). Kodėl net nelabai paaiškinčiau, nors viską tikrai tikrai gerai žinau ir išmanau.

    Sistema išgelbėjo Ameriką nuo komunizmo..

    • mustangas

     Ne vienu žingsniu ir ne per vienus metus, bet patikėk kryptis sutapo. Dėl demokratijos aš irgi buvau susinervinęs, nes retorika, kuri ėjo ant Tea Party buvo ne ka neprastesnė nei Stalino laikais and liaudies priešų. Aš nežinau kur pats esi geografiškai, bet pajausti nuotaikas atėjus Obamai reikėjo būti tų įvykių sūkūryje. Pirmiausia pradėjo nuo sveikatos „reformos“. Kai dirbantys žmonės pamatė kas iš to turės naudos ir kiek jiems tai kainuos, svarstyklės persisvėrė. Dabar Obama yra gynybinėse pozicijose ir praradęs iniciatyvą. Mano prognozė: jo neperrinks, o naujas prezidentas atšauks sveikatos reformos įstatymą apskritai palikdamas nedidelius reguliavimo apribojimus draudimo kompanijoms.

 • G

  Bet tai kas per mada paskutiniu metu juodinti Vakarus? Kažkoks liguistas noras sudergti Europos civilizaciją, ką jau bekalbėti apie Ameriką. Kad ir kiek būtų apišik* JAV ir ES veikėjai, tai tik gėlytės palyginus su Rusija, Kinija, arabų šalimis, Lukašenkija ir kitomis „teisingomis“ santvarkomis.

 • Galilejus

  Mažiau filmais reiktų tikėti.
  Visų pirma JAV yra ekonomiškai išsivysčiusi ir vieną turtingiausių pasaulio šalių. Ji yra daugelyje sričių pirmaujanti ir jai nėra poreikio lygiuotis į kitus. Kažką keisti.. Ką būtent?

 • Regis

  Tarp kitko visai įdomu būtų išgirsti būtent B.Gudelio nuomonę apie šį sambūrį (Patriotic Millionaires) ir jų keliamas iniciatyvas. Spėju, kad B.Gudelis jaučiasi ir taip daug dėl Lietuvos padaręs, nes be jo neturėtume galimybės pirkti aukščiausios klasės kosmetikos. Ir savaime kur daugybė aukštos kvalifikacijos darbo vietų, remtų mis rinkimų konkursų ir t.t.

  Su išvardintais aukščiau vidurinės klasės atstovais yra viena problema. Jie net į 100 turtingiausių Europos žmonių nepatenka, nekalbant apie JAV arba visą pasaulį. Taip, kad dar dirbti ir dirbti reikia, kokie dar didesni mokesčiai ar solidarumas.

 • mustangas

  Na jei prie temos, tai konkrečiai tie milijonieriai(konkrečiau milijardieriai) sutiktų atsisakyti viso labo 3 procentų pajamų. Be to jie planuoja po mirties palikti savo vaikams padorias sumas nors ir siekiančias 1-3 proc jų turto(Bilo Gates’o atveju tai virš milijardo dolerių). Visą kitą jie planuoja palikti jokiu būdu ne valstybei, o labdarai, nes valdžia yra ne sprendimas – valdžia yra problema. (R.Reiganas)
  Gražu? Taip.
  Kodėl tai neveiktų Lietuvoje? Aš manau, kad kai kurie iš tų straipsnio viršuje išvardintų žmonių pasirašytų po tuo USA milijardierių kreipimuosi. Ir netgi jeigu jie nuspręstų padalyti visiems skurstantiems Lietuvoje po lygiai aš garantuoju, kad ilgainiui nei vienas gavęs netaptų laimingesnis. Dėl tos priežasties dėl kurios dauguma laimėję loterijoje nepraturtėja. Kaltas mąstymas ir tam reikia kartos ar dviejų, kad jis pasikeistų. Kol nesupras, kad valdžia nieko neprivalo duoti, o tik privalo užtikrinti, kad visi žaistų pagal pačios visuomenės nusistatytas taisykles. Kol nesupras, kad šildymas kainuoja tiek, o ne kitiek ir kad tai priklauso labiau nuo princo Abdulos ir Kadafio negu nuo Kubiliaus ir kad galbūt reikėtų gyventi mažesniame butuke užuot per mokesčius melžus geriau uždirbantį kaimyną. Ir kad darbdavys mokės tiek kiek jam apsimoka, o ne tiek kiek įsivaizduoja ir t.t.

  • Regis

   „Na jei prie temos, tai konkrečiai tie milijonieriai(konkrečiau milijardieriai) sutiktų atsisakyti viso labo 3 procentų pajamų. Be to jie planuoja po mirties palikti savo vaikams padorias sumas nors ir siekiančias 1-3 proc jų turto(Bilo Gates’o atveju tai virš milijardo dolerių). Visą kitą jie planuoja palikti jokiu būdu ne valstybei, o labdarai“

   Nu ir privėlei… Iš kur ištraukei tuos 3% pajamų (o gal turto, o gal akcijų, ar paveikslų)?

   Čia jau jeigu B.Gates’as paminėtas:

   http://www.friedpost.com/us/bill-gates-and-warrem-buffet-ask-the-american-billionaires-to-donate-half-of-their-fortunes-1314.html

   • nerijus

    Nepamenu tiksliai kiek (apie 70 rpoc.) turčiai užkrauti palikimo mokesčiu. Dėl tos priežasties, jie savo turtą palieka savo vaikaičiams per visokias labdaros organizacijas ir pan.
    Tas pats Bilas Geitsas įkūrė labdaros organizaciją. Šaunu, bet už to slypi kai kas daugiau, nei labdara :)

    p.s. nėra padėties- be išeities ir jie ją surado.

    • K.

     Nerijau, gal galėtumėte konkrečiau pagrįst, iš kur tokie faktai? Būtų įdomu paskaityti.

     • nerijus

      K.

      Dabar geras oras ir neturiu laiko, kai tik galėsiu, tai būtinai įmesiu vieną pastraipą.

     • K.

      Taip ir nesulaukiau Nerijaus pastraipos…

     • nerijus

      K.

      Atsakymas yra Dana Lee Thomas knygoje,- „The Money Crowd“.
      Jei įdomu, tai yra ir daugiau šio autoriaus knygų, ir net išverstų į lietuvių kalbą.

      „D. Thomas- amerikiečių žurnalistas, ilgus metus dirbęs finansų apžvalgininku įvairiuose JAV laikraščiuose ir žurnaluose, parašęs daugybę straipsnių, reportažų, apybraižų apie biznio machinacijas, vykstančias kapitalistiniame pasaulyje. Autorius buvo pažįstamas su daugeliu knygos herojų, ne kartą su jais kalbėjosi, dalyvavo aprašomuose įvykiuose.“

      „Turtuoliai parengė gan tobulą strategiją, kaip išsaugoti savo turtus vykstant bet kokiems socialiniams pakitimams per daugelį amžių. Nors JAV įstatymas ir draudžia ištisai paveldėti didelius turtus remiantis pirmgimyste, t.y. neleidžia visą turtą palikti vyriausiajam sūnui, turtuoliai įvairiomis gudrybėmis jį apeina. Senoms Bostono šeimoms ypač sekėsi perduoti savo turtus įvedant globą. Dėl to kai kuriais atvejais turtai lieka nepaliesti per tris kartas ir daugiau, o tai leidžia jų pradininkui įgyvendinti savo potvarkius visą šimtmetį po savo mirties.“

      „Pagal dabar priimtą doktriną turtingas žmogus dar gyvas būdamas padovanoja šeimos nariams, mokėdamas minimalų mokestį, savo turtą, dažnai įvertinamą mažiau už tikrąją jo vertę.“

      „H. Fordas vyresnysis (jis gyveno iki 80 metų), vadovaudamas savo automobilių bizniui faktiškai iki pat mirties, atsisakinėjo atlikti įprastus pasirengimus, kuriuos daro apdairūs turtuoliai, t.y. perduoti savo turtus dar gyvas būdamas, kad būtų galima išvengti per daug didelių mokesčių. Kilo grėsmė, kad po mirties reikės sumokėti milžinišką 90 proc. mokestį nuo turto, vertinamo daugiau kaip 600 mln. dolerių. “
      „Katastrofai kelią užkirto Goldamno firmos valdybos pirmininkas S. Vainbergas- lankstaus proto žmogus. Paskutiniu momentu jis parengė planą įsteigti specialų Fordo fondą finansuoti įvairiems visuomeniniams projektams. H. Fordo sūnus Edzelas sugebėjo iki savo ankstyvos mirties (išgyveno 49 metus) pervesti didesnę savo lėšų dalį į šį fondą. Henris vyresnysis pasekė jo pavyzdžiu. Dėl to 90 proc. visų „Fordo“ bendrovės privilegijuotų akcijų atiteko minėtam fondui. Tos akcijos neteikė balsavimo teisės, joms teko tokia pat dividentų suma, kaip ir tiems 10 proc. paprastų akcijų, kurios liko Fordo šeimos rankose. .“

     • nerijus
     • K.

      Na, neradau tokio autoriaus wikipedijoje. Labai žymus matyt. Tačiau – nelabai matau, kaip, pvz. Melindos ir Bilo Geitsų fondas yra tokios paskirties (perduot turtą), nes, pvz. parėmė Lietuvos bibliotekas (turbūt jos perves pinigus Geitsų vaikam, išeina pagal tokią logiką: http://www.bibliotekospazangai.lt/Lists/Posts/Post.aspx?List=6fc36066%2D5cef%2D4986%2Dbff7%2D26e1e2ddb43d&ID=34). Nemaišykite mokesčių optimizavimo schemų su tikrom labdaringom organizacijomis.

     • nerijus

      K.

      Ar kas Tamsta būtumei.
      Įsiskaitykite kas rašoma, o ne teikite- kad tik teigti.
      Aš parašiau tik vieną iš pavyzdžių, kaip galima tai padaryti ir šis pavyzdys yra FAKTAS.
      Nepatinka- neskaitykit.
      Ar reikia būti wiki, kad būtumei žymus ir, kad tave žinotu net K.?..
      Aš Jums įkėliau, specialiai, nuorodą, kurioje yra daugiau šio autoriaus knygų. Galite jas užsisakyti ir atsisiųsti iš JAV. Tai puikios knygos, kuriose aiškiai parodoma viskas, o ne tik grietinėlė nuo pieno.

      Imkit ir permanykit. Sėkmės.
      p.s. žinoma, aš esu labai dėkingas Geitsams už jų kompus bibliotekoms. Bet dėl ko dėkoti- net nežinau.
      Programinę įrangą ir jos aptarnavimą ir pilnai garantuoja jie ar tuom teks pasirūpinti jau iš mūsų biudžeto?..A?..Gal galite išsamiau nušviesti apie TĄ „labdarą“, prašyčiau?..

     • K.

      Nerijau, nereikia nervuotis. Jūs paminėjote Geitsus, aš atsakiau. Naudojausi M. Mažvydo bibliotekoje esančia interneto prieiga. Nemokamai. Tai vat toks ir nušvietimas.
      Ir kažkaip keista, kad toks žymus finansų žurnalistas rašo knygas apie novelistus, kompozitorius ar religinius lyderius. Tai gal ir ta jo knyga yra proza?

     • nerijus

      K.

      Aš juk aiškiai parašiau kas jis. Jis nėra rašytojas. Jis žurnalistas.
      Manau, kad Jūs ne tą asmenį radote? Jų yra keletas su tokiu vardu ir pavarde.
      Aš Jums įkėliau nuorodą, kurioje yra jo parašytos knygos. Aš jas pats noriu perskaityti.
      Vienoje jo knygų rašoma ir apie Wall Street’ą.

      p.s. sakote: nemokamai?..
      Nieko nemokamo nėra, nes už Jus sumokėjo kiti- šiuo atveju- mokesčių mokėtojai ;)

     • nerijus

      p.s. K., kur Jūs matėte, kad esamoje santvarkoje gyvenantis Žmogus apie ją rašyti blogai?..
      Juk kapitalizmas neleis knygų, kuriose rašoma apie jo trūkumus, kaip ir komunizmas neleis knygų apie save- komunizmo laikais.

     • K.

      Nerijau, atsakas į pirmą komentarą – pažiūrėjau jūsų atsiųstą nuorodą, rėmiausi tamstos šaltiniu. Tad, prieš duodamas nuorodas, pats pažiūrėkite.
      Ir dar apie ekonomistų apskritai (ne kapitalizmo) kritiką: http://www.fooledbyrandomness.com/ Čia ką rašė vienas žmogus ir apie ekonomistus. Anot jūsų logikos, tokių knygų neturėtų būti. Tai gal vis dėl to rašo apie trūkumus?

   • mustangas

    Tiesa, privėliau.
    Atveliam viens
    Tų patriotinių milijonierių (PM) kreipimosi esmė yra Bušo įvestos mokesčių reformos dalinis atšaukimas. USA yra progresiniai mokesčiai ir aukščiausi krepšeliai buvo 36 ir 39,5 procento. Po reformos jie tapo 33 ir 36 atitinkamai. Tai ir yra tie 3 procentai nuo pajamų. PM siūlė pratęsti visus kitus krepšelius išskyrus 2 aukščiausius, kurie būtų grįžę į senąsias reikšmes. Yra ir tantjemų mokestis, kuris buvo 20 prieš reformą ir nukrito iki 15 proc. Jo PM nesiūlė liesti. Turint omenyje, kad jie visi yra stambūs savininkai tai eilinė Piaro akcija.
    Atveliam du
    Gatesas yra kitoje iniciatyvoje, kuri kilo ar tai iš Donaldo Trumpo ar tai iš Warreno Buffeto, kurios esmė palikti vaikams, kad galėtų oriai gyventi, o viską kitką labdarai.
    Tikiuosi dabar aišku.

  • Regis

   O čia būtent tie kurie kalba apie mokesčius:

   http://patrioticmillionaires.org/

   Ten lygtais nėra B.Gates’o ir šiaip panašu, kad milijardierių.

  • Regis

   O jau jeigu apie mažesnius butukus, tai geresnis mokesčių surinkimas galėtų pvz. padėti sumažinti valstybės skolą kurios aptarnavimui arba faktiškai palūkanoms išleidžiami šimtai milijonų.

   Suprantu norisi visur matyti (ir kitiems rodyti) girtuoklį su „kobros“ alumi kuris gviešiasi mokesčių mokėtojų pinigus, be jokių šansų pavirsti kada nors į žmogų, net ir per porą kartų (nuo karta), tačiau tai smarkiai iškreiptas vaizdelis. Sąmoningai arba ne.

   • mustangas

    „Kobros“ išvažiavo į Akmenę beje sąžiningai pasielgdamos pagal mano pasiūlytą schemą, o dabar realesni vaizdeliai:
    Mano tėvai – pensininkai gyvena keturių kambarių bute blokiniame name ir karstosi į 3 aukštą. Šildymą jiems kompensuoja tokie mokesčių mokėtojai kaip Tu. Ačiū. Va gaila, kad anksti išjungia ir vėlai įjungia, tai nuo drėgmės sienos pelija ir sąnariai skauda. Mano nuomone jiems reikėtų persikelti į žemaaukštį namelį vasarą sėdėti gonkelėse ir ten ramiai sukinėti šildymo rankenėlę kiek ir kada reikia ir nepriklausyti nuo jokių debilsnukių Kupčinskų. Juo labiau, kad iš pensijos susimokėti gali. Bet kas manęs glušo klausys. Mano uošviai dar senesni. Guviai karstosi statesniais laiptais į chruščiovkės 5 aukštą. Turint omenyje centrinio šildymo sistemos ypatumus 5 aukštas yra užkačegarinamas taip, kad prie -10 lauke jie laiko atidarytus langus, nes priešingu atveju mumifikuotusi. Ačiū Jums, kad kompensuojate jiems už šildymą. Iš pensijos tikrai galėtų susimokėti. Mūsų draugai gyvena chruščiovkėje su nedideliu vaiku. Kadangi name ir laiptinėje dominuoja pensininkai karštą vandenį įjungia pagal grafiką. Nusiprausti parėjus iš darbo NEĮMANOMA. Uždirba abu neblogai, bet dėl krizės ir kitų veiksnių nuosavo namo statybas teko pristabdyti. Iš jų algos atskaičiuojami mokesčiai, kurie skirti tų karšto vandens kranelį sukiojančių kompensacijoms už šildymą.

    Dabar respublikono moralas: LEISKIT ŽMONĖMS PATIEMS SPRĘSTI kaip jiems gyventi. Išmoks gyventi pagal pajamas ir protą ir viskas susitvarkys. Dejuojančių liurbių bus visada. Kam kreipti į juos dėmesį.

  • Pritariu visoms mustango išsakytoms mintims. Deja deja, iš komentarų matosi, kad žmonės paprasčiausiai arba negali arba nenori to suprasti.

  • Regis

   „Kol nesupras, kad valdžia nieko neprivalo duoti, o tik privalo užtikrinti, kad visi žaistų pagal pačios visuomenės nusistatytas taisykles“

   O kada teko pačiam savo galva pamąstyti kuo skiriasi duoti nuo privalo užtikrinti? Kodėl taip klausiu, nes daugelis gyvena su įdėtomis (instaliuotomis) klišėmis ir kaip papūgos jas atkartoja. Koks pvz. skirtumas tarp neprivalo duoti (kad ir oraus pragyvenimo šaltinio) ir privalo užtikrinti (oraus pragyvenimo šaltinį? Arba užtikrinti viešą saugumą, ar privalo duoti viešą saugumą?

   Mūsų visų bėda, kad 50 metų valdžia gyveno sau nuo tautos. Tie patys iš esmės veikėjai (tie patys nes susiformavo tokiomis sąlygomis) ir toliau nori tą daryti nors jau 20 metų egzistuoja laisvi rinkimai ir tautos valia sprendžia kas bus išrinktas į valdžią atstovauti tautai. Bėda ir su žmonėmis. Jie nesupranta, kad privalo reikalauti iš politikų (valdžios) užtikrinti (o ne duoti) jų asmeninių lūkesčių įgyvendinimą. Būtent reikalauti užtikrinti. Ir jeigu matai, kad tavo rinktas politikas (partija) to nedaro ir nedarė tai balsuoji už tuos kurie elgėsi arčiausiai tavo interesų. Ir vėlgi reikalauji.

 • ^..^

  Artūrai, paskaitykite populiarią ir nuvalkiotą knygpalaikę „Du tėčiai: turtingas ir vargšas“. Mano manymu tos knygelės pagrindiniai „messages“ yra: a) iš samdomo darbo turtingas nebūsi, nes mokėsi didesnius mokesčius už turtingą verslą, nes pastarasis visada turės daugiau būdų kaip „suoptimizuoti“ (kodėl taip yra – nemažai komentatorių jau tai paaiškino, gal ir dundukiškai); b) lobstama tada, kai kiti dirba tau (samda) ir gauni pajamų daugiau nei galėtum pats užsidirbti, bei kai gauni pajamas tokių jokio produkto nekuriančių veiklų kaip nuoma, autorinės teisės, pelningi perku-pardu sandėriai ir pan.

  Pasaulis nėra teisingas ir vargu bau ar kada bus. Viskas priklauso nuo to, kurią stovyklą („samdančiųjų“ ar „samdomųjų“) pasirinksi. O tai atrodo, kad tik dabar praregėjote. Žiūrėk, dar ir Dievą atrasite :)

  • mv

   Skaičiau nurodytą knygą, po to skaičiau kaip ją sudirbo: http://www.johntreed.com/Kiyosaki.html
   Nėra viskas taip paprasta. Knyga gal gera tuom, kad priverčia galvoti apie savo finansus, bet patarimai kaip savo finansus tvarkyti ten abejotini.

   • ^..^

    Tikrai neabsoliutinu šios knygos „tiesų“. Tokius „praturtėjimo“ vadovėlius skaitant visada reikia reikia būti įjungus kritinį mąstymą ir atmesti skiedalus. Bet „wake-up call“ paskirtį ji atlieka.

    O šiaip tai tokios knygiūkštės kažkuo primena „Numesk 30kg per 2 mėnesius“ ir kitą panašią pseudo literatūrą – problemos priežastys daugiau-mažiau aprašomos, bet patarimai tai…

 • Negeisk svetimo turto, nes tapsi socialdemokratu… o gal tokiu ir esat, Arturai?… ups…

 • austras

  Gražiai parašyta. Sakyčiau, solidariai… :)

  P.S. „Garabaravičius“ reikia pataisyt.

 • ^..^

  Įdomu būtų sužinoti tų „susirūpinusių milijonierių“ politines pažiūras. Nenustebčiau, jei tai būtų vien respublikonai, varantys ant demokrato Obamos. Tokia PRinė akcija gana saugi – be atitinkamo įstatymo niekas tų papildomų mokesčių paimti negalėtų, ir beveik 100% garantija, kad toks įstatymas užstrigtų senate ir viskas baigtųsi niekuo. Tačiau Obamai būtų įkasta skaudžiai. Aukštasis politinis pilotažas.
  Lietuvoje panašiai A. Butkevičius iškelia „progresinių mokesčių“ idėją, su mintimi įkąsti Kubiliui ir TS-LKD. Bet tie neišsigando ir „palaikė“. Gerai sužaista – dabar jau viešoji opinija keičiasi priešingai („jei Kubilius palaiko, tai reiškiasi tai yra blogai“).
  Panašiai ir Obama galėtų viešai palaikyti tokią „susirūpinusių milijonierių“ idėją :)

 • ^..^
 • JAV 98% turto sukaupta pas 2% gyventojų. Gyventojų yra 308,745,538. Tie du procentai yra 6174910.76 turtingųjų.“The statement was signed by 45 persons“. Tai yra 0,0007%.

  Jei 19 Jūsų išvardintų ir „ir dar kelios dešimtys Lietuvos viduriniosios klasės atstovų“ (t.y. 39) ryt paskelbtų pranešimą, jie sudarytų apie 0.001 Lietuvos populiacijos.

  Ar galime teigti, kad 0,07 Dariaus Mockaus norėtų paskelbti tokį pareiškimą? Ar tada mes jau vakariečiai?

 • Taisau klaidą.

  „jie sudarytų apie 0.00001 Lietuvos populiacijos.“

 • Viena temos „žinučių“: ei, ponai turtuoliai, elkitės altruistiškiau! Būkite žmonės, tikri vakariečiai..

  Akivaizdu, kad tai tik jų pačių apsisprendimo reikalas.

  Manau, kad altruizmui subręstama (asmeniškai), arba užsikrečiama (jei madinga). Abejoju, ar raginimais, barimu, protinimu realu paskatinti asmeninėje egocentrizmo fazėje užstrigusį turtuolį transformuotis.
  Nebent protintų autoritetingas turtuoliui asmuo.

  TV šįvakar pranešė apie vieną finansiškai sėkmingąjį lietuvaitį, aukojantį pinigus, bet ne Sodrai, o menams, muziejui..
  Savo noru..
  Ar tai „pirma kregždė“?

 • Whisker

  Jeigu Lietuva imtu panaseti i JAV, tai emigruociau net negalvodamas, tikiuosi, kad taip niekada nenutiks. Gaila, kad zmones, kurie nelabai domisi JAV vidaus politika tiki ta visa propaganda, kuri apie ta sali ateina. Norit tikekit, norit ne, bet pvz musu sveikatos sistema yra turbut 4 kartus (jei ne daugiau) geresne negu ju (kad ir kaip keistai tai beskambetu), desimtys tukstanciu zmoniu kasmet mirsta vien del to, kad ju ta draudimo sistema net neleidzia jiems suteikti pagalba/gydyma. Del mokesciu, tai dabar vyksta ziaurus karas, visi respublikonai yra nupirkti, o Obama jiems pasidave ir dar labiau nukirpo turtingiesiems mokescius, dabar JAV mokesciai turtingiesiams yra maziausi per visa istorija, o viduriniajai klasei mokesciai kyla, taip pat ziauriai kerpama ta pati sveikatos apsauga (medicare, medicate), ivairias lengvatas ir pan. Jau dabar yra mananciu, kad 2012 rinkimus Obama gali ir pralaimeti, jis yra per skystas, visiskai nesugeba lyderiauti, nesugeba pastoveti uz save ir savo pozicija, netgi kai kurie demokratai jau pradeda nuo jo nusigrezti.

  O siaip ir be to Amerikoj yra daugybe problemu, jeigu daugiau zmones pasidometu kaip ten is tikruju gyvenama, tai nustotu fantazuoti.

  • Marius

   Tai jei JAV toooks blogis, tai ko lietuviai į ją važiuoja dirbti ir gyventi? 10 giminaičių su žmonomis ir vaikais ten gyvena, ir nesiskundžia.

   • Whisker

    Ne apie tai kalba. Pazystu zmoniu kurie Meksikoj gyvena ir jiems ten viskas labai puiku.

    O, del tu kalejimu, tai is tikro ten ziauru, berods 1 is 4 amerikieciu turi „criminal record“, sistema stengiasi uz didziausius menkniekius sodint. Buvo net tokia istorija, kai paauglys buvo nusprendes savo motinos masina pasivezint. Motina sugalvojo nubausti ir nuvede pas teiseja, kad taip isgasdint, o teisejas skyre tam paaugliui du metus kalejimo. Tai paaugli visiskai sugniuzde ir paleistas i laisve jis nusizude… Tiesa, dabar jau ir tas teisejas yra teisiamas, nes ne viena toki zygdarbi buvo padares… Va cia ir yra tikroji Amerika.

    • Marius

     Čia toks paaškinimas kaip kad tarybiniais metais: „a tam negrov bjut“ Nerimta iš kažkokio vieno įvykio daryti visaapimančius apibendrinimus. Vertinkite be dvejopų standartų, o Lietuvoje kiek teistų? Ar ne trečdalis?

 • nerijus

  Labiausiai, toje „citadelėje“, patinka privatūs kalėjimai, kurie dalyvauja net biržose. Tsakant, kuo daugiau kalinių- tuo geriau sekasi biržoje :)
  Ar Šimašius (LLRI)ne apie tokius kalėjimus galvoja Lietuvoje?..Čia būtų jų svajonė.
  Beje, Grybauskaitė užsiminė apie Žmonių kalėjimuose mažinimą…
  Prie jos valdymo ne kas išeitų su privačiais kalėjimais ir dalyvavimu biržoje- prekyba akcijomis.

 • Jonas III

  Užsispyręs tas Artūras. Juk ministrė labai mandagiai išaiškino, kad dievų maisto didesniu, negu 15 procentų tarifu apmokestinti negalima. Būtų mirtna nuodėmė.

 • Povilas

  Blefuoja žiūrėk tuoj partija sukurs

 • Marius

  Svajonės aišku gražios. Tačiau nebus to. Lietuvoje pastaruosius 20 metų vyrauja selektyvus lygiavimasis į vakarus. Vieni reiškiniai imami dėmėn, kiti ignoruojami. Nebus todėl, kad nemažai lietuvių per daug godūs. Kai buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas gauna išeitines kompensacijas, nors žinojo, kad ėjo dirbti terminuotam 9 metų laikotarpiui ir net nepareiškia bent pamąstymų kad tai kažkoks teisinis nesusipratimas, prieštaravimas tikėtis pokyčiu neverta.

 • hmm

  na, kas tau sutiks pilti i kiaura inda? Pirmiausia jis turetu buti ne kiauras, kad atsirastu norinciu ji papildyti.

 • Sejanus

  „Kol nesupras, kad valdžia nieko neprivalo duoti, o tik privalo užtikrinti, kad visi žaistų pagal pačios visuomenės nusistatytas taisykles.“

  Tokiu atveju laikysiu, kad aš irgi neprivalau nieko valdžiai duoti.

 • Genijus

  Kodėl Romanovas ir Uspaskich? Kodėl ne Romanov ir Uspaskichas? Kodėl lietuvių kalbos taisyklės galioja taksistams, bet negalioja suvirintojams?

 • briedis

  ko vertas „lietuvis verslininkas“, greitai ir paprastai pamatysim is pono marcinkeviciaus (leo.lt krikstatevio, vieno is paciu stambiausiuju) pavyzdzio. paaiskinsiu- jis po nesekmes isvyko i airija. kol kas nematyti nieko…jau metai…

 • samogitian

  p. Racai, nieko panasaus pas mus nebuvo ir nebus. Garantuotai, tiesiog ne tas mentalitetas. Todel Lietuva niekada nebus panasi i Norvegija, JAV ar Japonija. Gime asilais, zirgais-ristunais netapsime. Gaila.

  • Genijus

   Nesu tikras, kad norėčiau tapti žirgu-ristūnu. Gal net visai nenorėčiau, man pusė velnio būti ir žmogumi. O va dėl gimimo asilu, jūs jau, prašyčiau, kalbėkite tik už save. Nors Lietuvos asilui gal sunkoka suprasti, kad ne visi Lietuvoje asilai.
   P.S. Asilu save išsivadinote pats, ne aš. Aš tik nematau nė mažiausio šanso ginčytis, nes komentaras tikro asilo.

 • Kas pasiskolino tas ir turi atiduot ! As nesiskolinau, nelyskit i mano kisene!. Jei valstybe skolinosi keliu tiesimui, tai tuo keliu vazines ir musu vaikai. Tai truputeli skolos gali ir jie paturet. jei Kubilius gauna premija , ar jo patarejai, ar kiti ministeriju klerkai, tai vadinasi su ukiu viskas gerai, ir SKOLU sodra neturi. Jei skolu turi, tai tuos klerkus su priedais ir premijom reikia mesti is 12 auksto stacia galva. Gavai premija , yra skolu, pro langa. TADA ir bus tvarka! O kitaip koks ponas zingeris toliau vaziuos i potine – turistine kelione i siltuosius krastus megsti parlamentiniu santykiu.. kazin, dalis seimo dazniau ekskursijose ar dazniau prie parlamento kedes.?
  KOKS UAB moka sau priedus ir premijas turedamas skolu, nesubalansuota biudzeta?

  • dzyvai

   „KOKS UAB moka sau priedus ir premijas turedamas skolu, nesubalansuota biudzeta?“

   Toks, kuris tikisi iš tų skolų išlipti, ir nori, kad darbuotojai, kurie tą įmonę gali „ištempti“ neišsilakstytų.

   • Dzyvai, o kurie darbuotojai imonei pradejus dirbti nuostolingai nesutiks susimazinti algas arba bent neimti premiju, kol konjuktura nepasikeis?
    Darbuotojai neistemmps imones i pliusa, jei pries tai i ta minusa pasodino :)

 • J. naivusis

  Tik informacija:

  „Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia, kad vienas žmogus gavo net 34 mln. litų dividendų. Taip jis išvengė „Sodros” mokesčių.

  Keturi Lietuvos gyventojai, turintys įmonių akcijų, praėjusiais metais gavo daugiau kaip dešimt milijonų litų dividendų.

  Valstybė nuo šio atlygio nuskaičiavo tik 15 proc. gyventojų pajamų mokestį.“

  • Šiaip Čiūvas

   VMI tik pamiršo, kokios vertės kapitalą jie investavo. Jei pvz. investuota buvo 300 mln litų, tai 34 mln dividentų nėra jau toks blogis, ar ne?

   Mažiau valgykit liumpenams skirto piaro, nes yra šansų tapti liumpenu.

  • Fredis*

   Norint išsimokėti 34.00 mln. LTL reikia iki mėnesio 15 d. arba mėnesio 30-31 d. (žiūrint kada buvo išsimokėti dividendai) valstybei sumokėti 20% pajamų mokestį. Šiuo atveju tai bus 6.80 mln.
   Kiekvienas iš Jūsų uždirbkite tokias pinigų sumas ir šalis suklestės.

  • J. naivusis

   Argumentum qwaldum

 • tipenu pro šali

  Kai pasiklausai jusu tai visus burzujus i trempti o patys i sviesu komunizmo rytoju.
  taip ir matau jau pona Raca lenino vadmeni.
  mastymu ir isvaizda jus labai panasus!
  ar tik ne gimines?
  reikes Gruto parke pasitikslint…

 • Labai teisingi Artūro pastebėjimai. Tautos sąskaita lobstančių oligarchų saujelė čepsėdama savo riebiomis lūpomis turbūt net nesupranta tokios jų iš Tautos pagrobtais pinigais iš valdžiažmogių nusipirktos politikos pražūtingumo. Apie lygiai tokią pačia situaciją dar prieš antrą pasaulinį karą rašė didžiavyris Matas Šalčius:
  „Labai pavojinga, kai valstybės valdžia viską grobiasi į savo iždą, į savo rankas ir užmuša privatinę iniciatyvą ir asmenį, tepalikdama piliečiui tik vieną laisvę – tai mokėti jai vis didinamus mokesčius ir vykdyti visus jos valdininkų įsakymus, nors jie būtų vien įgeidžio, savivalės, keršto ar intrigos padiktuoti. Tokia valstybė su savo valdžia, tai geriausias krašto parengimas įsiveržusiems jėga svetimiems viešpatauti.“, iš http://www.patriotai.lt/straipsnis/2008-10-30/prieskarines-mato-salciaus-izvalgos-xxi-amziuje

 • Martynas Ivinskas

  Nesuprantu, kodėl į sąrašą įtrauktas D. kreivys. Gal p. Račas galėtų paaiškinti?

  • Mauras

   taigi oligarchas Kreivys turi paslėpęs 170 mln.Lt. turto, žurnalistai neseniai išaiškino ;P

   • Šiaip Čiūvas

    net neabejoju, kad Kreivys mielai visus disponuojamus aktyvus už pusę tos sumos perleistų. Gal kas nori žurnalistams parduoti su gera nuolaida, už kokius 140 mln? Skirtumą pasidalintume.

    tie 170 mln. tapo ekonominės durnalistikos klasika.

 • „dar kelios dešimtys Lietuvos viduriniosios klasės atstovų“ – jeigu jie viduriniosios be kabuciu, tai kas tada aukstesnioji klase?..

 • Mauras

  ne visi sėkmingi verslininkai nusipelno būti AR sąraše – Viktoras Butkus, sėkmingai pardavęs „Fermento“ akcijas Thermo Fisher, skirs 20 mln. Lt. lietuviško modernaus meno muziejui įkurti Vilniuje, ketina už 5 m. jį padovanoti valstybei. Sutartis pasirašyta vakar.

  Puikus pavyzdys, tai mūsų visų (ir žurnalistų – nepaisant to, kad kritika, blogos naujienos ir skandalai geriau perkami) reikalas padaryti jį kuo plačiau žinomu, ir užkrečiamu.

  • J. naivusis

   +10

  • Šiaip Čiūvas

   nieko baisaus. Tuoj ateis Mokytoja, ir pademonstruos, kad Butkus yra tik eilinis išnaudotojas, kuris tikisi naudos sau. Pamatysit.

 • na, jeigu pas mus būtų JAV, mes mokėtume mažesnius mokesčius. ;-)

  • nerijus

   …arba nemokėtume visai…

 • Tomas Fedaravičius

  O čia, mano manymu, gana tikslus straipsnis į vakarykštę ir šiandienę temas. Apie mokesčių sistemą JAV – http://www.cjr.org/the_audit/banana_republic.php . ar tai Lietuva, būtų ar VAKARAI – „Everybody know, the poor are always being fucked over by the rich. Always have, always will.“ Galbūt Skandinavijos šalys kiek išskirtinės požiūriu į mokesčius ir socialinę atsakomybę.

 • Komentaras pašalintas – A.R.

 • Spėju po tokio pareiškimo. Lietuva iš krizės išliptu pati pirmoji Europoje :D