Įsivaizduokite, jog Lietuva – tai JAV…

Įsivaizduokite…

B.Lubys, D.Mockus, A.Rakauskas, V.Romanovas, V.Uspaskich, A.Zuokas, R.Baranauskas, N.Dagilis, J.Garbaravičius, L.Pinkevičius, A.Avulis, B.Gudelis, D.Kreivys, N.Numavičius, Ž.Marcinkevičius, V.Matijošaitis, G.Žiemelis, T.Karosas, R.Karbauskis ir dar kelios dešimtys Lietuvos viduriniosios klasės atstovų rytoj paskelbia pareiškimą:

„Mes, patriotiškai nusiteikę Lietuvos piliečiai, norime pareikšti, kad per pastaruosius kelioliką metų, padedami Lietuvos valstybės ir pasinaudodami visuomenės indėliu, susikūrėme asmeninę gerovę sau ir savo artimiesiems ir esame pasirengę grąžinti moralinę skolą.

Mums rūpi mūsų valstybės ir joje gyvenančių žmonių ateitis ir todėl, matydami sunkią „Sodros“ padėtį ir augančią Lietuvos valstybės skolą, kuri sunkia našta guls ant pečių mūsų ir jūsų vaikams ir trukdys tolesnei šalies pažangai, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Seimą, Prezidentę ir Vyriausybę ir siūlome panaikinti visas šiuo metu galiojančias mokestines lengvatas pajamoms iš kapitalo, kuriomis mes iki šiol naudojomės. Taip pat siūlome panaikinti mums PVM lengvatą šildymui, kurios mes visiškai nenusipelnėme, atimti iš mūsų galimybę važinėti įmonės vardu perkamais automobiliais, ir apmokestinti visas, be išimties, mūsų pajamas tokiais pačiais mokesčiais, kokius moka bet kuris pajamas iš darbo santykių gaunantis Lietuvos pilietis.

Jei to nepakaks, vardan tos Lietuvos esame pasirengę pasiaukoti ir mažiausiai penkerius metus (kol bus panaikintas valstybės ir „Sodros“ biudžeto deficitas) mokėti 15 proc. didesnius nei visi Lietuvos piliečiai, mokesčius nuo savo pajamų.

Tikimės, kad mūsų sveiko proto balsas bus išgirstas ir mes visi kartu pasieksime, kad Lietuva taptų gerovės ir socialinio teisingumo pavyzdžiu ne tik visoje Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje“.

Sakysite, nesąmonė, eiliniai užkalnio kliedesiai?

O aš sakysiu, kad „Vakaruose“ tai visiškai įmanoma.

Ir ne kokiuose nors supuvusiuose Vakaruose, o demokratijos ir žmogaus laisvių bei teisių ir visų kitų gerovių citadelėje – Jungtinėse Amerikos Valstijose.

O mes juk labai norime būti į juos panašūs, ar ne?

(7 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...