Apie jubiliejus…

Mano vilkšunei Dorai šiandien sukako aštuoneri metai ir keturi mėnesiai…

Mąstau, ar šia proga nereikėtų surengti iškilmingo priėmimo. Pasikviesčiau šunyno atstovą, veterinarą, gal dar kokių svarbių asmenų.

Juk kaip ir jubiliejus beveik.

Panašiai kaip socialinės apsaugos ir darbo ministro D.Jankausko, kuris trečiadienį rengia žurnalistų spaudos pusryčius paminėti savo ministeriavimo trejų metų ir vieno mėnesio jubiliejų.

http://www.socialineatsakomybe.lt/

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Raivo

  Taip tai taip, bet ar Dora balotiruojasi į Seimą? Jeigu ne, tai bapkės būtų kaip ir išmestos pavėjui

 • LG

  Panasi i Vokieciu avigani, ne i Vilksuni. http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfdog

 • dzyvai

  Ar į ministro ir viceministrų pareigybių aprašus įeina spaudos pusryčiai? Jeigu taip – reikia kalbėti apie pareigybių aprašo sutvarkymą, jeigu ne – informuoti tiesioginį darbdavį apie darbo tvarkos pažeidimą, t.y. kad darbo metu yra užsiiminėjama politine savireklama ir taškomasi biudžeto pinigais.

  • Būtent – niekas netrukdo atžymėti pačių įvairiausių jubiliejų, bet kodėl tam turėtų būti švaistomi mūsų, mokesčių mokėtojų pinigai?
   Artūrui siūlyčiau pasiklausti SADM Ryšių su visuomene skyriaus, ar negalėtų į jų renginį atsivesti Doros, ir kartu atžymėti abi iškilias datas.
   Tuo būtų galima sutaupyti dar daugiau valstybės biudžeto lėšų ir užtikrinti, kad šalyje būtų daugiau ne tik socialinio, bet ir šuniško teisingumo.

 • Smilga

  Didžiausi sveikinimai Dorai :)

 • eJay

  Koks sutapimas, tą pačią dieną ir ministro 54 gimtadienis – http://www.socmin.lt/index.php?-1668698065 :)

  • Auksinis kardas

   Tikrai patogu, nors visiems geras ir nebūsi ;-)

 • Stogas

  Jei bus maitinimas su karstais patiekalais, pakvieskite ir Mane. Skaiciai nesvarbu, aktualu dideles porcijos. :)

 • 8 metai ir 4 mėnesiai yra lygiai 100 mėnesių, kaip šuniui tai gana didelis jubiliejus :))

 • Pingback: Ministrai varo popsą. « Žymantas Baranauskas()

 • Valentinas

  Belieka tik užjausti kalę,kad jos šeimininkas Camel propaguotojas. Juk pasyvus rūkymas kenkia ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams:
  „Secondhand smoke is also associated with an increased occurrence of cancer in the sinuses and nose among dogs, as well as a slight association with lung cancer. Dogs that have long noses are more susceptible because they have more surface area for the carcinogens to accumulate. Nasal cancer also is often fatal within one year.“
  http://www.emaxhealth.com/1275/116/33652/secondhand-smoke-harms-dogs-and-cats-too.html
  Gaila jau aštuoneris metus ir keturis mėnesius nuodijamos gražios kalės.

  • Taškas

   Belieka apgailestaut – „nuodijamos gražios kalės“ – bet ne tos.

   „Pussy Riot“ tiktų labiau.

   • Valentinas

    Mielas Taške, jūsų pozicija dėl PR, kurią teko perskaityti pas Ligitą yra gėdinga. Kovotojos prieš totalitarinę sistemą, kurios realiai rizikuoja savo gyvenimu vardan laisvės idealų jums yra kekšės, o pseudo kovotojas prieš pseudo blogį, totalitarizmo gerbėjas, Julianas Assangas (galimas prievartautojas) jums yra didvyris.

    • dzyvai

     Valentinai, PR pasielgė niekuo ne geriau už Putiną, savo politinėje kovoje išniekinusios Cerkvę. Tuo jūsų „laisvės idealo didvyrės“ pademonstravo, kad yra laisvos taip pat ir nuo sąmoningumo, pagarbos ir atsakomybės.

     • Valentinas

      PR poelgis savo esme niekuo nesiskiria nuo Kristaus poelgio, kai jis išvarė prekeivius iš Šventyklos. Abiem atvejais Šventykla yra tapus prekybos centru. RPC yra seniai tapus biurokratine institucija aptarnaujančia Rusijos imperinę raišką. Jos vadai – KGB agentai dar nuo Berijos laikų. Todėl RP poelgis yra vertintinas ne kaip išniekinimas, o lygiai atvirkščiai – kiek naivokas bandymas grąžinti Cerkvę prie Dievo.

     • dzyvai

      Jeigu viena pusė elgiasi blogai naudodama cerkvę politikai, tas faktas kitos pusės šventesne po tokio pačio įvykio nepadaro. Ukrainoje viešai kryžius verčia solidarizuodamiesi su tokiais „laisvės“ kovotojais. O Jūs PR su Kristum pradedate lyginti…

     • Valentinas

      Dzyvai, šioje situacijoje nėra dviejų pusių Valdžios ir PR, kurių viduryje stovi Cerkvė.
      Cerkvė yra integruota valdžios dalis, to pačio supuvusio totalitarinio organizmo skirtingi organai. Ji seniai parsidavė Cezariui ir pamiršo Dievą. PR išniekino tokią Cerkvę lygiai tiek, kiek Kristus išniekino Šventyklą išvaręs iš jos prekijus. PR performansas naudingas bent jau tiek, kad Rusijoje sukėlė diskusijas apie RPC degradaciją.
      Bang, PR nėra Valentino laisvės idealas. Aš tokių akcijų nedaryčiau. Bet aš ir nevaryčiau prekijų iš Šventyklos :)

     • Genijus

      dzyvai, atleiskite už atvirumą, bet ar tai dėl savo religingumo, ar dar dėl kažkokių kitų simptomų jūs ABSOLIUČIAI nusikalbate. Net graudu skaityti. Jūs lyginate tas mergiotes su jas pasodinusiu į zoną Putinu???
      Ar nors vienas jų palaikytojas (o aš taip pat jas palaikau visa dūšia) sako, kad jos pasielgė gerai? Kad pasirinko gerą išraiškos formą neabejotinai geram išraiškos turiniui?
      Esmė juk ne klausime, ar jos ką nors pažeidė ir nusipelnė bausmės. Esmė – bausmės adekvatume (ir visiškai aiškioje jos potekstėje – pabandykite kiti dar pašokinėti prieš mane, dar ne taip jums bus).
      Poelgis nusipelno atlygio, bet tai galėtų būti nebent administracinė atsakomybė (piniginė bauda) už viešosios rimties sutrikdymą, smulkų chuliganizmą, gal net ir tikinčiųjų jausmų įžeidimą. Iki baudžiamosios atsakomybės „netraukia“ niekaip. Na SU DIDŽIAUSIU, per dideliu net ir Rusijai, PRITEMPIMU – baudžiamoji byla su lygtiniu nuteisimu.
      Merginos – šaunuolės. Žiūrėdamas į tokius žmones, nori tikėti, kad gal net ir toje valstybėje-kloakoje kada nors nugalės protas ir žmogiškumas. Na, po kokio 100 metų…
      Jos iš tos zonos, tikėkimės, išeis sveikos ir gyvos (bet su pakenkta dvasine būkle). Tiesa, dar yra apeliacinis kelias, kuris tikrai neišteisins, nebent sutrumpins laiką. O va toks Kasparovas mano supratimu rizikuoja kada nors susilaukti Politkovskajos (Litvinenkos ir t.t.) likimo. Čia jau, kaip sakoma, beldžiu į medį.

     • dzyvai

      Genijau, kur jūs įžvelgėte mano teiginį apie bausmės adekvatumą? Aš kalbėjau apie formos blogumą ir kaltumą.

      „Merginos – šaunuolės. Žiūrėdamas į tokius žmones, nori tikėti, kad gal net ir toje valstybėje-kloakoje kada nors nugalės protas ir žmogiškumas.“

      Kai tokias formas pasirenkantys žmonės statomi pavyzdžiais, manau kad tai neveda nei į proto, nei į žmogiškumo pergalę. Štai čia „dėl savo religingumo“ aš kategoriškai su Jumis nesutinku. Tikslas nepateisina visų priemonių.

     • romas

      Įdomu, kaip pakomentuotų teisininkai, bet man atrodo, kad po to, kaip pralaikė cypėj iki teismo, sunku tikėtis, kas būtų apsieita be laisvės atėmimo bausmės. Kitaip išeitų, kad ir iki teismo ne labai buvo dėl ko izoliatoriuje laikyti. Ko gero, galėjo priteisti kiek pralaikė ir paleisti, bet nebe labai galėjo duoti baudą, viešųjų darbų ar lygtinai. Nebent papildomai.
      Beje,PR galėtų kreiptis į EŽTT. Būtų įdomi byla. Rusija – pasirašiusi konvenciją.

     • romas

      Jei kas nematė, Radio svoboda įdėtas akcijos įrašas į youtube http://www.youtube.com/watch?v=FoJqzGG7u_k&feature=related .
      Ir atsiprašau, kad teršiu ne į temą.

     • dzyvai

      romai, paskaitykite paskutinę autoriaus įdėtą nuorodą skiltyje „Man patiko“:
      http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/aug/21/west-hypocrisy-pussy-riot?intcmp=239

      Įvertinus „demokratijos autoritetų“ patirtį, net ir bausmė (areštas) atrodo visai adekvatus. Visiškai nenorėčiau kad mano parapijos bažnyčioje lietuviškasis „PR“ tokiom formom pradėtų protestuoti prieš kokias nors politikas. Tam yra viešos erdvės. Šventovė yra maldos namai. Tokių vietų išniekinimas turi būti baudžiamas. Protestams leidimus dalina savivaldybės. Ir ko gi Jūs tikitės ir EŽTT?

     • Valentinas

      Tikslas nepateisina visų priemonių, bet šiuo atveju pateisina. Kartoju – Cerkvė yra išniekinusi pati save, todėl tai jokia šventa vieta.
      Dėl straipsnio guardian. Autorius visiškai teisus, kad Vakarai patys pateikia keistų ir neadekvačių „teisingumo“ pavyzdžių. Tačiau jis yra per švelnus vakarams, nes čia turime lengvą mergaičiukių protestėlį, ir pakankamai lengvą atsaką. Kažkodėl nei Paul McCartny, nei Madona, nei Vakarų politikai nepralemena jokio žodžio, kai Chodorkovskis sodinamas daugybei metų už politinę veiklą. Kur buvo visi šie kovotojai už teisybę, kai Rusija užpuolė ir okupavo dalį Gruzijos teritorijos?! Iki šiol Rusija yra okupavusi Gruzijos ketvirtadalį, bet Vakarų politikams tai netrukdo turėti su Putinu reikalų. O štai kai mergiotės pasistaipė Cerkvėje, staiga visi atsibudo ir susirūpino laisvės situacija Rusijoje. Vakarų veidmainiškumas yra tikrai pribloškiantis, tačiau taip sudarytas pasaulis: net maištas populiarus tampa tada, kai jis yra popsinis – reikia mergų, pank roko, įsiutusių popų ir t.t.
      Tačiau Vakarų veidmainiškumas nepaneigia PR maišto prieš autoritarinę Valdžios/cerkvės mašiną vertės.

     • mielas Valentinai, norėčiau atkreipti dėmesį į viešai paskelbtas EK išvadas dėl Rusijos ir Gruzijos karinio konflikto, kuriose aiškiai nurodoma, kad karinį konfliktą pradėjo Gruzija. Todėl tamstos teiginys, jog Rusija užpuolė Gruziją yra žinomai melagingas.

     • romas

      dzyvai, pradžiai pasinaudosiu ištrauka iš N.Vasiliauskaitės straipsnio delfi.lt:

      „Ar tikslas pateisina priemones? “ – kokia prasme „pateisina“? Filosofas ir diplomatas Niccolò Machiavelli, kuriam (klaidingai) priskiriama ši frazė, kalbėjo ne apie moralinį leistinumą, o apie efektyvumą, apie praktinius dalykus, apie tai, kad gerai parinktos priemonės „galiausiai pateisina (realizuoja, įgyvendina) tikslą“. Nebuvo jis joks imoralistas. Nežinau, ar „Femen“ akcija šia prasme pasiteisins, tačiau jei pakaktų nupjauti tą kryžių (būtent Kryžius, tik ne medinis, o tas, kuris šiandien valdo Rusijos patriarchatą, pasiekė „Pussy Riot“ įkalinimo – todėl jis ir nupjautas) ir dėl kažkokio stebuklo merginos atgautų laisvę – amoralu būtų jo nenupjauti.

      Dabar mėginam daryti iš to išvadas. Rusijoje ir valdžia, ir popai, ir Pussy Riot turi savo tikslus ir kiekvienos pusės tikslai pateisina priemones. Mes, Lietuva, irgi turim savo tikslus. Kadangi mums gerai, kas Putinui ir pravoslavų cerkvei blogai, tai turim palaikyti Pusssy Riot.

      Bet nepriimkit mano rašliavos rimtai :) Labiau ši istorija įdomi kaip spektaklis. Nejaudina ji manęs taip giliai.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Norėčiau atkreipti dėmesį, kad ES komisijos išvada yra žinomai melaginga, nes visi žinojo faktus, kad dar rugpjūčio 5 dieną rusų armija įžengė į Pietų Osetiją. Karas jau buvo prasidėjęs prieš kelias dienas. Komisijos išvados yra politinės ir skirtos nesugadinti santykių su Rusija akivaizdžios agresijos akivaizdoje. Šis dokumentas yra dar vienas gėdingas puslapis Europos istorijoje šalia Miuncheno, Ribentropo-Molotovo pakto ir daugelio kitų.
      Jūsų besąlygiškas pasitikėjimas Eurobiurokratais stebina ir kelia liūdnų minčių.

     • čia kaip dainavo šviesios atminties V.Kernagis: Valentinas viską žino, Valentinas čia karalius.

      O kalbant apie pasitikėjimą, tai manęs visai nestebina, kad tokius kaip tamsta apima liūdnos mintys kai jie susiduria su liudininkų ir ekspertų surinktais ir dokumentais pagrįstais faktais, kurie prieštarauja jų liguistai vaizduotei. Stebintų jei būtų priešingai ir jei tokie kaip tamsta, galėtų blaiviai vertinti faktus ir dokumentus.

     • Valentinas

      Tvirtinti, kad Gruzija pradėjo karą yra ypač ciniška, kai Putinas pats pripažino, kad planavo karą ir apmokė Pietų Osetijos karines formuotes karui prieš teisėtą Gruzijos valdžią
      http://news.liga.net/foreign/world/715000-putin_priznal_chto_planiroval_voynu_v_gruzii_le_figaro.htm

     • romas

      Reiktų geriau žinoti tarptautinės teisės niuansus, bet man, kaip dubdukui, atrodo, kad Gruzija iš viso niekad Rusijos nėra užpuolusi.

     • dzyvai

      Romai,

      „Kadangi mums gerai, kas Putinui ir pravoslavų cerkvei blogai, tai turim palaikyti Pusssy Riot.“ Tikiuosi šią frazę jūs taip pat turėjote galvoje sakydami nepriimti jūsų rašliavos rimtai. O „gerai parinktos priemonės“ visiškai ne tas pats kas „tikslas pateisina priemones“. Jeigu priemones reikia „pateisinti“, kyla abejonės ir dėl tikslo :)

     • romas

      Jei palaikymas atrodo nepakankamai gera priemonė, gal geresnė būtų imti į rankas benzininius pjūklus ir eiti pjauti kryžių? Lietuvoje kryždirbystė yra tradicija – kryžių ant kiekvieno kampo gali rasti. Ypač daug Kryžių kalne. Putinas nuo tokios mūsų akcijos tikrai susijaudintų. O dar neblogai būtų ant Katedros fasado pakabinti plakatą „Free Pussy Riot“.

     • romas

      Štai čia atrodo nesimetriškai:
      http://msnbcmedia.msn.com/i/MSNBC/Components/Photo/_new/pb-120820-pussy-riot-switzerland-02.jpg
      Vilniaus Katedra – klasikinė, simetriška ir gražiai užbaigia prospekto perspektyvą. Galėtume pakabinti po Šv. Elena. Kryžių, aišku, nupjautume.

     • Genijus

      Mielas nepagydomas rusofile Artūrai, jūs atsakykite į tokį paprastą klausimą: ar Gruzija su savo mėšlinais ir kruvinais kerziniais batais buvo įžengusi į Rusijos teritoriją, ar atvirkščiai? Kaip jūs vertinate faktą, kad gruzinai buvo atsiradę prie pat Maskvos? Oi, regis, kažką supainiojau, gal ten veiksmas netoli Tbilisio vyko… Kurios šalies armija tebėra kitos šalies teritorijoje ir dabar? O kurios ten buvo dar prieš atvirą karinį konfliktą? Ai, tiesa, atleiskite, ten buvo „taikdariai“. Išvis, sąvoka rusas-taikdarys gali pretenduoti į trumpiausio anekdoto titulą.
      Dar kažkaip įstrigo toks vienas jūsų dievinamos valstybėlės „prezidento“ interviu, kur jis, apsirengęs zeko kožanke, karinių laivų fone kažką „ryžtingai“ lemeno apie Saakašvilį ir svobodą.
      Žodžiu, mylėkit tą Rusiją į sveikatą, bet kartais gal truputį atsimerkit.
      Žinau, kas esu ir kur man eiti, galit nevargti.

     • mielas Genijau, džiugu, kad tamsta pats žinote, jog esate visiškas ir jau, panašu, latentinis dundukas. Tokie kaip tamsta niekada neišmoks skaityti ir suvokti teksto, net jei jš sudarytų penki labai paprasti žodžiai, konstatuoujantys akivaizdžią tiesą ar visiems gerai žinomą faktą. Reiškiu tamstai nuoširdžią užuojautą. Tik tiek ir tegaliu.

    • suomis

     Pritariu paskutinei Valentino nuomonei. Tai buvo bandymas gražinti cerkvę prie Dievo.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Aš irgi pritariu, nes rasiejiniai ten sėdi nuo 1991m.
      „XX amžiaus 10-tojo dešimtmečio pradžioje kilo etninis konfliktas tarp osetinų ir gruzinų. Pietų Osetija nuo Gruzijos atsiskyrė po 1991–1992 m. karo per kurį žuvo keli tūkstančiai žmonių[4]. Po paliaubų 1992 metais P. Osetijos teritorijoje Rusija dislokavo savo karius iš Rusijos, Gruzijos ir Šiaurės Osetijos“.
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Piet%C5%B3_Osetijos_karas_(2008)
      Naivu būtų tikėtis, kad rasiejiniai taip lengvai iš kitų teritorijų išeitų:
      „Tačiau 2004 m. į valdžią atėjus Michailui Saakašviliui, situacija pradėjo aštrėti, nors M. Saakašvilis ir siūlė Pietų Osetijai „plačią autonomiją“.
      2006 m. lapkritį Gruzijos kontroliuojamos P. Osetijos gyvenvietės lyderiu išsirinko Dmitrijų Sanakojevą, tačiau jo įtaka apsiribojo nedidele P. Osetijos regiono dalimi. Didžiąją regiono dalį valdė separatistų lyderis – Eduardas Kokoitys.
      Pasak Rusijos Prezidento Dmitrijaus Medvedevo, Rusija žada ginti Pietų Osetijos esančius savo civilius, kurie turi rusų pilietybę. Gruzijos Prezidentas Micheilas Saakašvilis savo ruožtu teigia, kad jo šalis ginasi nuo rusų agresijos ir kad rusų karinės pajėgos bombarduoja jos civilius gyventojus.
      Nuo 2006 m. Gruzija gerokai padidino importuojamų ginklų kiekį. Ginklai buvo tiekiami iš JAV, Ukrainos, Izraelio ir kt. ne rusiškų šaltinių.
      2006 m. spalį po to kai Gruzijoje buvo sulaikyti ir išsiųsti iš šalies Rusijos kariškiai įtariami šnipinėjimu, Rusijos pareigūnai pradėjo masiškai deportuoti Rusijoje gyvenančius gruzinus. Todėl Gruzija pateikė ieškinį Europos žmogaus teisių teismui Strasbūre dėl grubių teisių pažeidimų deportuojant Gruzijos piliečius ir etninius gruzinus.
      2008 m. vasario 17-ąją Kosovui vienareikšmiškai paskelbus nepriklausomybės deklaraciją, kuri buvo pripažinta daugelio vakarų valstybių, situacija regione ypač paaštrėjo.
      Viena iš pagrindinių Gruzijos priežasčių jėga susigrąžinti separatistinį regioną Gruzijos atstovų teigimų yra ta, kad buvo sužinota, jog Pietų Osetija pradėjo gauti ginklus iš Rusijos.
      Gruzijos vidaus reikalų ministro pavaduotoja Eka Zguladzė teigė, kad Gruzija bandė atsiimti savo teritoriją kariniais veiksmais, kadangi osetinai atakavo gruzinų kaimus Pietų Osetijoje“.

      Kaip sakė dėdė Krylovas ягненок всегда волку виноват. :)
      Kaip tik toks atvejis.

    • bang
    • Taškas

     Valentinai, jei jau Tamsta tas nekaltai pasodintąsias protestuotojas, kovotojas, sąžines kalines etc etc lyginat su Jėzumi Kristumi (sic!), na man belieka tik paklaust:

     – Ar norėtumėt, kad panašiose „meno“ akcijose sudalyvautų Tamstos artima dūšia – pvz. dukra, sesuo, žmona?

     Akcijos tikslas lai būna pats švenčiausias – pagal Jūsų pasirinkimą.

     • suomis

      O kodėl gi ne? Daukanto aikštėje panaši akcija vyksta vos ne kiekvieną dieną. Ir ką?

     • suomis

      Daukanto aikštėje reikia kryžių supjaustyti.

 • Marius

  Ironiją supratau. Nevykęs Jankausko „piaras“.

 • Fredis*

  Žmonės dažnai priekaištauja valdžiai, kad ši mažai komunikuoja su tauta. Kaip tik labai geras SADM žingsnis. Į liaudį. Mineralinio vandens, drungnos kavos ir sausainukų žurnalistams nereikia gailėti. Negi iki tiek nusigyvenome, kad šitiek nesugebame? Jeigu Jūs nuolat taip bumėsite – nieko nepasieksite. Pagrindinis principas – pinigus uždirbti, taupant mineraliniam vandeniui dar niekas nepraturtėjo.

  • dzyvai

   Fredi, ir kas gi sutrukdė šauniam viceministrų būriui tiesiog paruošti pranešimą spaudai? O dar prisiminus kokį pluoštą iš biudžeto lėšų išlaikomų žiniasklaidos priemonių turim… Ir, beje, kaip bus pasiektas pagrindinis principas – pinigus uždirbti būtent per spaudos pusryčius? Ir kam uždarbį garantuoja tokia forma?

   • Fredis*

    dzyvai, neatmeskime tikimybės, kad ministras peržengė siaurus ideologinius partinius rėmus ir tapo pasaulio piliečiu, besidominčiu P.Krugmano ekonomine teorija http://www.facebook.com/events/416788338357967/
    ir apskritai – kuklumas politiką puošia nebūtinai. Kaip pats save vertini, kiek turi įžulumo, asmeninio žavesio, tokį tave matys ir kiti.

    • dzyvai

     Kaip supratau organizuodamas politinę savireklamą už valdiškus pinigus „spaudos pusryčių“ forma per tai tampi pasaulio piliečiu, kuris mato žymiai plačiau ir gal pats save labai gerai įvertinti, jog ir kiti tai pamatytų. Zuokas tokio tipo puošybos meną įvaldė dar tobuliau, bet ar nuo to tapo geriau?

 • Fredis*
 • Izbliondimas

  Žinote, nedaug praėjus po 1990 m. kovo 11 d., viename pasitarime vienoje ministerijoje (jų buvo/yra daug, vos ne kasdien ministerijose, – o tai paminėjau tik dėl to, kad tokiose įstaigose, kiekvienas kuris pasisako tokiuose pasitarimuose, apgalvoja kiekvieną savo žodį, t.y. nešposina…), vienas bičiulis išrėžė kalbą (visai ir ne į temą, tam pasitarimui), kodėl yra švaistomi Lietuvoje pinigai, tokiu Lietuvai sunkiu metu. Jis turėjo omenyje kilimines dangas Seime (tuomet gal dar vadinosi ir AT). Jo pasipiktinimas buvo baisus, matėsi žmogus labai pergyveno, dėl biudžeto lėšų švaisymo.
  Deja man atrodė, kad piktinasi dėl išleidžiamų centų, lyginant kas tuomet darėsi šalyje, su prichvatizavimo organizavimu ir panašiai, t.y. banditų siautėjimo organizavimu ir pan.
  Bet kadangi tą žmogų gerai pažinojau, gerai žinojau, kad jis piktinasi labai nuoširdžiai, – tarp kitko per rusų atakos į AT visą laikotarpį buvo ginkluoto pasipriešinimo būrio dalyvis ir išbuvo visą tą laiką AT pastate (t.y. buvo pasirengęs Lietuvai paaukoti save).
  Kodėl tai rašau. Tą jo kalbą dažnai vis prisimenu. Ir šiandien apie ją galvoju visiškai kitaip nei pagalvojau apie tą jo kalbą tuomet.
  Šiandien galvoju, kad jei dar ką norime padaryti, tai turime užkirsti kelią patiems smulkiausiems nusikaltimams. Kova šiandien su oligarcgais, mafija, korupcija labai graži (dažnas tai daro gal ir nuoširdžiai, t.y. ne pjarui), bet rezultatą gali duoti tik utilizuojant tuos, kurie daro smulkius nusikaltimus (numeta nuoroką ant grindinio, kaip sakoma, kai pavagia vištą ir t.t. ir pan., triukšmauja viešoje vietoje, randasi neblaivus ir t.t. ir pan). Kaip sakoma tie, kuriems šiandien yra apie 40, – jau yra prarasta karta (Lietuva dar vis laikosi, kaip sakoma ant tų, kuriems šiandien virš 60), tad reikia pasistengti, kad nauja karta nebūtų kaip tie dvidešimtmečiai, keturiasdešimtmečiai, – pinigų karta, kuriems jau nieko švento apart pinigus, blizgučius, antikultūros, – nėra.
  Juk ir Niujorko meras, Džiuljanis pasiekė stulbinančių rezultatų, nes pradėjo nuo banditų – vaikėzų, nuo leidimo policijai įsilaužti į privatų butą, jei yra nuoroda, kad jame yra peleninė (kaip žinia butuose rūkyti buvo uždraudęs…). Ar Singapūras. Bet kai mūsų dabartiniai 20-40 metų žmonės dievina vagis, – vilčių, žinoma, beveik nėra. Bet viltis miršta juk paskutinė.

 • Fredis*

  dzyvai, tikriausiai Tu nežinai, bet visko pasitaiko ir pas mus pamaldų metu: įbėga kas nors protestuojantis ir nepatenkintas kuo nors žmogus prie altoriaus ir pradeda šūkaloti nelabai rišlius antikrikščioniškus šūksnius.
  Toks žmogus paprasčiausiai paimamas už alkūnės ir mandagiai bei diskretiškai išvedamas iš bažnyčios. Kraštutiniu atveju nuvežamas į policijos komisariatą dėl sutrikdytos viešosios tvarkos ir gauna įspėjimą daugiau taip nedaryti.
  Įdomūs paties niurnėjimai po turiningų vasaros atostogų: nuo mineralinio vandens buteliukų ant D.Jankausko darbo stalo iki griežtų bausmių skyrimo pankuojančioms moterims Rusijoje. Beje, dabar protestų banga nuvilnijo per visą Europą (Ciurichas, Praha, Londonas ir t.t.). Tikslas pasiektas ir tai tik pradžia.

  • dzyvai

   Fredi, per atostogas teko tiek padirbėti, kad tiek laiko tiek įtampos prasme kartais gaudavosi ir pilna darbo diena (per mažai ryžto išjungti telefoną ir per daug platus mobiliojo ryšio tinklas). Taigi dėl griežto niurnėjimo pastabą priimu, pataikėte kaip pirštu… O dėl per griežtų bausmių – kai neseniai teko nemiegoti ir pabudėti per naktį bažnytėlėj, po to kai dvi naktis akmenimis daužė vitražus, tos bausmės ir ne tokios griežtos atrodo. Vienok, sutinku, svarbu ne bausmės dydis, o kad nusikaltėlis susivoktų ir nusikaltimo nekartotų.

  • Izbliondimas

   Matomai yra išvystyta labai plati Rusijos sunaikinimo kampanija, kaip pastaruoju metu tai vyko/vyksta plačiu frontu pasaulyje.
   Su tokiomis kaip Lietuva – okupuojama bus ekonominiu būdu (be ginklo), kitoas valstybes su IT pagalba. O tokiose kaip Irakas, Iranas, Afganistanas, – ginklu, bet tik kaip katė su pele…
   Rusija (taip pat Baltarusija) matosi jau pasimokė iš Egipto, Libijos kvailos patirties, tad savo šalyje veikiančią samdomą penktąją koloną, koloborantus matomai naikins be gailesčio, dar įsčiose (kaip Kinija padarė savo laiku ir išsisaugojo nuo žūties pilietiniame kare, kuriame būtų žuvusi ne kokia tai aikštė prigrūsta studentukų, o dešimtys milijonų žmonių…).
   Suprantama, kad į tą karą prieš valstybes įsitraukia ir žiopliai (juk juos įtraukti nėra sunku, kaip rodo telefoninių sukčių patirtis ir panašiai).
   Manau, jei okupacija pavyks Rusijoje, mums gali būti ir visaip. Jei su pilietiniu karu, – Lietuva labai nukentėtų. Jei…
   O tų mergaičiukiukės visgi labai pasileidę, kaip teko išgirsti.
   Manau tokiems reiškiniams, kaip tų mergaičiukių, breivikų, kaip nebūtų gaila puspročių, – jie turėtų būti utilizuoti jau pačioje pradžioje, norint išvengti didelių nelaimių. Tad šiuo metu, nors ten nevadovauja mūsų Didžiojo Vytauto anūkas – Ivanas Rūstusis, bet gal ir šie susidoros su plačiu mastu pradėta jų okupacija, ir didelių nelaimių išvengs, o tuo pačiu ir Lietuva (kai kalbame apie žūtį po Rusijos griuvėsiais…☺.