Apie Lietuvos rašytojus

Šiandien į paštą atėjo laiškas.

Nelabai supratau, apie ką jis, tačiau forma pasirodė įdomi…

Ypač, turint galvoje, kad laiško autorius save išdidžiai vadina „rašytoju„…

Pagalvojau, kad primena kitą „rašytoją“ ir supratau, kad tikriausiai esu beviltiškai atsilikęs, kai kalbama apie moderniosios lietuvių literatūros raidą…

**********************************************************************************************************

Pone Petrai Jonušai,

ar Jūs manote, kad galite savo paskaitomis apie tai, kaip „reikia“ rašyti recenzijas, skaityti man paskaitas? Komsomolo laikais taip darydavo. Beje, kuo Jūs dirbote TSRS laikais? Nesunku išsiaiškinti, bet galite prisiliustruoti, jei turite ukvatos.

Ar Jūs manote, kad turite teisę papirkinėti žurnalistus (mums žinomi tokie faktai), kad jie rašytų Jums palankias recenzijas? Manęs Jūs nepapirkote ir nepapirksite. Užtat daug skaudžių pipirų išklausiau apie tai, kaip dera ir kaip nedera rašyti recenzijų, ir KAS yra recenzijos.

Pamanykit tik. Esu beveik mokslų daktaras, o man kažkoks verslininkėlis aiškina, kaip KURTI, kaip RAŠYTI. Mano recenziją sumala su šūdu, vadina rašliava.

Nesusireikšminčiau iki tokio lygio, jei to nedarytumėt prieš rinkimus. Sakėt, reikia balsuoti tik už konservatorius, nes „valdžios nedera kritikuoti“, nebent tai gali padaryti „A.Paleckis“. Nors aš ne A.Paleckis, o M.Peleckis, šiuo atveju su Jumis nesutinku.

Korupcija. Netikras patriotizmas. Cinizmas. Prisidengimas Sausio 13-osios vėliava. Šie žodžiai Jūs užbūrė. Ir labai graži recenzija vizijoje, kurios norėjote. Tačiau ji gavosi tokia, kokia yra. (http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/450/patriotizmas-ir-cinizmas)

Man gėda, kad Jūs esate lietuvių tautos dalis. Bet aš didžiuojuosi, kad esu lietuvis. Ir korupcijai sakau NE.

Sudie, pone Petrai Jonušai,

šimtatomės serijos vadove, verslo žmogau.

Kai kitąsyk mokysite mane ir visą Lietuvą, kaip turime gyventi, nepamirškite: kiekvienas geras žurnalistas visąlaik būna su įjungtu diktofonu.

Mindaugas Peleckis

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • VYTS

  Tai Peleckis rašė laišką Petrui Jonušui, o išsiuntė jums?

 • Rasytojas? Be kabuciu, bet su labai dideliu klaustuku. Greiciau „egzpertas“ gebantis tik viena dalyka – rasyti „hate letters“ visokiausiomis temomis. Gili uzuojauta, is ligoniu nesijuokiu.

 • Viktoras

  nieko nesupratau :)

 • Auksinis kardas

  Priklydo laiškutis nejaukus…
  Galima suprasti, kad pavardė įpareigoja, betgi…
  Mindaugai, gal dar kažką mokat daryti? Taip, kad gerai? Gal dar ne per vėlu?

 • sataniuga

  gal žmogus neperskaitė nurodymo „mėgaukitės atsakingai“?

 • O būtų įdomu sužinoti nuo ko gi prasidėjo „beveik mokslų daktaro“ ir „verslininkėlio“ ginčas kaip „KURTI“ ir „RAŠYTI“

 • samogitian

  “beveik mokslu daktaras“ – a la nieko sau, xexe

 • samogitian

  cia, matyt, uz tai http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/455/-jau-greitai- “beveik mokslu daktaras’, nes knyga – “jau greitai..“. Ir gan idomiai prisistatantis: “Leidinio autoriai – melomanai, su muzika bendraujantys kiekvieną dieną. Knygos sudarytojas, daugelio tekstų ir idėjos autorius – rašytojas, žurnalistas Mindaugas Peleckis, daug laiko skiriantis naujausių roko krypčių, eksperimentinės muzikos tyrinėjimams“. Gal ir daug laiko skiriantis, bet nezinia kiek produktyvus tie jo “tyrinejimai“

 • critic

  Gerb. A. Račai, Jūs tyčiojatės iš žmogaus, esančio LRS nariu?

  • mielas critic, aš tik cituoju. Bet tuo blogiau LRS jei tai ką sakote, yra tiesa.

 • Dundukas

  Šitas rašytojas Mindaugas Paleckis, kartais ne to rašytojo iš mano krašto Leono Paleckio-Kaktavičiaus — prozininko, eseisto, literatūros istoriko bei tyrinėtojo sūnus? Nes retorika labai užneša į tėvo, tiesa, užmiršau paminėti, kad tėvas buvo dar ir garsus Šiaulių krašto poetas bei radikalių dešinių pažiūrų žurnalistas, dirbęs „Lietuvos aido“ korespondentu Šiauliuose.

  Nežinau, kaip jis tai suderino, nes 1978 m. draugas Leonas, tada jis buvo vien tik Kaktavičius, prie „Nemuno“ žurnale atspausdinto jo eilėraščio „Dagilių pieva“ pabrėžė:

  „Mano šviesios atminties senelis komunistas Leonas Kaktavičius – pirmasis žmogus gimtinėje, skleidęs revoliucines idėjas, lig 1918 metų dirbo Baku karietų fabrike. Didžiavosi kalvio profesija. Grįžęs į Lietuvą, buvo Šiaulių valsčiaus Dausiškių apylinkės tarybos, o pokaryje – Šiaulių valsčiaus žemės komisijos pirmininkas ir LKP Kurtuvėnų valsčiaus sekretorius. Mirė 1970-aisiais, sulaukęs 80 metų. Jam skirdamas atminimo eilėraštį, lenkiuosi Tėviškei ir Revoliucijai“ (citata iš knygos „Grūto parko lyrika“, 2000).

  1991-aisiais supratęs savo žiaurią klaidą, draugas L. Kaktavičius, atsiribojęs nuo revoliucinės senelio ir pasiėmęs „mergautinę“ Paleckio pavardę, tapo ultradešiniuoju L. Paleckiu. Pamenu jo publikaciją „Lietuvos aide“, kurioje jis demaskavo apkiautusią Šiaulių valdžią – Sukilėlių kalnelyje kažkas (komunistai, kas gi daugiau) pavogė patriotams skirtą atminimo lentą, o valdžia nereaguoja. Tiesa, neberašė, kad tada spalvotą metalą labai vogė, tai valdžia padėjo lentą į muziejų, o rašytojas apsijuokė kaip laikraščių neskaitantis…

  Klysti žmogiška, nebūtų man tai įstrigę į atmintį, jei ne viens pono L. Paleckio „pokštas“, parodantis, „who is who“ po kauke. Tas rašytojas kartą išprašė Šiaulių odų fabriko direktoriaus autobusiuką almanachui, tiksliau, kad galėtų pastarąjį nuboginti prezentuoti į Vilnių. Pakeliui, siaubas, mašiną apsivertė, bet almanachininkas liko gyvas. Netrukus mecenatas direktorius, pasakojama, išgirdo rašytojo viešus kaltinimus sąmokslu jį nužudyti (!) ir kaip priedą – kone milijoninį ieškinuką. Nuo tos dienos direktorius, sako, vos išgirdsdavo prašymą paremti menininkius, imdavo mikčioti.

  Bet gal čia ne tas L. Peleckis , kuris dar Gorbačiovo laikais užmezgė ryšius su JAV lietuviais ir iš pastarųjų kaulijo sūnui kedukų… Užaugo sūnelis didelis, protingas…
  Tik kaip ten liaudis sako apie obuolį, kuris nuo obels netoli… Ypač paskaičius Peleckio junior riksmus apie netikrą patriotizmą bei cinizmą…

  • Dundukas

   patikslinu, radau internete per teismą iš gamyklos „Šiaulių stumbras“ reikalavo tik“ apie 180 000.- Lt, nors gavo draudimą. Ir „Lietuvos aide“ paskelbė pasvarstymus, kad galėjo būti sąmokslas tyčia užmušti avarijoje už rašinius „be pavardžių“ „Lietuvos aide“.

   • nesvarbu

    Mane visuomet žavėjo Dunduko kruopštumas, faktūūūra, Dunduk, šioje dalyje tu esi nuostabus:)

  • Neapsikenčiau. Žmogau, tu skiri bent jau pAleckį nuo pEleckio?

   • Vis tik tai pavyzdingai dunduko suręstas tekstas; – tam tikra prasme. Pirmajame sakinyje tik paklausia: ar kartais ne sūnus. Antrajame – net neabejojama, kad tai tėvas, vadinasi tai tikrai sūnus. Visoje rašliavoje pavardė vartojama teisingai – pAleckis. Paskutinėje pastraipoje „A“ keičia „E“, na, tam kad atitiktų visą pasakojimą; vėliau tarsi suabejojama – ar čia tas Peleckis, bet čia pat visos dvejonės nubraukiamos apie sūnaus kedukus, obuolius ir t.t.

   • Dundukas

    prisipažįstu, kartais A. Paleckį maišau su L. Peleckiu, mat kai kurie jų poelgiai man labai panašūs. Čia rašiau tik apie L.Peleckį.

    • romas

     Tai M sūnus, ar ne?

     • Dundukas

      Mindaugas? Pats tikriausias Leono Peleckio-Kaktavičiaus sūnus. Beje, gabus vaikis, dar mokykloje pradėjo rašyti.

     • romas

      Suabejojau, nes po pirmo sakinio buvo klaustukas. Ačiū.

 • critic

  Ne L. Paleckis, o L. Peleckis.

 • critic

  „Dunduke“, L.Peleckis-Kaktavičius jokių pinigų neprašė, prašome nešmeižti žmogaus, antraip būsite patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už šmeižtą.

  Geriau pasidomėkite, kaip gyvena vos gyvi likę po avarijos M.Peleckio tėvai.

  • Dundukas

   Atsiprašau, tikrai neprašė, o reikalavo.

   „Avarijos byla netrukus turi pasiekti teismą. Teismui teks nagrinėti ir civilinį ieškinį, kurį už turtinę ir neturtinę žalą kaltiesiems pateikia nukentėjusieji avarijoje. Iš „Šiaulių stumbro“ reikalaujama sumokėti apie 180 000 litų.

   „Šiaulių stumbro“ direktorius J.Adomavičius „Šiaulių kraštui“ sakė užjaučiąs L.Peleckį-Kaktavčių ir jo žmoną, tačiau prašomą sumą laiko beprotiška (…) „Apskritai, kuo čia dėtas aš? Ar aš sukėliau avariją? Automobilis buvo apdraustas, draudimo kompanija pinigus Kaktavičiui sumokėjo“, – pečiais gūžčioja „Šiaulių stumbro“ gend. direktorius J.Adomavičius.

   (beje, gamykla netrukus bandrutavo – Dunduko pastaba).

   „Šiaulių kraštas“, 2003.02.07 str. „Kaip mecenatas tampa Stalinu“.

   O štai citata iš L.Peleckio-Kaktavičius interviu „Lietuvos aido“ žurnalistui A.Pilveliui, str. „Naujieji lietuviai kartais lenkia net Josifą Staliną“:

   „(…) palygino „Šiaulių stumbro“ savininkų ir vadovų elgesį su Stalino įpročiais. Pastarasis viešai, ko gero, buvo diplomatiškesnis, visuomenės nuomonė jam dar šį tą reikšdavo“, – sakė buvęs proletarinis portas L.Peleckis-Kaktavčius.

 • Gintautas

  Pone Artūrai ar mandagų skaityti svetimus laiškus, kaip supratau jis per klaidą pateko pas jus?

  • Dundukas

   Kokie svetimi, per kokią klaidą, kai gavėjas pats A.Račui atsiuntė chamo laišką, kad parodytų siuntėjo kultūrą?

  • mielas Gintautai, kaip ir kitiems dundukams pirmiausia patariu tamstai niekada neužduoti klausimų, jei nežinote faktų. O faktai yra tokie: šis laiškas buvo siųstas kelioms žiniasklaidos priemonėms su prierašu „Atviras laiškas“. Jei būtų įdomu, galėčiau tamstai taip pat atsiųsti tolesnį mano susirašinėjimą su „rašytoju“.

 • čigonas

  A kodėl rašytojas kabutėse? Jis gi sąjungos narys. Agal tada Račas tada kabutėse rašyt?

 • Sejanus

  Jei žmonės nerašytų nežinodami faktų, komentarų šiame BLOG’e (ir visur kitur) sumažėtų mažiausiai devyniasdešimčia procentų. Where’s the fun in that.

 • čigonas

  Gerb. Artūrai, labai įdomus tolesnis susirašinėjimas. Mestelkite jį į internetą.

  • mielas čigone, nemanau, kad verta. Be to, aš jo jau nebetęsiu:)

 • čigonas

  p. A.Račai, parašėte neigiamą informaciją apie niekuo su M.Peleckio laišku dėtu žmogumi L.Peleckiu-Kaktavičiumi, pabrėžėte, kad žmogus papuolė į avariją (ar iš to solidu tyčiotis?), o apie laiško adresatą P.J. nieko net neužsiminėte. Ar po tokio neobjektyvumo nenorėtumėte atsistatydinti iš savo pareigų? Juk pats esate sakęs, kad žurnalistika turi būti objektyvi. Aš tam pritariu, o Jūs?

  • Atsistatydinti iš asmeninio blogo rašytojo pareigų?

   Gal kai kam reikėtų atsistatydinti iš komentarų rašytojų pareigų..

 • čigonas

  Ne, p. A.Račai, atsistatydinti iš NAUJIENŲ AGENTŪROS vadovo pareigų. Primenu, Jūs galimai pažeidėte žurnalistinį objektyvumą. Primenu laišką:
  p. A.Račai, parašėte neigiamą informaciją apie niekuo su M.Peleckio laišku dėtu žmogumi L.Peleckiu-Kaktavičiumi, pabrėžėte, kad žmogus papuolė į avariją (ar iš to solidu tyčiotis?), o apie laiško adresatą P.J. nieko net neužsiminėte. Ar po tokio neobjektyvumo nenorėtumėte atsistatydinti iš savo pareigų? Juk pats esate sakęs, kad žurnalistika turi būti objektyvi. Aš tam pritariu, o Jūs?

  • mielas čigone (o gal tamsta esate tas pats „rašytojas“?), pirmiausia noriu pasakyti, kad skleidžiate žinomai neteisingą informaciją, antra, remdamasis ta informacija, darote dundukiškas išadas. Trečia – užduotate visiškai kvailus klausimus.

   O kai dėl to, kada man iš kur nors atsistatydinti, ar ne sprendžiu be tokių anoniminių dundukų pagalbos.