Antanas Dzūkijoje, „dešiniojo centro koalicija“ Seime…bet neilgam

Po to, kai Antanas Dzūkijoje buvo išrinktas Seimo nariu, kalbėti rimtai apie Lietuvos politiką darosi labai sunku. Ypač, turint galvoje, kad kartu su Antanu į Seimą pateko ir dar du A.Valinsko vardo judėjimo nariai…

…Aš asmeniškai pamatęs Dzūkijos rinkimų apygardos rezultatus, namiškiams pasakiau: gal jau tikrai laikas krautis lagaminus ir pirkti bilietą į Airiją…

Bet toks jau daiktas ta demokratija – ko norime, tą ir gauname. Net jei labai po to skauda.

Gavome ir šį kartą. 

Pradžiai tikriausiai vadinamąją centro dešiniąją koaliciją. Tėvynės Sjungą-Lietuvos krikščionis demokratus dešinėje ir centrą – A.Čapliką, agituojantį už A.Pekeliūną, „abonentą“ A.Zuoką, jo ir jo geriausio draugo A.Janukonio draugelius G.Steponavičių ir E.Masiulį ir krūvą „žvaigždžių“: Arūną, Antaną, Ingą, Donaldą, Roką, Astą ir t.t.

Gali būti, kad ši koalicija pavyks. Iš pradžių. Nes valdžios norisi ir tiems, kurie joje buvę seniai arba nebuvę visai, ir tiems, kurie jos skonį jau yra pajautę.

Nors rankos nukirsti dar neduočiau. G.Kirkilas nors ir vėjus nušnekėjo apie oligarchų puolimą, vis dėlto labai teisingai pastebėjo, kad vadinamiesiems centro dešiniesiems susitarti gali būti nelengva. Ir jis labai teisus: visi, esantys „centre“ puikiai žino, kad daugiausiai vietų laimėję konservatoriai (na, paprasčiau juos taip vadinti) be „centro“ net ir su savo 44 vietomis Seime nieko negalės padaryti. Todėl „centras“ galės spausti konservatorius iki uždusimo.

Klausimas labai paprastas – kiek konservatoriai leis save dusinti? Ar vardan valdžios sutiks, pavyzdžiui, kad R.Žilinskas taptų vidaus reikalų ministru, Antanas vadovautų kultūros ministerijai, o A.Valinskas, pavyzdžiui, taptų Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku. O A.Zuokui gal bus atiduotas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkos postas?

Juk neduoti tai nebus galima. Tokia jau ta politika. Jei koalicija iš keturių, tai ir dalintis viską reikės tarp keturių. O tai reikštų kokius tris ministrų postus A.Valinkso judėjimui, du Liberalų Sąjūdžiui ir bent vieną A.Zuoko ir A.Pekeliūno draugams.

Panašiai ir Seime – komitetai, komisijos, Seimo pirmininko pavaduotojai: viską juk reikės dalintis. O „centras“ juk nenusileis.

Bet juk vardan tos dešinės verta, ar ne?

Nes jei nesidalins, koalicija gali būti ir kitokia. Pavyzdžiui, socialdemokratai, Darbo partija, A.Valinkso judėjimas, A.Zuoko ir A.Pekeliūno draugai, lenkai, valstiečiai, vienas socialliberalas, A.Kuolelio ir J.Jermalavičiaus bendražygis S.Giedraitis… Kaip ir užtektų…

Įdomiausia žinot kas? Kad nepaisant to, kad pastarojoje koalicijoje dalyvių būtų daugiau, susitarti jiems pavyktų gerokai lengviau.

Ir jie visi tai žino…

Todėl nekeičiu savo nuomonės ir manau, kad konservatoriai padarys didžiausią klaidą, jei susidės su A.Valinsko judėjimu. Nes šie juos anksčiau ar vėliau „išdurs“.

Ir dėl vienos paprastos priežasties – jie neturi vertybių, todėl jiems visiškai nesvarbu su kuo ir vardan ko.

Jiems svarbiausias kitas klausimas: už kiek arba – ką gausime mainais? 

O vadinamoji centro dešinioji koalicija, jei ji ir bus, tai ne ilgiau nei iki prezidento rinkimų.

(12 balsų, vidurkis: 3,08 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Na paziuresim, bet kazkaip per daug skeptiskai cia apie viena puse, ir per daug nuspejamai apie kita. Anksti kalbeti, kiek tokia koalicija issilaikys, sitame irase kazkodel labai jauciasi asmeniniu simpatiju/antipatiju itaka. Objektyviau vertinant reiktu pasakyti, kad sita koalicija buvo realiausia ir siuo metu optimaliausia. Galima pritarti ar nepritarti, bet taip yra.
  Centro kaires koalicija butu sulipdyta is dar daugiau daliu, todel nesutikciau, kad jau butu lengviau susitarti. O be to, pagal dabartini issidestyma tokia koalicija butu imanoma tik kaip mazumos – juk jei konservatoriai, liberalu sajudis ir tvarkieciai lieka opozicijoje, jie turetu 70 vietu, vadinasi, visi like seimunai turetu priklausyti centro kaires koalicijai. Bet is 4 nepartiniu atsirastu bent vienas kitas, kuris palaikytu desine (kad ir buves „gelbetojas“, laimejes Skuode). O tokia mazumos koalicija butu sunkiau dirbanti net ir uz dabar planuojama, kad ir kaip autoriui atrodytu, kad kairieji sugeba stipresne koalicija sulipdyti, bet matematika to nelabai leidzia.
  Del ministru is TPP – speciau, kad ne vienas is ju deleguotu ministru nebus Seimo narys, todel neverta kalbeti apie Zilinsko ar paties Valinsko tapima ministru. Greiciausiai bus zmones is isores, turetumem greit pamatyti. Jei neras kandidatu, gales Paulauska ir Prunskiene samdyti, jie juk dabar bedarbiai:)))
  Dabar juokingiausia prisiminti neprezidento R.Pakso paistalus apie 50 vietu Seime, kurie jas tikrai iskovos. Atrodo, jis ir pats jau turetu suprasti, kad 2012-aisiais jo laukia Paulausko ir Prunskienes likimas.

 • Anonimas

  o man rodos, kad paxas kaip politikas ir partija nesulauks tu 2012-uju… na, nebebt ‘zentas’ tikrai daug turto supirko ir dar bankuose daug pinigu pasidejo…

 • Anonimas

  2012-uju tai sulauks, nes frakcija is 15 nariu neturetu taip lengvai isnykti. Bet 2012-aisiais per Seimo rinkimus tauta turetu galutinai ji palaidoti. Be to, tiketina, kad is kaip kiekvienuose rinkimuose, atsiras nauja gelbetoju partija, kuri susirinks mirstanciuju partiju balsus (2012-aisiais tokios bus TT, DP, ir neaisku del TPP).

 • Anonimas

  Tai sakai Veselka daug rimčiau už Nedzinską? Na, na. Jei nesugebi iš savo įsitikinimų dėžutės išlipti, gal nereikia užsiimti apžvalgom ir prognozavimais? Playboy skaityti – kaip tik tinkamas užsiėmimas, ir intelektualiai pernelyg neapsunkins.
  „Jiems svarbiausias kitas klausimas: už kiek arba – ką gausime mainais?“ – čia Borisovo pamokų aidas?
  Jei tamstai TPP vertybės neįkandamos, tai ne priežastis juos kaltinti vertybių netruėjimu.
  Otia!

 • Anonimas

  nepykit, busiu irgi visai neizvalgus, bet kol kas vienintele TPP tvirta nuostata pastebejau tokia – grazinti kuo greiciau visa alkoholio reklama atgal i telika…

  Manau, kad po siandienio Matulo spyrio i subine TPP ideologui to noresis dar labiau…

 • Anonimas

  Del Veselkos – nors ir nemegsto sio radikalo, taciau jo lyginti su Nedzinsku neimanoma. Savo laiku Veselka buvo neblogas ekonomistas, dabar gerokai suradikalejes ir kvailoku lozungu prisirankiojes, bet retkarciais jo ekonomikos ismanymas Seime tikrai dar islenda. Deja per retai, deja aplinka ne ta.

 • Anonimas

  Žiemeliui kelis procentus nuėmė ir bėgiojimas iš ir atgal pas koncervatorius

 • Anonimas

  Apie kokius rinkumus kalbame, kai rinkimu ture susitinka du kandidatai, JAU ISRINKTI i Seima pagal partiju sarasus?:-) Jeigu i Seima pateks kitas zmogus(pagal sarasa), tai mes JO NERINKOME, ar ne? Antra, kodel as privalau balsuoti uz kandidatus SAVO APYLINKEJE? Gal as noriu balsuoti uz kitos apylinkes kandidata? Kodel Seimo narys gali pasirinkti apygarda, o rinkejas-ne?

 • Anonimas

  Artūrai, vietoj to, kad krautum lagaminus prisijung prie kokios nors partijos ir taip išreikš savo pilietinę poziciją, būti visalaik opozicijoje, labai patogu, tada pamatytume, ką ištikrųjų pats sugebi.

 • Anonimas

  Atrodo Racas ir vel nepataike kaip ir su apklausomis. Ne tik Racas bei ir dar keletas apzvalgininku nuolat skelbe kad TPP socdemu projektas, bet pasirodo labai klydo. Tegu bina tai pamoka, kad neturint visiskai jokiu irodymu, nereikia kurti tusciu samokslo teoriju ir taip bandyti veikti Seimo rinkimu rezultatus

 • Anonimas

  Kokia Lietuva tokie ir deputatai, rodosi Uspaskis yra pasakęs. Jūs Artūrai, turbūt nesulaukėte Valinsko noro tapti Seimo pirmininku prieš rašydamas. Tai jau visai įdomu. Esu konservatorių simpatikas, todėl šiek tiek pergyvenu dėl jų padėties. Tikrai tikiu, kad TS nori imtis administracinės reformos. Esu tas žmogus, kuris susiduria su biurokratija. Tai yra tikras akmuo tempiantis Lietuvą į dugną. Ta kompanija yra tarsi partija kokia, kurios niekas iki šiol nenugalėjo. Norim gyventi geriau turim mėginti sutvarkyti valstybės valdymą. Tas sluoksnis yra ir korupcijos šaltinis, ir nekompetentingas, ir sulipęs su visokiais verslais. Tai, kad nauja koalicija nebus suaugusi su tuo sluoksniu pažintimis ir interesais, gal leis veikti laisviau. Jei po prezidento rinkimų vėl grįš LSDP, tai bus mūsų visų pralaimėjimas.

 • Pauliau, o kas Jums sakė, kad aš klydau… Pagyvensim, pamatysim…

  O Jums, mielas Gintai, mano atsakymas būtų toks: aš savo pilietinę poziciją išreiškiu aiškiau ir dažniau nei Jūs. Ir, beje, ne tik žodžiais.

  Ir rodyti, ką sugebu man jau seniai nebereikia.

 • Anonimas

  Spėčiau, kad TPP yra naujas konservantas.

 • Esu socialdemokratinių idėjų šalininkas, tad šioje situacijoje trokščiau, kad Valinsko šoumenai žygiuotų palinkę į dėšinę. LSDP vietoje iš vis apie jokias koalicijas negalvočiau. Vienintelis teisingas kelias juokdarių pripildytame seime sėdėti opozicijoje ir laukti dešiniųjų kracho.

 • Anonimas

  Arturai,

  Man patinka tavo jumoro jausmas. Del to ir skaitau tavo bloga. Bet pagal politini supratima, nepyk, ne daug tesiskiri nuo Valinsko.

 • Anonimas

  DariauK,
  Aš nors esu dešinių pažiūrų, niekad nesirgau savidestrukcija esant kairiesiems valdžioje. Visada noriu, kad Lietuvai būtų geriau, kad ir kas valdytų. Nepatinka man jūsų požiūris. Šitas žaidimas vyksta ne kompiuteryje, o realiame gyvenime ir yra gyvybiškai svarbūs tautai ir valstybei. Dėl šoumenų patekimo į valdžią yra dalinai kalti tie, kurie valdė. Demokratija Lietuvoj nekaip atrodo, bet gerai kad ji yra.

 • Anonimas

  romui.Nėra čia jokia savidestrukcija,jei manai,kaip DariusK,kad dešiniųjų koalicija neišsilaikys.Tai bus objektyvi realybė,nes didesnio populisto kaip Valinskas,dar neturėjome.Tik skirtingai nei A.R.manau,kad ji išsilaikys nuo 1 iki 2m.(vis tik turi 8 nariais virš reikalingos daugumos,mamau,pritrauks dar).Po to -nauji seimo rinkimai,jų Lietuvoje dar nebuvo,todėl paseksim Ukrainos pavyzdžiu.

 • Mielas Blogeri, o gal galėtumėte pasakyti, koks yra A.Valinsko politinis supratimas? O A.Zuoko? Ar politinis supratimas yra tai, kad jie abu šalia A.Kubiliaus džiaugiasi, kad yra teisti?

  Tada, taip, neturiu jokio politinio supratimo.

 • Anonimas

  Būsimo Lietuvos Seimo nario biografija.
  Gimė 1981 m. kovo 15 d. Alytuje mokytojos ir inžinieriaus šeimoje.
  2000 m. baigęs Alytaus Panemunės vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus universitetą, pasirinko bibliotekininkystės ir informacijos specialybę.
  Studijų metu sudarė gamtininko Vytauto Nedzinsko straipsnių visatekstę duomenų bazę. Ji tapo puikiai įvertinto bakalauro darbo pagrindu. Maketavo ir meniškai apipavidalino Stasės Nedzinskienės poezijos knygas, rašė straipsnius kultūros žurnalams.
  2004 m. įstojo į magistrantūrą (ryšiai su visuomene). Jų metu parašė knygą „Vytauto Nedzinsko pašaukimas“ (2005).
  2006 m. apgynė magistro darbą „Lietuvos savivaldybių ryšių su visuomene internete tyrimas“. Baigęs studijas užsiima visuomenine veikla, koncertuoja, dalyvauja įvairiuose viešuose projektuose.
  2008 m. tapo Tautos prisikėlimo partijos nariu.
  Kol kas nieko „juodo“ nematau. Gal žmogus, labai tikiu, panaudos magistrantūroje įgytas žinias savivaldybių reikalų komitete?

 • Anonimas

  Linai,
  Tai kam laukti dešiniųjų kracho. Geriau jau laukti sėkmės, ypač kai krizė.

 • Anonimas

  Rimantui, Pauliui ir dar keliems panasiems…
  Siaip as stengiuosi buti tolerantiskas ivairiu paziuru zmonems, bet labai nemegstu tokiu s*dmaliu kaip jus. Jus savo baudziauninkisku-stalinistiniu mastymu tik dar karta irodote, kad esate gryni HOMO SOVIETICUS. Savo pasisakymuose nesugebate pateikti nei vienos racionalios minties, o tik sugebate kitu zmoniu asmenybes peikti ir savo stabus garbinti. Ir butent del tokiu zmoniu veiklos Lietuvoje (tiksliau – neveiklumo)ir vyksta aferos ir cirkai.
  Daznai skaitau gerb.Arturo straipsnius ne tik cia. Ne visada sutinku su jo nuomone, bet visada gerbiu jo sugebejima kritiskai, kartais ir savikritiskai, su ironija paziureti i ivairias situacija. Ir visada jo nuomoneje randu logisku, pagristu argumentu ir teiginiu. Jei jusu smegenys tiek veiktu, tai Lietuva jau seniai butu pasiekusi Svedijos lygi.
  Gerb.Arturai, linkiu ir toliau islaikyti savo savita ir idomu rasymo ir mastymo stiliu.

 • Anonimas

  Kitos būsimosios seimo narės biografija.
  Gimė 1966 m. liepos 8 d. Vilkaviškio rajone, Kybartuose, ten iki 1981 m. gyveno.
  1973–1981 m. mokėsi Kybartų K. Donelaičio vidurinėje mokykloje, 1981–1984 m. – Klaipėdos 22-ojoje vidurinėje mokykloje.
  1984–1987 m. dirbo Klaipėdos miesto teisme ir prokuratūroje, įgijo įstaigos organizatorės patirties.
  1988 m. įstojo į Klaipėdos universiteto neakivaizdinį skyrių, jį baigė ir įgijo kultūros vadybininko specialybę.
  Nuo 1992 m. dirbo „Litpoliinter“ televizijoje (dabar – LNK) filmų garsintoja, ten dirba ir dabar.
  Nuo 1988 m. aktyviai koncertuoja, įrašė keturias kompaktines plokšteles.
  Moka rusų, anglų kalbas.
  Pomėgiai – knygos, muzika, kelionės.
  Garsioji bolševikų lyderio sentencij apie virėją ir valstybės valdymą šiuo atveju tinka beveik idealiai.

 • @romai,
  kalbant be ironijos, rimtai, tai teisingiausiai būtų jeigu Valinskas su šoumenais atsisakytų savo mandatų ir keliautų atgal linksminti tautos, o jų vietas seime užimtų tame pačiame sąraše esantys rimti kandidatai. Mačiau tokių ten galima rasti.
  Kitu atveju, jeigu šuomenai lieka – teisingiausias keliais nei vienai partijai su jais neiti į koaliciją.

  Štai tokie du teisingiausi mano galva turėtų būti keliai, bet… POLITIKA – nešvarus dalykas, joje teisingumo nereikia ieškoti. Jo čia nėra, čia karaliauja išskaičiavimai.

  Todėl kairiesiems, kuriems aš prijaučiu, linkėdamas geriausio kelio ir siūlau nesusidėti su Valinsko judėjimu, to paties vardan teisingumo Lietuvoje linkėčiau ir dėšiniesiems, bet matau, kad jiems tai ne motais. Jie už tai, kad prieš teisinguma sufuormuota valdančioji koalicija valdytų Lietuva. Todėl ir linkiu, kad ši koalicija kuo greičiau subyrėtų…

 • Anonimas

  Politinio pasjanso dėlionės, kai nežinomas užverstų kortų išsidėstymas – nedėkingas užsiėmimas. Juolab, kad žmonės – ne kortos, turi nenuspėjamų charakterio savybių.
  Mano nuomone, Antanas Nedzinskas – ne blogiausias pasirinkimas, žinant kitų „veikėjų“ žygdarbius…
  Konservatorių laukia įtemptas kombinatorikos egzaminas.

 • Anonimas

  >>Todėl nekeičiu savo nuomonės ir manau, kad konservatoriai padarys didžiausią klaidą, jei susidės su A.Valinsko judėjimu. Nes šie juos anksčiau ar vėliau “išdurs”.
  …..
  Jiems svarbiausias kitas klausimas: už kiek arba – ką gausime mainais?

  Labai galimas dalykas. Tik mes to dar nežinome. Taip pat reikėtų prisiminti, kad tai nėra vienas kūnas, o 16 skirtingų asmenų. Visiškai nebūtinai visi jie elgsis vienodai.

  Be visų čaplikų ir co. yra dar ir TT su 15 vietų. Uspaskis jau dabar „na poklon“ atėjo. Taigi galimybių performuoti koaliciją, esant reikalui, turės ir Kubilius.

  Dėl Antano. Man jau geriau Antanas, negu kokia nors Vėsaitė.

 • Gerbiamas Artūrai, kai kuriais savo teiginiais svyruojate tarp pesimizo ir bulvaro… Įdomu paskaityti kartais jūsų blogą, bet kartais tiesiog neprofesonalumu dvelkia. Būtų šaunu, jei kada parašytūmėt įrašą „kur aš klydau“.

 • Anonimas

  Artūrai, klydote dėl „konų“ rezultato; tiesa, atsiprašėte :)
  Gražiai Kirkilas kalba: jie žlugs, bet va mes, tai galime susitarti su visais programiniu pagrindu, aišku, jeigu mums pritars. Ko jau ko, bet demagogijos komunistų partija išmoko; tiesiog sunkiasi iš žmogaus. Atrodo pilkas žmogelis, net nepastebėtum, bet demagogija ir melas užpildo tuštumą, ir prašau – Lietuvos premjeras.

 • Anonimas

  Man, politiniam beraščiui, kas nors paaiškinkit: kodėl dabar daug kas (įskaitant A. Račą) prognozuoja, kad dauguma išsilaikys iki Prezidento rinkimų? Nesuprantu dviejų dalykų: kuo šie du dalykai tiesiogiai susiję, nes renkamas lyg ir Prezidentas, o ne Seimas?.. Ir dar – galbūt tas Prezidentas (jei jau jis kažkuo susijęs) bus toks, kuriam ši koalicija priimtiniausia, kitaip tariant, „apydešinis“ politikas…

 • Anonimas

  Šmočiuk, susiję tuo, jog pagal Konstitucinio Teismo nutarimą po prezidento rinkimų vyriausybė grąžina įgaliojimus. Lietuvoje nėra gilios tradicijos, jog prezidentas paveda vyriausybę formuoti didžiausią frakciją turinčiai partijai; naujosios politikos atžvilgiu buvo priešingai. Taigi, komunistai, turėdami resursų (lėšų = VP aferistai), gali padirbėti politikos laisvojoje rinkoje, ir esant palankiam prezidentui ….

 • Anonimas

  ir is kur tokiu profesionalu kaip Dalius atsiranda? gal is dangaus krenta? neduok dieve daugiau prikris…

 • Anonimas

  Nesipykime. Straipsnyje per daug nepagrįsto, kad jis būtų vertintinas kaip profesionalus. Pasitaikydavo geresnių. Kaip ir pranašystės nėra Artūro stiprioji pusė.

 • Anonimas

  Ačiū už išaiškinimą. Pasirodo, ne tiek politinis, kiek teisinis neišmanėlis esu :)
  Visgi tie įgaliojimai beveik 100 proc. yra simbolinis gestas.
  Nors, žinant „socdemų“ maniakišką įsikabinimą į valdžią, ir matant jų neadekvačią isteriją dėl jos netekimo (Kirkilo citata, kurios lygio tas pats A. Račo linksniuojamas :) Antanas niekada nepasieks)… Nenustebčiau, jei jų nupezęs patriarchas-Brežnevas vėl neš savo storąją į prezidentus, o po to vadovaudamasis savo ir partijos nulinėmis vertybėmis, tikrai pabandys nuversti dešiniuosius :)
  Matysime. Bet pirmą kartą per tiek metų jaučiu nors kažkokį minimalų optimizmą… Galų gale, esu dešiniųjų pažiūrų, todėl komunistėlių pralaimėjimas man šventė. O dabar dar ir panašu, kad į valdžią einantys vyrukai ir moteriškės tikrai nori dirbti… Kaip bus – pamatysime, bet optimizmo turiu.

 • Anonimas

  Ne visai simbolinis, pvz., Kubiliaus nemėgstantis prezidentas atsisako teikti jo kandidatūrą pakartotinai, o tada prasideda teisiniai-politiniai žaidimai. Šiaip jau konservatoriai užsikrauna didelę atsakomybę už konservatyviosios minties išlikimą Lietuvoje. Nesinorėtų po kelių metu pamatyti Amerikos variantą, kai Bušo valdymas sąlygojo Obamacon reiškinį.

 • plačiau skelbiu socialdemokratiškus garsus:

  BE KAUKĖS

  1.
  Ilgalaikis LSPD vadovas Steponas Kairys gimė 1979 01 03.
  Mirė JAV 1964 12 16.Paliko testamentą jaunajai – kairiajai Lietuvai,kur Respublikos laisvę vadina amžina jaunyste.
  Ilgalaikis VLIK – o pirmininkas. Iki 1990 03 11 tą organizaciją vedė daktaras Bobelis.
  2.
  Steponas Kairys – 1918 02 16 nepriklausomybės akto teksto
  autorius, dešinioji Jono Basanavičiaus ranka, nors čia būtina pasitaisyti – KAIRIOJI.
  3.
  Londone dalyvauja Rusijos SDP suvažiavime.Meistriškai primeta diskusiją apie tolesnį Lietuvos tautinį likimą.
  Krokuvoje jau savarankiškam LSDP forumui vadovauja pats.
  1908 įgija aukštą mokslą.
  1920 04 14 Steponas Kairys renkamas Į Steigiamą Seimą.
  1924 – jis Kauno VD universiteto dėstytojas.
  4.
  1926 – 1944 metai jam sunkūs,nes jis supranta laisvę taip: kiekvieno mūsų elgesys neatimtų
  JOS
  kities…
  5.
  1957 metais emigracijoje redaguoja žurnalą „DARBAS.“
  Toli nuo Tėvynės Steponas Kairys kenčia nuo vidutinybų, nes jis politikas – BE KAUKĖS.
  6.
  Dešinysis iki kaulų smegenų prelatas M.KRUPAVIČIUS SAKYS:“JIS -DVASIOS MILŽINAS.RITERIS.ŽMOGUS BE KAUKĖS.“
  KAUNO ŽYDŲ KULTŪROS VEIKĖJAS
  L.EPŠTEINAS:“JO KOVOS PAGRINDINIS TIKSLAS:PER IŠLAISVINTĄ LIETUVIŲ TAUTĄ – Į LAISVĄ ŽMONIJĄ…“
  7.
  Steponas Kairys – V.TUMASONIO ir U. PURINAITĖS SŪNUS.JIS TĖVELIŲ MEILĖJE PRADĖTAS ŽEMAITIJOJE UŽUVENČIO KAIME.NETOLI KUKRLIŲ MIESTELIO.
  SENELIS – KAIRIARANKIS, TODĖL STEPONO TĖVELĮ KAIMIEČIAI VADINA KAIRIU.VIETOS KLEBONAS TĄ PRAVARDĘ IR ĮRAŠO Į STEPUKO METRIKĄ.
  8.
  VADINASI,
  MŪSŲ
  KAIRIOS
  IŠTAKOS
  YRA KRIKŠTYTOS
  PIRMOJO SVIETO SOCIALDEMOKRATO JĖZAUS KRISTAUS NAMUOSE,DAR VADINAMOSE
  BAŽNYČIA.
  9.
  TODĖL BŪKIME PAPRASTI
  IR
  IDĖJIŠKI.
  MANOME,
  KAD TOKIA IR YRA
  LSDP.

  Originalas iš čia: http://vilkauskas.blogspot.com/2008/09/gerbiami-grigiki-vievio-trak-ir-visos_19.html

 • Atsiprašau, žmogus be kaukės gimė 1879 m. ne 1979

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Cia kaip pirstu i aki Racas pataike, bet jie turi duota tautos sansa darbais irodyti kad verti sio pasitikejimo todel negalime skubeti smerkti, o tai vertinti kaip dar „nebrandumo“ ar „per dem laisvo jumoro“ pasireiskima. Dar betruko kad anie prie TV kameras viens kita isvadintu: (O tu toks, o tu anoks, tu ta padarei tu ana).

  „Ar politinis supratimas yra tai, kad jie abu šalia A.Kubiliaus džiaugiasi, kad yra teisti? „