Antanas Dzūkijoje, „dešiniojo centro koalicija“ Seime…bet neilgam

Po to, kai Antanas Dzūkijoje buvo išrinktas Seimo nariu, kalbėti rimtai apie Lietuvos politiką darosi labai sunku. Ypač, turint galvoje, kad kartu su Antanu į Seimą pateko ir dar du A.Valinsko vardo judėjimo nariai…

…Aš asmeniškai pamatęs Dzūkijos rinkimų apygardos rezultatus, namiškiams pasakiau: gal jau tikrai laikas krautis lagaminus ir pirkti bilietą į Airiją…

Bet toks jau daiktas ta demokratija – ko norime, tą ir gauname. Net jei labai po to skauda.

Gavome ir šį kartą. 

Pradžiai tikriausiai vadinamąją centro dešiniąją koaliciją. Tėvynės Sjungą-Lietuvos krikščionis demokratus dešinėje ir centrą – A.Čapliką, agituojantį už A.Pekeliūną, „abonentą“ A.Zuoką, jo ir jo geriausio draugo A.Janukonio draugelius G.Steponavičių ir E.Masiulį ir krūvą „žvaigždžių“: Arūną, Antaną, Ingą, Donaldą, Roką, Astą ir t.t.

Gali būti, kad ši koalicija pavyks. Iš pradžių. Nes valdžios norisi ir tiems, kurie joje buvę seniai arba nebuvę visai, ir tiems, kurie jos skonį jau yra pajautę.

Nors rankos nukirsti dar neduočiau. G.Kirkilas nors ir vėjus nušnekėjo apie oligarchų puolimą, vis dėlto labai teisingai pastebėjo, kad vadinamiesiems centro dešiniesiems susitarti gali būti nelengva. Ir jis labai teisus: visi, esantys „centre“ puikiai žino, kad daugiausiai vietų laimėję konservatoriai (na, paprasčiau juos taip vadinti) be „centro“ net ir su savo 44 vietomis Seime nieko negalės padaryti. Todėl „centras“ galės spausti konservatorius iki uždusimo.

Klausimas labai paprastas – kiek konservatoriai leis save dusinti? Ar vardan valdžios sutiks, pavyzdžiui, kad R.Žilinskas taptų vidaus reikalų ministru, Antanas vadovautų kultūros ministerijai, o A.Valinskas, pavyzdžiui, taptų Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku. O A.Zuokui gal bus atiduotas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkos postas?

Juk neduoti tai nebus galima. Tokia jau ta politika. Jei koalicija iš keturių, tai ir dalintis viską reikės tarp keturių. O tai reikštų kokius tris ministrų postus A.Valinkso judėjimui, du Liberalų Sąjūdžiui ir bent vieną A.Zuoko ir A.Pekeliūno draugams.

Panašiai ir Seime – komitetai, komisijos, Seimo pirmininko pavaduotojai: viską juk reikės dalintis. O „centras“ juk nenusileis.

Bet juk vardan tos dešinės verta, ar ne?

Nes jei nesidalins, koalicija gali būti ir kitokia. Pavyzdžiui, socialdemokratai, Darbo partija, A.Valinkso judėjimas, A.Zuoko ir A.Pekeliūno draugai, lenkai, valstiečiai, vienas socialliberalas, A.Kuolelio ir J.Jermalavičiaus bendražygis S.Giedraitis… Kaip ir užtektų…

Įdomiausia žinot kas? Kad nepaisant to, kad pastarojoje koalicijoje dalyvių būtų daugiau, susitarti jiems pavyktų gerokai lengviau.

Ir jie visi tai žino…

Todėl nekeičiu savo nuomonės ir manau, kad konservatoriai padarys didžiausią klaidą, jei susidės su A.Valinsko judėjimu. Nes šie juos anksčiau ar vėliau „išdurs“.

Ir dėl vienos paprastos priežasties – jie neturi vertybių, todėl jiems visiškai nesvarbu su kuo ir vardan ko.

Jiems svarbiausias kitas klausimas: už kiek arba – ką gausime mainais? 

O vadinamoji centro dešinioji koalicija, jei ji ir bus, tai ne ilgiau nei iki prezidento rinkimų.

(12 balsų, vidurkis: 3,08 iš 5)
Loading...